Farba Evolution of the color Alfaparf - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-20, 09:56   #61
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześć piaseczek, mi najlepiej do odświeżania koloru pasuje ,,delia color tone -rudy w saszetkach,, Włosy nabierają bardzo żywego koloru (do 1,2 myc), kolor jest moim zdaniem znacznie przyciemniony, na poziomie 7. Wytrzymałam 5 tygodni bez farbowania juhu!! no i wczoraj zafarbowałam włosy w domu, kolor fajny ale coś jest podejrzanego w tej wodzie 6%, naprawdę bardzo rozjaśnia (2,3 tony) i skóra głowy w początkowej fazie szczypie - a nigdy mi się to nie zdarzało przy 6, myślę że to jest silniejsza woda, no zobaczymy jaki będzie stan włosów, jednak farbowanie w domu to nie to samo co u fryzjera, no ale czasami nie ma czasu. I jakoś tym razem był wyczuwalny amoniak, nie tak silnie ale był i jeszcze jakaś inna chemia (jak w pralni chemicznej). Ja juz zastanawiam sie czy nie przejsc na cos jeszcze mniej inwazyjnego..interesujący jest biokap ale niestety nie rozjaśnia a ja w ciemnych wyglądam strasznie przygaszona.
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 09:08   #62
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześć kathy579 A jakiej marki wody użyłaś i jakiej farby? Alfa, czy Artego? Mnie kobieta w hurtowni fryzjerskiej powiedziała ostatnio, że woda 6% z Alfy rozjaśnia prawie tak jak 9 z innych marek...ja o ile dobrze pamiętam, jeszcze nie próbowałam na sobie farbowania Alfą z wodą tej firmy, najpierw używałam wody L`Oreala, a teraz taniutkiej Scandic Line. Nie widzę u siebie różnicy miedzy tymi wodami...mamie zrobiłam włosy Alfą z wodą też Alfy i...nic, tak samo, jak po Scandicu. To moje odczucia, może ktoś wyczuje różnicę, ja - z całą pewnością - nie. 30 będzie miesiąc od farbowania, wtedy wypróbuję Delię, bo chcę wytrzymać do połowy maja
Pozdrawiam
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 09:32   #63
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Farba Artego i woda 6% Artego. Dobrze że już nie farbujesz często to duży plus dla włosów, ja z mojej praktyki widzę że właściwie im mniej tym lepiej i to jest prawda, nie wiem czy wiesz ale w dniu farbowania włosy powinny byc tylko po szamponie, żadnych odżywek i żadnych silikonów (tzw jedwabi) i środków do stylizacji, wtedy farba ma możliwość dotrzeć do włosa. Mam też starą metodę kiedy inne środki zawodzą, trochę jak z kamienia łupanego ale na mnie działa, na suche włosy nakładam olejek rycynowy na to czepek i podgrzewam - działa.
Dotarła do mnie maska regenerująca z Artego do średniej odbudowy, na razie raz próbowałam - nic specjalnego, włosy lekko tępe po spłukaniu i nie za przyjemny zapach.
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 10:00   #64
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Hej Wiem, wiem, ja po koloryzacji używam tylko szamponu i specjalnej odżywki po farbowaniu ze Scandic Line, jest całkiem spoko, zamyka łuskę i włosy są miłe w dotyku. Za cenę 6,5 zł (chyba za 250 ml) jest naprawdę niezła, kiedyś stosowałam z Artego, ale nie pamiętam jak się nazywała (kosztowała ok 30 zł za 250 ml) i efekt jest porównywalny, więc nie ma co przepłacać A wracając do farbowania, mnie bardzo szczypało, kiedy stosowałam wodę z L`Oreala (9%), teraz jest ok. Zapachowi amoniaku postaram się "przyjrzeć" przy następnym farbowaniu, bo dotąd jakoś nie zwracałam na niego uwagi (więc może go nie ma?) Alfa ma ponoć obniżoną zawartość tego świństwa A tak z innej beczki, farbuję siostrę Garnierem bez amoniaku (chyba Color Shine ), ostatnio Pastelowym Blondem (8,1) i tu z całą pewnością nie czuć amoniaku i włosy bardzo ładnie się pokrywają. To tak a propos amoniaku Gdyby zdarzyło się wypróbować na sobie, napiszę A na razie się kuruję - angina ropna

Pozdrawiam
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 21:52   #65
barbieii92
Raczkowanie
 
Avatar barbieii92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 143
GG do barbieii92
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez ap1983 Pokaż wiadomość
Dzisiaj farbowałam odcieniem 8.32 golden blond irise i jestem zadowolona, wyszedł taki ciepły krówkowy kolorek.
Hej ciekawi mnie ten kolorek krówkowy jesteś w stanie załączyć fotke ?

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Farba Artego i woda 6% Artego. Dobrze że już nie farbujesz często to duży plus dla włosów, ja z mojej praktyki widzę że właściwie im mniej tym lepiej i to jest prawda, nie wiem czy wiesz ale w dniu farbowania włosy powinny byc tylko po szamponie, żadnych odżywek i żadnych silikonów (tzw jedwabi) i środków do stylizacji, wtedy farba ma możliwość dotrzeć do włosa. Mam też starą metodę kiedy inne środki zawodzą, trochę jak z kamienia łupanego ale na mnie działa, na suche włosy nakładam olejek rycynowy na to czepek i podgrzewam - działa.
Dotarła do mnie maska regenerująca z Artego do średniej odbudowy, na razie raz próbowałam - nic specjalnego, włosy lekko tępe po spłukaniu i nie za przyjemny zapach.
A ja z mojej praktyki wiem, że po farbowaniu/ rozjaśnianiu należy myć włosy aż do spłukania całej farby do przeźroczystego koloru wody. Wtedy kolor sie tak nie spłukuje później szampon no i oczywiście maska zakwaszająca wtedy wasze kolorki się nie wypłuczą miedź , ciemne itp . Polecam maskę z Leo zakwaszającą przyjemny zapach , włoski niesamowicie odżywione i to za jakies 7 zl za 300ml . stosując ją po każdej koloryzacji starczy wam na jakies 8 mscy
barbieii92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 12:12   #66
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Czasami nie warta przepłacać, nie wiem czy słyszałaś ale jest ponoc jakas nowosc bez amoniaku ponoc rewolucja w farbowaniu...hm..no L'oreala i nazywa sie INOA (zobacz artykuł w majowym Glamour), słyszałam opinje z pism kobiecych) ze rewelacja, nie nieszczy włos.
Czy słyszałas że tzw ,,jedwabie,, ponoc wcale nie sa takie dobre, okropnie oblepiaja włos i w rezultacie wysuszaja.
Jak będziesz miała chwilkę czasu poczytaj sobie na necie o Biocap.
Pozdrawiam, no i zdrowiej, ja lecę z pisakiem na spacer.
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 19:08   #67
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Hej kathy579 Już nieco lepiej ze mną Właśnie kiedyś coś mi mignęło o tych nowych farbach, ale na śmierć zapomniałam. Poczytam, zobaczymy, co ciekawego o niej piszą Choć znając L`Oreala - cena będzie "bolesna"...no nic poszukam, poczytam.

Pozdrawiam
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 08:22   #68
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Do pieseczek: fajnie ze zdrowiejesz, czy znasz jakies fajne ciemne brązy (nr farby?) wpadające w złoto?
pozdrawiam
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 10:05   #69
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Do pieseczek: fajnie ze zdrowiejesz, czy znasz jakies fajne ciemne brązy (nr farby?) wpadające w złoto?
pozdrawiam
wczoraj użyłam ampułkę z alfaparf ,,nutri seduction hyper oil infusion,, rewelacja, włosy bardzo zwiększył objętość, bardzo głaciutkie i fajny połysk - polecam!! jedna z lepszych ampułek do włosów które używałam
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 14:07   #70
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześć kathy579 Zdrowieję i zdrowieję i wyzdrowieć nie mogę, już było lepiej i...znów słabiutko;/ Co do Twojego pytania, to z Alfy niestety nie, ale jak byłam brunetką to robiłam farbą z Matrixa, Color Sync 5W (to jest ciepły odcień), 5WN (ciepły naturalny), robiłam też samym naturalnym (5N). W palecie Matrixa są też odcienie złote, z G po liczbie, ale nie próbowałam ich, więc nie orientuję się, jak wychodzą...A tak ogólnie to byłam bardzo, bardzo zadowolona z tych farb. Jeśli kiedyś wrócę do brązu, na pewno będzie to któryś z tych odcieni.
A tak a propos, planujesz zmianę koloru na brąz?

Pozdrawiam serdecznie
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 11:15   #71
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Jeszcze nie wiem, ale kolor na ciemnych włosach wygląda zdrowiej i się nie wypłukuje, gdybym znalazła idealny odcien to może?
Na razie brązy które próbowałam raczej nie pasowały
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-30, 14:40   #72
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Ja też się zastanawiam nad "powrotem do natury", mam grzywę, którą zapuszczam i często ją podpinam, czasem założę też opaskę, a odrosty spędzają sen z powiek Niby przy tym odcieniu, który teraz mam, mało widoczne, ale jednak...mam w domu 5W z Matrixa i wodę oryginalną do tego, kusi jak cholera...

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu, oby deszczowe prognozy się nie sprawdziły...
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 12:35   #73
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

5W ciemna czekolada -twarzowy kolor myślę że by się szybko spłukiwał z tego kolorku co masz teraz, musiałabyś zafarbowac 2,3 razy i wtedy efekt był by intensywny też mnie kusi, ale trochę się boję potem powrót do jasnego...ohhh)

...niestety juz pada
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 17:04   #74
maya37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

pomóżcie mi dziewczyny...chciałabym nieco ochłodzić kolor (spopielić go ) i przyciemnić, ale max. 2 tony (żeby różnica nie była jakaś ogromna). i teraz zastanawiam się czy ten alfaparf 8.21 jest odpowiednim odcieniem czy może jednak cos ciut jasniejszego? Jak myslicie?
No i kolejny dylemat...jaki oksydant? 3% czy 6%? - moje naturalne (odrost) są w kolorze średni blond, a nie chciałabym niszczyć moich rozjaśnionych włosów, które i tak są dośc cienkie i delikatne (dwa miesiące temu zeszłam z ciemnego brązu) zbyt mocną woda utlenioną....
maya37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 10:30   #75
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześć maya37 Trudna sprawa...mam w domu 8,21 i siostrę z jasnymi dość ciepłymi włosami, planuję spróbować na niej za jakieś 1,5 - 2 tyg. Jeśli wytrzymasz do tego czasu, na pewno podzielę się doświadczeniami, a jeśli nie, proponuję zrobić pasemko od spodu, będziesz spokojniejsza. A tak ogólnie, to teoretycznie ten odcień powinien ochłodzić, ale np. u mojej mamy 10,21 wychodził bury na jasnym blondzie (odrosty ma ciemne, ale reszta jasny blond), a na odrostach też burawo, lecz nieco mniej...myślę więc, że najlepiej wypróbować na pasemku. Co do wody - jeśli farbujesz ton w ton lub chcesz przyciemnić to przynajmniej w teorii 3% powinna wystarczyć.
Pozdrawiam i proszę podziel się wrażaniami, jeśli będziesz farbowała

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cześć kathy579 Jeśli jeszcze nie "wyleczyłaś" się z rudości, to gorąco polecam odcień 8,64 z Alfy, niby przewaga czerwieni nad miedzią (w nazwie, bo na palecie to raczej rudość ożywiona czerwienią), a efekt fantastyczny. Nawet Pani w sklepie, do którego bardzo często chodzę pytała o odcień (wcześniej ja pytałam ją, bo też miała świetną rudość) Wracając do koloru jest intensywny, żywy i bardzo soczysty. Potrzebowałam odmiany na wiosnę i postanowiłam zrobić ostrzejszy odcień (drugą opcją był powrót do brązu), no i jestem bardzo zadowolona. Włosy nie są żarówiaste, a po prostu nabrały życia Co więcej zrobiłam mix - na odrost i ciut dalej nałożyłam farbę z wodą 9%, na resztę z 6%, wyszło równiutko (bo jednak przy 6 w miarę blaknięcia, włosy które były dekoloryzowane szybciej traciły kolor, a te u nasady wydawały się ciemniejsze). Aha no i jak mama nałożyła na pozostałe włosy farbę z wodą 6%, rozmasowała wszystko po całości, tak że te farby z różnymi wodami się zmieszały. Efekt jest piękny a włosy niezniszczone, polecam!

Pozdrawiam serdecznie
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 10:22   #76
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Do piaseczek, cześc dzięki za pamięc, a sprawa moich włosów przechlapana - jasny kasztan spłowiały bardziej miedziany od skóry do połowy włosów a od połowy do końca wypłowiały jasny blondowy kasztanik - to mój obecny kolor, włosy wyglądają raczej naturalnie niż farbowane, no może się czepiam...ale nie jestem zadowolona..i tak myślę to raczej taki gatunek włosów a po drugie włosy już bardzo experymentowane, barak połysku itp..do dupy..no cóż są jeszcze inne aspekty życia...ha ha
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 07:21   #77
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Alfaparf Evolution of the Color CONTRASTI

Witam
Od 2-3 lat farbuje włosy Loreal Majirel Kolor mam ciemny brąz prawie czarny. Chciałabym rozjaśnić o dwa trzy tony. Słyszałam, ze tą farbą dam radę Alfaparf Evolution of the Color CONTRASTI. Czy coś na jej temat wiecie?
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 09:05   #78
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Alfaparf Evolution of the Color CONTRASTI

Witaj Ania843

A chcesz uzyskać rudość lub czerwień, bardzo intensywną? Z tego, co wiem, do tego właśnie służy Contrasti. Jeśli chcesz trochę rozjaśnić (dojść do jakiegoś średniego/jasnego brązu) polecam proszek dekoloryzujący z Matrixa (ewentualnie Effasor z L`Oreala, ale dla mnie Martix lepszy), a do tego wodę 2,7 lub 3%. Ja tak właśnie robiłam. Jeśli masz jaśniejsze odrosty to nie nakładaj mieszanki od nasady tylko na same farbowane. Potem nałóż odcień farby, który wybrałaś, tylko najlepiej, żeby był o ton jaśniejszy od docelowego (w szczególności, jeżeli wybierzesz farbę drogeryjną, bo te zawsze wychodzą ciemniejsze), po dekoloryzacji włosy bardziej chłoną farbę. Tak było u mnie. Ja próbowałam wszystkich idiotyzmów przy rozjaśnieniu nimal czarnych włosów o 2 tony i wiem, że żadną jaśniejszą farbą nie da się podjaśnić, w ten sposób jeszcze bardziej niszczy się włosy, a rozjaśnieniu ulegają tylko odrosty, reszta ciemna, jak była. Każdy fryzjer, u jakiego byłam powiedział, że farbą nie ma najmniejszych szans i faktycznie tak było, tylko, że ja wtedy nie chciałam uwierzyć. Uwierzyłam, jak mi się od tych eksperymentów zrobiło siano...

Pozdrawiam, powodzenia

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Jak tam Mayu, nałożyłaś 8,21? Jakie efekty?

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cześć kathy579

To niefajnie;/ Sama nałożyłaś brąz, jakiej farby użyłaś? Moja fryzjerka ostatnio powiedziała, że samemu jest bardzo trudno przefarbować się z rudości, bo to nie taka prosta sprawa. W sumie też przez to zrezygnowałam z próby nakładania brązu, ufam mamie, ale nie tak bardzo Musiałabym iść do fryzjera a to ok 100 zł, na co mnie nie stać na razie...Póki co zostaję rudzielcem.

Pozdrawiam i więcej optymizmu
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 09:33   #79
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Alfaparf Evolution of the Color CONTRASTI

Do Ania843: jeśli chcesz rozjaśnic włosy o 2/3 tony a dotychczas farbowałaś na bardzo ciemny kolor, musisz uzbroić się w cierpliwosc i całkowicie spłukać farbę którą farbowałaś włosy - odczekaj 2 miesiące o ostatniego farbowania, nie wiem jaką masz długość włosów? jeśli włosy są przetrawione farba słabiej chwyta. Woda 6% rozjaśnia o 1/2 tony a 9% 2/3 tony - 9% woda wysusza i niszczy włosy - potem pigment mniej się trzyma i farba się wypłukuje. Myślę że na początku spróbuj z wodą 6%. Po 2 lub 3 farbowaniach tą samą farbą kolor powinien by idealny.
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 14:04   #80
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

dziękuję za odpowiedzi spróbuje tym matrixem. Włosy mam długie i parę lat farbowałam na ciemno. A chce uzyskać średni brąz. A ile trzyma się tego matrixa na włosach? I czy po nim nie będę miała siana? Odrosty mam takiego mysiego koloru tylko nie wiem jeszcze jak to się ma do siwych włosów bo trochę ich mam

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

który to jest matrix
ten
http://www.allegro.pl/item1034772349...acy_500_g.html
czy ten
http://www.allegro.pl/item1034759337...loru_6x30.html
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 16:27   #81
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześć Dziewczyny!
Czy orientujecie się może który odcień dam i coś takiego na włosach farbowanych rudym Majirelem poziomem 8 i naturalnym odroście na poziomie 6.
Chciałabym naturalny rudy - myślę że modelka na zdjęciach ma włoski na poziomie 7 a może 6. Nie używałam nigdy Alfaparfu, ale moja koleżanka tak (blond) i jest bardzo zadowolona.

Oto też odcienie farb które zwróciły moją uwagę - co o tym myślicie?
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2010-05-12 o 16:39
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 09:11   #82
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Alfaparf Evolution of the Color CONTRASTI

do piaseczek:na razie nie farbowałam...ale mam nowinkę..ha ha...postanowiłam udac sie na konsultacje do osoby ,,Mistrza,, w samym wcieleniu - wizytę mam na koniec czerwca! Co powiedziała... zostać przy rudościach ponieważ bardzo pasują do mnie, za proponowała balejaż panelowy - ciemniejszy od tyłu głowy i totalną zmianę fryzury (teraz mam ala cocer spaniel - długie jasno miedziane naturalne loki), czyli ścinamy włosy (tak aby pasowały do pociągłej twarzy, ponoc obecna fryzura jeszcze bardziej mi wydłuża twarz) tak aby tył był uniesiony do góry, z przodu dłuższe, i gdzieniegdzie dłuższe wystające loczki, fryzura nie będzie raczej z tych krótkich tylko o średniej długości. co myślisz, zaszaleć? Jedyne czego się obawiam to że włosy rosną mi bardzo wolno, muszę też wydac sporą kaskę- chyba się domyślasz? Ale może warto bo wtedy końce byłyby ścięte na maksa i nie było by tych różnic w kolorze, ale jak dam sobie rade jak pojawi się odrost?
Jakbyś mogła wyrazić swoją opinię będę wdzięczna, pozdrawiam..a.. jak tam zdrowie?
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:04   #83
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Alfaparf Evolution of the Color CONTRASTI

Hej kathy579 Uff, a już myślałam, że się "zbrązowiłaś" Powiem Ci, że ta propozycja brzmi bardzo ciekawie, kręcone włosy pięknie wyglądają obcięte w ten sposób, miałam w liceum koleżankę tak właśnie obciętą (byle nie za krótko, bo jeśli skręt jest słaby, a włosy cienkie, efekt jest nieciekawy, taka "zmokła kura" wychodzi). Ja uwielbiam zmiany, więc bym zaryzykowała, ale dowiedz się jeszcze jak to z tym "Mistrzem" jest Co do farbowania to rzeczywiście potem możesz mieć trudniej...widziałam dziś u fryzjera w folderze Alfaparfu właśnie taki rodzaj farbowania, wygląda świetnie, ale na prostych włoskach, nie wiem czy na kręcie to będzie tak efektowne. Powiedz, ile tonów różnicy będzie między tymi odcieniami? Jeśli mało to potem nie będziesz miała problemu, a jeśli różnica będzie spora to gorzej i szczerze nie wiem jak to będzie wyglądało na "kręciołkach". Może poszukaj na necie podobnie ufarbowanych pań, będzie łatwiej podjąć decyzję
A co do zdrowia - prawie przeszło, tylko wieczorami kaszel mnie dopada i czasem migdały szwankują

Pozdrawiam serdecznie

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cześć CocoPoznan ja robiłam kiedyś 8,43, ciekawy miedziano - złocisty odcień, co do 7,64 - traz mam na głowie 8,64 - miedziano czerwonkawy, ale z przewagą miedzi (mimo że pierwsza po przecinku 6 oznaczająca czrwień), intensywny podobnie jak 8,43. Ten trzeci - nie wiem. u mnie bardziej naturalny efekt dawało 8,45, tj. odcień miedziano - mahoniowy, bardziej zgaszony niż poprzednie i jakby ciut ciemniejszy od nich. Piękny jest także 8,4 - taka czysta miedź. Myślę, że spokojnie możesz się farbować Alfą, bo przecież to będzie koloryzacja na niemal ten sam odcień, co z Majirela. Co do wody sama musisz podjąć decyzję, a doświadczenie z profesjonalnymi farbami masz, więc nie będzie problemu.

Pozdrawiam i powodzenia no i opisz proszę efekty
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 23:22   #84
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez piaseczek Pokaż wiadomość
Cieszę się, że może choć trochę pomogłam. Uważam, że warto być ostrożnym i nie robić nic w sposób drastyczny, a rady w stylu "ja tak zrobiłam i na pewno tak wychodzi" są no wiesz do czego, dlatego piszę tylko z własnej perspektywy eksperymentatora Wiem z doświadczenia, że farbowanie w domu to ciągłe poszukiwanie

Do rzeczy Kathy579, absolutnie nie zanudzasz, jakby coś to pytaj, a ja w miarę możliwości będę próbowała pomóc. Z melonem jest tak, że on jakby lekko koloryzuje, ożywia, co do odżywiania - to chyba tylko kolor, to jego zadanie. Ja byłam zadowolona. Udało mi się kupić w sklepie fryzjerskim takie małe opakowanie, jednorazowe. Dużego nie kupiłam, bo dość drogo, a poza tym odrost mi się bardziej rzuca w oczy, kiedy mam żywsze rudzielce A tak podczas "płowienia" ciemny odrost nie razi tak bardzo (a przy 8,45 to już wcale - tak jakoś współgra ten odcień z moimi). Kusi mnie Artego, kusi Jak wypróbuję, z całą pewnością podzielę się wrażeniami Ponoć jeszcze Kadus jest ok, ale to tylko z opinii na KWC, nie znam nikogo, kto by próbował;/ Co do serii z kwiatkiem nie próbowałam, Nutri Seduction jest bardzo fajna, ostatnio kupiłam olejek z jakimiś kryształkami - BOMBA i nabłyszczasz Alfy Yellow - też SUPER (tylko po aplikacji sio z rączkami)

Pozdrawiam serdecznie i także życzę udanych, rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy, żeby rutyna nas nie zwyciężyła i żebyśmy lśniły nie tylko pięknymi włoskami
Doskonała jest maska keratynowa Artego, to kondensat, jak obrócicie ogromne opakowanie do góry nogami, nawet kropla nie wyleci, zupełnie jak ubita piana z białka jajek. Szybko doprowadza włosy do ładu i starcza bardzo długo. Ja miałam ją niemal dwa lata.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 12:40   #85
maya37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Nie wytrzymałam i farbnęłam sobie włosy 8/21 alfaparf z woda 3%. Wyszło super! Farba delikatnie przyciemniła i ochłodziła kolor, odrosty nie sa rudawe ale popielate. Kolor, jak dla mnie, tez świetny, idealny popiel. Zobaczymy jak będzie w miarę wypłukiwania się farby. O dziwo po farbowaniu włosy mam miękkie i przyjemne w dotyku. Jak narazie jestem bardzo bardzo zadowolona.
maya37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 13:19   #86
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

No to super, cieszę się, że się udało Może to rozwieje obawy mojej siostry, bo dotąd miała wątpliwości co do tego odcienia.

Pozdrawiam
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 16:27   #87
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

witam
właśnie zakupiłam tą farbę kolor brąz i mam pytanie. Chciałam sobie pofarbować całą głowę ale na ulotce jest wyraźnie napisane ze nie farbować całych włosów mam prawie czarne i chciałam spróbować tą farbą dojść do brązu. I nie wiem co teraz robić. Czy któraś z was pofarbowała sobie cała głowę? I zastanawiam się jakiego oksydanta użyć czy 9%? Proszę o radę
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 21:45   #88
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez Ania843 Pokaż wiadomość
witam
właśnie zakupiłam tą farbę kolor brąz i mam pytanie. Chciałam sobie pofarbować całą głowę ale na ulotce jest wyraźnie napisane ze nie farbować całych włosów mam prawie czarne i chciałam spróbować tą farbą dojść do brązu. I nie wiem co teraz robić. Czy któraś z was pofarbowała sobie cała głowę? I zastanawiam się jakiego oksydanta użyć czy 9%? Proszę o radę
.......
ale najprawdopodobniej żadną farbą nie dojdziesz z czarnych do brązu.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 15:44   #89
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Wklejam Wam paletkę kolorów ALFAPARF MILANO i link dla porównania (wiadomo, że palety w necie się czasem różnią)

http://dcdpaznokcie.pl/sklep/Alfapar...cy,,,3284.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg alfaparf popielato-złociste.jpg (21,0 KB, 323 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg alfaparf natura i popiel.jpg (31,1 KB, 358 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg alfaparf natura.jpg (38,0 KB, 217 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg alfaparf beże.jpg (27,4 KB, 242 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg alfaparf złociste.jpg (30,5 KB, 165 załadowań)

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2011-09-08 o 18:51
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 18:22   #90
paulucha3333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 83
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Dziewczeta prosze o pomoc!!!a wiec chce taki kolor wlosow jak ma Ashle simpson czyli ciemny rudy tymczasem po nieszczesnym loralu maijrel mam marchewe na glowie doslownie pomaranczowe razace wlosyco najlepsze wszyscy sa zachwyceni tym kolorkiem nie ja;/tym razem chce uzyc farby alfaparu bylam dzis w sklepie i nie moglam sie zdecydowac:/moze ktoras z WAS bardziej orientuje sie w tych kolorkach

Edytowane przez paulucha3333
Czas edycji: 2010-05-27 o 18:24
paulucha3333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-18 18:46:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.