Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-14, 10:07   #91
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Dokladnie tak, ja np. dwa razy w życiu miałam taką sytuację, że groziło mi widmo pozostania bez żadnych pieniędzy i to sama za granicą. Ale w obu przypadkach jakoś specjalnie się nie stresowałam, po prostu wiedziałam, że sytuacja na pewno jakoś się ułoży. I rzeczywiście, za pierwszym razem nagle komornikowi udało się ściągnąć zaległe alimenty, od których mój ojciec wykręcał się od lat i dostałam 20 000 zł. Za drugim razem kompletnie niespodziewanie dostałam maila, że przydzielono mi stypendium na które nawet nie aplikowałam.

Takich historii mam mnóstwo

Naprawdę wolicie wierzyć w przypadek niż to, że macie jakąś kontrolę i sprawczość? I czemu szydzić z czegoś co być może do was akurat nie przemawia, ale danej osobie bardzo pomaga a nikomu innemu nie szkodzi?

I naprawdę nie powołujcie się na Sekret, bo tam ten temat został bardzo uproszczony i spłycony, przytoczone przykłady sekciarskich coachów tez nie maja z tym nic wspólnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 10:22   #92
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Dodam, że jestem mało duchową osobą, jestem ateistką i moim maksem w dzieleniu ludzi na różne "typy" jest 16 typów MBTI (niby to jest oparte na Jungu, ale wiem, że wielu ludzi ma zastrzeżenia, że Myer i Briggs trochę zrobiły w tym teście pseudopsychologię, z czym się w sumie zgadzam).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No nie „trochę” zrobiły, a bardzo. Ale rozrywkowo można, czemu nie
Poza tym i tak nie pobiją Elaine Aron. :rolleyeyes:


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 10:37   #93
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 567
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

skazana_na_bluesa, moim zdaniem promujesz bardzo szkodliwe treści. Takie "wszystko możesz mieć" to myślenie magiczne pokroju coachów opowiadających o tym, że to Ferrari przed domem tylko czeka, żebyś do niego wsiadł. Już pomijając fakt, że te wszystkie "Sekrety" i wiara w kosmiczną moc podchodzą pod okultyzm, a więc mają znamiona transakcji handlowej, za którą trzeba będzie kiedyś zapłacić (polecam Ci lekturę "Nawróconej wiedźmy", babka omal nie straciła życia przez zabawę w pp). Przyznam też, że trochę współczuję osobom, dla których szczęście w życiu to wór pieniędzy i partner-przystojniak, którego zazdroszczą koleżanki.

Oczywiście zgadzam się, że zawsze lepiej myśleć pozytywnie niż negatywnie i że optymizm bardzo się przydaje (sama zazdroszczę osobom, które przejawiają go w trudnych dla siebie sytuacjach). Ale do tego można dojść na zwyczajną logikę, nie trzeba sobie niczego wizualizować i wierzyć w energie z kosmosu.
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 10:44   #94
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Kocia mama Ty zaś promujesz w wiarę w inne gusła. Dla mnie pp ma takie samo znaczenie jak Twoje transakcje, za które trzeba zapłacić itp.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Pooglądaj sobie na yt nagrania Marty Manterys. Bo to jest duuuuuzo składowych. Nie będziesz bogata w jeden dzień, ale jak najbardziej możesz mieć dużo pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Wizualizujesz sobie, że zarabiasz np. 6 tysięcy. Tylko "zarabiasz" to nie tylko pieniądze z pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dobrze wizualizuje sobie, że zarabiam 6 tysięcy. I że to nie kasa z pracy. Czyli skąd na przykład?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 10:46   #95
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Ale to nie ma nic wspólnego z modlitwą 🤷♀️
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ta sama mechanika myślenia 🤷♀️

Ludzie lubią dodawać sobie wartości. Czy to religią (jestem dla boga kimś szczególnym, jestem dzieckiem bozym, bóg mi pomógł) czy wrażeniem własnej sprawczości (dostałam zastrzyk finansowy, bo sobie go zwizualizowałam). Te same procesy myślowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Czas edycji: 2022-08-14 o 10:51
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 10:48   #96
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Zespół Munchausena? Tylko wtedy chyba szukałby większej atencji również u lekarzy (chociaż w sumie to akurat spełnione, skoro trafia do szpitala i na pogotowie). Hmm. Dziwna sprawa. Raczej nie nadawałabym się do związku z kimś takim, bo na dłuższą metę miłość zostałaby zastąpiona przez irytację.
też mi to przyszło do głowy
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 11:02   #97
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
.To nie jest mówienie "nie chcę" tylko "nie mam". Jak sobie powtarzasz to tak masz.

I tak serio pp nie opiera się na "byciu pozytywnym". Tzn. opiera się w dużej mierze w polskiej części internetu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dalsza cześć mojej wypowiedzi była kluczowa


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-14, 11:30   #98
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
No nie „trochę” zrobiły, a bardzo. Ale rozrywkowo można, czemu nie
Poza tym i tak nie pobiją Elaine Aron. :rolleyeyes:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tak bardzo się zgadzam, zwłaszcza z Elaine Aron i WWO

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 11:50   #99
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

[1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89317293]skazana_na_bluesa, moim zdaniem promujesz bardzo szkodliwe treści. Takie "wszystko możesz mieć" to myślenie magiczne pokroju coachów opowiadających o tym, że to Ferrari przed domem tylko czeka, żebyś do niego wsiadł. Już pomijając fakt, że te wszystkie "Sekrety" i wiara w kosmiczną moc podchodzą pod okultyzm, a więc mają znamiona transakcji handlowej, za którą trzeba będzie kiedyś zapłacić (polecam Ci lekturę "Nawróconej wiedźmy", babka omal nie straciła życia przez zabawę w pp). Przyznam też, że trochę współczuję osobom, dla których szczęście w życiu to wór pieniędzy i partner-przystojniak, którego zazdroszczą koleżanki.

Oczywiście zgadzam się, że zawsze lepiej myśleć pozytywnie niż negatywnie i że optymizm bardzo się przydaje (sama zazdroszczę osobom, które przejawiają go w trudnych dla siebie sytuacjach). Ale do tego można dojść na zwyczajną logikę, nie trzeba sobie niczego wizualizować i wierzyć w energie z kosmosu.[/QUOTE]To twój punkt widzenia. Ja tam nie wierzę w inne gusła i nie uważam, że będę zwracała z tego tytułu jakiś dług. Jak ktoś wierzy, że tak będzie to tak będzie. Nie wiem, co strasznego jest w tym, że wierzysz, że twoje marzenia się spełnią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89317298]Kocia mama Ty zaś promujesz w wiarę w inne gusła. Dla mnie pp ma takie samo znaczenie jak Twoje transakcje, za które trzeba zapłacić itp.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

No dobrze wizualizuje sobie, że zarabiam 6 tysięcy. I że to nie kasa z pracy. Czyli skąd na przykład?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Zwroty podatków, nadpłaty za rachunki, vouchery, prezenty, sprzedaż jakiś rzeczy, dodatkowe źródła zarobku (ja miałam takie dorywcze zajęcia, gdzie w 4h zarabiałam 1000 zł), rabaty, znalezione pieniądze. Czasem wydaje ci się, że to niemożliwe, a pojawiają się np. zwroty mimo, że płacisz zgodnie z harmonogramem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 12:10   #100
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Dokladnie tak, ja np. dwa razy w życiu miałam taką sytuację, że groziło mi widmo pozostania bez żadnych pieniędzy i to sama za granicą. Ale w obu przypadkach jakoś specjalnie się nie stresowałam, po prostu wiedziałam, że sytuacja na pewno jakoś się ułoży. I rzeczywiście, za pierwszym razem nagle komornikowi udało się ściągnąć zaległe alimenty, od których mój ojciec wykręcał się od lat i dostałam 20 000 zł. Za drugim razem kompletnie niespodziewanie dostałam maila, że przydzielono mi stypendium na które nawet nie aplikowałam.

Takich historii mam mnóstwo

Naprawdę wolicie wierzyć w przypadek niż to, że macie jakąś kontrolę i sprawczość? I czemu szydzić z czegoś co być może do was akurat nie przemawia, ale danej osobie bardzo pomaga a nikomu innemu nie szkodzi?

I naprawdę nie powołujcie się na Sekret, bo tam ten temat został bardzo uproszczony i spłycony, przytoczone przykłady sekciarskich coachów tez nie maja z tym nic wspólnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale przecież wiara w pp to też nie jest wiara w kontrolę i sprawczosc, bardziej mi to przypomina wiarę w boga: Zacznę coś wizualizować, to nagle spadnie na mnie z nieba ekstra szansa. [1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89317293]skazana_na_bluesa, moim zdaniem promujesz bardzo szkodliwe treści. Takie "wszystko możesz mieć" to myślenie magiczne pokroju coachów opowiadających o tym, że to Ferrari przed domem tylko czeka, żebyś do niego wsiadł. Już pomijając fakt, że te wszystkie "Sekrety" i wiara w kosmiczną moc podchodzą pod okultyzm, a więc mają znamiona transakcji handlowej, za którą trzeba będzie kiedyś zapłacić (polecam Ci lekturę "Nawróconej wiedźmy", babka omal nie straciła życia przez zabawę w pp). Przyznam też, że trochę współczuję osobom, dla których szczęście w życiu to wór pieniędzy i partner-przystojniak, którego zazdroszczą koleżanki.

Oczywiście zgadzam się, że zawsze lepiej myśleć pozytywnie niż negatywnie i że optymizm bardzo się przydaje (sama zazdroszczę osobom, które przejawiają go w trudnych dla siebie sytuacjach). Ale do tego można dojść na zwyczajną logikę, nie trzeba sobie niczego wizualizować i wierzyć w energie z kosmosu.[/QUOTE]Ja nigdzie nie pisałam o przystojniaku i zazdrości. Chciałabym fajny związek z kimś do mnie dopasowanym.
A zarabiając mało no niestety trudno wieść takie życie, jakie by się chciało, czyli w moim przypadku takie, gdzie czuję bezpieczeństwo po prostu i nie muszę sobie odmawiać niektórych rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 12:12   #101
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
To twój punkt widzenia. Ja tam nie wierzę w inne gusła i nie uważam, że będę zwracała z tego tytułu jakiś dług. Jak ktoś wierzy, że tak będzie to tak będzie. Nie wiem, co strasznego jest w tym, że wierzysz, że twoje marzenia się spełnią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Zwroty podatków, nadpłaty za rachunki, vouchery, prezenty, sprzedaż jakiś rzeczy, dodatkowe źródła zarobku (ja miałam takie dorywcze zajęcia, gdzie w 4h zarabiałam 1000 zł), rabaty, znalezione pieniądze. Czasem wydaje ci się, że to niemożliwe, a pojawiają się np. zwroty mimo, że płacisz zgodnie z harmonogramem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że rozkręciłaś firmę i jesteś zadowolona, gratuluję serio serio. Tylko to co nazywasz pp, katolik może jak najbardziej nazwać darem od Boga, dzięki wstawiennictwu Maryi, a ja nazwę przypadkiem, szczęśliwym trafem i wykorzystanymi okazjami. [1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89317303]Ale ta sama mechanika myślenia

Ludzie lubią dodawać sobie wartości. Czy to religią (jestem dla boga kimś szczególnym, jestem dzieckiem bozym, bóg mi pomógł) czy wrażeniem własnej sprawczości (dostałam zastrzyk finansowy, bo sobie go zwizualizowałam). Te same procesy myślowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Im więcej o tym czytam, tym bardziej też tak myślę. Wczoraj też wysłuchałam sobie tej Łożyńskiej i doszłam do wniosku, że generalnie konstrukcja jest taka jak dowolne wierzenia w cokolwiek – podwaliny są jak najbardziej racjonalne (wiara w swoją sprawczość determinuje), ale wyciągnięte do ekstremum (jeśli bardzo chcesz, to możesz wszystko), a to otulone mistycznym doświadczeniem (energia, wszechświat wysyła Ci sygnały). Jakby religijna koleżanka mi powiedziała, że nie dość mocno się modlę, dlatego nie mam _wstaw dowolne_, to dyskusja sprowadziła by się do tych samych argumentów.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2022-08-14 o 12:22
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-14, 12:16   #102
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
U mnie przede wszystkim polega to na tym, żeby nie sabotować samej siebie to jest coś, czego nauczyłam się na terapii i wykorzystuję do tego narzędzia, których w czasie niej się nauczyłam. Jestem z rodziny, której mottem przewodnim powinno być "nie sięgaj dalej, niż po szklankę herbaty", dlatego byłam nasiąknięta tym, że kiedy chciałam zrobić coś spoza ram rozumowania mojej rodziny, to słyszałam głosy mojej rodziny typu "nie dasz rady", "a po co", "co Ty znowu wymyślasz"

To nie jest tak, że siedzę i myślę "za x tygodni dostanę przelew na milion złotych" czy czekam na list z Hogwartu lub oczekuję posiadania mocy telekinezy. Po prostu mam konkretną listę, co chcę osiągnąć i pomimo tego, że dla wielu mogło to wyglądać jak myślenie życzeniowe i czekanie na cud, to u mnie to działa. Bo przede wszystkim serio wierzę w to, że to osiągnę, pomimo tego, iż czasem pojawiają się echa starych schematów myślowych.

Podam przykład: zmieniałam branżę z totalnym zerowym doświadczeniem, jednak wiedziałam, że zawsze chciałam akurat to robić. Patrząc jednak na oferty miałam szansę dostać pracę jedynie w guanofirmach no name, typowych januszexach, w których ani nie rozwinęłabym swoich zdolności, ani nie mogłabym się tym pochwalić w CV, bo nikt tych firm nie zna. Pomyślałam wtedy, że chcę pracować w firmie XYZ- w jednej z najbardziej szanowanych instytucji w kraju, która zarabiscie wygląda w CV i po roku/dwóch w tej pracy wszystkiego drzwi w branży właściwie będą stać otworem dla mnie. Sęk w tym, że wszyscy wiedzą że oni 1. Robią rekrutację raz na x lat, 2. Biorą tam osoby tylko z doświadczeniem.

Tuż po tym, jak postanowiłam, że chcę pracować w firmie XYZ (serio dzień czy dwa po), pojawiła się oferta pracy, i to jeszcze stacjonarnie w moim mieście wysłałam tam doebane cv i cover letter i dostałam tę robotę Prawdopodobnie byk to przypadek, jednak wierzę w to, że gdybym nie miała odpowiedniego nastawienia, to by guzik z tego wyszło- włączyłby mi się tryb przegrywa i albo bym nie wysłała tam w ogóle cv, ale spaliłabym rozmowę, albo coś by poszło nie tak.

Właśnie dlatego boję się mówić o prawie przyciągania, bo 1. Sama nazwa brzmi głupio, 2. Całość może brzmieć szurowsko i/lub mieć otoczkę avada kedavra. Dlatego wolę mówić, że stosuję różne narzędzia psychologiczne, żeby dążyć do osiągania własnych celów- co jest prawdą, a zupełnie inaczej brzmi, niż niefortunne prawo przyciągania.

Dodam, że jestem mało duchową osobą, jestem ateistką i moim maksem w dzieleniu ludzi na różne "typy" jest 16 typów MBTI (niby to jest oparte na Jungu, ale wiem, że wielu ludzi ma zastrzeżenia, że Myer i Briggs trochę zrobiły w tym teście pseudopsychologię, z czym się w sumie zgadzam).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje życie zmieniło się bardzo dzięki temu, że po prostu zaczęłam wychodzić ze swojej strefy komfortu. Myślę, że to jest ważne. Żeby nie robić tego samego w kółko i właśnie przełamywać strach. Wtedy otwierają się nowe możliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 12:20   #103
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 567
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Celestine_M, nie miałam na myśli Ciebie.

skazana_na_bluesa, fakt, że w coś nie wierzysz, nie oznacza, że tego nie ma. Poza tym mam nadzieję, że jako głosicielka teorii "twoje marzenia się spełnią" i "możesz mieć wszystko" pojedziesz jako wolontariuszka do krajów trzeciego świata i zaczniesz uświadamiać ludzi. Przecież skoro każdy może być bogaty, to właśnie rozwiązałaś problem głodu na świecie!

Sheena_, a próbowałaś może się dowiedzieć, czy to stypendium nie zostało Ci przydzielone przez pomyłkę i nie cieszysz się przypadkiem z otrzymania kasy, która powinna być trafić do kogoś innego?

jaksy, akurat w KK modlitwa nie jest postrzegana jako moneta wrzucona do automatu, z którego ma wypaść cukierek. Takie myślenie jest charakterystyczne dla niektórych denominacji protestanckich.

Edytowane przez bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Czas edycji: 2022-08-14 o 12:22
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 12:25   #104
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

[1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89317430][

skazana_na_bluesa, fakt, że w coś nie wierzysz, nie oznacza, że tego nie ma.

jaksy, akurat w KK modlitwa nie jest postrzegana jako moneta wrzucona do automatu, z którego ma wypaść cukierek. Takie myślenie jest charakterystyczne dla niektórych denominacji protestanckich.[/QUOTE]

Co do pierwszego – skazana może odbić piłeczkę wysuwając ten sam argument do pp.

A nie jest tak, że modląc się żarliwie, Bóg zsyła na Ciebie rozwiązanie? Serio pytam, bo mam ograniczony kontakt z mocno wierzącymi (ale babcia "wymodliła" kilka rzeczy)

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 12:32   #105
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89317423]Ale przecież wiara w pp to też nie jest wiara w kontrolę i sprawczosc, bardziej mi to przypomina wiarę w boga: Zacznę coś wizualizować, to nagle spadnie na mnie z nieba ekstra szansa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

A właśnie, że jest podstawą pp jest to, że wszystko co cię spotyka w życiu przyciągasz sama swoimi myślami i uczuciami, czyli masz właśnie tą sprawczość. Tak działają np. przekonania, jestem przekonana, że jestem niewiele warta, wierzę w swoją bezwartościowość = potencjalnie przyciągam toksycznych partnerów, którzy mnie nie doceniają.

Możesz kontrolować swoje myśli czyli np zamiast skupiać się ciągle na braku pieniędzy/faceta, itp., skupić się na czymś co wzbudza w tobie pozytywne uczucia. I wcale nie trzeba nic wizualizować a czasem wręcz się nie powinno jeśli masz zbyt wiele negatywnych przekonan na dany temat i zbyt duży opór. Wtedy lepiej jest odpuścić dany temat i skupić się na czymś innym, co w danej chwili idzie dobrze. Jak skupiasz się na braku, na tym że nie masz tego czego pragniesz to ten brak będzie się utrzymywał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

[1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89317430]

Sheena_, a próbowałaś może się dowiedzieć, czy to stypendium nie zostało Ci przydzielone przez pomyłkę i nie cieszysz się przypadkiem z otrzymania kasy, która powinna być trafić do kogoś innego?
[/QUOTE]

Nie zostało mi przydzielone przez pomyłkę było imienne i dostawałam je przez pół roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 12:39   #106
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 567
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

jaksy, ale ja nigdzie nie napisałam, że nie wierzę, że pp nie istnieje.

Co do modlitwy, to nie jest tak, że im więcej i żarliwiej się modlisz, tym większa szansa, że coś dostaniesz. Bóg to nie automat do spełniania życzeń, który po określonej ilości odmówionych różańców się magicznie przestawia. Różnica między okultyzmem (a więc między innymi pp) i wiarą w Boga jest taka, że Bogu się ufa i to Jemu oddaje ster swojego życia. To On decyduje, co otrzymujemy i co jest dla nas dobre. Nie ma też czegoś takiego, że jak umiera Twoje ciężko chore dziecko, to słyszysz, że niedostatecznie dużo/dobrze się modliłaś. I nie jest też tak, że jak będziesz mieć bliską relację z Bogiem, to będziesz bogata, będziesz mieć świetną pracę, przystojnego męża i domek z ogródkiem.
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 13:42   #107
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

[1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89317430]Celestine_M, nie miałam na myśli Ciebie.

skazana_na_bluesa, fakt, że w coś nie wierzysz, nie oznacza, że tego nie ma. Poza tym mam nadzieję, że jako głosicielka teorii "twoje marzenia się spełnią" i "możesz mieć wszystko" pojedziesz jako wolontariuszka do krajów trzeciego świata i zaczniesz uświadamiać ludzi. Przecież skoro każdy może być bogaty, to właśnie rozwiązałaś problem głodu na świecie!

Sheena_, a próbowałaś może się dowiedzieć, czy to stypendium nie zostało Ci przydzielone przez pomyłkę i nie cieszysz się przypadkiem z otrzymania kasy, która powinna być trafić do kogoś innego?

jaksy, akurat w KK modlitwa nie jest postrzegana jako moneta wrzucona do automatu, z którego ma wypaść cukierek. Takie myślenie jest charakterystyczne dla niektórych denominacji protestanckich.[/QUOTE]Pisałam wcześniej, że działam według zasad Nevilla Goddarda. Przyjmuje się tam jedyną mocą sprawczą jestem ja sama. Ja jestem Bogiem, jakkolwiek by to nie brzmiało. Nie mogę wpłynąć na los ludzi w Afryce, żeby osiągnąć konkretne rzeczy, każdy musi działać sam. Jeśli ktoś jest w energii braku to nie wymanifestuje sobie niczego z tej pozycji. Ma YT jest ze 40h darmowych szkoleń, można sobie posłuchać.

A co do związków z religią to jest taki Filip Konewecki, który interpretuje bibilię w odniesieniu do pp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 14:48   #108
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 567
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

skazana_na_bluesa, przecież to są poglądy gnostyczne. Nic dziwnego, że zalicza się pp do okultyzmu.
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 15:55   #109
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Moje życie zmieniło się bardzo dzięki temu, że po prostu zaczęłam wychodzić ze swojej strefy komfortu. Myślę, że to jest ważne. Żeby nie robić tego samego w kółko i właśnie przełamywać strach. Wtedy otwierają się nowe możliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To prawda to jest podstawa wszystkiego.
Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
A właśnie, że jest podstawą pp jest to, że wszystko co cię spotyka w życiu przyciągasz sama swoimi myślami i uczuciami, czyli masz właśnie tą sprawczość. Tak działają np. przekonania, jestem przekonana, że jestem niewiele warta, wierzę w swoją bezwartościowość = potencjalnie przyciągam toksycznych partnerów, którzy mnie nie doceniają.

Możesz kontrolować swoje myśli czyli np zamiast skupiać się ciągle na braku pieniędzy/faceta, itp., skupić się na czymś co wzbudza w tobie pozytywne uczucia. I wcale nie trzeba nic wizualizować a czasem wręcz się nie powinno jeśli masz zbyt wiele negatywnych przekonan na dany temat i zbyt duży opór. Wtedy lepiej jest odpuścić dany temat i skupić się na czymś innym, co w danej chwili idzie dobrze. Jak skupiasz się na braku, na tym że nie masz tego czego pragniesz to ten brak będzie się utrzymywał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------



Nie zostało mi przydzielone przez pomyłkę było imienne i dostawałam je przez pół roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się z tym postem całkowicie też mam podobną filozofię życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-14, 18:18   #110
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

[1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89317564]skazana_na_bluesa, przecież to są poglądy gnostyczne. Nic dziwnego, że zalicza się pp do okultyzmu.[/QUOTE]

Uwielbiam ten argument w ustach katolików, których religia i zwyczaje bazują w wielkim stopniu na zwyczajach i wierzeniach pogańskich.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 21:05   #111
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Tyle że my Europejczycy najbardziej wpływaliśmy i mamy wpływ na ludzi w Afryce (m.in przez nasze indywidualne wybory polityczne, wspieranie finansowe inicjatyw tam działających itd.) jak , a na ich sytuację miał OGROMNY wpływ kolonializm i później postkolonializm, bycie na końcu światowej ekonomii, dostęp do edukacji, ochrony zdrowia, infrastruktury - a nie dlatego że mają "energię braku" Odłam kołczowania i parareligia - każdy jest bogiem i jego życie zależy tylko od niego więc korpo może się dalej bogacić wykorzystując innych bo nikt nie zauważy szkodliwych mechanizmów społecznych zwalając winę na indywidualne braki wewnętrznej energii czy innego przyciągania.

Np żyjesz skromnie wynajmując klitkę-lokal użytkowy niespełniającą wymogów kawalerki i nie stać cię na swój wielgaśny kredyt? Za mało pozytywnie przyciągasz ponadprzeciętną pracę i super okazje! Pracuj nad sobą o twoje życie wygląda tak tylko przez ciebie, wcale nie dlatego że rynek rozregulowano flipperstwo mieszkań, airnb, umowy śmieciowe, beznadziejne oferty kredytów na zmienne oprocentowanie, a do lekarza prywatnie bo kolejki, brak refundacji na niezbędne ci leki na chorobę na którą nie miałeś wpływu, inflacja marżowo-cenowa, likwidacja połączeń zbiorkomu więc dodatkowe koszta paliwa etc. Myśl pozytywnie i wizualizuj to twoja rzeczywista sytuacja ekonomiczna się diametralnie poprawi Jasne, wyluzowanie i pozytywne nastawienie pomoże w dobrym wypadnięciu na rozmowie o pracę czy randkach, ale żeby robić z tego filozofię czy inny mechanizm sterujący światem to jakiś żart.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 05:12   #112
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Tyle że my Europejczycy najbardziej wpływaliśmy i mamy wpływ na ludzi w Afryce (m.in przez nasze indywidualne wybory polityczne, wspieranie finansowe inicjatyw tam działających itd.) jak , a na ich sytuację miał OGROMNY wpływ kolonializm i później postkolonializm, bycie na końcu światowej ekonomii, dostęp do edukacji, ochrony zdrowia, infrastruktury - a nie dlatego że mają "energię braku" Odłam kołczowania i parareligia - każdy jest bogiem i jego życie zależy tylko od niego więc korpo może się dalej bogacić wykorzystując innych bo nikt nie zauważy szkodliwych mechanizmów społecznych zwalając winę na indywidualne braki wewnętrznej energii czy innego przyciągania.

Np żyjesz skromnie wynajmując klitkę-lokal użytkowy niespełniającą wymogów kawalerki i nie stać cię na swój wielgaśny kredyt? Za mało pozytywnie przyciągasz ponadprzeciętną pracę i super okazje! Pracuj nad sobą o twoje życie wygląda tak tylko przez ciebie, wcale nie dlatego że rynek rozregulowano flipperstwo mieszkań, airnb, umowy śmieciowe, beznadziejne oferty kredytów na zmienne oprocentowanie, a do lekarza prywatnie bo kolejki, brak refundacji na niezbędne ci leki na chorobę na którą nie miałeś wpływu, inflacja marżowo-cenowa, likwidacja połączeń zbiorkomu więc dodatkowe koszta paliwa etc. Myśl pozytywnie i wizualizuj to twoja rzeczywista sytuacja ekonomiczna się diametralnie poprawi Jasne, wyluzowanie i pozytywne nastawienie pomoże w dobrym wypadnięciu na rozmowie o pracę czy randkach, ale żeby robić z tego filozofię czy inny mechanizm sterujący światem to jakiś żart.




Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 09:21   #113
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 567
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

SteveS, możesz rozwinąć temat?

Z mojej strony również pełna zgoda z Overcooked.
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 10:37   #114
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 216
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

[1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89317450]jaksy, ale ja nigdzie nie napisałam, że nie wierzę, że pp nie istnieje.

Co do modlitwy, to nie jest tak, że im więcej i żarliwiej się modlisz, tym większa szansa, że coś dostaniesz. Bóg to nie automat do spełniania życzeń, który po określonej ilości odmówionych różańców się magicznie przestawia. Różnica między okultyzmem (a więc między innymi pp) i wiarą w Boga jest taka, że Bogu się ufa i to Jemu oddaje ster swojego życia. To On decyduje, co otrzymujemy i co jest dla nas dobre. Nie ma też czegoś takiego, że jak umiera Twoje ciężko chore dziecko, to słyszysz, że niedostatecznie dużo/dobrze się modliłaś. I nie jest też tak, że jak będziesz mieć bliską relację z Bogiem, to będziesz bogata, będziesz mieć świetną pracę, przystojnego męża i domek z ogródkiem.[/QUOTE]Nie usłyszysz, za to nazywa się to próbą. Być moźe drogą do odkupienia. Choroba lub cierpienie mogą być darem i być dla Ciebie dobre? I 'nie jest tak, że' bo doktryna skupia się na nagrodzie czy szczęściu ale w życiu wiecznym odsuwając doczesne na drugi plan. Człowiek rodzi się grzeszny, czy nie tak jest? A i to po Sądzie Ostatecznym i pod warunkiem, że nie będzie to wieczne potępienie (do czasu rozstrzygnięcia jest jeszcze czyściec). Nie wiem co właściwie chciałaś przekazać.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2022-08-15 o 10:43
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 11:33   #115
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 475
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Z moich foliarskich przypadków:

Czytałam potęgę podświadomości w tamtym roku. Z częścią rzeczy się zgadzam z częścią niekoniecznie. Natomiast mogę Wam opisać moje śmieszne przypadki:

1. Byliśmy z chłopakiem w górach. Powrót był możliwy tylko pieszo ze względu że komunikacja miejska była dostępna dopiero za 4h. Miałam do przejścia jakieś 11km. Nie chciałam, a chłopak zażartował, że jak przyjdziesz do domu to będziesz mogła napić się tyle piwa i wypalić tyle papierosów ile marzysz! Była niedziela, zamknięte sklepy, małe miasteczko więc stwierdziłam, że to nie możliwe, bo nic nie kupię.
Po powrocie do domu znalazłam kilka ulic dalej na ulicy leżącą całą nieodpakowaną paczkę papierosów.
2. Gdy wróciłam do rodzinnego domu nie miałam zupełnie towarzystwa. Moje 3 najlepsze przyjaciółki mieszkają za granicą. Umówiłam się z jedną daaawną koleżanką, po czym przełożyła spotkanie dwa razy. Gdy szykowałam się na spotkanie które było już wcześniej przekładane i miałam na sobie buty, mama widziała, że już się zbieram otrzymałam wiadomość, że ona spotkanie odwołuje. Wkurzyłam się i było mi niesamowicie przykro, coś mi jednak powiedziało idź sama, a będzie dobrze.
Poszłam w deszczu na rynek, spotkałam koleżankę z podstawówki z którą wypiłyśmy kawę, spędziłyśmy sympatycznie czas na spontana a kiedy wracałam do domu, ktoś zawołał mnie zza pleców. Była to moja koleżanka z liceum. Dziewczyna poprosiła mnie o kontakt do siebie, zaczęłyśmy się spotykać i odnowilysmy stały kontakt. Spotykamy się regularnie i planujemy jej wieczór panieński

3. Ostatnio przez natłok sytuacji i trudnego stanu zdrowia partnera leżałam na łóżku w nocy i nie mogłam spać, byłam załamana. Popłakałam się, czułam się psychicznie beznadziejne. Tym bardziej, że chwilowo jesteśmy bez pracy. Nagle, dosłownie 5 minut po całej burzy w mojej głowie w środku nocy otrzymałam wiadomość od najlepszej przyjaciółki, że przyjeżdża do Polski na dłużej. To niby błahostka, ale poczułam się naprawdę o wiele lżej na sercu.

4. Zgubiłam ważne dokumenty do pracy. Szukałam ich po całym domu ze 3 dni. Nagle pewnego dnia wstałam, stanęłam przed lustrem w łazience i dosłownie we własnej głowie usłyszałam głos, jakieś przeczucie, bądź spokojna, ZA CHWILĘ znajdziesz swoje dokumenty. Gdy wyszłam z łazienki sięgnęłam do starej torby od razu w której one się znajdywały.

Takich przykładów mam wiele. Oczywiście to może byc czysty przypadek, jedni powiedzą że opatrzność Jezusa, inni PP.
No ale faktycznie jak czasem sama coś do siebie powiem, to się sprawdzi później, nie umiem tego wytłumaczyć.

Idąc dalej w folię,
Mój partner ma numerologiczną drogę życia 29/11 karma Hioba i mnóstwo innych obciążeń karmicznych
... ಠ_ಠEkhm...

No ale schodząc na Ziemię, myślę że mój partner nie mógł by np. cierpieć na schorzenie Münchausena, bo przecież też nie jest chyba na tyle wyskillowany w umiejętnościach dławienia się jedzeniem że wybrał by np miejsce utkwienia kawałka - czy w dolnej części przełyku czy w górnej przed płucami stwarzając sobie zagrożenie życia. Tym bardziej, jeżeli dwukrotnie był przyjęty na oddział i od razu na zabieg, cała sytuacja nie została wymyślona.

Problem w tym, że on non stop coś ma i non stop też o tym mówi. W związku z tym cała codzienność kręci się wokół jego chorób, tego co boli, o lekach itp, że czasem jestem skołowana czy mam się przejmować zwykłym bólem głowy czy dziąsła. Nawet jak go serce zakluje od razu o tym mówi. Jednocześnie go rozumiem, bo mając takiego "pecha" też bym sie bała ale z drugiej strony w moich oczach się zaczyna jawić jako po prostu słabiak i jajko do ciągłego ciuciania. Ja też w tym związku jestem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez black_elderflower
Czas edycji: 2022-08-15 o 11:37
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 11:47   #116
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Ja też miałam takie sytuacje, że można się zastanawiać, jak to możliwe. Na szybko przypomina mi się, jak mi się przyśniło, że zepsuł mi się laptop i przepadły mi pliki, na których mi zależało. Następnego dnia na wszelki wypadek zapisałam sobie te pliki na oddzielnym dysku, a kolejnego dnia laptop rzeczywiście nagle umarł. Udało się go naprawić, ale akurat te pliki, na których mi najbardziej zależało rzeczywiście z niego przepadły. Jakieś nieważne za to udało się odzyskać
Ale dla mnie to przypadki, tak działa życie. Przecież takie zbiegi okoliczności to jest jakiś 0.01% wszystkich sytuacji, jakie nas spotykają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 11:49   #117
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez black_elderflower Pokaż wiadomość
Z moich foliarskich przypadków:

Czytałam potęgę podświadomości w tamtym roku. Z częścią rzeczy się zgadzam z częścią niekoniecznie. Natomiast mogę Wam opisać moje śmieszne przypadki:

1. Byliśmy z chłopakiem w górach. Powrót był możliwy tylko pieszo ze względu że komunikacja miejska była dostępna dopiero za 4h. Miałam do przejścia jakieś 11km. Nie chciałam, a chłopak zażartował, że jak przyjdziesz do domu to będziesz mogła napić się tyle piwa i wypalić tyle papierosów ile marzysz! Była niedziela, zamknięte sklepy, małe miasteczko więc stwierdziłam, że to nie możliwe, bo nic nie kupię.
Po powrocie do domu znalazłam kilka ulic dalej na ulicy leżącą całą nieodpakowaną paczkę papierosów.
2. Gdy wróciłam do rodzinnego domu nie miałam zupełnie towarzystwa. Moje 3 najlepsze przyjaciółki mieszkają za granicą. Umówiłam się z jedną daaawną koleżanką, po czym przełożyła spotkanie dwa razy. Gdy szykowałam się na spotkanie które było już wcześniej przekładane i miałam na sobie buty, mama widziała, że już się zbieram otrzymałam wiadomość, że ona spotkanie odwołuje. Wkurzyłam się i było mi niesamowicie przykro, coś mi jednak powiedziało idź sama, a będzie dobrze.
Poszłam w deszczu na rynek, spotkałam koleżankę z podstawówki z którą wypiłyśmy kawę, spędziłyśmy sympatycznie czas na spontana a kiedy wracałam do domu, ktoś zawołał mnie zza pleców. Była to moja koleżanka z liceum. Dziewczyna poprosiła mnie o kontakt do siebie, zaczęłyśmy się spotykać i odnowilysmy stały kontakt. Spotykamy się regularnie i planujemy jej wieczór panieński

3. Ostatnio przez natłok sytuacji i trudnego stanu zdrowia partnera leżałam na łóżku w nocy i nie mogłam spać, byłam załamana. Popłakałam się, czułam się psychicznie beznadziejne. Tym bardziej, że chwilowo jesteśmy bez pracy. Nagle, dosłownie 5 minut po całej burzy w mojej głowie w środku nocy otrzymałam wiadomość od najlepszej przyjaciółki, że przyjeżdża do Polski na dłużej. To niby błahostka, ale poczułam się naprawdę o wiele lżej na sercu.

4. Zgubiłam ważne dokumenty do pracy. Szukałam ich po całym domu ze 3 dni. Nagle pewnego dnia wstałam, stanęłam przed lustrem w łazience i dosłownie we własnej głowie usłyszałam głos, jakieś przeczucie, bądź spokojna, ZA CHWILĘ znajdziesz swoje dokumenty. Gdy wyszłam z łazienki sięgnęłam do starej torby od razu w której one się znajdywały.

Takich przykładów mam wiele. Oczywiście to może byc czysty przypadek, jedni powiedzą że opatrzność Jezusa, inni PP.
No ale faktycznie jak czasem sama coś do siebie powiem, to się sprawdzi później, nie umiem tego wytłumaczyć.

Idąc dalej w folię,
Mój partner ma numerologiczną drogę życia 29/11 karma Hioba i mnóstwo innych obciążeń karmicznych
... ಠ_ಠEkhm...

No ale schodząc na Ziemię, myślę że mój partner nie mógł by np. cierpieć na schorzenie Münchausena, bo przecież też nie jest chyba na tyle wyskillowany w umiejętnościach dławienia się jedzeniem że wybrał by np miejsce utkwienia kawałka - czy w dolnej części przełyku czy w górnej przed płucami stwarzając sobie zagrożenie życia. Tym bardziej, jeżeli dwukrotnie był przyjęty na oddział i od razu na zabieg, cała sytuacja nie została wymyślona.

Problem w tym, że on non stop coś ma i non stop też o tym mówi. W związku z tym cała codzienność kręci się wokół jego chorób, tego co boli, o lekach itp, że czasem jestem skołowana czy mam się przejmować zwykłym bólem głowy czy dziąsła. Nawet jak go serce zakluje od razu o tym mówi. Jednocześnie go rozumiem, bo mając takiego "pecha" też bym sie bała ale z drugiej strony w moich oczach się zaczyna jawić jako po prostu słabiak i jajko do ciągłego ciuciania. Ja też w tym związku jestem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LOL. Jak z kiplu przypadków stworzyć filozofię życia xD

Nic dziwnego, że religie i przesady tak dobrze się mają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 12:13   #118
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 475
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89318241]LOL. Jak z kiplu przypadków stworzyć filozofię życia xD

Nic dziwnego, że religie i przesady tak dobrze się mają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Nie no, ja tego absolutnie nie traktuję jako jakąś filozofię życia czy jakąś religię, opisałam swoje spostrzeżenia tak jak opisali to inni użytkownicy. Nie mam potwierdzenia że to Boża/Kosmiczna/Potworaspaghetti/Reptyliańska moc twórcza ale też nie powiem że wszystkie przypadki to tylko przypadki. Traktuje to bardzo luźno, fajnie że coś takiego się stanie ale nie przywiązuję do tego większej uwagi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 12:30   #119
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 08:30
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 16:52   #120
Chailleach
Wcale nie wiedźma!
 
Avatar Chailleach
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 270
Dot.: Mój chłopak ciągle ma wypadki! Strasznie dziwna akcja.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
2,5 roku szukałam inwestora do otwarcia firmy. Jak zaczęłam się interesować pp to znalazłam inwestora w 2 tygodnie i do tego był skłonny wyłożyć więcej pieniędzy niz pierwotnie rozmawialiśmy. Wcześniej znalazłam 1go inwestora, ale w trakcie się wycofał.DziękiŚmieszki heheszki, ale to nigdy nie jest tak, że pstrykniesz palcami i masz miliony na koncie. Przy pracy ze swoją głową zaczęły się dziać finansowe cuda u mnie. Obniżki cen, gratisy, vouchery, promocje akurat na to, co potrzebowałam, opcja otwarcia firmy i pomnożenia swoich dochodów, propozycje zarobku dodatkowych pieniędzy czy sprzedaż rzeczy, które zalegały mi od dawna. Nawet mój facet dostal podwyżkę, gdzie miesiąc wcześniej szef mu mówił, że bez szans
Bo to wszystko musiał być zwykły... przypadek. Serio, wiele wydarzeń w życiu człowieka to zwykły przypadek, zbieg okoliczności, umiejętności, znajomości czy bycie w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu.

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Naprawdę wolicie wierzyć w przypadek niż to, że macie jakąś kontrolę i sprawczość?
Eeeee... tak? Bo takie miłe człowiekowi przypadki po prostu się zdarzają i jakieś wizualizowanie sobie tego wszystkiego tu nie pomoże.

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
A właśnie, że jest podstawą pp jest to, że wszystko co cię spotyka w życiu przyciągasz sama swoimi myślami i uczuciami, czyli masz właśnie tą sprawczość. Tak działają np. przekonania, jestem przekonana, że jestem niewiele warta, wierzę w swoją bezwartościowość = potencjalnie przyciągam toksycznych partnerów, którzy mnie nie doceniają.

Możesz kontrolować swoje myśli czyli np zamiast skupiać się ciągle na braku pieniędzy/faceta, itp., skupić się na czymś co wzbudza w tobie pozytywne uczucia. I wcale nie trzeba nic wizualizować a czasem wręcz się nie powinno jeśli masz zbyt wiele negatywnych przekonan na dany temat i zbyt duży opór. Wtedy lepiej jest odpuścić dany temat i skupić się na czymś innym, co w danej chwili idzie dobrze. Jak skupiasz się na braku, na tym że nie masz tego czego pragniesz to ten brak będzie się utrzymywał.
Ale to da się bardzo łatwo wyjaśnić -> odpuszczasz jakiś temat, przestajesz być ponurakiem i jęczybułą -> fajni, normalni ludzie bardziej do ciebie lgną, ot i wszystko
Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Np żyjesz skromnie wynajmując klitkę-lokal użytkowy niespełniającą wymogów kawalerki i nie stać cię na swój wielgaśny kredyt? Za mało pozytywnie przyciągasz ponadprzeciętną pracę i super okazje! Pracuj nad sobą o twoje życie wygląda tak tylko przez ciebie, wcale nie dlatego że rynek rozregulowano flipperstwo mieszkań, airnb, umowy śmieciowe, beznadziejne oferty kredytów na zmienne oprocentowanie, a do lekarza prywatnie bo kolejki, brak refundacji na niezbędne ci leki na chorobę na którą nie miałeś wpływu, inflacja marżowo-cenowa, likwidacja połączeń zbiorkomu więc dodatkowe koszta paliwa etc. Myśl pozytywnie i wizualizuj to twoja rzeczywista sytuacja ekonomiczna się diametralnie poprawi Jasne, wyluzowanie i pozytywne nastawienie pomoże w dobrym wypadnięciu na rozmowie o pracę czy randkach, ale żeby robić z tego filozofię czy inny mechanizm sterujący światem to jakiś żart.
Tak bardzo się zgadzam.


Nikt tu z wierzących w to hokus-pokus nie powiedział mi, jak mam przyciągnąć do siebie wygraną w totka, ale skoro ludzie wierzą w takie rzeczy, to chyba biorę kamerę i idę nagrywać kolejne wielkie teorie, węszę grube miliony...
__________________
Through all the tumult and the strife
I hear it's music ringing
It ever echoes in my life
How can I keep from singing?
Chailleach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-04 21:52:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.