Odchudzanie do końca roku 2023 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-22, 13:38   #1
julka1999333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 1

Odchudzanie do końca roku 2023


Szukałam i szukałam, ale niestety nie znalazłam żadnego działającego wątku w tematyce odchudzania, który by mnie zainteresował


Potrzebuję motywacji...ehh...ciągle rozpoczynam "nowy dzień, nowa ja" i na rozpoczynaniu się kończy niestety...


Szukam osób, które tak jak ja chcą schudnąć i potrzebują miejsca, gdzie mogłyby prowadzić coś w stylu pamiętnika odchudzania, zapisywać swoje sukcesy, omawiać wspólnie swoje porażki i ogólnie się wspierać


Okres do końca roku 2023 jest początkiem drogi, wiem, że w ciągu tych kilku miesięcy mogę nie osiągnąć swojego celu w 100 %, ale ważny jest progres i chce przekonać się na ile w tym czasie mnie stać


Coś o mnie ... 30 lat w tym roku stuknęło, 161 cm wzrostu i 77 kg wagi ....chce zrzucić ok. 17-22kg, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu )

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Jak chce osiągnąć cel ?



Dieta mż ...przerabiałam już chyba wszystkie diety i zawsze po paru tygodniach i tak wracam do "normalnego" jedzenia więc nie będę obcinać węglowodanów itd bo po prostu w tym nie wytrwam Liczyć kalorii też nie będę ...chcę mieć spokojną głowę, a nie co chwilę zastanawiać się ile jeszcze kcal mogę zjeść, po prostu w miarę zdrowo i z głową


Do tego codzienna aktywność fizyczna..nieważne czy to będzie 15, 30 czy 60 min ...ważne, aby się ruszać i spalać kalorie


No i ważenie max raz w tygodniu ...częstsze nie ma sensu, a tylko potrafi dobić jak się widzi te 400g więcej niż dnia poprzedniego
julka1999333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 10:03   #2
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Odchudzanie do końca roku 2023

Mogę się dołączyć, bo w sumie i tak jestem w trakcie redukcji. Tylko mi jednak jest wygodniej liczyć kcal, bo już nie raz popełniłam mały błąd np przy ilości masla orzechowego, czy przez dorzucenie za dużego wafelka, co potrafiło mocno wpłynąć na efekty. No i waze się codziennie i wyciagam srednia z tygodnia, bo jest to bardziej miarodajne - lubię mieć kontrole i wiedzieć czy jeszcze obciąć kcal, czy może wręcz odwrotnie. Nie określam sobie ilości kg, która chce zrzucić. Patrzę czy mój wygląd mnie satysfakcjonuje, chce zbudować bazę pod kalistenike i co najważniejsze, po prostu zadbać o zdrowie i funkcjonalność ciała. Miarę ściągam raz w miesiącu + robie zdjęcia porównawcze.
Zrobiłam sobie listę nawyków i odhaczam codziennie np szklanka wody po przebudzeniu, wypicie min 3l wody, 10k kroków, 500g warzyw/owocow, 7h snu, poranny rozruch, 4x trening. To taka podstawa u mnie. A na co dzień spisuje 5 zadań, które mam do wykonania. Nie tylko związanych z redukcja, ale też np 1x medytacja/ 30min głęboki przysiad/machanie kijem/15min czytanie odwróconego tekstu/podcast, itp. + jakieś kwestie dotyczace tego czym się zajmuje.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 14:00   #3
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Odchudzanie do końca roku 2023

hejka! chętnie dołączę, bo od pandemii trochę mnie przybyło. planuję dietę MŻ. nie ważę się, bo nie dążę do żadnej konkretnej wagi. wskaźnikami będą ciuchy i lustro.

życzę nam powodzenia!
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 09:32   #4
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Odchudzanie do końca roku 2023

Cześć

Też pozwolę sobie dołączyć. U mnie BMI 27,5, czyli nie za wesoło. Od mniej więcej półtora miesiąca dość regularnie ćwiczę, zdarza mi się też pobiegać - choć zdecydowanie za rzadko. Pierwsze efekty już było widać, niestety miałam dwutygodniową przerwę (podobnie jak z dietą...).

Na początek - bardziej z powodów zdrowotnych niż estetycznych - fajnie byłoby zrzucić nadwagę. Zobaczymy, jak pójdzie
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 16:42   #5
Telewizorna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 30
Dot.: Odchudzanie do końca roku 2023

Hej, chętnie dołączyłabym do wyzwania. Jak to miałoby wyglądać? Jak się będziemy motywować? Jakiś raport z dnia? Grzeszki popełnione? Wytrwanie w postanowieniu? Jak to widzicie?
Telewizorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-27, 16:43   #6
MartaNowakowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 5
Dot.: Odchudzanie do końca roku 2023

Oczywiście ważna jest samodyscyplina a efekty jakieś większe widać dopiero po 2/3 tygodniach diety i cwiczeń... oczywiście nie warto się ważyć codziennie bo to nie ma sensu po 7 dniach zrzucamy głównie wodę z organizmu ... zdrowo chudnąć to 0,5 do 1kg tygodniowo oczywiście to też zależy z jakiego pułapu się startuję bo na początku więcej się chudnie
MartaNowakowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 17:43:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.