Proszę o porade/pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-14, 09:01   #1
kasiulekk78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1

Proszę o porade/pomoc


Witam,


Mam pewien problem. Jakiś czas temu zmagałam się z z grzybiczą inefkcją intymną, która wystąpiła u mnie 3 razy najprawdopodobniej przez nadmiar higieny lub chłopaka z którym już nie sypiam od 4 miesięcy. Zostało to wyleczone i od 4 miesięcy nie było nic.Zauważyłam również, że działo się tak po ostrym współżyciu, kiedy wargi były obrzęknięte. Wczoraj widziałam się z chłopakiem z którym się " bawiliśmy'' zrobił mi mocną palcówke, po której bezpośrednio odczuwałam ból i obrzęknięcie, jednak w czasie jej trwania bylo przyjemnie. W tym momencie odczuwam lekki ból i suchość pochwy. Czy to możliwe,że to znowu jakaś infekcja spowodowana przez urazy mechaniczne? Czy to poprostu przez tą palcówke?
Proszę o pomoc i porade, bo totalnie nie wiem co mam robić, dodam,że jestem przed 18...



Z góry dziękuje.
kasiulekk78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 09:48   #2
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Proszę o porade/pomoc

Cytat:
Napisane przez kasiulekk78 Pokaż wiadomość
Witam,


Mam pewien problem. Jakiś czas temu zmagałam się z z grzybiczą inefkcją intymną, która wystąpiła u mnie 3 razy najprawdopodobniej przez nadmiar higieny lub chłopaka z którym już nie sypiam od 4 miesięcy. Zostało to wyleczone i od 4 miesięcy nie było nic.Zauważyłam również, że działo się tak po ostrym współżyciu, kiedy wargi były obrzęknięte. Wczoraj widziałam się z chłopakiem z którym się " bawiliśmy'' zrobił mi mocną palcówke, po której bezpośrednio odczuwałam ból i obrzęknięcie, jednak w czasie jej trwania bylo przyjemnie. W tym momencie odczuwam lekki ból i suchość pochwy. Czy to możliwe,że to znowu jakaś infekcja spowodowana przez urazy mechaniczne? Czy to poprostu przez tą palcówke?
Proszę o pomoc i porade, bo totalnie nie wiem co mam robić, dodam,że jestem przed 18...



Z góry dziękuje.
Masz możliwość pójścia do ginekologa? To byłaby najlepsza opcja. Wypytać porządnie o to dlaczego się pojawią ta infekcja i jak tego uniknąć.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 10:26   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Proszę o porade/pomoc

Cytat:
Napisane przez kasiulekk78 Pokaż wiadomość
Witam,


Mam pewien problem. Jakiś czas temu zmagałam się z z grzybiczą inefkcją intymną, która wystąpiła u mnie 3 razy najprawdopodobniej przez nadmiar higieny lub chłopaka z którym już nie sypiam od 4 miesięcy. Zostało to wyleczone i od 4 miesięcy nie było nic.Zauważyłam również, że działo się tak po ostrym współżyciu, kiedy wargi były obrzęknięte. Wczoraj widziałam się z chłopakiem z którym się " bawiliśmy'' zrobił mi mocną palcówke, po której bezpośrednio odczuwałam ból i obrzęknięcie, jednak w czasie jej trwania bylo przyjemnie. W tym momencie odczuwam lekki ból i suchość pochwy. Czy to możliwe,że to znowu jakaś infekcja spowodowana przez urazy mechaniczne? Czy to poprostu przez tą palcówke?
Proszę o pomoc i porade, bo totalnie nie wiem co mam robić, dodam,że jestem przed 18...



Z góry dziękuje.

Niektóre kobiety sa szczególnie podatne na infekcje intymne.
Powinny się wspomagać probiotykami:
np. kapsułkami Lacibios Femina doustnie raz w miesiącu - kuracja siedmiodniowa,
oraz po seksie na noc globulka dopochwowa z probiotykami, coś typu Laktovaginal.


Po każdym seksie należy iść się wysiusiać dość szybko - to oczyszcza okolice cewki , oraz podmyć.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 10:44   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Proszę o porade/pomoc

Tak, wyjątkowo mocne pieszczoty palce - pochwa mogły spowodować mikro urazy i infekcję. Podstawą zdrowia tych okolic jest higiena - zarówno Twoja, jak i partnera. Czyste ręce, nieślinienie palców, jeżeli ma się od wielu godzin nieumyte zęby lub jakieś infekcje w obrębie jamy ustnej, czysta pochwa* (odpowiednia higiena i środki do niej przeznaczona, ani za lekka, ani zbyt inwazyjna), jak wspomniała Cava: sikanie bezpośrednio po pieszczotach / stosunku.

*oczywiście chodziło po prostu o regularną, prawidłową higienę miejsc intymnych, a nie jakieś irygacje
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-06-14 o 11:03
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 10:54   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Proszę o porade/pomoc

Ran Ellen, co znaczy "czysta pochwa"?


Irygacje to raczej są już do robienia w stanach chorobowych preparatami z lekiem na konkretna przypadłość, a nie w ramach codziennej higieny.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 10:58   #6
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Proszę o porade/pomoc

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ran Ellen, co znaczy "czysta pochwa"?

Irygacje to raczej są już do robienia w stanach chorobowych preparatami z lekiem na konkretna przypadłość, a nie w ramach codziennej higieny.
Mea culpa. Chodziło mi oczywiście o czystość w sensie normalnej, codziennej higieny okolic intymnych. Masz rację, nieprecyzyjnie się wyraziłam i brzmi jakby trzeba było robić jakieś irygacje.


Acha i dieta: dla kobiet dobre są kiszonki - kiszone ogórki, kapusta.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-06-14 o 11:04
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 11:22   #7
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Proszę o porade/pomoc

Ogranicz cukier (grzyby go uwielbiają). Wprowadź do diety prebiotyki i zacznij łykać probiotyki, najlepiej ginekologiczne dostępne w aptece. Najpierw całe opakowanie, codziennie po kapsułce. Potem kapsułkę co 2-3 dzień. Zabawiaj się delikatniej z chłopakiem, używajcie lubrykantów (najlepiej takich z apteki lub naturalnych z sex-shopu), żeby zmniejszyć tarcie. Dawaj sobie po pieszczotach lub seksie co najmniej 48h na regenerację. Po stosunku zawsze się wysikaj i podmyj, ale pamiętaj, że nadmierna higiena też sprzyja zaburzeniu mikroflory pochwy. Absolutnie nic nie wprowadzamy podczas mycia do wnętrza pochwy. Do wycierania okolic intymnych używaj jednorazowych ręczników lub chusteczek. Noś przewiewną, nieuciskającą, bawełnianą bieliznę, praną w co najmniej 60 stopniach, ale bez szczególnie mocnych środków zapachowych. Jak możesz to nie noś bielizny w ogóle np. do spania. Używaj nieperfumowanych wkładek i podpasek. Unikaj tamponów. W razie infekcji zanim zaczniesz stosować jakiekolwiek środki, wybierz się najpierw do ginekologa na posiew, żeby wiedzieć co leczyć.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-14, 11:53   #8
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Proszę o porade/pomoc

Polecam blog mamyginekolog, tam znajdziesz dużo informacji i których tu już wspominano i innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 18:46   #9
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Proszę o porade/pomoc

A w międzyczasie miałaś jakiegoś innego partnera i było ok? Pytam, bo moja znajoma miała podobny problem: po każdym zbliżeniu jakaś infekcja pochwy lub zapalenie pęcherza. Okazało się, że ma początki cukrzycy i stąd każdy mikro uraz powodował infekcję. Badałaś się pod tym kątem?
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-14 19:46:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.