Przerost mięśni żwaczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-08, 14:03   #1
ninjataro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1

Przerost mięśni żwaczy


Dzień dobry.
Od 2-3 lat mam przerośnięte mięśnie żwaczy, przez co wywołuje to wrażenie, jakby mi te okolice 'kwadraciały'. Mówią, że jest to jeden z pierwszych objawów bruksizmu, tyle, że nie jestem w stanie zaobserwować u siebie innych symptomów. Myślę, że jest to wina żucia gumy, żuję już od paru dobrych latek. I tu mam pytanie, czy jest jakiś skuteczny sposób, jakieś ćwiczenia, by zmniejszyć objętość tych mięśni?

Edytowane przez ninjataro
Czas edycji: 2012-02-08 o 17:16
ninjataro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 19:57   #2
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Dołączam się do pytania. Również mam przerośnięte te mięśnie- też zapewne od żucia gumy. Z czasem robią się coraz większe.
Zawsze mi się wydawało, że to są tylko mięśnie i jeśli przestanie się gryźć twarde rzeczy, zaciskać zęby itp. to po pewnym czasie wrócą one do normy. Jednak teraz czytam, że leczy się to operacyjnie...

Czy ktoś coś wie na ten temat? Co może pomóc?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 09:16   #3
Kate_9020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Ja też to mam, a dodatek cierpię na dssż ! (
Słyszałam o wstrzykiwaniu sobie botoksu w mięśnie żwaczy, czy któraś z Was sobie to zrobiła? Jak się czułyście po zbiegu? Miałyście jakieś problemy z jedzeniem, mówieniem... ? Martwię się, że będę po wstrzyknięciu botoksu nie będzie mi się domykać buzia...czy to możliwe?
Kate_9020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 23:43   #4
201609140906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 699
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Minęło trochę czasu - może teraz ktoś wie, czy są jakieś pozachirurgiczne metody uporania się z tym problemem?
201609140906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 18:31   #5
Corab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 21
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Ja mam ten sam problem, nawet ścieram przednie zęby. Jakieś 4 miesiące temu miałem podaną toksynę botulinową w mięśnie żwaczy, ciut puściło, ale wybieram się na dostrzyknięcie. Nie odczuwałem żadnego dyskomfortu po zabiegu, nie miałem problemu z mówieniem, ani jedzeniem.
Corab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 17:54   #6
smolarkova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 10
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Cytat:
Napisane przez Corab Pokaż wiadomość
Ja mam ten sam problem, nawet ścieram przednie zęby. Jakieś 4 miesiące temu miałem podaną toksynę botulinową w mięśnie żwaczy, ciut puściło, ale wybieram się na dostrzyknięcie. Nie odczuwałem żadnego dyskomfortu po zabiegu, nie miałem problemu z mówieniem, ani jedzeniem.
witam
co prawda problem nie dotyczy mnie bezpośrednio, ale mój ojciec leczy się właśnie tą metodą. mogę potwierdzić tylko, że metoda z użyciem botoksu jest naprawdę skuteczna i szybka w działaniu.

Comtesse poczytaj o tej metodzie jest wiele informacji na ten temat. jest coraz bardziej popularna.
w skrócie polega to na ostrzykiwaniu nadmiernie napiętych mięsci odpowiednio dobraną dawką botoku. zabieg trwa 15 min i efekt jest bardzo szybki. utrzymuje sie do ok 6 miesiecy.
Moj ojciec po 2 latach zabiegów widzi znaczna poprawę !!
smolarkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 10:05   #7
Corab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 21
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Bylem na dostrzyknieciu, jest duża poprawa
Corab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 16:02   #8
201609140906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 699
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Cytat:
Napisane przez smolarkova Pokaż wiadomość
witam
Comtesse poczytaj o tej metodzie jest wiele informacji na ten temat. jest coraz bardziej popularna.
w skrócie polega to na ostrzykiwaniu nadmiernie napiętych mięsci odpowiednio dobraną dawką botoku. zabieg trwa 15 min i efekt jest bardzo szybki. utrzymuje sie do ok 6 miesiecy.
Moj ojciec po 2 latach zabiegów widzi znaczna poprawę !!
Dziękuję Ci bardzo za informację.
Początkowo miałam duże wątpliwości, ale wiele pozytywnych opinii nt zabiegu skłania mnie do podjęcia decyzji o zastosowaniu tegoż u siebie. Moje starte zęby są bardziej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, muszę wreszcie coś z tym zrobić.
201609140906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 00:32   #9
evelaynaa25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Cześć.
Ja mam ten sam problem - bruksizm i przerost mięśni żwaczy. Napiszcie mi proszę osoby, które zastosowały botox, czy widzicie jakąś poprawę w owalu twarzy? Czy twarz na prawdę stała się smuklejsza?
evelaynaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 08:55   #10
Corab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 21
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Cytat:
Napisane przez evelaynaa25 Pokaż wiadomość
Cześć.
Ja mam ten sam problem - bruksizm i przerost mięśni żwaczy. Napiszcie mi proszę osoby, które zastosowały botox, czy widzicie jakąś poprawę w owalu twarzy? Czy twarz na prawdę stała się smuklejsza?
Hej, toksyna trochę rozluźniła moją szczękę, owal twarzy trochę się zmniejszył, profil nie jest już tak mocno zarysowany, ale nie jest to wynik tylko botoksu. Równolegle chodzę na fizjoterapie stomatologiczną, mam problem z głębszymi mięśniami gdzie botoksem się nie ostrzykuje. W ciągu dnia zmieniłem nawyki i zwracam uwagę żeby zęby się nie dotykały, zwłaszcza jak jestem skoncentrowany, albo zdenerwowany. Przez sen tego nie kontroluje, ale robi to botoks.
Corab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 20:07   #11
Megi 20
Przyczajenie
 
Avatar Megi 20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 11
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Witam, czy ktoś z obecnych poleci kogoś wykonującego zabiegi z botoksem na okolice m. Zwaczy ? Mnie osobiście interesuje Śląsk .. Choć naczytałam sie sporo dobrego o Holistic Clinic to jednak jeżdżenie do Wawy mnie nieszczególnie pociąga...
Megi 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-15, 20:50   #12
PetitChat
Raczkowanie
 
Avatar PetitChat
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 86
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Czy ktos mi powie jak prowadzona kuracja jest najskuteczniejsza? Aktualnie mam nakladki na zeby i staram sie w nich chodzic ile tylko moge plus pilnowac swoje nawyki zaciskania. Interesuje mnie botoks i inne sposoby likwidacji bruksizm wlacznie z kwadratowa twarza :/ jaki jest koszt botoksu?
PetitChat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 22:43   #13
auris
Raczkowanie
 
Avatar auris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Najskuteczniejszy jest botox plus nakładki na noc. U mnie się sprawdziło i minęły bóle głowy no i zęby już nie pękają, a twarz wysmuklała. Robiłam zabieg w Łodzi za 1000 zł w Gabinecie Argo i będę tam chyba też powtarzać zabieg.
auris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 19:26   #14
PetitChat
Raczkowanie
 
Avatar PetitChat
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 86
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

A korzystał ktoś z urządzeń tego typu:
http://medikway.pl/bruksizm/ ???
Może jakieś masaże polecacie? Najbardziej zależy mi na wyszczupleniu twarzy
PetitChat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 16:02   #15
smolarkova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 10
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Cytat:
Napisane przez Megi 20 Pokaż wiadomość
Witam, czy ktoś z obecnych poleci kogoś wykonującego zabiegi z botoksem na okolice m. Zwaczy ? Mnie osobiście interesuje Śląsk .. Choć naczytałam sie sporo dobrego o Holistic Clinic to jednak jeżdżenie do Wawy mnie nieszczególnie pociąga...
jeśli w grę wchodzi Kraków to ja polecam Medestetis z Krakowa, wypowiadałam sie juz na tym wątku, patrz powyzej
smolarkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 15:44   #16
laddym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 21
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Dzień dobry, nie wiem wprawdzie, jak poważne są Wasze problemy, ale ja zabiegi na bruksizm wykonuję mniej więcej co pół roku. Dowiedziałam się od lekarza, że w moim przypadku może to być związane z kwestiami psychicznymi (stres - wiadomo). I co ciekawsze - mięśnie mogą się przyzwyczaić do botoksu i wtedy nie będzie on aż tak skuteczny No nic... na razie robię co pół roku w Time Clinic (jestem z Warszawy) i jest ok. Pożyjemy zobaczymy!
laddym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 13:17   #17
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Cześć,

poleca ktoś jakiegość specjalistę w Warszawie? Zastanawiam się nad botoksem od jakiegoś czasu, ale ogólnie nie jestem zwolenniczką botoksu w ogóle. Nie mam ani bólów głowy, ani przerośnietej szczeki tzn. wizualnie nic mi nie przeszkadza, mam natomiast praktycznie zjedzone zęby. Dentystka, która zresztą tego nie robi, powiedziała mi, że jak się za to wezmę trzeba by dobudować linię zgryzu. Nosiłam nakładki silikonowe - obie pogryzłam. Wiem, że są jeszcze plastikowe, ale zakładanie czegokolwiek na noc, wspominam jako duży dyskomfort.
Botoks trzeba powtarzać już do końca życia? Czy po paru razach mięśnie tracą odruch? Zastanawiam się jeszcze nad hipnozą, ale gdyby ta metoda była skuteczna, to wszyscy rzucaliby tak palenie

To, co przeczytałam we wpisie laddym, mnie raczej zniechęca, choć ze względu na problemy z zębami, które mam przez bruksim, powinnam się na coś skutecznego szybko zdecydować...
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 12:18   #18
laddym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 21
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Cytat:
Napisane przez Zyta_Flores Pokaż wiadomość
Cześć,

poleca ktoś jakiegość specjalistę w Warszawie? Zastanawiam się nad botoksem od jakiegoś czasu, ale ogólnie nie jestem zwolenniczką botoksu w ogóle. Nie mam ani bólów głowy, ani przerośnietej szczeki tzn. wizualnie nic mi nie przeszkadza, mam natomiast praktycznie zjedzone zęby. Dentystka, która zresztą tego nie robi, powiedziała mi, że jak się za to wezmę trzeba by dobudować linię zgryzu. Nosiłam nakładki silikonowe - obie pogryzłam. Wiem, że są jeszcze plastikowe, ale zakładanie czegokolwiek na noc, wspominam jako duży dyskomfort.
Botoks trzeba powtarzać już do końca życia? Czy po paru razach mięśnie tracą odruch? Zastanawiam się jeszcze nad hipnozą, ale gdyby ta metoda była skuteczna, to wszyscy rzucaliby tak palenie

To, co przeczytałam we wpisie laddym, mnie raczej zniechęca, choć ze względu na problemy z zębami, które mam przez bruksim, powinnam się na coś skutecznego szybko zdecydować...
Hej, odpowiadając na Twoje pytanie: jeśli chodzi o mnie, to powtarzam zabiegi z botoksem co pół roku w Time Clinic. Toksyna botulinowa ma to do siebie, że rozluźnia te mięśnie czasowo, a więc trzeba powtarzać zabiegi. Po upływie tych 6 miesięcy (czasami dłużej) wszystko wraca do normy. Dla mnie jest to ogromna ulga, ponieważ pozbywam się w ten sposób bólu. Hipnozę na pewno odradzam. Myślę, że sprawdziłby się tu lepiej dobry ortodonta - może powinnaś założyć aparat stały?
laddym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 10:44   #19
Corab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 21
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

może kogoś zainteresuje fakt że po dwóch latach od regularnego ostrzykiwania botoksem żwaczy zmieniły się moje rysy na twarzy, na łagodniejsze ponoć nie mam też już kwadratowej dolnej części twarzy ostrzykuje co 7 m-c
Corab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-06, 15:49   #20
auris
Raczkowanie
 
Avatar auris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

ja też melduję, że przy regularnym ostrzykiwaniu co 6-7 miesięcy moja twarz nabrała łagodnego wyglądu i zmieniła się na owalną. plus nie mam tych wszystkich męczących objawów jak zaciskanie i bóle głowy i zębów. jestem b.zadowolona!
auris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 21:55   #21
Iwonaaa777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Cześć!
Mam pytanie:
Czy po zabiegach z botoksu nie zauważyłyście pogorszenia stanu skóry? Czy po zmniejszeniu żuchwy nie stała się bardziej obwisła?
Iwonaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 00:18   #22
auris
Raczkowanie
 
Avatar auris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

U mnie stan skóry za zabiegu się nie zmienił.
auris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 19:38   #23
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Hej,
coś nowego w tym temacie? Nie chodzi mi o zabieg botoksu, bo na to się nie zdecyduję tylko może jakieś rady - czy któraś z Was prostowała zgryz żeby zmniejszyć te mięśnie?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 21:01   #24
Anet11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Cześć wszystkim! Ja też mam bruksizm, ale zdiagnozowany dopiero niedawno! Zaczęło się jakieś 6 lat temu, kiedy zaczęłam pływać i zaciskać zęby. Dużo stresu, nowe środowisko na studiach, itd. Bóle uszu, głowy, ból barków, generalnie problemy ze snem. Milion wizyt u różnych lekarzy, nikt nie wiedział co mi jest. W końcu ktoś mądry zdiagnozował, że to bruksizm i faktycznie objawy się zgadzają. Zrobiłam szynę za 500 zł, nie pomaga. Chodziłam na masaże, też nie pomogły. W końcu zdecydowałam się na botox w Klinice Art Estetica w Łodzi, której nie polecam. Bo olali mnie, jak zobaczyli młodą dziewczynę, i generalnie wszytko od niechcenia... podejście na "odwal się", na koniec dali mi jałmużnę w postaci próbek kremu , a zabieg kosztował mnie 850 zł. Jestem kilka dni po zabiegu ale nadal mnie boli szczęka i czuję dyskomfort. Czekam na efekt tego botoxu, podobno po 2 tyg. ma coś się zadziać. Szukam teraz jakiś zajęć wyciszających, jakiejś jogi czy coś. Może ktoś coś poleci? Może masaże? Chętnie też wymienię się doświadczeniami. Pozdrawiam, Aneta - Łódź

Edytowane przez Anet11
Czas edycji: 2016-11-14 o 21:02
Anet11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 17:53   #25
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Aneto, jak wrażenia po zabiegu?

Mam do Was pytanie - czy mając przerośnięte mięśnie żwaczy macie też przerośnięte mięśnie skroniowe? Zastanawiam się czy zawsze idzie to w parze?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 11:42   #26
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Podbijam.

Czy ktos jeszcze moze podzielic sie swoim doswiadczeniem? Czy warto? Moze uda wam sie wrzucic jakies zdjecia przed/po?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 20:30   #27
Anet11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Zabieg nic mi nie dał. Jedynie wysuszył mi portfel mi pomagają jedynie masaże twarzy, szyi, barków, trochę wtedy ból uszu, twarzy przechodzi. Byłam też na naświetlaniu lampami, wygrzewałam to i promieniowanie nerwów ustawało.
Anet11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 17:19   #28
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Cytat:
Napisane przez Anet11 Pokaż wiadomość
Zabieg nic mi nie dał. Jedynie wysuszył mi portfel mi pomagają jedynie masaże twarzy, szyi, barków, trochę wtedy ból uszu, twarzy przechodzi. Byłam też na naświetlaniu lampami, wygrzewałam to i promieniowanie nerwów ustawało.
Czy zauwazylas wyszczuplenie dolnej czesci twarzy? Bo o to glownie mi chodzi. Nie cierpie na bruksizm (przynajmniej tak mi sie wydaje), ale genetycznie posiadamy w rodzinie dosc rozbudowane miesnie zwaczy i chcialabym to skorygowac. Poogladalam pare filmow na YT i przeczytalam mase for i artykulow o tym i wyszczuplenie/wysmuklenie dolnej czesci twarzy jest znaczne po tym zabiegu.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2017-12-05 o 17:21
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 22:04   #29
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

Ktoś, coś jeszcze, może? Pytam, bo wybieram się na zabieg w najbliższy poniedziałek. Mam wyraźny przerost mięśni żwaczy bez żadnych innych objawów. Myślę, że zawiniły orzechy, których jadłam bardzo dużo w ostatnim roku. Zawsze miałam okrągłą i szeroką twarz, ale ostatnio to już przeszła samą siebie Co ciekawe, myślałam, że to przez wagę i schudłam z 62kg na 53kg, ale problem nadal jest.

Załączam zdjęcie przed i po zabiegu jakiejś dziewczyny, która napisała na anglo-języcznym forum. Co ciekawe, nie jest zadowolona ze zmiany... co mnie dziwi, bo zmiana jest ogromna i genialna, przynajmniej wedlug mnie!

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2018-02-22 o 22:07
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 12:48   #30
Irena77
Raczkowanie
 
Avatar Irena77
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 100
Dot.: Przerost mięśni żwaczy

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;81617601]Ktoś, coś jeszcze, może? Pytam, bo wybieram się na zabieg w najbliższy poniedziałek. Mam wyraźny przerost mięśni żwaczy bez żadnych innych objawów. Myślę, że zawiniły orzechy, których jadłam bardzo dużo w ostatnim roku. Zawsze miałam okrągłą i szeroką twarz, ale ostatnio to już przeszła samą siebie Co ciekawe, myślałam, że to przez wagę i schudłam z 62kg na 53kg, ale problem nadal jest.

Załączam zdjęcie przed i po zabiegu jakiejś dziewczyny, która napisała na anglo-języcznym forum. Co ciekawe, nie jest zadowolona ze zmiany... co mnie dziwi, bo zmiana jest ogromna i genialna, przynajmniej wedlug mnie![/QUOTE]

Niesamowita zmiana na plus!!! dziwne, ze ta dziewczyna nie jest zadowolona.. To ciekawe na co liczyła? daj znac za jakis czas jak u Ciebie efekty zabiegu
Irena77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-11 17:31:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.