Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-07, 10:55   #1
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703

Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.8


To już 8 (VIII) część wątku dla kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne
Nie schizujemy bez powodu, nie doszukujemy się wszędzie ciąży!



Kilka podstawowych informacji:

1. Pigułki właściwie stosowane dają prawie 100% pewności.

2.Czynniki obniżające skuteczność to zbyt duże spóźnienia oraz poważne interakcje z innymi lekami lub ziołami.

lista leków mogących osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych:
http://www.bezkompleksu.pl/forum.php?f=934&t=8169

tu sprawdzisz interakcje:
http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list

w przypadku brania leków obniżających skuteczność tabletek (antybiotyki itd) należy dodatkowo zabezpieczać się
przez okres brania leku i 7 dni po skończeniu kuracji ( z uwzględnieniem przerwy!)


3.Pigułki bierzemy codziennie o tej samej porze (różnica 2-3 godz to żadne spóźnienie!)
(ilość dni przez które bierzemy tabletki jest zależna od ich rodzaju)

4. Przerwy można skracać, ale nigdy wydłużać!

5. Można przyjąć min. 15 pigułek (tabletki jednoskładnikowe) , a mimo to skuteczność będzie zachowana.
(np. w przypadku pominięcia tabletki w trakcie 3. tygodnia można przejść od razu do przerwy)

6. Pigułki działają przez cały cykl - tj. przez okres brania i 7 dni przerwy
(jeśli po niej rozpoczniemy nowe opakowanie)

7. Krwawienie z odstawienia może wystąpić każdego dnia 7-dniowej przerwy.
(w szczególnych przypadkach- np na początku brania tabletek- może ono wystąpić przed lub po przerwie)

wszystkie niezbędne informacje zawiera ulotka! tylko trzeba ją czytać ze zrozumieniem!
nie masz przy sobie ulotki? zgubiłaś ją? nic nie szkodzi...
w internecie jest dostępna ulotka każdych tabletek, a dodatkowo dostępna jest też UNIWERSALNA ULOTKA

linki do poprzednich części:
I: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=499691
II: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=542107
III: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=629324
IV: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=637604
V: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=658122
VI: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=709967
VII https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=900716

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-06-07 o 10:59
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-11, 15:45   #2
luvlahey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

x

Edytowane przez luvlahey
Czas edycji: 2022-05-09 o 12:10 Powód: nie chcę by ten post był widoczny
luvlahey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-12, 08:48   #3
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez luvlahey Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Sytuacja wygląda tak, że już rok przyjmuję tabletki anty dwuskładnikowe Vibin mini. W sobotę zażyłam ostatnią tabletkę placebo, w niedzielę pierwszą różową z blistra. Przy okazji zaczęłam kurację olejkiem CBD o małym stężeniu, ponieważ próbuję walczyć z moją nerwicą, NIESTETY dopiero dziś doczytałam, że CBD działa na leki podobnie jak sok z grejpfruta, czyli teoretycznie spowalnia lub przyspiesza metabolizowanie tabletek anty.

W poniedziałek zażyłam różową tabletkę jak zwykle o 9 rano, parę h później kropelkę olejku. We wtorek natomiast po wzięciu tabletki minęło zdecydowanie mniej czasu (ok godzina) między tabletką a olejkiem, po południu doszło do stosunku, ale chłopak skończył poza mną. Od tego czasu nie było innego stosunku i tabletki przyjmowałam cały czas regularnie o 9 rano, jak zresztą robię od roku, żadnej nigdy nie pominęłam ani nie zwymiotowałam/wydaliłam.

Jak myślicie, mogło dojść do zapłodnienia? Jeśli nie to jak zachowywać się wobec przerwy na placebo? Pierwszy raz mam sytuację, że w jakikolwiek sposób możliwie zaburzyłam działanie anty. Do ginekologa mam dzwonić dopiero w poniedziałek :/

Jeżeli jak sama piszesz partner skończył poza tobą ... to nie mogło dojść do zapłodnienia.

Co do tego czy mogło dojść do zaburzenia lepiej skonsultować się z ginekologiem. Czy lekarz który przepisywał Ci taka kurację mówił, że przy takim stężeniu może dojść do zaburzenia antykoncepcji?

Zawsze możesz tez sprawdzić interakcję z lekami czy zachodzi
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-12, 10:24   #4
luvlahey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

x

Edytowane przez luvlahey
Czas edycji: 2022-05-09 o 12:13 Powód: nie chcę by ten post był widoczny
luvlahey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 10:34   #5
Kasiatka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiatka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 81
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, Od ponad 2 lat biorę dwuskładnikową antykoncepcję hormonalną - początkowo była to Axia Conti, później przeszłam na Vines. Niedługo po rozpoczęciu antykoncepcji miałam swój pierwszy epizod migreny z aurą, o czym się dowiedziałam w sumie kilka tygodni temu, że można to tak zakwalifikować. 2 miesiące temu miałam drugi, ale już nie był taki oczywisty (głowa lekko ćmiła od samego rana, aura trwała dłużej, nie było po niej zwiększenia bólu, etc). Rezonans ok, usg tętnic szyjnych ok. Neurolog wskazał, że pora odstawić / zmienić antykoncepcję.


Czy może któraś z Was zmaga się z podobnymi problemami? Krążków nie chcę, więc zostaje mini pigułka lub implant, naczytałam się, że na mini pigułkach często kobiety krwawią tygodniami (analogicznie przy implancie) i trochę jestem w kropce. Czekam na konsultację z ginekologem, żeby przedyskutować temat, bo w sumie Vines ma bardzo małe stężenia hormonów.
Kasiatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 19:16   #6
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Słuchajcie. Właśnie wracam z wyjazdu mega chora, z gorączką i od razu idę na NOCH. Czy jeśli trzy dni temu odbyłam stosunek i dzisiaj wezmę antybiotyk, a biorę tabletki antykoncepcyjne Qlaira, to czy istnieje ryzyko ciąży ze stosunku sprzed 3 dni? Ile powinnam poczekać do wzięcia antybiotyku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 18:56   #7
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Słuchajcie. Właśnie wracam z wyjazdu mega chora, z gorączką i od razu idę na NOCH. Czy jeśli trzy dni temu odbyłam stosunek i dzisiaj wezmę antybiotyk, a biorę tabletki antykoncepcyjne Qlaira, to czy istnieje ryzyko ciąży ze stosunku sprzed 3 dni? Ile powinnam poczekać do wzięcia antybiotyku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tymi tabletkami nie miałam styczności ale to pewnie ogólna zasada, antybiotyk nie działa wstecz. Jeśli wcześniejsze tabletki były prawidłowo przyjęte to nie ma ryzyka.
Nie każdy antybiotyk wpłynie tez na antykoncepcje. Pytałaś się lekarza lub farmaceuty czy ten antybiotyk wpływa na antykoncepcje ?
Możesz też sprawdzić na opakowaniu leku lub w ulotce. Jeśli ten antybiotyk wpływa na tabletki to musi to być opisane w ulotce.
Pamiętaj też o paracetamolu jeśli go bierzesz na gorączkę i ile go bierzesz w ciągu doby. No i oczywiście o jakimś innym zabezpieczeniu 7 dni po zakończeniu leczenia
Duuuuzo zdrówka! !!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-21, 22:53   #8
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
Z tymi tabletkami nie miałam styczności ale to pewnie ogólna zasada, antybiotyk nie działa wstecz. Jeśli wcześniejsze tabletki były prawidłowo przyjęte to nie ma ryzyka.
Nie każdy antybiotyk wpłynie tez na antykoncepcje. Pytałaś się lekarza lub farmaceuty czy ten antybiotyk wpływa na antykoncepcje ?
Możesz też sprawdzić na opakowaniu leku lub w ulotce. Jeśli ten antybiotyk wpływa na tabletki to musi to być opisane w ulotce.
Pamiętaj też o paracetamolu jeśli go bierzesz na gorączkę i ile go bierzesz w ciągu doby. No i oczywiście o jakimś innym zabezpieczeniu 7 dni po zakończeniu leczenia
Duuuuzo zdrówka! !!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję
Dostałam Augumentin, który ma wpływ na tabletki. Wzielam go dzisiaj, w 10 dniu cyklu, czyli juz jest bezpiecznie. Teraz tylko seks w prezerwatywie i 9 dni po skończeniu antybiotyku też.

Dzisiaj już gorączki nie mam, ale zaczęłam kaszleć, jak stary gruźlik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 20:20   #9
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Połączyłam dwa opakowania tabletek, bo zależało mi żeby nie mieć krwawienia (impreza plus usuwanie zęba). Niedługo czeka mnie powtórka plus wyjazd na wakacje, mogę połączyć jeszcze jedno opakowanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 21:59   #10
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Połączyłam dwa opakowania tabletek, bo zależało mi żeby nie mieć krwawienia (impreza plus usuwanie zęba). Niedługo czeka mnie powtórka plus wyjazd na wakacje, mogę połączyć jeszcze jedno opakowanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Ja tak czasem łączyłam jak musiałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 15:25   #11
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, dziewczyny, mam takie pytanie dotyczące tabletek.
Od 17.05 do 29.05 brałam antybiotyk, który obniżna skuteczność tabletek anty.
23.05. skończyłam opakowanie, przerwa i okres 24-30.05.
31.05 zaczęłam nowe opakowanie, podczas którego dodatkowo się zabezpieczałam przez cały czas brania tabletek z nowego blistra.
I tu moje pytanie - czy rzeczywiście musiałam cały miesiąc dodatkowo się zabezpieczać czy tylko siedem dni po skończeniu antybiotyku (robiąc wtedy normalnie przerwę i biorąc antybiotyk w czasie przerwy)?
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-29, 11:38   #12
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny, mam takie pytanie dotyczące tabletek.
Od 17.05 do 29.05 brałam antybiotyk, który obniżna skuteczność tabletek anty.
23.05. skończyłam opakowanie, przerwa i okres 24-30.05.
31.05 zaczęłam nowe opakowanie, podczas którego dodatkowo się zabezpieczałam przez cały czas brania tabletek z nowego blistra.
I tu moje pytanie - czy rzeczywiście musiałam cały miesiąc dodatkowo się zabezpieczać czy tylko siedem dni po skończeniu antybiotyku (robiąc wtedy normalnie przerwę i biorąc antybiotyk w czasie przerwy)?
Przy antybiotyku dodatkowe zabezpieczenie podczas jego stosowania i siedem dni po zakończeniu stosowania. Przynajmniej tak mi to tłumaczył lekarz

Zawsze warto wesprzeć się ulotką albo dopytać się lekarza lub w aptece.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 12:12   #13
lifjaa
Raczkowanie
 
Avatar lifjaa
 
Zarejestrowany: 2021-06
Lokalizacja: Hohlstein
Wiadomości: 192
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
Przy antybiotyku dodatkowe zabezpieczenie podczas jego stosowania i siedem dni po zakończeniu stosowania. Przynajmniej tak mi to tłumaczył lekarz

Zawsze warto wesprzeć się ulotką albo dopytać się lekarza lub w aptece.
A tego to w sumie nie widziałam szczerze mówiąc o.O Tzn. w trakcie to wiedziałam, ze dodatkowe zabezpieczenie, ale po jeszcze to tak no..
lifjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 13:36   #14
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lifjaa Pokaż wiadomość
A tego to w sumie nie widziałam szczerze mówiąc o.O Tzn. w trakcie to wiedziałam, ze dodatkowe zabezpieczenie, ale po jeszcze to tak no..

Lekarz mi wyjaśniał, że to czy dany antybiotyk wpłynie na działanie tabletek jest też uzależnione od tego w której fazie cyklu zaczynamy go stosować. Jeśli jest to na początku nowego opakowania pigułek to wtedy może mieć większy wpływ na przyswajanie hormonów niż jeśli jesteśmy w ostatnim tygodniu. To tak samo jak z zapomnianą tabletką ryzyko jest różne w różnej fazie cyklu.
Z tego samego powodu jest ten tydzień po zakończeniu brania antybiotyku
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-02, 07:29   #15
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

czy lek Sumamed wpływa na anty?
to antybiotyk, a w ulotce nic nie ma
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-03, 08:34   #16
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny teraz sama mam wątpliwości odnośnie tabletek
Juz dość długo jestem na Vibinie
Do tej pory było super.
Zero plamien zero skutków ubocznych
Od poniedziałku zaczęłam nowe opakowanie i coraz gorzej się czuje. Pojawiły się nudności zwykle po nocy i takie przewalanie w żołądku.
Czytałam w ulotce ze to może być skutek uboczny tabletek ale po takim czasie
Wiem ze hormony to nie cukierki i każdy cykl może wyglądać inaczej
Jak myślicie organizm się burzy na hormony i trzeba zmienić ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 06:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
czy lek Sumamed wpływa na anty?
to antybiotyk, a w ulotce nic nie ma

Na stronie internetowej

https://ktomalek.pl/l/interakcje/pomiedzy-lekami
możesz sprawdzić czy ten antybiotyk wchodzi w reakcje z twoimi tabletkami.

Warto się też o takie działanie nawet jak nie pisze w ulotce dopytać swojego lekarza co Ci ten lek przepisała lub farmaceuty w aptece.
Antybiotyk będzie wpływać na florę bakteryjną a to może osłabiać wchłonięcie tabletek
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Edytowane przez Aaneczkaa86
Czas edycji: 2021-07-03 o 08:28
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-03, 09:16   #17
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-03, 15:48   #18
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny teraz sama mam wątpliwości odnośnie tabletek
Juz dość długo jestem na Vibinie
Do tej pory było super.
Zero plamien zero skutków ubocznych
Od poniedziałku zaczęłam nowe opakowanie i coraz gorzej się czuje. Pojawiły się nudności zwykle po nocy i takie przewalanie w żołądku.
Czytałam w ulotce ze to może być skutek uboczny tabletek ale po takim czasie
Wiem ze hormony to nie cukierki i każdy cykl może wyglądać inaczej
Jak myślicie organizm się burzy na hormony i trzeba zmienić ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 06:29 ----------




Na stronie internetowej

https://ktomalek.pl/l/interakcje/pomiedzy-lekami
możesz sprawdzić czy ten antybiotyk wchodzi w reakcje z twoimi tabletkami.

Warto się też o takie działanie nawet jak nie pisze w ulotce dopytać swojego lekarza co Ci ten lek przepisała lub farmaceuty w aptece.
Antybiotyk będzie wpływać na florę bakteryjną a to może osłabiać wchłonięcie tabletek
Za szybko by stwierdzić. Może przyczyna tego samopoczucia jest całkiem coś innego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-03, 18:59   #19
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Za szybko by stwierdzić. Może przyczyna tego samopoczucia jest całkiem coś innego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zobaczę do kolejnego cyklu czy coś się zmieni. Mam umówiona wizytę u swojego ginekologa na badania kontrolne to obgadam z nim temat jak będą wyniki badań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-07, 10:35   #20
Obca123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć. Mam pytanie. Czy przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych o różnych godzinach np. 2 godziny wcześniej lub max do 4 godzin później wpływa na ich skuteczność? Taka sytuacja trwa od ok. 2 miesięcy, wcześniej nie miałam nikogo, ale teraz mam, zabezpieczamy się dodatkowo prezerwatywa ale jednak boję się że takie odskoki mogły wpłynąć na ich skuteczność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obca123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-07, 12:31   #21
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 12:16   #22
violetape
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, mam pewne wątpliwości co do skuteczności antykoncepcji w następującej sytuacji.
Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Yasmin. W ósmym dniu przyjmowania tabletek wzięłam pigułkę o stałej porze-ok g. 15.00.

Wieczorem byłam na imprezie gdzie piłam alkohol
Czy silna biegunka następnego dnia ok. godziny 8.00 (czyli 17 godzin po przyjęciu tabletki) może mieć wpływ na skuteczność antykoncepcji? Byłam kilka razy w toalecie i czułam, że porządnie mnie przeczyściło, w ciągu godziny biegunka ustała.
Kolejna tabletkę przyjęłam o 18.30 gdyż chciałam mieć pewność, że biegunka już nie wróci. Czy w tej sytuacji jestem w pełni zabezpieczona? Bardzo proszę o odpowiedz gdyż trochę spanikowałam i nie wiem co mam o tym myśleć.

Pozdrawiam.
violetape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 12:35   #23
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 12:44   #24
violetape
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dziękuję, też tak właśnie myślałam . Jestem spokojniejsza

Mam jeszcze jedno pytanie . Czy można skrócić opakowanie do 20 tabletek , a 21 dzień potraktować jak pierwszy dzień przerwy bez konsekwencji w obniżeniu ochrony ? Czy lepiej tego nie robić?

Edytowane przez violetape
Czas edycji: 2021-07-11 o 16:09
violetape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 22:12   #25
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej. Czy maść z witaminą A stosowana na podrażnione usta wpływa na tabletki antykoncepcyjne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 22:55   #26
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 13:35   #27
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A może wiecie czy tabletki na opryszczkę wpływają na tabletki antykoncepcyjne? Dokładnie chodzi mi o hascovir Control. W ulotce nic nie ma na ten temat...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 13:38   #28
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 10:46   #29
zagubbiona1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny, proszę was o ocenę sytuacji.
3 tygodnie temu, pod koniec cyklu miałam problemy żołądkowe i brałam wtedy węgiel aktywny, który może wpływać na obniżenie antykoncepcji. Nie uprawiałam przez ten czas seksu, a krwawienie z odstawienia wystąpiło 1 dzień wcześniej niż zwykle. Po 7 dniowej przerwie zaczęłam następne opakowanie, ale zapomniałam się i zamiast odczekać tydzień, żeby tabletki na pewno zaczęły działać (skoro węgiel mógł obniżyć skuteczność tych z poprzedniego cyklu), w piątym dniu doszło do zbliżenia. Spanikowałam i wzięłam wtedy EllaOne.
Jak oceniacie ryzyko ciąży? Strasznie się teraz cykam, a zmieniam antykoncepcję i ginekolog mi powiedziała, żeby nie robić tygodniowej przerwy, tylko od razu zacząć brać nowe pigułki po skończonym opakowaniu.
zagubbiona1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 20:01   #30
Fiolek0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czesc dziewczyny. Od roku stosuje krazek dopochwowy, ale zawsze pojawią się ten sam niepokój w momencie kiedy ma wystąpić krwawienie z odstawienia. Myślę sobie a jak go nie będzie? Zawsze wkładam krazki sumiennie i na czas, a jednak dalej nerwy... tez tak macie?
Fiolek0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-15 19:54:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.