Mamy Sierpniowe 2021 cz 2! - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-05-15, 22:47   #4981
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Byłam dziś na npl i lekarz stwierdził że jemu to wygląda na alergię. Zwrocil też sam uwagę na zaburzenia napięcia mięśniowego więc moje obawy są już uzasadnione. Jutro idę do swojej przychodni bo mnie ta gorączka jednak niepokoi i przy okazji wyciągnę szybciej skierowanie na rehabilitację.

Ile ważą wasze dzieci? Mój Ur 4kg a teraz ledwo 7.7kg na 9 m-cy. Muszę jeszcze mu zrobić morfologię, córka też miała ta wagę w jego wieku ale urodziła się ciut mniejsza no i on miał anemię po porodzie, więc chce skontrolować czy to na pewno tylko jego urok...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 05:28   #4982
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Byłam dziś na npl i lekarz stwierdził że jemu to wygląda na alergię. Zwrocil też sam uwagę na zaburzenia napięcia mięśniowego więc moje obawy są już uzasadnione. Jutro idę do swojej przychodni bo mnie ta gorączka jednak niepokoi i przy okazji wyciągnę szybciej skierowanie na rehabilitację.

Ile ważą wasze dzieci? Mój Ur 4kg a teraz ledwo 7.7kg na 9 m-cy. Muszę jeszcze mu zrobić morfologię, córka też miała ta wagę w jego wieku ale urodziła się ciut mniejsza no i on miał anemię po porodzie, więc chce skontrolować czy to na pewno tylko jego urok...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja urodzona 3600, za kilka dni będzie miała 9 miesięcy i waży coś ponad 8 kg. A jak u ciebie wygląda siatka centylowa? Jeśli nie ma spadki o 2 kanały to jest ok, jeśli są to trzeba koniecznie skontrolować, poszukać przyczyny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 09:29   #4983
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Mój urodził się z wagą 3,5kg. W tym momencie waży 9,8kg, w sobotę skończy 10miesięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 11:00   #4984
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Moja urodzona 3600, za kilka dni będzie miała 9 miesięcy i waży coś ponad 8 kg. A jak u ciebie wygląda siatka centylowa? Jeśli nie ma spadki o 2 kanały to jest ok, jeśli są to trzeba koniecznie skontrolować, poszukać przyczyny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz jest na 3centylu. Córka też mi tak spadła z 90tego centyla. On był chyba na 75c.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 11:09   #4985
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Z miesiąc temu ważyłam ostatni raz. Teraz myślę że 10kg już będzie na pewno.
W ogóle chyba mamy problem... Zaczynam się zastanawiać czy na pewno dobrze się rozwija. Martwi mnie ta mowa a raczej jej brak. Poza przypadkowym "maama" nie ma nic. Piszczy, coś tam po swojemu gada ale to raczej tak jak powinno być już kilka miesięcy temu i tyle. Właśnie widziałam na IG filmik z 4m dzieckiem. No bardzo podobnie to u nas wygląda... No i głównie jest u nas yyyyy. Strasznie przykro mi się zrobiło.... Myślicie że jeszcze coś się rozwinie czy trzeba działać?
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 11:58   #4986
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Teraz jest na 3centylu. Córka też mi tak spadła z 90tego centyla. On był chyba na 75c.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to zdecydowanie trzeba działać i szukać przyczyny, to ogromny spadek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 13:00   #4987
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
Z miesiąc temu ważyłam ostatni raz. Teraz myślę że 10kg już będzie na pewno.
W ogóle chyba mamy problem... Zaczynam się zastanawiać czy na pewno dobrze się rozwija. Martwi mnie ta mowa a raczej jej brak. Poza przypadkowym "maama" nie ma nic. Piszczy, coś tam po swojemu gada ale to raczej tak jak powinno być już kilka miesięcy temu i tyle. Właśnie widziałam na IG filmik z 4m dzieckiem. No bardzo podobnie to u nas wygląda... No i głównie jest u nas yyyyy. Strasznie przykro mi się zrobiło.... Myślicie że jeszcze coś się rozwinie czy trzeba działać?
Dla własnego spokoju, oczywiście idź do logopedy. Ale chyba bym jeszcze nie panikowała. Widełki umiejętności są dosyć szerokie. Nie wiem jak tam z mową, ale dziecko może usiąść na 6m jak i na 10 i obie opcje są w normie. Z mową pewnie też tak jest.
Jak byłam tydzień temu u logopedy na sprawdzeniu wędzidełka (które trzeba podciąć jednak), to tylko zapytała czy zaczyna mówić sylaby.
Dzisiaj chyba w trakcie krzyku i lamentu 2x mu się wymschnęło mama, ale czy to przypadek, czy serio, to zobaczymy jeszcze...

10,5m

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-16, 13:04   #4988
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ana myślę, że tu nie ma co porównywać wag poszczególnych dzieci, tylko jednak niech specjalista oceni, bo można niepotrzebnie się wpędzić w nerwicę.
Motyczka co do tej mowy to właściwie też mogłabym powtórzyć to co wyżej napisałam. Jeśli coś cię niepokoi to to skonsultuj że specjalistą. Może wszystko ok a może dzieć potrzebuje jakiegoś delikatnego wsparcia. Ale nie ma co się na tym etapie denerwowac, dzieci rozwijają się w tak różnym czasie, że te normy są bardzo szerokie. Ale specjalista zobaczy, oceni może wystarczy robić masaże buzi albo podciąć wędzidełko a może po prostu trzeba dłużej poczekać.
Bedzie dobrze dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 13:12   #4989
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
Z miesiąc temu ważyłam ostatni raz. Teraz myślę że 10kg już będzie na pewno.
W ogóle chyba mamy problem... Zaczynam się zastanawiać czy na pewno dobrze się rozwija. Martwi mnie ta mowa a raczej jej brak. Poza przypadkowym "maama" nie ma nic. Piszczy, coś tam po swojemu gada ale to raczej tak jak powinno być już kilka miesięcy temu i tyle. Właśnie widziałam na IG filmik z 4m dzieckiem. No bardzo podobnie to u nas wygląda... No i głównie jest u nas yyyyy. Strasznie przykro mi się zrobiło.... Myślicie że jeszcze coś się rozwinie czy trzeba działać?
Ja się nie znam, ale bym to sprawdziła dla świętego spokoju. Moja np od 6 miesiąca gada sporo bababa, mamama, papapa, nienienie, gagaga, ale za to nie siedzi i nie raczkuje ciągle tylko czołga się jak żołnierz, chociaż od wczoraj zaczęła kombinować ze wstawaniem, podciąga się przy kanapie na razie do pozycji klęczącej. W sobotę mamy umówioną fizjo, bo martwi mnie ten brak siadu.
Za kilka dni 9 miesięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 14:33   #4990
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Byłam dzisiaj u pediatry w swojej przychodni i okazało się że mały ma zapalenie ucha także wczorajszy lekarz który stwierdził alergię a nie zauważył że mały ma obrzęk w uchu nie może być też chyba zbytnia wiarygodny jeśli chodzi o napięcie małego. Na dodatek dał mi dicortineff i powiedział że mam go wkraplac do nosa a dzisiaj lekarka powiedziała że absolutnie nie wolno tego robić i rzeczywiście nawet na opakowaniu jest napisane że stosować tylko do oczu i uszu.

Mojej znajomej córka jest właśnie młodsza od mojego o dwa tygodnie I już od dawna siada A dzisiaj nawet stanęła przy meblach sama także mój jest daleko w tyle ale już się nie denerwuje tylko czekam spokojnie na wizytę. Gorzej z umówieniem go do fizjoterapeuty bo tutaj nawet prywatnie są bardzo odległe terminy a na fundusz to już w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 15:21   #4991
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

@ana909 moja się urodziła niespełna 3 kg, a na 9 miesięcy ważyła 7600 gram. Według lekarza za mało, ale nie spadła ze swojego kanału na siatce centylowej. Ty już nie karmisz w nocy prawda? Jak idzie rd?


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-16, 16:33   #4992
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
@ana909 moja się urodziła niespełna 3 kg, a na 9 miesięcy ważyła 7600 gram. Według lekarza za mało, ale nie spadła ze swojego kanału na siatce centylowej. Ty już nie karmisz w nocy prawda? Jak idzie rd?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie karmię ale teraz od dwóch nocy raz karmiłam, przez gorączkę. Jak wyzdrowieje to nie będę karmić. A poza tym je sporo, rano 1-2 cyc plus owoce, po drzemce cyc i duża porcja obiadu, po drugiej drzemce znowu cyc i duża porcja kaszy na mm na noc. Jeśli w międzyczasie jeszcze chce to coś mu daje. Trzymam w miarę stałe godziny posiłków stałych, tylko cyc jest trochę ruchomy.

Moja córka na roczek dobiła dopiero na 9kg. Pamiętam że jak kupiliśmy jej drugi fotel to jeszcze jej brakowało z pół kg i musieliśmy czekać.

Udało mi się znaleźć termin na fizjoterapie za dwa tyg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 19:44   #4993
maybelline
Zakorzenienie
 
Avatar maybelline
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Honolulu :)
Wiadomości: 9 499
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Byłam dziś na npl i lekarz stwierdził że jemu to wygląda na alergię. Zwrocil też sam uwagę na zaburzenia napięcia mięśniowego więc moje obawy są już uzasadnione. Jutro idę do swojej przychodni bo mnie ta gorączka jednak niepokoi i przy okazji wyciągnę szybciej skierowanie na rehabilitację.

Ile ważą wasze dzieci? Mój Ur 4kg a teraz ledwo 7.7kg na 9 m-cy. Muszę jeszcze mu zrobić morfologię, córka też miała ta wagę w jego wieku ale urodziła się ciut mniejsza no i on miał anemię po porodzie, więc chce skontrolować czy to na pewno tylko jego urok...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój 3200 na urodzenie, teraz 10 miesięcy i waży 10 kg.
Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Ja się nie znam, ale bym to sprawdziła dla świętego spokoju. Moja np od 6 miesiąca gada sporo bababa, mamama, papapa, nienienie, gagaga, ale za to nie siedzi i nie raczkuje ciągle tylko czołga się jak żołnierz, chociaż od wczoraj zaczęła kombinować ze wstawaniem, podciąga się przy kanapie na razie do pozycji klęczącej. W sobotę mamy umówioną fizjo, bo martwi mnie ten brak siadu.
Za kilka dni 9 miesięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój kończy 10 miesięcy 19.05 i usiadł dopiero dziś rzuciłam mu na podłogę duża poduszkę z łóżka, taka twarda - wspinał się po niej i usiadł. Druga próbę zaliczył przy moich nogach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ból jest przejściowy. duma trwa wiecznie.
maybelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 20:24   #4994
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez maybelline Pokaż wiadomość
Mój 3200 na urodzenie, teraz 10 miesięcy i waży 10 kg. Mój kończy 10 miesięcy 19.05 i usiadł dopiero dziś rzuciłam mu na podłogę duża poduszkę z łóżka, taka twarda - wspinał się po niej i usiadł. Druga próbę zaliczył przy moich nogach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to wspinając się po czymś to moja też siada, ale to się nie liczy niemowlęta prawidłowo siadają z pozycji czworaczej lub bocznej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 20:42   #4995
_kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 215
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

My wagę mamy około 9 kg ale raczej dobijamy niż przekraczamy. W kwietniu na szczepieniu było 8.6 więc też nie jest ta waga jakaś wielka. Dużo prycha ale gada mniej niż wcześniej.
_kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 21:21   #4996
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

U mojego króluje mamama, tatata, dadada, bababa, dzisiaj dołączyło jajaja. Raczej wątpię że wie co mówi, chociaż czasami jak nie zwracam na niego uwagi to jakby kojarzył że na mamama reaguję i wtedy tak jęczy.

Moja córka od początku siadała w literkę w. Mimo fizjoterapii od 4go mca nie udało się nauczyć jej z czworaków. Dopiero w przedszkolu nabrała nawyku siadania po turecku. No i trzeba przyznać że ma wady postawy. Chodzi na zajęcia korekcyjne w przedszkolu i na pewno w szkole też ją zapisze.
Syn w foteliku do karmienia nawet ma zła pozycję, jak je to się zsuwa na kość krzyżowa, ile bym go nie poprawiala to i tak zaokrągla te plecy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-17, 11:07   #4997
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Moja ma 9.5 miesiąca i na pewno przekroczyła 10 kg, bo tyle miała miesiąc temu na szczepieniu. Ubranka to duże 80, a najlepiej 86. Staje przy wszystkim co się da, a przy kanapie albo czymś stabilniejszym to próbuje chodzić. Siadać zaczęła z czworaków miesiąc temu i potem te umiejętności ruszyły lawinowo. Dużo sylab mówi ale póki co chyba bez zrozumienia.

Dziewczyny jak was coś niepokoi to najlepszym doradcą będzie specjalista i to jeszcze najlepiej z polecenia kogoś. Ja mam teraz straszna udrękę ze średnią córką, bo rozwijała się wolniej, fizjoterapeuta niby polecany mówił żeby dać czas, a teraz okazuje się, że masa rzeczy do nadrobienia. Fizjoterapia, integracja sensoryczna, bardzo krótkie wędzidełko, więc legopeda. Do tego straszny uparciuch więc ciężko z jakimkolwiek ćwiczeniem w domu.

Czy któraś z Was planuje już powrót do pracy? Żłobek?

Ana Ty z Warszawy jesteś? Mogę polecić miejsce gdzie na NFZ obejrzy małego naurolog, fizjoterapeuta i może doradzi coś. Ja umówiłam tam córkę w ciągu miesiąca bo akurat się coś zwolniło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-17, 19:31   #4998
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
Moja ma 9.5 miesiąca i na pewno przekroczyła 10 kg, bo tyle miała miesiąc temu na szczepieniu. Ubranka to duże 80, a najlepiej 86. Staje przy wszystkim co się da, a przy kanapie albo czymś stabilniejszym to próbuje chodzić. Siadać zaczęła z czworaków miesiąc temu i potem te umiejętności ruszyły lawinowo. Dużo sylab mówi ale póki co chyba bez zrozumienia.

Dziewczyny jak was coś niepokoi to najlepszym doradcą będzie specjalista i to jeszcze najlepiej z polecenia kogoś. Ja mam teraz straszna udrękę ze średnią córką, bo rozwijała się wolniej, fizjoterapeuta niby polecany mówił żeby dać czas, a teraz okazuje się, że masa rzeczy do nadrobienia. Fizjoterapia, integracja sensoryczna, bardzo krótkie wędzidełko, więc legopeda. Do tego straszny uparciuch więc ciężko z jakimkolwiek ćwiczeniem w domu.

Czy któraś z Was planuje już powrót do pracy? Żłobek?

Ana Ty z Warszawy jesteś? Mogę polecić miejsce gdzie na NFZ obejrzy małego naurolog, fizjoterapeuta i może doradzi coś. Ja umówiłam tam córkę w ciągu miesiąca bo akurat się coś zwolniło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Okolice Warszawy ale bez problemu dojadę.

Ja nie wracam, w planach mam wychowawczy. Moja szefowa zresztą próbowała mnie zwolnić i w czerwcu/lipcu okaże się czy zgłosi ten fakt w ZUS. Jeśli tak to będę szła do sądu pracy. Także nawet nie miałabym gdzie wracać bo tam już moja noga nie postanie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-17, 20:12   #4999
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

U nas na 9 miesiecy było 9200. Waga urodzeniowa 3,5 kg

Ja nie planuje powrotu do pracy. Nie mam z kim syna zostawić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-17, 22:22   #5000
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja wracam do pracy po urlopie macierzyńskim i wybraniu zaległego urlopu-także wyjdzie to mniej więcej w październiku. Mały pójdzie do żłobka. Uwielbia dzieci i w ogóle ludzi także myślę, że będzie tam w swoim żywiole

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 08:03   #5001
maybelline
Zakorzenienie
 
Avatar maybelline
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Honolulu :)
Wiadomości: 9 499
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja narazie nie wracam.

Chyba trzeba założyć nowy wątek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ból jest przejściowy. duma trwa wiecznie.
maybelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 13:38   #5002
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez maybelline Pokaż wiadomość
Ja narazie nie wracam.

Chyba trzeba założyć nowy wątek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A no trzeba czynisz honory?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 18:27   #5003
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ana to polecam poradnie Aga w Ożarowie mazowieckim, tel do rejestracji 227221677, tylko tam ze skierowaniem od pediatry, to jest ośrodek rehabilitacji dziennej i tak musi być na skierowaniu (to jest jakieś inne oznaczenie niż poradnia rehabilitacyjna), my mieliśmy jako wskazanie zaburzenia napięcia mięśniowego. W rejestracji jest bardzo sympatyczna pani i nam znalazła termin w ciągu miesiąca - neurolog i fizjoterapeuta.

Ja to tak dumam nad powrotem bo ceny żłobków ostro poszły w górę, a państwowych nie ma u nas. Do tego godzina dojazdu do pracy w jedną stronę....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 18:49   #5004
maybelline
Zakorzenienie
 
Avatar maybelline
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Honolulu :)
Wiadomości: 9 499
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
A no trzeba czynisz honory?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogę założyć ale bez piękny wstęp by był dopiero jak wejdę w przyszłości na laptopa 🤣 chyba, że któraś z Was ma możliwość szybciej to się nie wcinam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ból jest przejściowy. duma trwa wiecznie.
maybelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 19:21   #5005
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja prawie nie korzystam z lapka więc też nie zaoferuje niczego cud

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 20:54   #5006
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Ana myślę, że tu nie ma co porównywać wag poszczególnych dzieci, tylko jednak niech specjalista oceni, bo można niepotrzebnie się wpędzić w nerwicę.
Motyczka co do tej mowy to właściwie też mogłabym powtórzyć to co wyżej napisałam. Jeśli coś cię niepokoi to to skonsultuj że specjalistą. Może wszystko ok a może dzieć potrzebuje jakiegoś delikatnego wsparcia. Ale nie ma co się na tym etapie denerwowac, dzieci rozwijają się w tak różnym czasie, że te normy są bardzo szerokie. Ale specjalista zobaczy, oceni może wystarczy robić masaże buzi albo podciąć wędzidełko a może po prostu trzeba dłużej poczekać.
Bedzie dobrze dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oba wędzidełka mieliśmy podcięte już w pierwszym miesiącu bo był problem z kp. Jeszcze jej dam miesiąc. Potem działam. Ale mam nadzieję że coś się ruszy do tego czasu.

Do pracy jeszcze nie wracam.
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 21:21   #5007
maybelline
Zakorzenienie
 
Avatar maybelline
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Honolulu :)
Wiadomości: 9 499
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1286246

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ból jest przejściowy. duma trwa wiecznie.
maybelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-18 22:21:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.