Przechowywanie komórek macierzystych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-23, 07:54   #1
Hanka_W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1

Przechowywanie komórek macierzystych


Cześć wszystkim! Czy któraś z was kiedykolwiek zdecydowała się na pobranie komórek macierzystych podczas porodu dziecka? Ja właśnie mam dylemat bo zostało mi jeszcze 4 miesiące i ogólnie dużo czytałam na różnych stronach, że warto przy porodzie pobrać krew pępowinową i później oddać na przechowanie komórki macierzyste dziecka do specjalnego banku. Koszty nie są tak ogromne bo to ok. 2 tys. zł za samo pobranie. Skończyłam czytać informacje na stronie http://cordblood.pl/blog/komorki-macierzyste/ jednak brakuje mi takiej osobistej rady, więc pytanie do Was.

Edytowane przez Hanka_W
Czas edycji: 2018-11-27 o 07:29
Hanka_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 18:15   #2
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Przechowywanie komórek macierzystych

Cytat:
Napisane przez Hanka_W Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Czy któraś z was kiedykolwiek zdecydowała się na pobranie komórek macierzystych podczas porodu dziecka? Ja właśnie mam dylemat bo zostało mi jeszcze 4 miesiące i ogólnie dużo czytałam na różnych stronach, że warto przy porodzie pobrać krew pępowinową i później oddać na przechowanie komórki macierzyste dziecka do specjalnego banku. Koszty nie są tak ogromne bo to ok. 2 tys. zł za samo pobranie. Skończyłam czytać informacje na stronie xxxxx jednak brakuje mi takiej osobistej rady, więc pytanie do Was.
Nie pobierałam, ale zawodowo mam trochę wspólnego z tematem, więc powiem tak. Ogólnie sama procedura nie jest skomplikowana i praktycznie wszędzie pobiorą ci komórki z krwi pępowinowej. Z ilością komórek to trochę loteria, bo niektórzy mają ich dużo, a inni mniej. Sam bank na to już nie ma wpływu. Uważam, że jeżeli nie jest to dla ciebie duży wydatek to mimo wszystko warto. Nigdy nie wiadomo, mogą się przydać gdyby ktoś w rodzinie np. zachorował na białaczkę. Pamiętaj też że co roku będziesz musiała płacić za ich przechowywanie. Natomiast jeśli ten wydatek miałby mocno nadszarpnąć twój budżet, to bym sobie odpuściła. Zwłaszcza, że nauka o komórkach macierzystych bardzo prężnie się rozwija i już niedługo może być na porządku dziennym pobieranie ich z innych tkanek.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-23 19:15:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.