licówki kompozytowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-21, 08:27   #1
marzycielka_
Rozeznanie
 
Avatar marzycielka_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: miasto królów polskich
Wiadomości: 580

licówki kompozytowe


Witam
Moje pytanie dotyczy licówek kompozytowych, mianowicie mój lekarz zaproponował mi na 4 górne zęby (1 i 2) licówki ze względu na to że, 1 były plombowane i zaczęły się juz ścierać i są na nich widoczne przebarwienia, a jedną 2 miałam leczoną kanałowo i jest ona częściowo martwa. Zaproponowano mi licówki porcelanowe, niestety kwota 4 licówek jest dla mnie zdecydowanie za wysoka, w związku z tym mam pytanie czy licówka kompozytowa mogłaby zastapić porcelanową? Jaki bedzie efekt?
marzycielka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 15:27   #2
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: licówki kompozytowe

Jeśli ścierają się Pani zęby,to przede wszystkim trzeba zastanowić się dlaczego się ścierają. Jeśli Pani zgrzyta zębami, to na pewno mamy przeciwwskazanie do licówek porcelanowych. Ale trzeba zająć się leczeniem zgrzytania .
Po drugie: licówka kompozytowa na martwy ząb to niezbyt szczęsliwy wybór. Ząb martwy powinien być zaopatrzony we wkład koronowo-korzeniowy a potem w koronę. To zapewni nie tylko maximum estetyki, ale również zapobiegnie peknieciu lub złamaniu zęba.
Potrzebna jest Pani dobra konsultacja. Nie wiem, jak wysokie oczekiwania estetyczne ma Pani w stosunku do swoich zębów? Bo jeśli w ścisłej strefie estetycznej wykonuje pani koronę porcelanową, to na zęby obok też powinny być założone takie korony. Trudne dylematy. Warto przejść się do kilku lekarzy stomatologii estetycznej na dobre konsultacje i wybrać najbardziej optymalne rozwiązania.
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 20:52   #3
Melody_89
Zadomowienie
 
Avatar Melody_89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 858
Dot.: licówki kompozytowe

Witam, mam ważne pytanie. Dziś chciałam nadbudowac dwie jedynki a pani stomatolog zrobiła mi licowki kompozytowe tłumacząc ze takie wypełnienie odpadnie.... Będę miec zakladany aparat i nie może takiego czegoś być, poza tym wyglada to okropnie. Proszę mi powiedzieć czy da to sie ściągnąć nie uszkadzajac zeba? nie miałam spilowanych zabkow licowki są grube... jestem podlamana. Ile kosztuje taki zabieg w dobrej klinice?
Melody_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 13:40   #4
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: licówki kompozytowe

Jeśli ne akceptuje Pani wyglądu licówek kompozytowych, można je usunać bez szkody dla Pani zebów. Na pewno przed założeniem aparatu trzeba doprowadzić zęby do takiego wyglądu, który będzie przez Panią akceptowany. Jedynki nie mogą być za "grube" w Pani ocenie, bo po leczeniu ortodontycznym, gdy będzie Pani chciała pozbyć się znienawidzonych licówek, jedynki będą jakby wepchnięte do środka i zawsze będzie Pani musiała już je tak pogrubiać. Czyli można zetrzeć kompozyt, wypełnienie delikatnie przeciagnąć na powierzchnię licową zęba stosując wysokoadhezyjny materiał. Można też założyć w leczeniu ortodontycznym, ze w przyszłości założy Pani licówki porcelanowe, które są barziej przezierne i perfekcyjnie imitują naturalny ząb. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 15:12   #5
Melody_89
Zadomowienie
 
Avatar Melody_89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 858
Dot.: licówki kompozytowe

Dziękuje za odpowiedz. W tym tygodniu je ściągnie wyglądają okropnie mam nadzieje ze dobrze mi je ściągną.

Chce wyrównać wszystkie zeby, a potem może założyć licowki porcelanowe na jedynki lub koronę bo mam jedna martwa jedynke. Co by Pani polecala? Jaki jest koszt licowek w Pani klinice?ile takie licowki mogą przetrwać

pozdrawiam

Edytowane przez Melody_89
Czas edycji: 2012-11-30 o 15:14
Melody_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 18:12   #6
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: licówki kompozytowe

Średnią żywotność licówek ocenia się na 8-10 lat. Porcelanowa licówka kosztuje ok. 2 tys. zł. Jeżeli ma Pani martwą jedynkę to należałoby ją raczej okoronować, a najlepiej jest założyć korony na obie jedynki. To najbardziej widoczne zęby w uśmiechu, tworzące razem z łukiem kupidyna górnej wargi oś symetrii całej twarzy. Nawet idealnie wykonana, najbardziej ekskluzywna licówka warstwowa może inaczej odbijać światło, mieć inną przezierność niż korona itd. Dlatego naprawdę warto rozważyć okoronowanie obu zebów... Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 17:56   #7
puchaczmalinowy
Rozeznanie
 
Avatar puchaczmalinowy
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 501
Dot.: licówki kompozytowe

Cytat:
Napisane przez dr Iwona Gnach-Olejniczak Pokaż wiadomość
Średnią żywotność licówek ocenia się na 8-10 lat. Porcelanowa licówka kosztuje ok. 2 tys. zł. Jeżeli ma Pani martwą jedynkę to należałoby ją raczej okoronować, a najlepiej jest założyć korony na obie jedynki. To najbardziej widoczne zęby w uśmiechu, tworzące razem z łukiem kupidyna górnej wargi oś symetrii całej twarzy. Nawet idealnie wykonana, najbardziej ekskluzywna licówka warstwowa może inaczej odbijać światło, mieć inną przezierność niż korona itd. Dlatego naprawdę warto rozważyć okoronowanie obu zebów... Pozdrawiam
Pani Doktor a jaka jest różnica między zakładaniem licówki na zdrowego zęba a na martwego?
Też mam martwą jedynkę, jakoś wolałabym uniknąć robienia koronki, szczególnie, że jestem osobą młodą i jednak koszty takiego zabiegu póki co przewyższają moje możliwości. Zależy mi szczególnie na tym, żeby ta jedynka nie "straszyła" w czasie mojego ślubu.
__________________
28.06.2014 żona swego męża

You made me feel like a million bucks
You do… I was made for you

"Na zawsze" składa się z wielu "teraz".
puchaczmalinowy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 10:32   #8
czarnamambucha
Przyczajenie
 
Avatar czarnamambucha
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: licówki kompozytowe

Witam.
W połowie marca czeka mnie wizyta u stomatologa, podczas której planuję dopytać się o licówki. Bardzo chciałabym nałożyć licówki na górne jedynki by skorygować ich kształt gdyż są mocno krzywe.. generalnie wygląd moich zębów mnie nie zadowala, ale krzywe jedynki to moje absolutne przekleństwo. Niestety za błędy dzieciństwa i niechęć do aparatu się płaci.
I tu moje pytanie czy na tak krzywe jedynki jak moje, zdjęcie w załączniku, licówki w ogóle coś pomogą ? Czy skorygują kształt ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00111.jpg (43,9 KB, 133 załadowań)
czarnamambucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 18:04   #9
tofaniutka
Zadomowienie
 
Avatar tofaniutka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 098
Dot.: licówki kompozytowe

myślę ,że tak ja miałam jednego na prawdę krzywego a dzięki licówkom mam prościutkie ząbki:P na licówki czekałam ponad tydzień. dwie wizyty zęby proste:P a aparat? hohoho efekty po dwóch latach :P
tofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.