Jaki depilator wybrać?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-11, 09:23   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Jaki depilator wybrać??


Dotychczas używałam maszynki potem kremu a teraz wosku...Podsumowując pare lat wydalam ladna sumke pieniazkow. Jestem pewna ze moglabym sobie sprawic najnowszy depilator, ale niestety ten pomysł zaświtał w mej główce niedawno.... No i pojawił sięogromny problem: Na naszym rynku jest wiele firm rozprowadzających depilatory po kilka modeli każda, ale który z nich jest dobry, który warto wybrać?? Nie mam zielonego pojęcia [img]icons/icon9.gif[/img]
Mam nadzieję, że wspomożecie mnie, drogie Internautki, swoimi opiniamii.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 09:42   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jaki depilator wybrać??

Ja używam depilatora Philips Satinelle vitesse (to starszy model, bez dodatkowych gadżetów) i jestem bardzo zadowolona. Mam koleżankę, która wypróbowała i Philipsa i Browna, i uważa, że najlepszy nawet Brown nie dorównuje najtańszym Philipsom.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 11:27   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jaki depilator wybrać??

Dziękuję za podpowiedź, a czy mogłabyś powiedzieć jak radzisz sobie z wrastającymi włoskami???
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 12:57   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jaki depilator wybrać??

Ja mam starego Brauna i jest dosyć skuteczny. Jednak korzystam z niego rzadko ponieważ:
1. te nieszczęsne wrastające włoski! (peeling nie bardzo skutkował)
2. wydepilowanie jednej nogi zajmowało mi ok. 30 minut
3. niektóre włosy nie były wyrywane z cebulkami, tylko tuż przy nasadzie --> odrastały szybko
4. no i jeszcze ból (ale do tego można się przyzwyczaić)
5. nie zawsze była to depilacja dokładna, żeby wyrwać każdy włosek trzeba bardzo dużo czasu i poprawek (czasem pęsetką) - ale możliwe, że to zależy od rodzaju depilatora.
Najbardziej uciążliwe były te wrastające włoski (co prawda odrastały po ok. 3 tyg, ale jak usunąć takie wlosy? zyletka porani nogi, a depilator nie chwyci...), no i ten czas (perspektywa spędzenia ponad godziny na sprawianiu sobie bólu nie zawsze pociąga) [img]icons/icon7.gif[/img]
No ale są też zalety- włosy wolno odrastają. Jeśli więc znajdziesz sposob na wrastanie, to jest to metoda godna polecenia.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 13:22   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jaki depilator wybrać??

W sumie to najbardziej obawiam się tych wrastających włosków. [img]icons/icon9.gif[/img], moje mają do tego skłonności, co zaobserwowałam stosując wosk. Ale warto spróbować, tylko szkoda jak tyle kasy na darmo miało by pójść.... [img]icons/icon9.gif[/img] Jeszcze o tym pomyślę, ale dzięki za radę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 14:07   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jaki depilator wybrać??

ja tez mam brauna - jest ok, ale mam dokladnie te same problemy co gretchen, wiec tymczasowo zaniechalam takiej depilacji.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-13, 18:50   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Radzę ostrożność!!!

Witam tak sobie tu dziewczyny piszecie o zaletach tego czy tamtego depilatora ale żadna nie wpomniała o zagrożeniach jak mogą powstać w czasie używanie depilatora jak np. zapalenie mieszka włosowego. Leczy sie to długo i namiętnie i pozostają po tym blizny. Wiem co mówie bo przez pół roku się leczyłam. A tej przyjemności nabawiłam się od depilatora i wrastających włosków.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-05-13, 21:19   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Radzę ostrożność!!!

Oczywiście, że depilator elektryczny nie jest pozbawiony wad, ale zapalenia mieszków włosowych (folliculitis) można się również nabawić używając maszynki do golenia- czesto ten problem dotyczy panów.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 10:50   #9
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
depilator?

Kochane, ktory lepszy ten co scina wloski czy ten co wyrywa (pomijajac, ze po wyrwaniu wloski tak szybko nie odrastaja)?
Wszelkie opisy doswiadczen z jednym i z drugim mile widziane

monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 11:07   #10
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: depilator?

To co ścina włoski to nie depilator a golarka elektryczna i włoski odrastają po niej po jednym dniu. Ponieważ działa to na tej samej zasadzie, co zwykła maszynka. Po depilatorze włoski rosną rzadsze i rzadziej jedyny minus, że wrastają w skórę.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 11:40   #11
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: depilator?

koculek napisał(a):
> To co ścina włoski to nie depilator a golarka elektryczna

tak, tak zgadza sie zle sie wyrazilam
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-03, 14:12   #12
EWA@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 23
GG do EWA@
Re: depilator?

POlecam depilator BRAUNA Silk epil ( fioletowy). jest na prawdę rewelacyjny, troche drogi ( ok 300zł) ale warto. Ma 2 nasadki, pierwsza jest dla "początkujących", bardzo delikatnie wyrywa włoski, przyzwyczaja noge do depilacji druga nakładką która ma juz wiecej pęset i dzieki niej depilacja jest o wiele szybsza.
Jest na prawde bardzo dobry, włoski potem nie wrastają w skórę. dodatkowo jest rekawica chłodząca którą wkładasz do lodówki i tuz przed depilacją przykłdasz do nogi - działa na zasadzie znieczulenia skóry i potem juz na prawde nie czuc bólu
także polecam i gorąco pozdrawiam
EWA@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 14:39   #13
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: depilator?

Ja właśnie zastanawiam się nad wymianą mojego starego na lepszy model Obecnie używam Philips Satinele, bardzo prosty, z jedną funkcją, jednak po dwóch latach chciałabym coś nowego Działa nawet bez zarzutu, ale mniemam że nowsze usuwają włoski szybciej i mają dodatkowe nasadki.
Czy są depilatory ze specjalnym nasadkami do okolic bikini? Dziewczyny, jeśli używacie takich depiltorów powiedzcie jak się spisują bo jestem bardzo ciekawa i nie wiem na co się zdecydować
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 15:41   #14
EWA@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 23
GG do EWA@
Re: depilator?

ten Brauna ( silk epil) o którym pisałam ma własnie taką nasadkę. Jest mniejsza i ma o wiele mniej peset. spokojnie mozna nia golić okolice bikini. naprawde polecam, ja jestem zchwycona, jest bardzo delikatny. POzdrawiam
EWA@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 17:06   #15
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: depilator?

Moge podpisac sie pod wypowiedzia mojej imienniczki-Ewy.
Takze mam depilarot Brauna SilkEpil i takze moge go polecic.
Nie uzywam co prawda rekawicy dolaczonej do przyrzadu (dla mnie troszke zabawy i zajmuje to wiecej czasu ktorego wiecznie mi brakuje ).
Depilator ma dwie nasadki-jesli nie jestes przyzwyczajona do wyrywania wloskow (woskiem badz depilatorem), sprobuj od nasadki dla poczatkujacych. Jesli mialas juz pare razy robiona depilacje np.woskiem sadze ze bez problemu mozesz od razu uzywac tej "normalnej".
Aha, Ewa napisala, ze wloski po tym depilatorze nie wrastaja-jest to jedyna rzecz z ktora sie nie moge zgodzic bo po wszystkich wloski wrastaja, choc jak widac zalezy tez od skory.

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 17:11   #16
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: depilator?

Oj, prosilas tez o opis jednego i drugiego depilatora a ja skupilam sie tylko na elekrtrycznym.
Depilatro nie wyrywajacy wloskow to raczej golarka, co zostalo juz wspominane.
Po golarce wloski odrastaja grubsze, twardsze i ciemniejsze (oczywiscie z czasem sie takie staja).
Jesli jestes brunetka to tym bardziej odradzam scinanie wloskow-brunetki maja naturalnie mocniejsze i ciemniejsze wloski, a co dopiero bedzie po regularnym uzywaniu golarek.
Ja nie chcialam meskiego zarostu i wybralam depilator
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 17:18   #17
diorek*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 164
Re: depilator?

dziewczyny ? mówicie o tym depilatorze ?
>http://www.braun.com/pl/heidiklum/start.html
Własnie tak czytam i strasznie mam na niego chrapkę już od dłuszego czasu widziałam go w sklepie za 349 zł ( choć tutaj w internetowym wychodzi taniej 289 zł , nie wiem tylko czy to jest z VATem czy nie ) , jak rozumiem to jest depilator i też golarka (?) między innymi do okolic bikini ( najbardziej mnie interesuje to , że jak tu czytam ta golarka jest tak łagodna że bez obaw można jej używać nawet nie tylko do okolic bikini ale i na te okolice - próbował już ktoś ? ) .
A brzękoli szczególnie głośno , czy cichutko ?
Jeżeli tak chwalicie ....
diorek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 17:24   #18
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: depilator?

dziekuje pieknie za wypowiedzi, brunetka (dla ktorej postawilam to pytanie) swoje wloski pewnie zacznie wyrywac depilatorem, bo scinac gillettem, jak mowi, "nie nadazam"
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 17:28   #19
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: depilator?

Tak, ten depilator ma nasadke golaca takze.
Ja mam jednak ten: http://hipernet24.pl/prodinfo.php?it...kt_id=&pro_id=
Do okolic bikini nie uzywam depilatora (caly czas sie boje, bo te okolice sa naprawde bardzo wrazliwe), ale bez problemu uzywam do usuwania wloskow z pach. Nareszcie mam sliczne paszki bez czarnych kropek, czerwonych krostek itp
A wlasnie, ja kupowalam swoj jak ten wlasnie wychodzil ale mi nie zalezalo na golarce bo wlasnie chcialam wloski oslabic, a balam sie ze niekiedy golarka moglaby kusic

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-03, 17:34   #20
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: depilator?

Dziewczyny, napiszcie czy to ten nowy depilator do którego link podała Diorek Coraz bardziej mi się podoba i mam chętkę na niego
Czy w tym depilatorze jest specjalna nasadka do bikini która wyrywa włoski czy po prostu golarka? Czytam i jakoś doczytać się nie mogę, zgłupiałam już i nie wiem która nasadka się nadaje do bikini Zastanawia mnie to czy taka golarka rzeczywiście dokładnie usuwa włoski i czy nie zostają czarne kropeczki.
Ewo, depilujesz bikini nasadką która wyrywa włoski? Czy to bardzo boli?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 17:39   #21
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: depilator?

Też mam Brauna ale jakiś starszy model. Końcówki są dwie - depilator i golarka. I właściwie nie jestem zadowolana z żadnej z tych opcji. Po depilatorze wrastają mi włoski potwornie a potem zostają blizny. I nigdy nie udaje mi się wyrwać wszystkich włosków, choć spędzam z tym przyrządem mnóstwo czasu... Co do golarki - szybciej i dokładniej da się ogolić nogi zwykłą. No i ciszej
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 17:47   #22
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: depilator?

Depilatory elektryczne niby nie powinny byc uzywane do doepilacji okolic bikini czy pach, ale z powodzeniem (przynajmniej moj) mozna do pach stosowac, co do bikini (wlasciwie o to pytalas) z nasadka "starter" powinnas sobie bez prolbemu poradzic.
Czy brzeczy bardzo? bardzo moze nie, ale cichutko na pewno tez nie chodzi
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 18:16   #23
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: depilator?

Dzięki dziewczyny
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 18:40   #24
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: depilator?

ja mam depilator philipsa taki z lodowa nakladka do lagodzenia bolu.

no wiec zaczne od tej nakladki - pic na wode, foto montaz. nic nie dawala, ciagle zpominalam ja zmrozic, wiec zaczelam golic sie bez.

depilatora uzylam jakies 5 razy. po pierwszym razie wloski faktycznie wolno odrastaly i bylo ich malo. bardzo sie ucieszyma, ale to byla cisza przed burza. okazalo sie ze wloski rosna bardzo nieregularnie. jak usunelam jedne, to (choc one odrastaly wolno) ich 'sasiedzi' sie zaraz pojawiali i golilam co tydzien.

doszlam do wniosku, ze jak mam do wyboru: co tydzien bolesnie i ze ubcznymi efektami (wrastajace wloski) a codziennie, szybko, bezbolesnie - wybralam to drugie. teraz gole sie codziennie pod prysznicem maszynka. zajmuje mi to dwie minuty. jest bezbolesne. niech zyja galarki!!!!


ps. nie wykluczam, ze jak wyjde za maz i zamieszkam z mezczyzna zmienie zdanie. ale szczerze mowiac watpie. moja mama cale zycie tak robi - codziennie wieczorkiem 2 minuty na depilacje.
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 21:56   #25
EWA@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 23
GG do EWA@
Re: depilator?

ale uważajcie dziewczyny są dwa depilatory BRAUNA "silk epil" jeden najnowszy fioletowy (o którym mowa, który bardzo polecam )ma własnie dwie nasadki depilujące z pesetami natomiast drugi - niebieski ma zamiast nasadki startera - golarkę.
Zanim dostałam owy fioletowy spotkałam sie z tym ze panie w sklepie stwierdzały ze oba niczym sie od siebie nie różnią, wiec pamietajcie zeby wczesniej sprawdzic, bo czasem ludzie chcą wcisnąć czlowiekowi różne dziwne rzeczy

p.S. depluje "starterem" bikini i naprawdę to nic strasznego. Wczesniej tylko przykładam tte chłodząca rekawice która jest w zestawie - to na prawde działa, jest to rzecz jasna troche bardziej bolesne niz na przykład łydki ale jest ok.
pozdrawiam
EWA@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 22:08   #26
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: depilator?

drogie panie. to ja tak sobie myślę: mówiecie, że wam włoski wrastają i mówicie, że używacie. Więc jak sobie radzicie??

Pytam, bo trochę mi szkoda, że mój depilator (prezen od taty) leży na ostatniej półce i zbiera kurz
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 02:08   #27
Liluu
Raczkowanie
 
Avatar Liluu
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 374
GG do Liluu
Re: depilator?

Naprawde bardzo polecam Braun Silk Epil 3370. Jest naprawde rewelacyjny. Ma dodatkowo nasadkę golacą. Nogi sa gladkie przez prawie tydzien czasu. Bez porownania z goleniem maszynka, po ktorej faktycznie nogi zaczynaja nie byc gladkie po jednym dniu. Dodatkowo jest nakladka masujaca, do delikatnych okolic,mozna powiedziec ze swietnie spelnia swoja role.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10271.jpg (24,3 KB, 50 załadowań)
Liluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 10:09   #28
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: depilator?

Niusiu, ja przy pierwszej depilacji depilatorem wyłam z bólu, a moje nogi wyglądały jakby pokryte jakąś ostrą wysypką niewiadomego pochodzenia Jednak zacięłam się i nie dałam za wygraną. Było to dwa lata temu i od tej pory maszynki użyłam chyba tylko raz. Teraz nie wyobrażam sobie golenia nóg codziennie i do szału doprowadzałyby mnie drapiące odrastające włoski Tak to, włoski po depilatorze są cienkie, miękkie i delikatne. To prawda że gładkie nogi przez 4 tygodnie to pic na wodę ale depilacja raz w tygodniu lub 3 razy na miesiąc wystarczy i jest szybka. Wolę to niż zabawa z maszynką w czasie prysznica
Co do wrastania włosków to peeling dwa razy w tyg. lub masaż szorstką rękawicą i powinno pomóc

MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 10:54   #29
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: depilator?

i takie peelingi zapobiegaja wrastaniu??

a jak to pogodzic z checia opalania. zwlasza teraz. przeciez peeling sciera opaleniezne
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 11:08   #30
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: depilator?

Peeling powinien pomóc; zauważyłam po sobie że gdy nie robie peelingu to włoski częściej wrastają. Oczywiście każda skóra jest inna i reaguje inaczej, ale jeśli to nie pomoże to na forum dziewczyny mówiły o wielu sposobach na wrastające włoski. Trzeba tylko poszukać
Bez przesady że peeling tak mocno ściera opaleniznę Powiedziałabym że bardziej odświeża i przygotowuje skórę do opalania, a opalenizna jest równomierna
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-25 14:46:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.