Dziedziczenie koloru włosów i oczu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-02, 07:46   #1
Klara35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3

Dziedziczenie koloru włosów i oczu.


Hej. Jak to jest z tym kolorem oczu i włosów? Wiem,że te dziedziczenie jest wielogenowe i nie takie proste jak w tzw"internetowych kalkulatorach". Przekopując internet znalazłam bardzo duży procent osób,w których przypadku krzyżówka genetyczna miała się ni jak do rzeczywistości. Np. Ktoś pisał,że jego rodzice mają niebieskie oczy a ono samo ma brązowe,okazywalo się,że ktoś,z dziadków lub pradziadków miał takie oczy. Inna osoba pisała,że ma ciemniejszą karnację niż rodzice,a jeszcze inna osoba pisała,że ma ciemny kolor włosów a jej rodzice jasny(jej przyrodni brat też ma ciemne włosy,a jego matka też ma jasne) a najblizsza ciemno włosą osobą była matka ojca. A jak to było u was? Bądz może macie kogoś w rodzinie,u którego krzyżówka też się nie sprawdziła. Czekam na wasze wpisy😉😉
Klara35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 08:35   #2
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Dziedziczenie koloru włosów i oczu.

u mnie sprawdzilo sie wszystko - moj ojciec ma ciemna karnacje, ciemne wlosy i ciemne oczy, wrecz cyganska urode. Odziedziczylam wszystkie cechy po nim, podobnie jak moje rodzenstwo. Moja mama ma niebieckie oczy i mysie wlosy. Nikt z nas tego nie przejal.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 17:29   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dziedziczenie koloru włosów i oczu.

Nigdy nie widziałam przypadku, by efekt krzyżówki się nie zgadzał z teoretycznymi możliwościami. Chyba że rodzice lub któreś z nich nie było faktycznym rodzicem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 19:32   #4
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Dziedziczenie koloru włosów i oczu.

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
u mnie sprawdzilo sie wszystko - moj ojciec ma ciemna karnacje, ciemne wlosy i ciemne oczy, wrecz cyganska urode. Odziedziczylam wszystkie cechy po nim, podobnie jak moje rodzenstwo. Moja mama ma niebieckie oczy i mysie wlosy. Nikt z nas tego nie przejal.
nie dziwne, ciemne włosy/oczy/karnacja to gen dominujący

chociaż...
"Bywa, że choć rodzice mają ciemne włosy, a gen barwy ciemnej jest dominujący, to dziecko będzie miało włosy jasne. I wcale nie oznacza to rzekomej zdrady! Bowiem każde z rodziców mogło mieć jasnowłosego przodka, są więc nosicielami recesywnego genu jasnych włosów, a w takim przypadku istnieje 25% szans, że w chwili zapłodnienia połączą się te dwa geny recesywne i potomek będzie blondynem."
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2019-12-02 o 19:34
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 20:06   #5
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Dziedziczenie koloru włosów i oczu.

co do oczu to nie wiem, bo szczerze to nie wiem nawet jaki kolor mają rodzice, ale jeśli chodzi o włosy to u mnie rodzice obydwoje włosy ciemne i ja też. znam też 2 rodziny, w obydwu rodzice ciemnowłosi synowie blondyni, więc można by powiedzieć że z włosami nie wdali się w rodziców, ale w jednym przypadku ci rodzice mieli w dzieciństwie jasne włosy (ona ciemna blondynka, on mając kilka lat bardzo jasny blond) które jak się okazało z czasem stały się ciemne (jeden syn też już ma o wiele ciemniejsze włosy niż jako dzieciak), w drugim przypadku podobno ojciec też miał za dzieciaka jasne włosy.
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 20:49   #6
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Dziedziczenie koloru włosów i oczu.

Cytat:
Napisane przez Klara35 Pokaż wiadomość
Hej. Jak to jest z tym kolorem oczu i włosów? Wiem,że te dziedziczenie jest wielogenowe i nie takie proste jak w tzw"internetowych kalkulatorach". Przekopując internet znalazłam bardzo duży procent osób,w których przypadku krzyżówka genetyczna miała się ni jak do rzeczywistości. Np. Ktoś pisał,że jego rodzice mają niebieskie oczy a ono samo ma brązowe,okazywalo się,że ktoś,z dziadków lub pradziadków miał takie oczy. Inna osoba pisała,że ma ciemniejszą karnację niż rodzice,a jeszcze inna osoba pisała,że ma ciemny kolor włosów a jej rodzice jasny(jej przyrodni brat też ma ciemne włosy,a jego matka też ma jasne) a najblizsza ciemno włosą osobą była matka ojca. A jak to było u was? Bądz może macie kogoś w rodzinie,u którego krzyżówka też się nie sprawdziła. Czekam na wasze wpisy😉😉

Tak, że na pewno jestem dzieckiem swoich rodziców, a oni swoich (przynajmniej żaden z genów nie znalazł się tam podejrzanie).


Co do opisywanych przez ciebie przypadków - miałabym wątpliwości i zrobiła badania genetyczne.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87386002]Nigdy nie widziałam przypadku, by efekt krzyżówki się nie zgadzał z teoretycznymi możliwościami. Chyba że rodzice lub któreś z nich nie było faktycznym rodzicem.[/QUOTE]


Ja również.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
co do oczu to nie wiem, bo szczerze to nie wiem nawet jaki kolor mają rodzice, ale jeśli chodzi o włosy to u mnie rodzice obydwoje włosy ciemne i ja też. znam też 2 rodziny, w obydwu rodzice ciemnowłosi synowie blondyni, więc można by powiedzieć że z włosami nie wdali się w rodziców, ale w jednym przypadku ci rodzice mieli w dzieciństwie jasne włosy (ona ciemna blondynka, on mając kilka lat bardzo jasny blond) które jak się okazało z czasem stały się ciemne (jeden syn też już ma o wiele ciemniejsze włosy niż jako dzieciak), w drugim przypadku podobno ojciec też miał za dzieciaka jasne włosy.

Jasnowłose dziecko może się urodzić rodzicom ciemnowłosym. W drugą stronę - marne szanse.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-07, 21:57   #7
Klara35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3
Dot.: Dziedziczenie koloru włosów i oczu.

Czarnoskórym urodziło się białe dziecko,nie albinos. Albo białym urodził się mulat-badania na ojcostwo zgodne.
Klara35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-08, 08:51   #8
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Dziedziczenie koloru włosów i oczu.

Kolor skóry to więcej niż jeden gen. W wypadku kolorów oczu i włosów sprawa jest prostsza - za jasne oczy i włosy odpowiadają geny recesywne, dlatego z dwójki blondynów/niebieskookich będą dzieci o takiej samej "kolorystyce". Jeśli jest inaczej to cóż, można wykonać testy genetyczne. Nie chcę się rozdrabniać, przecież to są podstawy z gimnazjum...
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-08 09:51:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.