Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy małżeństwa jednopłciowe powinny być w Polsce zalegalizowane?
Tak 202 68,01%
Nie 73 24,58%
Nie wiem 5 1,68%
Nie obchodzi mnie to 17 5,72%
Głosujący: 297. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-25, 11:50   #631
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez stranger001 Pokaż wiadomość
Konstytucja w art. 18 stanowi, że państwo otacza ochroną małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Nie otacza ochroną małżeństw jednopłciowych. Żeby zrównać prawnie małżeństwa hetero- i homoseksualne, trzeba więc zmienić konstytucję.

Dlatego według mnie w takiej sprawie powinno być referendum.

A żeby wprowadzić związki partnerskie nie trzeba żadnych zmian w konstytucji.
Konstytucja (i to takze zdaniem ekspertów) mówi tyle, że małżeństwo rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny jest pod szczególną ochroną państwa. To pusty frazes nie majacy żadnego wpływu na to, żeby małżeństwa jednopłciowe nie mogły mieć takich samych praw.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 16:13   #632
ink1313
Raczkowanie
 
Avatar ink1313
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 386
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Tak, ta wymówka jest mi dobrze znana. Ciekawe, że stosują ją nawet w odniesieniu do związków partnerskich.


To jak mówicie? Będą te związki partnerskie w ciągu najbliższej dekady czy pakować walizki?
ink1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 07:24   #633
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez ink1313 Pokaż wiadomość

To jak mówicie? Będą te związki partnerskie w ciągu najbliższej dekady czy pakować walizki?
Pakować.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 16:57   #634
ink1313
Raczkowanie
 
Avatar ink1313
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 386
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Pakować.

Dzięki za szczerość
Gdzieś czytałam, że mamy społeczeństwo zapóźnione o pokolenie, więc optymistyczna opcja brzmi tak, że za 20/25 lat będzie już normalnie.
ink1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-18, 21:08   #635
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

A daj spokój. Czesi może zaraz będą mieli małżeństwa. Litwa pracuje nad związkami. Ukraina może też po wojnie zajmie się tą sprawą żeby wejść do Unii i do tego Zełenski nas popiera.



Tylko w Polsce jak zwykle nic nie da się zrobić. Po od prawa do lewa politycy klęczą przed klerem.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-11, 15:30   #636
Imelda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 34
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

W Czechach rzeczywiście pojawił się temat małżeństw jednopłciowych, ale upadł po tym jak w ostatnich wyborach rząd zmienił się na konserwatywny.
Imelda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-13, 12:43   #637
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez ink1313 Pokaż wiadomość
Tak, ta wymówka jest mi dobrze znana. Ciekawe, że stosują ją nawet w odniesieniu do związków partnerskich.


To jak mówicie? Będą te związki partnerskie w ciągu najbliższej dekady czy pakować walizki?
Pewnie wszystko zalezy od najbliższego wyniku wyborów. Wygrana opozycji z silnym wynikiem lewicy (bo umówmy się, samo KO czy partie jak PSL będą robić jeszcze 10 lat salta że to temat na później) to jakieś szanse na unormalizowanie tej kwestii, w przeciwnym razie można ogólnie sie wynosic z tego kraju, nie tylko z powodu związków partnerskich.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-27, 16:37   #638
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

https://www.reddit.com/r/Polska/comm...BCe%C5%84stwa/
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-27, 16:54   #639
Agnom
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 246
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Mnie dziwi to, że wiele osób przejmuje się dziećmi ze związków homo, tj mówią że geje nie nadają się do wychowania / źle wychowają te dzieci / dzieci będą wyśmiewane w szkole itp.

Po pierwsze trudno mi uwierzyć, że nagle ludzi obchodzą cudze dzieci. Totalnie trudno w to uwierzyć. Po drugie, jak czyjś ojciec jest śmieciarzem albo klaunem to dzieci też mogą wyśmiewać takie dziecko, a jakoś nikt nie zabrania adopcji pracownikom cyrku. W ogóle co to za argument "nie damy ci dziecka, bo inne dzieci są źle wychowane" xd
Agnom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-30, 15:08   #640
Imelda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 34
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Można popierać małżeństwa jednopłciowe z dziesiątek różnych powodów, ale akurat argument odnośnie gospodarki jest słaby. Nie ma żadnego związku przyczynowo-skutkowego między wprowadzaniem małżeństw jednopłciowych a poprawą stanu gospodarki. Rozumiem dobrą wolę, że ktoś pewnie w ten sposób chce wspierać osoby LGB, to takimi naciąganymi fikołkami raczej ośmiesza sprawę niż pomaga.
Imelda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 07:27   #641
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Zelesnki

https://oko.press/zwiazki-partnerskie-ukraina-zelenski/
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-15, 12:22   #642
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Pisałam na ten temat pracę magisterską i ja zawsze będę zwolenniczką poglądu prof. Łętowskiej, że prawnie nic nie stoi na przeszkodzie, by były legalne. Tylko do tego trzeba zmiany społecznej, tak, by rządzącym ta zmiana się opłacała. Mam nadzieję, że za 10-20 lat to nie będzie kwestią dyskusji.

Ja tam manatek pakować nie zamierzam. Jeśli będę chciała wziąć ślub to go wezmę za granicą i tyle. Prawnie też umiem się zabezpieczyć. A jak wszystkie osoby lgbt+ wyjadą to nie będzie komu walczyć o podstawowe prawa. Chodziaż absolutnie rozumiem, że ktoś ma dosyć i woli wyjechać i żyć spokojnie i szczęśliwie niż się poświęcać. Zawsze podziwiam Biedronia i Śmiszka, którzy powiedzieli, że nie wezmą ślubu, póki w Polsce nie będzie to legalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Calla_
Czas edycji: 2022-08-15 o 12:27
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-17, 00:32   #643
Imelda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 34
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
Pisałam na ten temat pracę magisterską i ja zawsze będę zwolenniczką poglądu prof. Łętowskiej, że prawnie nic nie stoi na przeszkodzie, by były legalne. Tylko do tego trzeba zmiany społecznej, tak, by rządzącym ta zmiana się opłacała.
Nie trzeba żadnej zmiany społecznej. W znacznej części krajów małżeństwa jednopłciowe wprowadzały Trybunały Konstytucyjne/Sądy Najwyższe (np. USA, Austria, Ekwador, Tajwan, Słowenia), choć społeczeństwo często miało przeciwne zdanie w tej sprawie.

Trzeba po prostu po zmianie władzy wprowadzić do TK sędziów o poglądach progresywnych, którzy w liberalny sposób będą interpretować konstytucję i przepchną małżeństwa jednopłciowe, tak jak PiS głosami swoich sędziów siłą przepchnął zakaz aborcji.
Imelda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-27, 20:51   #644
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
Pisałam na ten temat pracę magisterską i ja zawsze będę zwolenniczką poglądu prof. Łętowskiej, że prawnie nic nie stoi na przeszkodzie, by były legalne. Tylko do tego trzeba zmiany społecznej, tak, by rządzącym ta zmiana się opłacała. Mam nadzieję, że za 10-20 lat to nie będzie kwestią dyskusji.

Ja tam manatek pakować nie zamierzam. Jeśli będę chciała wziąć ślub to go wezmę za granicą i tyle. Prawnie też umiem się zabezpieczyć. A jak wszystkie osoby lgbt+ wyjadą to nie będzie komu walczyć o podstawowe prawa. Chodziaż absolutnie rozumiem, że ktoś ma dosyć i woli wyjechać i żyć spokojnie i szczęśliwie niż się poświęcać. Zawsze podziwiam Biedronia i Śmiszka, którzy powiedzieli, że nie wezmą ślubu, póki w Polsce nie będzie to legalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Popieram twój pogląd i też nie zamierzam wyjeżdżać, ale jakoś nadal nie chce mi się wierzyć, że za te 10 lat nie będzie to kwestią dyskusji. Popatrz na związki partnerskie. Popatrz na Ukrainę, Czechy. W Grecji pracują nad małżeństwami.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-29, 11:21   #645
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Imelda_ - moim zdaniem niestety potrzeba, bo póki społeczeństwo jest jakie jest to partie o poglądach progresywnych w tym zakresie nie dojdą do władzy i nie wprowadzą sędziów, którzy mogliby taki wyrok wydać. Od 2015 roku niestety wybór sędziów TK jest bardziej upolitycznione niż wcześniej.

Cersa - dlatego pisałam o nadziei, bo niestety przekonania też nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-29, 16:52   #646
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Popieram twój pogląd i też nie zamierzam wyjeżdżać, ale jakoś nadal nie chce mi się wierzyć, że za te 10 lat nie będzie to kwestią dyskusji. Popatrz na związki partnerskie. Popatrz na Ukrainę, Czechy. W Grecji pracują nad małżeństwami.
Ukraina jednocześnie zakazała wyjazdom mężczyzn z kraju, bo wojna... ?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 13:20   #647
Trzpiotka91
Raczkowanie
 
Avatar Trzpiotka91
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 183
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89332529]Ukraina jednocześnie zakazała wyjazdom mężczyzn z kraju, bo wojna... ? [/QUOTE]

A co to ma do rzeczy? Tak działa powszechna mobilizacja a prawo stanowi jasno, którzy obywatele są zobowiązani stawić sie na wypadek wojny we WKU. Gdyby wojna wybuchła w Polsce to działałoby to identycznie, ucieczka mężczyzn w sile wieku za granicę to zwyczajna dezercja, która w czasie wojny jest karalna nawet śmiercią.
Trzpiotka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 07:46   #648
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
Imelda_ - moim zdaniem niestety potrzeba, bo póki społeczeństwo jest jakie jest to partie o poglądach progresywnych w tym zakresie nie dojdą do władzy i nie wprowadzą sędziów, którzy mogliby taki wyrok wydać. Od 2015 roku niestety wybór sędziów TK jest bardziej upolitycznione niż wcześniej.

Cersa - dlatego pisałam o nadziei, bo niestety przekonania też nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Do tego potrzebny jest jeszcze podpis Dudy, a tu notoryczny łamacz konstytucji będzie się nią zasłaniał.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-06, 19:58   #649
Imelda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 34
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Do tego potrzebny jest jeszcze podpis Dudy, a tu notoryczny łamacz konstytucji będzie się nią zasłaniał.
Moim zdaniem Duda po 2023 podpisze związki partnerskie, bo po zakończeniu prezydentury będzie chciał załapać się na jakąś posadkę międzynarodową i taki gest będzie mu potrzebny, żeby ocieplić swój wizerunek za granicą.
Imelda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-08, 12:59   #650
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Imelda_ Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Duda po 2023 podpisze związki partnerskie, bo po zakończeniu prezydentury będzie chciał załapać się na jakąś posadkę międzynarodową i taki gest będzie mu potrzebny, żeby ocieplić swój wizerunek za granicą.
Też wydaje mi sie to prawdopodobne. Duda od 2021 idzie wprost na kurs kolizyjny z PiS i kreowanie sie na super prezydenta z którym mogą sobie pogadać politycy zachodni. Kiedy jego kadencja będzie się chylić ku końcowi to prawdopodobnie będzie robił wszystko, aby zapewnić sobie przyszłość na europejskich salonach.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 07:22   #651
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
Też wydaje mi sie to prawdopodobne. Duda od 2021 idzie wprost na kurs kolizyjny z PiS i kreowanie sie na super prezydenta z którym mogą sobie pogadać politycy zachodni. Kiedy jego kadencja będzie się chylić ku końcowi to prawdopodobnie będzie robił wszystko, aby zapewnić sobie przyszłość na europejskich salonach.

O tym nie pomyślałam. Wygląda na to, że jakaś nadzieja jest.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-15, 11:33   #652
Burstinatrix
Raczkowanie
 
Avatar Burstinatrix
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 144
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Możliwe, że to konfederacja będzie rozdawać karty w nowym sejmie, więc to nie wygląda zbyt dobrze dla kobiet i mniejszości. Co do Dudy, to po odczłowieczającej kampanii prezydenckiej nie spodziewam się po nim niczego dobrego.
Burstinatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 14:40   #653
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Burstinatrix Pokaż wiadomość
Możliwe, że to konfederacja będzie rozdawać karty w nowym sejmie, więc to nie wygląda zbyt dobrze dla kobiet i mniejszości. Co do Dudy, to po odczłowieczającej kampanii prezydenckiej nie spodziewam się po nim niczego dobrego.
Polecam ksiazkę "Kulisy PiS". Kampania Dudy była bardzo celowa i wyszła nie tyle od samego Dudy co od sztabu wiedzącego, że taka polaryzacja ugra mu głosy. W tym momencie Duda nie ma już szans na reelekcje i moze nie jest zbyt bystry, ale granie kartą gnębienia mniejszości nie przyniesie mu dosłownie żadnych korzyści.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 09:09   #654
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Polecam ksiazkę "Kulisy PiS". Kampania Dudy była bardzo celowa i wyszła nie tyle od samego Dudy co od sztabu wiedzącego, że taka polaryzacja ugra mu głosy. W tym momencie Duda nie ma już szans na reelekcje i moze nie jest zbyt bystry, ale granie kartą gnębienia mniejszości nie przyniesie mu dosłownie żadnych korzyści.

Gdzie kupilas ta ksiazke? Tez chce ja miec.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 17:07   #655
Imelda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 34
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Burstinatrix Pokaż wiadomość
Możliwe, że to konfederacja będzie rozdawać karty w nowym sejmie, więc to nie wygląda zbyt dobrze dla kobiet i mniejszości. Co do Dudy, to po odczłowieczającej kampanii prezydenckiej nie spodziewam się po nim niczego dobrego.
Dlaczego nie? To jest polityka. Jeśli Dudzie coś się będzie opłacać politycznie, to zmieni pogląd o 180 stopni. PO kiedyś odrzucała w Sejmie wszystkie projekty w sprawie LGBT, a teraz jak zmieniły się nastroje społeczne, to zaczęli popierać związki partnerskie.
Imelda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 12:51   #656
LadyPerry
Raczkowanie
 
Avatar LadyPerry
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 373
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Gdzie kupilas ta ksiazke? Tez chce ja miec.
Można na pewno zamówić w Empiku, ja stamtąd brałam z darmową dostawą do salonu.
LadyPerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 21:52   #657
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Imelda_ Pokaż wiadomość
Dlaczego nie? To jest polityka. Jeśli Dudzie coś się będzie opłacać politycznie, to zmieni pogląd o 180 stopni. PO kiedyś odrzucała w Sejmie wszystkie projekty w sprawie LGBT, a teraz jak zmieniły się nastroje społeczne, to zaczęli popierać związki partnerskie.

Oj, nie wiem. Na Łotwie właśnie zalegalizowano związki partnerskie. Ukraina ponoć ma uregulować tą sprawę do końca roku, a u nas pro europejska opozycja nie raczyła wpisać związków partnerskich do umowy koalicyjnej. O aktywistach nie wspomnę jak tutaj zawalili sprawę.
Cóż, przynajmniej KO będzie miało gotowy postulat w postaci związków na kolejne wybory.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-17, 08:18   #658
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Oj, nie wiem. Na Łotwie właśnie zalegalizowano związki partnerskie. Ukraina ponoć ma uregulować tą sprawę do końca roku, a u nas pro europejska opozycja nie raczyła wpisać związków partnerskich do umowy koalicyjnej. O aktywistach nie wspomnę jak tutaj zawalili sprawę.
Cóż, przynajmniej KO będzie miało gotowy postulat w postaci związków na kolejne wybory.
To ze nie jest coś wpisane do umowy koalicyjnej, nie oznacza ze jest jakieś mniej ważne i nie zostanie wprowadzone.
Do umowy koalicyjnej są wpisywane tylko kwestie które wszyscy koalicjanci akceptują od ręki w określonej formie i już nie będą tracić potem czasu na doprecyzowanie.

Jak coś wpisane nie jest a było w programie, to znaczy jedynie ze koalicjanci musza to jeszcze omówić co do szczegółów akceptowalnych dla wszystkich stron.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-23, 08:42   #659
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To ze nie jest coś wpisane do umowy koalicyjnej, nie oznacza ze jest jakieś mniej ważne i nie zostanie wprowadzone.
Do umowy koalicyjnej są wpisywane tylko kwestie które wszyscy koalicjanci akceptują od ręki w określonej formie i już nie będą tracić potem czasu na doprecyzowanie.

Jak coś wpisane nie jest a było w programie, to znaczy jedynie ze koalicjanci musza to jeszcze omówić co do szczegółów akceptowalnych dla wszystkich stron.
Niby tak, ale to pokazuje że istnieje jakiś zgrzyt w tej kwestii skoro nie trafiło to od razu do umowy. A przecież mówimy o czyms, co jest absolutnym minimum do wprowadzenia i z czystej przyzwoitości nie powinno juz podlegać dyskusji i ewentualnym cieciom.
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-24, 07:00   #660
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez PurePurr Pokaż wiadomość
Niby tak, ale to pokazuje że istnieje jakiś zgrzyt w tej kwestii skoro nie trafiło to od razu do umowy. A przecież mówimy o czyms, co jest absolutnym minimum do wprowadzenia i z czystej przyzwoitości nie powinno juz podlegać dyskusji i ewentualnym cieciom.

Mam flashbacka do 2013 (?) roku i szamba na sali sejmowej przy okazji "dyskusji" na temat związków partnerskich. Nie zapominając oczywiście o kastrowaniu własnych projektów takich związków (Dunina) przez PO, gdzie nawet to upadło.
Cóż, zobaczymy, ale z mojej strony więcej szans nie będzie. A 'aktywiści', którzy uważają za sukces to co zostało wpisane do umowy koalicyjnej - tam są drzwi.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-15 11:18:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.