Kto kupuje jeszcze płyty? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-19, 12:16   #61
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Kupuje tylko świąteczne bo wtedy mają jeszcze większy klimat. Najlepiej kupowałabym vinyle

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 12:25   #62
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Ja też kupuję

Lubimy słuchać w aucie i to nam najwygodniej, bo choć miałam tez pendriva, to na dziurach tak go wytelepało, że przerywa strasznie i tyle , uroki mieszkania w PL
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 18:02   #63
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Treść usunięta
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 18:11   #64
immoral_c
Raczkowanie
 
Avatar immoral_c
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 35
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Ja też kupuję

Lubimy słuchać w aucie i to nam najwygodniej, bo choć miałam tez pendriva, to na dziurach tak go wytelepało, że przerywa strasznie i tyle , uroki mieszkania w PL
Płyt tym bardziej nie powinno się słuchać w aucie, bo podczas wybojów mogą się rysować... ale nie umiem się oduczyć
__________________
LIFE BY BEA
immoral_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 09:19   #65
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Cytat:
Napisane przez immoral_c Pokaż wiadomość
Płyt tym bardziej nie powinno się słuchać w aucie, bo podczas wybojów mogą się rysować... ale nie umiem się oduczyć


Jak w samochodzie słuchałam płyt to tylko z przegrywanych. Szkoda oryginałów.
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 09:30   #66
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Kto kupuje jeszcze plyty?

Cytat:
Napisane przez immoral_c Pokaż wiadomość
Płyt tym bardziej nie powinno się słuchać w aucie, bo podczas wybojów mogą się rysować... ale nie umiem się oduczyć
No w fajnym kraju, bo radio tez nie da sie sluchac, takie szmiry lecą, jeszcze Plus idzie wytrzymac, ale za duzo ostatnio reklam

ja to jeszcze rocznik co sie na kasetach wychowalam, to bylo dopiero, jak mi magnetefon wciągnął

Niestety mialam tez nowy magnetofon jakies 10 la temu, nie z epoki PRL-u i popsuł mi moja kasete z MJ z 84 roku
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 08:38   #67
AnnaMarnowska9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

ja! dla mnie to swietne uczucie pójść do jakiegos empika i rozkoszowac sie w wybieraniu setki płyt
AnnaMarnowska9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-14, 09:56   #68
dziarska34
Przyczajenie
 
Avatar dziarska34
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 7
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Ja od czasu do czasu lubie sobie kupić dobrą płytę i posłuchać wieczorami zwłaszcza
__________________
dziarska34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 11:34   #69
AnnaMarnowska9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Aż przykro jak mało osób teraz docenia płyty ;> dla mnie to najpiekniejszy dział empika

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

to przykre jak mało osbó teraz docenia plyty ;> dla mnie to najpiekniejszy dzial empika
AnnaMarnowska9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 13:48   #70
Mazzu
Przyczajenie
 
Avatar Mazzu
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 27
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Ja kupuje - zarowno muzyke, jak i filmy.
Mazzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 13:30   #71
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Mój mąż namiętnie kupuje płyty. Ma nawet specjalny regał na płyty i osobną szafkę na tzw. boxy.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-15, 13:35   #72
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Mój małżonek namiętnie gromadzi winyle.Szkoda tylko że nie ma gramofonu kupuje od roku i kupić nie może
Empik jest cholernie drogi-od dawna nic tam nie kupuję
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 13:18   #73
Nioska93
Raczkowanie
 
Avatar Nioska93
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 104
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

w wiekszosci przypadkow tez wole miec fizyczna kolekcje plyt, tak samo jak nie uznaje ebooków i dopoki moge kupuje papierowe wydania ksiazek.
Nioska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 19:21   #74
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Ja kupuje, choć z racji wysokich cen rzadko. Jeśli już mam wydać majątek to szukam tzw. "białych kruków", np. francuskiej wersji musicalu "Romeo et Juliette"sprzed kilkunastu lat i inne tego typu.

Ebooków nie lubię, natomiast cenię audiobooki i mam ich trochę na płytach. Większość na kompie, na półkach na stronach, z których je zamawiam i zgrywam na pendrive. Lubię słuchać bo umożliwia mi to robienie kilku rzeczy na raz. Powiem też, że niektóre audiobooki to majstersztyki. Czytałam Trylogię Husycką Sapkowskiego, jednak słuchowisko w wykonaniu ponad stu znakomitych aktorów sprawiło, że odkryłam "smaczki", które uciekły mi podczas czytania.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 22:06   #75
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Czasem kupuję, bo słucham płyt w aucie
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 22:27   #76
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Czasem kupuje CD. Chociaż wolę vinyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 06:13   #77
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Nigdy nie kupowałam płyt do czasu aż spotkałam mojego partnera. Generalnie nigdy nie słuchałam zbyt dużo muzyki, ale wciągnął mnie w temat. Musieliśmy ostatnio kupić specjalna półeczkę na płyty, bo już nam się nie mieściły na stojaku. Z tym, że w empiku kupujemy rzadko, tylko jak potrzebujemy czegoś konkretnego. Na co dzień polecam Biedronkę. Co jakiś czas rzucają tam kilkadziesiąt płyt z każdego gatunku - od discopolo, poprzez disneya po ciężki jazz i metal (winyle też są). I to wszystko w standardowej cenie 20 zł. Tylko trzeba przemielić cały ten regał żeby dokopać się do swoich perełek. Zainwestowaliśmy też w spotify

Czy jest sens? Ja lubię gromadzić rzeczy wartościowe dla ducha. Uważam, że takie rzeczy jak książki czy płyty właśnie to świetna inwestycja. TŻ z kolei twierdzi, że co prawda wszystko jest dostępne w internecie, ale są to te uproszczone formaty plików. Typowy goły plik muzyczny jest ogromny, trzeba go skompensować, na czym traci jakość dźwięków na skrajnych częstotliwościach. No i chcemy wspierać artystów, których lubimy
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 06:25   #78
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Dla mnie ceny płyt są stanowczo za wysokie i wcale nie dziwię się ludziom, którzy ściągają muzykę z neta. Błagam, płyta w empiku za 40 czy 50 zł... Dla mnie to zakupy na 3-4 dni.
Pewnie, na promocji dużo taniej i wtedy kupuję, bo zdarza mi się i za 9.99 coś kupić, ale na co dzień nie mogę sobie tak o iść kupić płyty która mi się spodobała, bo przy moich zarobkach po opłaceniu pokoju, internetu, telefonu i biletu miesięcznego zostaje mi ok 800 zł na miesiąc. No nie stać mnie, żeby sobie kupić np. 3 płyty.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 08:56   #79
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Nigdy nie kupowałam płyt do czasu aż spotkałam mojego partnera. Generalnie nigdy nie słuchałam zbyt dużo muzyki, ale wciągnął mnie w temat. Musieliśmy ostatnio kupić specjalna półeczkę na płyty, bo już nam się nie mieściły na stojaku. Z tym, że w empiku kupujemy rzadko, tylko jak potrzebujemy czegoś konkretnego. Na co dzień polecam Biedronkę. Co jakiś czas rzucają tam kilkadziesiąt płyt z każdego gatunku - od discopolo, poprzez disneya po ciężki jazz i metal (winyle też są). I to wszystko w standardowej cenie 20 zł. Tylko trzeba przemielić cały ten regał żeby dokopać się do swoich perełek. Zainwestowaliśmy też w spotify

Czy jest sens? Ja lubię gromadzić rzeczy wartościowe dla ducha. Uważam, że takie rzeczy jak książki czy płyty właśnie to świetna inwestycja. TŻ z kolei twierdzi, że co prawda wszystko jest dostępne w internecie, ale są to te uproszczone formaty plików. Typowy goły plik muzyczny jest ogromny, trzeba go skompensować, na czym traci jakość dźwięków na skrajnych częstotliwościach. No i chcemy wspierać artystów, których lubimy
Poza jakością, to dla mnie ważnym czynnikiem jest czynnik wizualny i książeczka. Są to niby pierdoły, ale lubię jsk mogę nacieszyć oko płytą.
Chociaż oczywiście winyle sprawdzają się pod tym względem jeszcze lepiej.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 09:07   #80
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dla mnie ceny płyt są stanowczo za wysokie i wcale nie dziwię się ludziom, którzy ściągają muzykę z neta. Błagam, płyta w empiku za 40 czy 50 zł... Dla mnie to zakupy na 3-4 dni.
Pewnie, na promocji dużo taniej i wtedy kupuję, bo zdarza mi się i za 9.99 coś kupić, ale na co dzień nie mogę sobie tak o iść kupić płyty która mi się spodobała, bo przy moich zarobkach po opłaceniu pokoju, internetu, telefonu i biletu miesięcznego zostaje mi ok 800 zł na miesiąc. No nie stać mnie, żeby sobie kupić np. 3 płyty.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Wiesz, to często kwestia wyboru.
Jedna woli wydać na kosmetyki do makijażu , a druga osoba na płyty. Jak masz pasję, to często nie widzisz tych sum wydawanych.

Mieszkałam na pokoju, zarabiałam mało, ale mi na kino i płyty starczało, a koleżanki wiecznie biadoliły jakie to drogie. Swoich wydatków na ciuchy i kosmetyki jednak chyba nie kontrolowały.

Empik jest drogi pod każdym względem. Nawet głupia kartka z życzeniami czy akcesoria papiernicze kosztują dużo więcej niż gdzie indziej, o płytach czy filmach nie wspominając.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 13:59   #81
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dla mnie ceny płyt są stanowczo za wysokie i wcale nie dziwię się ludziom, którzy ściągają muzykę z neta. Błagam, płyta w empiku za 40 czy 50 zł... Dla mnie to zakupy na 3-4 dni.
Pewnie, na promocji dużo taniej i wtedy kupuję, bo zdarza mi się i za 9.99 coś kupić, ale na co dzień nie mogę sobie tak o iść kupić płyty która mi się spodobała, bo przy moich zarobkach po opłaceniu pokoju, internetu, telefonu i biletu miesięcznego zostaje mi ok 800 zł na miesiąc. No nie stać mnie, żeby sobie kupić np. 3 płyty.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Wiekszosc mojej kolekcji pochodzi z mediamarku, gdzie nie dałam za żadną płytę wiecej niz 20 zł.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 14:30   #82
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dla mnie ceny płyt są stanowczo za wysokie i wcale nie dziwię się ludziom, którzy ściągają muzykę z neta. Błagam, płyta w empiku za 40 czy 50 zł... Dla mnie to zakupy na 3-4 dni.
Pewnie, na promocji dużo taniej i wtedy kupuję, bo zdarza mi się i za 9.99 coś kupić, ale na co dzień nie mogę sobie tak o iść kupić płyty która mi się spodobała, bo przy moich zarobkach po opłaceniu pokoju, internetu, telefonu i biletu miesięcznego zostaje mi ok 800 zł na miesiąc. No nie stać mnie, żeby sobie kupić np. 3 płyty.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

Cena ceną, ale jest też kwestia wygody.
Ja nie kupuję płyt.
Nie słucham radia.
Nie, nie ściągam muzyka z neta.

Mam Spotify I tak, nawet płatnego, bo reklamy w wersji darmowej mnie wku...rzały No i jest możliwośc słuchania offline.

Nawet jakbym kupiła te płyty, to musiałabym to zgrywać potem w różne miejsca. Nie mam na to czasu. Poza tym, mój mały laptop to chyba w ogóle już czytnika płyt nie ma.

A tak? Znajduję fajny utwór, zapisuje - od razu mam na telefonie, na komputerze prywatnym i służbowym, na TV. Wszędzie te same playlisty, pełna ,,płynność", a nie "no gdzie ja zgrałam ten plik". No i tysiące piosenek. Czy mam ochotę na rocka, czy na muzykę do treningu, czy na wyciszenie - zmieniam to w pare sekund, zawsze pod ręką.

Pamiętam te czasy zanim pojawił się Tidal, Spotify etc. i jak ściągałam pliki z neta. I teraz nie wyobrażam sobie tego robić, bo to było straszne urwanie głowy. Zwłaszcza katalogowanie tego.

Jakby któregoś dnia go nagle zlikwidowali to chyba bym wpadła w depresję. Brakowałoby mi tego bardziej niz Netflixa, bo seriale czy filmy oglądam czasami, a muzyki potrzebuję chociażby do odcięcia się w pracy. Mam świadomość, że to tylko usługa ,,wynajmowania" i w każdej sekundzie cała moja ,,kolekcja" może zniknąć, ale cóż poradzę - jest wygodnie.

Ale mam znajomych, którzy i tak w mniejszym lub większym stopniu kolekcjonują płyty i również ich rozumiem. Faktem jest jednak że są to prawdziwi pasjonaci muzyki albo fani danego zespołu, którzy lubią mieć namacalnego i realnego. Oczywiście dochodzi też kwestia jakości samego dzwieku. Nie neguję tego, każdy wydaje kasę na swoje hobby. Ja muzyki słucham często, mam jakieś ulubione zespoły, ale nie nazwałabym tego jakimś hobby, więc 20 zł miesięcznie za Spotify pokrywa moje potrzeby

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość

Ebooków nie lubię, natomiast cenię audiobooki i mam ich trochę na płytach.
To ja mam na odwrót Bez Kindle'a prawie nie wychodzę z domu.
Natomiast słuchanie audiobooków mnie w ogóle nie kręci - wydaje mi się to zawsze takie.... wolne? Strata czasu jak mogę sama przeczytać znacznie szybciej.

Ale słucham za to podcastów, np. w trakcie dojazdów do pracy, gdy autobus jest tak zatłoczony, że cięzko czytać. Czyli prawie codziennie I tu - zaskoczenie - kolejny plus Spotify i tym podobnym aplikacji - bo tutaj też podcasty są dostępne

Edytowane przez Azhaar
Czas edycji: 2019-06-18 o 14:22
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 07:22   #83
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Serio Spotify kosztuje 20 zł miesięcznie? Tzn wersja premium. Ja dostaję ciągle maile z ofertą 9,99 euro...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Serio Spotify kosztuje 20 zł miesięcznie? Tzn wersja premium. Ja dostaję ciągle maile z ofertą 9,99 euro...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ok, już to rozkminiłam. W Polsce 19,99 zł, u mnie 9,99 euro i nie mogę sobie zmienić kraju w ustawieniach, bo do wyboru mam tylko ten, w którym jestem. Może wychodzi ze mnie cebula, ale wkurza mnie taka dyskryminacja, to jest ponad dwa razy wyższa cena... Wie ktoś, jak to obejść? Czy jak wykupię dostęp, będąc w Polsce i zapłacę np. z polskiego konta, to zostanie mi ta polska cena czy nagle zaczną mi pobierać dwa razy tyle, jak wrócę do tego drugiego kraju?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 09:34   #84
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Nigdy nie kupowałam płyt do czasu aż spotkałam mojego partnera. Generalnie nigdy nie słuchałam zbyt dużo muzyki, ale wciągnął mnie w temat. Musieliśmy ostatnio kupić specjalna półeczkę na płyty, bo już nam się nie mieściły na stojaku. Z tym, że w empiku kupujemy rzadko, tylko jak potrzebujemy czegoś konkretnego. Na co dzień polecam Biedronkę. Co jakiś czas rzucają tam kilkadziesiąt płyt z każdego gatunku - od discopolo, poprzez disneya po ciężki jazz i metal (winyle też są). I to wszystko w standardowej cenie 20 zł. Tylko trzeba przemielić cały ten regał żeby dokopać się do swoich perełek. Zainwestowaliśmy też w spotify

Czy jest sens? Ja lubię gromadzić rzeczy wartościowe dla ducha. Uważam, że takie rzeczy jak książki czy płyty właśnie to świetna inwestycja. TŻ z kolei twierdzi, że co prawda wszystko jest dostępne w internecie, ale są to te uproszczone formaty plików. Typowy goły plik muzyczny jest ogromny, trzeba go skompensować, na czym traci jakość dźwięków na skrajnych częstotliwościach. No i chcemy wspierać artystów, których lubimy
Jakbym o nas czytała też mąż mnie zaraził, tak samo musimy kombinować z półkami / regałami na płyty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 19:06   #85
marzanna95
Raczkowanie
 
Avatar marzanna95
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 137
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Czasem niektóre warto jak się podoba cały album czy muzyka jest zbiorem the best of albo tematyczna np. Impreza.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
marzanna95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 10:15   #86
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

W przypadku premium na Spotify polecam konto dla rodziny w kilka osób, wychodzi najtaniej


Co do tematu wątku, nigdy nie byłam wielką fanką muzyki, więc płyt nie kupuję. Za to mój facet już tak. Płyty kupuje, wręcz nieźle musiał kombinować, żeby niektóre egzemplarze zdobyć. Muszę przyznać, że fajnie ta jego kolekcja wygląda.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 08:16   #87
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Kto kupuje jeszcze płyty?

Cytat:
Napisane przez Strongmenka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ostatnio wywiązała sie dyskusja miedzy moimi znajomymi, czy jest sens wogóle jeszcze kupować plyty? Internet daje tyle możliwości ściągniecie muzyki i to w dodatku duzo taniej że płyty powoli odchodza do przeszłości, a wy? kupujecie jeszcze plyty? Ja mam u siebie niezla kolekcje, ale przyznam że przez pare ostatnich pare lat zadnej nie kupiłam..
Kupując płyty wspierasz polską kulturę, również jak ja to określam "mniejszości" i to co wypromował, wypracował artysta/wokalista/zespół. Nie każdy na wytwórnię płytową. Ja korzystam z YTube, Spotify, radii internetowych, również muzyki ściągniętej na telefon, ale płyty też lubię. Jeśli nie jest Ci szkoda pieniędzy również na płyty CD to polecam. Ja dopiero przygodę z nimi zaczęłam. Wystarczy odtwarzacz CD na płyty - disckman i w każdej chwili w domu jak i po za nim możesz korzystać z muzyki.

Wiadomo, że lepszy jest telefon, wszystko masz w nim, cały dostęp do muzyki, jest wygodniej, ale jeśli jest się fanem płyt CD, czasem i płyt winylowych to jak najbardziej spoko. A obecnie mamy nowoczesne gramofony nawet.

Mnie nigdy na kulturę typu bilety do kina, płyty CD, książki nie jest szkoda kasy. Jestem dumna, że mogę być częścią tej społeczności, która dokłada cegiełkę za pracę, która wykonuje każdy wokalista/raper, zespół mimo, że w sieci również wszystko jest i korzystam też z tego co oferuje internet i aplikacje do odtwarzania muzyki/jej ściągania.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-19 09:16:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.