Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-10, 12:48   #4411
adziorek1990
Idiotka
 
Avatar adziorek1990
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Z daleka.
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez Karolllka7 Pokaż wiadomość
Ja bym bardzo chciała niemiecki zrobić dodatkowo, ale nie spotkałam się jeszcze, żeby dzieciaki uczyły się niemieckiego w 1-3 lub przedszkolu
Ja też się nie spotkałam z nauką niemieckiego w przedszkolu i klasach I-III, ale myślę,że nie byłoby głupim pomysłem wprowadzeniem tego języka do nauki u takich dzieciaków Może to jakiś pomysł na przyszłość?
__________________
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.


Bynajmniej ≠ Przynajmniej!
adziorek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 13:05   #4412
anlejka
Zakorzenienie
 
Avatar anlejka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 859
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez adziorek1990 Pokaż wiadomość
Ja też się nie spotkałam z nauką niemieckiego w przedszkolu i klasach I-III, ale myślę,że nie byłoby głupim pomysłem wprowadzeniem tego języka do nauki u takich dzieciaków Może to jakiś pomysł na przyszłość?
Ja chcę otwierać przedszkole w mieścinie swojej. Angielski, francuski, niemiecki od początku. Oprócz tego wiadomo, taniec, śpiew i takie tam
Dobra, dobra, tak się śmieję z koleżanką, bo mamy dużo znajomych po przedszkolnej i zewie właśnie i po filologiach, więc żeby każdy miał pracę w zawodzie to stworzyłyśmy przedszkole idealne, które w sumie nie ma prawa bytu u mnie w mieście
anlejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 20:07   #4413
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez Karolllka7 Pokaż wiadomość
Ja bym bardzo chciała niemiecki zrobić dodatkowo, ale nie spotkałam się jeszcze, żeby dzieciaki uczyły się niemieckiego w 1-3 lub przedszkolu
W moim województwie na kilku wioskach jest niemiecki codziennie rano. Od mojej szefowej córka do takiego chodzi.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez anlejka Pokaż wiadomość
Ja chcę otwierać przedszkole w mieścinie swojej. Angielski, francuski, niemiecki od początku. Oprócz tego wiadomo, taniec, śpiew i takie tam
Dobra, dobra, tak się śmieję z koleżanką, bo mamy dużo znajomych po przedszkolnej i zewie właśnie i po filologiach, więc żeby każdy miał pracę w zawodzie to stworzyłyśmy przedszkole idealne, które w sumie nie ma prawa bytu u mnie w mieście
Moja chrześnica do takiego chodziła i przedszkole ciągle jest oblegane pomimo, że prywatne.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 20:43   #4414
anlejka
Zakorzenienie
 
Avatar anlejka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 859
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

No ale popatrzysz na cenę takiego przedszkola to nie jest wiele droższe od publicznego.
Przynajmniej u mnie niektóre prywatne przedszkola są nawet tańsze niż te publiczne

Swoją drogą, wysyłałam w lutym papiery do szkół w dużych miastach, bo sześciolatki do szkół, więc dzieci będzie dwa razy więcej i liczę na to, że gdzieś w końcu będą musieli otworzyć nowe oddziały i będą potrzebowali nauczycieli
Ale np. nie wysyłałam do prywatnych przedszkoli. Nie wiem. Jakoś nie potrafię się przemóc żeby tam wysłać papiery. Przeraża mnie osiem godzin dziennie, dzień w dzień i wymagania co do nauczyciela.
Byłam na rozmowie w jednym prywatnym i pani wprost mi powiedziała, że jeśli miałabym certyfikat z angielskiego i np. szkołę muzyczną czy umiała grać na jakimś instrumencie to bierze mnie z biegu. Bo oprócz bycia wychowawczynią grupy uczyłabym angielskiego w innych grupach. Od gimnastyki już kogoś miała, z matematyki i "polskiego" też. I brakowało jej muzyka i anglisty.
anlejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 21:36   #4415
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
W moim województwie na kilku wioskach jest niemiecki codziennie rano. Od mojej szefowej córka do takiego chodzi.[COLOR="Silver"]

Moja chrześnica do takiego chodziła i przedszkole ciągle jest oblegane pomimo, że prywatne.
Wow, dla mnie niespotykane, więc może ten niemiecki to nie taki głupi pomysł?


Pracowała któraś z Was na podręcznikach XXI wieku?
__________________
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 06:57   #4416
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez anlejka Pokaż wiadomość
No ale popatrzysz na cenę takiego przedszkola to nie jest wiele droższe od publicznego.
Przynajmniej u mnie niektóre prywatne przedszkola są nawet tańsze niż te publiczne
Dokładnie. Chcąc np. dziecko wysyłać do szkoły języków obcych to już cenowo wychodzi się na to samo. Tam dziecko ma jedną godzinę tygodniowo. W przedszkolu codziennie trzy języki. Moja kuzynka zrobiła super z tym przedszkolem. Młoda bez problemu posługuje się tymi językami. Kuzynka ma dylemat co teraz zrobić jak Młoda idzie do szkoły.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 12:43   #4417
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Dziewczyny, pracuje któraś z Was jako pomoc nauczyciela w przedszkolu/szkole?
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 08:50   #4418
asi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 507
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez Karolllka7 Pokaż wiadomość
Ja bym bardzo chciała niemiecki zrobić dodatkowo, ale nie spotkałam się jeszcze, żeby dzieciaki uczyły się niemieckiego w 1-3 lub przedszkolu
w Poznaniu mnóstwo takich przedszkoli
__________________
2022
Książki: 26

2021
Książki: 63

2020
Książki: 51
asi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 13:39   #4419
sancia18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Czesc
Mam pytanko...
Studiuje ktos na UAM w Poznaniu pedagogike specjalna- oligofrenopedagogike? Mam zamiarać składac tam papiery bo jestem maturzystka. Może mi ktos powiedzieć czy ciezko sie dostac, jaki prog punktowy itp? Byłabym wdzieczna
sancia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 20:16   #4420
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
Witam, chciałam zapytać o kierunek język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej - czy faktycznie daje to takie uprawnienia o jakich świadczy nazwa, czy to tylko pic na wodę?
sama siebie cytuję i odpowiadam na własne pytanie
ale może komuś się przyda.

znalazłam fragment rozporządzenia, w którym jest napisane, że:
"Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych posiada również osoba, która ma kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych określone w § 4 ust. 1 lub 2, a ponadto legitymuje się świadectwem znajomości danego języka obcego w stopniu co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, i która ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny w zakresie wczesnego nauczania danego języka obcego

czyli aby uczyć w przedszkolu angielskiego trzeba mieć wszystkie 3 z podkreślonych, więc same studia "nauczanie języka angielskiego w przedszkolu" nie wystarczy.

podkreślone - w załączniku jest mowa między innymi o FCE - bez tego nie można, jeśli nie jest się anglistą


czyli jednak kierunek to pic na wodę
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 15:13   #4421
asi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 507
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
sama siebie cytuję i odpowiadam na własne pytanie
ale może komuś się przyda.

znalazłam fragment rozporządzenia, w którym jest napisane, że:
"Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych posiada również osoba, która ma kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych określone w § 4 ust. 1 lub 2, a ponadto legitymuje się świadectwem znajomości danego języka obcego w stopniu co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, i która ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny w zakresie wczesnego nauczania danego języka obcego

czyli aby uczyć w przedszkolu angielskiego trzeba mieć wszystkie 3 z podkreślonych, więc same studia "nauczanie języka angielskiego w przedszkolu" nie wystarczy.

podkreślone - w załączniku jest mowa między innymi o FCE - bez tego nie można, jeśli nie jest się anglistą


czyli jednak kierunek to pic na wodę

Na UAM w Poznaniu dziewczyny, które kończyły edukację elementarną z językiem angielskim posiadają uprawnienia do nauczania języka i wiele z nich tak właśnie pracuje
__________________
2022
Książki: 26

2021
Książki: 63

2020
Książki: 51
asi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 11:50   #4422
adziorek1990
Idiotka
 
Avatar adziorek1990
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Z daleka.
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Laseczki, czy któraś z Was miała przedmioty:
1. Diagnostyka pedagogiczna.
2. Ewaluacja i ocenianie... ?
__________________
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.


Bynajmniej ≠ Przynajmniej!
adziorek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 12:16   #4423
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez adziorek1990 Pokaż wiadomość
Laseczki, czy któraś z Was miała przedmioty:
1. Diagnostyka pedagogiczna.
2. Ewaluacja i ocenianie... ?
ja mialam diagnozę pedagogiczną

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 13:07   #4424
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

A ja zapytam z innej beczki, kończę wczesnoszkolną z przedszkolną na licencjacie, co dalej robić na mgr? Na co jest największe "zapotrzebowanie", zupełnie nie wiem, co dalej studiować
__________________
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 15:01   #4425
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Karolka może weź sobie na mgr terapie pedagogiczną, wczesne wspomaganie rozwoju, oligo. Jest zapotrzebowanie na te specjalności, coraz więcej rodzi się dzieci z opóźnieniami rozwojowymi, autyzmem itp.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 15:52   #4426
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez Karolllka7 Pokaż wiadomość
A ja zapytam z innej beczki, kończę wczesnoszkolną z przedszkolną na licencjacie, co dalej robić na mgr? Na co jest największe "zapotrzebowanie", zupełnie nie wiem, co dalej studiować
Mam dokładnie ten sam problem i zdecydowałam się na zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkole i oligofrenopedagogikę. Co prawda w uczelni prywatnej, ale na Śląsku nie ma nigdzie indziej oligo na magistrze.
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 16:49   #4427
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Na Uniwerku Śląskim nie ma mgr z oligo? Jestem w szoku.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 17:28   #4428
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Karolka może weź sobie na mgr terapie pedagogiczną, wczesne wspomaganie rozwoju, oligo. Jest zapotrzebowanie na te specjalności, coraz więcej rodzi się dzieci z opóźnieniami rozwojowymi, autyzmem itp.
Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
Mam dokładnie ten sam problem i zdecydowałam się na zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkole i oligofrenopedagogikę. Co prawda w uczelni prywatnej, ale na Śląsku nie ma nigdzie indziej oligo na magistrze.
Szczerze Wam powiem, że na oligo się nie nadaje. Mam do wyboru: pedagogika korekcyjna, ped. terapeutyczno- lecznicza, tyflopedagogika, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, surdopedagogika, terapia pedagogiczna. To wszystko zaocznie.
Dziennie natomiast: pedagogika szkolna i pedagogika zdolności, rehabilitacja wzroku osób słabo widzących, terapia pedagogiczna, doradztwo zawodowe w edukacji.

Też myślałam nad terapią pedagogiczną. Podobno logopedia jest najbardziej potrzebna, ale ja się nie nadaję, nie mam takiej wymowy ekstra, czasem szybko mówię i zjadam końcówki (niedbalstwo).
__________________
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:08   #4429
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Na Uniwerku Śląskim nie ma mgr z oligo? Jestem w szoku.
nie ma właśnie... drugi rok teraz. nie wiadomo czemu właściwie, ale w każdym razie nie ma.
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 18:14   #4430
Basiulka19
Zadomowienie
 
Avatar Basiulka19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 1 210
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Ja tez nie wiem co sie dzieje z tą oligo bo na większości uczelniach ją rozbili na jakieś inne ... Ja miałam zamiar studiowac rewalidację u mnie na drugim roku mgr dopiero sie wybiera, ale nie wiem czy sie utworzy specjalność, jak nie to bede zmuszona iść na przedszkolną bo jako jedyna mi pasuje, później ewentualnie zrobię podyplomówkę z oligo. Tak wogóle to jestem na jakimś rozdrożu w swoim życiu jeżeli chodzi o studia i pracę, której nie mam ...
__________________
Chcę mieć coś swojego. Coś co będę kochać. Bo ja tak naprawdę najbardziej w życiu chcę kogoś kochać... <3

czerwca 2013 - Pedagog resocjalizacyjny

luty 2014 - Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny

Studentka Pedagogiki rewalidacyjnej

Basiulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:16   #4431
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez Karolllka7 Pokaż wiadomość
Szczerze Wam powiem, że na oligo się nie nadaje. Mam do wyboru: pedagogika korekcyjna, ped. terapeutyczno- lecznicza, tyflopedagogika, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, surdopedagogika, terapia pedagogiczna. To wszystko zaocznie.
Dziennie natomiast: pedagogika szkolna i pedagogika zdolności, rehabilitacja wzroku osób słabo widzących, terapia pedagogiczna, doradztwo zawodowe w edukacji.

Też myślałam nad terapią pedagogiczną. Podobno logopedia jest najbardziej potrzebna, ale ja się nie nadaję, nie mam takiej wymowy ekstra, czasem szybko mówię i zjadam końcówki (niedbalstwo).
Terapia pedagogiczna dobrym kierunkiem będzie

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
nie ma właśnie... drugi rok teraz. nie wiadomo czemu właściwie, ale w każdym razie nie ma.
Powiem Ci tak szczerze, że na szkołę też tak nie trzeba patrzeć, publiczna, niepubliczna. Najwięcej zależy od nas, ile literatury pochłoniemy sami.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:19   #4432
Basiulka19
Zadomowienie
 
Avatar Basiulka19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 1 210
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Terapia pedagogiczna dobrym kierunkiem będzie



Powiem Ci tak szczerze, że na szkołę też tak nie trzeba patrzeć, publiczna, niepubliczna. Najwięcej zależy od nas, ile literatury pochłoniemy sami.
__________________
Chcę mieć coś swojego. Coś co będę kochać. Bo ja tak naprawdę najbardziej w życiu chcę kogoś kochać... <3

czerwca 2013 - Pedagog resocjalizacyjny

luty 2014 - Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny

Studentka Pedagogiki rewalidacyjnej

Basiulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:23   #4433
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Ja znalazłam ten kierunek (zew i wych przedszkolne i oligo) w szkole Humanitas w Sosnowcu. I co komu o tym mówię, to podejrzane, że aż 3 kierunki w jednym... Też mnie to właściwie zastanawia, bo to ogólnie fajna sprawa, miałabym wtedy pełne wykształcenie z mojego kierunku, no i dodatkowo tą oligo.

Bo na uniwerek chciałam iść na rewalidację, ale trochę za dużo różnic jak dla mnie i podejrzewam, że nie dałabym rady czasowo i wydolnościowo.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Terapia pedagogiczna dobrym kierunkiem będzie



Powiem Ci tak szczerze, że na szkołę też tak nie trzeba patrzeć, publiczna, niepubliczna. Najwięcej zależy od nas, ile literatury pochłoniemy sami.
literatura literaturą, w pedagogice raczej doświadczenie i umiejętności przede wszystkim
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:39   #4434
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
Ja znalazłam ten kierunek (zew i wych przedszkolne i oligo) w szkole Humanitas w Sosnowcu. I co komu o tym mówię, to podejrzane, że aż 3 kierunki w jednym... Też mnie to właściwie zastanawia, bo to ogólnie fajna sprawa, miałabym wtedy pełne wykształcenie z mojego kierunku, no i dodatkowo tą oligo.

Bo na uniwerek chciałam iść na rewalidację, ale trochę za dużo różnic jak dla mnie i podejrzewam, że nie dałabym rady czasowo i wydolnościowo.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------


literatura literaturą, w pedagogice raczej doświadczenie i umiejętności przede wszystkim
Żeby zdobywać umiejętności, doświadczenie to trzeba mieć jakąś wiedzę teoretyczną.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:59   #4435
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Dzięki dziewczyny za pomoc. Mam nadzieję, że się dostanę
__________________
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 19:07   #4436
adziorek1990
Idiotka
 
Avatar adziorek1990
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Z daleka.
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
ja mialam diagnozę pedagogiczną
A miałaś coś może o projektowaniu narzędzia diagnostycznego do dowolnego obszaru diagnozy ?
__________________
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.


Bynajmniej ≠ Przynajmniej!
adziorek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 21:57   #4437
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez adziorek1990 Pokaż wiadomość
A miałaś coś może o projektowaniu narzędzia diagnostycznego do dowolnego obszaru diagnozy ?
niestety

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Żeby zdobywać umiejętności, doświadczenie to trzeba mieć jakąś wiedzę teoretyczną.
Ja jednak uważam, że nie jest to równoważne. Wiadomo, teorię znać trzeba, ale w porównaniu z całą resztą...
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 22:02   #4438
adziorek1990
Idiotka
 
Avatar adziorek1990
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Z daleka.
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
niestety
Szkoda, ale dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
Ja jednak uważam, że nie jest to równoważne. Wiadomo, teorię znać trzeba, ale w porównaniu z całą resztą...
Zgadzam się. Nie wiem jak było u Was, ale u mnie teoria ze studiów w ogóle nie przydała mi się na praktykach Między teorią a praktyką jest taka przepaść, że szok Z resztą sami wykładowcy mówią (przynajmniej na mojej uczelni), że w dzisiejszych czasach studenci uczą się za dużo niepotrzebnej teorii, a za mało mają praktyki i przez to są bardzo ograniczeni Z resztą znam osoby, które teorie z różnych przedmiotów miały w jednym palcu, a jak przyszło do działań praktycznych to nie wiedziały jak się zachować
__________________
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.


Bynajmniej ≠ Przynajmniej!
adziorek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 06:52   #4439
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

U mnie wiedza teoretyczna z wykładów bardzo się przydaje. Wiadomo, nie z wszystkich przedmiotów, ale jednak dużo omawia się przypadków, metod, form terapii jak pracować z dziećmi. Dodatkowo dużo czytam książek o tej tematyce, którą się zajmuje, bez tego byłoby ciężko.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 18:44   #4440
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Pedagodzy, studentki i studenci pedagogiki

powiedzcie mi, czy 3 specjalności w jednym kierunku to nie jest coś podejrzane? bo brzmi bardzo atrakcyjnie, ale z drugiej strony nie chciałabym się w coś wpakować
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-02 13:56:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.