ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:> - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-21, 08:58   #31
stylwia1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Dziewczyny poradźcie! Farbowałam tydzień temu Matrixem włosy - dokładnie Colorscync z serii ash odcien 6A. Niestety odcień po 2 myciach znacznie się zmył. Udałam się wiec do hurtownii fryzjerskiej celem zakupu Synca i powtórzenia zabiegu za jakies 3 tyg samej w domu. Okazało się jednak, że mają tylko farbę i aktywator 2,7% a fryzjerka twierdziła, że robi mi szamponem i aktywatorem 1,5%. Nie wiem już o co w tym chodzi, bo ten jej szampon też wyglądał jak farba (miał postać tubki) a w hurtowni powiedzieli mi, że nie ma aktywatora z tej serii 1,5%. Orientuje się może ktoś w tym temacie, byłabym wdzięczna za odpowiedź.
stylwia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 10:13   #32
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez stylwia1978 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie! Farbowałam tydzień temu Matrixem włosy - dokładnie Colorscync z serii ash odcien 6A. Niestety odcień po 2 myciach znacznie się zmył. Udałam się wiec do hurtownii fryzjerskiej celem zakupu Synca i powtórzenia zabiegu za jakies 3 tyg samej w domu. Okazało się jednak, że mają tylko farbę i aktywator 2,7% a fryzjerka twierdziła, że robi mi szamponem i aktywatorem 1,5%. Nie wiem już o co w tym chodzi, bo ten jej szampon też wyglądał jak farba (miał postać tubki) a w hurtowni powiedzieli mi, że nie ma aktywatora z tej serii 1,5%. Orientuje się może ktoś w tym temacie, byłabym wdzięczna za odpowiedź.
........
absolutnie..Color Sync to nie jest szampon tylko rodzaj tonera,występuje w tubkach 80ml,do tego jest aktywator 2,7%.
Może ta fryzjerka nazywa go szamponem,ale nie pozwól żeby dodawała inny aktywator niz przeznaczony do synca,poniewaz w nim zawarty jest cały komplex ceramidowy do wygładzania włosów...dlatego mówimy,że to zabieg 2w1...koloryzacja i permanentna odżywka.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 20:56   #33
sandra8859
Rozeznanie
 
Avatar sandra8859
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Centrum PL
Wiadomości: 537
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Prawie dwa tyg. temu byłam u fryzjera-jasne blond włosy zaczęły mi się robić żółte więc chciałam aby fryzjerka mi je 'naprawiła' i udało się! tylko tylko że po tyg. kolor mi się trochę sprał-i znowu mam żółte refleksy,włosy zrobiły się tak jakby miejscami ciemniejsze. Jakiej więc mam użyć farby aby włosy wyszły mi takie jak na podanych niżej zdjęciach? wiem tylko ,że fryzjerka użyła matrixa-i jak pokazała mi odcień jaki wg niej będzie ok- to się zdziwiłam że taki jasny,że aż tak popielaty-ale ona na to że musi być aż taki jasny żeby pokryć tą żółć. Nie wiem jaki dokładnie był to rodzaj matrixa( bo się na tym nie znam) ale wiem , że kładła mi tą farbę(?) na mokra już głowę. (zanim ją umyła położyła mi coś co miało zniwelować odrosty na głowie-bardzo szczypało zresztą) proszę więc o pomoc w doborze koloru albo chociaż podzielenie się jakąś paletą kolorów Matrixa jeżeli ktoś posiada bo nie mogę niestety znaleźć w necie takiej jaką miała fryzjerka
sandra8859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 22:43   #34
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez sandra8859 Pokaż wiadomość
Prawie dwa tyg. temu byłam u fryzjera-jasne blond włosy zaczęły mi się robić żółte więc chciałam aby fryzjerka mi je 'naprawiła' i udało się! tylko tylko że po tyg. kolor mi się trochę sprał-i znowu mam żółte refleksy,włosy zrobiły się tak jakby miejscami ciemniejsze. Jakiej więc mam użyć farby aby włosy wyszły mi takie jak na podanych niżej zdjęciach? wiem tylko ,że fryzjerka użyła matrixa-i jak pokazała mi odcień jaki wg niej będzie ok- to się zdziwiłam że taki jasny,że aż tak popielaty-ale ona na to że musi być aż taki jasny żeby pokryć tą żółć. Nie wiem jaki dokładnie był to rodzaj matrixa( bo się na tym nie znam) ale wiem , że kładła mi tą farbę(?) na mokra już głowę. (zanim ją umyła położyła mi coś co miało zniwelować odrosty na głowie-bardzo szczypało zresztą) proszę więc o pomoc w doborze koloru albo chociaż podzielenie się jakąś paletą kolorów Matrixa jeżeli ktoś posiada bo nie mogę niestety znaleźć w necie takiej jaką miała fryzjerka
........
jeśli chodzi tylko o tonowanie żółci po rozjasnianiu odrostu,a włosy są na poziomie 9/10 to najlepszy będzie Color Sync 10A lub 10V <chociaż najlepiej jest wymieszać te dwa odcienie ze sobą pół na pół>
ps.zdięcia palet synców często są przy aukcjach synców na allegro.

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

Cytat:
Napisane przez katrina1105 Pokaż wiadomość
hej,ja mam mocno rozjasnione włosy w formie baleyage niestety moze mi ktos doradzic ktory odcien da taki ładny naturalny efekt.Dodam ze mam jasna oprawe oczu.nie znam sie na tych tonerach pomozcie kochane wizazanki
....
niebardzo rozumiem jaki efekt chcesz osiągnąć synkiem? nadac inny odcien włosom czy je wyrównac?zniwelowac zółty odcien pasemek? czy o co chodzi...
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 13:48   #35
stylwia1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Dziękuje bardzo za szybka odpowiedź. Wczoraj myłam kolejny raz włosy i farba całkowicie już zeszła (w sumie po 3 myciach). Jestem załamana, kiedy moge powtórzyć zabieg tzn jak czesto mozna stosowac ta farbe? Zalezy mi na Matrixie, bo swoje naturalne wlosy mam ciemne a chcialabym sie pozbyc balejagu, ktory mam na koncowkach. Matrix ladnie zrownal roznice w odrostach co mnie ucieszylo, gdyz chce zapuscic swoje naturalne wlosy.
stylwia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 16:02   #36
sandra8859
Rozeznanie
 
Avatar sandra8859
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Centrum PL
Wiadomości: 537
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
jeśli chodzi tylko o tonowanie żółci po rozjasnianiu odrostu,a włosy są na poziomie 9/10 to najlepszy będzie Color Sync 10A lub 10V <chociaż najlepiej jest wymieszać te dwa odcienie ze sobą pół na pół>
ps.zdięcia palet synców często są przy aukcjach synców na allegro.

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------
acha, dzięki-ja będę w sklepie fryzjerskim to się zapytam o te kolory-mam nadzieję że wyjdzie mi właśnie taki jasny,beżowy kolor
sandra8859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 22:36   #37
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez sandra8859 Pokaż wiadomość
acha, dzięki-ja będę w sklepie fryzjerskim to się zapytam o te kolory-mam nadzieję że wyjdzie mi właśnie taki jasny,beżowy kolor
.........
jak chcesz beżowy,a nie np jasno-popielato-platynowy,to wez raczej 10MM,lub bardziej naturalny blond 10N
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-27, 13:04   #38
bbb85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Hej ja uzywam matrix color sync juz dosc dlugo ,
kiedyś malowałam włosy sklepowymi farbami i bardzo je zniszczyłam miałam wręcz siano i wypadały mi strasznie i niestety musiałam z do pasa ściąć do ramion i czekałam aż mi moje odrosną masakra.
Od tamtej pory nie malowałam niczym bałam się ze będe musiała przechodzić przez to jeszcze raz.
Jakis rok temu doszlam juz do swoich naturalnych i przy podcinaniu wlosow fryzjerka zaproponowala mi wlasnie matrix color sync na poczatku uzywalam odcieni naturalnym praktycznie nierozniacych sie od moich naturalnych sama natura bez podcieni nr. 8n mieszany z 6n moje wlosy byly mieciutkie super sie rozczesywały i ten kompleks świetnie je odżywił i miały taki delikatny odcień ale ładniejszy niż naturalne własne włosy , pozniej poszłam następny raz i wziełam juz sama 6n i bylo jeszcze lepiej ten odcien byl o ton ciemniejszy niz moj wlasny, wlosy w coraz lepszej kondycji wrecz zdrowe calkowicie.
Odrosty byly niewidoczne kolor stopniowo sie wyplukiwal ale w doskonaly sposob bez zadnych refleksow rudosci poprostu zdrowy naturalny odcien. Teraz skoro juz wiem ze ta farba nie niszczy wogole wlosow a wrecz je naprawia i utrzymuje w spanialej kondycji pomalowalam na nr5n i byly przyznam ciemnawe taki sreni z ciemnym braz ale wygladal super wlosy swieca sie wsciekle doskonale rozczesuja nie wypadaja ten kolor od mojego naturalnego rozni sie 3tony stopniowo sie wyplukuje do mojego naturalnego w pierwszym miesiacu pojawiaja sie delikatne odrosny ale w nastepnym juz zanikaja a farba pozostaje na wlosach i nadal je odzywia teraz zdecyduje sie na nr4n juz ciemny braz i bede co 3miesiace robic tylko odrosty i delikatnie odswiezac reszte wlosow gdyz dobrze mi jest w ciemnym kolorze i zamierzam zostac przy nim jezeli mi sie znudzi farba bez problemu sie wyplucze po kilku miesiacach.
Bardzo polecam ta farbe! pomogla mi wroic do zdrowych wlosow. Zawsze marzylam o ciemnych wlosach i teraz bez z ta farba moge sobie na nie pozwolic
Chcialabym zapytac jak czesto malujecie ta farba wlosy w jakich odstepach czasu dzieki i pozdrawiam
bbb85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 13:31   #39
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

.........
bbb85- ja raz na miesiąć mniej więcej... ja bym tylko synca nie nazywała farbą,bo to może zmylić inne dziewczyny
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 15:17   #40
bbb85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

a robisz same odrosty czy cale wlosy
i jakiego koloru uzywasz ?
i jakiej dlugosci masz wlosy
i czy co miesiac jak uzywasz twoje wlosy sa nadal w dobrym stanie bo ja chciam stosowac czesciej niz co 3miesiace bo po 3ch prawie caly kolor mi sie zmywa ale sie balam
jakbys mogla mi poradzic i swoje opinie podac na temat tego produktu;] pozdrawiam
bbb85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 21:36   #41
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez bbb85 Pokaż wiadomość
a robisz same odrosty czy cale wlosy
i jakiego koloru uzywasz ?
i jakiej dlugosci masz wlosy
i czy co miesiac jak uzywasz twoje wlosy sa nadal w dobrym stanie bo ja chciam stosowac czesciej niz co 3miesiace bo po 3ch prawie caly kolor mi sie zmywa ale sie balam
jakbys mogla mi poradzic i swoje opinie podac na temat tego produktu;] pozdrawiam
.....
mam włosy takie do łopatek,cieniowane...natu ralny kolor mój to był taki ciemny szatyn..ale już go nie pamiętam teraz próbuje róznych odcieni,zazwyczaj na 4-5 poziomie,czyli dosyć ciemne.Ulubiony to 5MM-czyki mokka.Czasami dodaje do tego troszkę fioletu-V- albo czerwieni -RB...ale teraz postanowiłam ich nie przyciemniac już,tylko skusze się na jakis naturalny odcień z gamy N.
<Generalnie sam odrost robię farbą(Ducastell,FarmaVita lub inne) a potem na całość nakładam dopiero Sync..ponieważ odrost naturalny mam jasniejszy od reszty włosów,to Sync mi go średnio pokrywał-nie wiem czemu,chociaż Sync ma to do siebie,że jakby impregnuje włosy najbardziej tam gdzie sa najbardziej zniszczone>.Ja robię raz w miesiacu..przez ten czas włosy sa w super kondycji,błyszczące,ładni e maskują odrost...potem delikatnie zaczyna się wypłukiwac sync i włoski zaczynają mi się elektryzować,ponieważ mam bardzo sztywne i twarde...poza tym jestem uzalezniona od samego zabiegu,działa na mnie terapeutycznie
Pamiętaj tylko o tym,żeby włosy przed zabiegiem BARDZO dokładnie umyć,i nakładac sync na lekko wilgotne włosy.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 05:16   #42
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Dziewczyny, czy Sync naprawdę nie niszczy włosów? Moje są w tragicznym stanie, ostatnio farbowałam 5 tygodni temu a moje odrosty na glowie maja juz z 3cm i wygladaja okropnie. Ale boję się kolejnego farbowania zeby ich bardziej nie dobic
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 06:23   #43
stylwia1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.....
mam włosy takie do łopatek,cieniowane...natu ralny kolor mój to był taki ciemny szatyn..ale już go nie pamiętam teraz próbuje róznych odcieni,zazwyczaj na 4-5 poziomie,czyli dosyć ciemne.Ulubiony to 5MM-czyki mokka.Czasami dodaje do tego troszkę fioletu-V- albo czerwieni -RB...ale teraz postanowiłam ich nie przyciemniac już,tylko skusze się na jakis naturalny odcień z gamy N.
<Generalnie sam odrost robię farbą(Ducastell,FarmaVita lub inne) a potem na całość nakładam dopiero Sync..ponieważ odrost naturalny mam jasniejszy od reszty włosów,to Sync mi go średnio pokrywał-nie wiem czemu,chociaż Sync ma to do siebie,że jakby impregnuje włosy najbardziej tam gdzie sa najbardziej zniszczone>.Ja robię raz w miesiacu..przez ten czas włosy sa w super kondycji,błyszczące,ładni e maskują odrost...potem delikatnie zaczyna się wypłukiwac sync i włoski zaczynają mi się elektryzować,ponieważ mam bardzo sztywne i twarde...poza tym jestem uzalezniona od samego zabiegu,działa na mnie terapeutycznie
Pamiętaj tylko o tym,żeby włosy przed zabiegiem BARDZO dokładnie umyć,i nakładac sync na lekko wilgotne włosy.
A dlaczego takie wazne jest by nakładać Synka na umyte włosy. Mi fryzjerka nakładała ostatnio na suche, może dlatego farba zeszła całkowicie po 3 myciach???
stylwia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 09:45   #44
bbb85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

darko1- a jezeli mialabys polecic jakas sklepowa farbe badz szampon by tak sie szybko nie wymywal jak sync i nie niszczyl wlosow moze socolor matrix bo chcialabym miec srednio ciemny braz naturalny jak w matrixie color sync nr 5n lub4n cos moglabys mi polecic moze szamponetki koloryzujace

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez MerriqueMayfair Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Sync naprawdę nie niszczy włosów? Moje są w tragicznym stanie, ostatnio farbowałam 5 tygodni temu a moje odrosty na glowie maja juz z 3cm i wygladaja okropnie. Ale boję się kolejnego farbowania zeby ich bardziej nie dobic
ja mialam ten sam problem przeczytaj moja wypowiedz wyzej gwarantuje ze beda tylko lepsze efekty i nic sie nie zniszczy wrecz przeciwnie ;] i to nie jest farba bardziej kompleks z ceramidami naprawde naprawi ci wlosy
bbb85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 13:29   #45
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez MerriqueMayfair Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Sync naprawdę nie niszczy włosów? Moje są w tragicznym stanie, ostatnio farbowałam 5 tygodni temu a moje odrosty na glowie maja juz z 3cm i wygladaja okropnie. Ale boję się kolejnego farbowania zeby ich bardziej nie dobic
......
nie niszczą,a wręcz przeciwnie,zawierają komplex ceramidowy który odbudowuje poniekąd łuskę włosa i ją wygładza,poza tym aktywator do synców ma tylko 2,7 procenta...więc malutko...myślę,że smiało możesz pofarbować włosy.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez stylwia1978 Pokaż wiadomość
A dlaczego takie wazne jest by nakładać Synka na umyte włosy. Mi fryzjerka nakładała ostatnio na suche, może dlatego farba zeszła całkowicie po 3 myciach???
....
nakłada sie go na lekko wilgotne włosy to jest optymalne zastosowanie....w srodowisku wilgotnym lepiej przebiegają wszelkie procesy chemiczne,Sync to nie jest zwykła farba przecież...zawiera ceramidy które ''pracują'' z włosem...dlatego je pożądnie najpierw myjemy,muszą być swieże i pozbawione wszelkiej warstwy tłuszczu,pozostałości po produktach do stylizacji itp... Ponad to Synka nie nakładamy jak zwykłą farbę tylko niejako wcieramy go mechanicznie we włosy... Jasne,że kolor z czasem sie wypłucze,tu nie chodzi o permanentne farbowanie..tylko o tonowanie...ale zdecydowanie po trzech myciach nie powinno sie z nim dziac nic złego.

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

[QUOTE=bbb85;18880278]darko1- a jezeli mialabys polecic jakas sklepowa farbe badz szampon by tak sie szybko nie wymywal jak sync i nie niszczyl wlosow moze socolor matrix bo chcialabym miec srednio ciemny braz naturalny jak w matrixie color sync nr 5n lub4n cos moglabys mi polecic moze szamponetki koloryzujace
........
generalnie szamponetki odradzam,zazwyczaj są znacznie bardziej agresywne niż profesjonalne permanentne farby w salonach.<zwłaszcza te wszystkie Paletty itp...>
Z farb drogeryjnych opinie ''nieszkodzących'' mają produkty Garniera,są delikatne.Niestey od bardzo dawna nie używam farb drogeryjnych wiec trudno mi polecic konkretne kolory.Akurat Matrixa SoColor nie lubię,wcale nie jest trwała ta farba,są inne profesjonalne o wiele lepsze.
Nie polecam tych nowych expresowych farb-typu koloryzacja w 10min.
Ważna jest pielęgnacja w domu-czyli stosowanie srodków do włosów farbowanych,one lepiej domykają łuski włosa po myciu,a to pozwala zachowac pigment z farby w srodku włosa,zawierają też filtry UV.
W hurtowniach fryzjerskich,mozna dostac tak zwane szampony lub maski zakwaszające <niższe PH niż w normalnych kosmetykach>,
ewentualnie sprawdza się sposób naszych babć,żeby do ostatniego płukania dodać troszkę octu,lub soku z cytryny...
Generalnie jednak trwałość koloru zależy od kondycji włosów,im bardziej zniszczone ,tym powierzchnia włosa bardziej naruszona,tym szybciej płowieją.Rozjasniając włosy jeszcze bardziej pozbywamy ich naturalnego pigmentu,który w reakcji chemicznej łączy się ze sztucznym pigmentem z farby...jeżeli go brakuje to z czym maja się związać nakładane z farby barwniki? <dlatego np siwe włosy tak cięzko się farbują>
Istnieją metody wspomagające farbowanie trudnych włosów np.repigmentacja...ale tego nie zrobicie oczywiście same w domu.

Nie zdziwcie sie też Dziewczyny,jeżeli używanie mocnych odżywek lub maseczek,że kolor szybciej schodzi wtedy...odżywka rozchyla łuski włosa,żeby składniki pielęgnacyjne w niego wnikneły,a w tym samym czasie wypłukuje się z nich barwnik... dlatego tak istotne jest zakwaszanie włosów.
---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------
Myslę też,że może nie zniechęcajcie się do synców po pierwszym farbowaniu,że szybko zeszły...za drugim,trzecim zabiegiem włosy się nimi już''nasycą'' ,powierzchnia wyrówna-to może spotęgowac ich trwałość.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2010-04-28 o 13:31
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 15:46   #46
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Wiem, że się nie powinno, że nie działają te wszystkie dobroczynne składniki, itp, itd, ale czy któraś z Was farbowała Syncem z wodą utlenioną NIE z Matrixa? Co z tego wyszło - lub co z tego może wyjść?
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 19:43   #47
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Wiem, że się nie powinno, że nie działają te wszystkie dobroczynne składniki, itp, itd, ale czy któraś z Was farbowała Syncem z wodą utlenioną NIE z Matrixa? Co z tego wyszło - lub co z tego może wyjść?
......
jeśli dasz wode nie mocniejszą niż 3% to złapią ładnie kolor,jednak nie będą tak lśniące i wygładzone jak powinny...z wyższą wodą to nie ma sensu próbować.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 20:11   #48
BrookeDavis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 17
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Tak sobie czytalam ten watek i postanowilam dorzucic swoje 5 groszy na tema Color Sync Matrix'a. Uwazam ze jest to najlepsza "odzywka koloryzujaca" ( tak ja nazywa moja fryzjerka ) jaka istnieje. Nie mam zbytnio porownania ale widze po stanie wlosow moich kolezanek ktore farbuja wlosy profesjonalnymi farbami w salonach fryzjerskich. Moja fryzjerka, ktorej ufam bezgranicznie sama uzywa Color Sync i widze jakie ona ma za***iste wlosy - mega polysk! Kolor sie splukuje ( bo jest to tzw. demi-color czyli ze chyba ma sie spukac do ok 30 myc ) wiec ona sobie robi raz ciemniejsze, raz jasniejsze, neutralne, rude.. etc czego dusza zapragnie. 3 miesiace temu postanowilam w koncu zmienic kolor wlosow na ciemniejszy - po ok 10 latach rozjasniania baleyagem. Do takiej decyzji trzeba chyba dojrzec Mialam juz dosc odrostow, smrodu rozjasniacza, zniszczonych, porowatych wlosow. I byla to chyba najlepsza decyzja ever bo teraz mam piekne, lsniace wlosy w kolorze bardzo zblizonym do naturalnego. Moje naturalne wlosy sa mniej - wiecej na poziomie 7. Wiec moja fryzjerka najpierw musiala zapigmentowac mi wlosy wiec wybrala jakas rudosc na poziomie 8 ( oczywiscie Color Sync Matrix'a ). Potem ustalilysmy ze uzyjemy Color Sync BC ( blonde/brown copper ) poziom 6. W sumie poszly 3 tubki ( mam wlosy do lopatek ale baaardzo geste ). Poziom 6 wyszedl troche ciemny ale byl po prostu piekny! I ten polysk! Color Sync naprawde odbudowal moje wlosy - byly gladkie, lsniace, miekkie! Non stop gapilam sie do lustra lol. Duzym plusem jest tez to ze Sync fajnie sie zmywa ( przynajmniej ten kolor ) - sprany tez wygladal rewelacyjnie. Teraz troche bawimy sie kolorami np. ostatnio moja fryzjerka zrobila mi poziom 8 ( czyli jasniejszy ) BC i dodala troche 8 CG ( copper gold ) i wyszedl cudny! Moj naturanly kolor ma duzo zlota i troche rudosci takze ta mieszanka jest chyba idealna. Moj kolor moznaby teraz okreslic jako : jasny kasztan, lekko brazowo-zloty, lekko rudy. Pasuje do mnie idealnie. Kolor sie trzyma a kondycja wlosow znacznie sie poprawila. Fakt, ze cenowo to troche wiecej niz farba z supermarketu ale roznica kolosalna. Moja osobista rada - lepiej zawsze wybrac odcien jasniejszy bo poziom 6 wychodzi dosc ciemny a przyciemnic potem zawsze mozna. Pozdrawiam.
BrookeDavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 20:49   #49
Pestka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Zakupiłam SOCOLOR.beauty i do tego utleniacz 6% (nie z matrixa) i może któraś z Was mi powie w jakich proporcjach to wymieszać
Pestka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 21:28   #50
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Pestka_ Pokaż wiadomość
Zakupiłam SOCOLOR.beauty i do tego utleniacz 6% (nie z matrixa) i może któraś z Was mi powie w jakich proporcjach to wymieszać
.......
prawdopodobnie jeden do półtora,czyli 1czesć farby+półtorej częsci utleniacza...aczkolwiek nie dam sobie głowy uciąć,na opakowaniu farby powinno byc to opisane... a na jaki kolor farbujesz?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 22:54   #51
Pestka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.......
prawdopodobnie jeden do półtora,czyli 1czesć farby+półtorej częsci utleniacza...aczkolwiek nie dam sobie głowy uciąć,na opakowaniu farby powinno byc to opisane... a na jaki kolor farbujesz?

Farbuje na 4N a utleniacz mam z joanny. Teraz doczytałam na ulotce, że 60 ml farby wymieszać z 60ml utl 12%. czyli jak ja wezme te 60 ml farby to mam rozrobić z 120 ml utl 6% tak


Byłam u fryzjerki powiedziała, że w proporcjach 1:1

Edytowane przez Pestka_
Czas edycji: 2010-05-05 o 12:13 Powód: dopisek
Pestka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 14:41   #52
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Pestka_ Pokaż wiadomość
Farbuje na 4N a utleniacz mam z joanny. Teraz doczytałam na ulotce, że 60 ml farby wymieszać z 60ml utl 12%. czyli jak ja wezme te 60 ml farby to mam rozrobić z 120 ml utl 6% tak


Byłam u fryzjerki powiedziała, że w proporcjach 1:1
....
proporcje właściwie zależą od kolorów,inaczej jest z blondami,a inaczej z ciemnymi kolorami...to tak zasadniczo ale jeśli powiedziała 1;1 to oki
Masz zrobić tak : 60ml farby:60ml utleniacza..będzie 1;1
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 19:44   #53
Pestka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
proporcje właściwie zależą od kolorów,inaczej jest z blondami,a inaczej z ciemnymi kolorami...to tak zasadniczo ale jeśli powiedziała 1;1 to oki
Masz zrobić tak : 60ml farby:60ml utleniacza..będzie 1;1

dziękuje, tak zrobie
Pestka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 20:11   #54
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

dziewczyny, od kilku lat nie farbuje wlosow, jednak ostatnio zamarzylo mi sie podkrecic nieco moj naturalny kolor,a przy okazji nieco odzywic i wygladzic wlosy. Wybor padl na L'oreal Sync, dlatego tez bardzo prosilabym o pomoc w doborze odcienia,bo nie do konca lapie sie numeracji tych tonerow i ewentualnym efekcie na glowie

Moje wlosy sa w kolorze sredniego/ ciemnego, chlodnego brazu. Po Lorealu chcialabym uzyskac odcien o 2/3 tony ciemniejszy- gleboki, rowniez chlodny braz, cos ala gorzka czekolada... Bardzo mi zalezy,zeby nie dawal rudawego/miedzianego poblasku,bo niezbyt mi w nim do twarzy
Zastanawiam sie nad odcieniem: Mokka 5M lub 6M, Mokka Intensivna 5MM lub 7MM ewnetualnie, choc nie wiem czy to dobry pomysl: Popielaty 6A
Prosze, doradzcie mi ktory z nich ma szanse dac efekt najbardziej zblizony do oczekiwanego?
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 21:55   #55
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
dziewczyny, od kilku lat nie farbuje wlosow, jednak ostatnio zamarzylo mi sie podkrecic nieco moj naturalny kolor,a przy okazji nieco odzywic i wygladzic wlosy. Wybor padl na L'oreal Sync, dlatego tez bardzo prosilabym o pomoc w doborze odcienia,bo nie do konca lapie sie numeracji tych tonerow i ewentualnym efekcie na glowie

Moje wlosy sa w kolorze sredniego/ ciemnego, chlodnego brazu. Po Lorealu chcialabym uzyskac odcien o 2/3 tony ciemniejszy- gleboki, rowniez chlodny braz, cos ala gorzka czekolada... Bardzo mi zalezy,zeby nie dawal rudawego/miedzianego poblasku,bo niezbyt mi w nim do twarzy
Zastanawiam sie nad odcieniem: Mokka 5M lub 6M, Mokka Intensivna 5MM lub 7MM ewnetualnie, choc nie wiem czy to dobry pomysl: Popielaty 6A
Prosze, doradzcie mi ktory z nich ma szanse dac efekt najbardziej zblizony do oczekiwanego?
........
wiesz,trudno tak na oko dobrac Ci kolor nie widząc Twoich włosów nawet na fotce.Napewno 7MM odpada,to za jasny kolor,jak chcesz włosy przyciemnic to od 5 w dół.Generalnie Mokka to bardzo ładny kolor jednak nie jest on zimny,zawiera troche czerwieni w sobie.Jeżeli chcesz chłodny odcien to najlepiej wymieszac kolor z tonacji "N" czyli Naturalny z "A" <ash>czyli popiół lub z ''V'' czyli fiolet.Ja ostatnim razem robiłam sobie 3N.. bardzo naturalny ciemny bronz.
PS. Synki są z MATRIXA.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 22:27   #56
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
wiesz,trudno tak na oko dobrac Ci kolor nie widząc Twoich włosów nawet na fotce.Napewno 7MM odpada,to za jasny kolor,jak chcesz włosy przyciemnic to od 5 w dół.Generalnie Mokka to bardzo ładny kolor jednak nie jest on zimny,zawiera troche czerwieni w sobie.Jeżeli chcesz chłodny odcien to najlepiej wymieszac kolor z tonacji "N" czyli Naturalny z "A" <ash>czyli popiół lub z ''V'' czyli fiolet.Ja ostatnim razem robiłam sobie 3N.. bardzo naturalny ciemny bronz.
PS. Synki są z MATRIXA.
Bardzo dziekuje za rade Skoro mokka wpada nieco w czerwien to z zalem,ale chyba sobie odpuszcze...tez przez chwile zastanawialam sie nad mieszaniem dwoch odcieni i chyba faktycznie polaczenie A z N da najlepszy efekt...
Jutro postaram sie jeszcze dorzucic zdjecie, wtedy tez pewnie bedzie latwiej z okresleniem odcienia...
P.S. tak, pomylilam sie ale Matrix to zdaje sie nadal koncern L'oreala, prawda? przynajmniej kiedys taka opinie slyszalam...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 17:15   #57
izus89_98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

hej w srode ide do fryzjera i chce uzyskac efekt jak na zdjeciu Adriany Limy prosze pomozcie mi jakie kolory z SoColor zmieszac , myslalam o ciepłym 8W w polaczeniu z miedzianym czy rudoscia ale jak mi fryzjerka pokazywala to nie wiem czy 8W nie bedzie zbyt ciemny dla takiego efektu.. ( jestem ciemna blondynka)
izus89_98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 07:26   #58
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

hej, ja czegoś tu nie rozumiem: czy w Sync Color ZAWSZE używa się aktywatora 2,7%????? nawet przy tych bardzo jasnych blondach??????? WIE KTOŚ??????
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 11:23   #59
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
hej, ja czegoś tu nie rozumiem: czy w Sync Color ZAWSZE używa się aktywatora 2,7%????? nawet przy tych bardzo jasnych blondach??????? WIE KTOŚ??????
.......
dokładnie tak,używa się zawsze aktywatora 2,7 a dodatkowo to powinien być aktywator specjalnie do Synca,gdyż zawiera on komplex ceramidów,na jego bazie Sync działa jak ''odżywka'' do włosów..to są dwa uzupełniające się ze soba preparaty
...a co do bardzo jasnych blondów...woda ma niskie stężenie,bowiem Sync działa na powierzchni włosów,więc ich nie rozjasni..i nie ma takiego zadania..stonuje tylko kolor,np żółć po rozjaśniaczu.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2010-06-13 o 11:25
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 12:46   #60
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Farbowałam niedawno Sync, ale nie z jego wodą. Stężenie 3%.
I bez odpowiedniej wody włosy po zmyciu farby były... WOW
Ale co z tego, że odrostów nie pokryło (a na tym samym poziomie i woda, i włosy). A czy to wina wody, to nie wiem (ale zapłacić za wodę 5zł, a za przesyłkę drugie tyle? Bo mój znajomy sklepik fryzjerskich nie sprowadza już Matrixa).
Następnym razem (jak już będę zamawiać z Allegro), to wezmę i wodę, i dwa poziomy, żeby pomieszać i może pokryje odrost
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-21 09:58:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.