Normaderm Vichy-wg etykiety krem nawilżający...czemu wysusza?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-03, 13:30   #1
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz

Normaderm Vichy-wg etykiety krem nawilżający...czemu wysusza??


Temat kremu z oferty Vichy był co prawda już poruszany na forum plotkowym, ale wypowiedzi ograniczyły się do stwierdzenia, że ów produkt przesusza skórę..Chciałabym go kupić ze względu na dość dobre opinie na KW, ale trochę się obawiam tego wysuszania Jak to jest, na etykiecie wyraźnie jest napisane, że jest to krem nawilżający pomagający w walce z niedoskonałościami cery. A tego u mnie ostatnio dostatek (wszystko przez hormony, które szaleją bo jeszcze karmię piersią)...Czy ktoś może mi powiedzieć więcej o składzie tego kremu, wiem, że jest obecny tam alkohol a co jeszcze?
Czy kobiety karmiące piersią mogą go używać?
Jak radzić sobie gdy nie daj boże rzeczywiście buzia się wysuszy??
Pozdrawiam
Aneta
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-03, 14:04   #2
Dotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
Re: Normaderm Vichy-wg etykiety krem nawilżający...czemu wysusza??

Przyłączam sie do pytania! też zastanawiam się nad kupnem tego kremu, mam cerę mieszaną (w przeważającej części tłustą) ale i wrażliwą - naczynkową, stosuję delikatne kosmetyki a przed nałożeniem kremu jeszcze dodatkowo żel na naczynka. Kuszą mnie bardzo opinie dotyczące tego kremu, bo u mnie podobnie jak u ciebie też buzują hormony i potrzebuję kremu który nie tylko by nawilżał ale i likwidował niedoskonałości. Czy można używac ten krem w okresie jesienno - zimowym, czy dostatecznie będzie chronił skórę tłustą i wrażliwą, oczywiście w duecie z podkładem. Czy nie jest on drażniący?
Dotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-03, 15:18   #3
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz
Re: Beatko, Basiu, wizażanki poradźcie!!!

Podciągam wątek, bo mam nadzieję, że kiedyś znajdzie się ktoś kto oświeci mnie co do właściwości i problemu przesuszania tego kremiku, będę czekać!!!
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-03, 15:53   #4
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Beatko, Basiu, wizażanki poradźcie!!!

Proste, piszą, że nawilżający, ale czy producent zawsze spełnia swoje obietnice? Tak piszą tylko, żeby zanęcić...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-03, 17:33   #5
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz
Re: Beatko, Basiu, wizażanki poradźcie!!!

Tak Lejuś, wiem, że nęcą i nie zawsze mają rację. Ale mnie zastanawia skład tego kremu...Wg tego co udało mi się wyczytać w skład tego specyfiku wchodzi jakiś innowacyjny kompleks ZINCADDONE, który zawiera:

1. kwas glikolowy, który odblokowuje pory

2. glycadone, oczyszcza

3. dermostin, stymuluje proces odnowy komórkowej

Moje wątpliwości to to czy skałdniki w/w nie znane mi bliżej nie będą dla mnie szkodliwe? W końcu karmię piersią synka a nie mam zielonego pojęcia czy przy stosowaniu kremów coś się przedostaje do pokarmu.. Dlatego proszę o pomoc Beatkę i Basię by mnie oświeciły

Pozdrawiam cieplutko
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-03, 22:59   #6
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz
Re:Czy już nikt mi nie pomoże??

Ehh, czekam na tą poradę jak na zbawienie a tu cisza w eterze..Czyżby nikt naprawdę nie był w stanie mi wyjaśnić tych składników??????
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-03, 23:10   #7
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re:Czy już nikt mi nie pomoże??

Moim zdaniem to najdroższy blef jaki miałam,ha coś okropnego rzeczywiście paskudnie wysuszył mi skóre i sie przestawiłam na phisiogel do tej pory odczówam skutki użycia zaledwie kilkakrotnego normadermu,szczypie i w zime to juz w zupełności nie polecam
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-11-03, 23:59   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re:Czy już nikt mi nie pomoże??

Na pewno nie warto używać całej serii bo może przesuszyć cerę, krem może i nie taki najgorszy ale i bez rewelacji, odradzam stosowanie teraz w zimie bo więcej zaszkodzi niz pomoże. Można spróbować latem (znam ten krem tylko z próbek i kupię go sobie latem) ale na pewno nie teraz...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 08:52   #9
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz
Re:Glinka zielona Argiletz, maska Lodos De noyle's

Wyczytałam w którymś poście, że Beatka polecała na wypryski właśnie tą glinkę i maskę Lodos, gdzie można je kupić?? Wie ktoś??
Cmoczki
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 11:59   #10
Dotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
Re:Glinka zielona Argiletz, maska Lodos De noyle's

Glinkę w aptece albo na Esenti.pl, na wypryski najlepsza jest glinka zielona. sprzedawana jest w proszku i w tubie. Szaszetka proszku kosztuje ok. 5 zł, a tuba okolo 18 zł. Tuba jest poręczniejsza ale nie wszędzie można ją dostać. W esenti jest.
Sama ją używam i przyznaje że jest rewelacyjna, ale może podrażniać. Ostatnio wyskoczyły mi trzy niespodzianki i tą glinką zlikwidowałam je w ciągu weekendu!!! cudo!!!
a co do tej drugiej to niestety nie wiem gdzie można ją kupić, może ktoś inny ją zna.
Dotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 18:10   #11
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz
Re:Glinka zielona Argiletz, maska Lodos De noyle's

Hej hej Dotka

Właśnie dziś kupiłam tą glinkę i to w tubie, ale napisz proszę w jaki sposób ją nakładasz, jak miejscowo, zostawiasz do wyschnięcia? Bo właśnie chcę zlikwidować parę brzydkich niespodzianek na mojej twarzy.
Pozdrawiam
Aneta
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-04, 19:08   #12
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz
Re:Glinka zielona Argiletz, maska Lodos De noyle's

Przepraszam za błąd w słowie napisz... Interesuje mnie jeszcze jak często w ciągu dnia atakujesz wypryski, które się pojawią glinką???
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-05, 08:13   #13
Dotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
Re:Glinka zielona Argiletz, maska Lodos De noyle's

Hej Anetka!
ja niestety mam glinkę ale w proszku i muszę ją rozrabiać, nie mogę dostać w mojej aptece glinki w tubie, a szkoda bo dużo roboty jest z tym proszkiem. Ja nakładam glinkę raz w tygodniu profilaktycznie, a czasami dwa razy jak mam jakiś mocniejszy "wysyp". Glinkę nakładam na całą twarz omijając środkową część policzków bo tam skórę mam wrażliwa i skłonnął do "pękania" naczynek. Glinkę nakładam średnio grubą warstwą. Nie wiem jak ta w tubie ale ta w proszku szybko wysycha na twarzy, więc trzeba najwilżać najlepiej woda termalną. Maskę trzymam 15 - 20 min. potem zmywam letnią wodą i nakładam krem nawilżający. Jak w weekend wyskoczyło mi kilka niemiłych niespodzianek to w piątek nałożyłam maskę na całą twarz, w sobotę punktowo nakładałam już tylko na syfki. trzymałam tak 20 min. i powtórzyłam to w niedzielę i dodatkowo jeszcze przez dwa dni aplikowałam punktowy krem na pryszcze, i w poniedziałek buźka jak malowanie.
Dotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-05, 10:47   #14
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz
Re:Glinka zielona Argiletz, maska Lodos De noyle's

a te punktowe nakładanie też zwilżasz wodą termalną? Pocieszę cię , że glinka w tubie zasycha równie szybko jak w proszku
Pozdr
Aneta
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-05, 11:45   #15
Dotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
Re:Glinka zielona Argiletz, maska Lodos De noyle's

powinno się też nawilżać żeby nie dopuszczac do przesuszenia, ale przyznam się że nie zawsze, bo ona szybko wysycha i cały czas musiałabym ją pryskać wodą a w tym czasie zawsze mam cos do roboty.
Dotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-05, 12:03   #16
anetamilosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 125
GG do anetamilosz
Re:Glinka zielona Argiletz, maska Lodos De noyle's

Dzięki wielkie za wyczerpujące odpowiedzi
Pozdrawiam
Aneta
anetamilosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-08, 14:16   #17
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Beatko, Basiu, wizażanki poradźcie!!!

Aneta Miłosz napisał(a):
> Podciągam wątek, bo mam nadzieję, że kiedyś znajdzie się ktoś kto oświeci mnie co do właściwości i problemu przesuszania tego kremiku, będę czekać!!!

nie nawilża. złuszcz, wygładza, matuje, wyszusza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.