Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-08-24, 11:01   #751
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Kurcze dawno tu nie zaglądałam ale mam nadzieję, że wszystkie radzicie sobie super. Mi 1 sierpnia stuknął rok w pracy którą znalazłam pisząc tutaj. Awansowałam na specjalistę, dostałam większe wynagrodzenie, za rok czeka mnie podwyżka 25% więc już przebieram nogami na samą myśl! Kierownik stwierdził, że to na pewno nie moje ostatnie stanowisko w tej firmie co bardzo mnie podbudowało i ucieszyło. Czuję się mega doceniona.
Prywatnie to jestem od początku roku szczęśliwą singielką a w lipcu wynajęłam kawalerkę marzeń (po roku mieszkania z właścicielką na pokoju 10m2), mam 10min od domu z pracy chociaż nadal głównie pracuję zdalnie.
Super wiadomości Oby tak dalej

Ja też muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z pracy, do której przeszłam w maju
Raz na jakiś czas (raz w tygodniu, czasem rzadziej) jestem w biurze (biuro w Warszawie, ja w Łodzi) a tak to praca zdalna

Polishwolf97
Musisz się uzbroić w cierpliwość, zwłaszcza, że teraz sezon letni. Może musisz pomyśleć o przeprowadzce do innego, większego miasta?

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 17:39   #752
kasia5266
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Polishwolf97 Pokaż wiadomość
Ja już tracę siły na szukanie pracy...W okresie studiów latem wysyłałem mnóstwo aplikacji o jakąkolwiek pracę dorywczą lub w trakcie studiów by dorobić, ale zero jakiegokolwiek odpowiedzi. Sytuacja nie zmieniła się po ukończeniu studiów. Też praktycznie zero odzewu. W moim mieście mało jest ofert pracy związanej z moim wykształceniem, ale się nie poddawałem do czasu

Próbowałem zdiagnozować problem... ale to nic nie dało.

Zamiast wysyłać hurtowo jednego CV do wszystkich to przygotowywałem indywidualne łącznie z z nazwą firmy w klauzuli zgody na przetwarzanie danych. Zacząłem dołączać list motywacyjny przez jakiś czas. Posiadam również profesjonalny profil na LinkedIn.

O stażu mogę tylko pomarzyć, bo praktycznie nie ma ani ofert ani też nie mogę skorzystać z urzędu pracy.
Czemu nie możesz skorzystać z urzędu pracy?
kasia5266 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 00:02   #753
Polishwolf97
Raczkowanie

Nie należy mi się status bezrobotnego, bo posiadam zatrudnienie (za tydzień już będzie rozwiązana) w formie umowy zlecenie zawartej w maju (gdy skończyłem studia I stopnia) z Urzędem Statystycznym na wykonywanie zadań rachmistrza a niestety nie jest to to samo co w przypadku bycia członkiem Komisji Wyborczej. Charakter pracy ten sam praktycznie czyli dorywcze w wolnym czasie wykonywanie zadań na rzecz państwa (rachmistrz ma umowę zlecenie jest zatem zatrudniony a członek Komisji Wyborczej dostaje dietę bez umowy zlecenie na podstawie Kodeksu Wyborczego). Poza tym jestem w próżni, bo nie wiem czy od października będę dalej studiował nie dlatego że nie chcę ale dlatego że kierunek może nie powstać lub nie dostanę się na uczelnię poza moim miastem. A niestety stacjonarna forma edukacji wyklucza bezrobocie.

Zresztą próbowałem się zarejestrować w UP, ale bez sukcesu. Sam nie rozumiem dlaczego studenci dzienni mają zamknięte drzwi do Urzędu Pracy. Przecież państwu powinno zależeć na tym, żeby aktywizowali się.

Edytowane przez Polishwolf97
Czas edycji: 2021-08-25 o 00:11
Polishwolf97 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 11:02   #754
Fenenna
Zadomowienie

Cytat:
Nie należy mi się status bezrobotnego, bo posiadam zatrudnienie (za tydzień już będzie rozwiązana) w formie umowy zlecenie zawartej w maju (gdy skończyłem studia I stopnia) z Urzędem Statystycznym na wykonywanie zadań rachmistrza a niestety nie jest to to samo co w przypadku bycia członkiem Komisji Wyborczej. Charakter pracy ten sam praktycznie czyli dorywcze w wolnym czasie wykonywanie zadań na rzecz państwa (rachmistrz ma umowę zlecenie jest zatem zatrudniony a członek Komisji Wyborczej dostaje dietę bez umowy zlecenie na podstawie Kodeksu Wyborczego). Poza tym jestem w próżni, bo nie wiem czy od października będę dalej studiował nie dlatego że nie chcę ale dlatego że kierunek może nie powstać lub nie dostanę się na uczelnię poza moim miastem. A niestety stacjonarna forma edukacji wyklucza bezrobocie.

Zresztą próbowałem się zarejestrować w UP, ale bez sukcesu. Sam nie rozumiem dlaczego studenci dzienni mają zamknięte drzwi do Urzędu Pracy. Przecież państwu powinno zależeć na tym, żeby aktywizowali się.
No dobra ale właściwie do czego Ci potrzebny status bezrobotnego? Najczęściej ludzie chcą być zarejestrowani w UP żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne, Ty je masz bo jesteś studentem. Chciałbyś wziąć udział w programach aktywizacji oferowanych w UP ale jesli studiujesz i tak nie możesz bo domyślnie masz się zająć nauką nie pracą, i to nauka ma Ci zapewnić prace. Te formy aktywizacji w UP są skierowane przede wszystkim do osób które nie maja wykształcenia a Ty już je masz / zdobywasz bo będziesz na II stopniu więc czego oczekujesz od urzędu? Przekwalifikowania? Bo jeśli tak to serio nie jest tak że idziesz do UP i mówisz "jestem z wykształcenia tym i tym, mam doświadczenie takie i takie/nie mam żadnego, chciałbym abyście pomogli mi przekwalifikować się na kogoś innego kto aktualnie jest potrzebny w regionie".

Już któryś raz piszesz na wizażu o swoich problemach ze znalezieniem pracy, ale nie podajesz zbyt wielu szczegółów, np. jakie miasto, jakie masz wykształcenie (coś kojarzę z innych wątków że technologia chemiczna?)? Może ktoś doradziłby wtedy coś konkretnego. Napisałeś że starasz się tworzyć CV pod oferty, może tu popełniasz jakiś błąd? Może masz w CV błędy ortograficzne, może coś jest kulawo i niejasno opisane, brakuje dat, masz niestosowne zdjęcie, oprawa graficzna jest zbyt bogata i infantylna? Tak tylko gdybam.

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2021-08-25 o 11:03
Fenenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-26, 07:58   #755
tinkerver2
Zakorzenienie

Cześć!
Od pewnego czasu mocno się zastanawiałam co umiem robić, w czym się dobrze czuje, w czym czuje się dobrze. Bardzo poważnie myślę nad przebranzowieniem. Ej naprawdę myślałam nad tym dobre pół roku. I jeśli coś mi sprawia przyjemność i wychodzi, to jest to... Makijaż. Co myślicie o malowaniu kobiet na wesela/imprezy? Dużo nauczyłam się z Yt, ale mam zamiar uczestniczyć w szkoleniach, kursach itd.
Co myślicie? Wiadomo, nie będę od razu zakładać firmy czy coś raczej chce na razie postawić na naukę.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-26, 08:04   #756
squirrelqa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Cześć!
Od pewnego czasu mocno się zastanawiałam co umiem robić, w czym się dobrze czuje, w czym czuje się dobrze. Bardzo poważnie myślę nad przebranzowieniem. Ej naprawdę myślałam nad tym dobre pół roku. I jeśli coś mi sprawia przyjemność i wychodzi, to jest to... Makijaż. Co myślicie o malowaniu kobiet na wesela/imprezy? Dużo nauczyłam się z Yt, ale mam zamiar uczestniczyć w szkoleniach, kursach itd.
Co myślicie? Wiadomo, nie będę od razu zakładać firmy czy coś raczej chce na razie postawić na naukę.

To świetny pomysł
Sama masz pewnie doświadczenie od strony klientki, więc dobrze wiesz, że dobrze zrobione zdjęcia do portfolio (na fanpage na FB czy na Instagramie) robią robotę, więc warto o tym pamiętać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

squirrelqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-26, 14:15   #757
stotek
Zakorzenienie

Cytat:
Cześć!

Tp jest świetny pomysł i ja zawsze przed weselami korzystam z pani makijażystki z mojej perspektywy najważniejsze jest słuchanie klientki, dbanie o higienę, regularne aktualizowanie portfolio i odpowiednie dobieranie makijażu do twarzy - a nie, że wszystkie kobiety (stare, młode itd.) wyglądają dokladnie tak samo, jakby prosto z Instagrama

Stary 2021-08-26, 18:43   #758
patisia123
Zakorzenienie

Cytat:
Cześć!

To jest super pomysł możesz pomyśleć też nad kursem przedłużania rzęs. Widzę w swojej okolicy, że i jedno i drugie ma mega wzięcie.
Gdybym miała więcej zdolności manualnych to też spróbowałabym bo mam dosyć zmian pracy
patisia123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 15:35   #759
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Ja już tracę siły na szukanie pracy...W okresie studiów latem wysyłałem mnóstwo aplikacji o jakąkolwiek pracę dorywczą lub w trakcie studiów by dorobić, ale zero jakiegokolwiek odpowiedzi. Sytuacja nie zmieniła się po ukończeniu studiów. Też praktycznie zero odzewu. W moim mieście mało jest ofert pracy związanej z moim wykształceniem, ale się nie poddawałem do czasu

Próbowałem zdiagnozować problem... ale to nic nie dało.

Zamiast wysyłać hurtowo jednego CV do wszystkich to przygotowywałem indywidualne łącznie z z nazwą firmy w klauzuli zgody na przetwarzanie danych. Zacząłem dołączać list motywacyjny przez jakiś czas. Posiadam również profesjonalny profil na LinkedIn.

O stażu mogę tylko pomarzyć, bo praktycznie nie ma ani ofert ani też nie mogę skorzystać z urzędu pracy.
No to witaj w klubie ludzi po studiach w raliach "Ukrainiec z dopłatą czy student z zerową stawką podatku jest tańszy niż absolwent." Taki teraz rynek. Co można robić? Faktycznie ktoś ze statusem bezrobotnego to pracodawcy się czasem opłaca- dotacje z UP dla pracodawcy, ale kasa marna. Jakieś darmowe staże, wyjzad za granicę jeśli dasz radę, obniżyć wymagania i think outside the box. Generalnie teraz dla absolwentów jest mizeria i niestety nic nie wskazuje na szybkie zmiany. Raczej psychicznie, życiowo i rodzinnie przygotuj się na długi marsz ku niezależności. Niestety badania z całej Europy mówią nam w sumie to samo o sytuacji osób takich jak Ty- lepiej to już było. A teraz to może za jakiś czas rządy różnych krajów coś wymyślą, ale na razie to jest jeszcze puszczone na żywioł. Jeśli myślisz o zmianie ścieżki zawodowej no to może jest to jakiś pomysł. Jakieś programy dotacyjne itp . jeszcze są. Matmy się chyba nie boisz więc może coś bardziej technicznego z wykorzystaniem wiedzy matematycznej, ale w innej branży?

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

W sumie jak ktoś jest zaraz po studiach i śledzi wątek to może warto skorzystać- kurs darmowy, ale strona wymaga rejestracji:
https://www.navoica.pl/courses/cours...K+2021_1/about
Co do CV- dobrze dać zerknąć komuś innemu, rekruterowi, frimie, która robi to profesjonalnie. Ciężko samodzielnie wyłapać własne błędyw CV, szczególnie jeśli ktoś nie ma sporej wiedzy o specyfice rekrutacji w danej branży. A co do listów motywacyjnych, jeśli wyraźnie firma o nie nie prosi no to czasem taka nadgorliwość też nie jest mile widziana.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
To jest super pomysł możesz pomyśleć też nad kursem przedłużania rzęs. Widzę w swojej okolicy, że i jedno i drugie ma mega wzięcie.
Gdybym miała więcej zdolności manualnych to też spróbowałabym bo mam dosyć zmian pracy
Nie masz problemów z kręgosłupem lub nogami? Jeśli nie, to próbuj. Bo to jednak mrówcza praca stojąca.

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Tp jest świetny pomysł i ja zawsze przed weselami korzystam z pani makijażystki z mojej perspektywy najważniejsze jest słuchanie klientki, dbanie o higienę, regularne aktualizowanie portfolio i odpowiednie dobieranie makijażu do twarzy - a nie, że wszystkie kobiety (stare, młode itd.) wyglądają dokladnie tak samo, jakby prosto z Instagrama

No dbanie o higienę to podstawa. Co do słuchania klientek- oj, od kosmetyczek wiem, że tu bywa różnie. Prośby typu ciemniejszy podkład zamiast bronzera itp. Albo eyeliner tam, gdzie ewidentnie pomniejsza już i tak za małe oko. Natomiast dobranie makijażu do potrzeb klientki- jak najbardziej. To praca z ludźmi i podejście musi być bardzo indywidualne z definicji.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Cześć!

Czemu nie? Moim skromnym zdaniem 4 fala pandemii to idealny czas na szkolenia. Choćby zdalnie. Jak już wiemy, że i tak będzie powtórka z rozrywki z różnymi ograniczeniami rozrywek no to czemu nie zagospodarować tego czasu w sposób produktywny? Ja tak robię. Na szczyt 4 fali mam zaplanowane kilka szkoleń. I to takich jak najbardziej elastycznych co do czasu i trybu realizacji dla mnie. Polecam. Fajna sprawa.
Odpowiedz

Tagi
absolwentka, bezrobocie, biuro, praca, produkcja, rozmowa kwalifikacyjna, szukam pracy, szukanie pracy

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości