Panny Młode 2021 cz. II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-01, 10:44   #61
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

U nas to jest na zasadzie takiej, że spora część oczekuje tego wesela i serio się o nie dopytują. Wiemy, że część i tak odmówi, ale już nawet na to nie patrzę. Co ma być to będzie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 10:55   #62
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
A może mają środę przed Bożym Ciałem wolną? Zawsze to jakaś opcja
Niestety nie
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 10:59   #63
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez f1i2o3 Pokaż wiadomość


Ja bym poszła i zorganizowała gdybym miała fajną opcję. Ale ja chcę ślub i wesele w tym jednym konkretnym pięknym miejscu i tylko tam. U mnie w rodzinie (odpukać) nikt nie chorował, a każdy - w tym rodzice- pracuje i ma kontakt z ludzmi, więc raczej rodzinka uważa- jak i ja, że powinniśmy wrócić do normalnego życia, tj. nauczyć się z tym żyć, bo nie wiadomo ile to potrwa. Oczywiście słabe jest to, że jest tyle zachorowań, aż dziwne że nas nie zamkneli (wolałabym miesiąc zamknięcia i powrót do normalności od maja).
U mnie w rodzinie lipiec był swego czasu popularnym miesiacem na wesela.

Ja również bardzo chce ten ślub w maju... Najpiękniejszy miesiąc. Sama też bym poszła na ślub czy jakąkolwiek inną uroczystośc, mimo obostrzeń.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 11:04   #64
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
A czemu miałby być?
Znając życie to mi się 150 spraw w maju zgromadzi w pracy...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie nie wiem, ale na to wskazuje jakieś mniejszy ruch jeśli o śluby chodzi w lipcu

Ja od wczoraj na zdalnym bo koleżanka ma pozytywny

Wszystkim zdrowia życzę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 11:31   #65
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja żyję normalnie, spotykam się ze znajomymi, z rodziną, z ludźmi z pracy, więc nie miałabym problemu z pójściem teraz na wesele.

Z biegiem czasu postrzeganie tego wszystkiego się zmienia. Byłam pewna, że w razie co, zrobimy sam ślub. Ostatecznie przełożyliśmy...
Na początku roku rozmawiałam z zespołem i fotografem i oni mówili, że w razie co mają namiary na salę, które normalnie robią wesela. Powiedziałam, że nie chce podczas zakazu.

Powoli mi się zmienia jednak i jesli do lipca dalej będzie problem, to pewnie będziemy szukać alternatywy.
Dziadkowie zaszczepieni, rodzice przeszli chorobę i niedługo będą mieli szczepienia. Sporo znajomych przechorowało lub nie boją się wirusa i żyją normalnie.
Oczywiście część rodziny na pewno odmówiłaby z tego powodu. Uważam, że każdy jest dorosły, wie jaki styl życia prowadzi w obecnych czasach i sam musi podjąć decyzję czy chce 'podjąć ryzyko' i przyjść.

Jeśli ktoś faktycznie się izoluje i uważa, to czy będzie zakaz czy nie, a wirus dalej będzie krążył to i tak nie przyjdzie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 11:52   #66
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Jestem tego samego zdania. U mnie większość osób już raczej lajtowo podchodzi do wirusa. Jeśli ktoś jest chory to się po prostu nie spotykamy i izolujemy, ale w innym przypadku spotykamy normalnie. Jakiś czas temu chora była moja babcia i szczerze mówiąc głównie ja chodziłam do niej, nie panikowalam, że maseczka, że covid, że cokolwiek. Przedtem chory był wujek i też nie panikowalismy. Jak się mamy zarazić to i tak się zarazimy. Nie wyobrażam sobie, że moja babcia miałaby być odizolowana i nie daj Boże męczyć się czy umierać w samotności tym bardziej, że serio nie mam zamiaru panikowac. I żeby nie było jeśli chodzi o zeszły rok i początek to bardzo trzymałam się obostrzeń. Nałożyło się to z naszą choroba wiem tak naprawdę nie wychodziliśmy z domu przez 6 tyg. To był jeszcze czas zakazu wychodzenia bez powodu, zamknięte lasy itd. I serio po tych 6 tyg coś we mnie pękło. Zadzwoniłam nawet na policję zapytać czy jeśli pojedziemy za miasto na spacer w polach to czy cos nam grozi. Odpowiedz policjanta: zależy jak to funkcjonariusz, który ewentualnie was skontroluje odbierze". Skończyłam ta rozmowę z myślą "a UJ wam w kakao". Serio byłam w takim momencie, że wisialo Mi czy dostanę 500 zł mandatu na głowę czy nie. Każdy jest dorosły i zgadzam się z tym, że ci którzy nadal boją się wirusa i tak by nie przyszli nie ważne czy wesela byłyby legalne czy nie. Nikogo zmuszać nie będziemy. Poinformujemy po prostu że np wesele się odbędzie i gdzie i każdy niech podejmie decyzję sam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 17:16   #67
e m o c j a
Raczkowanie
 
Avatar e m o c j a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 151
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja też jak najbardziej poszłabym na wesele pomimo zakazów. Tym bardziej, że gościom nie grozi ani mandat ani nic. A jeśli chodzi o strach przed wirusem, to tak jak mówisz lady iss, każdy jest dorosły i odpowiada za siebie. I absolutnie rozumiem, jeśli ktoś odmówiłby, bo by uważał, że to nieodpowiedzialne, albo realnie bałby się czymś zarazić. Rozumiem i szanuję. Ale jeśli miała by to być odmowa tylko z uwagi na zakaz, to niestety dla mnie już dawno przestał to być wyznacznik odpowiedzialności, po tym, jak nasz rząd bez ładu i składu żongluje tymi obostrzeniami jak chce to mam zerowe zaufanie, że ma to sens... W innych krajach może jest to robione z głową, u nas raczej nie bardzo, kościoły pootwierane, do sklepów wszyscy chodzą tak naprawdę jak chcą, do pracy dużo osób też, z rodziną i znajomymi większość też się spotyka. W zeszłym roku bałam się pojechać do domu do rodziców na święta wielkanocne, żeby nikogo nie zarazić, w tym roku nie wyobrażam sobie spędzać znowu bez nich te dni. Także też uważam, że postrzeganie wirusa bardzo się zmieniło. Moja mama pracuje w szpitalu na zakaźnym więc jak najbardziej wiem, co się dzieje w szpitalach, ale czy dzięki temu, że nie zrobię swojego wesela, coś się polepszy, skoro poza tym chodzimy na zakupy i spotykamy się z rodziną i tak? Wydaje mi się, że niekoniecznie.. Być może trochę egoistycznie o tym myślę, bo sytuacja dotyczy akurat mnie, ale tak samo jest z restauracjami czy hotelami, że nie mogą być otwarte, a da się tam zachować reżim. Dlatego naprawdę poważnie również rozważam w razie W znaleźć salę, która podejmie się zrobić wesele ponad ewentualne limity. Bo moja sala już wiem, że zrobi mi tylko legalne wesele, więc może być różnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e m o c j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-01, 17:29   #68
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja nie ukrywam, że nam już niektórzy odmawiają. Moje dwie kumpele wprost powiedziały, że nie przyjdą, bo jedna z nich łapie co chwilę jakieś chorobsko i pytały czy się nie obrazę. Oczywiście, że się nie obrazę. Wstępnie jesteśmy ugadane na imprezę przed ślubem, albo tydzień po ślubie, żeby też w razie czego zrobić sobie przerwę i zobaczyć czy niczego nie załapaliśmy. Jeśli ktoś przyjdzie np tylko do kościoła, a na wesele czy obiad przyjść nie będzie chciał to też zrozumiem. Wesele robię, bo sama bym poszła, dwa, że są serio osoby, które jakby próbują coś wykombinować i pomóc nam w organizacji. Jeśli się uda to choćby było 20 osób będziemy się świetnie bawić i tyle. No i oczywiście jeśli chodzi o usługodawców to też nie wymagamy od nich żeby uczestniczyli, naprawdę każdemu dajemy wybór i myślę, że to z naszej strony jest fer. Na początku myśleliśmy o weselu na rocznicę, ale szczerze mówiąc to czy nam będzie się chciało organizować wszytko od nowa? I może dalej się stresować tak jak teraz czy się odbędzie czy nie? Chce już to, że tak powiem "odpekac" i tyle, bo serio juz mam dosyć tej nerwowy i niepewności i marzę o tym żeby był już 8 maj i było po wszystkim...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 18:11   #69
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja niestety uważam, że nasze społeczeństwo po prostu słabo o siebie dba - z tego co wiem w innych krajach, jak jest nakaz noszenia maseczek, to 100% ludzi na ulicy ma te maseczki - tak z relacji ludzi podróżujących obecnie. U nas - nie. Nie ma wcale, są pod nosem, albo są to przyłbice, albo ludzie je odchylają do mówienia. Rząd to oczywiście też dramat i ich zakazy, natomiast mam poczucie, że jakby zakazów nie było to ogólnie wśród Polaków hulaj dusza piekła nie ma.
To samo się tyczy nielegalnych wesel - myślę, że możemy być przodownikami w łamaniu zakazów. A już słyszałam o weselach, które się odbyły np. w lutym i ludzie skończyli pochorowani. Nie chciałabym mieć tej świadomości na głowie, zwłaszcza, że na weselach jest pełen przedział wiekowy - i sorry, ale starsi to przechodzą słabo. Ja sama przechodzę słabo i mrożą mnie historie o np. 50-latkach dla których było szukanie na gwałt szpitala...

No ale też mi temat wesela jest totalnie obojętny, stąd też dostosuję się z łatwością do ograniczeń - mogłabym nie robić, nigdy mi na tym nie zależało.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski

Edytowane przez kapsw
Czas edycji: 2021-04-01 o 18:12
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 07:49   #70
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Będziemy mogli rozdać w czasie świąt zaproszenia wśród najbliższych, bo właśnie przyszły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 07:56   #71
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Będziemy mogli rozdać w czasie świąt zaproszenia wśród najbliższych, bo właśnie przyszły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super. My z tą samą data a zostało nam do rozdania ledwie kilka zaproszeń, ale takich "problemowych".

Macie pojęcie, że moja mama wczoraj siostrze narzekała, że teraz bierzemy ślub, że trzeba było wziąć 3 lata temu xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-02, 09:30   #72
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Super. My z tą samą data a zostało nam do rozdania ledwie kilka zaproszeń, ale takich "problemowych".

Macie pojęcie, że moja mama wczoraj siostrze narzekała, że teraz bierzemy ślub, że trzeba było wziąć 3 lata temu xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mam w 2019 brałam ślub cywilny. od mnóstwa osób słyszałam, że mogliśmy wtedy robić wesele i byłoby z głowy. fakt "nie stać mnie było" zaskakująco mało kogo przekonuje. rodziców też nie. i ze zdziwieniem mówią, że "mogliby mi sfinansować" chociaż doskonale wiem, że nie mają i nie mieli wtedy tyle luźnej gotówki.

ale nie przejmuj się, każdy jest najmądrzejszy gdy sytuacja dotyczy kogoś innego
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 10:08   #73
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mam w 2019 brałam ślub cywilny. od mnóstwa osób słyszałam, że mogliśmy wtedy robić wesele i byłoby z głowy. fakt "nie stać mnie było" zaskakująco mało kogo przekonuje. rodziców też nie. i ze zdziwieniem mówią, że "mogliby mi sfinansować" chociaż doskonale wiem, że nie mają i nie mieli wtedy tyle luźnej gotówki.

ale nie przejmuj się, każdy jest najmądrzejszy gdy sytuacja dotyczy kogoś innego
Oooo dokładnie to samo u mnie. Już tyle razy gadaliśmy, tyle razy były składane przez nich propozycje, że mi dadzą i zawsze odrzucałam, bo 1) uważam że to ich hajs i powinni go spożytkować na to, co im potrzebne, a 2) nie mieli tyle co było potrzebne, pewnie chcieliby żeby druga część dali rodzice TŻ, a oni to już konkretnie nie mają i przyczyny tego stanu rzeczy nie mają żadnego znaczenia, bo patrz pkt 1.
No i naprawdę, jakim cudem ktoś miał przewidzieć dwa czy trzy lata że przyjdzie jakaś pandemia, no ręce opadaja...

Ona to jeszcze gada siostrze, a nie mi, a siostra mi donosi. Generalnie mam wrażenie że jej się nic nie podoba, tylko o tym wprost mi nie powie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 10:23   #74
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Oooo dokładnie to samo u mnie. Już tyle razy gadaliśmy, tyle razy były składane przez nich propozycje, że mi dadzą i zawsze odrzucałam, bo 1) uważam że to ich hajs i powinni go spożytkować na to, co im potrzebne, a 2) nie mieli tyle co było potrzebne, pewnie chcieliby żeby druga część dali rodzice TŻ, a oni to już konkretnie nie mają i przyczyny tego stanu rzeczy nie mają żadnego znaczenia, bo patrz pkt 1.
No i naprawdę, jakim cudem ktoś miał przewidzieć dwa czy trzy lata że przyjdzie jakaś pandemia, no ręce opadaja...

Ona to jeszcze gada siostrze, a nie mi, a siostra mi donosi. Generalnie mam wrażenie że jej się nic nie podoba, tylko o tym wprost mi nie powie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moi z pewnością myślą, że wesele obecnie kosztuje tyle samo co 10 lat temu. brat miał wesele 10 lat temu, w remizie, z kucharką i mniejszą ilością gości. i oni sobie na pewno myślą, że teraz za swoje zapłacę podobnie co brat jestem tego pewna. dlatego są tacy chętni do finansowania, bo sobie nie zdają sprawy jak bardzo ceny poszły w górę.

a poza tym, uważam dokładnie tak jak Ty - jestem dorosła i jak mnie nie stać na wesele to go nie robię. tyle. ta kasa im się na coś na pewno przyda. a jak bardzo chcą to ją mogą dać mi w prezencie. ale o żadnym finansowaniu mowy nie ma.

no z tego co pisałaś, to Twoja mama lubi marudzić...

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-04-02 o 10:24
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 11:00   #75
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Nasi na szczęście nie mówią takich rzeczy - a przynajmniej ja nic o tym nie wiem
Mieliśmy się pobrać najdalej w 2019, był taki plan, ale jakoś nie paliło się z przygotowaniami i czas leciał.
Również wychodzę z założenia, że jak nie stać, to nie robię. Można się pobrać bez wielkiego wesela - w sumie bez jakiegokolwiek. Niestety, nadal wielu dorosłych ludzi jednak liczy na pieniądze rodziców, a ci często czują się w obowiązku i sponsorują, choć nie zawsze ich na to stać. Wiem, że kiedyś tak było, ale kiedyś zakładało się rodziny w wieku 20 lat.
Moja mama od razu po wieści, że bierzemy ślub powiedziała, że ma specjalne konto na to. Zabroniłam jej ruszać te pieniądze, bo po pierwsze nie potrzebuję, a po drugie - uważam, że wchodzą już powoli w starszy wiek, więc powinni być jak najbardziej zabezpieczeni finansowo. Nie zbiednieliby by od tego, ale też nie są nie wiadomo jakimi bogaczami, żeby rozdawać kilkadziesiąt tysięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 11:11   #76
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Nasi na szczęście nie mówią takich rzeczy - a przynajmniej ja nic o tym nie wiem
Mieliśmy się pobrać najdalej w 2019, był taki plan, ale jakoś nie paliło się z przygotowaniami i czas leciał.
Również wychodzę z założenia, że jak nie stać, to nie robię. Można się pobrać bez wielkiego wesela - w sumie bez jakiegokolwiek. Niestety, nadal wielu dorosłych ludzi jednak liczy na pieniądze rodziców, a ci często czują się w obowiązku i sponsorują, choć nie zawsze ich na to stać. Wiem, że kiedyś tak było, ale kiedyś zakładało się rodziny w wieku 20 lat.
Moja mama od razu po wieści, że bierzemy ślub powiedziała, że ma specjalne konto na to. Zabroniłam jej ruszać te pieniądze, bo po pierwsze nie potrzebuję, a po drugie - uważam, że wchodzą już powoli w starszy wiek, więc powinni być jak najbardziej zabezpieczeni finansowo. Nie zbiednieliby by od tego, ale też nie są nie wiadomo jakimi bogaczami, żeby rozdawać kilkadziesiąt tysięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
przy zapraszaniu gości, w luźniej rozmowie usłyszeliśmy od jednej ciotki, że obowiązkiem rodziców jest wyprawić dziecku wesele
i poniekąd rozumiem jej myślenie, chociaż nie zgadzam się ze słowem "obowiązek". jej dzieci brały śluby prawie 20 lat temu. byli młodzi, dopiero po szkołach - skąd mieliby mieć pieniądze na wesele? teraz to trochę inaczej wygląda. praca jest łatwiej dostępna, łatwiej wyjechać za pracą, ludzie nie czują presji żeby zaraz po szkole ślub brać, bo nie wypada mieszkać razem bez ślubu. więc tym młodym ludziom łatwiej zarobić.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 11:18   #77
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
przy zapraszaniu gości, w luźniej rozmowie usłyszeliśmy od jednej ciotki, że obowiązkiem rodziców jest wyprawić dziecku wesele
i poniekąd rozumiem jej myślenie, chociaż nie zgadzam się ze słowem "obowiązek". jej dzieci brały śluby prawie 20 lat temu. byli młodzi, dopiero po szkołach - skąd mieliby mieć pieniądze na wesele? teraz to trochę inaczej wygląda. praca jest łatwiej dostępna, łatwiej wyjechać za pracą, ludzie nie czują presji żeby zaraz po szkole ślub brać, bo nie wypada mieszkać razem bez ślubu. więc tym młodym ludziom łatwiej zarobić.
Masz rację, ludzie mają inne myślenie już.
30-latek to nie to samo co młody student. Właśnie ja mam wrażenie że mama to zła, bo nie robimy tak jak ona ma w wyobraźni, jak powinno być. A wyobraża sobie wiele rzeczy, z którymi się nie zgadzam. Wg niej to powinnam być 3 lata po ślubie, z zakończonym procesem kształcenia, zatrudniona na super stanowisku i z przynajmniej 1 dzieckiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 11:47   #78
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

U mnie chyba jedynie babcia zatrzymała się 40 lat temu. Mówi mi, że po co sale wynajmować i orkiestrę. Kiedyś robiło się w domu, tyle gości ile się zmieściło tyle było itp. i czemu nie wzięliśmy ślubu przed pandemia... No jak rezerwowaliśmy termin to jej niestety nie przewidziałam
Ale też nie jest w tym temacie jakoś mocno natarczywa, więc podchodzę do tego na luzie

A co do finansowania, mysle że bym się nie zdecydowała na organizację takiej imprezy, gdybyśmy nie mieli na to pieniędzy, licząc że rodzice dołożą.
Czy tak jak znajomi opowiadali jakiś czas temu, że musieli wziąć kredyt na wesele. To też jest według mnie średnie rozwiązanie.

Różne są jednak sytuacje, marzenia, zwyczaje rodzinne, więc nie ma co oceniać

Moja świadkowa zaczęła ogarniać temat panieńskiego, ale wszystko ma być w formie 'niespodzianki', więc pewnie do końca nie będę wiedziała co i jak
Zrobiłam listę, wyszło 14 dziewczyn i dalej już ona się z nimi dogaduje.

Macie plan dać komuś samo zawiadomię o ślubie ? Bez zapraszania na wesele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 12:20   #79
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Mi mój tata finansuje połowę wesela, przyjęłam te pieniądze bo wiem że go stać i że byłoby mu bardzo przykro gdybym odmówiła. I nie ukrywam że dzięki temu mogliśmy zorganizować wesele rok wcześniej niż bez tego wkładu mojego taty.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-02, 18:05   #80
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

U mnie jest tak, że moja starsza siostra dostała od rodziców pieniądze na mieszkanie jak kupowała,dołożyli się, tata dał mi tyle samo, mówiąc, ze albo wydam na wesele, albo sobie odłożę, dowolność pełna. Ustaliłam z narzeczonym, że na razie nie ruszam tej gotówki, staramy się sami finansować wesele, ale jak trzeba będzie, to na luzie dołożę z tej tatowej kupki. A jak nie będzie można zrobić imprezy, to będzie na większe mieszkanie. Dziś byliśmy na spacerze, i niedaleko nas budują bardzo fajne bliźniaki, 100 metrów, ustawne, kurczę, bardzo bym chciała tam zamieszkać. Ale nie wiem czy się uda
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 18:05   #81
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Gwiazdeczka no i super że dzięki temu udało się zorganizować szybciej

No niestety jesteśmy innym pokoleniem i dla nas niektóre kwestie są zupełnie inne niż dla rodziców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 19:02   #82
e m o c j a
Raczkowanie
 
Avatar e m o c j a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 151
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość

Macie plan dać komuś samo zawiadomię o ślubie ? Bez zapraszania na wesele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja planuję dać w pracy zawiadomienia o ślubie, w moim wydziale są 3 oddziały, i dla ich kierowników dam zawiadomienia i przejdę się po wszystkich pokojach informując, że u nich do wglądu i że zapraszam na ślub dla dyrektorki też wypada dać, chociaż wolałabym, żeby nie skorzystała z zaproszenia..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e m o c j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 19:19   #83
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Hej😊 jeszcze ja się dołączam z 28.08 😊 co do tematu wirusa i wesela to ślub weźmiemy a na weselu jakoś już mi nie zależy - będę się cieszyć jak uda się zaprosić do 50 osób. A nawet jeśli nie i będzie mogło być 20 osób to będzie i tyle. Wiem jedno - nic nie przekładamy.



Dziewczyny zdrówka! 😊😊 ja chorowałam w grudniu, lekka gorączka, osłabienie, ból głowy i totalny brak węchu. Ze smakiem było lepiej ale tez słabo.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 19:44   #84
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dziewczyny, piszcie mi proszę na priv kogo wpisać, komu zmienić bo chyba już coś pominęłam.

Co do zawiadomień, to nikomu nie dajemy. Z pracy zapraszam raczej dwie osoby, jako normalnych gości. Z delegacji raczej rezygnujemy, zobaczymy bliżej wesela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez LiviaVe
Czas edycji: 2021-04-02 o 19:46
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 20:31   #85
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My dajemy zawiadomienia w pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-03, 07:31   #86
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Mi wczoraj przyszły zaproszenia i Wam powiem że się trochę wkurzyłam bo dodali mi "Sz.P." przed imionami w zaproszeniach czego bardzo nie chciałam i w projekcie który akceptowałam tego nieszczęsnego Sz.P. nie było Nie zdecydowałam jeszcze czy się kłócić czy olać
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-03, 08:17   #87
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
My dajemy zawiadomienia w pracy
My też damy chyba 4 zawiadomienia, w pracy
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-03, 09:03   #88
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Mi wczoraj przyszły zaproszenia i Wam powiem że się trochę wkurzyłam bo dodali mi "Sz.P." przed imionami w zaproszeniach czego bardzo nie chciałam i w projekcie który akceptowałam tego nieszczęsnego Sz.P. nie było Nie zdecydowałam jeszcze czy się kłócić czy olać
Do wszystkich jak leci dodali? Ja wysyłałam listę w excelu i jeśli chciałam dopisek Sz.P to go tam umieściłam. Dlatego ja bym pewnie nie odpuściła pytanie, czy macie czas na modyfikację i chcecie czekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-03, 10:14   #89
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dziewczyny, ja dziś miałam koszmar weselny



Decyduje się na drugą suknie z internetu na samo wesele bądź tez na ślub, gdyż nie wiem ile osób będzie i czy warto decydować się na ta salonową. I zamówiłam a przyszła jakas ciemna granatowa i zupełnie inna niż chciałam, do tego ze dwa rozmiary za duża😆



U nas na zaproszeniach jest Sz. P. ale za to zrezygnowaliśmy ze zwrotu „wraz z Rodzicami serdecznie zapraszają”. Mamy samo „serdecznie zapraszają” gdyż wesele robimy i pocimy za nie sami.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-03, 10:17   #90
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja dziś miałam koszmar weselny



Decyduje się na drugą suknie z internetu na samo wesele bądź tez na ślub, gdyż nie wiem ile osób będzie i czy warto decydować się na ta salonową. I zamówiłam a przyszła jakas ciemna granatowa i zupełnie inna niż chciałam, do tego ze dwa rozmiary za duża



U nas na zaproszeniach jest Sz. P. ale za to zrezygnowaliśmy ze zwrotu „wraz z Rodzicami serdecznie zapraszają”. Mamy samo „serdecznie zapraszają” gdyż wesele robimy i pocimy za nie sami.
U nas to samo. Zrezygnowaliśmy z "wraz z rodzicami" i przed zaproszonymi jest Sz.P

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-13 11:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.