Fajne zwyczaje w związku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-04, 08:00   #1
OverTheSun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1

Fajne zwyczaje w związku


Hej,
Jakie macie zwyczaje, tradycje w Waszym związku, które Was spajają i zbliżają do siebie, bo są "wasze"?
Przykłady to np. Pizza Piątek- w każdy piątek jedzenie razem pizzy, robienie fotki Instaxem z każdego wyjazdu za granicę razem itd.

Szukam inspiracji
OverTheSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 08:51   #2
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Cytat:
Napisane przez OverTheSun Pokaż wiadomość
Hej,
Jakie macie zwyczaje, tradycje w Waszym związku, które Was spajają i zbliżają do siebie, bo są "wasze"?
Przykłady to np. Pizza Piątek- w każdy piątek jedzenie razem pizzy, robienie fotki Instaxem z każdego wyjazdu za granicę razem itd.

Szukam inspiracji
Każdy piątkowy wieczór spędzamy w domu sam na sam- albo gotujemy coś dobrego, albo zamawiamy, gramy na PS, oglądamy filmy- piątek to taki dzień dla nas na totalnym chillu

W wakacje kręcimy telefonem filmiki z wyjazdu a po powrocie składamy to w 3-minutowy klip pod kawałek którego najczęściej słuchaliśmy tego lata i oglądamy sobie te klipy jak nas dopadnie jakaś zimowa dolina.

Gdy któreś z nas ma urodziny obchodzimy też "wigilię" tych urodzin czyli dzień przed, czyli urodziny świętujemy przez dwa dni

Co roku w listopadzie na jeden z długich weekendów wyjeżdżamy na city break do któregoś z większych polskich miast (co roku inne)

Z każdego miejsca które odwiedzamy wspólnie przywozimy korkociąg do wina


Mamy swoje playlisty na poszczególne pory roku a nawet miesiące - innej muzyki słuchamy w sierpniu a innej w październiku - to takie nasze wspólne małe zboczenie

Natomiast jeśli chodzi o inspirowanie się zwyczajami związkowymi innych ludzi to jest to chyba trochę dziwne... Dla mnie te zwyczaje są właśnie dlatego wyjątkowe że są nasze, wyszły naturalnie i nieplanowanie
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 09:15   #3
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

My z każdego wyjazdu przywozimy kubek/kieliszek/filiżankę z nazwą miejscowości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 09:17   #4
Wicked_Girl
Rozeznanie
 
Avatar Wicked_Girl
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pokój z widokiem
Wiadomości: 772
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Trudno podpowiadać, każdy ma inne potrzeby. Jeden musi wyrwać się z miasta w każdy weekend, inny obejrzeć film w każdy piątek. U nas nie ma reguły i cieszę się z tego. Najbardziej spaja mnie z partnerem nie konkretny zwyczaj tylko spędzony z nim wspólnie czas. Kiedyś lubiłam wszystko planować, a teraz co kilka tygodni wyjeżdżamy z dnia na dzień i bardzo mi odpowiada taki spontan.
Wicked_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 10:02   #5
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Do wspólnego śniadania oglądamy "Przyjaciół".
W niedziele na śniadanie jemy omlet.
Jeden dzień w tygodniu mamy wyznaczony na realizowanie naszej wspólnej pasji.
Myślę, że inspirowanie się zwyczajami innych związków nie stworzy czegoś takiego typowo waszego, to wychodzi chyba jednak tak naturalnie
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 10:32   #6
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Natomiast jeśli chodzi o inspirowanie się zwyczajami związkowymi innych ludzi to jest to chyba trochę dziwne... Dla mnie te zwyczaje są właśnie dlatego wyjątkowe że są nasze, wyszły naturalnie i nieplanowanie
Dokładnie, to po prostu wychodzi naturalnie gdzieś w trakcie trwania związku, nie ma co siłą narzucać tradycji albo "zrzynać" od innych ludzi, wydaje mi się to trochę dziwne.

My co roku w Halloween jeździmy do innego zakątka Polski, 2-3 dni zwiedzamy, oglądamy wieczorami horrory, bierzemy udział w Halloweenowych obchodach (dopiero na tych wyjazdach zorientowałam się, że dużo małych miasteczek robi fajne rzeczy z okazji Halloween - czasem jakieś konkursy dyni, specjalne wydarzenia w restauracjach z menu halloweenowym, czasem po prostu fajna impreza tematyczna w zamku w okolicy, zawsze się coś wyjątkowego znajdzie).

Kiedy podróżujemy zawsze przywozimy pocztówkę z danego miejsca, z większych podróży kręcimy też mini filmiki, które oglądamy 1-2 w roku jak nas najdzie nostalgia. Zawsze też wywołuję fizyczne zdjęcia i robię z nich albumy z podróży.

Obchodzimy dużo rocznic i w sumie jakoś tak z każdą się wiąże inna tradycja - na rocznicę poznania wyjeżdżamy z kraju na weekend, na rocznicę zaręczyn idziemy na miasto na drinki, etc.

Jeździmy na mnóstwo road tripów po Europie i na każdy mamy dedykowaną playlistę, którą oboje rozpoznajemy, więc czasem wieczorami można usłyszeć dziwne polecenia typu "puść Irlandię", "włącz Sycylię". I pewnie mnóstwo innych, których nie pamiętam. Im dłużej będziecie ze sobą tym więcej po prostu naturalnie się będzie pojawiać, nie ma co na siłę tego wprowadzać.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 10:44   #7
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Dokładnie, to po prostu wychodzi naturalnie gdzieś w trakcie trwania związku, nie ma co siłą narzucać tradycji albo "zrzynać" od innych ludzi, wydaje mi się to trochę dziwne.

My co roku w Halloween jeździmy do innego zakątka Polski, 2-3 dni zwiedzamy, oglądamy wieczorami horrory, bierzemy udział w Halloweenowych obchodach (dopiero na tych wyjazdach zorientowałam się, że dużo małych miasteczek robi fajne rzeczy z okazji Halloween - czasem jakieś konkursy dyni, specjalne wydarzenia w restauracjach z menu halloweenowym, czasem po prostu fajna impreza tematyczna w zamku w okolicy, zawsze się coś wyjątkowego znajdzie).

Kiedy podróżujemy zawsze przywozimy pocztówkę z danego miejsca, z większych podróży kręcimy też mini filmiki, które oglądamy 1-2 w roku jak nas najdzie nostalgia. Zawsze też wywołuję fizyczne zdjęcia i robię z nich albumy z podróży.

Obchodzimy dużo rocznic i w sumie jakoś tak z każdą się wiąże inna tradycja - na rocznicę poznania wyjeżdżamy z kraju na weekend, na rocznicę zaręczyn idziemy na miasto na drinki, etc.

Jeździmy na mnóstwo road tripów po Europie i na każdy mamy dedykowaną playlistę, którą oboje rozpoznajemy, więc czasem wieczorami można usłyszeć dziwne polecenia typu "puść Irlandię", "włącz Sycylię". I pewnie mnóstwo innych, których nie pamiętam. Im dłużej będziecie ze sobą tym więcej po prostu naturalnie się będzie pojawiać, nie ma co na siłę tego wprowadzać.
Robimy dokładnie tak samo, rocznica związku jest zwykle na wakacjach, zaręczyn- wyjeżdżamy do Sopotu bo tam były zaręczyny (dopiero raz tak zrobiliśmy ale planujemy kultywować bo było super), w przyszłym roku będzie jeszcze rocznica ślubu i też na pewno będzie obchodzona osobno mimo że jest tydzień po rocznicy związku Każda okazja do świętowania jest dobra
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-04, 11:37   #8
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Na każdą rocznicę ślubu mamy sobie kupować - pierścionek i zegarek. Zegarek dla męża

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 19:18   #9
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

W każdą niedzielę jemy pancakes, najczęściej z syropem klonowym . Jesteśmy do bólu introwertyczni, więc tradycja jest sylwester spędzany tylko we dwoje.

Zawsze przed pracą dajemy sobie buziaka.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 19:34   #10
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Na każdą rocznicę ślubu mamy sobie kupować - pierścionek i zegarek. Zegarek dla męża

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Ale że co roku nowy zegarek?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 21:18   #11
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
W każdą niedzielę jemy pancakes, najczęściej z syropem klonowym . Jesteśmy do bólu introwertyczni, więc tradycja jest sylwester spędzany tylko we dwoje.

Zawsze przed pracą dajemy sobie buziaka.
O, my też tak robimy, jedno i drugie
(w sensie sylwester i buziak, w niedzielę jemy jaja bo jesteśmy bardzo wytrawni oboje)
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-04, 21:36   #12
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Do wspólnego śniadania oglądamy "Przyjaciół".

Nie nudzi wam się? Chyba że to jakaś świeża tradycja, albo rzadko praktykowana...
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 21:39   #13
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Codziennie z rana Tż budzi mnie buziakiem, a później dostaję miłego smsa na dzień dobry (wstaję do pracy później niż Tż) i tak w zasadzie od poniedziałku do piątku, a w weekendy celebrujemy poranki wspólnym śniadaniem
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 06:49   #14
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ale że co roku nowy zegarek?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mąż lubi zegarki

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 07:17   #15
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Jajecznica w weekendy wspólne weekendowe śniadanie to świętość i być musi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 08:35   #16
niemamklimatu
Raczkowanie
 
Avatar niemamklimatu
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 90
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

U nas nie ma żadnych ustaleń i planów na zasadzie, że w każdy piątek czy wtorek czy co roku itp. i sama też nie lubię z góry sobie czegoś narzucać.

Ale bardzo często w niedziele mamy taki "slow breakfast", wstajemy późno, szykujemy razem śniadanie na bogato, co znajdziemy w lodowce I jemy dłuuugo

Jak ktoś idzie po coś do lodówki (lody, owoc, kanapka, woda) to zawsze przynosi też dla drugiej osoby (oczywiście pytamy wczesniej, ale 99% odpowiedź jest twierdząca ) Tyczy się to też kawy - kto robi kawę robi i dla drugiej osoby

Średnio raz na 2 tygodnie mamy domowe spa - robimy wspolnie oczyszczanie twarzy, bierzemy prysznic i robimy sobie peeling pleców nawzajem, a potem jakaś maseczka na twarz i chill przy relaksującej muzyce.

Edytowane przez niemamklimatu
Czas edycji: 2021-08-05 o 08:36
niemamklimatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 09:17   #17
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Jeśli akurat jemy razem śniadanie, to najpierw (tak pół godziny wcześniej) pijemy samą kawę, którą przyrządza nam mąż (no, chyba, że właśnie mamy coś upieczonego.przeze mnie - ciastka, drożdżówki).

Generalnie bardzo lubimy wszelkie jubileusze, świętowanie rocznic, celebrowanie urodzin, imienin itp.

Z każdego wyjazdu przywozimy sobie magnesik i kieliszek z nazwą miejscowości. Mamy tych kieliszków całą kolekcję.

Gdy ja jestem w podróży zagranicznej sama, przywożę mężowi zawsze miejscową nalewkę ziołową typu benedyktynka. On mnie - koszulkę z nazwą miejscowości (ew. jakiś drobny gadżet).

Wiele mamy takich drobnych zwyczajów.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 09:26   #18
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mąż lubi zegarki

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
No spoko, kto bogatemu zabroni
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 09:31   #19
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
No spoko, kto bogatemu zabroni
Wiesz, nie trzeba od razu kupować zegarka za 1000 zł, mój facet też ma całą kolekcję po 2-3 stówy bo woli mieć kilka tańszych niż jeden droższy
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-05, 09:32   #20
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Chyba bym się podusiła, jakbym każdy piątek musiała spędzać identycznie tak samo, bo taki jest zwyczaj Fajnie mieć jakąś ulubioną knajpkę, gdzie co jakiś czas możecie wspólnie wyjść, ale nie na zasadzie, że to musi być np obowiązkowo każda sobota o tej i o tej godzinie, bo tak każe zwyczaj, wtedy zamiast przyjemności to się może stać przykrym obowiązkiem. Ja tam lubię odmianę
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:00   #21
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

-często w niedzielę jemy jajkoburgery i oglądamy "ni mom pojęcia co robię" mietczyńskiego
-codziennie wieczorem przez godzinę-dwie oglądamy coś razem na netflixie
-kąpiemy się razem (zazwyczaj)
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 11:44   #22
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie nudzi wam się? Chyba że to jakaś świeża tradycja, albo rzadko praktykowana...
Nie nudzi nam się, znamy na pamięć każdy odcinek a i tak możemy oglądać. Tradycja ok kilku lat
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 16:34   #23
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Natomiast jeśli chodzi o inspirowanie się zwyczajami związkowymi innych ludzi to jest to chyba trochę dziwne... Dla mnie te zwyczaje są właśnie dlatego wyjątkowe że są nasze, wyszły naturalnie i nieplanowanie
Czy to znaczy, że nie mogę ukraść Waszego pomysłu ze składaniem krótkiego klipu z wakacji?
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 17:04   #24
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Co piątek jemy w restauracji.
Co niedzielę jemy śniadanie na mieście.
W marcu jeździmy do 5 gwiazdkowego hotelu na 3 noce, aby odpocząć po zimie
Wiosna i latem jeździmy na wycieczki rowerowe w różne miejsca.
W lipcu jeździmy gdzies na tydzień zwiedzac Polskę.
We wrześniu za granicę.
Również oglądany przyjaciół do śniadania. Leci na comedy central. Milion razy widziałam każdy odcinek.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 17:24   #25
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

W weekendy oglądamy filmy i pijemy wino .W piątki zwykle zamawiamy pizzę.Kiedy mamy weekend bez dzieci to chodzimy sobie do kina ,do restauracji albo wyjeżdżamy w góry .Czasem tez zapisujemy się na jakiś bieg i biegniemy razem albo osobno ,zależy czy ciśniemy na wynik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-07, 07:20   #26
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Fajne zwyczaje w związku

Dobrze wiedzieć, że jest więcej takich zagorzałych fanów przyjaciół. Widziałam chyba ze sto razy i dalej oglądam. 🤭
Co do zwyczajów to u mnie nie ma niczego wyjątkowego. Ot, przytulasy i buziaki z rana i wieczora, wspólna jajecznica w weekend.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-07 08:20:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.