Kierunek Podhale - fajne miejsca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-04, 16:52   #1
Dosiaczek 7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 260

Kierunek Podhale - fajne miejsca?


Planuję wakacje na południu Polski. Polecicie mi gdzie najlepiej pojechać? Interesuje mnie Podhale, ze względu na styl zakopiański i w ogóle ciągnie mnie w tamte strony. Które miejsce najbardziej wam się podobało, ma jakiś klimat, ciekawą atrakcję? Czytałam, że Ząb leży najwyżej w górach, fajnie tam jest? Może też być gdzieś w okolicach.
Dosiaczek 7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:02   #2
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Cytat:
Napisane przez Dosiaczek 7 Pokaż wiadomość
Planuję wakacje na południu Polski. Polecicie mi gdzie najlepiej pojechać? Interesuje mnie Podhale, ze względu na styl zakopiański i w ogóle ciągnie mnie w tamte strony. Które miejsce najbardziej wam się podobało, ma jakiś klimat, ciekawą atrakcję? Czytałam, że Ząb leży najwyżej w górach, fajnie tam jest? Może też być gdzieś w okolicach.
Ząb sam w sobie nie jest specjalnie atrakcyjny - ot zwykła wioska tylko, że wyżej.
Jeśli interesuje Cię architektura w Chochołowie jest skansen góralski - można wejść do środka, pooglądać jak dawniej na Podhalu mieszkano.
Nie wiem czy nastawiasz się na chodzenie po górach, ale jeśli nie to ciekawe są spacery dolinami: Kościeliską, Chochołowską, Lejową, Strążyską itp, ale w sezonie letnim dzikie tłumy tam sa
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:23   #3
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

A dla mnie Ząb jest bardzo atrakcyjny
wszystkie góralskie małe miejscowości to zwykłe wioski,zależy co kto lubi.
Ja zawsze wybieram tak aby było dobre miejscy wypadowe pod tym względem Ząb jest idealny.Dla piechura wszędzie jest akurat aby się dostać na nogach. Do Zakopanego blisko,można dojść przez Gubałówkę albo polnym drogami a wrócić Gubałówką
Lubię też Białkę Tatrzańską troszkę dalej od Zakopanego ale tańsze noclegi i też fajna baza wypadowa. No i są tam Termy
Bukowina Tatrzańska bardziej zaludniona turystycznie ale tak piszę,co kto lubi dla odmiany Jurgów polecam,cisza spokój,rzeczka i blisko Słowacja
Koniecznie trzeba zaplanować wyprawy górskie
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:29   #4
Dosiaczek 7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 260
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Cytat:
Napisane przez Ratatuj Pokaż wiadomość
A dla mnie Ząb jest bardzo atrakcyjny
wszystkie góralskie małe miejscowości to zwykłe wioski,zależy co kto lubi.
Ja zawsze wybieram tak aby było dobre miejscy wypadowe pod tym względem Ząb jest idealny.Dla piechura wszędzie jest akurat aby się dostać na nogach. Do Zakopanego blisko,można dojść przez Gubałówkę albo polnym drogami a wrócić Gubałówką
Lubię też Białkę Tatrzańską troszkę dalej od Zakopanego ale tańsze noclegi i też fajna baza wypadowa. No i są tam Termy
Bukowina Tatrzańska bardziej zaludniona turystycznie ale tak piszę,co kto lubi dla odmiany Jurgów polecam,cisza spokój,rzeczka i blisko Słowacja
Koniecznie trzeba zaplanować wyprawy górskie
A jeśli nie ma się doświadczenia w chodzeniu po górach, nigdy się po nich nie chodziło to mozna iść w jakiejś grupie z instruktorem?
Dosiaczek 7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:44   #5
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Cytat:
Napisane przez Dosiaczek 7 Pokaż wiadomość
A jeśli nie ma się doświadczenia w chodzeniu po górach, nigdy się po nich nie chodziło to mozna iść w jakiejś grupie z instruktorem?
Dasiaczku ja też nie mam doświadczenia
jestem amatorem kochającym góry i tyle. Jak będziesz trzymała się szlaków i przepisów dasz radę sama ,z jakimś towarzystwem oczywiście.
Jak poszukasz w necie,znajdziesz wiele szlaków którymi można spacerować,zwiedzać,podzi wiać......nie spotkałam się aby chodzić po górach z instruktorem
To chyba nic ciężkiego bo na szlakach spotyka się setki ludzi,młodych,starszych i naprawdę maleńkich.
Morskie Oko polecam,tam nie trzeba instruktora,no chyba,że będziesz chciała wejść na Rysy to popytaj w TOPR
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:50   #6
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Cytat:
Napisane przez Ratatuj Pokaż wiadomość
A dla mnie Ząb jest bardzo atrakcyjny
wszystkie góralskie małe miejscowości to zwykłe wioski,zależy co kto lubi.
no fakt moi rodzice mieszkają 6km od Zębia (tak mawiają górale) , więc może mi się opatrzyła ta miejscowość - aczkolwiek zimą grzane piwo u Zapotocnego niezmiennie
a co do bazy wypadowej to masz rację - chociaż dla mnie Gubałówka i Zakopane to najbardziej znielubiane miejsca - ale ja nie cierpię tłumów a wszystkim innym się na ogół podoba.

a co do wypraw górskich to nie musisz od razu Rys zdobywać - są łatwiejsze praktycznie spacerowe szlaki.
Tu jest opis szlaków wraz ze stopniem trudności.
http://www.wirtualne-tatry.pl/Szlaki/Wszystkie/
Trzeba tylko brać poprawkę, że w sezonie letnim czasami tłok jest niemożliwy (np kolejka, żeby wejść na Giewont) czy dzikie tlumy w kolejce do kolejki w Kuźnicach czy na Morskim Oku
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 18:06   #7
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Stupid-girl ja czuję wielki sentyment do Zębia
Nigdy nam się tam nie nudziło ,zawsze coś w okolicy dalszej czy bliższej znaleźliśmy do zwiedzania.
Też nie przepadam za samym Zakopanym w sezonie dlatego okoliczne atrakcje podziwiamy,relaksujemy się czystym powietrzem i pięknymi widokami
Na dalsze wycieczki czy to autem czy busem które polecam(bez stresu gdzie zaparkować ) trzeba wybrać się bardzo wcześnie rano aby uniknąć zatłoczenia a potem to już i tak pełno turystów ale wszystko ma swój urok
No się rozumie,że do Karczmy na piwko obowiązkowo

edit:
dzięki za link,chętnie sama z niego skorzystam tego lata

Edytowane przez Ratatuj
Czas edycji: 2012-07-04 o 18:09
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 18:33   #8
Dosiaczek 7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 260
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Stupid-girl, też dziękuję

Dziewczyny, a Kraków jest fajny?
Dosiaczek 7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 18:44   #9
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Cytat:
Napisane przez Dosiaczek 7 Pokaż wiadomość
Stupid-girl, też dziękuję

Dziewczyny, a Kraków jest fajny?
bardzo fajny
polecam szczególnie Kazimierz do pozwiedzania i czekoladę w Prowincji na Brackiej, chociaż w taki upał, to chyba mrożoną
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 18:48   #10
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Trzeba tylko brać poprawkę, że w sezonie letnim czasami tłok jest niemożliwy (np kolejka, żeby wejść na Giewont) czy dzikie tlumy w kolejce do kolejki w Kuźnicach czy na Morskim Oku
Dokładnie. Ja uwielbiam polskie góry ale nie jeżdżę nigdy latem, bo nie lubię tego ścisku. Najlepsza pora na taką wyprawę to chyba jesień.
Cytat:
Napisane przez Dosiaczek 7 Pokaż wiadomość
Stupid-girl, też dziękuję

Dziewczyny, a Kraków jest fajny?
Kraków jest rewelacyjny Gdzieś na wizażu jest wątek o atrakcyjnych miejscach w mieście polecanych przez wizażanki.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 14:26   #11
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Cytat:
Napisane przez Ratatuj Pokaż wiadomość
Dasiaczku ja też nie mam doświadczenia
jestem amatorem kochającym góry i tyle. Jak będziesz trzymała się szlaków i przepisów dasz radę sama ,z jakimś towarzystwem oczywiście.
Jak poszukasz w necie,znajdziesz wiele szlaków którymi można spacerować,zwiedzać,podzi wiać......nie spotkałam się aby chodzić po górach z instruktorem
To chyba nic ciężkiego bo na szlakach spotyka się setki ludzi,młodych,starszych i naprawdę maleńkich.
Morskie Oko polecam,tam nie trzeba instruktora,no chyba,że będziesz chciała wejść na Rysy to popytaj w TOPR
RYSY

wylazłam tam bez żadnego przygotowania, umęczylam sie przy wchodzeniu na sam szczyt jak nie wiem co, ale warto było. Na drugi dzień miałam skorupkę na nosie bo mi się zjarał haha
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-05, 21:02   #12
michasq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Moim zdaniem najfajniejszym miejscem na noclegi w atrakcyjnym miejscu jest Bukowina Tatrzańska. Piękne widoki, atrakcyjne ceny i wszędzie jest blisko. Nie ma tu takich tłumów jak w Zakopanem, a atrakcji jest mnóstwo dla każdego. Polecam gorąco pokoje gościnne [nazwa] [link] widoki na Tatry, wyciągi narciarskie w odległości 100 metrów, noclegi w stylowym góralskim domu. W okolicy góralskie knajpki, gdzie wieczorami można na żywo posłuchać góralskiej muzyki, potańczyć i pośpiewać. Wycieczki na spływ przełomem Dunajca i nad Morskie Oko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg doma1.JPG (46,8 KB, 42 załadowań)

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-04-05 o 21:06 Powód: Nazwa i link.
michasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 13:10   #13
Lady_Daga
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Daga
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 187
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Uwielbiam Zakopane i Kraków. Jak dla mnie najlepsza opcja na weekendowy wypoczynek
__________________
Nie ma dzieci - są ludzie , ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Zachęcam do przekazania 1% dla FSM - https://www.youtube.com/watch?v=A5lqKG5p6mM
Lady_Daga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 10:27   #14
lekcjeplywanianowytarg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1
Dot.: Kierunek Podhale - fajne miejsca?

Polecam stronę https://restauracjepodhale.pl/restauracje/zakopane/ - Znajdziemy Tutaj wszystkie restauracje z Zakopane ale również z podhala. bez zbędnego logowania, rejestracji
lekcjeplywanianowytarg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 11:27:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.