Jak jest z mozliwoscia zajscia w ciaze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-08, 09:41   #1
lachel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Red face

Jak jest z mozliwoscia zajscia w ciaze?


Hej. Zakladam osobny temat, bo nie mam podejrzen odnosnie tego, czy jestem w ciazy. Mam jednak pytanie, moze glupie, do starszych i madrzejszych kobiet.

Na ciazowym zawsze piszecie, ze mozliwe jest zajscie w ciaze tylko wtedy, kiedy penis znajdzie sie w pochwie, co i tak nie ma duzej szansy, jesli nie bylo wytrysku. I nie ma szans na zajscie w ciaze z ocierania, wlozenia kawalka brudnego ze spermy albo preejekulatu palca, dojscia na wargi sromowe, splyniecia na nie spermy czy podobne panikarskie watki.

Moje pytanie brzmi, dlaczego jest to niemozliwe? Mialam biologie i teoretycznie wiem, jak dochodzi do zaplodnienia, ale naczytalam sie jakichs glupot w internecie, a ze zero doswiadczenia to troche jakby wierze i nie chce, zeby potem jak przyjdzie co do czego zastanawiac sie czy nie jestem w jakiejs magicznej ciazy. Bo przeciez jednak plemniki sie ruszaja, i czy one np. przy wytrysku na wargi sromowe mniejsze nie moga wplynac normalnie do srodka? Albo przy wlozeniu takiego ubrudzonego palca po prostu poplynac dalej? Wiec prosze tylko o rzeczowe wyjasnienie, dlaczego sa to rzeczy niemozliwe, tak zeby dotarlo do strachliwego lebka.

Prosze o litosc w ocenie, obiecuje brak pytan o ciaze z wytrysku na koldre albo majtki (to tez widzialam ale w to juz nie uwierze), moze pomoze innym ofiarom glupot z internetu.
lachel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-08, 10:46   #2
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Jak jest z mozliwoscia zajscia w ciaze?

Plemniki żyją i ruszają sie tylko i wyłącznie w pochwie i to w określonych warunkach- czyli w dni płodne. potrzebny im jest do tego przede wszystkim płodny śluz.


na powietrzu czy na skórze giną szybko i tracą swoją ruchliwość.
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-08, 11:18   #3
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak jest z mozliwoscia zajscia w ciaze?

A odnoście wytrysku na wargi sromowe lub okolice - wejście do pochwy nie jest wielkim lejem, żeby do niego wszystko spływało, a i sperma nie jest rzadka jak woda, żeby tak łatwo się "przelewać".
No i plemniki, które znajdą się np. 5 cm od pochwy, nie mają radaru w stylu "o tam trzeba płynąć!"
Poza tym tak jak Olusiaa wspomniała przede mną, plemniki potrzebują wilgotnego środowiska, na powietrzu szybko giną.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-08 12:18:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.