Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-22, 18:34   #61
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Chyba tak. Nie pamiętam już nazwisk ani miejsca, zapadła mi w pamięć sama historia i jej tragiczny wydźwięk.

Nie udziela mi się jakoś ta fascynacja seryjnymi mordercami. Dla mnie to po prostu "jakiś czubek" i osoby, które miały w życiu ogromnego pecha, żeby na taką osobę trafić. Bardziej poruszają mnie właśnie takie historie zwykłych z pozoru ludzi, z których wychodzi coś okropnego w sprzyjających okolicznościach (np. jest jakiś konflikt, rewolucja, osłabia się władza państwa i bat nad głową). To też taka przestroga, że nigdy nie wiadomo, kto tak naprawdę sobie wewnętrznie przyswoił zasady moralne i wg nich postępuje, a kto po prostu nigdy nie miał okazji niczego komuś zrobić albo po prostu bał się konsekwencji. Przerażają mnie bardzo takie rzeczy, które się działy na Wołyniu i w Ruandzie, gdzie straszne rzeczy robili sobie sąsiedzi, a już jakiś tam Zodiak niekoniecznie. Szansę, że na niego trafie, są duże marniejsze niż trafienie szóstki w Lotka.
Duża część nierozwiązanych spraw to mogą być takie jednorazowe "wybryki", gdzie ktoś staje się ofiarą, a ktoś mordercą pod wpływem chwili, przypadku i w sprzyjających dla tego drugiego okolicznościach nie zostanie on powiązany ze sprawą.

Z kryminałów tego tego typu polecam Norweżkę Karin Fossum, to już trochę starsze psychologiczno-obyczajowe kryminały z lat 90., pokazują takie "zwyczajne" zabójstwa, w wyniku zbiegu okoliczności, głupiego zrządzenia, afektu oraz równie zwykłą pracę policjantów, nie żadnych tam super bohaterów, a po godzinach moczymordów nękanych demonami.

Mnie interesuje chyba przede wszystkim rzeczowa strona tych wszystkich historii, głównie policyjna praca, dochodzenie, ciekawi mnie jak doszło do rozwiązania sprawy. Dlatego nie lubię żadnych historyjek wyssanych z palca i innych paranienormalnych.

Chociaż nierozwiązane historie też lubię, w wielu z nich jest nadzieja, że sprawca jednak się znajdzie, w dużej mierze dzięki powiększaniu się genetycznej bazy danych. Tak znaleziono całkiem niedawno temu m.in. Golden State Killer, który przez 10 lat terroryzował Kalifornię, a okazał się byłym policjantem.

Proces stawania się tym "czubkiem" też jest ciekawy, w zasadzie to większość seryjnych miała skopane dzieciństwo i pochodziła z dysfunkcyjnej lub patologicznej rodziny. Nie kojarzę w tym momencie żadnego, który miałby szczęśliwe dzieciństwo i normalną rodzinę.

Zresztą obecnie przy tej ilości inwigilacji, śledzenia, monitoringu, to ciężko chyba zostać seryjnym

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-01-22 o 18:36
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 19:03   #62
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Ogólnie interesują mnie sprawy zaginięć ludzi. Zawsze, gdy czytam o tego typu sprawach to nie mogę wyjść z podziwu jak można tak po prostu zniknąć. Zawsze mnie zastanawia gdzie takie osoby się podziewają są więzione? są niewolnikami seksualnymi? sprzedane? są porywane dla narządów? czy może po prostu uciekają i zaczynają nowe życie bez rodziny i znajomych?

Większość to pewnie nie żyje. Część sprzedana do burdeli, części się zmarło i po prostu ich nie znaleźli, części ktoś pomógł umrzeć, itd.
Myślę, że mimo wszystko odsetek zaginięć, gdzie ktoś kogoś więzi przez pół życia w jakiejś piwnicy to może jakiś promil.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zresztą obecnie przy tej ilości inwigilacji, śledzenia, monitoringu, to ciężko chyba zostać seryjnym

E tam.
Zgarniasz autostopowicza, pozbywasz się jego telefonu i kto go znajdzie...
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 19:18   #63
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Proces stawania się tym "czubkiem" też jest ciekawy, w zasadzie to większość seryjnych miała skopane dzieciństwo i pochodziła z dysfunkcyjnej lub patologicznej rodziny. Nie kojarzę w tym momencie żadnego, który miałby szczęśliwe dzieciństwo i normalną rodzinę.
Niby tak, ale z drugiej strony setki tysięcy innych ludzi też miało kijowe dzieciństwo, a mordercami nie zostało. Tu pewnie musi nastąpić jakaś kombinacja wielu czynników typu szczególna konstrukcja psychiczna, może jakieś uszkodzenia mózgu plus jakaś właśnie trauma z dzieciństwa. Swoją drogą to ciekawe, że większość znanych nam seryjnych, to biali mężczyźni w średnim wieku z dużą reprezentacją Amerykanów. Inni pozostali niewykryci czy też może ci są jakąś bardziej narażeni?

Cytat:
Zresztą obecnie przy tej ilości inwigilacji, śledzenia, monitoringu, to ciężko chyba zostać seryjnym
Ale to i tak tylko w Europie Zachodniej i Środkowej, Stanach i w może w kilku bardziej zamordystycznych krajach typu Chiny. W większości świata dalej jest hulaj dusza. Czytałam kiedyś o pierwszym uznanym przypadku seryjnego mordercy jeszcze z końca XIX wieku, facet nazywał się zdaje się Holmes. Ze 30 lat minęło, zanim go wykrywali, bo policje z różnych stanów nie wymieniały się wtedy informacjami. Przed XX wiekiem i rozwojem kryminalistyki pewnie większość morderstw pozostawała niewykryta. Skazać można było ewentualnie, jak był jakiś świadek albo jak się dwóch chłopów po pijaku w karczmie zatłukło, inaczej ktoś znikał i już.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 19:18   #64
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86405827]
E tam.
Zgarniasz autostopowicza, pozbywasz się jego telefonu i kto go znajdzie...[/QUOTE]

Twój telefon też będzie można wyśledzić (że był w okolicy telefonu autostopowicza). Fakt, możesz nie mieć telefonu. Ale jeszcze może Cię kamerka jakaś nagrać, czy to z monitoringu, czy z innych aut. Nie wiem, trzeba by chyba najlepiej jechać gdzieś, gdzie nikt nas nie zna i nie skojarzy, bez telefonu, zaczaić się gdzieś w stosunkowo odludnym miejscu na jakiegoś grzybiarza, uprawiającego jogging czy spacerowicza, zrobić swoje, ciało najlepiej zakopać, żeby szybko nie znaleźli i się ulotnić. Tylko czym najbezpieczniej, żeby nic nie nagrało?

W mieście to ciężko. Śledziłam sprawę zamordowanej przez uchodźcę studentki medycyny we Freiburgu. Faceta znaleźli tylko dlatego, że znaleziono w krzakach obok miejsca zbrodni męski, dłuższy włos oryginalnie ciemny, zafarbowany na blond i potem w nagraniach z monitoringu miejskiego facet z pasującą fryzurą pojawił się na kamerze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 19:22   #65
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Niby monitoring a Ewy Tylman ile czasu szukali..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 19:35   #66
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Twój telefon też będzie można wyśledzić (że był w okolicy telefonu autostopowicza). Fakt, możesz nie mieć telefonu. Ale jeszcze może Cię kamerka jakaś nagrać, czy to z monitoringu, czy z innych aut. Nie wiem, trzeba by chyba najlepiej jechać gdzieś, gdzie nikt nas nie zna i nie skojarzy, bez telefonu, zaczaić się gdzieś w stosunkowo odludnym miejscu na jakiegoś grzybiarza, uprawiającego jogging czy spacerowicza, zrobić swoje, ciało najlepiej zakopać, żeby szybko nie znaleźli i się ulotnić. Tylko czym najbezpieczniej, żeby nic nie nagrało?

W mieście to ciężko. Śledziłam sprawę zamordowanej przez uchodźcę studentki medycyny we Freiburgu. Faceta znaleźli tylko dlatego, że znaleziono w krzakach obok miejsca zbrodni męski, dłuższy włos oryginalnie ciemny, zafarbowany na blond i potem w nagraniach z monitoringu miejskiego facet z pasującą fryzurą pojawił się na kamerze.

No można jechać bez telefonu.
Możesz być w miejscu, gdzie nie ma zasięgu.
Śmiem przypuszczać, że na większości powierzchni Polski mało prawdopodobne jest, że nagra cię czyjaś kamerka samochodowa. Wystarczy wyjechać trochę za miasto, przedmieścia i odpuścić sobie godziny szczytu.
Lepiej gdzieś, gdzie nikt cię nie zna, ale jak jedziesz własnym samochodem, to lepiej nie gdzieś na drugi koniec Polski, bo ludzie zapamiętują egzotyczne rejestracje.



Kamery to też taki średni gwarant znalezienia kogoś. Nagranie może być niewyraźnie, z jakiegoś powodu może się w ogóle nic nie nagrać. Bardzo dużo kamer to zwykle atrapy.
A na portretach pamięciowych to już w ogóle nikt nie jest do siebie podobny.


A w mieście - idziesz do bloku w środku tygodnia, godzina między 10 a 14, podajesz się za jakąś gazownię czy innego listonosza, dzwonisz do mieszkania, zabijasz w jakiś w miarę bezgłośny sposób i wychodzisz.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 19:35   #67
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ale to i tak tylko w Europie Zachodniej i Środkowej, Stanach i w może w kilku bardziej zamordystycznych krajach typu Chiny. W większości świata dalej jest hulaj dusza. Czytałam kiedyś o pierwszym uznanym przypadku seryjnego mordercy jeszcze z końca XIX wieku, facet nazywał się zdaje się Holmes. Ze 30 lat minęło, zanim go wykrywali, bo policje z różnych stanów nie wymieniały się wtedy informacjami. Przed XX wiekiem i rozwojem kryminalistyki pewnie większość morderstw pozostawała niewykryta. Skazać można było ewentualnie, jak był jakiś świadek albo jak się dwóch chłopów po pijaku w karczmie zatłukło, inaczej ktoś znikał i już.
No to racja. Takiego Kubę Rozpruwacza raczej by dziś znaleziono. A wtedy tak jak piszesz albo świadkowie, albo policjanci dobrze znający środowisko i znający się na ludziach.

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;86405910]Niby monitoring a Ewy Tylman ile czasu szukali..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ale dzięki monitoringowi było wiadomo, z kim była, kiedy zaginęła, kwestia była tylko jaki udział w jej zniknięciu miał kolega, bo było wiadomo, że poszli we dwoje nad rzekę, a kilka minut później on już szedł bez niej, więc jak przeważnie bywa, najprostsza wersja okazała się prawdziwa, czytaj: pijani ludzie + rzeka = utonięcie. A historie o przekazaniu na moście komuś innemu, spiskach satanistycznych i inne bajeczki to jak przeważnie to bywa wymysły żądnych sensacji.

Bez monitoringu to kolega Adam w ogóle by się w tej historii nie musiał pojawić, no chyba że by jacyś świadkowie go potrafili opisać.

Chociaż np w zniknięciu Briana Shaffera to monitoring czyni tę sprawę tak zagmatwaną i dziwaczną, bo według nagrań nigdy nie opuścił on klubu, w którym był ostatni raz widziany żywy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-01-22 o 19:40
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-22, 19:42   #68
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

W ogóle przed firmą, w której poprzednio pracowałam doszło kiedyś do jakiegoś zdarzenia, takiego, że interesowało to policję. Firma miała taki charakter, że przez wejściem były kamery i panowie policjanci doszli do wniosku, że może się coś nagrało. Przyszli obczaić te nagrania - dopiero po trzech czy czterech tygodniach. Szefa nie było, więc na oglądanie umówili się na za kolejne kilka dni czy nawet tydzień. A to było ścisłe centrum miasta.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No to racja. Takiego Kubę Rozpruwacza raczej by dziś znaleziono. A wtedy tak jak piszesz albo świadkowie, albo policjanci dobrze znający środowisko i znający się na ludziach.

Co do Kuby Rozpruwacza to w sumie nie wiadomo, czy on w ogóle istniał.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 19:45   #69
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

O Kubie Rozpruwaczu była też jedna z gier z serii o Sherlocku

Właśnie ja grałem we wszystkie części Sherlocka oraz w CSI. Super gry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 19:46   #70
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86405998]
Co do Kuby Rozpruwacza to w sumie nie wiadomo, czy on w ogóle istniał.[/QUOTE]

No teraz to w tej historii to chyba już nie sposób ani potwierdzić, ani podważyć żadnej z hipotez, a jest ich cała masa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 21:50   #71
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Proces stawania się tym "czubkiem" też jest ciekawy, w zasadzie to większość seryjnych miała skopane dzieciństwo i pochodziła z dysfunkcyjnej lub patologicznej rodziny. Nie kojarzę w tym momencie żadnego, który miałby szczęśliwe dzieciństwo i normalną rodzinę.
Ted Bundy, Jeffrey Dahmer, Elliot Rodger... Nie było w ich rodzinach mało powszechnych odchyłów. Właściwie to nie mogę sobie przypomnieć żadnego z typowo patologicznej rodziny, ale zależy co przez to rozumieć. Jeszcze oddzielną sprawą jest czy oni uważali swoje dzieciństwo za szczęśliwe. Z takich przerażających, które musiały się mocno odbić na psychice, to pamiętam tylko Aileen Wuornos.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-22, 22:02   #72
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Ted Bundy, Jeffrey Dahmer, Elliot Rodger... Nie było w ich rodzinach mało powszechnych odchyłów. Właściwie to nie mogę sobie przypomnieć żadnego z typowo patologicznej rodziny, ale zależy co przez to rozumieć. Jeszcze oddzielną sprawą jest czy oni uważali swoje dzieciństwo za szczęśliwe. Z takich przerażających, które musiały się mocno odbić na psychice, to pamiętam tylko Aileen Wuornos.
Bundy nie znał swojego ojca, a matka podawała mu różne jego tożsamości, na dodatek on długo był przekonany, że jego matka to jego siostra, bo tak mu dziadkowie wmówili, o ile pamiętam. Nie jest to jakaś wielka patologia, ale jednak całkiem zwyczajna rodzina to to nie była.
Dehmer był z kolei molestowany przez jakiegoś sąsiada, a jego rodzice kiepsko się dogadywali, awanturowali i w końcu rozwiedli.
Oczywiście wielu seryjnych miało o wiele gorsze dzieciństwo, ale jednak jest to czynnik, który ma znaczenie.
Historii Elliota Rodgera nie znam za dobrze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 01:38   #73
Mallorquina
Raczkowanie
 
Avatar Mallorquina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 37
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Mnie bardzo interesowała historia tej dziewczyny, która zostawiła niedojedzoną zupę, wyszła i zaginęła. Odnaleźli potem jej ciało w rzece, ale przyczyna śmierci i okoliczości zostały zatajone na prośbę rodziny. Oczywiście, mają takie prawo, ale zastanawiałam się, co tam się stało.
Mallorquina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 08:36   #74
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Mallorquina Pokaż wiadomość
Mnie bardzo interesowała historia tej dziewczyny, która zostawiła niedojedzoną zupę, wyszła i zaginęła. Odnaleźli potem jej ciało w rzece, ale przyczyna śmierci i okoliczości zostały zatajone na prośbę rodziny. Oczywiście, mają takie prawo, ale zastanawiałam się, co tam się stało.
Podasz jakiś link albo więcej szczegółów?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 10:15   #75
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Tak sobie teraz przypomniałam, że czytałam kiedyś fajny artykuł o roli Kuby Rozpruwacza w kulturze i jego wpływie na zmianę mentalności i prawa. Bo wiecie, zabójstwa wcale nie były kiedyś uznawane za jakieś gorsze czy cięższe zbrodnie od innych przestępstw. I nie mówię tu nawet o starożytności czy średniowieczu, kiedy jak pan zabił chłopa, to nikt się tym specjalnie nie przejmował, a jak przejeżdżało jakieś wojsko, to wymordowało czasem całą wieś. Ale nawet w czasach nowożytnych i nawet w tym Londynie XIX wiecznym zabójstwa były dość częste, miasto było niebezpieczne, w ciemności kryli się różni zbóje, więc to było raczej na porządku dziennym. A ta historia z Kubą Rozpruwaczem wywołała masową histerię, ludzie tym żyli i przy okazji nastąpiła zmiana mentalna. Zaczęto zabijanie uznawać za gorsze od innych przestępstw i domagano się wyższych kar. Paradoksalnie więc ci pierwsi seryjni zabójcy przyczynili się do dostrzeżenia wartości ludzkiego życia. (Oczywiście nie ma szans, żebym przypomniała sobie tytuł albo autora).
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 15:03   #76
Mallorquina
Raczkowanie
 
Avatar Mallorquina
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 37
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Podasz jakiś link albo więcej szczegółów?
https://fakty.interia.pl/malopolskie...ty,nId,1280887
Mallorquina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 17:17   #77
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Mallorquina Pokaż wiadomość
Dzięki
Przeczytałam parę artykułów i w jednym z 2012 KLIK piszą:
ślady zabezpieczone przez techników doprowadziły policjantów do sprawcy zabójstwa, którą jest osoba z bezpośredniego otoczenia ofiary.
Ale starszy artykuł z 2015 informuje, że śledztwo zostało umorzone a sprawca pozostaje niewykryty KLIK.


Jeśli ktoś lubi stare sprawy kryminalne (pierwsza połowa XX wieku) i zna angielski to polecam Brief Case KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-01-23 o 17:22
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 18:17   #78
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Powiem wam tak odnośnie zaginięć to pamiętam jak czytałem artykuł o pewnej dziewczynie, która zaginęła. Oczywiście były intensywne poszukiwania. Jej zdjęcia były wszędzie wywieszane. Ludzie dzwonili, że widzieli taką dziewczynę m.in. w Łodzi z kolei kolejna osoba widziała ją w autobusie bodajże w Warszawie kolejna z kolei widziała ją na stacji benzynowej i niby była z jakimś otyłym mężczyzną. Co się później okazało? Dziewczyna została znaleziona martwa w sumie nie daleko swojego domu, więc: albo ci ludzie widzieli podobną osobę albo najzwyczajniej świecie kłamali. Ja obstawiam tą drugą opcję.

Podobny przypadek był u Larsa Mittanka. Była gwarantowana( i chyba nadal jest) nagroda dla osoby, która cokolwiek wie sprawie jego zaginięcia. Co zrobiła jedna jednostka? Twierdziła, że widziała Larsa i zrobiła mu zdjęcie po czym okazało się to fotoszop. Mi nie mieści się w głowie żeby robić takie świństwo i chcieć zarobić na czyjeś krzywdzie.

Co do rodziny Bogdańskich to moim zdaniem to nie zaginięcie a zwykła ucieczka planowana zapewne bardzo długi czas. Gdzieś czytałem, że matka Bogdańskiej była u jasnowidza i on twierdzi, że rodzina żyje i mieszka obecnie na Litwie w Wilnie. Ile w tym prawdy? Tego chyba nigdy się nie dowiemy.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 18:25   #79
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Samemu chodziło mi po głowię żeby założyć podobny wątek Jeśli o mnie chodzi to zagadki kryminalnymi interesuje się dość od nie dawna. W zasadzie zaraziłem się tym od mojej mamy, która również lubi o tym czytać i oglądać. Jak już wspominałem w poprzednich wątkach lubię oglądać Karolinę Anne i Stanowo( przymykam oko na to, że filmy są długie, choć czasami jak coś palnie to śmieje się do laptopa z dobre parę minut ).
Mnie takie sprawy interesowały w sumie...odkąd pamiętam, czyli chyba od wieku nastoletniego. I też, nawet nie tyle że się zaraziłam tym od mojego ojca, bo on się tym interesuje, ale mi nigdy takich zainteresowań nie podsuwał, tylko chyba po prostu odziedziczyłam to w genach )) Z tym, że ja interesuje się raczej obszarem zaginięć i zabójstw połączonych z całą analizą modus operandi sprawcy oraz pracą...pracą aparatu śledczego, analityków kryminalnych, profilerów, a nawet - w późniejszym przebiegu wypadków- prokuratury. I bardzo szanuje ludzi z tego środowiska i uważam, że należy im się podziw za to, co robią. Mam wrażenie, że ich praca jest niedoceniana i...wbrew przekonaniu, że zajmują się oni przecież mrocznymi obszarami naszej rzeczywistości, to uważam ich zupełnie serio za idealistów. Wiadomo, że mało się o nich pisze i są to osoby z oczywistych faktów pozostające "jakoś tam" w ukryciu, to mnie ciekawi jakimi są ludźmi w rzeczywistości i co ich popchnęło do obrania takiej drogi zawodowej. Drogi, która sama chciałam kiedyś wybrać - bo marzyłam choćby o praktykach w prokuraturze, żeby jakoś się otrzeć o ten świat. A tak na serio to czytałam kiedyś artykuł o takich "śledczych" i..ten zawód (zawody) wykonują naprawdę różni ludzie, a niekoniecznie od razu mroczne ponuraki, jakby można stereotypowo pomyśleć.Niektórzy trafiają tam przez przypadek

A wracając do tematu, to ja nie oglądam zbyt wielu takich kanałów. "Niediegetyczne" podoba mi się chyba najbardziej, chociaż czasem też mnie irytuje, ale doceniam starania autora. "Stanowo" nie jestem w stanie zdzierżyć, dla mnie pomysłodawczyni jest niesamowicie irytująca.Ostatnio trafiłam też na "Modus operandi". Kiedyś - jak wiele innych osób - oglądałam "997",ale wiadomo...rażący prymitywizm (no co tu ukrywać ) tych materiałów sprawiał, że trudno to było traktować poważnie, chociaż Fajbusiewicza lubię. Nie ma w telewizji programów typowo kryminalnych, ale niektóre poruszają te tematykę - jest "Interwencja" na Polsacie np., ale ja osobiście najbardziej lubię "Superwizjera". Czasem i w "Uwadze" gdzieś się takie tematy przewiną, ale to jest już raczej taka "bulwarówka".Wg mnie po liczbie osób subskrybujących takie kanały jak "Stanowo" czy "Niediegetyczne" , po liczbie"lajków" i komentarzy widać, że jest zapotrzebowanie w społeczeństwie na takie kanały czy programy, na podejmowanie takich tematów.Polecam też na YouTube archiwalne materiały programu "Archiwum X. Śledztwa po latach".

Co do innych źródeł - mam trochę POLSKICH książek opisujących różne znane i mniej znane sprawy kryminalne w PL. Jest to naprawdę ciekawa lektura, o niebo ciekawsza od artykułów prasowych w internecie dot.takich spraw. Co do prasy - kiedyś był taki naprawdę fajny magazyn "Focus Śledczy" zajmujący się wyłącznie tematyką kryminalną - mam jeden archiwalny nr z 2010 r., niestety tej gazecie nie udało się przetrwać,a szkoda :/ W tym obszarze to na rynku istnieje w tej chwili tylko "Reporter", który jest pisany dość specyficznym językiem, który może zniechęcać Co do for internetowych poświęconych tej tematyce, to jest ich tylko parę - czytam tylko jedno. Zauważyłam za to, że na FB jest trochę grup poświęconych tematyce kryminalnej. Nie widzę w tym nic złego. Sama czytam na FB newsy "Reportera",bo przedstawia naprawdę sporo spraw z całej Polski (od zaginięć i zabójstw po te bardziej zwyczajne wykroczenia) w takich małych newsach właśnie oraz powiązanej z nim fundacji "Na tropie" zajmującej się zaginięciami. Sporadycznie czytam jakieś artykuły dot. spraw kryminalnych na Onecie, autorstwa np. Mikołaja Podolskiego.
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-23, 18:47   #80
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Powiem wam tak odnośnie zaginięć to pamiętam jak czytałem artykuł o pewnej dziewczynie, która zaginęła. Oczywiście były intensywne poszukiwania. Jej zdjęcia były wszędzie wywieszane. Ludzie dzwonili, że widzieli taką dziewczynę m.in. w Łodzi z kolei kolejna osoba widziała ją w autobusie bodajże w Warszawie kolejna z kolei widziała ją na stacji benzynowej i niby była z jakimś otyłym mężczyzną. Co się później okazało? Dziewczyna została znaleziona martwa w sumie nie daleko swojego domu, więc: albo ci ludzie widzieli podobną osobę albo najzwyczajniej świecie kłamali. Ja obstawiam tą drugą opcję.
Chyba w każdej bardziej nagłośnionej sprawie policja odbiera dużo telefonów od ludzi, którzy ponoć widzieli poszukiwanego/poszukiwaną. Może nawet część z nich nie kłamie świadomie, tylko się nakręca i sami sobie wkręcają, że widzieli tę osobę. A ponieważ chcą się stać częścią nagłośnionej sprawy, to dzwonią z tym na policję. No chociaż jak ktoś do tego robi przeróbki w photoshopie, to już działa z premedytacją.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;86410342] Z tym, że ja interesuje się raczej obszarem zaginięć i zabójstw połączonych z całą analizą modus operandi sprawcy oraz pracą...pracą aparatu śledczego, analityków kryminalnych, profilerów, a nawet - w późniejszym przebiegu wypadków- prokuratury. [/QUOTE]

Mnie także, dlatego szukam głównie podcastów/filmików rzeczowo prezentujących sprawę.
Jeśli znasz angielski, to bardzo polecam Trace Evidence (niewyjaśnione sprawy, przede wszystkim zaginięcia).

Próbowałam ostatnio obejrzeć nagrania z przesłuchań Chrisa Wattsa (sprawa z zeszłego roku, facet chciał sobie ułozyć życie z kochanką, więc uznał, że najlepszą metodą będzie zabicie ciężarnej żony i dwóch córek), ale niestety są dość kiepskiej jakości, a naprawdę interesujące jest, jak detektywi w końcu wyciągnęli z niego prawdę.

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;86410342] A wracając do tematu, to ja nie oglądam zbyt wielu takich kanałów. "Niediegetyczne" podoba mi się chyba najbardziej, chociaż czasem też mnie irytuje, ale doceniam starania autora. "Stanowo" nie jestem w stanie zdzierżyć, dla mnie pomysłodawczyni jest niesamowicie irytująca.Ostatnio trafiłam też na "Modus operandi". [/QUOTE]

Teraz jest prawdziwy boom na tego typu tematy, więc pewnie będzie jeszcze większy wysyp youtuberów. Wielu z nich jest moim zdaniem zwyczajnie kiepska, ale też możliwe, że się za jakiś czas podciągną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 18:57   #81
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

A oglądacie "kryminatorium" to drugi kanał od "niediegetyczne"

https://www.youtube.com/channel/UCvR...FOMsgVA/videos
https://www.kryminatorium.pl/

Do tego natknęłam się na kanały:

https://www.youtube.com/channel/UCOg...1pV1SSQ/videos
https://www.youtube.com/channel/UC5P...hD2Sp9g/videos
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 19:00   #82
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Mnie mafia jakoś nie interesuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 19:01   #83
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Mnie jakoś też, ale może kogoś zainteresuje

Oglądałam tez kiedyś:
https://www.youtube.com/watch?v=iFtxlHj1V8M

ale jego głos mnie wkurza
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 19:14   #84
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

O tak, niediegetyczne to najlepsze co znalazłam z polskich kanałów tego typu. Jak koleś mówi, to mam ciarki.
Mnie przerażają tematy zaginięć. Serio, ktoś wychodzi i... nie ma go 10 lat albo i więcej, żadnego tropu, nikt nic nie wie. To jest dla mnie straszne.

Co do Asi Surowieckiej, to mieszkam niedaleko i pamiętam plakaty ze zdjęciem tej dziewczyny i jak jej szukano. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że się odnajdzie cała i zdrowa .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 19:48   #85
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;86410342]Co do for internetowych poświęconych tej tematyce, to jest ich tylko parę - czytam tylko jedno.[/QUOTE]
Jakie to forum?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 19:51   #86
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Mnie ciekawi mafia. Zwłaszcza jej powiązania z politykami i dziwna fala samobójstw w więzieniach.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 19:58   #87
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Jest też takie czasopisma: "Detektyw" "Śledztwo", "Historie kryminalne", "Reporter" albo kiedyś kupiłam też:



znalazłam też takie forum:

http://www.forum.nautilus.org.pl/

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-01-23 o 20:05
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 20:06   #88
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

A co sądzicie o Lesie w Witkowicach? Kiedyś ze znajomymi mieliśmy się tam wybrać i spędzić noc, ale ostatecznie znajomi stchórzyli
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 20:13   #89
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o Lesie w Witkowicach? Kiedyś ze znajomymi mieliśmy się tam wybrać i spędzić noc, ale ostatecznie znajomi stchórzyli
Muszę o tym poczytać, zreszta widzę, że są też związane z nim filmiki:
np.

https://www.youtube.com/watch?v=huaoAuBx9uI
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 20:20   #90
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o Lesie w Witkowicach? Kiedyś ze znajomymi mieliśmy się tam wybrać i spędzić noc, ale ostatecznie znajomi stchórzyli

Brzmi jak miejska legenda.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-09 20:14:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.