Migrena - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-14, 21:18   #661
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Migrena

Wypełnione Do czego potrzebne są Ci te ankiety?
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 20:35   #662
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Migrena

Witam i podnosze watek

U mnie pierwsza migrena byla w wielku 12 lat ( moja mama rownież na to cierpi). Od 4 lat nie mialam ataku Do dzis...
U mnie dodatkowo pojawia sie aura i wiem ze to czas na mocną tabletke ale dzis nic nie pomoglo! dopiero po kilku godz wzielam mocne prochy i przeszlo ale czuje sie jakbym byla pjana
Jak Wy sobie radzicie z migrena?
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 21:47   #663
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Witam i podnosze watek

U mnie pierwsza migrena byla w wielku 12 lat ( moja mama rownież na to cierpi). Od 4 lat nie mialam ataku Do dzis...
U mnie dodatkowo pojawia sie aura i wiem ze to czas na mocną tabletke ale dzis nic nie pomoglo! dopiero po kilku godz wzielam mocne prochy i przeszlo ale czuje sie jakbym byla pjana
Jak Wy sobie radzicie z migrena?
Zwymiotować i spać. Ostatnio miałam migrene miesiąc temu i cały dzień wymiotowałam. Jeszcze mi się tyle razy nie zdarzyło. Cały dzień na głodzie a co zrobiłam krok to mi niedobrze ... masakra.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 20:49   #664
vectra98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Migrena

Witam
Mam 26 lat i od momentu pierwszej miesiączki pojawiły się bóle migrenowe. Czy ktoś może mi poradzić gdzie mogę się udać aby otrzymać pomoc?
Najlepiej z okolic Poznania.
vectra98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 18:35   #665
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez vectra98 Pokaż wiadomość
Witam
Mam 26 lat i od momentu pierwszej miesiączki pojawiły się bóle migrenowe. Czy ktoś może mi poradzić gdzie mogę się udać aby otrzymać pomoc?
Najlepiej z okolic Poznania.
Z tego co wyczytalam to problem neurologiczny wiec szukaj neurologa
Czesto masz napady migreny?

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Zwymiotować i spać. Ostatnio miałam migrene miesiąc temu i cały dzień wymiotowałam. Jeszcze mi się tyle razy nie zdarzyło. Cały dzień na głodzie a co zrobiłam krok to mi niedobrze ... masakra.
Masz piękne lśniące wloski
Jakiego oleju uzywasz?
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 21:05   #666
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Z tego co wyczytalam to problem neurologiczny wiec szukaj neurologa
Czesto masz napady migreny?

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Masz piękne lśniące włoski
Jakiego oleju używasz?
Piękny połysk dała mi zwykła Amla (o ile twoje włosy lubią parafinę, moim nie przeszkadza ale za to w pielęgnacji nie używam sylikonów).
Co do migren wywołanych miesiączką polecam jeszcze zbadanie hormonów u endokrynologa. Słyszałam że prolaktyna ma tu dużo do powiedzenia.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 11:49   #667
vectra98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Migrena

Migreny mam parę razy w miesiącu. Ogólnie to jakaś masakra
Ostatnio znajoma mi poleciła pewien gabinet fizjoterapii i niby jej było lepiej po kilku wizytach. Nie wiem czy to będzie skuteczne i mi pomoże ale muszę spróbować. Mam nadzieję że choć trochę się poprawi. Wizytę mam w przyszłym tygodniu.
vectra98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 20:39   #668
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez vectra98 Pokaż wiadomość
Migreny mam parę razy w miesiącu. Ogólnie to jakaś masakra
Ostatnio znajoma mi poleciła pewien gabinet fizjoterapii i niby jej było lepiej po kilku wizytach. Nie wiem czy to będzie skuteczne i mi pomoże ale muszę spróbować. Mam nadzieję że choć trochę się poprawi. Wizytę mam w przyszłym tygodniu.
Daj znać potem co i jak. Mi polecano akupunkture. Jeżeli ktoś ma bóle głowy "od kręgosłupa" to polecane są właśnie masaże - ale radziłabym udać się do sprawdzonego specjalisty bo niewykwalifikowany masażysta może zrobić niezłe kuku.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:28   #669
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: Migrena

Masaż może pomóc, ale może też zaszkodzić. Mnie wymasował facet, że po masażu (poprzestawiały mi się wszystkie kręgi) i mam napady migreny częściej niż zwykle.
judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:13   #670
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez judyta111 Pokaż wiadomość
Masaż może pomóc, ale może też zaszkodzić. Mnie wymasował facet, że po masażu (poprzestawiały mi się wszystkie kręgi) i mam napady migreny częściej niż zwykle.
Czyli coś spiep***ł. Dlatego lepiej iść do poleconych masażystów - o ile się da. Jest też różnica pomiędzy masażystą a kręgarzem.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 20:48   #671
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Czyli coś spiep***ł. Dlatego lepiej iść do poleconych masażystów - o ile się da. Jest też różnica pomiędzy masażystą a kręgarzem.
Chyba masz rację, ale zraziłam się do tego typu zabiegów. Wolę już wizytę u neurologa.
judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 10:16   #672
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Migrena

Miałam te okropne migreny cztery razy w życiu. Pierwszy raz mi się pojawił atak, jak byłam w liceum, potem dwa/trzy lata przerwy, atak, znów dwa lata przerwy, atak i teraz po ok. 1,5 miesiąca od poprzedniego ataku migrenowego miałam go znowu.

Pierwszy raz, jak miałam coś takiego, to się straszliwie przeraziłam, bo myślałam, że to coś poważnego ze wzrokiem, że oślepnę itd. Pojawiły mi się takie dziwne plamki i zygzaki przed oczami, utraciłam ostrość widzenia, nie mogłam w ogóle mieć otwartych oczu, bo czułam jak mnie bolą. Coś strasznego. Tym bardziej, że aura (teraz już wiem, o co chodzi) pojawiła mi się, jak byłam w szkole. Potem, po przeszło godzinie pojawił się okropny ból głowy. Teraz jest tak samo. Jak mam np. problem z prawym okiem przed bólem, to boli mnie z lewej strony, a dokładnie czoło tuż nad okiem. Ból jest pulsujący, powoduje straszliwe mdłości. Ostatnio z kolei bolało mnie w okolicach jednej brwi i jakby pod okiem (to się nazywa dno oka chyba?) Trwało to jakieś 2 h zanim mi całkiem przeszło (oczywiście po wzięciu tabletek przeciwbólowych).
Nie wyobrażam sobie tego, że innym zdarzają się takie migreny trwające godzinami, a nawet przez kilka dni z przerwami - chyba bym zwariowała.
Najgorsze jest to, że migrena potrafi przychodzić o różnej porze dnia i zawsze miałam tego pecha, że akurat gdzieś byłam, albo musiałam gdzieś wyjść z domu.

Pomocy.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2014-01-20 o 10:17
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 19:52   #673
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Miałam te okropne migreny cztery razy w życiu. Pierwszy raz mi się pojawił atak, jak byłam w liceum, potem dwa/trzy lata przerwy, atak, znów dwa lata przerwy, atak i teraz po ok. 1,5 miesiąca od poprzedniego ataku migrenowego miałam go znowu.

Pierwszy raz, jak miałam coś takiego, to się straszliwie przeraziłam, bo myślałam, że to coś poważnego ze wzrokiem, że oślepnę itd. Pojawiły mi się takie dziwne plamki i zygzaki przed oczami, utraciłam ostrość widzenia, nie mogłam w ogóle mieć otwartych oczu, bo czułam jak mnie bolą. Coś strasznego. Tym bardziej, że aura (teraz już wiem, o co chodzi) pojawiła mi się, jak byłam w szkole. Potem, po przeszło godzinie pojawił się okropny ból głowy. Teraz jest tak samo. Jak mam np. problem z prawym okiem przed bólem, to boli mnie z lewej strony, a dokładnie czoło tuż nad okiem. Ból jest pulsujący, powoduje straszliwe mdłości. Ostatnio z kolei bolało mnie w okolicach jednej brwi i jakby pod okiem (to się nazywa dno oka chyba?) Trwało to jakieś 2 h zanim mi całkiem przeszło (oczywiście po wzięciu tabletek przeciwbólowych).
Nie wyobrażam sobie tego, że innym zdarzają się takie migreny trwające godzinami, a nawet przez kilka dni z przerwami - chyba bym zwariowała.
Najgorsze jest to, że migrena potrafi przychodzić o różnej porze dnia i zawsze miałam tego pecha, że akurat gdzieś byłam, albo musiałam gdzieś wyjść z domu.
Pomocy.
Ciekawe co byś powiedziała jak siedzisz w pracy i zaczyna się ból głowy przechodzący w migrenę. Wracasz do domu ból. Idziesz spać - ból. Wstajesz rano ból. Idziesz do pracy- ból - a przecież musisz funkcjonować, rozmawiać z ludźmi, uśmiechać się. A niech do tego dołączą wymioty. Przechlapane. Ostatnio miałam tak jak byłam w robocie to było mi non stop niedobrze. Każdy krok powodował że musiałam iść do toalety i zwymiotować, tak mną targało. Jeszcze innym razem miałam tak że siedzę w pracy i czuje taki ból głowy jakby mnie ktoś dosłownie bił młotkiem. Nic tylko się pociąć.
Dobrze że przynajmniej można sobie na forum popisać
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 21:24   #674
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Dobrze że przynajmniej można sobie na forum popisać
To jedyny plus migreny Haggat Biorąc tryptany też wymiotujesz? Mnie lekarz zapisał sumamigren i wszelkie tego typu sensacje o jakich piszesz minęły.
judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 13:13   #675
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Migrena

Mnie pierwsza migrena dopadła na kompielisku, zaczelo sie od aury na jedno oko nic nie widzialam jakies błyski ktore przechodziły mi z jednego kąta oka do drugiego....kolezanki mowily to z pewnościa wina chlorowanej wody (miałysmy okolo 14-15 lat!) przeszlo ale pojawil okrutny bol skroni nie do wytrzymania i niedowład jednej reki. Stwierdzilam musze wracac do domu i poszlam na przystanek gdzie wymiotowalam ludzie sie na mnie dziwnie patrzyli:/ pozniej droga do domu znowu wymioty (udawalam ze szukam czegos w torbie pochylajac sie na trawnik i bleee...) nie zapomne tego dnia:/
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 20:58   #676
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez judyta111 Pokaż wiadomość
To jedyny plus migreny Haggat Biorąc tryptany też wymiotujesz? Mnie lekarz zapisał sumamigren i wszelkie tego typu sensacje o jakich piszesz minęły.
Nie biorę nic takiego. A po tych lekach nadal masz ataki migreny ?
Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Mnie pierwsza migrena dopadła na kompielisku, zaczelo sie od aury na jedno oko nic nie widzialam jakies błyski ktore przechodziły mi z jednego kąta oka do drugiego....kolezanki mowily to z pewnościa wina chlorowanej wody (miałysmy okolo 14-15 lat!) przeszlo ale pojawil okrutny bol skroni nie do wytrzymania i niedowład jednej reki. Stwierdzilam musze wracac do domu i poszlam na przystanek gdzie wymiotowalam ludzie sie na mnie dziwnie patrzyli:/ pozniej droga do domu znowu wymioty (udawalam ze szukam czegos w torbie pochylajac sie na trawnik i bleee...) nie zapomne tego dnia:/
Hehe dziewczyno czego to się nie robiło żeby nikt się nie skapnął że się wymiotuje
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.

Edytowane przez Haggat
Czas edycji: 2014-01-23 o 20:59
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 07:39   #677
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość

Hehe dziewczyno czego to się nie robiło żeby nikt się nie skapnął że się wymiotuje
Rzeczywiście chociaż kiedy ból staje się nie do wytrzymania jakoś przestaje mi na tym zależeć, mimo że w pracy też można spotkać się z uszczypliwymi uwagami.
judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 21:33   #678
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez judyta111 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście chociaż kiedy ból staje się nie do wytrzymania jakoś przestaje mi na tym zależeć, mimo że w pracy też można spotkać się z uszczypliwymi uwagami.
Jak wymiotowałam w toalecie to się pytali czy któraś dziewczyna nie jest w ciąży
A tak serio to ostatnio mi się udało wytrzymać 5 tygodni bez bólu !!! Teraz mam kobiece dolegliwości i ból zaczął się już w niedziele wieczorem i w pon mnie dobił ale o dziwo położyłam się i przed 20 było już ok, także duży sukces.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 11:03   #679
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Jak wymiotowałam w toalecie to się pytali czy któraś dziewczyna nie jest w ciąży
A tak serio to ostatnio mi się udało wytrzymać 5 tygodni bez bólu !!! Teraz mam kobiece dolegliwości i ból zaczął się już w niedziele wieczorem i w pon mnie dobił ale o dziwo położyłam się i przed 20 było już ok, także duży sukces.
Mnie niestety w ub tyg. trzymała trzy dni. Trzy dni wyjęte z życiorysu, musiałam wziąć urlop. Dziwne bo zawsze sumamigren jeśli nie przerywał to znacznie łagodził ból. Tym razem musiała mnie dopaść migrena odmiany złośliwej wyjątkowo.
judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 20:01   #680
exposay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 49
Dot.: Migrena

Piszę pracę magisterską na temat wpływu migreny na życie codzienne, gdyby ktoś zechciał wypełnic ankietę, dziekuję każdy głos jest ważny
moje-ankiety kropka pl/respond-54442.html
exposay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 20:48   #681
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Migrena

Wypełniłam, ale wiele pytań nie zawierało odpowiedzi, które mogłabym zaznaczyć np. u mnie aura to uczucie podobne do objawów grypowych - jakby mnie temperatura brała, kości i mięśnie bolały...
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 20:27   #682
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez exposay Pokaż wiadomość
Piszę pracę magisterską na temat wpływu migreny na życie codzienne, gdyby ktoś zechciał wypełnic ankietę, dziekuję każdy głos jest ważny
moje-ankiety kropka pl/respond-54442.html
Przykro mi ale nie mogę otworzyć tej strony.
judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:01   #683
samsemka
Przyczajenie
 
Avatar samsemka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Migrena

Właśnie mam pierwszą migrenę, chyba, bo nigdy tak mocno nie bolała mnie głowa, łzy mi lecą z bólu, nie mam tabletek w domu, wzięłam dwie pyralginy, nie ma kto mi pójść jestem sama, jest mi niedobrze z bólu, ledwo stoję na nogach, jak sobie pomoc?
samsemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:28   #684
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez samsemka Pokaż wiadomość
Właśnie mam pierwszą migrenę, chyba, bo nigdy tak mocno nie bolała mnie głowa, łzy mi lecą z bólu, nie mam tabletek w domu, wzięłam dwie pyralginy, nie ma kto mi pójść jestem sama, jest mi niedobrze z bólu, ledwo stoję na nogach, jak sobie pomoc?
iść spać.
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:54   #685
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Migrena

dokładnie. Schować się z głową pod kocyk, zamknąć oczy i próbować się chociaż na chwilę wyłączyć
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:17   #686
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: Migrena

Nie zawsze niestety jest to możliwe. Ból jest tak silny, że nie pozwala zasnąć. Zdarza się, że ból mnie budzi w środku nocy, mimo że wieczorem było wszystko OK.
judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:41   #687
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Migrena

U mnie też czasem nie ma mowy o spaniu. Ale takie wyciszenie się i odcięcie od bodźców potrafi troszkę pomóc. A czasem to wystarczy
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:05   #688
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
U mnie też czasem nie ma mowy o spaniu. Ale takie wyciszenie się i odcięcie od bodźców potrafi troszkę pomóc. A czasem to wystarczy
To raczej chodzi oto żeby ciału i głowie dać odpocząć. Kładziesz się i masz spokój choć ból i tak nie przechodzi. Ja potrafię przy ataku migreny zasnąć po czym obudzić się w środku nocy i nagle znowu odczuwam ból.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:46   #689
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Migrena

Haggat - dokładnie o to mi chodziło. U mnie migrena często nasila się pod wpływem różnych bodźców dźwiękowo-świetlnych, więc takie odcięcie się od świata pozwala nawet jeśli nie pozbyć się jej całkowicie, to przynajmniej ograniczyć te nasilenia do minimum. A jak to już się uspokoi, to i zasnąć się da. Ja mam to szczęście, że jak już zasne, to już jest 99% sukcesu. Współczuję tych nocnych pobudek...
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 21:01   #690
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Haggat - dokładnie o to mi chodziło. U mnie migrena często nasila się pod wpływem różnych bodźców dźwiękowo-świetlnych, więc takie odcięcie się od świata pozwala nawet jeśli nie pozbyć się jej całkowicie, to przynajmniej ograniczyć te nasilenia do minimum. A jak to już się uspokoi, to i zasnąć się da. Ja mam to szczęście, że jak już zasne, to już jest 99% sukcesu. Współczuję tych nocnych pobudek...
Po prostu "zdechnąć" i nie myśleć Oby ból się trzymał od nas z daleka
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-14 18:35:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.