Praca... ciekawa czy dobrze płatna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-11, 19:18   #1
Adanna
Raczkowanie
 
Avatar Adanna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 138
Question

Praca... ciekawa czy dobrze płatna?


Hej dziewczyny
Wyobraźcie sobie taką sytuacje: pracujecie w fajnej firmie 1,5 roku, uwielbiacie swoją pracę, swojego szefa, ludzi i warunki w ekipie. Praca jest dynamiczna, ciekawa, przede wszystkim doceniacie to, że czas pľynie w niej szybko i naprawde nie ma czasu na nudę. Jedyne co mogłybyście poprawić to pensja, która za tak dużą odpowiedzialność i ilość pracy powinna być przynajmniej 2000pln wyższa.
No i w tej oto firmie otworzyli nowy dział który będzie wykonywał tylko jeden z Waszych obowiązków (najnudniejszy, zajmujący ok 2h pracy dziennie-a praca na cały etat). Okazuje się, że ten oto dział będzie zarabiał 3tys więcej od Was.
Znacie kilka osób z tego działu no i potwierdzają to, co przypuszczałyście - praca jest nudna i zajmuje mało czasu, połowe dnia zajmują spacery po biurze żeby zabić nudę.
Technicznie jednak ten dział zarabia więcej i w hierarchii stoi ponad Wami - niestety, korpo to drabinka.
Co robicie - staracie się o przeniesienie idąc za głosem portfela i fajnie brzmiącej (niestety tylko) nazwy stanowiska (co za paradoks! Ale naprawde tak jest) czy zostajecie tam gdzie Wam dobrze i może nie śpicie na kasie, ze świadomością, że innej perspektywy podwyżki póki co nie macie.
To co, co wybieracie?
Adanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 20:08   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Przenoszę się, a jeśli mam tak dużo czasu wolnego w pracy - to tylko łapki zacieram i staram się go wykorzystać
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 20:46   #3
jagoda_uk
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_uk
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 29
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

3 tysie, to sporo kasy za polowe mniej obowowiazkow. Zdecydowanie bym się przeniosła a wolny czas w pracy zawsze można jakoś wykorzystać.


Sent from my iPhone using Tapatalk
jagoda_uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 21:06   #4
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Cytat:
Napisane przez Adanna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Wyobraźcie sobie taką sytuacje: pracujecie w fajnej firmie 1,5 roku, uwielbiacie swoją pracę, swojego szefa, ludzi i warunki w ekipie. Praca jest dynamiczna, ciekawa, przede wszystkim doceniacie to, że czas pľynie w niej szybko i naprawde nie ma czasu na nudę. Jedyne co mogłybyście poprawić to pensja, która za tak dużą odpowiedzialność i ilość pracy powinna być przynajmniej 2000pln wyższa.
No i w tej oto firmie otworzyli nowy dział który będzie wykonywał tylko jeden z Waszych obowiązków (najnudniejszy, zajmujący ok 2h pracy dziennie-a praca na cały etat). Okazuje się, że ten oto dział będzie zarabiał 3tys więcej od Was.
Znacie kilka osób z tego działu no i potwierdzają to, co przypuszczałyście - praca jest nudna i zajmuje mało czasu, połowe dnia zajmują spacery po biurze żeby zabić nudę.
Technicznie jednak ten dział zarabia więcej i w hierarchii stoi ponad Wami - niestety, korpo to drabinka.
Co robicie - staracie się o przeniesienie idąc za głosem portfela i fajnie brzmiącej (niestety tylko) nazwy stanowiska (co za paradoks! Ale naprawde tak jest) czy zostajecie tam gdzie Wam dobrze i może nie śpicie na kasie, ze świadomością, że innej perspektywy podwyżki póki co nie macie.
To co, co wybieracie?
Oczywiście, że bym przeszła do nowego działu w którym praca jest nudna, zajmuje tylko połowę ''dniówki'' - te 4h, ale zarobię 2-3 krotnie więcej. Jeśli mam w pracy dostęp do komputera i było by to możliwe to surfowałabym po necie i czytała książki. Tak bym zabiła czas w pracy bo wiadomo, że jeśli nie robi się nic lub nic produktywnego to czas wlecze się jak żółw .
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 21:29   #5
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Nudna praca albo brak pracy to dla mnie katorga.
Nie wiem czy dałabym radę na dłuższą metę w takiej wytrzymać. Wole jak cos się dzieje. Wtedy 8 godzin mija jak 4, a nie 8 jak 16.
Ale 3 tys to bardzo dużo różnica, więc bym mimo wszystko to brała, a potem... rozejrzała się za czymś nowym, bo na dłuższą metę byłoby to męczące.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 21:31   #6
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Ja często mam w pracy dni w których nie mam absolutnie NIC do zrobienia, czasem to całe tygodnie nic nie robienia, nudzę się okrutnie a muszę siedzieć przy biurku żeby udawać że pracuje. Jest to wbrew pozorom mega wykańczające ale za 3 tysiące więcej robiłabym to z uśmiechem na ustach do emerytury
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 21:37   #7
Evrith
Raczkowanie
 
Avatar Evrith
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 477
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Zależy od sytuacji życiowej w danym momencie i tego, czy ta dynamiczna i ciekawa praca daje też możliwości rozwoju i ewentualnego przeniesienia się gdzieś, gdzie wynagrodzenie będzie adekwatne do wykonywanych zadań.
Chociaż gdyby nie było szans na podwyżkę i czułabym się ekonomicznie niedoceniona, to pewnie bym się przeniosła – gdyby w wolnym czasie można było np. czytać książki, robić sobie kursy językowe czy coś. Jednak pieniądz to pieniądz – chyba że ktoś ma taki komfort, że nie musi się o niego martwić.
Evrith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-11, 21:37   #8
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Serio pytasz?
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 21:52   #9
Adanna
Raczkowanie
 
Avatar Adanna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 138
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Dzieki Wam za odppwiedzi!

Powiem tak - praca którą mam teraz jest płatna dobrze, więc wybór jest między dobrze a super. O pieniądze specjalnie się martwić nie muszę bo mój partner zarabia dobrze i niczego nam nie brakuje, dzieci ani większych zobowiązań nie mamy. No ale wiadomo, zawsze może być lepiej nie?

Gdyby moja obecna praca nie dawała mi satysfakcji to bym się nie zastanawiała. Kwestia jeat taka, że na obecnym stanowisku uczę się miliona rzeczy, uczestniczę w ciekawych spotkaniach, robie analizy, projekty, no rozwój na każdym polu plus doceniający i motywujący szef. Z drugiej stronu medalu mam robotę płatną owszem super, ale nie dającej żadnej satysfakcji zawodowej i rozwoju (praca max na 2-3h dziennie, naprawde).

Ja nie wiem czy jestem idealistką, ale dla mnie spędzanie pół dnia w biurze z poczuciem, że nie mam co robić...to strata życia trochę. Miałam już takie prace i naprawdę dla mnie to straszna męka. Nawet niedawno myślałam o tym, że ta praca to chyba pierwsza taka w moim życiu do której chce mi soę rano wstawać.

Chowanie się z książką lub kursem językowym w godzinach pracy to też nie rozwiązanie, zresztą takich rzeczy się u mnie w biurze nie widzi.

Raczej bardziej razi mnie ta niesprawiedliwość, że tamten dział będzie zarabiał tak dużo za tak mało rzeczy niż chęć zarabiania tych pieniędzy... No i wiadomo, rozsądek który mówi korzystaj, może już takiej szansy nie będzie..
Adanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 22:03   #10
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Cytat:
Napisane przez Adanna Pokaż wiadomość
Dzieki Wam za odppwiedzi!

Powiem tak - praca którą mam teraz jest płatna dobrze, więc wybór jest między dobrze a super. O pieniądze specjalnie się martwić nie muszę bo mój partner zarabia dobrze i niczego nam nie brakuje, dzieci ani większych zobowiązań nie mamy. No ale wiadomo, zawsze może być lepiej nie?

Gdyby moja obecna praca nie dawała mi satysfakcji to bym się nie zastanawiała. Kwestia jeat taka, że na obecnym stanowisku uczę się miliona rzeczy, uczestniczę w ciekawych spotkaniach, robie analizy, projekty, no rozwój na każdym polu plus doceniający i motywujący szef. Z drugiej stronu medalu mam robotę płatną owszem super, ale nie dającej żadnej satysfakcji zawodowej i rozwoju (praca max na 2-3h dziennie, naprawde).

Ja nie wiem czy jestem idealistką, ale dla mnie spędzanie pół dnia w biurze z poczuciem, że nie mam co robić...to strata życia trochę. Miałam już takie prace i naprawdę dla mnie to straszna męka. Nawet niedawno myślałam o tym, że ta praca to chyba pierwsza taka w moim życiu do której chce mi soę rano wstawać.

Chowanie się z książką lub kursem językowym w godzinach pracy to też nie rozwiązanie, zresztą takich rzeczy się u mnie w biurze nie widzi.

Raczej bardziej razi mnie ta niesprawiedliwość, że tamten dział będzie zarabiał tak dużo za tak mało rzeczy niż chęć zarabiania tych pieniędzy... No i wiadomo, rozsądek który mówi korzystaj, może już takiej szansy nie będzie..
A ta druga praca cokolwiek Ci pomoże w karierze? Bo ok, teraz będzie zarabiać więcej, ale czy możesz pójść gdzieś dalej lub gdy będziesz zmieniać firmę masz szansę na podobną pensje?
W tej pierwszej się rozwijasz, zdobywasz umiejetnosci, więc na pewno to zaprocentuje w przyszłości.

Na pewno nie skupialabym się na tej firmie tylko patrzyła szerzej. Raczej się całe życie w jednej nie pracuje.

Co do partnera, to skupialabym się tylko na sobie i zadała sobie pytanie, czy starcza mi wypłaty na dobre życie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2019-06-11 o 22:06
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 22:14   #11
Adanna
Raczkowanie
 
Avatar Adanna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 138
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Doli, ta nowa praca może by i w CV wyglądała dobrze, bo to w końcu zmiana stanowiska na "wyższe" po 1,5 roku pracy... W teorii jednak ja wi, że stanowisko wyższe nie jest i tak naprawdę to jest cofnięcie się w rozwoju.

Jasne, że patrzę na moją karierę nie przez pryzmat mojego partnera, po prostu wspomniałam o nim bo 1. wydatki mamy wspolne 2.pojawił się komentarz odnośnie poziomu życia, a nasz jest dobry. Sama tez bym sobie poradziła

Może opcja to po prostu zostać na obecnym stanowisku ok roku i rozejrzeć sie za czyms lepiej płatnym, ale wciaz ciekawym w innej firmie?
Adanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-12, 05:54   #12
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Cytat:
Napisane przez Adanna Pokaż wiadomość
Może opcja to po prostu zostać na obecnym stanowisku ok roku i rozejrzeć sie za czyms lepiej płatnym, ale wciaz ciekawym w innej firmie?
Tylko przypuszczam, że na nowym stanowisku miałabyś czas na chodzenie na rekrutacje a na tym obecnym tego czasu pewnie nie masz tyle Być może to jeszcze jeden argument do zmiany pracy jako takiej, skoro piszesz, że i tak nie jesteś całkiem usatysfakcjonowana.

Taka kasa bardzo kusi, ale jak człowiek ma do roboty coś tylko przez 2 godzinny dziennie to można dosłownie umrzeć, nawet jak płacą kupę kasy. I jeszcze piszesz, że przestałabyś się rozwijać.

Mnie się wydaje, że skoro mimo wszystko finansowo jest dobrze, to może jednak nie zostawiać tego, co też jest ważne. Później będziesz się nudzić i tęsknie wzdychać za swoimi poprzednimi obowiązkami.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-06-12 o 05:56
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 07:41   #13
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Ja mam ostatnio podobne rozkminy, ale bardziej teoretyczne. Mogłabym zmienić pracę, w sensie firmę. Z moich obecnych obowiązków robiłabym tam tylko dwa. Obecnie robię różne rzeczy, bardzo się rozwijam, ciągle jest coś nowego, mam dobre układy z szefostwem, itp. Lubię to, że nie siedzę cały czas w biurze przed komputerem. W nowej zarobiłabym więcej, ale ciągle siedziałabym przed kompem i klepałabym dane do formularzy. Z tą różnicą, że pewnie zajmowałoby mi to cały dzień, bo to sporo większa firma. No i jednak zostanę w obecnej, bo uważam, że ta druga to byłby krok do tyłu.

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

Z tym, że ta różnica w zarobkach nie byłaby aż tak duża.

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 07:55   #14
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Pytanie czy te 3 tysiące coś zmieniają w waszym budżecie, jak oboje dobrze zarabiacie tak czy siak to możecie tego nie odczuć za bardzo, a tylko się frustracji nabawisz.

Ja bym brała lepiej płatną, bo do pracy nie chodzę po to żeby się dobrze bawić tylko zarabiać, ale mój mąż ma z kolei podejście zupełnie odwrotne i sam niedawno odrzucił stanowisko, które by nam przyniosło dodatkowe 4000-4500 miesięcznie, bo nie chciał się tym zajmować. Teraz robi to co lubi i przynajmniej chodzi zadowolony do pracy, dawno temu przemęczył kilka miesięcy na stanowisku, które go nie rajcowało i ciężko było na niego patrzeć, przybity, wkurzony, z wiecznym dołem wychodził z domu. Także jak jesteś takim typem to raczej bym nie ryzykowała.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 07:58   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Cytat:
Napisane przez Adanna Pokaż wiadomość
Dzieki Wam za odppwiedzi!

Powiem tak - praca którą mam teraz jest płatna dobrze, więc wybór jest między dobrze a super. O pieniądze specjalnie się martwić nie muszę bo mój partner zarabia dobrze i niczego nam nie brakuje, dzieci ani większych zobowiązań nie mamy. No ale wiadomo, zawsze może być lepiej nie?

Gdyby moja obecna praca nie dawała mi satysfakcji to bym się nie zastanawiała. Kwestia jeat taka, że na obecnym stanowisku uczę się miliona rzeczy, uczestniczę w ciekawych spotkaniach, robie analizy, projekty, no rozwój na każdym polu plus doceniający i motywujący szef. Z drugiej stronu medalu mam robotę płatną owszem super, ale nie dającej żadnej satysfakcji zawodowej i rozwoju (praca max na 2-3h dziennie, naprawde).

Ja nie wiem czy jestem idealistką, ale dla mnie spędzanie pół dnia w biurze z poczuciem, że nie mam co robić...to strata życia trochę. Miałam już takie prace i naprawdę dla mnie to straszna męka. Nawet niedawno myślałam o tym, że ta praca to chyba pierwsza taka w moim życiu do której chce mi soę rano wstawać.

Chowanie się z książką lub kursem językowym w godzinach pracy to też nie rozwiązanie, zresztą takich rzeczy się u mnie w biurze nie widzi.

Raczej bardziej razi mnie ta niesprawiedliwość, że tamten dział będzie zarabiał tak dużo za tak mało rzeczy niż chęć zarabiania tych pieniędzy... No i wiadomo, rozsądek który mówi korzystaj, może już takiej szansy nie będzie..



W Twojej sytuacji, zostałabym na starym stanowisku.
A za jakiś czas rozejrzała za pracą na wyższym stanowisku w innej korpo.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 08:42   #16
ladyanco
Raczkowanie
 
Avatar ladyanco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 138
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Będę w mniejszości i powiem nie zmieniaj. Dziwi mnie to z jaką lekkością większość z Was wybrałaby nieciekawą prace nie dającą satysfakcji i rozwoju.
Dla mnie praca to coś więcej niż pieniądze które się zarabia. W pracy spędzamy codziennie ok 8 godzin. Siedzenie w przy biurku 6h nie mając nic do robienia to strata czasu i energii.
Zostałabym na obecnym stanowisku i ciągle się rozwijała, zerkając od czasu do czasu na inne oferty. Prace zmieniłabym wyłącznie na lepszą - nie tylko lepiej płatną - w której lepszy zarobek idzie w parze z wiekszą odpowiedzialnością, ciekawszymi obowiązkami, nowymi wyzwaniami. Na pewno nie pozłabym do zespołu który spaceruje desperacko po biurze z braku pracy
ladyanco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 08:44   #17
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

3 tysiące różnicy może być to sporo lub nie - zależy czy obecnie zarabiasz 3 tyś czy 10 tyś. Jeśli piszesz, że te pieniądze nie zrobią wielkiej różnicy w Twoim standardzie życia, to chyba kwestia sprowadza się do fundamentalnego pytanie: mieć czy być?

3 tyś (brutto?) to dużo, ale 40h życia tygodniowo to też dużo. Chcesz zamienić dobrze( przyjemnie? wartościowo?) spędzony czas na kasę na rzeczy, których być może nie potrzebujesz (za 30 tyś rocznie to nowe mebelki do kuchni można kupić, albo nakupować czego tam jeszcze, żeby inni widzieli, że dobrze się powodzi).
Zastanów się sama, na czym Ci zależy: świat nas uczy, że dla kasy warto zrobić bardzo dużo, ale każdy powinien mieć swój rozum i swoje aspiracje w życiu.
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 09:02   #18
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Cytat:
Napisane przez Adanna Pokaż wiadomość
Dzieki Wam za odppwiedzi!

Powiem tak - praca którą mam teraz jest płatna dobrze, więc wybór jest między dobrze a super. O pieniądze specjalnie się martwić nie muszę bo mój partner zarabia dobrze i niczego nam nie brakuje, dzieci ani większych zobowiązań nie mamy. No ale wiadomo, zawsze może być lepiej nie?

Gdyby moja obecna praca nie dawała mi satysfakcji to bym się nie zastanawiała. Kwestia jeat taka, że na obecnym stanowisku uczę się miliona rzeczy, uczestniczę w ciekawych spotkaniach, robie analizy, projekty, no rozwój na każdym polu plus doceniający i motywujący szef. Z drugiej stronu medalu mam robotę płatną owszem super, ale nie dającej żadnej satysfakcji zawodowej i rozwoju (praca max na 2-3h dziennie, naprawde).

Ja nie wiem czy jestem idealistką, ale dla mnie spędzanie pół dnia w biurze z poczuciem, że nie mam co robić...to strata życia trochę. Miałam już takie prace i naprawdę dla mnie to straszna męka. Nawet niedawno myślałam o tym, że ta praca to chyba pierwsza taka w moim życiu do której chce mi soę rano wstawać.

Chowanie się z książką lub kursem językowym w godzinach pracy to też nie rozwiązanie, zresztą takich rzeczy się u mnie w biurze nie widzi.

Raczej bardziej razi mnie ta niesprawiedliwość, że tamten dział będzie zarabiał tak dużo za tak mało rzeczy niż chęć zarabiania tych pieniędzy... No i wiadomo, rozsądek który mówi korzystaj, może już takiej szansy nie będzie..
Akurat nie mierzyłabym moich możliwości finansowych partnerem... Wystarczy poczytać Wizaż. Poza tym teraz nie macie zobowiązań finansowych i nie posiadacie dzieci, ale kiedyś może się to zmienić. Dopóki nie miałam dzieci, nie miałam żadnego kredytu. Wszystko kupowałam i mogłam jeszcze odłożyć, a zarabiałam tysiaka mniej. Teraz mamy kredyt na auto (to poprzednie kupiłam za gotówkę) i ciężko odłożyć cokolwiek. No i przy dzieciach jest co robić. Dla mnie robota idealna - zarabiasz dużo, a możesz trochę odpocząć. Patrz perspektywicznie. Nie twierdzę, że będziesz miała dzieci, czy coś, ale ostatnio wszystko drożeje (500 plus, dodatkowe emerytury, cuda wianki. Z czegoś na to trzeba brać), więc za chwilę się okaże, że ta Twoja obecna pensja wcale taka szałowa nie jest...

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2019-06-12 o 09:03
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 09:16   #19
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Walcz o więcej kasy !
Sentymentów w pracy w korpo nie ma.
Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Akurat nie mierzyłabym moich możliwości finansowych partnerem... Wystarczy poczytać Wizaż. Poza tym teraz nie macie zobowiązań finansowych i nie posiadacie dzieci, ale kiedyś może się to zmienić. Dopóki nie miałam dzieci, nie miałam żadnego kredytu. Wszystko kupowałam i mogłam jeszcze odłożyć, a zarabiałam tysiaka mniej. Teraz mamy kredyt na auto (to poprzednie kupiłam za gotówkę) i ciężko odłożyć cokolwiek. No i przy dzieciach jest co robić. Dla mnie robota idealna - zarabiasz dużo, a możesz trochę odpocząć. Patrz perspektywicznie. Nie twierdzę, że będziesz miała dzieci, czy coś, ale ostatnio wszystko drożeje (500 plus, dodatkowe emerytury, cuda wianki. Z czegoś na to trzeba brać), więc za chwilę się okaże, że ta Twoja obecna pensja wcale taka szałowa nie jest...
Dokładnie. Za głowę się łapę widząc ceny w Polsce.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-12, 09:36   #20
Adanna
Raczkowanie
 
Avatar Adanna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 138
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Dziewczyny akurat nie mieszkam w Polsce walute podaam w pln żebyście miały to lepiej zobrazowane.
Dziekuje za wszystkie komentarze, w głowie ciągle burza myśli!
Adanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 09:39   #21
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Cytat:
Napisane przez Adanna Pokaż wiadomość
Dziewczyny akurat nie mieszkam w Polsce walute podaam w pln żebyście miały to lepiej zobrazowane.
Dziekuje za wszystkie komentarze, w głowie ciągle burza myśli!
To nawet gorzej, że wolisz zarabiać mniej pracując za granicą ( zakładam, że nie masz tam rodziny jakby co).
Czujesz, że masz szansę na lepsze zarobki, to się nie zastanawiaj nawet.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 11:14   #22
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Nie ogarniam.

To jest JEDYNA firma w mieście czy jak?

Nie zgodziłabym się na nic-nie-robienie przez pol dnia, bo dla mnie to dramat. Miałam taką pracę jako studentka - płacili 5 tys brutto + premie kwartalne, duży bank w Warszawie (i było to parę lat temu, więc ta pensja wtedy wydawała sie wyzsza niz obecnie) a nie robiłam praktycznie nic, bo zatrudnili mnie do roboty analitycznej, ale było jej jak kot napłakał Oczywiscie, w tym czasie w pracytrochę pisałam magisterkę - chociaz tylko czesciowo, bo potrzebowałam też programów, których nie miałam na komputerze służbowym - sporo ksiązek branżowych przeczytałam, ale ile mozna?

Zmieniłam pracę.
Na jednocześnie lepiej płatną i ciekawszą.

Dla mnie ten dylemat jest dziwny - tak jakby możliwości pracy kończyły się na tych dwóch stanowiskach.

Jak Ci się podoba to co robisz, ale chciałabyś wiecej zarabiać to:
a) idziesz prosisz o podwyzke
b) szukasz równie ciekawej pracy z lepszą pensją

Poza tym, to chyba problem troche hipotetyczny? Bo jak dobrze zrozumiałam, oferty do tamtego działu nie dostałaś, pytasz jedynie czy się starać, a skoro oni tam mają i tak nadmiar ludzi, to chyba takie gdybanie, czy w ogóle tam pracę dostaniesz i to też z tak wysoką pensją
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 11:46   #23
Adanna
Raczkowanie
 
Avatar Adanna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 138
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To nawet gorzej, że wolisz zarabiać mniej pracując za granicą ( zakładam, że nie masz tam rodziny jakby co).
Czujesz, że masz szansę na lepsze zarobki, to się nie zastanawiaj nawet.
Hej, nie chodzi o to, że chcę zarabiać mniej.
Czy tylko dla mnie ważne jest żeby praca, czyli miejsce gdzie spędzamy połowe naszego dnia (codziennie) powinno dawać nam radość i spełnienie??? Czuje sie jak ufoludek.

Cytat:
Napisane przez Azhaar
To jest JEDYNA firma w mieście czy jak?
Nie ale póki co nie planowałam zmieniać firmy. W przyszłości tego nie wykluczam.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Poza tym, to chyba problem troche hipotetyczny? Bo jak dobrze zrozumiałam, oferty do tamtego działu nie dostałaś, pytasz jedynie czy się starać, a skoro oni tam mają i tak nadmiar ludzi, to chyba takie gdybanie, czy w ogóle tam pracę dostaniesz i to też z tak wysoką pensją
Sytuacja nie jest hipotetyczna, dzial juz zostal otwarty i szukaja kandydatów (część juz znaleźli), a ponieważ jak mówiłam dział będzie sie zajmowac jedną z rzeczy którą robił mój obecny dział naturalnym jest, że mogę się starać o przeniesienie. Pensja jest stała.
Adanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 13:13   #24
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Przenosze się i w wolnym czasie uczę się czegoś/robię jakiś projekt/czytam/doszkalam się/piszę książkę/rozkoszuję sie wolnym/idę na ciekawy dział i pomagam
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 11:52   #25
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Znaczy ja już połowę czasu pracy chodzę na kawki i się opitalam, więęęęc...


Wybór jest oczywisty.


(Ale to dlatego, że mam osobne biuro i mi tam smutno. Kiedyś się wybijałam na przerwę, ale szef przyuważył i powiedział, że zwariowałam, mam się nie wybijać. )
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 16:14   #26
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

W mojej obecnej sytuacji życiowej raczej nie ma mowy, żebym zdecydowała się na pracę 3tys miesięcznie lepiej płatną, ale nudną. Myślę, że bardzo szybko doprowadziłoby mnie to do mega frustracji.

Plus te 3tys to pewnie brutto (no więc załapie się najprawdopodobniej na wyższą stawkę podatku dochodowego), a za granicą to pewnie znaczy nawet mniej niż w Polsce.

Raczej starałabym się o awans i szukała czegoś lepiej płatnego, ale zarazem rozwojowego.

Jest taki poziom zarobków, na którym taka kwota już po prostu niewiele zmienia, a życie mamy jedno i nie chciałabym się w nim zanudzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 16:23   #27
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
(Ale to dlatego, że mam osobne biuro i mi tam smutno. Kiedyś się wybijałam na przerwę, ale szef przyuważył i powiedział, że zwariowałam, mam się nie wybijać. )
Co to znaczy "wybijałam na przerwę"?
Bo serio nie zrozumiałam
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 16:28   #28
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;8691003 5]Co to znaczy "wybijałam na przerwę"?
Bo serio nie zrozumiałam [/QUOTE]Wbijasz się do pracy.

Wybijasz na przerwę.

Wybijasz z przerwy.

Wybijasz z pracy.

Zasadniczo jak masz kartę/numerek, dzięki którym kontroluje się twoje godziny pracy, to tak się mówi.

Byłam kasjerką, kelnerką, pracowałam w biurze, w fast foodzie w różnych miastach i wszędzie funkcjonowała ta sama terminologia.

Jestem w szoku, że kogoś ominęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 16:39   #29
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wbijasz się do pracy.

Wybijasz na przerwę.

Wybijasz z przerwy.

Wybijasz z pracy.

Zasadniczo jak masz kartę/numerek, dzięki którym kontroluje się twoje godziny pracy, to tak się mówi.

Byłam kasjerką, kelnerką, pracowałam w biurze, w fast foodzie w różnych miastach i wszędzie funkcjonowała ta sama terminologia.

Jestem w szoku, że kogoś ominęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też ominęło i w moim biurze nikt nie śledzi moich przerw i godzin wejścia i wyjścia. Brzmi strasznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
P. S. dawno temu byłam kasjerką i w tedy rzeczywiście moje przerwy były mniej więcej mierzone. Ale szłam na przerwę, nie wybijałam. może to zależy od regionu
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2019-06-16 o 16:41
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 16:46   #30
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Praca... ciekawa czy dobrze płatna?

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Mnie też ominęło i w moim biurze nikt nie śledzi moich przerw i godzin wejścia i wyjścia. Brzmi strasznie
A skąd mieliby wiedzieć, ile mi zapłacić, skoro mam zupełnie nienormowany czas pracy? ;P
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-18 17:08:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.