Jak spędzacie tegoroczne święta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-12-23, 21:38   #1
she_like
Zadomowienie

Jak spędzacie tegoroczne święta?

Sami, z rodziną, ze znajomymi, w pracy?
Ja w tym roku jak zawsze w rodzinnym domu i nie ukrywam, że lubię takie święta. Zawsze zastanawiałam się jakby to było wyjechać gdzieś z partnerem tylko we dwoje. Myśleliśmy czy w tym roku nie wybrać się na święta w góry, bądź do spa, jednak nie wypaliło i może w przyszłym roku. Spędzał ktoś święta w taki sposób? Polecacie?
she_like jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-24, 00:06   #2
rubbim
City of Bones

Dot.: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Sami z mężem plany były inne ale wyszło tak jak wyszło

Co do pytania to nie, nie spędzałam tak nigdy choć nie ukrywam, że chciałabym kiedyś w przyszłości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2018-12-24, 08:22   #3
Persephone_
the contrarian

Jak zawsze - wigilia w trójkę, pierwsze święto z moimi rodzicami, drugie z rodziną męża. Tak jest nam najłatwiej, najwygodniej, dziecko się widzi ze wszystkimi dziadkami, ma dawkowane prezenty (a nie wszystko na raz).
I expect to find him laughing
Persephone_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-24, 08:35   #4
kasztanka3
Pani Mizantrop

Wigilia w pracy, teraz po pracy siedze z lampka wina, a maz szuka restauracji na nasza rocznice slubu i drugiej na moje urodziny, jutro idziemy z tesciami na kolacje do chinskiej restauracji z owocami morza, mamy tez w planie doreczenie prezentow do wszystkich znajomych, ktorzy jeszcze ich nie dostali
Stary 2018-12-24, 10:08   #5
ona_jest_ok
Raczkowanie

U mnie, mimo że każdy żyje swoim życiem, mamy dość silne więzy rodzinne i w święta się spotykamy w różnej konfiguracji. Zawsze jednak najbardziej mi zależy na najbliższych, aby spędzić trochę czasu z rodzicami, dziadkami... Bo mimo, iż pojawiają się myśli, żeby pojechać sobie gdzieś... Sami - i zrobić to po swojemu, to zawsze z tyłu głowy mam myśli: a co jeśli to są ostatnie święta, które możemy spędzić w tym gronie? I mimo wszelkich "egoistycznych" pobudek, wybieram te tradycyjne święta... Tak już mam.
ona_jest_ok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-24, 10:28   #6
żurawinka
Zakorzenienie

U nas jak co roku u teściów - 20 osób będzie - mnóstwo dzieci... i hałasu Dzień później jedziemy do babci i mojej mamy, kolejnego siedzimy w domu, mam zamiar odpoczywać

czytam
2014 - 53
2015 - 113/100 dziecięce 107
2016 - 115/100 dziecięce 137
2017 - 127/100 dziecięce 100
2018 - 128/100 dziecięce 62
2019 - 108/100

wyzwanie czytelnicze 2019-16/29

żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-24, 10:51   #7
kaledonia
Moderator

Wyjątkowo Wigilia u mojego brata i rodziny ( i jego teściów, bo oni też wpadną ) tzn razem ok 20 osób z dzieciakami. Następne dni u teściowej i rodziny męża.
Stary 2018-12-24, 14:42   #8
she_like
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez rubbim Pokaż wiadomość
Sami z mężem plany były inne ale wyszło tak jak wyszło

Co do pytania to nie, nie spędzałam tak nigdy choć nie ukrywam, że chciałabym kiedyś w przyszłości

Czyli na spokojnie w tym roku

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Persephone_ Pokaż wiadomość
Jak zawsze - wigilia w trójkę, pierwsze święto z moimi rodzicami, drugie z rodziną męża. Tak jest nam najłatwiej, najwygodniej, dziecko się widzi ze wszystkimi dziadkami, ma dawkowane prezenty (a nie wszystko na raz).
Tak mi się podoba właśnie. Wigilia z najbliższymi (domownikami), a później rodzice.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wigilia w pracy, teraz po pracy siedze z lampka wina, a maz szuka restauracji na nasza rocznice slubu i drugiej na moje urodziny, jutro idziemy z tesciami na kolacje do chinskiej restauracji z owocami morza, mamy tez w planie doreczenie prezentow do wszystkich znajomych, ktorzy jeszcze ich nie dostali
Oo super. Wszystkiego dobrego dla Was

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez ona_jest_ok Pokaż wiadomość
U mnie, mimo że każdy żyje swoim życiem, mamy dość silne więzy rodzinne i w święta się spotykamy w różnej konfiguracji. Zawsze jednak najbardziej mi zależy na najbliższych, aby spędzić trochę czasu z rodzicami, dziadkami... Bo mimo, iż pojawiają się myśli, żeby pojechać sobie gdzieś... Sami - i zrobić to po swojemu, to zawsze z tyłu głowy mam myśli: a co jeśli to są ostatnie święta, które możemy spędzić w tym gronie? I mimo wszelkich "egoistycznych" pobudek, wybieram te tradycyjne święta... Tak już mam.
Z tego samego powodu w tym roku jestem z rodziną

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
U nas jak co roku u teściów - 20 osób będzie - mnóstwo dzieci... i hałasu Dzień później jedziemy do babci i mojej mamy, kolejnego siedzimy w domu, mam zamiar odpoczywać
O kurcze to mnóstwo was. Przynajmniej wesoło będzie

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Wyjątkowo Wigilia u mojego brata i rodziny ( i jego teściów, bo oni też wpadną ) tzn razem ok 20 osób z dzieciakami. Następne dni u teściowej i rodziny męża.
Łał, ja w sumie nigdy nie miałam tak dużej Wigilii. Super
Stary 2018-12-24, 20:41   #9
damdalena
Wtajemniczenie

My mamy pierwsze święta w nowym domu. Spełniło się marzenie, żeby wreszcie siedzieć na tyłku, a nie jeździć. Do domu rodzinnego męża nie pojedziemy wcale, bo jesteśmy zbyt ostatnio zmęczeni a 250 km to już wyprawa. Także wigilię spędziliśmy we dwoje. Jutro i pojutrze się lenimy. Sprecyzowanych planów nie mamy i to jest piękne, że nic nie trzeba. Może przejdziemy się spacerkiem do rodziny lub znajomych mieszkających w pobliżu, a może nas ktoś odwiedzi. A wyjazd urlopowy na święta dopuszczamy, w tamtym roku mieliśmy nawet takie plany. Z tym, że my nie mamy jakiś zobowiązań rodzinnych, dzieci brak, dziadkowie w większości nie żyją, nasi rodzice mają z kim spędzać święta. Tylko, że w tym momencie życia wolimy siedzieć u siebie, a nie tułać się, pakować/rozpakowywać, stać w korkach, śpieszyć się, itd. Dość się już w święta najeździlismy przez 9 ostatnich lat, kursowaliśmy pomiędzy domami rodzinnymi, zahaczając o babcie, ciocie. Teraz jak ktoś chce się z nami zobaczyć - to musi się pofatygować do nas.
damdalena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-24, 20:53   #10
Misia452
Zakorzenienie

Dzisiaj ( czyli Wigilia) siedzę w domu z rodzicami i bratem złożyłam też życzenia dziadkom i wujkowi (poszli na inną wigilię). Za niedługo przyjedzie mój TŻ i pójdziemy na pasterkę ( możliwe, że nie sami). Jutro jadę do rodziny TŻ ( najpierw ze strony taty, potem mamy). W 2 dzień świąt jeszcze nie wiem posiedzę w domu, najprawdopodobniej też z TŻ

Stary 2018-12-25, 06:38   #11
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez she_like Pokaż wiadomość
Oo super. Wszystkiego dobrego dla Was
Wzajemnie
Stary 2018-12-27, 00:02   #12
she_like
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
My mamy pierwsze święta w nowym domu. Spełniło się marzenie, żeby wreszcie siedzieć na tyłku, a nie jeździć. Do domu rodzinnego męża nie pojedziemy wcale, bo jesteśmy zbyt ostatnio zmęczeni a 250 km to już wyprawa. Także wigilię spędziliśmy we dwoje. Jutro i pojutrze się lenimy. Sprecyzowanych planów nie mamy i to jest piękne, że nic nie trzeba. Może przejdziemy się spacerkiem do rodziny lub znajomych mieszkających w pobliżu, a może nas ktoś odwiedzi. A wyjazd urlopowy na święta dopuszczamy, w tamtym roku mieliśmy nawet takie plany. Z tym, że my nie mamy jakiś zobowiązań rodzinnych, dzieci brak, dziadkowie w większości nie żyją, nasi rodzice mają z kim spędzać święta. Tylko, że w tym momencie życia wolimy siedzieć u siebie, a nie tułać się, pakować/rozpakowywać, stać w korkach, śpieszyć się, itd. Dość się już w święta najeździlismy przez 9 ostatnich lat, kursowaliśmy pomiędzy domami rodzinnymi, zahaczając o babcie, ciocie. Teraz jak ktoś chce się z nami zobaczyć - to musi się pofatygować do nas.
My tak mamy z rodziną narzeczonego też 250 km od Nas i w tym roku się nie widzieliśmy. I gratulacje własnego, wymarzonego kąta

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Dzisiaj ( czyli Wigilia) siedzę w domu z rodzicami i bratem złożyłam też życzenia dziadkom i wujkowi (poszli na inną wigilię). Za niedługo przyjedzie mój TŻ i pójdziemy na pasterkę ( możliwe, że nie sami). Jutro jadę do rodziny TŻ ( najpierw ze strony taty, potem mamy). W 2 dzień świąt jeszcze nie wiem posiedzę w domu, najprawdopodobniej też z TŻ

We dwójkę zawsze fajnie
Stary 2018-12-27, 00:12   #13
Misia452
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez she_like Pokaż wiadomość
My tak mamy z rodziną narzeczonego też 250 km od Nas i w tym roku się nie widzieliśmy. I gratulacje własnego, wymarzonego kąta

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

We dwójkę zawsze fajnie
O tak, było fajnie

Stary 2018-12-27, 19:56   #14
megamag
Zakorzenienie

Właśnie wróciłam do domu i jestem taka szczęśliwa, że prawie ucałowałam próg. Zawsze tak mam, kiedy wracam po Świętach od rodziny. Jestem osobą, która ceni ciszę, spokój i prywatność, a w Święta niestety nie mogę tego zaznać. U mnie to jest raczej na zasadzie: no dobra, to tylko trzy dni, przeżyjemy, na chwilę zacisnąć zęby i do domu.
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 19:15   #15
she_like
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam do domu i jestem taka szczęśliwa, że prawie ucałowałam próg. Zawsze tak mam, kiedy wracam po Świętach od rodziny. Jestem osobą, która ceni ciszę, spokój i prywatność, a w Święta niestety nie mogę tego zaznać. U mnie to jest raczej na zasadzie: no dobra, to tylko trzy dni, przeżyjemy, na chwilę zacisnąć zęby i do domu.
Też tak mam. Dom, cisza, spokój i nic więcej mi nie potrzeba, niby fajnie na chwilę się oderwać, ale właśnie. Na chwilę. Nie lubię jak za długo jestem oderwana od swojej rzeczywistości.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości