Z sowy w skowronka - da się? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-05, 09:34   #1
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075

Z sowy w skowronka - da się?


Odkąd pamiętam kocham spać. Zaczęło się wszystko w liceum, kiedy codziennie miałam na 8, więc wstawałam o 7, co było dla mnie męczarnią. Potem przyszły studia i dojazdy do innego miasta, więc wstawanie o 5-6 rano. Modliłam się, żeby był weekend, albo luźniejszy dzień, abym mogła się wyspać! Moje minimum to 9h.
Przez te lata przewertowałam wiele porad - wstawanie i kładzenie się o określonej porze, skrócenie ilości snu (czytałam, że czasami za dużo godzin to nie zdrowo) i NIC. Jedno wielkie nic. Ludzie się ze mnie śmieją, że przesypiam życie. Kiedy wstaję rano, po 6-7 godzinach to chodzę nieprzytomna, kawa nie działa, a po zajęciach znów wskakuję do wyrka i kolejne 2h dosypiam. Wtedy żyję.
Jeśli chodzi o badania - to robiłam wszystkie jakie były możliwa - norma, a czasami wręcz idealne wyniki.

Czy jest dla mnie szansa, że zmienię się po tylu latach w skowronka, czy po zwyczajnie muszę spać 9h, więc chcąc nie chcąc - kłaść się ok. 21, by móc swobodnie wstać o 6?
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 09:40   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

wątpię. ja nie muszę długo spać, ale wolę później się położyć i później wstać. może jak będziesz miała nawał obowiązków to się trochę przestawisz, ale nie będzie to bezbolesne.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 09:40   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Powiem tak: raczej nie. Nie każdy organizm funkcjonuje tak samo. Podobno ok 7 rano zaczyna się prawdziwe wybudzenie organizmu (nie pamiętam dokładnie), ale na pewno nie u wszystkich.
Ja też zawsze lubiłam długo spać, wstawanie o 7.30 do pracy to dla mnie katorga próbowałam latami iść spać o 22-23 i nic. Poza tym, budząc się o 7-8 jestem głodna jak wilk.
Wczesne wstawanie powoduje u mnie stres. Jestem rozdrażniona, głodna, mdli mnie, mam przyśpieszone tętno - takie czysto fizyczne objawy.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 09:52   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

nie da się.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 09:53   #5
akasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

zastanowił mnie ten post
też kocham spać. uwielbiałam chwile gdy na studiach mogłam pospać do 12, żyłam nocą. jak nietoperz ale od lipca się zmieniło (praca) i muszę wstawać o 5 :/ do łóżka kładę się o 21, ale zasypiam ok 23. rano chwilę pomarudzę, że muszę tak wcześnie wstać, ale daję radę. zmieniłam się z sowy w skowronka teraz lepiej funkcjonuje w dzień niż w nocy
akasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 09:56   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

akasza - moze po prostu nigdy nie bylas sowa, bo nic na to nie wskazuje
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:00   #7
akasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
akasza - moze po prostu nigdy nie bylas sowa, bo nic na to nie wskazuje
może i tak, ale w okresie przed podjęciem pracy chodziłam spać 3-4 w nocy i wstawałam popołudniu. teraz mam pracę do której dojeżdżam 50km i musiałam się przestawić.
akasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 10:01   #8
chochlik69
Raczkowanie
 
Avatar chochlik69
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 116
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Odkąd pamiętam kocham spać. Zaczęło się wszystko w liceum, kiedy codziennie miałam na 8, więc wstawałam o 7, co było dla mnie męczarnią. Potem przyszły studia i dojazdy do innego miasta, więc wstawanie o 5-6 rano. Modliłam się, żeby był weekend, albo luźniejszy dzień, abym mogła się wyspać! Moje minimum to 9h.
Przez te lata przewertowałam wiele porad - wstawanie i kładzenie się o określonej porze, skrócenie ilości snu (czytałam, że czasami za dużo godzin to nie zdrowo) i NIC. Jedno wielkie nic. Ludzie się ze mnie śmieją, że przesypiam życie. Kiedy wstaję rano, po 6-7 godzinach to chodzę nieprzytomna, kawa nie działa, a po zajęciach znów wskakuję do wyrka i kolejne 2h dosypiam. Wtedy żyję.
Jeśli chodzi o badania - to robiłam wszystkie jakie były możliwa - norma, a czasami wręcz idealne wyniki.

Czy jest dla mnie szansa, że zmienię się po tylu latach w skowronka, czy po zwyczajnie muszę spać 9h, więc chcąc nie chcąc - kłaść się ok. 21, by móc swobodnie wstać o 6?

Spróbuj yerba mate )
__________________
Jestem psychologiem. Nie bój się, pisz śmiało.
chochlik69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:02   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

dobra ale nie o to chodzi. to mnie wkurza - świadomośc społeczeństwa. jak ktoś lubi pospać do 12 to wedlug niektórych jest sowa. chryste panie nie, to totalnie nie o to chodzi. to chodzi o biorytm, chodzi o to że sowa która musi wstać o godzinie 6-7 rano nie jest w stanie FUNKCJONOWAĆ, z trudem wykonuje podstawowe czynności i do godziny 12 bardzo często nie kojarzy co się z nią dzieje.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:03   #10
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Miałam podobnie = lubiłam długo spać. Chodziłam np. spać koło północy i wstawałam przed 7 do szkoły, zaraz jak tylko wracałam do domu jadłam i obowiązkowa drzemka. W weekend obowiązkowo spanie do 10-11. Na studiach kombinowałam, by w planie zajęć mieć zajęcia, które zaczynają się np. o 12 a nie o 8. Jak pisałam pracę licencjacką, to oczywiście przebimbałam rok, a pisaniem pracy zajęłam się na sam koniec: wyglądało to tak, że zarywałam noce. Ostatni tydzień przed oddaniem pracy wyglądał tak: raniutko do promotora, kilka zajęć, dom, pisanie do 4 rano, lekka godzinna drzemka, rano promotor itp. Po takim maratonie jak wróciłam w piątek do domu i walnęłam się koło 15 na lekką drzemkę, to wstałam dopiero w sobotę ok. 13. Nazywałam to ładowaniem baterii.

Wszystko się zmieniło wraz z pracą. Tu się nie da nic kombinować (przynajmniej u mnie), zawsze mam na 8, zanim wrócę do domu to jest po 17. Szkoda czasu na drzemkę, bo trzeba zrobić obiad, wyjsć z psem, trochę poćwiczyć, ogarnąć koło siebie. Robię się senna koło 23. A w weekendy? Nawet jak idę spać grubo po 2-3 to i tak automatycznie bez budzika budzę się przed 7, jak do pracy. Więc organizm się bardzo przyzwyczaja. U ciebie też może się wiele zmienić.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:06   #11
akasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
dobra ale nie o to chodzi. to mnie wkurza - świadomośc społeczeństwa. jak ktoś lubi pospać do 12 to wedlug niektórych jest sowa. chryste panie nie, to totalnie nie o to chodzi. to chodzi o biorytm, chodzi o to że sowa która musi wstać o godzinie 6-7 rano nie jest w stanie FUNKCJONOWAĆ, z trudem wykonuje podstawowe czynności i do godziny 12 bardzo często nie kojarzy co się z nią dzieje.
bardzo przepraszam panią ZNAWCZYNIE. bardziej mi chodziło o jakieś samookreślenie, umiejscowienie się.
akasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 10:06   #12
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

niebieskie oczko a co jak się nie przyzwyczai? nie mam już 14 lat a mimo wszystko wstanie o 6 rano kończy się tym że nie wiem co się dzieje do 12 a potem śpię albo na zajęciach albo wlewam w siebie setnego energetyka zeby dociągnąć do 17-18 i się zdrzemnąć?

ja po prostu zmieniłam pracę na taką która nie zaczyna się rano. jeśli komuś się to nie uda, to współczuję, bo nie wyobrażam sobie funkcjonowac w ten sposób. mi się nigdy nie zmieniło, praca czy nie praca - i tak mi było źle i tak.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

akasza, tak, jestem znawczynią i będą mnie wkurzac takie osoby jak ty dla których to jest "pospać sobie do 12" - bo to jest ogromna tragedia funkcjonować jako prawdziwa sowa w świecie przystosowanym do porannych ptaszków.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:22   #13
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Czyli nie ma dla mnie nadziei?
Zastanawia mnie, co będzie się działo, jak znajdę pracę zaczynającą się o 8
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:25   #14
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

A ja miałam tak jak t u Autorko. Ale odmieniło mi się po 35 roku życia. Teraz bywa że budzę się przed budzikiem i juz nie zasnę wiec wstaje i działam. Im człowiek starszy tym krócej śpi
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:31   #15
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Czyli nie ma dla mnie nadziei?
Zastanawia mnie, co będzie się działo, jak znajdę pracę zaczynającą się o 8
Znielubisz życie i pracę Przynajmniej ja tak miałam. Jeszcze jeśli chodzi o zmiany i pracowanie od 8 raz, dwa razy w tygodniu to było do przeżycia. Ale codziennie na ósmą? U mnie to nie przeszło. Teraz po prostu pilnuję żeby tak nie pracować i już. Jest odrobinę trudniej, ale da się.

Popieram drabinę.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:35   #16
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Znielubisz życie i pracę Przynajmniej ja tak miałam. Jeszcze jeśli chodzi o zmiany i pracowanie od 8 raz, dwa razy w tygodniu to było do przeżycia. Ale codziennie na ósmą? U mnie to nie przeszło. Teraz po prostu pilnuję żeby tak nie pracować i już. Jest odrobinę trudniej, ale da się.

Popieram drabinę.
Tego właśnie się boję. Czyli zostaje mi szukać pracy, która się zaczyna się później, niż na 8...
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:39   #17
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
niebieskie oczko a co jak się nie przyzwyczai? nie mam już 14 lat a mimo wszystko wstanie o 6 rano kończy się tym że nie wiem co się dzieje do 12 a potem śpię albo na zajęciach albo wlewam w siebie setnego energetyka zeby dociągnąć do 17-18 i się zdrzemnąć?
No dla mnie to nie jest ani normalne ani zdrowe.
A na funkcjonowanie w ciągu dnia składa się wiele czynników, nie tylko sen.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:41   #18
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
No dla mnie to nie jest ani normalne ani zdrowe.
A na funkcjonowanie w ciągu dnia składa się wiele czynników, nie tylko sen.
Niezdrowe jest zmuszanie się do funkcjonowania wbrew swojemu wewnętrznemu zegarowi.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:52   #19
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
dobra ale nie o to chodzi. to mnie wkurza - świadomośc społeczeństwa. jak ktoś lubi pospać do 12 to wedlug niektórych jest sowa. chryste panie nie, to totalnie nie o to chodzi. to chodzi o biorytm, chodzi o to że sowa która musi wstać o godzinie 6-7 rano nie jest w stanie FUNKCJONOWAĆ, z trudem wykonuje podstawowe czynności i do godziny 12 bardzo często nie kojarzy co się z nią dzieje.
Zgadzam się i dziwi mnie, że wiele osób tego nie rozumie Ja najchętniej chodzę spać o 3:00 i wstaję o 12:00. Kiedy mam wstać o 6:00, to jestem autentycznie chora. Nie wstanę o 6:00/7:00 wyspana NIGDY, choćbym poszła spać o 18:00. To po prostu wbrew mojemu zegarowi. Jeśli mam zajęcia na 8:00, to muszę mieć energetyki i/lub mocną kawę, a i tak będę siedzieć z bólem głowy i totalną zmułą. Nie wiem, czemu większość ludzi wcale nie dziwi, że można nie dać rady pracować na nocki, bo się robi skrajnie sennym o 1:00, ale są zdziwieni, że ktoś nie da rady pracować na 1. zmianę od 8:00.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 10:52   #20
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
No dla mnie to nie jest ani normalne ani zdrowe.
A na funkcjonowanie w ciągu dnia składa się wiele czynników, nie tylko sen.
ale których czynników nie da się przesunąć odrobinę w czasie?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:57   #21
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Niezdrowe jest zmuszanie się do funkcjonowania wbrew swojemu wewnętrznemu zegarowi.
Chodziło mi bardziej o spore ilości energetyków


Zresztą może dostanę pojazd: miałam podobnie, dzień zaczynał się u mnie koło południa, wtedy już się rozruszałam, przebudzałam, na wcześniejszych godzinach w szkole oczy mi się zamykały, nie umiałam się skupić itp. Wszystko fajnie, ale w dorosłym życiu - przynajmniej u mnie - nie ma czasami możliwości, aby żyć sobie zgodnie ze swoim zegarem Czasami trzeba go przestawić, bo są obowiązki. Myślę, że mój pies nie zrozumie tego, że zaczynam funkcjonowanie ok. 12 i dopiero wtedy sie załatwi. Nie każdy też ma możliwość znalezienia fajnej pracy, dobrze płatnej, która ma pasujące godziny pracy do takiego trybu życia. Jak się wam udało to spoko. A już w ogóle, jak komuś dojdą inne obowiązki w postaci np. dziecka, choroby kogoś bliskiego, to wtedy te zegarki schodzą na bok.

Poza tym niektórzy twierdza, że tak mają i to tragedia. To się spytam, czego próbowali, by to zmienić?

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Zgadzam się i dziwi mnie, że wiele osób tego nie rozumie Ja najchętniej chodzę spać o 3:00 i wstaję o 12:00. Kiedy mam wstać o 6:00, to jestem autentycznie chora. Nie wstanę o 6:00/7:00 wyspana NIGDY, choćbym poszła spać o 18:00. To po prostu wbrew mojemu zegarowi. Jeśli mam zajęcia na 8:00, to muszę mieć energetyki i/lub mocną kawę, a i tak będę siedzieć z bólem głowy i totalną zmułą. Nie wiem, czemu większość ludzi wcale nie dziwi, że można nie dać rady pracować na nocki, bo się robi skrajnie sennym o 1:00, ale są zdziwieni, że ktoś nie da rady pracować na 1. zmianę od 8:00.
No to ja jestem z tych, co jednak nie rozumieją tego

Tez mi było trudno się przestawić, czasami kładłam sie koło 23 i leżałam i tak bez snu do 2-3 i wtedy normalnie zasypiałam. Wydawało mi się to bez sensu, ale mi się zmieniło. Być może wpłynęła na to praca, w której zawsze coś się dzieje, stresujące sytuacje i człowiek nie ma czasu nawet na kawę, sam się przebudza.

Trudno mi sobie naprawdę wyobrazić takie sytuacje, chyba nikogo w swoim otoczeniu takiego nie spotkałam
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:57   #22
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Chodziło mi bardziej o spore ilości energetyków


Zresztą może dostanę pojazd: miałam podobnie, dzień zaczynał się u mnie koło południa, wtedy już się rozruszałam, przebudzałam, na wcześniejszych godzinach w szkole oczy mi się zamykały, nie umiałam się skupić itp. Wszystko fajnie, ale w dorosłym życiu - przynajmniej u mnie - nie ma czasami możliwości, aby żyć sobie zgodnie ze swoim zegarem Czasami trzeba go przestawić, bo są obowiązki. Myślę, że mój pies nie zrozumie tego, że zaczynam funkcjonowanie ok. 12 i dopiero wtedy sie załatwi. Nie każdy też ma możliwość znalezienia fajnej pracy, dobrze płatnej, która ma pasujące godziny pracy do takiego trybu życia. Jak się wam udało to spoko. A już w ogóle, jak komuś dojdą inne obowiązki w postaci np. dziecka, choroby kogoś bliskiego, to wtedy te zegarki schodzą na bok.

Poza tym niektórzy twierdza, że tak mają i to tragedia. To się spytam, czego próbowali, by to zmienić?
Systematyczności, leków.

Zegarki schodzą na bok przy niespodziewanych, wyjątkowych sytuacjach. Tak samo jak u skowronka, który musi zarwać kilka nocy bo "cokolwiek". Ale spróbuj kazać mu pracować codziennie noc w noc i zobacz co się z nim stanie. Wrak. Tak samo skrajne sowy będą wrakami po takiej pracy od świtu. Praca to nie jest choroba itp.
A mój pies śpi sobie do 9, dostaje jeść, robi szybkie siku i wraca do spania. Diament, nie pies.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:58   #23
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

akurat czytałam dzisiaj artykuł na ten temat w Polityce

http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...ryb-zycia.read
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:58   #24
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Chodziło mi bardziej o spore ilości energetyków


Zresztą może dostanę pojazd: miałam podobnie, dzień zaczynał się u mnie koło południa, wtedy już się rozruszałam, przebudzałam, na wcześniejszych godzinach w szkole oczy mi się zamykały, nie umiałam się skupić itp. Wszystko fajnie, ale w dorosłym życiu - przynajmniej u mnie - nie ma czasami możliwości, aby żyć sobie zgodnie ze swoim zegarem Czasami trzeba go przestawić, bo są obowiązki. Myślę, że mój pies nie zrozumie tego, że zaczynam funkcjonowanie ok. 12 i dopiero wtedy sie załatwi. Nie każdy też ma możliwość znalezienia fajnej pracy, dobrze płatnej, która ma pasujące godziny pracy do takiego trybu życia. Jak się wam udało to spoko. A już w ogóle, jak komuś dojdą inne obowiązki w postaci np. dziecka, choroby kogoś bliskiego, to wtedy te zegarki schodzą na bok.

Poza tym niektórzy twierdza, że tak mają i to tragedia. To się spytam, czego próbowali, by to zmienić?
Ja Ci pisałam w moim temacie - próbowałam wszystkiego. Zmuszania się do porannego wstawania, wcześniejszego/późniejszego chodzenia spać, przeczytałam kilka poradników. Nic. Swego czasu chodziłam w pole, musiałam o 7 już tam być. Całe 30 dni. I wiesz co? Wracałam z niego, i padałam na łóżko. A powinnam się przyzwyczaić wg Ciebie, prawda? Pudło! Nic.

Odnośnie innych obowiązków...niestety, ja zawalam wiele spraw, bo zwyczajnie zasypiam. Jeśli coś ważnego jest po południu, to ok, ale rano? Nigdy w życiu.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 11:03   #25
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Systematyczności, leków.

No chyba, że tak.
Ale naprawdę i tak trudno mi to ogarnąć, bo tak jak mówię - nikt znajomy z mojego otoczenia nie miał z tym takiego problemu. Chyba pierwsza taka styczność tutaj na forum.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Całe 30 dni. I wiesz co? Wracałam z niego, i padałam na łóżko. A powinnam się przyzwyczaić wg Ciebie, prawda? Pudło! Nic.
30 dni to chyba nie tak dużo. Ja się przyzwyczajałam koło roku. Ale to już tak poza tematem :d
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 11:05   #26
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

No to tak jak mówię, wyobraź sobie skowronka, który nagle musi chodzić spać o 3 w nocy, pracować do późna itd. Albo nawet normalnego człowieka, który jest po środku. Jedni się przyzwyczają, a inni będą mieli ochotę strzelić sobie w łeb. Na to ma wpływ nie tylko nasz chronotyp, ale też to jak poddajemy się zmianom, jak szybko (i czy w ogóle) przystosowujemy się do nowego itp.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 11:05   #27
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Wczesne wstawanie powoduje u mnie stres. Jestem rozdrażniona, głodna, mdli mnie, mam przyśpieszone tętno - takie czysto fizyczne objawy.
Jakbym czytała o sobie. Szalone tętno, tachykardia jak na oddziale kardiologicznym w Leśnej Górze, mdłości, odruch wymiotny. Plus trzęsące się ręce i zawroty głowy.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie wstanę o 6:00/7:00 wyspana NIGDY, choćbym poszła spać o 18:00.
Ja również. Żeby nie było-próbowałam.

Też obawiam się, że nie da się zmienić zegara wewnętrznego. Jest coś takiego jak zespół opóźnionej fazy snu, czyli to, co potocznie nazywamy byciem sową, i tego raczej nie da się "naprawić". Można to "leczyć", ale wątpię, żeby NFZ był zainteresowany finansowaniem terapii

Edytowane przez _Juliette_
Czas edycji: 2015-01-05 o 11:07
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 11:05   #28
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
No chyba, że tak.
Ale naprawdę i tak trudno mi to ogarnąć, bo tak jak mówię - nikt znajomy z mojego otoczenia nie miał z tym takiego problemu. Chyba pierwsza taka styczność tutaj na forum.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------



30 dni to chyba nie tak dużo. Ja się przyzwyczajałam koło roku. Ale to już tak poza tematem :d
A może nie pokazują tego? Wiesz, wiele osób ukrywa tajemnice w sobie, nie otwiera się. Sama, jeśli naprawdę muszę wstać na 8 to wstaję, udaję, że jest OK, ale w środku mnie nosi, oczy mi się kleją, a jak wracam do domu to od razu do łóżka. Skąd wiesz, że znajomi nie mają z tym problemu? Może mają, ale tego nie pokazują.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 11:06   #29
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

przez pół roku musiałam większość tygodnia wstawać o 6.15. zazwyczaj kładłam się 1-2-3 (zależało też od ilości nauki, a i nie zasnęłabym wcześniej). dorobiłam się pięknej depresji, a to był jeden z czynników, bo życiowo układało mi się wtedy bardzo fajnie
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 11:11   #30
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Z sowy w skowronka - da się?

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
akurat czytałam dzisiaj artykuł na ten temat w Polityce

http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...ryb-zycia.read
Jak przeczytać cały artykuł?
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-03 21:09:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.