Styl ubierania a praca. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-05, 11:57   #1
Tales_z_Miletu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 29

Styl ubierania a praca.


Jestem chłopakiem ale ubieram się trochę w damskim stylu. Dopasowane spodnie, koszule, kurtki itp. Większość moich ubrań pochodzi z damskich działów w sklepach. Po niektórych widać że sa to damskie ubrania po niekrych nie. Od razu mówię ze nie chodze w suknienkach, butach na obcasie i innych typowo damskich rzeczach.
Ogólnie mój styl podoba się innym, ja czuję sie w nim dobrze, natychmiast nie ubiram się tak do pracy bo.... mam wrażenie że nie wypada.
Czy wg Was mogę ubierać sie tak do pracy? Czy dość nietypowy styl ubierania i praca nie ida ze sobą w parze? Pracuję w biurze, nie mam raczej bezposredniego kontaktu z osobami z zewnątrz.
Tales_z_Miletu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 12:43   #2
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Styl ubierania a praca.

Cytat:
Napisane przez Tales_z_Miletu Pokaż wiadomość
Jestem chłopakiem ale ubieram się trochę w damskim stylu. Dopasowane spodnie, koszule, kurtki itp. Większość moich ubrań pochodzi z damskich działów w sklepach. Po niektórych widać że sa to damskie ubrania po niekrych nie. Od razu mówię ze nie chodze w suknienkach, butach na obcasie i innych typowo damskich rzeczach.
Ogólnie mój styl podoba się innym, ja czuję sie w nim dobrze, natychmiast nie ubiram się tak do pracy bo.... mam wrażenie że nie wypada.
Czy wg Was mogę ubierać sie tak do pracy? Czy dość nietypowy styl ubierania i praca nie ida ze sobą w parze? Pracuję w biurze, nie mam raczej bezposredniego kontaktu z osobami z zewnątrz.
To już drugi Twój wątek tego typu. Pokaż zdjęcia swoich stylizacji na Tobie.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 22:56   #3
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Styl ubierania a praca.

czy w twojej pracy obowiązuje jakiś dresscode lub jest odgórnie narzucona konwencja?
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 05:25   #4
Tales_z_Miletu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 29
Dot.: Styl ubierania a praca.

Nie, nic takiego nie ma. Obwiam sie jedynie że pracodwaca odbierze to niezbyt poważnie.
Tales_z_Miletu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 21:44   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Styl ubierania a praca.

jesteś osoba pewna siebie i asertywna? znasz swoją wartość i swoje możliwości? bo jeśli tak, to mimo extrawaganckiego czy nawet dziwacznego stroju nikt cię nie weźmie za niepoważnego, zwłaszcza w branżach kreatywnych.

coś czuje że tobie nie o stroj a o pewność siebie chodzi
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 22:02   #6
Tales_z_Miletu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 29
Dot.: Styl ubierania a praca.

W sumie masz rację. Zawsze jak mam pokazać sie komuś pierwszy raz w moich stylizacjach to sie stersuje.
Tales_z_Miletu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 18:50   #7
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Styl ubierania a praca.

Tales, może zaprezentuj nam próbkę, jak to wygląda na codzień
Dużo zależy od branży, w agencji marketingowej ekstrawagancki ubiór może być odbierany na plus, ale wyobraź sobie taką sytuację w banku
Także zależy gdzie pracujesz. No i najważniejsze, czy Ty się dobrze czujesz w takim wydaniu?

Nasunął mi się ten cytat podczas pisania tej wiadomości: W wieku 20 lat przejmowałem się, co ludzie o mnie myślą. W wieku 40 lat zastanawiałem się, czy o mnie myślą. Teraz wiem - oni nie myślą o mnie wcale
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-08 19:50:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.