Capsule Wardrobe! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-28, 19:26   #31
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Właśnie sobie tak myślę, że zlewa nam się minimalizm z garderobą kapsulowa. Sama nawet się na tym łapie.

Koncepcja garderoby kapsulowej ma pomóc ograniczyć kompulsywne, nieprzemyślane zakupy, ograniczyć ilość na rzecz jakości (przy okazji less waste) i uporządkowac swój styl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie można postawić na jakość bez ograniczania ilości?
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 19:43   #32
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
A nie można postawić na jakość bez ograniczania ilości?
No jak się bierze za koncepcję garderoby kapsułowej to nie. Z różnych powodów. Nie każdy ma nieograniczony budżet na ciuchy. Nie każdy ma osobne pomieszczenie na garderobę, a szafa ma swoje ograniczenia przestrzenne. Nie każdy czuje się dobrze będąc na drodze do zakupoholizmu albo już w nim. To są chyba głównie powody, dla których ta idea jest atrakcyjna.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 19:48   #33
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Capsule Wardrobe!

CW jest też świetnym ćwiczeniem kreatywności, jeśli na co dzień stoimy przed dylematem "nie mam się w co ubrać, nie wiem z czym to zestawić". Większość kobiet ma też pewne widełki finansowe, w których musi się zmieścić z ubraniowymi wydatkami.
I w zasadzie tak traktowałabym CW - jako ćwiczenie, przygodę. A nuż się sprawdzi i pomoże udoskonalić codzienne stylizacje. Poznać lepiej swoją garderobę. Tyle, że chylę się ku zmodyfikowanej wersji - 10-15 sztuk odzieży na powiedzmy miesiąc i stworzenie z nich jak największej ilości różnych zestawów. Później zmiana. Butów i torebek nie wliczam w swoim przypadku, bo tu potrzebuję zdecydowanie większej różnorodności, jako, że mam zwyczaj przechodzić pół roku z jedną torebką. Co do biżuterii, sytuacja klaruje się sama.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 19:54   #34
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
CW jest też świetnym ćwiczeniem kreatywności, jeśli na co dzień stoimy przed dylematem "nie mam się w co ubrać, nie wiem z czym to zestawić". Większość kobiet ma też pewne widełki finansowe, w których musi się zmieścić z ubraniowymi wydatkami.
I w zasadzie tak traktowałabym CW - jako ćwiczenie, przygodę. A nuż się sprawdzi i pomoże udoskonalić codzienne stylizacje. Poznać lepiej swoją garderobę. Tyle, że chylę się ku zmodyfikowanej wersji - 10-15 sztuk odzieży na powiedzmy miesiąc i stworzenie z nich jak największej ilości różnych zestawów. Później zmiana. Butów i torebek nie wliczam w swoim przypadku, bo tu potrzebuję zdecydowanie większej różnorodności, jako, że mam zwyczaj przechodzić pół roku z jedną torebką. Co do biżuterii, sytuacja klaruje się sama.
Pani Robot, a Ty już masz CW? Jak długo? Czyli masz jakąś dużą bazę z której wybierasz sobie 15 rzeczy na miesiąc? Czy wymieniasz ją typu kupujesz nowe ubrania?
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 20:33   #35
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No jak się bierze za koncepcję garderoby kapsułowej to nie. Z różnych powodów. Nie każdy ma nieograniczony budżet na ciuchy. Nie każdy ma osobne pomieszczenie na garderobę, a szafa ma swoje ograniczenia przestrzenne. Nie każdy czuje się dobrze będąc na drodze do zakupoholizmu albo już w nim. To są chyba głównie powody, dla których ta idea jest atrakcyjna.
Tak trochę nie rozumiem skąd nagle jakiś zakupoholizm, mega wydatki i wielka szafa? Uważam, źe zakupy powinno się robić myśląc i nie trzeba wtedy dodawać do tego mega ideologi i sztucznych tworów. Wystarczy rozsądek.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 20:51   #36
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez thegirlnextdoor Pokaż wiadomość
Pani Robot, a Ty już masz CW? Jak długo? Czyli masz jakąś dużą bazę z której wybierasz sobie 15 rzeczy na miesiąc? Czy wymieniasz ją typu kupujesz nowe ubrania?
Robiłam wiele podejść, ale nigdy nie wykorzystywałam potencjału ubrań. No i nie miałam bazy. Dopiero, kiedy ustabilizowałam wagę dokształcając się w kwestii odżywiania zaczęłam się trochę edukować, szukać inspiracji na instagramie (to ostatnie bardzo pomogło).
Nie liczyłam ile mam rzeczy, ale taką podstawową bazę plus kilka sztuk ekstra i na tym chcę popracować do późnej jesieni, kiedy będę musiała dokupić kilka niezbędników. A że cała garderoba, mimo niewielkiej ilości ubrań to dla mnie chaos, to spodobał mi się pomysł Jennifer Scott na pracę na 10 ciuchach. I pomaga robienie sobie zdjęć (chyba, że jesteś modelką, wtedy możesz ubierać się z zawiązanymi oczami i nadal wyglądać lepiej od 90% kobiet).
Także, jestem po raz kolejny początkująca. I nie inspiruję się kapsułowymi blogerkami, bo moim zdaniem ubierają się strasznie

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Tak trochę nie rozumiem skąd nagle jakiś zakupoholizm, mega wydatki i wielka szafa? Uważam, źe zakupy powinno się robić myśląc i nie trzeba wtedy dodawać do tego mega ideologi i sztucznych tworów. Wystarczy rozsądek.
No, ale może ktoś ma taką potrzebę dodać do swojej szafy ideologię. Np żeby sobie ułatwić życie
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2019-05-28 o 20:53
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 22:09   #37
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
A nie można postawić na jakość bez ograniczania ilości?
Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Tak trochę nie rozumiem skąd nagle jakiś zakupoholizm, mega wydatki i wielka szafa? Uważam, źe zakupy powinno się robić myśląc i nie trzeba wtedy dodawać do tego mega ideologi i sztucznych tworów. Wystarczy rozsądek.
Pewnie można, ale to już chyba nie będzie garderoba kapsułowa. Chociaż z drugiej strony- nie wiem. Bo dla mnie kapsuła to by było 50 sztuk, a dla Ciebie 150.

Ja myślę Pingwinku, że to dobry wątek tutaj, bo jednak spotykamy się tu z racji zainteresowania modą i szmatami. Nieraz dałam się ponieść fali zbiorowego zakupoholizmu i posiadania jakiegoś hitu mody, który ubrałam raz albo nigdy. Niektórzy się muszą tego po prostu nauczyć. Niepotrzebnie traktujesz tę koncepcję jako mus, który każdy musi mieć. Dla jednego do będzie wybawienie, ale jak się nie czujesz potrzeby ograniczania ilości ubrań to tu nie znajdziesz nic dla siebie.

Ja ogólnie czuję wokół siebie nadmiar- po zainteresowaniu minimalizmem i fali odgruzowania mieszkania poczułam się zdecydowanie lepiej. Myślę, że reorganizacja szafy też zrobiłaby mi dobrze
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-29, 04:05   #38
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Tak trochę nie rozumiem skąd nagle jakiś zakupoholizm, mega wydatki i wielka szafa? Uważam, źe zakupy powinno się robić myśląc i nie trzeba wtedy dodawać do tego mega ideologi i sztucznych tworów. Wystarczy rozsądek.
Ale czy ktoś kogoś zmusza do posiadania szafy kapsułowej? Ty nie masz takiej potrzeby to ok, wątek nie jest dla Ciebie, ja mam i cieszę się że powstał. Moje powody już wymieniłam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 07:00   #39
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale czy ktoś kogoś zmusza do posiadania szafy kapsułowej? Ty nie masz takiej potrzeby to ok, wątek nie jest dla Ciebie, ja mam i cieszę się że powstał. Moje powody już wymieniłam.
O matko, a czy ja komuś zabraniam, myślałam, ze tak sobie po prostu miło gadamy o koncepcjach szafy, ale widzę, że na Wizażu jak zwykle, alebo masz takie samo zdanie albo spadaj. No to już nie przeszkadzam.

---------- Dopisano o 08:00 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Pewnie można, ale to już chyba nie będzie garderoba kapsułowa. Chociaż z drugiej strony- nie wiem. Bo dla mnie kapsuła to by było 50 sztuk, a dla Ciebie 150.

Ja myślę Pingwinku, że to dobry wątek tutaj, bo jednak spotykamy się tu z racji zainteresowania modą i szmatami. Nieraz dałam się ponieść fali zbiorowego zakupoholizmu i posiadania jakiegoś hitu mody, który ubrałam raz albo nigdy. Niektórzy się muszą tego po prostu nauczyć. Niepotrzebnie traktujesz tę koncepcję jako mus, który każdy musi mieć. Dla jednego do będzie wybawienie, ale jak się nie czujesz potrzeby ograniczania ilości ubrań to tu nie znajdziesz nic dla siebie.

Ja ogólnie czuję wokół siebie nadmiar- po zainteresowaniu minimalizmem i fali odgruzowania mieszkania poczułam się zdecydowanie lepiej. Myślę, że reorganizacja szafy też zrobiłaby mi dobrze
Sama wywaliła polowe szafy i nadal systematycznie wywalam. Może ja mam po prostu szafę kapsułkowa, tylko nie muszę tego tak nazywać. Wbrew temu co wy uważacie nie mam miliona ciuchów tylko wszystko do siebie pasuje i każda rzecz mnie cieszy.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 09:48   #40
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Capsule Wardrobe!

Napiszecie, co jest w Waszych kapsułach na sezon wiosna-lato?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 12:14   #41
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Capsule Wardrobe!

koncepcja posiadania 50 elementów garderoby brutto do mnie nie przemawia.
koncepcja niekupowania szmat na pół sezonu na rzecz inwestycji w dobre jakościowo klasyczne niewychodzące z mody elementy - praktykuję od dawna, choć przyświecał mi trochę inny cel. ot po prostu lubię sobie kupić coś markowego, z wyższej półki. a jak zabulę jak za złoto, to szanuję ten ciuch, żeby się nie zdefasonował czy nie zniszczył i noszę przez wiele sezonów.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-29, 13:06   #42
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Napiszecie, co jest w Waszych kapsułach na sezon wiosna-lato?
nie wiem czy to dobrze posegreguję, bo to się bardzo przenika, ale

sezonowo:

- czarna mini sukienka
- czarna maxi sukienka
- szara midi sukienka
- spódnica granatowa casualowa
- szorty jeansowe
- lniany t-shirt biały i czarny
- t-shirt z długimi rękawami w paski i czarny
- tank top biały
- birkenstocki
- klapki czarne
- baletki
- słomiany koszyk

a stała baza:

- czarne rurki
- boyfriendy
- jasne jeansy srtaight leg
- kurtka skorzana
- kurtka jeansowa
- zwykłe t-shirty szary, czarny i biały
- bluza crewneck czarna i szara
- trampki białe
- botki zamszowe na obcasie
- sztyblety zamszowe brązowe
- sweter szary i czarny
- plecak kanken
- torebka midi khaki
- mini torebka czarna
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 13:15   #43
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Capsule Wardrobe!

Podziwiam was. Miałabym wrażenie , że w kolko chodzę w tym samym.
Zresztą u mnie basic to tylko na weekend wchodzi w gre. Do pracy musi być elegancko .
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 13:19   #44
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Podziwiam was. Miałabym wrażenie , że w kolko chodzę w tym samym.
Zresztą u mnie basic to tylko na weekend wchodzi w gre. Do pracy musi być elegancko .
Do tej koncepcji chyba trzeba po prostu pasować nastawieniem. Ja lubię chodzić w kółko (no, prawie) w tym samym
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 13:30   #45
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Capsule Wardrobe!

Możliwe. Nie wyobrażam sobie chodzić do biura i na spotkania w tej samej marynarce w ciągu 2 tyg.

Ja jednak Lubie dużo ciuchów i tez nie tanich. Jakość jednak ma znaczenie
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 14:53   #46
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
O matko, a czy ja komuś zabraniam, myślałam, ze tak sobie po prostu miło gadamy o koncepcjach szafy, ale widzę, że na Wizażu jak zwykle, alebo masz takie samo zdanie albo spadaj. No to już nie przeszkadzam.[COLOR="Silver"]
Zrozumiałam z Twoich wypowiedzi, że nie podoba Ci się idea CW, stąd moje zdziwienie.

Cytat:
Napisane przez thegirlnextdoor Pokaż wiadomość
Do tej koncepcji chyba trzeba po prostu pasować nastawieniem. Ja lubię chodzić w kółko (no, prawie) w tym samym
Ja także. Ubieram się prosto i zachowawczo, więc nie mam większego problemu z dopasowaniem losowo wyciągniętej z szafy góry z losowo wyjętym dołem. A to jest dla mnie clou garderoby kapsułowej.
Lubię ubrania podążające za liniami ciała, trzymające kształt, bez aktualnie modnych udziwnień. Bazowe bluzki bawełniane najlepiej z dekoltami łódkowymi, spódnice ołówkowe przed kolano, spodnie slim. Toleruję mało wzorów, źle wyglądam w kontrastach, oversajzie, przeskalowanych elementach, kolory pasują mi zgaszone i stonowane.
Największy problem mam z butami, bo nie toleruję ani obcasów, ani butów sportowych do niesportowych przeznaczeń, do tego mam szerokie i bardzo wrażliwe stopy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 17:30   #47
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Możliwe. Nie wyobrażam sobie chodzić do biura i na spotkania w tej samej marynarce w ciągu 2 tyg.

Ja jednak Lubie dużo ciuchów i tez nie tanich. Jakość jednak ma znaczenie
To gdzie kupujesz ubrania?
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 18:04   #48
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Capsule Wardrobe!

U mnie wyznacznikiem jest rozmiar. Bo 32 mało który sklep ma. Wiec bardzo różnie.
Potem skład. W każdym sklepie można znaleźć perełkę. Dział premium. Itd.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 21:47   #49
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
U mnie wyznacznikiem jest rozmiar. Bo 32 mało który sklep ma. Wiec bardzo różnie.
Potem skład. W każdym sklepie można znaleźć perełkę. Dział premium. Itd.
A konkretniej, bo ja też raczej 32
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-31, 05:45   #50
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Capsule Wardrobe!

Tak naprawdę prawie w każdym sklepie są rzeczy słabe i dobre jakościowo. Prawie
Hm ma fajny dział premium i trend.
Answear ma duży wybór. Zalando. No i uwielbiam asos i limango. Oni mają dużo kampanii lepszych rzeczy.
Tutaj to już trzeba trafić.
Zara, reserved, md, TK maxx, other s, vs, primark, rived i, simple oraz czasami mango. Kocham ich woski
Nie wchodzę w ogóle za damskimi do c&a, orsay, mohito itd. Kiedyś była tam dobra jakość i małe rozmiary. Teraz jak juz to tylko dziecięce mają fajne.

Edytowane przez morelle_
Czas edycji: 2019-05-31 o 05:46
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 08:53   #51
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Capsule Wardrobe!

Dzięki, ale to nie moja bajka, moim zdaniem premium sieciówek to nie jest dobra jakość
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu





Edytowane przez pingwin2
Czas edycji: 2019-05-31 o 09:57
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 09:02   #52
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Capsule Wardrobe!

Ja mam inne zdanie
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 09:57   #53
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Capsule Wardrobe!

I super, ważne, że jesteś zadowolona.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 10:29   #54
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
U mnie wyznacznikiem jest rozmiar. Bo 32 mało który sklep ma. Wiec bardzo różnie.
Potem skład. W każdym sklepie można znaleźć perełkę. Dział premium. Itd.
Morelle, a dobre jakościowo t-shirty kupujesz gdzie? Bo jakoś mam z tym problem ostatnio
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 11:49   #55
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez thegirlnextdoor Pokaż wiadomość
Morelle, a dobre jakościowo t-shirty kupujesz gdzie? Bo jakoś mam z tym problem ostatnio
Kupienie dobrego, białego, w szpic i jeszcze małego graniczy z cudem. Fajne ma COS.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 11:57   #56
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez thegirlnextdoor Pokaż wiadomość
Morelle, a dobre jakościowo t-shirty kupujesz gdzie? Bo jakoś mam z tym problem ostatnio
Ja kochana nie noszę za bardzo t-shirtow. Mam 2 kupione w mng . Polokragly dekolt. Nie lubię w szpic. Tylko, że ja mało noszę takie rzeczy, wiec nic się z nimi nie dzieje. Ostatnio widzialam fajne w hm, ale z działu logg. Dziewczyny tez polecały. Taka grubsza bawełna.

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Kupienie dobrego, białego, w szpic i jeszcze małego graniczy z cudem. Fajne ma COS.
To tez sieciowka jakby nie patrzeć
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 12:30   #57
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Ja kochana nie noszę za bardzo t-shirtow. Mam 2 kupione w mng . Polokragly dekolt. Nie lubię w szpic. Tylko, że ja mało noszę takie rzeczy, wiec nic się z nimi nie dzieje. Ostatnio widzialam fajne w hm, ale z działu logg. Dziewczyny tez polecały. Taka grubsza bawełna
Z grubszej bawełny miał kiedyś Tommy Hilffiger, ale w tym sezonie nie widzę nic podobnego tej marki (albo nie umiem ocenić po samych zdjęciach). Z poprzedniego lata mam w dobrym stanie białe t-shirty S.Oliver i lidlowej Esmary, niedawno kupiłam jedną Hallhuber i Massimo Dutti, ale jeszcze nie nosiłam, bo u mnie raczej zimno jest.
Ja mam taki problem z t-shirtami na lato, że niezbyt opłaca mi się wydawać więcej na t-shirty i bluzki, bo używam filtrów, które odbarwiają materiał na żółto po zetknięciu z nim, więc zwyczajnie szkoda inwestować w to pieniądze.

Co wy właściwie uważacie za dobrą jakość, jakie parametry musi spełniać, ile sezonów, lat, prań przetrwać?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 14:02   #58
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Capsule Wardrobe!

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Kupienie dobrego, białego, w szpic i jeszcze małego graniczy z cudem. Fajne ma COS.
Ooo, racja, nie pomyślałam o tej marce dziękuję
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 10:53   #59
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Capsule Wardrobe!

Rzeczy, które sądzę, że zostaną ze mną kilka sezonów (lub już ich kilka są):
- nie taliowana czarna marynarka
- błękitne jeansowe rurki z wysokim stanem (rurki, nie skinny, czyli luźne od łydki w dół).
- czarne rurki
- niebieskie jeansy z prosta nogawką i wysokim stanem np Levis 501
- biała męska koszula (ja kupuję rozmiar M nosząc 34/36)
- biała koszula ze sztywniejszej bawełny - nie obcisła, nie lubimy efektu guzików, które zaraz mogą wystrzelić komuś w oko
- beżowy klasyczny trencz
- lejąca koszula, np z jedwabiu (stawiam na coś jasnego np krem, ale jeszcze takiej szukam)
- luźne beżowe lub białe spodnie na lato
- kopertowa letnia sukienka (łączka, polka dot)
- letnia spódnica midi (tutaj stawiam na kolor)
- czarna spódnica midi, którą można nosić latem i zimą
- czarna mini na zimę do kryjących rajstop
- t-shirt biały cropp, męski, zwykły
- zwykły czarny t-shirt
- czerwona sukienka (wybrałam kopertową)
- mała czarna o niezbyt wyzywającym, uniwersalnym kroju
- cienki sweter z łódkowym dekoltem w marynarskie paski
- kaszmirowy luźny szary sweter
- czarny i biały top longsleeve
- baleriny nude i brązowe
- mokasyny
- sandałki na słupku
- sandałki ze sznurka na koturnie
- birkenstocki
- kurtka jeansowa oversize/męska
- skórzana kurtka
- 2-3 swetry zimowe
- płaszcz wełniany (czarny/szary lub camel) jak najbardziej klasyczny, długi
- sztyblety
- granatowe rurki
- czarne spodnie paperbag
- białe adidasy (mam klasyczny model z lat 70/80 i drugi w klimacie lat 90)
- conversy
- botki na słupku
- nie mam ideału butów zimowych - przez 12 lat nosiłam czarne bikery
- czarny twardy shopper (do którego wiążę latem apaszkę)
- brązowy shopper
- torebka codzienna w mniejszym rozmiarze na krótkim pasku (w klimacie vintage)
- apaszka jako pasek
- czarny pasek i brązowy męski
- brązowy, cienki pleciony pasek na lato
- uniwersalna kopertówka z dopinanym paskiem
- torebka koszyk
- szary i beżowy luźny kardigan
- czarny cienki sweter
- czarne pantofle na obcasie
- złote kolczyki koła (raczej nieduże)
- subtelne naszyjniki w kolorze złotym
- kolia do małej czarnej na specjalne okazje
- złoty zegarek
- dopasowane spodnie dresowe czarne/szare
- szorty dresowe szare
- szorty jeansowe niebieskie
- beżowe szorty w stylu safari
- brązowy kapelusz
- kapelusz słomkowy
- baseballówka na bad hair day
- satynowy czarny top na ramiączka wykończony koronką
- biała podkoszulka na ramiączka pod sweter lub kardigan

Na pewno lubiąc modę nie będę żyła jak pustelnik, tylko w każdym sezonie jedna-dwie rzeczy przybędą, ale do tego chcę się ograniczyć.

Na to lato np są to topy z bufkami w angielski haft i torebka we wzór krokodyla.
Trzymam się jednak zasady neutralnych barw plus jeden kolor, ponadczasowych krojów, wygody i dopasowania mody do warunków oraz kształtu sylwetki.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-26, 03:44   #60
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Capsule Wardrobe!

Czy ktoś też kompletuje szafę kapsułową?
Dla mnie celem jest skompletowanie takich ubrań, które są uniwersalne, wielofunkcyjne, proste w formie i dobrej jakości. Do tej pory z szafy się wysypywało, a ja i tak załamywałam ręce, bo oczywiście NIE MAM SIĘ W CO UBRAĆ.
Brakowało mi wielu basiców, takich jak biała koszula, biały i czarny t-shirt, czarne proste spodnie i elegancki zimowy płaszcz. Mam już tę bazę i od razu łatwiej jest mi skompletować stylizacje, bo zwyczajnie lubię te rzeczy i dobrze się w nich czuję.
Dobrze się czuję w takich outfitach, jakie prezentuje ta dziewczyna z Instagrama. Z przyjemnością na nie zerkam.
Macie może jakieś ciekawe konta, które obserwujecie w tematyce szafy kapsulowej?IMG_20211226_043434.jpgIMG_20211226_043414.jpgIMG_20211226_043359.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-27 10:47:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.