wygodna spacerówka, mała po złożeniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-13, 14:06   #1
doczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25

wygodna spacerówka, mała po złożeniu


Witam poszukuję spacerówki:
-wygodnej dla prowadzącego (tj żeby lekko się nią prowadziło, podbijało)
-wygodnej dla malucha (żeby miała szerokie i głębokie siedzisko, regulowane oparcie do pozycji leżącej i podnóżek)
-lekkiej (do 7 kg)
- z zdejmowaną barierką czy tacką
- małej po złożeniu gdyż mam toyotę yaris
-do 450 zł
Na razie moim faworytem jest Espiro magic 4, ale nie wiem czy nie jest za delikatna.
Czekam na propozycje. Pozdrawiam
doczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 19:41   #2
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

Krótko zwięźle i na temat: magic 3/4 espiro.
Ewent. lepiej wykonany ale z mniejszym wyposażeniem i droższy- futura i four z nurse. Co do espiro i wrażenia delikatności to jest to tylko mylne wrażenie ja wożę swojego syna (prawie 20 kg) w futura nurse + w koszyku ok 2 kg codziennego wyposażenia do przedszkola + torba z laptopem przewieszona na rączce +czasami moja torebka co daje ponad 20kg, wózek w użytku 2 lata, między czasie testowałam 4 inne spacerówki (z racji zawodu ;-) ) które były gorsze od futury. Espiro magic 3 też miałam okazje się przejechać do przedszkola z pełnym wyposażeniem (dziecko,zawartość koszyka i laptop na rączce), też sobie poradził. Dodam tez że droge do przedszkola nie mam asfaltową ;-) . Ten wózek nie ma amortyzacji przy kołach tylko w zasadzie konstrukcja amortyzuje i to dużo bardziej niż w innych wózkach spacerowych. Niewątpliwie plusem jest też rozmiar po złożeniu- mi do matiza wchodzi do bagażnika

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

I tu też mam radę aby zobaczyć w sklepie na te wózki a w sumie na ich cenę która często jest niższa niż na allegro dlatego że firma dba o to żeby sprzedawca w sklepie za to że się ogada i pokaże miał lepszą cenę detaliczną niż na allegro bo właśnie tam sprzedawcy maja dokladne wytyczne co do ceny poniżej której nie wolno im sprzedawać teraz jest to chyba 459zł.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 22:31   #3
doczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

Futura nie ma pałąka.
Mam jeszcze pytanko odnośnie magic.
Niektórzy piszą na forach że siadają-czy to nie przeszkadza w prowadzeniu?
Z jednej strony wolałabym magic 3 bo jest lżejszy z kilogram od wersji 4-kołowej, ale czy nie jest bardziej wywrotny?

Edytowane przez doczka
Czas edycji: 2010-08-14 o 08:58
doczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 17:35   #4
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

No z tym pałąkiem to u mnie było tak, że na początku nie mogłam tego przeboleć bo po tym jak kupiłam futurę ok 2-3 już nie pamiętam wyszedł magic 3 i 4 (tańszy, lepeij wyposażony i z pałąkiem). Na początku próbowałam zdobyc paląk i jakoś go zamontować ale tak na prawdę to nigdy nie był mi niezbędny a wręcz przeszkadza przy sadzaniu dziecka. Mój synuś nigdy nie był przyzwyczajony do tego by się trzymać pałąka, z niego to jest taki wygodniś- siedzi oparty i tyle. Co do trójkołowca to może być takie wrażenie przy małym lekkim dziecku ale sam z siebie sie nie wywróci. Każdy wózek niezależnie ile ma kół trzeba dobrze trzymać przy wjeżdżaniu na krawężnik. Co do "siadania" jak jest obciażony a mój wręcz przeciążony to faktycznie siada ale nie całkiem i mi to nie przeszkadza bo i tak jest wystarczająco miekki. Futura ma też fajny pokrowiec na cały wózek (moja ma, nie wiem czy te nowe też mają). A co do pałąka to czterokołowa wersja nowej futury czyli four ma pałąk.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 18:26   #5
doczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

U mnie pałąk to podstawa, mogło by nie być oparcia dla mojego malucha ale pałąk musi być, myślę że nawet tacka by byłą lepsza bo mi bębniarz rośnie
co do nurse to nie wiem czy mi się uda zobaczyć bo mieszkam w małym miasteczku a pierwsze słyszę o takiej firmie. w ogóle nie mogę znaleźć tego wózka z pałąkiem w internecie.
pewnie kupię tego espiro, jeszcze przyjrzę się mu dokładnie. pomyślę nad tym trójkołowcem bo lżejszy.
a może całkiem inny wózek mi ktoś zaproponuje? nie koniecznie musi być taki fason jak magic czy futura.
zastanawiałam sie jeszcze nad peg perego aria mt -są po 350 zł na allegro ale nie mają rozkładanego podnóżka tylko nie wiem czy to ważna funkcja
doczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 20:44   #6
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

Jane Solo

obejrzalam wiele maclarenow, pliko itp. Jest o tym watek. Jane jest bezkonkurencyjna.
To wygodna dla dziecka spacerowka, ktora ma wszystko i sklada sie w parasolke, mieszczaco sie do najmniejszego bagaznika. Na you tube jest filmik z reklama. To hiszpanska firma. Ja jestem bardzo zadowolona.
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 20:54   #7
doczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

Wszystko pięknie tylko nie ten przedział cenowy.
popełniłam błąd kupując kombajn (jedo fyn)- fajnie się prowadzi, ma wszystko to co potrzebuję ale nie mieści się w bagażniku. Dlatego nie mogę sobie pozwolić na następne 1200
doczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-16, 21:52   #8
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

nowy jane solo to 700zl na allegro a uzywany mozesz kupic za 400zl (sa aukcje)
jedo a solo to zupelnie inna bajka
solo to bardziej nowoczesny zwinny wozeczek a jedo to tak jak piszesz kombajn
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 11:23   #9
doczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

Kupując jedo fyn kierowałam się głównie kołami pompowanymi i dobrą amortyzacją. Stelaż jest naprawdę super, nie czuje się że to kilkanaście kilo i gondola obszerna z możliwością zmiany kąta oparcia. Mieszkam blisko lasu i wózek się naprawdę sprawdza- jeździ super po błocie pośniegowym
Natomiast nie przemyślałam wyprawy do miasta. Dlatego chciałam kupić tani wózek na wyprawy do marketu. Najpierw myślałam że kupię do 200 zł, ale jak zaczęłam wymyślać że dzidzia moja przeważnie śpi na spacerach, że wózek musi mieć pałąk, dobrze by było żeby się w miarę nim dobrze prowadziło to doszłam już do 450 zł bo tyle na razie kosztuje espiro magic-na razie mój faworyt.
Wolałabym tej sumy nie przekraczać.
a co do solo to szkoda że nie pomyślałam o nim przed kupnem jedo fyn
doczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 21:14   #10
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

no tak, w sumie to jak tylko na sklepy to solo za duzy.
A moze coty baby? kosztuje 150zl, sa naprawde sliczne. Moja szwagierka kupila i mialam okazje przetestowac. Maja bardzo ladne kolorki, sa leciutkie. Niestety do spania sie nie rozkladaja. Sa tylko dwie pozycje. Ale te male, lekkie wozki raczej sie nie rozkladaja do spania. Cos za cos. Albo ciezszy jak Solo, Pliko itp i drozsze bo to zazwyczaj wielofunkcyjne albo lekki na sklepy i bez lezenia. Mozna chyba tylko tyle co w foteliku samochodowym upuscic, czyli nie wiele. Poprostu takie lagodniejsze oparcie a nie 90 stop.
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 09:24   #11
doczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

Dzięki, faktycznie fajny i niedrogi wózek
doczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 09:38   #12
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

Popytaj o magic 3 w sklepach u mnie np jest po 395 zł, na allegro maja wytyczne po ile mają sprzedawać, jak obniżą cenę to im rabaty obetną.
Mimo tego że nie pamiętam żadnej reklamacji z magic3/4 to lepiej kupować w sklepie żeby w razie czego bylo na miejscu.
Co do wózków jane, nurse i concord to mają jednego właściciela i np concord fusion jest kopią jane nomad, a jane solo to np kopia nurse bulevuard - nie wiem czy tak to się dokładnie piszę.(ale tego akurat nie polecam), jane slalom to dacar nurse. Gondole w nursie i jane nawet tak samo się nazywają. W kartach gwarancyjnych nursa jest logo jane. Pisze to po że jak komuś się podoba jane a jest za drogi to może poszukać odpowiednika z nurse.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 09:58   #13
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

hmmm ciekawe, jak kupowalam to nie wiedzialam, ze jest taki odpowiednik a w sklepie oczywiscie nic nie powiedzieli

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

wlasnie obejrzalam zdjecia tego Boulevard (Nurse), super i kolory ma nawet ladniejsze niz jane
a jak jego jakosc w porownaniu do Jane?
i nie wiesz moze czy parasolki od niego pasuja do Jane?
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 09:58   #14
doczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

na razie widziałam w jednym sklepie to magic kosztuje ok 500 zł. ale poszukam w innych może będzie coś taniej.
może dlatego że to nowa kolekcja a ta mnie interesuje bo ma regulowany podnóżek i jedną rączkę.
a co do solo to dlaczego nie polecasz jego odpowiednika z nurse, kurcze bardzo mi się ten wózek spodobał (widziałam tylko w internecie)? gdzie go można kupić i za ile?

Edytowane przez doczka
Czas edycji: 2010-08-18 o 10:05
doczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 09:59   #15
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

Dokładnie rzecz biorąc to kiedys byly osobne marki ale właściciel jednej z nich wykupił dwie pozostałe już nie pamiętam który ale to mało ważne.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 10:15   #16
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

napewno wyglada fajnie i sprawia wrazenie podobne do Solo
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 10:50   #17
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: wygodna spacerówka, mała po złożeniu

Co do boulevard'a (co za głupia nazwa) ;-) to nie polecam bo podnóżek lichy, ogólnie ta tapicerka to taki szmaciak, żadna opcja gondoli nie jest dobra. Capazo cieżka, nie widzę sensu mocowania jej w samochodzie na kanapie bo raz że mniej bezpiecznie a dwa jak jest prawidłowo zamocowana to już nikt się z tyłu nie zmieści. Poza tym tapicerka gondoli dookoła główki nie jest mocowana ani na rzepach ani na zatrzaskach ani nawet na gumce i po prostu sie ześlizguje z obudowy gondoli i nie wyglada to zbyt estetycznie. co do duplo (gondola i fotelik 2w1) jest ok 40% cieższa od tradycyjnego fotelika, po polozeniu na podłodze nie kołysze się. ogólnie taki klamot. No i obie gondolki po zapięciu na wózek mają duże luzy-przydał by sie drugi punkt mocowania
Ogólnie model boulevard jest najgożej się sprzedającym z nursa. Nie wiem w ogole po co go wpuścili do nowej kolekcji 2010. Najlepiej się sprzedaje dakar i look
Jeszcze ze 2 lata temu zachwycalam się takim rozwiązaniem bo nikt inny tego nie robił a teraz jak dla mnie jest to nie trafiony pomysl.
nie wiem jakie kolory widziałyście ale jest juz dotepna od lipca nowa kolorystyka jak gdzieś znajde to prześlę link. Co do tego gdzie można kupić to polecam zadzwonić do centrum dystrybucji nurse - firma Mini-Maxi i zapytać od najbliższy sklep do ktorego dostarczaja nursy.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-28 19:25:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.