Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-15, 15:25   #661
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ava_, gratulacje
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 19:40   #662
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Wysłałam CV i dostałam taką odpowiedź
" Dziękuję za CV
Chcielibyśmy wiedzieć (mając na uwadze zatrudnienie) ogólnie - wiek, gdzie Pani mieszka, jaka jest Pani sytuacja rodzina ,preferencje zainteresowań. Jesteśmy w pewnej fazie zmian w firmie, więc prawdopodobne jest zainteresowanie Pani osobą jako przyszłego pracownika. Mając na względzie Pani komfort i obecnego personelu prosimy o uzupełnienie tych danych.
A po co im wiedzieć jaką mam sytuacje rodzinną czy wiek ? I co ma do komfortu personelu czy mojego ?
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 20:06   #663
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladka2020 Pokaż wiadomość
Wysłałam CV i dostałam taką odpowiedź
" Dziękuję za CV
Chcielibyśmy wiedzieć (mając na uwadze zatrudnienie) ogólnie - wiek, gdzie Pani mieszka, jaka jest Pani sytuacja rodzina ,preferencje zainteresowań. Jesteśmy w pewnej fazie zmian w firmie, więc prawdopodobne jest zainteresowanie Pani osobą jako przyszłego pracownika. Mając na względzie Pani komfort i obecnego personelu prosimy o uzupełnienie tych danych.
A po co im wiedzieć jaką mam sytuacje rodzinną czy wiek ? I co ma do komfortu personelu czy mojego ?
Ale dno. Żebyś czasem w ciążę nie zaszła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 20:22   #664
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
Ale dno. Żebyś czasem w ciążę nie zaszła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak myślę.
Jak Ci nie zależy na pracy to podeślij tego maila gdzie trzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 20:27   #665
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladka2020 Pokaż wiadomość
Wysłałam CV i dostałam taką odpowiedź
" Dziękuję za CV
Chcielibyśmy wiedzieć (mając na uwadze zatrudnienie) ogólnie - wiek, gdzie Pani mieszka, jaka jest Pani sytuacja rodzina ,preferencje zainteresowań. Jesteśmy w pewnej fazie zmian w firmie, więc prawdopodobne jest zainteresowanie Pani osobą jako przyszłego pracownika. Mając na względzie Pani komfort i obecnego personelu prosimy o uzupełnienie tych danych.
A po co im wiedzieć jaką mam sytuacje rodzinną czy wiek ? I co ma do komfortu personelu czy mojego ?
Dziwne ze o orientację seksualna nie pytaja w trosce o twój komfort. Wyslij tego maila gdzie trzeba
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 20:38   #666
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88760481]Dziwne ze o orientację seksualna nie pytaja w trosce o twój komfort. Wyslij tego maila gdzie trzeba [/QUOTE]

Albo komfort obecnego personelu
Jak ja nienawidzę czegoś takiego, dla mnie firma byłaby już skreślona. Nic bym nie odpisywała tylko pchnęła bym tego maila gdzie trzeba ehhh.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 04:13   #667
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

A gdzie się zgłasza takich Januszy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-16, 11:05   #668
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

A chocby do PIP‐u. Nie wie co to RODO? Nie ma prawa o to pytax ani zbierać takich informacji.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 11:09   #669
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
A chocby do PIP‐u. Nie wie co to RODO? Nie ma prawa o to pytax ani zbierać takich informacji.
rpo też chyba - w końcu to może być trochę dyskryminujące.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 11:25   #670
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Też miałam na myśli PIP jak pisałam o zgłoszeniu, nie wiem gdzie indziej można.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 13:45   #671
Halaszka_Halaszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 307
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziewczyny, sorry że tak wam wskakuję na watęk.

Potrzebuję, porady biję się mocno z myślami.

Mianowice , udało mi się dostać pracę, ale....proponowane wynagrodzenie jest bardzo niskie, a sama umowa na czas określony. I nie wiem, czy to brać, czy nie....

Mam doła, nie potrafię się cieszyć z tego. Gównie rozchodzi się o pieniądze.

Cobyście zrobiły ?
Halaszka_Halaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-17, 13:49   #672
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Halaszka_Halaszka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, sorry że tak wam wskakuję na watęk.

Potrzebuję, porady biję się mocno z myślami.

Mianowice , udało mi się dostać pracę, ale....proponowane wynagrodzenie jest bardzo niskie, a sama umowa na czas określony. I nie wiem, czy to brać, czy nie....

Mam doła, nie potrafię się cieszyć z tego. Gównie rozchodzi się o pieniądze.

Cobyście zrobiły ?
a masz teraz jakąś pracę?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 13:52   #673
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Jeśli od razu po pójściu do tej pracy będziesz rozglądać się za inną, a nie masz finansowo noża na gardle, to według mnie nie ma sensu. Praca za bardzo niezadowalającą stawkę strasznie demotywuje. A żeby coś wynieść z tej pracy, nauczyć się i mieć się czym pochwalić w CV, to przynajmniej rok byś musiała tam siedzieć. Wytrzymasz za tę samą stawkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 13:52   #674
Halaszka_Halaszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 307
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;88763194]a masz teraz jakąś pracę?[/QUOTE]

Wlaśnie nie i to jest argument za, ale obawiam się, że ciężko mi będzie szukać czegoś innego chodzać do pracy. Nie mówiąc o tym, że jestem już na dzień dobry wkurzona, a to raczej średnio wróży. tzn, nie chce iść z taką energią do pracy, a czuję to co czuję.

Jestem już na maksa zmęczona ciągłym szukaniem pracy.
Halaszka_Halaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 13:54   #675
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Halaszka_Halaszka Pokaż wiadomość
Wlaśnie nie i to jest argument za, ale obawiam się, że ciężko mi będzie szukać czegoś innego chodzać do pracy. Nie mówiąc o tym, że jestem już na dzień dobry wkurzona, a to raczej średnio wróży. tzn, nie chce iść z taką energią do pracy, a czuję to co czuję.

Jestem już na maksa zmęczona ciągłym szukaniem pracy.
A długo szukasz i jaki masz odzew? Jak często chodzisz na rozmowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 13:59   #676
Halaszka_Halaszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 307
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A długo szukasz i jaki masz odzew? Jak często chodzisz na rozmowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaczełam szukać na poważne gdzieś w połowie maju, na pocztąku nikt sie nie odzywał. Aktualnie mam sporo rozmów, ale czy coś z tego wyjdzie i ten trend sie utrzyma to nikt tego nie wie.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Jeśli od razu po pójściu do tej pracy będziesz rozglądać się za inną, a nie masz finansowo noża na gardle, to według mnie nie ma sensu. Praca za bardzo niezadowalającą stawkę strasznie demotywuje. A żeby coś wynieść z tej pracy, nauczyć się i mieć się czym pochwalić w CV, to przynajmniej rok byś musiała tam siedzieć. Wytrzymasz za tę samą stawkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, na pewno będę szukać czegoś innego, zwłaszcza, że to umowa tylko na czas określony i coś od czego chciałam odejść.
Halaszka_Halaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 14:08   #677
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

To na twoim miejscu bym nie brała, skoro masz sporo rozmów i stać cię, aby jeszcze chwile nie pracowac
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 14:20   #678
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Halaszka_Halaszka Pokaż wiadomość
Zaczełam szukać na poważne gdzieś w połowie maju, na pocztąku nikt sie nie odzywał. Aktualnie mam sporo rozmów, ale czy coś z tego wyjdzie i ten trend sie utrzyma to nikt tego nie wie.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------



Nie, na pewno będę szukać czegoś innego, zwłaszcza, że to umowa tylko na czas określony i coś od czego chciałam odejść.
To chyba wiesz, co chcesz zrobić Powodzenia z kolejnymi rozmowami.
Przy odmowie tej firmie warto wprost powiedzieć, co zaważyło za odrzuceniem - zbyt niska stawka. Mogą Cię wtedy spytać, za ile być chciała u nich pracować, więc to też możesz sobie przemyśleć, żeby Cię nie sparaliżowało i żebyś i tak ostatecznie nie powiedziała za mało.

A tak w nawiązaniu trochę do Twojej sytuacji - umowa na czas określony to dla Was coś nie do przejścia? Oczywiście jeśli to jest na zastępstwo i za 6 miesięcy czy rok jest "nara" to jasne, to inna sytuacja. Ale w przypadku gdy na początku jest na czas określony, a później zobaczymy co z tego będzie?
Dla mnie to w sumie normalna sytuacja i kompletnie mi to nie przeszkadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 14:24   #679
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

dla mnie to też normalne, że na początku dostaję umowę na te 3-6 miesięcy. mam z tym luz.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-17, 14:27   #680
Halaszka_Halaszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 307
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
To chyba wiesz, co chcesz zrobić Powodzenia z kolejnymi rozmowami.
Przy odmowie tej firmie warto wprost powiedzieć, co zaważyło za odrzuceniem - zbyt niska stawka. Mogą Cię wtedy spytać, za ile być chciała u nich pracować, więc to też możesz sobie przemyśleć, żeby Cię nie sparaliżowało i żebyś i tak ostatecznie nie powiedziała za mało.

A tak w nawiązaniu trochę do Twojej sytuacji - umowa na czas określony to dla Was coś nie do przejścia? Oczywiście jeśli to jest na zastępstwo i za 6 miesięcy czy rok jest "nara" to jasne, to inna sytuacja. Ale w przypadku gdy na początku jest na czas określony, a później zobaczymy co z tego będzie?
Dla mnie to w sumie normalna sytuacja i kompletnie mi to nie przeszkadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest właśnie zastęspstwo. Rozmawiałam już na temat stawki, nie ma szans żeby mi dali większą podstawę.

W ogóle to ja mam ostatnio rozmowy gdzie proponują najcześciej zastępstwa, umowę o pracę tymczasową, b2b - to już w ogóle jakiś nowy trend. Ehhh...

Edytowane przez Halaszka_Halaszka
Czas edycji: 2021-06-17 o 14:30
Halaszka_Halaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 14:34   #681
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dla mnie umowa na czas określony jest ok ale tylko jeśli miałaby trwać max rok a potem miałabym obiecaną umowe na czas nieokreślony. Odrzucają mnie propozycję firm stosujących schemat umów na czas określony do dobicia do 36 miesięcy, dla mnie to niepoważne.
Ale ja tak ostro na to patrze bo mam wciąż przed sobą wzięcie kredytu na mieszkanie.

Halszka ja bym się nie zmuszała do pracy za zbyt niska stawkę jeśli oczywiście nie miałabym noża na gardle. Ale zrobiłabym tak jak poradziła wyżej squirrelka - zastanowiła bym się ile powiedzieć żeby być zadowoloną gdyby jednak chcieli negocjować.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 16:18   #682
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Halaszka_Halaszka Pokaż wiadomość
To jest właśnie zastęspstwo. Rozmawiałam już na temat stawki, nie ma szans żeby mi dali większą podstawę.

W ogóle to ja mam ostatnio rozmowy gdzie proponują najcześciej zastępstwa, umowę o pracę tymczasową, b2b - to już w ogóle jakiś nowy trend. Ehhh...
A, to jak takie zastępstwo, to rzeczywiście kiepsko.
Podtrzymuję to, co napisałam wcześniej - z moich doświadczeń już wiem, że praca z niesatysfakcjonującą stawkę jest zwyczajnie dobijająca i zniechęcająca i w krótszej lub dłuższej perspektywie będzie to uwierać.

Pandora, a jak Twoja nowa praca? Myślisz, że zostaniesz tam na dłużej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 18:10   #683
Halaszka_Halaszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 307
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dzięki dziewczyny za opinie
Halaszka_Halaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 19:27   #684
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A tak w nawiązaniu trochę do Twojej sytuacji - umowa na czas określony to dla Was coś nie do przejścia? Oczywiście jeśli to jest na zastępstwo i za 6 miesięcy czy rok jest "nara" to jasne, to inna sytuacja. Ale w przypadku gdy na początku jest na czas określony, a później zobaczymy co z tego będzie?
Dla mnie to w sumie normalna sytuacja i kompletnie mi to nie przeszkadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie też normalna sytuacja. W poprzedniej firmie miałam umowę na dzień dobry na 2 lata (po półrocznej pracy na zleceniu - ale to przez studia). Tu gdzie teraz jestem przez agencję wiadomo miesięczne umowy przez prawie pół roku, ale po przejściu bezpośrednio do firmy też dostałam dwa lata - chociaż wiem, że standardowo najpierw dają na rok, potem na kolejne półtora albo 2 i dopiero na czas nieokreślony.

Ogólnie wczoraj byłam na rozmowie, w poprzedniej firmie właśnie. Trochę im się skomplikowała sytuacja i zadzwonili czy nie chciałabym wrócić i to na cito. Praca na jedną zmianę, stawka zadowalająca, możliwość rozwoju. Jutro mają dać znać czy zgodzą się na moje warunki - jednym z nich była właśnie umowa na czas nieokreślony. Jeżeli tak to w poniedziałek czeka mnie rozmowa z moim kierownikiem o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. Trzymajcie kciuki żeby się udało
Co najlepsze wczoraj dostałam również odpowiedź na jedno z ogłoszeń, na które wysłałam CV i gdyby nie obecna sytuacja już dawno umawiałabym rozmowę o pracę jedyny minus jest taki, że firma jest 30km od miejsca zamieszkania...
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 22:29   #685
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Jeśli od razu po pójściu do tej pracy będziesz rozglądać się za inną, a nie masz finansowo noża na gardle, to według mnie nie ma sensu. Praca za bardzo niezadowalającą stawkę strasznie demotywuje. A żeby coś wynieść z tej pracy, nauczyć się i mieć się czym pochwalić w CV, to przynajmniej rok byś musiała tam siedzieć. Wytrzymasz za tę samą stawkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokladnie. A w dodatku ta praca bedzie blokowala potencjalne interviews, wiec podwojny klopot. Lepiej na spokojnie poczekac na satysfakcjonujaca oferte.
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A tak w nawiązaniu trochę do Twojej sytuacji - umowa na czas określony to dla Was coś nie do przejścia? Oczywiście jeśli to jest na zastępstwo i za 6 miesięcy czy rok jest "nara" to jasne, to inna sytuacja. Ale w przypadku gdy na początku jest na czas określony, a później zobaczymy co z tego będzie?
Dla mnie to w sumie normalna sytuacja i kompletnie mi to nie przeszkadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie generalnie nie ma czegos takiego jak umowa na czas okreslony (chyba ze zastepstwo za pracownice w ciazy itd), a przynajmniej nie jest to popularne rozwiazanie. W kazdej pracy masz okres probny 2-3 miesiace, jesli pracodawca jest zadowolony to automatycznie przedluza umowe na czas nieokreslony. Stad umowa na rok, a pozniej znowu na rok brzmi dla mnie niedorzecznie. Oczywiscie jakby mi super zalezalo na stanowisku, wzbogaciloby moje CV i uznalabym, ze warto nawet tylko rok tam przepracowac to wzielabym. Ale w normalnej sytuacji nawet nie patrze na oferty z okreslonym czasem.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 10:55   #686
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
To chyba wiesz, co chcesz zrobić Powodzenia z kolejnymi rozmowami.
Przy odmowie tej firmie warto wprost powiedzieć, co zaważyło za odrzuceniem - zbyt niska stawka. Mogą Cię wtedy spytać, za ile być chciała u nich pracować, więc to też możesz sobie przemyśleć, żeby Cię nie sparaliżowało i żebyś i tak ostatecznie nie powiedziała za mało.

A tak w nawiązaniu trochę do Twojej sytuacji - umowa na czas określony to dla Was coś nie do przejścia? Oczywiście jeśli to jest na zastępstwo i za 6 miesięcy czy rok jest "nara" to jasne, to inna sytuacja. Ale w przypadku gdy na początku jest na czas określony, a później zobaczymy co z tego będzie?
Dla mnie to w sumie normalna sytuacja i kompletnie mi to nie przeszkadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie było najpierw okres próbny 3 miesiące potem na 3 lata (36 miesięcy łącznie z próbnym). Wiadomo żeby nie dać za szybko na nieokreślony, ale i tak to lepsze od rocznych umów, a i tak nie wiadomo czy za te 3 lata (teraz już 2) będę chciała tu zostać 🤷

A pomijając ten temat, chciałabym znaleźć coś dorywczego na około 2 godziny dziennie, zdalnie. Może macie jakieś doświadczenia gdzie szukać, jaki rodzaj pracy to mógłby być? Przydałoby by się trochę więcej gotówki, podwyżkę już dostałam to nie mam co liczyć, a nie chce na razie zmieniać pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 13:56   #687
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A, to jak takie zastępstwo, to rzeczywiście kiepsko.
Podtrzymuję to, co napisałam wcześniej - z moich doświadczeń już wiem, że praca z niesatysfakcjonującą stawkę jest zwyczajnie dobijająca i zniechęcająca i w krótszej lub dłuższej perspektywie będzie to uwierać.

Pandora, a jak Twoja nowa praca? Myślisz, że zostaniesz tam na dłużej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

nie wiem właśnie. Wczoraj stuknął mi miesiąc tutaj.


Nie mogę narzekać, bo praca jest raczej spokojna, ludzie też ok, mam 20 minut na piechote (co na Warszawe jest hitem), lepsze godziny, lepszy hajs, lepsze możliwości rozwoju.


Ale... jakoś tego nie czuję. Myślałam, że praca w promocji i w social media to będzie TO. Ale jeszcze nie umiem się wkręcić. Jednak nie mam zamiaru szukać czegoś teraz, tylko dać sobie szansę i zobaczyć, czy będzie między nami chemia.


Nawiązując do waszych rozmów o umowach: 1. mam tutaj na 3 miesiące 2. na 2 lata. 3. na czas nieokreślony. Dla mnie układ idealny, bo dłużej niż 2 lata i tak bym tu nie chciala byc


Hitem był mój poprzedni pracodawca, ktory dawał umowy na 3,4,5,6,7 miesięcy Właśnie ja jednak jestem jeszcze psychicznie zmęczona przez poprzedniego szefa i też nie umiem się na dobre rozkręcić.


Może powinnam podczytywać jakieś grupy/fora osób, które pracują w promocji i/lub z książkami. Kiedy komus mówie o nowej pracy, to zawsze jest reakcja (ojej, to musi byc super), a ja tak o z tym jestem.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 14:27   #688
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;88765153]nie wiem właśnie. Wczoraj stuknął mi miesiąc tutaj.


Nie mogę narzekać, bo praca jest raczej spokojna, ludzie też ok, mam 20 minut na piechote (co na Warszawe jest hitem), lepsze godziny, lepszy hajs, lepsze możliwości rozwoju.


Ale... jakoś tego nie czuję. Myślałam, że praca w promocji i w social media to będzie TO. Ale jeszcze nie umiem się wkręcić. Jednak nie mam zamiaru szukać czegoś teraz, tylko dać sobie szansę i zobaczyć, czy będzie między nami chemia.


Nawiązując do waszych rozmów o umowach: 1. mam tutaj na 3 miesiące 2. na 2 lata. 3. na czas nieokreślony. Dla mnie układ idealny, bo dłużej niż 2 lata i tak bym tu nie chciala byc


Hitem był mój poprzedni pracodawca, ktory dawał umowy na 3,4,5,6,7 miesięcy Właśnie ja jednak jestem jeszcze psychicznie zmęczona przez poprzedniego szefa i też nie umiem się na dobre rozkręcić.


Może powinnam podczytywać jakieś grupy/fora osób, które pracują w promocji i/lub z książkami. Kiedy komus mówie o nowej pracy, to zawsze jest reakcja (ojej, to musi byc super), a ja tak o z tym jestem.[/QUOTE]Może musisz trochę odetchnąć po tych schizach w ostatniej firmie i dlatego jeszcze nie do końca to czujesz?
Mam nadzieję, że się odnajdziesz i będziesz wiedziała, czy to jest to, czy jednak warto szukać czegoś innego. Najważniejsze, że nie masz już tej toksycznej atmosfery!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 20:25   #689
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Padło pytanie o czas szukania pracy, wiadomo zależy od branży i doświadczenia, myślę, że już się sporo poprawiło jeśli chodzi o pandemie.

Miałam tę nieprzyjemność szukania pracy na początku pandemii - 4 miesiące. Kolejna praca znalazła mnie sama, rekruter się sam odezwał i zapronował ciekawe warunki - od rozmowy z Nim, poprzez 2 rozmowy rekrutacyjne do podpisania umowy wstępnej - 2/3 tygodnie


Jeśli chodzi o umowy u Nas jest naczęściej pierwsze na 3 miesiące/rok, kolejna na rok/3lata albo czas nieokreślony - wszystko zależy jak się kto dogada ja po 3 miesiącach mam czas nieokreślowy i niedawno dostałam pozycje awansu na lidera zespołu - po 6 miesiąca pracy i ledwo 7 tygodniach z nowym szefem
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 23:24   #690
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
niedawno dostałam pozycje awansu na lidera zespołu - po 6 miesiąca pracy i ledwo 7 tygodniach z nowym szefem
Super! Nie wiem o co chodzi (w specyfikacji stanowiska) ale lider zespołu po 6 miesiącach pracy robi wrażenie

Pandora mogłabyś coś więcej napisać o tej pracy w promocji i socjal mediach? Tzn co konkretnie robisz w ciągu dnia pracy? Może być na PW. Przepraszam ze tak dopytuje ale często mnie zagadują na rozmowach czy potrafiłbym się dodatkowo zająć działaniami promocyjnymi jak reklama i grafika pod socjal media a ja totalnie nie wiem o co chodzi i od razu odmawiam wymawiając się tym że wolałabym się rozwijać w kierunku którym zajmowałam sie do tej pory bo wstydzę się dopytać o szczegóły i pokazać niewiedze :/

Dostałam telefon z byłej pracy, badali czy byłabym skłonna wrócić do nich we wrzesniu bo branża lekko odżywa...Sama nie wiem, na razie umówiłam się na kolejny telefon w tej sprawie za miesiąc.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.