Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzienność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-16, 17:28   #1
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Smile

Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzienność


Cześć

Coś odkryłaś sama, poleciła Ci to koleżanka, podczytałaś gdzieś w necie, wypróbowałaś i okazało się świetne? Coś uprościło Ci codzienność, umiliło ją, czy może nawet zrewolucjonizowało życie ?
A może dopiero chcesz to przetestować?
Zdrowe jedzenie, które można przygotować w 5 minut?
Inteligentna waga?
Majtki okresowe?
Aplikacja do monitorowania snu albo medytacji?

Wielu rzeczy nauczyłam się od wizażanek na tematycznych wątkach i chciałabym, żebyśmy miały szansę czerpać z forum ile się da

Zapraszam!
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 18:24   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Z rzeczy poleconych na Wizażu sprawdziły mi się:

-Nutri Bullet, w którym robię koktajle pietruszkowo-owocowe i mielę kawę
-keratynowe prostowanie swego czasu
-filtr Martiderm Proteos Screen SPF50+ - jedyny filtr, który jestem w stanie nosić na mojej tłustej twarzy
-analiza kolorystyczna i Kibbe

Nie sprawdziły:
-apka do (rzekomo) monitorowania snu Sleep Cycle
-większość porad pielęgnacyjnych niestety, mam dziwną cerę
-kubek menstruacyjny

majtki okresowe są gdzieś pośrodku tzn tak, ale tylko na noc.

Spoza Wizażu:
-kawiarka elektryczna do espresso
-dyfuzor do olejków eterycznych
-normalne skarpetki do butów i odkrycie, że to nie buty, a właśnie stopki były sprawcami połowy moich butowych bolączek
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 18:52   #3
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

- analiza Kibbe,
- mycie włosów kostką Dove,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 20:18   #4
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Z rzeczy, które odkryłam lub z polecenia i bez których nie wyobrażam sobie już życia:
- kubeczek menstruacyjny
- grill elektryczny
- kostkarka do lodu
- odkurzacz bezprzewodowy xiaomi
- suszarka bębnowa
- myjka ssąca do okien
- kindle

Za to nie sprawdziły mi się:
- kawiarka elektryczna (rzadko korzystam, bo nie chce mi się jej myć)

Jak coś mi się przypomni, to dopiszę.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 20:27   #5
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Mnie się sprawdzają:
- inteligentne żarówki wi-fi
- analiza kolorystyczna i Kibbe
- plasterki COSRX
- markowe cienie do powiek (drogeryjne znikają albo robią plamy)
- koc elektryczny z mikrofibry z możliwością prania
- findation
- perfumomaniak
- zamiana górnego oświetlenia na stołowe i podłogowe lampy (klimat, chillout)
- osobny wieszak z garderobą kapsułową
- laptop zamiast stacjonarki
- IOS zamiast Windowsa
- aplikacje:
Flo - okresowa
Headspace, Calm - do medytacji
Monefy - budżet domowy
Blix - zbiór promocji i gazetek ze sklepów
Weawow i AccuWeather - pogodowe z radarami, długoterminową, pyleniem i jakością powietrza
- pampersy "dla dorosłych" przy niepełnosprawnych psach zakładane w talii jak pampasy - superchłonne i tańsze od psich
- kubeczek menstruacyjny
- szczoteczka soniczna
- ekspres do kawy z funkcją spieniania mleka
- Kindle, choć od roku leży w kącie, to swojego czasu był moim ulubieńcem

Chyba, bo w sumie za krótko mam:
- waga z opcją dokładnych pomiarów - woda, tłuszcz, masa mięśniowa, wiek ciała itp - Xiaomi
- kołdra obciążeniowa - trudno powiedzieć, czy zasypiam szybciej
- poduszka z pianki termoelastycznej

Do sprawdzenia:
- słuchawki do telefonu bluetooth
- oczyszczacz powietrza łączony z aplikacją
- głośnik wi-fi z funkcją sterowania głosowego
- majtki okresowe
- wyciskarka wolnoobrotowa
- materac z pianki termoelastycznej
- orbitrek Kettler

Nie sprawdziły się:
- Foreo Luna - mnie ona wcale nie oczyszcza porów, ale mam twarz jak stopy
- iRobot Roomba - nie sprząta kątów, słabo mu idzie z piaskiem i żwirem, hałasuje, nie zbiera sierści z dywanów (ale ja mam 4 futrzane bombelki o łącznej masie 105kg, więc przy dziecku pewnie wystarczy )
- iRobot Braava Jet - potrzebuje wielu godzin na lekkie przetarcie podłogi, ścierka wysycha w trakcie
- aplikacje:
Mój Cykl - zbyt okrojona, podobne funkcje ma wbudowana w telefon aplikacja Zdrowie
- Ovu Friend - brzydka, niedopracowana grafika, ale funkcje jak najbardziej ok
Intu - aplikacja do medytacji, która ma niesprzyjającego medytacji lektora raczej móglby prowadzić musztrę I przy tym brak wyboru innych lektorów.
Sleep Watch i Sleep Cycle - no niestety u mnie pokazują bzdury, kiedy np idę poleżeć, a one twierdzą, że zasnęłam w chwili położenia głowy na poduszkę, albo, że wstawałam w środku nocy na dwie-trzy godziny Chyba, że lunatykuję
- orbitrek no name z Allegro
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 20:43   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Sleep Watch i Sleep Cycle - no niestety u mnie pokazują bzdury, kiedy np idę poleżeć, a one twierdzą, że zasnęłam w chwili położenia głowy na poduszkę, albo, że wstawałam w środku nocy na dwie-trzy godziny Chyba, że lunatykuję
A to mi sie pomyliło, bo miałam Sleep as Android, ale one chyba wszystkie bazują na analizie dźwięków otoczenia. Może dają realistyczne wyniki u ludzi śpiących solo w dźwiękoszczelnych pomieszczeniach, ale na pewno nie, jak się śpi we dwójkę albo dochodzą odgłosy z zewnątrz.
Mnie ta apka pokazywała jakieś bzdury i ciągle dostawałam powiadomienia, że chodzę spać o nieregularnych porach. A o jakich można chodzić, jak się pracuje o różnych porach
Budzenie wcześniej - z założenia nie w fazie najgłębszego snu też nie działało, a na tym mi najbardziej zależało.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 21:35   #7
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Co mi się sprawdziło
-nauszne słuchawki bezprzewodowe
- odkurzacz pionowy
- ścierka do okien z viledy
-aplikacja storytel- przy dziecku nie mam czasu na czytanie papierowych książek, jak idę na spacer z bombelkiem to sobie odpalam w słuchawkach książkę
-patent na "wyściełanie" opiekacza do kanapek papierem do pieczenia, żeby potem go nie szorować
-szczotka do szczotkowania ciała na sucho- mega relaks dla mnie, uwielbiam to robić, skóra jest dużo jędrniejsza


Nie sprawdziły mi się
- cienie z glam shopu- okropna jakość, do tego koszmarnie drogie jak za taką beznadzieję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-17, 07:57   #8
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Sprawdziły się:
-telefon huawei P30 pro;
-szczoteczka soniczna do zębów;
-spieniacz do mleka Tchibo;
-grill elektryczny Tefal;
-płatne Spotify;
-fiszki do nauki języków;
-zestaw startowy do robienia hybryd Neonail;
-analiza Kibbe.

Nie sprawdziły się:
-szczoteczka soniczna do twarzy Dermofuture;
-lokówka automatyczna Philips;
-suszenie włosów dyfuzorem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 09:58   #9
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Przewinęło się trochę gadżetów przez te 15 lat na wizażu.

kawiarka, którą ktoś polecił i ja polecałam dalej
parowar
myjka parowa
prostownica i suszarka Ga.ma dzięki wątkowi o polecanych suszarkach i prostownicach
kubeczek menstruacyjny
szczoteczka Foreo, niestety nie podzielam zachwytów
Kindle, choć ostatnio nie mam głowy do czytania czegokolwiek
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 10:05   #10
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

- lokowka automatyczna Babybliss
- blog Kosmetologia naturalnie, dzieki ktoremu odkrylam pielegnacje olejami
- analiza Kibbe i kolorystyczna

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
- waga z opcją dokładnych pomiarów - woda, tłuszcz, masa mięśniowa, wiek ciała itp - Xiaomi
To trzeba brac raczej z przymruzeniem oka, bo nawet bardzo specjalistyczny sprzet nie jest obecnie w stanie pobrac dokladnych pomiarow, a takie wagi tym bardziej.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 18:50   #11
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88905757]

To trzeba brac raczej z przymruzeniem oka, bo nawet bardzo specjalistyczny sprzet nie jest obecnie w stanie pobrac dokladnych pomiarow, a takie wagi tym bardziej.[/QUOTE]

Jasne, tak robię. Niemniej dla osób z deficytem motywacji może się sprawdzać, tak jak Fitatu
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-18, 02:46   #12
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
-patent na "wyściełanie" opiekacza do kanapek papierem do pieczenia, żeby potem go nie szorować
-szczotka do szczotkowania ciała na sucho- mega relaks dla mnie, uwielbiam to robić, skóra jest dużo jędrniejsza
Kradne patent opiekaczowy, pierwszy raz o tym slysze i kurde jakie to jest genialne rozwiazanie

Szczotke do masazu na sucho mam od chyba 2 lat i uzylam ja cale zero razy
Chyba sie za to tez zabiore, bo kiedy X lat temu pracowalam w spa to doradzalam te opcje wszystkim klientkom razem z odpowiednimi okladami i olejami do ciala, a sama nigdy z wlasnych rad nie skorzystalam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 11:08   #13
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Kradne patent opiekaczowy, pierwszy raz o tym slysze i kurde jakie to jest genialne rozwiazanie

Szczotke do masazu na sucho mam od chyba 2 lat i uzylam ja cale zero razy
Chyba sie za to tez zabiore, bo kiedy X lat temu pracowalam w spa to doradzalam te opcje wszystkim klientkom razem z odpowiednimi okladami i olejami do ciala, a sama nigdy z wlasnych rad nie skorzystalam
No ten patent opiekaczowy to zmienił moje życie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 22:31   #14
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z rzeczy poleconych na Wizażu sprawdziły mi się:

-Nutri Bullet, w którym robię koktajle pietruszkowo-owocowe i mielę kawę
-keratynowe prostowanie swego czasu
-filtr Martiderm Proteos Screen SPF50+ - jedyny filtr, który jestem w stanie nosić na mojej tłustej twarzy
-analiza kolorystyczna i Kibbe

Nie sprawdziły:
-apka do (rzekomo) monitorowania snu Sleep Cycle
-większość porad pielęgnacyjnych niestety, mam dziwną cerę
-kubek menstruacyjny

majtki okresowe są gdzieś pośrodku tzn tak, ale tylko na noc.

Spoza Wizażu:
-kawiarka elektryczna do espresso
-dyfuzor do olejków eterycznych
-normalne skarpetki do butów i odkrycie, że to nie buty, a właśnie stopki były sprawcami połowy moich butowych bolączek
A mogę zapytać, jaki był problem ze stopkami?
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 23:35   #15
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Kradne patent opiekaczowy, pierwszy raz o tym slysze i kurde jakie to jest genialne rozwiazanie

Szczotke do masazu na sucho mam od chyba 2 lat i uzylam ja cale zero razy
Chyba sie za to tez zabiore, bo kiedy X lat temu pracowalam w spa to doradzalam te opcje wszystkim klientkom razem z odpowiednimi okladami i olejami do ciala, a sama nigdy z wlasnych rad nie skorzystalam
Moją w końcu zeżarł Nero ze trzy lata temu, ale własnie zamówiłam drugą. Co by nie mówić, efekty były wow, a to zawsze miła odmiana dla szorowanka kawą.

Do takich cudów zaliczę właśnie peeling kawowy. Każda moja część ciała go kocha Serio, nawet uszy dostają Sól drażni, cukier jest za duży, mielone pestki potrafią sporo kosztować i nieoczekiwanie się skończyć, korund zbyt drobny, więc dodaję go tylko do twarzy, a fusy zawsze mam w domu, po prostu wyjmuję pojemnik z ekspresu i niosę do wanny.

Z papierem i opiekaczem spróbuję koniecznie, bo mam fazę ciepłych kanapek, więc chodzi codzienne.

Chimay z tymi aplikacjami do monitoringu snu to by wiele wyjaśniało. W nocy uaktywnia mi się kota, a jeden z psów lubi sobie ucinać spacery o 5 rano w tę i nazad.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 01:39   #16
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Moją w końcu zeżarł Nero ze trzy lata temu, ale własnie zamówiłam drugą. Co by nie mówić, efekty były wow, a to zawsze miła odmiana dla szorowanka kawą.

Do takich cudów zaliczę właśnie peeling kawowy. Każda moja część ciała go kocha Serio, nawet uszy dostają Sól drażni, cukier jest za duży, mielone pestki potrafią sporo kosztować i nieoczekiwanie się skończyć, korund zbyt drobny, więc dodaję go tylko do twarzy, a fusy zawsze mam w domu, po prostu wyjmuję pojemnik z ekspresu i niosę do wanny.

Z papierem i opiekaczem spróbuję koniecznie, bo mam fazę ciepłych kanapek, więc chodzi codzienne.

Chimay z tymi aplikacjami do monitoringu snu to by wiele wyjaśniało. W nocy uaktywnia mi się kota, a jeden z psów lubi sobie ucinać spacery o 5 rano w tę i nazad.
Moj prysznic nie kocha peelingu kawowego, ja tez nie kocham sprzatania tego syfu
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 07:36   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A mogę zapytać, jaki był problem ze stopkami?
To że przyczyniały się do obcierania przez buty. Ktore noszone z normalnymi skarpetkami nie obcierają.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Chimay z tymi aplikacjami do monitoringu snu to by wiele wyjaśniało. W nocy uaktywnia mi się kota, a jeden z psów lubi sobie ucinać spacery o 5 rano w tę i nazad.
Kiedyś obserwowałam ten wykres apki i skakał do góry jak samochód za oknem przejechał.
Mnie się marzy urządzenie w stylu opaski na oczy, które monitoruje sen na podstawie m.in. ruchu gałek ocznych oraz moduluje jego fazy tzn jeśli zauważy, że zbliża się głęboka faza snu, a budzik zadzwoni za np pół godziny, to wysyła delikatne impulsy, które uniemożliwiają wejście w nią (ale nie wybudza całkiem).
Bo ta apka, jak się jej pozwoli wybrać moment budzenia w ciągu pół godziny przed docelowym budzikiem, to budzi od razu na początku tego okna czasowego. Super, ciekawe co mam zrobić z dodatkowymi 30 minutami o 3.45 rano, kiedy chciałam wstać o 4.15

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Moj prysznic nie kocha peelingu kawowego, ja tez nie kocham sprzatania tego syfu
Peeling kawowy dopisuję do listy niewypałów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 07:42   #18
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Moją w końcu zeżarł Nero ze trzy lata temu, ale własnie zamówiłam drugą. Co by nie mówić, efekty były wow, a to zawsze miła odmiana dla szorowanka kawą.

Do takich cudów zaliczę właśnie peeling kawowy. Każda moja część ciała go kocha Serio, nawet uszy dostają Sól drażni, cukier jest za duży, mielone pestki potrafią sporo kosztować i nieoczekiwanie się skończyć, korund zbyt drobny, więc dodaję go tylko do twarzy, a fusy zawsze mam w domu, po prostu wyjmuję pojemnik z ekspresu i niosę do wanny.

Z papierem i opiekaczem spróbuję koniecznie, bo mam fazę ciepłych kanapek, więc chodzi codzienne.

Chimay z tymi aplikacjami do monitoringu snu to by wiele wyjaśniało. W nocy uaktywnia mi się kota, a jeden z psów lubi sobie ucinać spacery o 5 rano w tę i nazad.
Robię taki peeling kawowy co tydzień Tylko nie lubię tego sprzątać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 18:49   #19
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Robię taki peeling kawowy co tydzień Tylko nie lubię tego sprzątać
Peeling kawowy to moja miłość 😍 jest wspaniały i za darmo. Wszystkim go polecam. Stosuje co tydzień i też nie lubię tego sprzątać ale skóra jest po nim tak gładka jak jedwab 😍😁
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-23, 18:15   #20
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Fajny wątek, będę podczytywać
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-24, 09:55   #21
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Dla mnie takie hitowe ułatwiacze mojego życia to:


- budzik świetlny
- smartfon
- i-pad zamiast laptopa/komputera


- aplikacja google map (ja z tych co nie umieją czytac map, nie rozumieją gdzie sa i w którym kierunku patrzą/jadą + się potrafią zgubić we własnych butach, teraz wiem ze trafię gdzie potrzebuję, widzę szacunkowy czas dotarcia, ewentualne korki i propozycje ich objazdu z podanym czasem. To naprawdę odjęło mi masę stresu w życiu. Używam nie tylko jeżdzac samochodem, ale tez rowerem, oraz chodząc pieszo)
- spirala hormonalna
- samochód

- e-boki dostępne natychmiast z internetowych księgarni

- czytnik e-boków skorelowany z aplikacją na smartfonie i i-padzie - gdzie nie czytam, każde moje urządzenie wie co i w którym miejscu akurat czytam wiec mogę czytać z tego co mam pod ręka tam gdzie jestem+ uniezależnienie się z czytaniem od źródeł światła i fizycznego dostępu do książki.

- aplikacje typu audioteka/legimi itp. udostępniające e i audio boki, słuchowiska, podkasty.
- joga na filmikach na YT.
- podgrzewacz do kubka
- aplikacja szyfrująca na kody dostępu i hasła
- aplikacja na podstawowe dokumenty: m-obywatel
- płatności wirtualne i telefonem
- siatki wielorazowe z Rossmana (te takie materiałowe, składane w kieszonkę)- koneic ery reklamówek
- bardzo duża torebka- w końcu mam ze sobą wszytko co potrzebuję, mogę dolożyć co mam akurat nieść- koniec bycia niewolniczką terroru małej /średniej torebusi i noszenia dodatkowej siatki/torby. HIT! :-D
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-09-24 o 10:08
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-24, 10:14   #22
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Dla mnie takie hitowe ułatwiacze mojego życia to:
- podgrzewacz do kubka

- bardzo duża torebka- w końcu mam ze sobą wszytko co potrzebuję, mogę dolożyć co mam akurat nieść- koniec bycia niewolniczką terroru małej /średniej torebusi i noszenia dodatkowej siatki/torby. HIT! :-D
Możesz podać jaki podgrzewacz masz i do jakiego kubka? Bo ja mam duży kubek porcelanowy i szukam czegoś do podgrzania, do pracy.


Ja nie nosze dużych torebek bo mam nawyk wkładania wszystkiego do niej i potem mnie strasznie bolą plecy i bark
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-24, 10:16   #23
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Przewinęło się trochę gadżetów przez te 15 lat na wizażu.

kawiarka, którą ktoś polecił i ja polecałam dalej
parowar
myjka parowa
prostownica i suszarka Ga.ma dzięki wątkowi o polecanych suszarkach i prostownicach
kubeczek menstruacyjny
szczoteczka Foreo, niestety nie podzielam zachwytów
Kindle, choć ostatnio nie mam głowy do czytania czegokolwiek
Którą suszarkę Ga.ma polecasz i czy ma faktycznie zimny nawiew?
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-24, 10:32   #24
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Którą suszarkę Ga.ma polecasz i czy ma faktycznie zimny nawiew?
Wersja classic, dokładnie ta
Na 1 jest zimny nawiew jak w lodówce, 2 ciepłe powietrze, 3 gorące ( nie korzystam z tego w ogóle ) i tak samo prędkości.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-24, 12:55   #25
9cffb82065bb3f723a6df436e81b5188e492fae5_62196da88a487
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 52
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

- aplikacja down dog jogowa (nie jest gratis, ale wykupilam dostep na rok, za smieszne pieniadze. Joga na youtoube mi nie pasuje)

- fitatu - nie lubie tej apki, ale jest niezrownana w tym, co robi. Uzywam codziennie

- Spotify premium - darmowej uzywac sie nie da....

- garmin venu 2s - kocham ten zegarek sportowy, moge zgrac na niego muzyke i biegac bez telefonu

- Lusterko do makijazu z lampka - robienie makijazu, gdy jest ciemno jest duzo latwiejsze

- smakowe flavdropsy - swietny slodzik bez kalorii

- Alpro Napój migdałowy Niesłodzony 13 kcal w 100 gr i latte mi niestraszne

- Fontanna dla kota Dogness - latwo sie ja czysci, kot pije, filtry nie sa az tak drogie, kot pije, latwo je ja sklada i rozklada, kot pije

- szampon insight vollume up na moje opadniete klaki

- mycie buzi olejami

- szare mydlo z aleppo do mycia skory, zamiast fancy zelu i allegrie sie skonczyly...

- melatonina i lepiej spie

- urzadzenie do podgrzewania wosku + szpatulki. Duzo wygodniejsze w uzywaniu

- lokowka obrotowa babyliss

- tablet - poreczniejszy niz lapek, moge odpalic trening, obejrzec cos, poczytac, odgracic telefon ze zbednych apek
9cffb82065bb3f723a6df436e81b5188e492fae5_62196da88a487 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-24, 15:17   #26
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Możesz podać jaki podgrzewacz masz i do jakiego kubka? Bo ja mam duży kubek porcelanowy i szukam czegoś do podgrzania, do pracy.
Niestety nie mam pojęcia.
Dostałam w prezencie, a filiżanki na kawę uzywam małe, więc ten podgrzewacz raczej nie jest jakiś niestandardowo duży.

Jeszcze dorzucam moje życiowe ułatwiajki:

- aplikacje typu: Jak dojadę/Kup bilet. itp pozwalające na kupowanie wirtualnych biletów, oraz podające jak, czym, gdzie dojechać, się w co , gdzie i kiedy przesiąść.

- wszelkie wypożyczaki z poziomu aplikacji w smartfonie: samochody, rowery, hulajnogi

- słuchawka prysznicowa z 3 poziomami regulacji szerokości strumienia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-09-25 o 07:34
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-25, 13:27   #27
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

[1=9cffb82065bb3f723a6df43 6e81b5188e492fae5_62196da 88a487;88918211]- aplikacja down dog jogowa (nie jest gratis, ale wykupilam dostep na rok, za smieszne pieniadze. Joga na youtoube mi nie pasuje)

- fitatu - nie lubie tej apki, ale jest niezrownana w tym, co robi. Uzywam codziennie

- Spotify premium - darmowej uzywac sie nie da....

- garmin venu 2s - kocham ten zegarek sportowy, moge zgrac na niego muzyke i biegac bez telefonu

- Lusterko do makijazu z lampka - robienie makijazu, gdy jest ciemno jest duzo latwiejsze

- smakowe flavdropsy - swietny slodzik bez kalorii

- Alpro Napój migdałowy Niesłodzony 13 kcal w 100 gr i latte mi niestraszne

- Fontanna dla kota Dogness - latwo sie ja czysci, kot pije, filtry nie sa az tak drogie, kot pije, latwo je ja sklada i rozklada, kot pije

- szampon insight vollume up na moje opadniete klaki

- mycie buzi olejami

- szare mydlo z aleppo do mycia skory, zamiast fancy zelu i allegrie sie skonczyly...

- melatonina i lepiej spie

- urzadzenie do podgrzewania wosku + szpatulki. Duzo wygodniejsze w uzywaniu

- lokowka obrotowa babyliss

- tablet - poreczniejszy niz lapek, moge odpalic trening, obejrzec cos, poczytac, odgracic telefon ze zbednych apek[/QUOTE]

Podoba mi się Twojej uzasadnienie dla fontanny
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-25, 16:04   #28
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Możesz podać jaki podgrzewacz masz i do jakiego kubka? Bo ja mam duży kubek porcelanowy i szukam czegoś do podgrzania, do pracy.


Ja nie nosze dużych torebek bo mam nawyk wkładania wszystkiego do niej i potem mnie strasznie bolą plecy i bark
Dla mnie duże torebki to zuooooo 🤦
Właśnie szukam jakiejś mniejszej, bo z każdej dużej od razu robi mi się śmietnik 🤦 jest mega pojemna więc wrzucam tam co popadnie, ostatnio taka jedna sprzątałam i znalazłam na dnie rękawiczki z poprzedniej zimy i... Kilka herbat w saszetkach, które brałam ze sobą na porodówkę ( moje dziecko ma 8 miesięcy ).. także nie, nie .. żadnych wielkich torebek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-26, 03:19   #29
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

To ja ostatnio w trakcie okresu tak sobie mysle, ze kurcze, koncza mi sie tabletki przeciwbolowe i pasowaloby isc i kupic kolejne. A zaraz potem naszla mnie refleksja, ze przeciez jak przejrze wszystkie moje torebki to pewnie znajde w nich co najmniej z trzy opakowania A nie sa to jakies duze torebki
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-26, 05:25   #30
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Gadżety, patenty, sprzęty, rzeczy, aplikacje i inne, które ułatwiają nam codzie

[1=9cffb82065bb3f723a6df43 6e81b5188e492fae5_62196da 88a487;88918211]

- szampon insight vollume up na moje opadniete klaki

[/QUOTE]

Czy to ten szampon?
https://insightshop.pl/produkt/volum...100ml-insight/
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-25 10:21:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.