podchodzące powietrze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-09, 21:35   #1
czarna0407
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6

podchodzące powietrze


Witajcie nie wiem co robić juz od roku robię pazurki i używam żelu ibd i mam pyt czemu niektórym klientkom podchodzi powietrze a innym nie a ciągle robie tą sama metodą błagam pomóżcie
czarna0407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 09:41   #2
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: podchodzące powietrze

przyczyn moze byc wiele:
- czy dobrze odtłuszczasz płytkę? czym to robisz?
- czy używasz primera
- czy dobrze matowisz
- robisz na tipsie czy na szablonie, jeśli na tipsie to może być to spowodowane złym doborem tipsa
- IBD jest dobra firmą, stąd można wykluczyć winę żelu, chyba, że używasz innych jeszcze niż IBD
- czy nie zalewasz skórek przy nakładaniu żelu
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 20:01   #3
czarna0407
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: podchodzące powietrze

A wiec tak: płytkę matowię pilniczkiem,na to primer wiadome i malutko i czekam aż dokładnie wyschnie,na to bonder i do lampy.Używam tipsów czasem robię na formie i każda warstwę odtłuszczam cleanerem tylko nie bonder i na skórki też bardzo uważam
czarna0407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 21:47   #4
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: podchodzące powietrze

Czy któraś z Was posiada klientki chorujące na tarczycę? Czy to może być przyczyna liftowania masy?
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 07:29   #5
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: podchodzące powietrze

Cytat:
Napisane przez czarna0407 Pokaż wiadomość
i każda warstwę odtłuszczam cleanerem tylko nie bonder i na skórki też bardzo uważam
a po co odtłuszczasz... przeciez to sie nie ma prawa wtedy trzymac... warstwa lepka jest potrzebna kolejnej warstwie na zwiazanie sie razem (kurcze nie wiem jak to ladnie opisac i fachowo bo jest jak dla mnie zbyt ranna godzina).... generalnie chodzi o to zeby od poczadku do konca niczego nie przemywac i dopiero ostatnia warstwe przed nablyszczaczem przemywamy (warstwa dyspersyjna) i opracowujemy pazurka i po tym nakladamy nablyszczacz....
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 16:14   #6
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: podchodzące powietrze

jotka97 choroby tarczycy, maja prawo jak najbardziej przyczynic sie do liftowania masy, tak samo jak inne zaburzenia hormonalne

czarna0407
1. matowienie
2. odtłuszczenie naturalnej płytki
3. primer albo bonder, nie nakłada się dwóch na raz
4. kolejne warstwy żelu, pomiędzy którymi NIE PRZECIERA SIE cleanerem, tak jak napisala kolezanka wyżej
5. dokladnie dobieraj tipsa, lepiej zeby byl za duzy niz za maly, pamietaj o tym
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok

Edytowane przez mysiaczeq
Czas edycji: 2012-11-12 o 16:16
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 08:00   #7
czarna0407
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Smile Dot.: podchodzące powietrze

Dzięki wam bardzo za pomoc bo na kursach każdy mówi co innego i kogo się pytam też mówią co innego więc ok w takim razie już nie będę każdej warstwy przecierać i będę używała tylko primera a lepiej używać kwasowego czy bez kwasowego?I mam jeszcze jedno pyt tak jak pisałam używam żeli z IBD i zakupiłam przezroczysty jednofazowy i ten ibd builder i najpierw kładę ten jednofazowy a potem ten builder ale mam takie pyt czy muszę dawać jako podkład ten jednofazowy czy jak już używam tego primera wystarczy sam ten builder?
czarna0407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-13, 11:22   #8
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: podchodzące powietrze

ja mam primer bezkwasowy i pazurki sie na nim trzymaja, chociaz zdania sa podzielone, mozesz kupic kwasowy, bo te sa tez chyba czesciej dostepne. mi sie wydaje ze mozesz polozyc builder, ale glowy uciac nie dam, jak sie myle niech mnie ktos poprawi
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 11:49   #9
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: podchodzące powietrze

builder z IBD tylko na bonder ew. jednofazowke...
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 13:54   #10
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: podchodzące powietrze

Mysiaczeq - dzięki za odp, ja niestety mam taką kobitkę i dzisiaj przychodzi z reklamacją - robiłyśmy kolor na naturalnych - naturalsy ma mocne i twarde, płytkę przygotowałam standardowo, wolny brzeg zalałam. Wytrzymały 3 dni, jestem załamana.
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 16:24   #11
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: podchodzące powietrze

polecam artykul w najnowszym wydaniu Paznokci- "Powietrze w roznych miejscach plytki paznokcia"
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-13, 16:40   #12
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: podchodzące powietrze

Problem polega na tym, że tylko z nią mam problem inne laski przychodzą na żelowanie naturalnych pazurków co 3 -4 tygodnie , postępuję wobec wszystkich tak samo i używam tych samych produktów
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 19:21   #13
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: podchodzące powietrze

Cytat:
Napisane przez jotka97 Pokaż wiadomość
Problem polega na tym, że tylko z nią mam problem inne laski przychodzą na żelowanie naturalnych pazurków co 3 -4 tygodnie , postępuję wobec wszystkich tak samo i używam tych samych produktów
ja mam takich klientek dwie jedna ma problemy z tarczyca (ma zespol hashimoto) a druga nie toleruje zadnych cial obcych 0d soczewek w oku po znieczulenie miejscowe a zel zrzuca z paznokci jak waz skore- jeszcze chyba tak nie bylo, zeby wrocila ze wszystkimi pazokciami. Probowalam juz wszystkiego- zele tanie, drogie, akryl, zele podkladowe itd...i nic nie dziala... moze tej klientce zaaplikuj cos innego..
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 06:49   #14
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: podchodzące powietrze

Moja ma niedoczynność tarczycy, na szczęście wczoraj odwołała wizytę bo coś jej wypadło. Mama trochę czasu żeby coś wymyślić. Czekam na paczkę od DR zamówiłam Celeste , może coś zdziałam
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 08:20   #15
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: podchodzące powietrze

nie wiem czy choroby przyczyniajace sie do odpadania zelu, moga byc podstawa do reklamacji :P chyba jedynym ratunkiem jest wyrownanie zaburzen hormonalnych u tych klientow
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 08:30   #16
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: podchodzące powietrze

Cytat:
Napisane przez jotka97 Pokaż wiadomość
Moja ma niedoczynność tarczycy, na szczęście wczoraj odwołała wizytę bo coś jej wypadło. Mama trochę czasu żeby coś wymyślić. Czekam na paczkę od DR zamówiłam Celeste , może coś zdziałam

Celeste sprawdza sie brdzo dobrze w wielu trudnych przypadkach- ja go stosuje jako zel podkladowy mozesz tez wyprobowac akryl (metoda combo)
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 05:34   #17
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: podchodzące powietrze

do trudnych przypadkow polecam tez zel builder brick z i-nails
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 09:15   #18
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: podchodzące powietrze

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
do trudnych przypadkow polecam tez zel builder brick z i-nails
hmmm... no ja wlasnie nie polecam bricka u paru klientek odpryskiwal bardzo szybko...
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:51   #19
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: podchodzące powietrze

Dzięki za porady A co do builder bricka to nie bardzo mi się sprawdzał, nie lubię gęściochów, testowałam go na sobie i nie bardzo dawał radę więc trochę się do niego zraziłam
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-16, 05:56   #20
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: podchodzące powietrze

to fakt jest trudny do poskromienia, ja używam go zamiast podkładu, cieniutką warstwą, wtedy lepiej sie układa i na to jeszcze warstwa budującego, potem robie np. frencha :P
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 08:53   #21
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: podchodzące powietrze

Hej dziewczyny

Do robienie paznokci wracam po przerwie. Wcześniej pracowałam na żelach na których mnie uczono. Bardzo trudno mi się na nich pracowało (bardzo gęsty budujący) ale nic się z tymi paznokciami wielkiego nie działo. Wiadomo, jako początkującej zdarzały się zapowietrzenia. Teraz zrobiłam sobie kurs kosmetyczny gdzie uczono też "żelków" i pod wpływem tego kursu i koleżanki zmieniłam żele na inne, polecone przez dziewczynę, która na nich od dawna pracuje(żele Modena nails z Gliwic). Pracuje się na nich łatwiej ale nie trzymają się na paznokciu Na początku zwalałam na to, że ja źle robię, albo ktoś ma tłustą płytkę itp. Efekt jest taki, że po ok tygodniu żel dosłownie się odkleja od płytki i schodzi jak naklejka. Naprawdę już nie wiem o co tu chodzi, bo robię tak jak mnie uczono na jednym i drugim kursie (matowienie, primer, jednofazówka, budujący itd. płytkę matowię frezarką więc dość porządnie) Jak żel dość dobrze okala płytkę paznokciową np jak jest forma założona i od spodu też płytka jest dobrze zalana to wtedy żel trzyma się lepiej. W ogóle mam wrażenie, że ten żel dobrze przykleja się sam do siebie, ale nie koniecznie do płytki A koleżanka mówi, że jej się z tymi żelami nic złego nie dzieje. Jestem już cała durna z tego
Dziewczyny to wina żelu czy moja? Wkurza mnie to, bo zaczynam mieć klientki, które zaraz stracę
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863



Edytowane przez zlota jagoda
Czas edycji: 2012-11-21 o 08:56
zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 09:25   #22
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: podchodzące powietrze

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Do robienie paznokci wracam po przerwie. Wcześniej pracowałam na żelach na których mnie uczono. Bardzo trudno mi się na nich pracowało (bardzo gęsty budujący) ale nic się z tymi paznokciami wielkiego nie działo. Wiadomo, jako początkującej zdarzały się zapowietrzenia. Teraz zrobiłam sobie kurs kosmetyczny gdzie uczono też "żelków" i pod wpływem tego kursu i koleżanki zmieniłam żele na inne, polecone przez dziewczynę, która na nich od dawna pracuje(żele Modena nails z Gliwic). Pracuje się na nich łatwiej ale nie trzymają się na paznokciu Na początku zwalałam na to, że ja źle robię, albo ktoś ma tłustą płytkę itp. Efekt jest taki, że po ok tygodniu żel dosłownie się odkleja od płytki i schodzi jak naklejka. Naprawdę już nie wiem o co tu chodzi, bo robię tak jak mnie uczono na jednym i drugim kursie (matowienie, primer, jednofazówka, budujący itd. płytkę matowię frezarką więc dość porządnie) Jak żel dość dobrze okala płytkę paznokciową np jak jest forma założona i od spodu też płytka jest dobrze zalana to wtedy żel trzyma się lepiej. W ogóle mam wrażenie, że ten żel dobrze przykleja się sam do siebie, ale nie koniecznie do płytki A koleżanka mówi, że jej się z tymi żelami nic złego nie dzieje. Jestem już cała durna z tego
Dziewczyny to wina żelu czy moja? Wkurza mnie to, bo zaczynam mieć klientki, które zaraz stracę
Ja tez juz od dlugiego czasu pracuje min. na Modenie (lacza ja z zelami PB, Indigo, MM)i nie moge zlego slowa powiedziec o tej firmie.
po pierwsze- zmien matowienie frezarka na pilnik o gradacji 180. Jest mniejsze ryzyko przepilowania plytki a wiadomo, ze jak plytka jest nawet lekko przepilowana to masa moze sie zle trzymac. Po drugie- proponowalabym zamiast jednofazowki pod budujacy dawac specjalny zel podkladowy ( w Modenie nazywa sie to zel gruntujacy), wciera sie cienka warstwe w plytke i wtedy bezposrednio mozesz klasc budulca. Po trzecie- po zmatowieniu porzadnie odpyl i przed primerem odtlusc paznokcie specjalnym plynem (ja uzywam cleanera od i-nails, ale Modena tez ma takie specyfiki, musi byc jednak zaznaczone w opisie, ze nadaje sie do odtluszczania plytki paznokcia a nie tylko masy zel.). Po czwarte- dobrze zrobisz jak wrzucisz zdjecie jednej ze swoich stylizacji.
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 09:57   #23
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: podchodzące powietrze

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
Ja tez juz od dlugiego czasu pracuje min. na Modenie (lacza ja z zelami PB, Indigo, MM)i nie moge zlego slowa powiedziec o tej firmie.
po pierwsze- zmien matowienie frezarka na pilnik o gradacji 180. Jest mniejsze ryzyko przepilowania plytki a wiadomo, ze jak plytka jest nawet lekko przepilowana to masa moze sie zle trzymac. Po drugie- proponowalabym zamiast jednofazowki pod budujacy dawac specjalny zel podkladowy ( w Modenie nazywa sie to zel gruntujacy), wciera sie cienka warstwe w plytke i wtedy bezposrednio mozesz klasc budulca. Po trzecie- po zmatowieniu porzadnie odpyl i przed primerem odtlusc paznokcie specjalnym plynem (ja uzywam cleanera od i-nails, ale Modena tez ma takie specyfiki, musi byc jednak zaznaczone w opisie, ze nadaje sie do odtluszczania plytki paznokcia a nie tylko masy zel.). Po czwarte- dobrze zrobisz jak wrzucisz zdjecie jednej ze swoich stylizacji.
Używam frezarki, bo lepiej mi się nią operuje niż pilnikiem. Odpowiednim frezem dokładnie zmatowię płytkę przy skórkach nie martwiąc się, że mogę skaleczyć klientkę, a na niskich obrotach płytki nie przepiłuję. Zresztą zwracam na to uwagę.

Odpylam i odtłuszczam jak Bóg przykazał. Wiem, że trzeba odtłuszczać naturalną płytkę. Zresztą cleaner faktycznie mam z Modeny ale to wg mnie nie ma znaczenia.

Na kursach pracowałam na innych żelach i tam takich numerów nie miałam
Moje prace można zobaczyć w moim wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863

Wiem, że gigantem nie jestem, ale jakaś najgorsza też nie.

Wklejam ostatnie na naturalniej płytce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg french z kwiatkiem1.jpg (73,6 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg french z kwiatkiem2.jpg (92,8 KB, 35 załadowań)
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 11:07   #24
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: podchodzące powietrze

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Używam frezarki, bo lepiej mi się nią operuje niż pilnikiem. Odpowiednim frezem dokładnie zmatowię płytkę przy skórkach nie martwiąc się, że mogę skaleczyć klientkę, a na niskich obrotach płytki nie przepiłuję. Zresztą zwracam na to uwagę.

Odpylam i odtłuszczam jak Bóg przykazał. Wiem, że trzeba odtłuszczać naturalną płytkę. Zresztą cleaner faktycznie mam z Modeny ale to wg mnie nie ma znaczenia.

Na kursach pracowałam na innych żelach i tam takich numerów nie miałam
Moje prace można zobaczyć w moim wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863

Wiem, że gigantem nie jestem, ale jakaś najgorsza też nie.

Wklejam ostatnie na naturalniej płytce
to, czym odtluszczasz plytke ma bardzo duze znaczenie.. hmmm..ja bym caly czas upierala sie przy tej frezarce, ewentualnie zmiana zelu podkladowego- mozesz wyprobowac zel z i-nails celeste- bardzo dobrze sprawdza sie w trudnych plytkach. Zel jednofazowy to zel bardziej elastyczny, budujacy bardziej twardy- nie zaleca sie klasc twardego zelu na elastyczny, moze sproboj zbudowac sama jednofazowka i nablyszczyc np. hybryda, lub zelem silikonowym w pedzelku.
a jeszcze mam pytanie- jakiego frezu uzywasz do mateowienia plytki?

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2012-11-21 o 11:12
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 11:29   #25
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: podchodzące powietrze

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
to, czym odtluszczasz plytke ma bardzo duze znaczenie.. hmmm..ja bym caly czas upierala sie przy tej frezarce, ewentualnie zmiana zelu podkladowego- mozesz wyprobowac zel z i-nails celeste- bardzo dobrze sprawdza sie w trudnych plytkach. Zel jednofazowy to zel bardziej elastyczny, budujacy bardziej twardy- nie zaleca sie klasc twardego zelu na elastyczny, moze sproboj zbudowac sama jednofazowka i nablyszczyc np. hybryda, lub zelem silikonowym w pedzelku.
a jeszcze mam pytanie- jakiego frezu uzywasz do mateowienia plytki?
Frezarkę używam od niedawna. Wcześniej matowiłam pilnikiem właśnie, czasem polerką, i efekt z żelem był taki sam. Tylko wtedy myślałam, że może płytka tłusta itp. Używam frezu do skórek.

Spróbuję dzisiaj zrobić formę na moich starych żelach z Yasmin (strong) a resztę zrobię Modeną i zobaczymy. Mam nadzieję, że w końcu będzie ok
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 14:38   #26
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: podchodzące powietrze

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Frezarkę używam od niedawna. Wcześniej matowiłam pilnikiem właśnie, czasem polerką, i efekt z żelem był taki sam. Tylko wtedy myślałam, że może płytka tłusta itp. Używam frezu do skórek.

Spróbuję dzisiaj zrobić formę na moich starych żelach z Yasmin (strong) a resztę zrobię Modeną i zobaczymy. Mam nadzieję, że w końcu będzie ok
polerka- jak sama nazwa wskazuje sluzy do polerownia, ewentualnie wygladzania. Ja kiedys tez matowilam tylko polerka(tak nauczono mniena kursie) i bylo ok, ale lepiej nie ryzykowac. Najlepszy do tego jest pilnik 180, frezem do skorek mozesz jak najbardziej usunac blonki przy wale paznok. ale reszte sproboj pilnikiem.Nastepnie odtlusc, naloz primer (moze byc nawet 2 razy) i lecisz
No i kolejne pytanie- zel najpierw sie zapowietrza od skorek a nastepnie mozna go po prostu zdjac?
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 15:04   #27
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: podchodzące powietrze

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
polerka- jak sama nazwa wskazuje sluzy do polerownia, ewentualnie wygladzania. Ja kiedys tez matowilam tylko polerka(tak nauczono mniena kursie) i bylo ok, ale lepiej nie ryzykowac. Najlepszy do tego jest pilnik 180, frezem do skorek mozesz jak najbardziej usunac blonki przy wale paznok. ale reszte sproboj pilnikiem.Nastepnie odtlusc, naloz primer (moze byc nawet 2 razy) i lecisz
No i kolejne pytanie- zel najpierw sie zapowietrza od skorek a nastepnie mozna go po prostu zdjac?
Nakładam dwa razy primer

W sumie to zapowietrza się i od skórek i od "dołu" tzn. np na moich paznokciach odeszła forma od wolnego brzegu od spodu paznokcia. W tych paznokciach gdzie wolny brzeg był zalany formą z każdej strony to się trzymało.

Nałożyłam sobie dzisiaj formę używając moich starych żeli i zobaczę jak to będzie się zachowywało. Bałam się tych żeli, bo trudno mi było kiedyś na nich pracować, a tu niespodzianka Lepiej poszło niż modeną Chyba nabieram wprawy. Mam nadzieję, że się będzie trzymało


Kupiłam ten żel gruntujący z Modeny. Wypróbuję go. Może faktycznie źle zmatowiłam sobie płytkę i stąd te problemy.
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863



Edytowane przez zlota jagoda
Czas edycji: 2012-11-22 o 13:58
zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 17:37   #28
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: podchodzące powietrze

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
Nakładam dwa razy primer

W sumie to zapowietrza się i od skórek i od "dołu" tzn. np na moich paznokciach odeszła forma od wolnego brzegu od spodu paznokcia. W tych paznokciach gdzie wolny brzeg był zalany formą z każdej strony to się trzymało.

Nałożyłam sobie dzisiaj formę używając moich starych żeli i zobaczę jak to będzie się zachowywało. Bałam się tych żeli, bo trudno mi było kiedyś na nich pracować, a tu niespodzianka Lepiej poszło niż modeną Chyba nabieram wprawy. Mam nadzieję, że się będzie trzymało


Kupiłam ten żel gruntujący z Modeny. Wypróbuję go. Może faktycznie źle zmatowiłam sobie płytkę i stąd te problemy.
jezeli odchodzi ci od wolnego brzegu to oznacza tylko jedno- zostal on zle zalany zelem. Samo pomalowanie po brzegi to pol sukcesu, zelem powinnas "zajechac" nawet troche pod spod naturalnego paznokcia i po zbudwaniu starac sie duzo nie pilowac z dlugosci . Jesli liftuje od walu- to jest to wina albo stylistki (zle odsuniete skorki, pozostawione nablonki na plytce, uzywanie removerow do skorek tuz przed stylizacja), albo materialow albo samej klientki(przy czym to ostatnie zdarza sie bardzie rzadko).
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 09:46   #29
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: podchodzące powietrze

Nie chcę zapeszać, ale wszystko wydaje się być ok ze zrobionymi jeszcze raz pazurkami. Te na moim stary żelu strongu trzymają się, na Modenie na jednofazówce trzymają się i na gruntującym z Modeny też się trzymają.
Tak więc coś ja musiałam wcześniej nachachmęcić. Myślę, że jak zakładałam formę to obtłuściłam płytkę albo coś w ten deseń
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 05:18   #30
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: podchodzące powietrze

super ciesze sie, wiec moze sproboj podwojnie odtluscic, najpierw przed zalozeniem formy i po zalozeniu tez
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:20.