Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-01, 15:54   #121
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Wiem, że to nie ma znaczenia. Chodzi o to, że dalej się waham.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem. Najłatwiej byłoby zdecydować gdyby ktoś Ci zagwarantował że po odstawieniu będzie lepiej, ale bywa różnie. Ja akurat nie zauważyłam ogromnego skoku libido, nie było też dużej poprawy w kwestii nawilżenia. Tyle że u mnie tabletki nie powodowały całkowitego braku libido, jedynie osłabienie ale takie które nie przeszkadzało ani mi ani partnerowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 17:48   #122
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Rozumiem. Najłatwiej byłoby zdecydować gdyby ktoś Ci zagwarantował że po odstawieniu będzie lepiej, ale bywa różnie. Ja akurat nie zauważyłam ogromnego skoku libido, nie było też dużej poprawy w kwestii nawilżenia. Tyle że u mnie tabletki nie powodowały całkowitego braku libido, jedynie osłabienie ale takie które nie przeszkadzało ani mi ani partnerowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przez braniem tabletek libido było zadowalające, więc stąd nadzieja, że będzie tak jak przedtem. Ale masz rację, różnie może być. Tak czy siak, warto spróbować. Do tabsów zawsze można wrócić .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 18:28   #123
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Przez braniem tabletek libido było zadowalające, więc stąd nadzieja, że będzie tak jak przedtem. Ale masz rację, różnie może być. Tak czy siak, warto spróbować. Do tabsów zawsze można wrócić .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie wrocilo
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 19:03   #124
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8010596 1]U mnie wrocilo [/QUOTE]
U mnie też.

Najgorsze jest to,ze jak brałam i miałam zero ochoty na seks to się zastanawiałam nad związkiem,w sensie,ze może ja po prostu nie kocham mojego tż i dlatego on mnie nie podnieca. Na szczęście nie zrobiłam nic głupiego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 20:25   #125
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Przez braniem tabletek libido było zadowalające, więc stąd nadzieja, że będzie tak jak przedtem. Ale masz rację, różnie może być. Tak czy siak, warto spróbować. Do tabsów zawsze można wrócić .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję że u Ciebie wszystko wróci do normy i będziesz zadowolona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-01, 22:34   #126
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że u Ciebie wszystko wróci do normy i będziesz zadowolona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję! Będę dawać znać.
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
U mnie też.

Najgorsze jest to,ze jak brałam i miałam zero ochoty na seks to się zastanawiałam nad związkiem,w sensie,ze może ja po prostu nie kocham mojego tż i dlatego on mnie nie podnieca. Na szczęście nie zrobiłam nic głupiego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam podobne myśli. Nawet się żaliłam facetowi, że za rzadko, że co się dzieje itd. i dopiero on mi uświadomił, że w sumie wina leży też po mojej stronie. I wtedy dopiero zauważyłam problem w tabletkach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 13:41   #127
lipnylogin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 401
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

U siebie nie zauważyłam wzrostu libido, ale chyba nigdy nie było na złym poziomie.

Dziewczyny, a widzicie zmiany w stanie skóry jeśli chodzi o cellulit? Odstawiłam w październiku i nie wiem czy widzę różnicę czy nie.. wiem, że nie upłynęło dużo czasu. Mam wrażenie, że skóra jest w lepszym stanie, ale mogę to sobie wmawiać.

Jedyny minus odstawienia to straaaaszne puchnięcie przed okresem. A sam okres przyszedł jak w zegarku i póki co to się utrzymuje. Jest też krótki. Właściwie jest taki jak przy tabletkach, przed było różnie (4 lata brania).

Trochę kusi mnie powrót do tabletek..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lipnylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-02, 13:44   #128
ginewrona
Raczkowanie
 
Avatar ginewrona
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 406
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Nawet mój TŻ zwrócił uwagę, że celllulit mam mniejszy odkąd odstawiłam. Swoją drogą, nie wiedział, że to się w ogóle nazywa cellulit
ginewrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 14:26   #129
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Mialam okropny celluit przy braniu tabletek, teraz sie zmniejszyl i to znacznie
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 19:05   #130
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Ja zauważyłam dużą poprawę jeśli chodzi o cellulit po odstawieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 19:19   #131
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

a to nie jest tak ze jak cellulit sie zrobil to samoistnie nie zniknie po odstawieniu? U mnie nigdy nie zniknal, pomogly intensywne treningi kardio.

Odstawilam 7 dni temu i ... nie dostalam jeszcze okresu, ani krwawienia ani nic. Na poczatku bolalo mnie podbrzusze i piersi a teraz wszystko ucichlo i martwie sie. Czemu to wszystko tak nagle ustalo?

Po ilu dniach wy dostalyscie krwawienia?

Czytalam ze to pierwsze krwawienie to nie jest prawdziwe krwawienie bo nie doszlo jeszcze do owulacji, aczkolwiek u kazdej kobiety jest inaczej. Nie wiem ile czekac przed umowieniem sie na wizyte? Myslicie ze miesiac bedzie wystarczajaco?

Bralam tabletki 4 lata, jednoskladnikowe po ktorych nie mialam okresu w ogole wiec teraz mysle ze moze moj organizm sie po prostu odzwyczail i bede musiala dluzej poczekac az wroci na normalne tory.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-02, 19:28   #132
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cześć Dziewczyny,
Dzisiaj mija dzień, kiedy powinnam wziąć tabletkę, ale jej nie wezmę . Tabletki biorę od ponad 8 lat, na początku Novynette- czułam się na nich bardzo dobrze, zawsze męczyły mnie migreny, więc nie zwracałam na to uwagi. Czułam się dobrze jakieś 3 lata, po czym pogłębiły się problemy emocjonalne, psychika mi siadła, dopiero po jakimś czasie gdzieś przeczytałam, że tabletki mogą wywoływać takie skutki jak depresja i migreny. Zmieniłam na Yasmin, brałam je do lipca tego roku, i też nadal miałam migreny, no ale z tym się pogodziłam, brak libido, sucha cera (na początku na plus, ale pod koniec brania miałam problem żeby tę skórę nawilżyć), a pod koniec brania bóle łydek i znowu jazdy emocjonalne. Kolejna decyzja o zmianie, ostatnie pół roku brałam Harmonet, co się działo to jakiś dramat. Wszystkie skutki uboczne z poprzednich tabletek plus płaczliwość, nerwowość, bóle piersi, ból przy krwawieniu z odstawienia, cera zmasakrowana. Ostatnio ginekolog zleciła mi coroczne badania i wyszło mi, że za szybkie krzepnięcie i wysokie TSH (2,7 przy czym podobno dla kobiet w moim wieku (25) norma to 1-1,5 a 2 to max) więc pojawiła się myśl, żeby odstawić, a że z mężem jesteśmy prawie 2 lata po ślubie to pomyśleliśmy o tym, żeby za jakieś pół roku zacząć się starać o potomka. Na razie myślę o tym, że może będzie mi łatwiej schudnąć (przez ten czas na tabletkach przytyłam ok 25 kg - nie winię tabletek, po prostu lubię jeść ) ponieważ zejdzie cała ta woda i przy okazji poznam z powrotem swój cykl, bo po tylu latach zapomniałam co to znaczy mieć owulację Mam nadzieję, że pomimo tylu lat brania, nie odczuję aż tylu skutków ubocznych, trzymam kciuki żeby i u Was było ich jak najmniej
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 19:52   #133
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

ja tez bralam Harmonet i mialam te same skutki uboczne co ty ... no i moja cera wygladala tak strasznie ze spedzalam noce placzac wtedy lekarz przepisal mi plastry Evra i to byl strzal w dziesiatke ... przynajmniej w tamtym okresie.

Ja nie biore juz 7 dni tabletek i czuje sie ok, libido wrocilo no i cera sie poprawia, z dnia na dzien jest coraz lepiej ... po prostu nie moge uwierzyc jak patrze w lustro ze nie mam kolejnych 20 pryszczy po obudzeniu

Harmonet nie jest dla ciebie, jesli chcesz zmienic to biegnij szybko do lekarza a jesli jestes juz zdecydowana zeby odstawic to nie ma co sie wahac.

Zycze powodzenia
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 19:52   #134
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Fuxia83- oczywiście cellulit sam nie zniknął,ale po odstawieniu od razu zeszła ze mnie woda,czułam to... Przestały mnie boleć piersi, moglam znowu pierścionki nosić, buty nagle zrobiły się luźne..

Ja mam niestety problem z zatrzymywaniem wody i od razu takie rzeczy wyczuwam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 20:04   #135
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
ja tez bralam Harmonet i mialam te same skutki uboczne co ty ... no i moja cera wygladala tak strasznie ze spedzalam noce placzac wtedy lekarz przepisal mi plastry Evra i to byl strzal w dziesiatke ... przynajmniej w tamtym okresie.

Ja nie biore juz 7 dni tabletek i czuje sie ok, libido wrocilo no i cera sie poprawia, z dnia na dzien jest coraz lepiej ... po prostu nie moge uwierzyc jak patrze w lustro ze nie mam kolejnych 20 pryszczy po obudzeniu

Harmonet nie jest dla ciebie, jesli chcesz zmienic to biegnij szybko do lekarza a jesli jestes juz zdecydowana zeby odstawic to nie ma co sie wahac.

Zycze powodzenia
Przy tabsach zatrzymuje się woda w organizmie i stąd powstaje cellulit, który trochę się niweluje, gdy odstawimy już antykoncepcje.

Ja ćwiczę, a cellulit nadal mam i to nie mały, więc właśnie obwiniam za to tabletki. A kilka lat temu przy regularnych ćwiczeniach skórę miałam gładką...

No nic, odstawiam na dniach tabsy :P. Zobaczymy, co będzie. Najbardziej boję się trądziku. Z resztą skutków ubocznych dam sobie jakoś radę .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
Dzisiaj mija dzień, kiedy powinnam wziąć tabletkę, ale jej nie wezmę . Tabletki biorę od ponad 8 lat, na początku Novynette- czułam się na nich bardzo dobrze, zawsze męczyły mnie migreny, więc nie zwracałam na to uwagi. Czułam się dobrze jakieś 3 lata, po czym pogłębiły się problemy emocjonalne, psychika mi siadła, dopiero po jakimś czasie gdzieś przeczytałam, że tabletki mogą wywoływać takie skutki jak depresja i migreny. Zmieniłam na Yasmin, brałam je do lipca tego roku, i też nadal miałam migreny, no ale z tym się pogodziłam, brak libido, sucha cera (na początku na plus, ale pod koniec brania miałam problem żeby tę skórę nawilżyć), a pod koniec brania bóle łydek i znowu jazdy emocjonalne. Kolejna decyzja o zmianie, ostatnie pół roku brałam Harmonet, co się działo to jakiś dramat. Wszystkie skutki uboczne z poprzednich tabletek plus płaczliwość, nerwowość, bóle piersi, ból przy krwawieniu z odstawienia, cera zmasakrowana. Ostatnio ginekolog zleciła mi coroczne badania i wyszło mi, że za szybkie krzepnięcie i wysokie TSH (2,7 przy czym podobno dla kobiet w moim wieku (25) norma to 1-1,5 a 2 to max) więc pojawiła się myśl, żeby odstawić, a że z mężem jesteśmy prawie 2 lata po ślubie to pomyśleliśmy o tym, żeby za jakieś pół roku zacząć się starać o potomka. Na razie myślę o tym, że może będzie mi łatwiej schudnąć (przez ten czas na tabletkach przytyłam ok 25 kg - nie winię tabletek, po prostu lubię jeść ) ponieważ zejdzie cała ta woda i przy okazji poznam z powrotem swój cykl, bo po tylu latach zapomniałam co to znaczy mieć owulację Mam nadzieję, że pomimo tylu lat brania, nie odczuję aż tylu skutków ubocznych, trzymam kciuki żeby i u Was było ich jak najmniej
Trzymam kciuki!

TSH lekko podwyższone, ale dobrze, że trzymasz rękę na pulsie. Powodzenia !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 20:15   #136
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Tak, tak wiem o zatrzymaniu wody. Kazda z nas reaguje inaczej, zupelnie o tym zapomnialam

u mnie z cellulitem to tylko cwiczenia pomogly, takie po ktorych lal sie ze mnie pot ... nic innego nie dalo rady. Ostatnio mialam przerwe w cwiczeniach z powodu ogromnego stresu w pracy - i jakos nie moge wrocic do tego jak kiedys trenowalam. Moze po odstawieniu tabletek wroci mi znowu energia.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 20:18   #137
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Tak, tak wiem o zatrzymaniu wody. Kazda z nas reaguje inaczej, zupelnie o tym zapomnialam

u mnie z cellulitem to tylko cwiczenia pomogly, takie po ktorych lal sie ze mnie pot ... nic innego nie dalo rady. Ostatnio mialam przerwe w cwiczeniach z powodu ogromnego stresu w pracy - i jakos nie moge wrocic do tego jak kiedys trenowalam. Moze po odstawieniu tabletek wroci mi znowu energia.
Ja widziałam duża poprawę po dwóch tygodniach umiarkowanych ćwiczeń, ale teraz przy tabletkach moj organizm działa całkiem inaczej jak widać i kilka miesięcy ćwiczeń mało daje jeśli chodzi o cellulit . A pośladki ćwiczę z obciążeniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 20:20   #138
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość

No nic, odstawiam na dniach tabsy :P. Zobaczymy, co będzie. Najbardziej boję się trądziku. Z resztą skutków ubocznych dam sobie jakoś radę .
Powiem ci,ze ja przed graniem anty miałam brzydka cerę, co chwilę coś wyskakiwało.. Jak brałam anty to tak samo... I tez się bałam,ze będzie gorzej jak odstawię.. I co? Nigdy nie miałam tak pięknej cery ani jednego pryszcza,zaskórniki się nie pojawiają.. Bajka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 20:33   #139
lipnylogin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 401
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Właśnie przez cały czas brania byłam bardzo aktywna fizycznie, a cellulit ciągle był. I to taki konkretny wg mnie... Teraz mam wrażenie, że skóra się wygladzila i ma się ku dobremu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lipnylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-02, 20:35   #140
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Powiem ci,ze ja przed graniem anty miałam brzydka cerę, co chwilę coś wyskakiwało.. Jak brałam anty to tak samo... I tez się bałam,ze będzie gorzej jak odstawię.. I co? Nigdy nie miałam tak pięknej cery ani jednego pryszcza,zaskórniki się nie pojawiają.. Bajka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam taką kapryśną cerę, raz było super, raz kicha. Jak zaczęłam brać tabletki, to była masakra. Nigdy, nawet jako nastolatka, nie miałam tak okropnej cery. Po dobrych kilku miesiącach wszystko się uspokoiło. Jestem więc ciekawa, jak będzie teraz . Może też niestandardowo.

Tobie szczerze zazdroszczę takiego stanu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 20:51   #141
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Ja z kolei bralam tabsy przez 4 lata (mialam 2-letnia przerwe, wczesniej bralam 3 lata).

Zawsze mialam kaprysna cere i na poczatku tabletki poprawily mi cere znacznie. Ale za kazdym razem jak chodzilam do pielegniarki to dostawalam inne tabletki, skladnik niby ten sam a jednak cos bylo nie tak. Mialam cerazette i te byly w porzadku, cera byla piekna, libido nawet nie najgorsze. Ale w styczniu zeszlego roku dostalam Zaletta - i po jakichs 6 tygodniach dostalam takiego wysypu ze nie moglam nawet dotknac skory - cala wine zwalilam na stres bo mialam wtedy bardzo duzy. Ale od wrzesnia wszystko sie uspokoilo a tradzik jak byl tak byl i dopiero w grudniu (po wyeliminowaniu wszystkich mozliwych skutkow) doszlam do wniosku ze to te tabletki.

U kazdej kobiety organizm zareaguje inaczej, mi sie wydaje ze nie ma co sie stresowac pogorszeniem cery, zawsze zostaje wtedy dermatolog.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 21:51   #142
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

U mnie cellulit nie był jakiś tragiczny, ale mimo odstawienia tabletek nie zauważyłam poprawy. Trochę na to liczyłam, ale wiadomo że samo z siebie nic nie zniknie. Za to teraz widzę ogromną różnicę w zależności od dnia cyklu - po okresie skóra wygląda dużo lepiej i ogólnie uda są dużo szczuplejsze niż tuż przed okresem.

Co do cery to zawsze miałam mega suchą, po odstawieniu jest raczej mieszana i przed okresem zdarza się że wysypuje mnie pryszczami na brodzie. Najbardziej irytują mnie włosy, bo zaczęły się bardzo szybko przetłuszczać.

Sent from my C6833 using Wizaz Forum mobile app
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 22:26   #143
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Adrianna_8 Fuxia83 dziekuję! Tabletki idą w odstawkę, może kiedyś do nich wrócę, ale niechętnie, jakby nie patrzył to jedna z najskuteczniejszych metod, no i co tu się oszukiwać najwygodniejsza przez ponad 8 lat brania miałam różne sytuacje, raz jednej nie wzięłam, raz dwóch i nigdy mnie nie zawiodła, no ale teraz chcę odczekać te pół roku, niech te cykle dojdą do ładu
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 23:26   #144
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Powiem ci,ze ja przed graniem anty miałam brzydka cerę, co chwilę coś wyskakiwało.. Jak brałam anty to tak samo... I tez się bałam,ze będzie gorzej jak odstawię.. I co? Nigdy nie miałam tak pięknej cery ani jednego pryszcza,zaskórniki się nie pojawiają.. Bajka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaki czas temu odstawiałaś?
Bo to może przyjść dużo później niestety , czego oczywiście nie życzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 04:48   #145
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Dorotti666 Pokaż wiadomość
A jaki czas temu odstawiałaś?
Bo to może przyjść dużo później niestety , czego oczywiście nie życzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prawie 2 miechy.

Ale tak sobie myślę ze mogę mieć taka ładna cerę no:
A) już 4 miesiące bodajże piję codziennie 2 herbaty z pokrzywy-piłam żeby mi "zdrenowało" ta wodę w organizmie,która zatrzymywaly tabletki.. A ponoć pokrzywa dobra na cerę jest..
B) już w ostatnim miesiącu brania zaczęłam lyjac suplementy diety na włosy i skore,bo się bałam wypadania włosów..

Dlatego może tak być u mnie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 06:23   #146
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Prawie 2 miechy.

Ale tak sobie myślę ze mogę mieć taka ładna cerę no:
A) już 4 miesiące bodajże piję codziennie 2 herbaty z pokrzywy-piłam żeby mi "zdrenowało" ta wodę w organizmie,która zatrzymywaly tabletki.. A ponoć pokrzywa dobra na cerę jest..
B) już w ostatnim miesiącu brania zaczęłam lyjac suplementy diety na włosy i skore,bo się bałam wypadania włosów..

Dlatego może tak być u mnie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też ostatnie dni brania tabletek brałam suplementy z biotyną, tyle się naczytałam o wypadaniu włosów, że wolę wcześniej brać na nadmiar wody biorę hydrominum, nawet nieźle działa

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 07:00   #147
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
Ja też ostatnie dni brania tabletek brałam suplementy z biotyną, tyle się naczytałam o wypadaniu włosów, że wolę wcześniej brać na nadmiar wody biorę hydrominum, nawet nieźle działa

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Brałam hydrominum i było bardzo dobre. Niby w składzie tylko pokrzywa na 1 miejscu,ale herbata nie dawała tak super efektów jak te tabletki.

Wcześniej brałam Aqua femin i nic nie dawały.

Obecnie nie biorę żadnych suplementów bo zwyczajnie szkoda mi kasy. Zwłaszcza,ze jak nie biorę anty to trochę ze mnie woda zeszła.

W czasie brania musiałam brać ten hydrominum bo jak pisałam byłam tak obrzmiała,ze butów nie mogłam wciągnąć na noge..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 07:10   #148
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Brałam hydrominum i było bardzo dobre. Niby w składzie tylko pokrzywa na 1 miejscu,ale herbata nie dawała tak super efektów jak te tabletki.

Wcześniej brałam Aqua femin i nic nie dawały.

Obecnie nie biorę żadnych suplementów bo zwyczajnie szkoda mi kasy. Zwłaszcza,ze jak nie biorę anty to trochę ze mnie woda zeszła.

W czasie brania musiałam brać ten hydrominum bo jak pisałam byłam tak obrzmiała,ze butów nie mogłam wciągnąć na noge..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znam Twój ból, stopa w szpilce wyglądała jak balon, mi też bardzo kostki puchły, szczególnie w lato, praca siedząca po 10h i jak wracałam do domu to miałam ochotę te stopy sobie odgryźć co do suplementacji, też może trochę przesadzam, ale bierzemy z mężem witaminę D, magnez, tabletki z biotyną a ja jeszcze do tego kwas foliowy, i powiem szczerze, czuję się rewelacyjnie mąż też mówi że czuje się bardzo dobrze , ale znając mnie, pobiorę kilka tygodni i raz zapomnę i przestanę brać, słomiany zapał, ot co

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 07:14   #149
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Dzięki dziewczyny za wszystkie wnioski i rady z postów, coś tam dla siebie wyciągnę .

Moje włosy przetluszczają się już tak szybko, że może powinnam zacząć się martwić, co będzie jak odstawię tabletki .

No nic, wczoraj nie wzięłam pierwszej tabletki. Robię szybciej przerwę, a potem to już będzie jazda bez trzymanki .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 07:18   #150
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wszystkie wnioski i rady z postów, coś tam dla siebie wyciągnę .

Moje włosy przetluszczają się już tak szybko, że może powinnam zacząć się martwić, co będzie jak odstawię tabletki .

No nic, wczoraj nie wzięłam pierwszej tabletki. Robię szybciej przerwę, a potem to już będzie jazda bez trzymanki .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia życzę, oby jak najmniej skutków ubocznych

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-07 01:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.