Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2 - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2021-10-27, 15:17   #3511
maaalinowaaa
Zadomowienie

Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

U mnie też popęd seksualny zero...
No właśnie dlatego ta moja gin kazała mi zrobić te badania na kwasy żółciowe, bo jeśli tfu, tfu wyjdzie coś nie tak to zawsze można wywołać poród wcześniej zwłaszcza, że widać że mała jest póki co dobrze rozwinięta, a gorzej by było jakbym miała ta cholestaze i czekała cały czas...
Generalnie mówiła, że dobrze zrobiłam, że nie zbagatelizowałam tematu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez maaalinowaaa
Czas edycji: 2021-10-27 o 15:21
maaalinowaaa jest teraz online  
Stary 2021-10-27, 15:23   #3512
monicka_
Zakorzenienie

Ja przytyłam tylko parę kilo. Ale to chyna dlatego, że wczesniej jadłam bez zastanowienia słodycze, ciasteczka, soczki, a teraz ograniczam i do picia głównie woda. Odkryłam nowa edycję Żywiec zdrój woda z aromatami owocowymi bez cukru. Jak już nie mam ochoty na zwykłą wodę, to piję ten Żywiec z mandarynka i trawa cytrynową.
Ma to jednak swoje minusy, nie każdemu posmakuje kwaskowaty smak. No i chybw troche wzmaga zgagę ;-) strasznie chce mi się teraz dobrych smakowych piw i cydrów :-(
Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
Mój TZ od 20 listopada bierze miesięczny urlop już

Chcialam dzisiaj kupić w aptece kilka saszetek femartikel ale nie można na saszetki tylko całe opakowanie a to prawie 40 zl :/ a w sumie nie wiem czy się przyda.

O kurcze, w firmie mojego to by zwątpili jakby poszedł na miesięczny urlop xD w sensie nie wiem jak ten dział by się utrzymał w posadach. Za to baaardzo dużym plusem terminu grudniowego jest to, że mają zwykle wtedy przestój, zwykle już od świąt do początku stycznia wszyscy sa kierowani na urlopy, poza kilkoma pracownikami co ogarniają sprawy na koniec roku. Więc liczę na to, że dzięki temu będzie mógł być z nami dłużej w domu minusem jest to, że cały czas boję się utknac na oddziale na święta.
Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
A ile masz wzrostu? Ja mam 160 i mam krótki tułów, myślę że to przez to. W poprzedniej ciąży z córką na tym etapie też był podobny już, jedyne co to później wyskoczył. W poprzedniej ciąży miałam też wielowodzie, w tej to nawet nie wiem.
O ile w poprzedniej ciąży chciałam szybko mieć już widoczny brzuch, tak w tej dużo bym dała za mniejszy

Cichazabka, haha, no, mój biust nigdy się nie wychylał, a w tej ciąży to właściwie od razu brzuch zdominował
Fakt u mnie 173 cm wzrostu.
Cytat:
Napisane przez maaalinowaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie piękne brzuszki!
Ja to mam bardzo podobny do Zmalowanej .
Byłam na wizycie i póki co jest ok, a mała ma ok. 2900g. Co do tych prób wątrobowych to czekamy na ten dzisiejszy wynik i powiedziała, że jeśli będzie podwyższony to od razu mam jechać do szpitala nawet do innego, bo to nie są żarty... Jeśli chodzi o hemoglobine to jakoś tym powiedziała, że mam się aż tak nie martwić, ale przepisała mi tradyferon.

A czy miałaś jakieś objawy tej ewentualnej cholestazy? Czy to tylko tak wyszło, że zrobiłas badania z powodu swedzacej skóry na brzuszku?

monicka_ jest offline  
Stary 2021-10-27, 15:30   #3513
Zmalowana
Zakorzenienie

Kupiłam herbatkę z liści malin. Od dzisiaj zaczynam pić

Zmalowana jest offline  
Stary 2021-10-27, 15:42   #3514
maaalinowaaa
Zadomowienie

Monica w weekend w nocy swędziało mnie całe ciało, a zwłaszcza stopy i dłonie, a wlastak jest przy cholestazie. Odpukać na razie nie swędzi i czekamy na ten wy ik, bo może miałam to na tle nerwowym...

Stary 2021-10-27, 16:06   #3515
Eneajla
Zakorzenienie

Kupiłam łacha do porodu/karmienia, taka koszula bawełniana rozpinana po całości, lekka przewiewna, ale dłuższa za kolano. Jeszcze będę musiała z raz pójść żeby coś ustrzelić w ciuchu, bo jednak to co mam to strasznie krótkie, a po porodzie nie chciałabym świecić tyłkiem na oddziale.

I kupiłam też żurawinę z waszego polecenia, bo wyszło mi bardzo dużo tych bakterii w moczu i te leukocyty. Na pewno już mam jakiś stan zapalny. Pewnie sama żurawina to już nic nie zdziała.

Szkoda że ten ginekolog zbagatelizował te bakterie wcześniej aż się zapalenie zrobiło.

Tylko że nic mnie nie boli /nie piecze ani nie czuję swędzenia mocz oddaje normalnie. Ja nie wiem 🤷🏼☠♀️

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline  
Stary 2021-10-27, 16:24   #3516
czaroduszka
Raczkowanie

Wróciłam właśnie od gina, wszystko dobrze, szyjka długa i zamknięta. Sukces-mocz wyszedł dobrze, hemoglobina 11,9 a norma od 12 wiec tez tragedii nie ma, a żelaza już nie biorę, ale chyba znów zacznę.

Mowilam ze boli mnie brzuch czasem to stwierdził ze to normalne.

Dostałam skierowanie na te wszystkie HIV itp.

Następna wizyta za 3 tygodnie, pobierze mi wtedy gbs, kolejna 1 grudnia. I tyle

Eneajla jaka żurawinę kupiłaś? Ja wyleczyłam moje leukocyty, bardzo liczne bakterie i wszystko co tylko mogło być w tym moczu sokiem z żurawiny z apteki.
czaroduszka jest teraz online  
Stary 2021-10-27, 16:30   #3517
Kachna1990
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Wiecie, ja też trochę inaczej do tego podchodzę. Mam na stanie bliźniaki dwuletnie. Praktycznie cały czas jestem na nogach i praktycznie cały czas coś robię. Mimo, że tutaj nie narzekam, to mnie też a to boli, a to kłuje, a to brzuch mi twardnieje. A jak siądę czy się położę tylko dla samego faktu nic nie robienia, to później naprawdę ciężko mi się ruszyć. Jak się za dużo naschylam przy sprzątaniu zabawek dzieciaków, to później dopada mnie taka zgaga, że po prostu wymiotuje. Wieczorami miewam koszmarne bóle głowy.... Ale co poradzę? Mam dwie malutkie istotki, o które muszę zadbać i po prostu raczej średnio patrzę na to, że coś mnie boli. Jak ja czegoś nie zrobię, to niestety samo się nie zrobi.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Właśnie pisz jak coś gryzie, boli, masz dość, nie trzymaj w sobie. Wiadomo, że bez dzieci się człowiek położy spać i ma o wiele prościej. Więc jak słyszę jak ogarniacie siebie, dzieci, to na prawdę jestem pod wrażeniem.
Kachna1990 jest offline  
Stary 2021-10-27, 17:04   #3518
Eneajla
Zakorzenienie

Czaroduszka żurawinę z biedronki, ale cukier ma, więc to nie wiem czy to coś da

Edytowane przez Eneajla
Czas edycji: 2021-10-27 o 17:05
Eneajla jest offline  
Stary 2021-10-27, 17:04   #3519
monicka_
Zakorzenienie

Cytat:
Monica w weekend w nocy swędziało mnie całe ciało, a zwłaszcza stopy i dłonie, a wlastak jest przy cholestazie. Odpukać na razie nie swędzi i czekamy na ten wy ik, bo może miałam to na tle nerwowym...

Oby było ok
Cytat:
Napisane przez czaroduszka Pokaż wiadomość
Wróciłam właśnie od gina, wszystko dobrze, szyjka długa i zamknięta. Sukces-mocz wyszedł dobrze, hemoglobina 11,9 a norma od 12 wiec tez tragedii nie ma, a żelaza już nie biorę, ale chyba znów zacznę.

Mowilam ze boli mnie brzuch czasem to stwierdził ze to normalne.

Dostałam skierowanie na te wszystkie HIV itp.

Następna wizyta za 3 tygodnie, pobierze mi wtedy gbs, kolejna 1 grudnia. I tyle

Eneajla jaka żurawinę kupiłaś? Ja wyleczyłam moje leukocyty, bardzo liczne bakterie i wszystko co tylko mogło być w tym moczu sokiem z żurawiny z apteki.
Gratulacje dobrych wyników !

monicka_ jest offline  
Stary 2021-10-27, 17:06   #3520
Eneajla
Zakorzenienie

Kupiłam teraz ten sok z żurawiny bez cukru. Ale jak go pić na czczo rano czy przed snem i z wodą rozcieńczać czy nie ?

Eneajla jest offline  
Stary 2021-10-27, 17:09   #3521
Patryka
Wtajemniczenie

Eneajla, ja brałam zawsze żurawinę w tabletkach. Pomagała mi nawet przy zapaleniu pęcherza takim, że siusiałam krwią (to jeszcze za dawnych czasów). W ciąży poprzedniej też się nią leczyłam i nigdy nie musiałam brać antybiotyku na zapalenie pęcherza. Tak więc polecam bardzo.

Patryka jest offline  
Stary 2021-10-27, 17:17   #3522
czaroduszka
Raczkowanie

Monicka dziekuje

Eneajla ja piłam 2 kieliszki od wódki rano, jeden w południe i dwa na noc całe 900 ml wypiłam tak bez rozcieńczania ale to już jak chcesz. Jak mi się skończył to kupiłam wyciąg z żurawiny w tabletkach i brałam 2 na noc wykończyłam to opakowanie i zrobiłam badanie prywatnie i było już ok. A teraz pije zapobiegawczo 2 kieliszki na noc.
Stary 2021-10-27, 17:17   #3523
Eneajla
Zakorzenienie

Mogłam wziąć w tabletkach ale kupiłam to.

I będę podjadać tą suszoną żurawinę.
Mogłam pomyśleć o tym wcześniej, ale to ten gin nic nie mówił żeby profilkatycznie coś sobie brać

No mnie tam nic nie piecze i nie boli, jedynie ta egzema na dłoni mi się zaogniła więc na pewno jakiś stan zapalny w organizmie jest. Screenshot_20211027-171400.jpg

Eneajla jest offline  
Stary 2021-10-27, 17:26   #3524
konwalia866
Rozeznanie

Ale ladne brzuszki. Ja to mam moze 1/3 z tego

Czaroduszka super, ze po badaniach i wizycie wszystko ok. Ile wazy Twoj dzidek?

Ja teraz daje krople olejku herbacianego na wkladke i czuje pieczenie tez tak mialas?
Na noc dalej czopki, bo jak przestane brac od razu wszystko wraca.

Patryka z polozna umowe wszystkie formalnosci do porodu ogarnelas?

Zyjesiedalej, nadal masz ten zespol niespokojnych nog?

Ja nawet nie dzwonilam do srodowiskowej. Ta moja z 1 ciazy na emeryturze i jakos mi sie nie pali brania nieznanej poloznej.

Edytowane przez konwalia866
Czas edycji: 2021-10-27 o 17:31
konwalia866 jest offline  
Stary 2021-10-27, 17:27   #3525
Eneajla
Zakorzenienie

Cytat:
Monicka dziekuje

Eneajla ja piłam 2 kieliszki od wódki rano, jeden w południe i dwa na noc całe 900 ml wypiłam tak bez rozcieńczania ale to już jak chcesz. Jak mi się skończył to kupiłam wyciąg z żurawiny w tabletkach i brałam 2 na noc wykończyłam to opakowanie i zrobiłam badanie prywatnie i było już ok. A teraz pije zapobiegawczo 2 kieliszki na noc.
Ok, to wypije teraz, ale kwaśne to, z wodą to pójdzie jakoś.

Czyli 3 razy dziennie po 50 ml? Na opakowaniu napisali 50 ml dziennie, no ale przy bakteriach, a wyszły bardzo liczne i reszta wyników to nie zaszkodzi większa dawka?

Eneajla jest offline  
Stary 2021-10-27, 17:37   #3526
czaroduszka
Raczkowanie

Konwalia nie wiem ile wazy, nie robi mi usg.

Eneajla tak by wychodziło właśnie ze 125 ml dziennie.

Yaira ja mam plus 14 kg:/ czuje się jak świnka i tez jestem jak odkurzacz. Ale przynajmniej jem odżywcze rzeczy.
Stary 2021-10-27, 17:40   #3527
Patryka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez konwalia866 Pokaż wiadomość
Ale ladne brzuszki. Ja to mam moze 1/3 z tego

Czaroduszka super, ze po badaniach i wizycie wszystko ok. Ile wazy Twoj dzidek?

Ja teraz daje krople olejku herbacianego na wkladke i czuje pieczenie tez tak mialas?
Na noc dalej czopki, bo jak przestane brac od razu wszystko wraca.

Patryka z polozna umowe wszystkie formalnosci do porodu ogarnelas?

Zyjesiedalej, nadal masz ten zespol niespokojnych nog?

Ja nawet nie dzwonilam do srodowiskowej. Ta moja z 1 ciazy na emeryturze i jakos mi sie nie pali brania nieznanej poloznej.
Położna mówiła, że miesiąc przed terminem podpisuje się umowę, ustaliłam więc że na początku listopada będę do niej dzwonić. Akurat 5 listopada mam wizytę, to od razu po wizycie do niej zadzwonię.

Patryka jest offline  
Stary 2021-10-27, 18:06   #3528
maaalinowaaa
Zadomowienie

Eneajla, a dużo wyszło Ci tych leukocytow w moczu?
Moja gin mówiła, że jeśli kiedyś wyjdą mi leukocyty to mam powtórzyć badanie, bo czasem wystarczy, że do próbki dostanie się choć troszkę śluzu i już wynik będzie z fałszowany.

Stary 2021-10-27, 18:13   #3529
czaroduszka
Raczkowanie

A mam pytanko:

Golilam się dziś z lusterkiem i trochę się przeraziłam- mam strasznie ciemne wargi sromowe i ogólnie te strefy, ciemnoczerwone aż fioletowe. Podejrzewam ze to ukrwienie, Wy tez tak macie? No i moje piersi tez już od jakiegoś czasu nie są nabrzmiałe i przybrały w miare normalny wygląd.
Stary 2021-10-27, 18:20   #3530
Wiedzminkaa
Rozeznanie

Cytat:
A mam pytanko:

Golilam się dziś z lusterkiem i trochę się przeraziłam- mam strasznie ciemne wargi sromowe i ogólnie te strefy, ciemnoczerwone aż fioletowe. Podejrzewam ze to ukrwienie, Wy tez tak macie? No i moje piersi tez już od jakiegoś czasu nie są nabrzmiałe i przybrały w miare normalny wygląd.
Tak, moje wargi też tak brzydko wyglądają. No po prostu aż mi słabo jak na nie patrzę.

Wstawiłam pierwszą pralkę rzeczy dla małej, więc jest postęp

Wiedzminkaa jest teraz online  
Stary 2021-10-27, 18:28   #3531
maaalinowaaa
Zadomowienie

Dziewczyny, a ja mam głupie pytanie, czy leci już Wam siara z piersi? Mi kompletnie nic, a na szkole rodzenia większość dziewczyn twierdziła, że już praktycznie od jakiegoś czasu leci, a wiele z nich ma termin porodu później niż ja.

Stary 2021-10-27, 18:41   #3532
Kachna1990
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
A mi się wydaje że jakby cycki mi się zmniejszyły, były do 2 trymestru takie nabrzmiale, a teraz są wciąż ciut większe niż na początku ale jakoś jakby opadły

A jak wasze libido? Jak weszłam tylko w 3 trymestr to zapomniałam co to seks. 0 jakiegokolwiek popędu, współczuję mojemu tż

Moje libido chętne, ale ja znowu nie mogę medycznie.

O to ja mam mały brzuch w porównaniu do Was, a mam 32 tydzień, ale już mi taki wystarczy. Dzisiaj mi dał brzuch popalić, śniadanie zwymiotowałam, potem leżałam, zrobiłam na siedząco leniwe, mąż ugotował i przeleżałam do 17 prawie. Nie wiem czy za bardzo nie pougniatałam. Akurat dziś przyszedł koleś zacząć sufit, miały być 2 dni, jak zaczął skrobać to odpadało wszystko, to na 3 razy będzie robił, akurat kończył pierwszy etap, mąż jakaś ważna rozmowa, to musiałam się ruszyć do niego.

Teraz już trochę lepiej, mała przestała swoje akrobacje, to nie jest już brzuch tak napompowany, ale dziś to równo dawała po żóądku, po pęcherzu, a takim spokojnym dzieckiem była na początku. Po 19, ok, 20 zwykle się znów uaktywnia.

Mam nadzieję, że tego 2.11 będzie ok, bo widzę, że mąż ma akurat dużo pracy, słabo co go oderwać od kompa, a tu na jego głowie teraz posprzątać itp. usnął dziś po pracy, a po 20 znów ma coś do zrobienia.
Kachna1990 jest offline  
Stary 2021-10-27, 18:41   #3533
czaroduszka
Raczkowanie

Jeju ten mój chłop to chyba zawróci na samolot jak mnie zobaczy 😂

Mi nic z piersi nie leci.
Stary 2021-10-27, 18:43   #3534
zyjesiedalej
Zadomowienie

Mi polozna nic nie mowila o umowie,tylko skladalam deklaracje. Czy mowicie o prywatnych?

Ja sie tam nawet nie ogladalam..

Na razie neszcze robie na czuja. Wystarczy,ze widze piersi nabrzmiale,z zylkami,ogromnymi ciemnymi sutkami...

Dziewczyny.tu pisaly,ze leci niektorym siara, mi nie.

Rls jakis sie pojawia,ale na ogol nie jest tak silny jak wtedy co Wam pisalam. Wstaje wtedy na fotel i tak próbuje czytac. Ta rwa kulszowa czy co to bylo tez przeszla,jupi. Teraz tylko tocze sie jak pingwinek. I masc trochę zlagodzila tego hemoroida.

Przez temat cholestazy wydaje mi sie,ze mnie wszystko swedzi!

Ale wysypka za to nie schodzi... chcialsm isc do lekarza ale trzeba czekac z.3.dni.bo dizo osob choruje i w sumie boje sie,zeby czegoś nie zlapac.

Co do anemii to czytalsm tez ze warto pic kakao. Pyszne,w porównaniu z zakwasem😂

A robila ktoras sok wyciskany z jablek i buraka? Jakie dac proporcje zeby buraka nie bylo czuc?🙄

Mialam drzemkę popoludniu wiec noc bedzie juz w ogole przekichana.

A jutro usg 3 trymestru!
Stary 2021-10-27, 18:45   #3535
zyjesiedalej
Zadomowienie

Zamowilam taki otulacz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20211026-170723_OLXpl.jpg (80,6 KB, 39 załadowań)
Stary 2021-10-27, 18:47   #3536
Eneajla
Zakorzenienie

Cytat:
Eneajla, a dużo wyszło Ci tych leukocytow w moczu?
Moja gin mówiła, że jeśli kiedyś wyjdą mi leukocyty to mam powtórzyć badanie, bo czasem wystarczy, że do próbki dostanie się choć troszkę śluzu i już wynik będzie z fałszowany.

Dużo i we krwi też mam na granicy tych leukocytow dużo na samej granicy 10.4 i ph 8 moczu i bardzo liczne bakterie.

Wypiłam tej żurawinki ale to taki kwas że musiałam z wodą rozcieńczyć bo aż piekło mnie gardło. Kurcze żeby pomogło bo nie chcę brać antybiotyków.

Eneajla jest offline  
Stary 2021-10-27, 18:50   #3537
Kachna1990
Wtajemniczenie

Cytat:
Kupiłam łacha do porodu/karmienia, taka koszula bawełniana rozpinana po całości, lekka przewiewna, ale dłuższa za kolano. Jeszcze będę musiała z raz pójść żeby coś ustrzelić w ciuchu, bo jednak to co mam to strasznie krótkie, a po porodzie nie chciałabym świecić tyłkiem na oddziale.

I kupiłam też żurawinę z waszego polecenia, bo wyszło mi bardzo dużo tych bakterii w moczu i te leukocyty. Na pewno już mam jakiś stan zapalny. Pewnie sama żurawina to już nic nie zdziała.

Szkoda że ten ginekolog zbagatelizował te bakterie wcześniej aż się zapalenie zrobiło.

Tylko że nic mnie nie boli /nie piecze ani nie czuję swędzenia mocz oddaje normalnie. Ja nie wiem 🤷🏼☠♀️

Wczoraj nam babka w szkole rodzenia opowiadała, że wychodzą czasem te bakterie w moczu, jak źle pobieramy.
Opowiadała, że trzeba podmyć się pod prysznicem, powycierać ręcznikiem papierowym- czystym, nietrzymanym w łazience gdzie jest toaleta, a następnie sikamy, nie przerywamy strumienia, podkładamy kubeczek, odkładamy. Trzeba uważać żeby toalety nie dotknąć itp. Piszę to, bo jak mówisz, że nie masz żadnych objawów to może błąd przy badaniu.
Kachna1990 jest offline  
Stary 2021-10-27, 18:56   #3538
Wiedzminkaa
Rozeznanie

Ja nie mam nic siary. W pierwszej ciąży też w ogóle nie miałam.

Wiedzminkaa jest teraz online  
Stary 2021-10-27, 19:00   #3539
Coldplay
Wtajemniczenie

Cytat:
Dużo i we krwi też mam na granicy tych leukocytow dużo na samej granicy 10.4 i ph 8 moczu i bardzo liczne bakterie.

Wypiłam tej żurawinki ale to taki kwas że musiałam z wodą rozcieńczyć bo aż piekło mnie gardło. Kurcze żeby pomogło bo nie chcę brać antybiotyków.

Tymi leukocytami w morfologii się nie przejmuj, bo w ciąży fizjologicznie są powyżej normy. Ja też już mam 12 tys. bodajże

Edytowane przez Coldplay
Czas edycji: 2021-10-27 o 19:02
Coldplay jest offline  
Stary 2021-10-27, 19:02   #3540
czaroduszka
Raczkowanie

To się wtedy nazywa bezobjawowy bakteriomocz. Ale fakt wymyć się trzeba porządnie przed oddaniem moczu...
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości