Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2 - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-11, 06:36   #571
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

No czyli nie tylko ja mam takiego ciape jeśli chodzi o tą kwestię .
Benetta powiem Ci z mojej perspektywy, że babcia zawsze mi to tłumaczyła właśnie o Panu Bogu, aniołach, piekle itd. Za to rodzice zawsze mówili, że zapada się już w sen, z którego nie ma pobudki, ale jest to miły sen, kiedy człowiek może być spokojny i szczęśliwy. Potem zobaczyłam jeszcze za dzieciaka programy o duchach, niespokojnych duszach, co mnie utwierdziło, że złe osoby nie mogą zaznać spokoju i są złe też po śmierci. I wtedy kompas moralny dziecka włączył się na dobro (bo chciałabym mieć spokój i trafić do miłego miejsca w snach). Sama nie wiem jak to przedstawię dziecku, raczej też tak "dziwnie". Jeśli będzie wierzące to łatwo sobie do tego wytłumaczenia doda postać Boga, jeśli nie, to jest ono neutralne a również moralnie wyznacza jak człowiek powinien się kierować.
Gorzej jak się jest takim dzieckiem jak ja i zadaje się pytania: a skąd wiesz czy ktoś jest szczęśliwy po śmierci skoro żyjesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 08:37   #572
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
No czyli nie tylko ja mam takiego ciape jeśli chodzi o tą kwestię .
Benetta powiem Ci z mojej perspektywy, że babcia zawsze mi to tłumaczyła właśnie o Panu Bogu, aniołach, piekle itd. Za to rodzice zawsze mówili, że zapada się już w sen, z którego nie ma pobudki, ale jest to miły sen, kiedy człowiek może być spokojny i szczęśliwy. Potem zobaczyłam jeszcze za dzieciaka programy o duchach, niespokojnych duszach, co mnie utwierdziło, że złe osoby nie mogą zaznać spokoju i są złe też po śmierci. I wtedy kompas moralny dziecka włączył się na dobro (bo chciałabym mieć spokój i trafić do miłego miejsca w snach). Sama nie wiem jak to przedstawię dziecku, raczej też tak "dziwnie". Jeśli będzie wierzące to łatwo sobie do tego wytłumaczenia doda postać Boga, jeśli nie, to jest ono neutralne a również moralnie wyznacza jak człowiek powinien się kierować.
Gorzej jak się jest takim dzieckiem jak ja i zadaje się pytania: a skąd wiesz czy ktoś jest szczęśliwy po śmierci skoro żyjesz?






Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



taaaak pytanie w tym guście już padło ale oglądamy bajke na podstawie biblii, było tam o Edenie, w innych miejscach też o "domu ojca", no i objawienia jeszcze.

W Twojej wersji faktycznie trzeba sie nagimnastykować skąd to wiemy
a młody zawsze do mnie z takimi pytaniami... czemu nie do ojca?

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Ooooooo ja tak samo mam jakiegoś stracha że nie dotrzymam do terminu. Teraz lecę na acardzie, dupku i magnezie i nospie a i tak brzuch się stawia. Jakbym w razie czego miała lubemu zostawić temat wyprawki to młody miałby kocyk kilka pieluch i dwa pajace, o reszcie rzeczy on nawet nie ma pojęcia że istnieją. Ja się za bardzo nie znam na wychowywaniu dzieci i raczej nie po drodze mi do kościoła ale kiedyś duże wrażenie zrobiła na mnie książka niebo istnieje naprawdę. (bardzo lekko i szybko się ją czyta) Na jej podstawie został nakręcony film. Może w niej znajdziesz jakieś podpowiedzi jak o tym rozmawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gdzieś słyszałam ten tytuł, zerkne sobie! dzięki
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami

Edytowane przez benetta
Czas edycji: 2020-01-11 o 08:36
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 08:46   #573
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Szczerze mówiąc katolicka wizja tego co dzieje się z człowiekiem po śmierci wcale nie wydaje mi się jakoś specjalnie łagodna, a temat piekła i szatana to chyba ostatnia rzecz o jakiej bym z dzieckiem rozmawiała. Jeżeli ktoś nie jest wierzący to może mieć dowolną koncepcję, łącznie z siedzeniem na chmurkach. Ta ze snem też fajna.
Moja córka jeszcze nie drąży tematu. Ona o śmierci mówi, że ktoś wyginął, jak dinozaur Nikt jej chyba nie mówił, że niektórzy wierzą, że po śmierci może coś być. My jesteśmy w rozkroku, ani wierzący, ani niewierzący. Córki jeszcze nie mieszamy w sprawy religii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 08:59   #574
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Siedze na glukozie. Fuuuj. Nie wiem jak to moze smakowac...

Co do rozkmin o smierci, to jeszcze nie wiem jak ugryziemy temat. Nie chrzcimy dzieci, wiec nie pojdziemy w kierunku religijnym. Ja to generalnie zle wspominam z dziecinstwa, moj tata niewierzacy, a na religii slyszalam, ze pojdzie do piekla itp. Straszne to dla malego dziecka. Ale fakt, ze trzeba rozmawiac. Ja takich rozmow nie pamietam, a na religie chodzilam, bo wszyscy chodza itp. tego wlasnie dla moich dzieci nie chce.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 09:22   #575
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
No ale samo zamówienie apteczne na 1000 zł (wszystko tam mam łącznie z laktatorem, pampersami, okryciami itd) i łóżeczko z materacem też 1000 bo wzięliśmy to z komodą i z możliwością potem rozłożenia żeby było dla większego dziecka nawet do 7 lat. Jak się tak zliczy z ubrankami, pieluchami i tym wszystkim to wychodzi kolejny. Chciałam na raty a potem ogarnęłam, że w planach mam spakowanie torby koło 30 tc.
To widzę, że nie tylko mi już niewiele zostało z wyprawki. Piąteczka! Ale te kwoty to bolą jednak na raz kupić. Jakoś tak po trochu to się nie zauważa, że aż tyle człowiek wydaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
taaaak pytanie w tym guście już padło ale oglądamy bajke na podstawie biblii, było tam o Edenie, w innych miejscach też o "domu ojca", no i objawienia jeszcze.

W Twojej wersji faktycznie trzeba sie nagimnastykować skąd to wiemy
a młody zawsze do mnie z takimi pytaniami... czemu nie do ojca?

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------




Gdzieś słyszałam ten tytuł, zerkne sobie! dzięki
Niezłe rozmowy wieczorne .
Jak już muszę poruszać ciężki temat to zawsze to robię rano aby cały dzień był na oswojenie się z tematem. Nie lubię wieczorem bo potem jest przeżywanie. Jesteśmy wierzący ale ostatnio sporadycznie chodzimy do kościoła. Temat śmierci był u nas niedawno kiedy zwierzątko nam zdechło. Ale moje dzieci mało się tym tematem interesują więc im wystarczyło że poszedł spać i teraz odpoczywa w niebie z innymi zwierzakami. Zrobiliśmy mini pogrzeb i po temacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 09:57   #576
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

No niestety rodzicielstwo to też trudne rozmowy i pytania. Tutaj akurat o śmierci, u mnie w rodzinie przytrafił się rozwód i wytłumacz tutaj 6latce że rodzice rozchodzą się dla twojego dobra.. Nie wiem jak bym to ugryzła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 11:29   #577
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
No niestety rodzicielstwo to też trudne rozmowy i pytania. Tutaj akurat o śmierci, u mnie w rodzinie przytrafił się rozwód i wytłumacz tutaj 6latce że rodzice rozchodzą się dla twojego dobra.. Nie wiem jak bym to ugryzła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noo ciężko też ugryźć taki temat. Zwłaszcza, że w wieku 6 lat to jest nie do pomyślenia, że rodzice mogą nie być razem.
Byłam oglądać wózki z mężem no i my jednak idziemy w cięższy. Dla nas amortyzacja w jedo tamel i samo wykonanie wózka - to jest to. Muszę się zorientować jaki czas oczekiwania, jesli podobnie miesiąc jak łóżeczko to zamawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-11, 12:40   #578
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Noo ciężko też ugryźć taki temat. Zwłaszcza, że w wieku 6 lat to jest nie do pomyślenia, że rodzice mogą nie być razem.
Byłam oglądać wózki z mężem no i my jednak idziemy w cięższy. Dla nas amortyzacja w jedo tamel i samo wykonanie wózka - to jest to. Muszę się zorientować jaki czas oczekiwania, jesli podobnie miesiąc jak łóżeczko to zamawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Opowiadaj więcej o jedo, jest u nas mocno brany pod uwagę. Masz jakieś zdjęcia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 13:54   #579
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Opowiadaj więcej o jedo, jest u nas mocno brany pod uwagę. Masz jakieś zdjęcia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdjęć niestety nie robiłam. Amortyzacja jest super przez to wózek wydaje się lekki i sunie wręcz, gondola ma dobrą wentylację, składa się cały daszek żeby łatwiej dziecko wyjąć, wydaje się długa, wykonanie jest naprawdę solidne a cały wózek jest zgrabny. Umieściłabym go po środku, nie wygląda na wielką krowę jak tam widzieliśmy inne ani też na taki mały lekki. Kosz na dole się zasuwa i jest dosyć pojemny. Koła są skrętne ale dzięki tej "kontroli trakcji" działają tak jak ty prowadzisz a nie jak one sobie. Spacerówka to głęboko składa się daszek, że nawet w razie deszczu bez parasolki ochroni dziecko. Pasy są przepinane a samo siedzenie jest dość wysokie, wydaje mi się, że posłuży, rozkłada się całkowicie na płasko. Generalnie myślalam, że spacerówka będzie gorzej wyglądać ale wcale nie wydawała się taka ciężka i wielka z wyglądu jak w niektórych 2w1. Na plus ta rączka ze skóry.
No nie wiem co jeszcze, pytaj. Ja generalnie na wózkach się bardzo nie znam ale dla mnie to jedyną wadą narazie jest waga. Tylko, że wszystkie lekkie wydają mi się takie "twarde". Dlatego wolę taki, który przy nacisku jest miękki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 14:13   #580
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Noo ciężko też ugryźć taki temat. Zwłaszcza, że w wieku 6 lat to jest nie do pomyślenia, że rodzice mogą nie być razem.
Byłam oglądać wózki z mężem no i my jednak idziemy w cięższy. Dla nas amortyzacja w jedo tamel i samo wykonanie wózka - to jest to. Muszę się zorientować jaki czas oczekiwania, jesli podobnie miesiąc jak łóżeczko to zamawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel też dziś zaczęłam skupiać się na jedo tamel która wersja Cię interesuje M, T, E ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez kasia1221
Czas edycji: 2020-01-11 o 14:16
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 14:22   #581
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Angel też dziś zaczęłam skupiać się na jedo tamel która wersja Cię interesuje M, T, E ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sprzedawca nam powiedział, że one różnią się tylko tym spodem gondoli i możliwościami kolorystycznymi a, że mnie pasuje wygladowo i ta i ta więc zależy od koloru jaki dobierzemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-11, 14:32   #582
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja oprócz ubranek nic nie mam . Mój mąż ostatnio stwierdził po co łóżeczko .. masz kanapę jego znajomość jest straszna . Jak już coś zamawia to ilość hurt i to zawsze ! Więc może lepiej nie.
Hurtowni przyjdą proszki ,płyny na palecie tak zamówił na zaś.Szkodaa , że niechce zemną jeździć wybierać. Wiecie kto zemną jeździ mój brat,najlepsza przyjaciółka i mama. Brat bo twierdzi , że jako inżynier on się zna na meblach , rozkładzie itp. Przyjaciółka pracuje z dziećmi więc złota rada . A mama to mama zna mnie najlepiej ,a wgl frajda to dla niej .


Poniedziałek Ikea przybywam! Łóżeczko tam , materac też ( pianko -lateks ) na FB straszny szum ote materace z wkładem kokos,gryka ,skoro one takie okropne czemu je sprzedają ?? Co jeszcze z IKEA fajnego wsiąść ? Muszę mieć listę koniecznie
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 15:31   #583
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Sprzedawca nam powiedział, że one różnią się tylko tym spodem gondoli i możliwościami kolorystycznymi a, że mnie pasuje wygladowo i ta i ta więc zależy od koloru jaki dobierzemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za opis przy okazji rozwiałaś moje wątpliwości dotyczące serii z opisu wydaje się być ok, a waga jakoś przeżyjemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 16:10   #584
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Ja oprócz ubranek nic nie mam . Mój mąż ostatnio stwierdził po co łóżeczko .. masz kanapę jego znajomość jest straszna . Jak już coś zamawia to ilość hurt i to zawsze ! Więc może lepiej nie.
Hurtowni przyjdą proszki ,płyny na palecie tak zamówił na zaś.Szkodaa , że niechce zemną jeździć wybierać. Wiecie kto zemną jeździ mój brat,najlepsza przyjaciółka i mama. Brat bo twierdzi , że jako inżynier on się zna na meblach , rozkładzie itp. Przyjaciółka pracuje z dziećmi więc złota rada . A mama to mama zna mnie najlepiej ,a wgl frajda to dla niej .


Poniedziałek Ikea przybywam! Łóżeczko tam , materac też ( pianko -lateks ) na FB straszny szum ote materace z wkładem kokos,gryka ,skoro one takie okropne czemu je sprzedają ?? Co jeszcze z IKEA fajnego wsiąść ? Muszę mieć listę koniecznie
Szum o gryka kokos jest jeśli się nie myle z powodu robaków ktore mogą się zalegnac w gryce. Ja czegoś takiego nie miałam. Ale tak może być, jak dziecko zasika, ubrudzi a nie ma na materacu ochraniacza. Albo jak się o zgrozo taki materac używany kupi. Dla dziecka małego spanie na kokosowej stronie jest najlepsze. Idealna twardość. Maluszek musi mieć twardo. Tak który jeszcze nie siada i nie wstaje. Z tego też powodu nie powinien za dużo leżeć np na innych powierzchniach miękkich i dopasowujących się do ciałka. Tylko twarde i jeszcze raz twarde. No i bez poduszki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 16:54   #585
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Szum o gryka kokos jest jeśli się nie myle z powodu robaków ktore mogą się zalegnac w gryce. Ja czegoś takiego nie miałam. Ale tak może być, jak dziecko zasika, ubrudzi a nie ma na materacu ochraniacza. Albo jak się o zgrozo taki materac używany kupi. Dla dziecka małego spanie na kokosowej stronie jest najlepsze. Idealna twardość. Maluszek musi mieć twardo. Tak który jeszcze nie siada i nie wstaje. Z tego też powodu nie powinien za dużo leżeć np na innych powierzchniach miękkich i dopasowujących się do ciałka. Tylko twarde i jeszcze raz twarde. No i bez poduszki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My z mężem mamy właśnie materac gryko kokos strasznie gruby . Twardy i super się śpi. Normalnie go pierzemy mamy do prania tapicerki urządzenie karcher . Raz dałam komentarz to mnie adminka z☠☠☠..na priv i jeszcze raz to mnie wyrzucą .
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 18:01   #586
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Ja oprócz ubranek nic nie mam . Mój mąż ostatnio stwierdził po co łóżeczko .. masz kanapę jego znajomość jest straszna . Jak już coś zamawia to ilość hurt i to zawsze ! Więc może lepiej nie.
Hurtowni przyjdą proszki ,płyny na palecie tak zamówił na zaś.Szkodaa , że niechce zemną jeździć wybierać. Wiecie kto zemną jeździ mój brat,najlepsza przyjaciółka i mama. Brat bo twierdzi , że jako inżynier on się zna na meblach , rozkładzie itp. Przyjaciółka pracuje z dziećmi więc złota rada . A mama to mama zna mnie najlepiej ,a wgl frajda to dla niej .


Poniedziałek Ikea przybywam! Łóżeczko tam , materac też ( pianko -lateks ) na FB straszny szum ote materace z wkładem kokos,gryka ,skoro one takie okropne czemu je sprzedają ?? Co jeszcze z IKEA fajnego wsiąść ? Muszę mieć listę koniecznie
My zawsze mieliśmy dla dzieci kokos gryka w sumie od 8 lat już i nigdy żadnych robali nie widziałam .

Ikea to rzeka bez dna

Uwielbiam ręczniki dla dzieci, wanienka, pościele, kocyki też mają ładne. Wejdziesz na dział to z pustymi rękami nie wyjdziesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 18:53   #587
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Beti2016 Pokaż wiadomość
My zawsze mieliśmy dla dzieci kokos gryka w sumie od 8 lat już i nigdy żadnych robali nie widziałam .

Ikea to rzeka bez dna

Uwielbiam ręczniki dla dzieci, wanienka, pościele, kocyki też mają ładne. Wejdziesz na dział to z pustymi rękami nie wyjdziesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My chyba wyprawkę zacznijmy od Ikei. Widziałam tam piękny musztardowy i biały kocyk. Z fajnymi splotami


Mieliśmy dzisiaj z juniorem pierwszy egzamin, chyba daliśmy radę pod tym względem ciąża jest spoko, bo ludzie jakoś inaczej podchodzą i chyba boją się, że mogą za bardzo zestresować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 19:36   #588
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Z Ikea bardzo polecam te ręczniczki. Sa na dziale dziecięcym i są super i przy dziecku i do wszystkiego w domu czy kuchni. Ja musze kupic nowy zestaw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

https://www.ikea.com/pl/pl/p/krama-r...YaAq5dEALw_wcB

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 20:03   #589
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Beti2016 Pokaż wiadomość
A to ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Niezłe rozmowy wieczorne .
Jak już muszę poruszać ciężki temat to zawsze to robię rano aby cały dzień był na oswojenie się z tematem. Nie lubię wieczorem bo potem jest przeżywanie. Jesteśmy wierzący ale ostatnio sporadycznie chodzimy do kościoła. Temat śmierci był u nas niedawno kiedy zwierzątko nam zdechło. Ale moje dzieci mało się tym tematem interesują więc im wystarczyło że poszedł spać i teraz odpoczywa w niebie z innymi zwierzakami. Zrobiliśmy mini pogrzeb i po temacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie u niego takie tematy nadchodzą go jak już w łóżku leży 🤦☠♀️ wtedy jeszcze jego zmęczenie dochodzi, ciężko się rozmawia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
No niestety rodzicielstwo to też trudne rozmowy i pytania. Tutaj akurat o śmierci, u mnie w rodzinie przytrafił się rozwód i wytłumacz tutaj 6latce że rodzice rozchodzą się dla twojego dobra.. Nie wiem jak bym to ugryzła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak myślę że pewnie zależy z jakiego powodu się rozchodzą. Jeśli to były awantury w domu albo jakaś widoczna przemoc to na pewno dużo łatwiej wyjaśnić dlaczego. Chyba że powodów rozwodu nie było widać na zewnątrz to na pewno strasznie trudny temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Ja oprócz ubranek nic nie mam . Mój mąż ostatnio stwierdził po co łóżeczko .. masz kanapę jego znajomość jest straszna . Jak już coś zamawia to ilość hurt i to zawsze ! Więc może lepiej nie.
Hurtowni przyjdą proszki ,płyny na palecie tak zamówił na zaś.Szkodaa , że niechce zemną jeździć wybierać. Wiecie kto zemną jeździ mój brat,najlepsza przyjaciółka i mama. Brat bo twierdzi , że jako inżynier on się zna na meblach , rozkładzie itp. Przyjaciółka pracuje z dziećmi więc złota rada . A mama to mama zna mnie najlepiej ,a wgl frajda to dla niej .


Poniedziałek Ikea przybywam! Łóżeczko tam , materac też ( pianko -lateks ) na FB straszny szum ote materace z wkładem kokos,gryka ,skoro one takie okropne czemu je sprzedają ?? Co jeszcze z IKEA fajnego wsiąść ? Muszę mieć listę koniecznie
Kocyki są fajne i tanie, nocnik super ale to na potem śpiworki do spania chyba też niezłe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-11, 20:22   #590
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
My chyba wyprawkę zacznijmy od Ikei. Widziałam tam piękny musztardowy i biały kocyk. Z fajnymi splotami


Mieliśmy dzisiaj z juniorem pierwszy egzamin, chyba daliśmy radę pod tym względem ciąża jest spoko, bo ludzie jakoś inaczej podchodzą i chyba boją się, że mogą za bardzo zestresować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak ten musztardowy to cudo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 20:34   #591
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Looola i Kasia, jeszcze się dopatrzylam i sprzedawca trochę wprowadził w błąd. Jednak celuje w linie E tamela, bo ona ma dodatkową wentylację i na lato będzie w sam raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Ewka ja czytałam, że przewijaki w Ikea są polecane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 20:38   #592
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Looola i Kasia, jeszcze się dopatrzylam i sprzedawca trochę wprowadził w błąd. Jednak celuje w linie E tamela, bo ona ma dodatkową wentylację i na lato będzie w sam raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Ewka ja czytałam, że przewijaki w Ikea są polecane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo, a mi się bardziej podoba linia e,ze względu, że jest płaska. Nie wiem czy wiesz co mam na myśli no i ten kolor 25 mnie urzekł, zobaczymy z czym wyjedziemy. A jak cenowo wychodzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 21:13   #593
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Ooo, a mi się bardziej podoba linia e,ze względu, że jest płaska. Nie wiem czy wiesz co mam na myśli no i ten kolor 25 mnie urzekł, zobaczymy z czym wyjedziemy. A jak cenowo wychodzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba stówka droższy od tamtych wersji. Ale ja znalazłam ofertę na allegro, która się najlepiej opłaca właśnie https://allegro.pl/oferta/jedo-tamel...ery-8842881708

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 21:38   #594
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Jedo to wózki nie do zdarcia. Mają idealną spacerowkę w której dziecko po roku nie wychodzi metr poza budkę. My nawet z dziećmi po górach z nim jeździliśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 09:50   #595
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Hej dziewczyny! Wow podziwiam ze juz wyprawka gotowa! My narazie zamowilismy mebelki do pokoju, ale musimy czekac teraz na nie 5 tygodni... W tym czasie pomalujemy sciany, zeby tak w polowie lutego pokoik byl gotowy. Jesli chodzi o wyprawke to ja czuje sie tak ja wy piszecie o swoich facetach: nie mam pojecia co bedzie potrzebne! W glowie mam tylko jakis kocyk, mydelko, kilka spiochow, pieluch i tyle 🙄 no moze jeszcze niania i termometr bezdotykowy. A wlasnie, moze polecacie jakies dobre modele?? Nianie widzialam ktora z was polecala z aliexpress. Wyglada super, tylko boje sie ze jak sie zepsuje to wysylac na gwarancji sie raczej wtedy nie oplaca...

Poza tym nie chce wprowadzac smutnej atmosfery, ale jestem strasznie poruszona wiadomoscia od kolezanki, ktora wczoraj dostalam, ze zmarl jej 3-letni siostrzeniec urodzil sie z wada serduszka i przeszedl w ciagu tych 3 lat wiele powaznych operacji. Czul sie dobrze, byl szczesliwym dzieciaczkiem. Swiat jest taki okrutny jak sie o tym mysli... To chyba najgorsza rzecz jaka moze spotkac ludzi, gdy traci sie swoje malenstwo
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 09:58   #596
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Chyba stówka droższy od tamtych wersji. Ale ja znalazłam ofertę na allegro, która się najlepiej opłaca właśnie https://allegro.pl/oferta/jedo-tamel...ery-8842881708

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko zwroccie uwage na to jak wygląda ewentualna gwarancja bo czasami sie nie oplaca bo trzeba odsylac na wlasny kosztm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Wow podziwiam ze juz wyprawka gotowa! My narazie zamowilismy mebelki do pokoju, ale musimy czekac teraz na nie 5 tygodni... W tym czasie pomalujemy sciany, zeby tak w polowie lutego pokoik byl gotowy. Jesli chodzi o wyprawke to ja czuje sie tak ja wy piszecie o swoich facetach: nie mam pojecia co bedzie potrzebne! W glowie mam tylko jakis kocyk, mydelko, kilka spiochow, pieluch i tyle no moze jeszcze niania i termometr bezdotykowy. A wlasnie, moze polecacie jakies dobre modele?? Nianie widzialam ktora z was polecala z aliexpress. Wyglada super, tylko boje sie ze jak sie zepsuje to wysylac na gwarancji sie raczej wtedy nie oplaca...

Poza tym nie chce wprowadzac smutnej atmosfery, ale jestem strasznie poruszona wiadomoscia od kolezanki, ktora wczoraj dostalam, ze zmarl jej 3-letni siostrzeniec urodzil sie z wada serduszka i przeszedl w ciagu tych 3 lat wiele powaznych operacji. Czul sie dobrze, byl szczesliwym dzieciaczkiem. Swiat jest taki okrutny jak sie o tym mysli... To chyba najgorsza rzecz jaka moze spotkac ludzi, gdy traci sie swoje malenstwo
Polecane są różne Microlife. Dla mnie i tak pod pache najlepiej i mamy taki. Ale w szpitalu dziecięcym mieli taki do oka- swiecisz na oko i mierzy i nie jest to laser. Pielegniarki mowily, ze w koncu mają termometry bez wahania tempwratury. Tylko zapomnialam nazwy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 10:46   #597
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Tylko zwroccie uwage na to jak wygląda ewentualna gwarancja bo czasami sie nie oplaca bo trzeba odsylac na wlasny kosztm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Polecane są różne Microlife. Dla mnie i tak pod pache najlepiej i mamy taki. Ale w szpitalu dziecięcym mieli taki do oka- swiecisz na oko i mierzy i nie jest to laser. Pielegniarki mowily, ze w koncu mają termometry bez wahania tempwratury. Tylko zapomnialam nazwy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może ten?

https://mamapediatra.pl/2019/10/06/t...ieploty-ciala/
Mam, ale jeszcze ma szczęście nie był potrzebny, więc nie mogę ocenić z własnego doświadczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 10:49   #598
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Wow podziwiam ze juz wyprawka gotowa! My narazie zamowilismy mebelki do pokoju, ale musimy czekac teraz na nie 5 tygodni... W tym czasie pomalujemy sciany, zeby tak w polowie lutego pokoik byl gotowy. Jesli chodzi o wyprawke to ja czuje sie tak ja wy piszecie o swoich facetach: nie mam pojecia co bedzie potrzebne! W glowie mam tylko jakis kocyk, mydelko, kilka spiochow, pieluch i tyle no moze jeszcze niania i termometr bezdotykowy. A wlasnie, moze polecacie jakies dobre modele?? Nianie widzialam ktora z was polecala z aliexpress. Wyglada super, tylko boje sie ze jak sie zepsuje to wysylac na gwarancji sie raczej wtedy nie oplaca...

Poza tym nie chce wprowadzac smutnej atmosfery, ale jestem strasznie poruszona wiadomoscia od kolezanki, ktora wczoraj dostalam, ze zmarl jej 3-letni siostrzeniec urodzil sie z wada serduszka i przeszedl w ciagu tych 3 lat wiele powaznych operacji. Czul sie dobrze, byl szczesliwym dzieciaczkiem. Swiat jest taki okrutny jak sie o tym mysli... To chyba najgorsza rzecz jaka moze spotkac ludzi, gdy traci sie swoje malenstwo
Bardzo mi przykro

Co do niani mamy z ali (model na zdjęciu a jednak nie bo nie da się dodać bo za duży rozmiar) jest ok podglad w telefonie idealny wg to przyszła w 2 dni do nas bo szła z Gdańska czy Gdyni . Ale chce kupić zwykłą kamerę z wifi żeby mąż mógł też mieć podgląd w pracy np

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 11:00   #599
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Wow podziwiam ze juz wyprawka gotowa! My narazie zamowilismy mebelki do pokoju, ale musimy czekac teraz na nie 5 tygodni... W tym czasie pomalujemy sciany, zeby tak w polowie lutego pokoik byl gotowy. Jesli chodzi o wyprawke to ja czuje sie tak ja wy piszecie o swoich facetach: nie mam pojecia co bedzie potrzebne! W glowie mam tylko jakis kocyk, mydelko, kilka spiochow, pieluch i tyle no moze jeszcze niania i termometr bezdotykowy. A wlasnie, moze polecacie jakies dobre modele?? Nianie widzialam ktora z was polecala z aliexpress. Wyglada super, tylko boje sie ze jak sie zepsuje to wysylac na gwarancji sie raczej wtedy nie oplaca...

Poza tym nie chce wprowadzac smutnej atmosfery, ale jestem strasznie poruszona wiadomoscia od kolezanki, ktora wczoraj dostalam, ze zmarl jej 3-letni siostrzeniec urodzil sie z wada serduszka i przeszedl w ciagu tych 3 lat wiele powaznych operacji. Czul sie dobrze, byl szczesliwym dzieciaczkiem. Swiat jest taki okrutny jak sie o tym mysli... To chyba najgorsza rzecz jaka moze spotkac ludzi, gdy traci sie swoje malenstwo
Bardzo mi przykro. Takie sytuacje są tragiczne. Nie wyobrażam sobie cierpienia rodziców. Najgorsze czego może doświadczyć rodzic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 11:54   #600
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Wow podziwiam ze juz wyprawka gotowa! My narazie zamowilismy mebelki do pokoju, ale musimy czekac teraz na nie 5 tygodni... W tym czasie pomalujemy sciany, zeby tak w polowie lutego pokoik byl gotowy. Jesli chodzi o wyprawke to ja czuje sie tak ja wy piszecie o swoich facetach: nie mam pojecia co bedzie potrzebne! W glowie mam tylko jakis kocyk, mydelko, kilka spiochow, pieluch i tyle no moze jeszcze niania i termometr bezdotykowy. A wlasnie, moze polecacie jakies dobre modele?? Nianie widzialam ktora z was polecala z aliexpress. Wyglada super, tylko boje sie ze jak sie zepsuje to wysylac na gwarancji sie raczej wtedy nie oplaca...

Poza tym nie chce wprowadzac smutnej atmosfery, ale jestem strasznie poruszona wiadomoscia od kolezanki, ktora wczoraj dostalam, ze zmarl jej 3-letni siostrzeniec urodzil sie z wada serduszka i przeszedl w ciagu tych 3 lat wiele powaznych operacji. Czul sie dobrze, byl szczesliwym dzieciaczkiem. Swiat jest taki okrutny jak sie o tym mysli... To chyba najgorsza rzecz jaka moze spotkac ludzi, gdy traci sie swoje malenstwo
Mam microlife, zadowolona jestem.

Tragedia, nie wyobrażam sobie nawet tego. Podziwiam rodziców, którzy muszą potem jakoś żyć dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 08:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.