BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-06, 11:37   #1
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Exclamation

BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP


Zastanawiam się nad studiami podyplomowymi z BiHP. Studia mgr, które skończyłam, są zupełnie z innej bajki, a BHP chciałabym zrobić, żeby trochę rozszerzyć zakres swojej działalności i być może mieć szansę na dodatkową pracę. Poza tym, jest to interesująca działka

Moje pytanie brzmi- czy któraś z Was, lub ktoś z Waszej rodziny lub kręgu znajomych skończył/a takie studia lub/i pracuje jako BHPowiec?

Interesuje mnie, czy jest to opłacalna inwestycja w wykształcenie, jak taki szczypior świeżo po uzyskaniu dyplomu ma się zabrać do poszukiwania pracy?Gdzie i jak jej szukać? Ponieważ mam stałe zatrudnienie, chodzi mi głównie o pracę w ramach umowy-zlecenie lub o dzieło. Czy to się ta wykonać, czy generalnie powinno się szukać raczej stałego zatrudnienia na umowę o pracę?

Będę wdzięczna za informacje
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 13:13   #2
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Cytat:
Napisane przez LadyInBlack2 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad studiami podyplomowymi z BiHP. Studia mgr, które skończyłam, są zupełnie z innej bajki, a BHP chciałabym zrobić, żeby trochę rozszerzyć zakres swojej działalności i być może mieć szansę na dodatkową pracę. Poza tym, jest to interesująca działka

Moje pytanie brzmi- czy któraś z Was, lub ktoś z Waszej rodziny lub kręgu znajomych skończył/a takie studia lub/i pracuje jako BHPowiec?

Interesuje mnie, czy jest to opłacalna inwestycja w wykształcenie, jak taki szczypior świeżo po uzyskaniu dyplomu ma się zabrać do poszukiwania pracy?Gdzie i jak jej szukać? Ponieważ mam stałe zatrudnienie, chodzi mi głównie o pracę w ramach umowy-zlecenie lub o dzieło. Czy to się ta wykonać, czy generalnie powinno się szukać raczej stałego zatrudnienia na umowę o pracę?

Będę wdzięczna za informacje
Ostatnio miałam zajęcia z kobieta od BHP i też mnie to zaciekawiło. W kilku szkołach policealnych w moim mieście są takie kierunki za darmo,co dodatkowo kusi.
Kobieta mówiła,że to nie ona szuka pracy-a praca ją i że na ludzi w tym zawodzie zawsze jest popyt.
Mówiła coś o laptopie,którego zakup zwrócił jej się po dwóch tygodniach pracy
Także podłączam się pod Twoje pytania
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 16:57   #3
visa
Raczkowanie
 
Avatar visa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

podłączam się Zastanawiam się gdzie zrobić studia podyplomowe, na politechnice czy na innej uczelni
visa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 08:21   #4
Nigo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Wszystko jedno na jakiej uczelni, oby tylko po ukończeniu tych studiów dawali tytuł inspektora

Po ukończeniu studiów nie można pracować jako samodzielny BHPowiec, czyli specjalista. Specjalistą zostaje osoba z tytułem inspektora i 2-letnim stażem pracy w dziedzinie BHP.
Więc po skończeniu studiów musisz szukać zatrudnienia w jakiejś firmie jako inspektor. Nie jest określone w ustawie, że staż musi być odbywany na pełnym etacie, więc najczęściej robi się to dodatkowo, np. na 1/4 lub nawet na 1/8 etatu.
Aby być bardziej atrakcyjnym, warto również ukończyć kurs ppoż (w wyższej szkole pożarniczej).

Z pewnością jest to niezły zarobek, jeżeli pracujesz na własny rachunek i najczęściej robisz w firmach szkolenia wstępne BHP (a jest to koszt około 60zł/osoby, szkolenie prowadzisz w godzinę).

Monia - nie warto kończyć szkoły policealnej w tym kierunku - nic ci to nie da, pewnie tylko tytuł technika, z którym nic nie zwojujesz.

Edytowane przez Nigo
Czas edycji: 2009-03-07 o 08:23
Nigo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 08:27   #5
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

O w końcu ktoś z konkretną wiedzą,dzięki za informacje
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 12:11   #6
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Podpinam się, na moim wydziale są studia podyplomowe bhp i zastanawiałam się nad nimi
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:54   #7
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Cytat:
Napisane przez Nigo Pokaż wiadomość
Wszystko jedno na jakiej uczelni, oby tylko po ukończeniu tych studiów dawali tytuł inspektora

Po ukończeniu studiów nie można pracować jako samodzielny BHPowiec, czyli specjalista. Specjalistą zostaje osoba z tytułem inspektora i 2-letnim stażem pracy w dziedzinie BHP.
Więc po skończeniu studiów musisz szukać zatrudnienia w jakiejś firmie jako inspektor. Nie jest określone w ustawie, że staż musi być odbywany na pełnym etacie, więc najczęściej robi się to dodatkowo, np. na 1/4 lub nawet na 1/8 etatu.
Aby być bardziej atrakcyjnym, warto również ukończyć kurs ppoż (w wyższej szkole pożarniczej).

Z pewnością jest to niezły zarobek, jeżeli pracujesz na własny rachunek i najczęściej robisz w firmach szkolenia wstępne BHP (a jest to koszt około 60zł/osoby, szkolenie prowadzisz w godzinę).
dziękuję za konkretną odpowiedź

nie wiedziałam, że po studiach należy odbyć staż żeby móc pracować samodzielnie więc tym bardziej jest to cenna informacja

po skończeniu studiów chcę poszerzać wiedzę, w PIP jest mnóstwo szkoleń dodatkowych dla BHPowców więc wypada tylko pogłębiać wiedzę i zdobywań nowe kwalifikacje jak np. kurs ppoż właśnie.

Jeśli chodzi o tą 1/4 czy 1/8 etatu w ramach stażu zastanawiam się, czy są firmy które zatrudniają młodych BHPowców w takim właśnie wymiarze pracy i czy ciężko takiego pracodawcę znaleźć. Może przy odrobinie szczęścia udałoby mi się dogadać z moim pracodawcą, żeby zatrudnił mnie na staż.. Muszę to przemyśleć.
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-08, 21:29   #8
visa
Raczkowanie
 
Avatar visa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Mam dwie uczelnie na oku, w jednej jest 270 godzin w drugiej 196 ceny tez różne obie dają takie same uprawnienia.
visa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 15:36   #9
kateBB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 92
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

a może mi ktoś doradzić: czy wybrać studia dzienne czy zaoczne??

Czy po zaocznych trudniej znaleźć pracę??

Bo nie ukrywam że takie uczenie się tylko w weekendy jest bardzo wygodne i kuszące.
Jak sądzicie?
kateBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:13   #10
Diditka
Raczkowanie
 
Avatar Diditka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

szczerze to niektórzy pracodawcy zastrzegają sobie, żeby pracownik był po studiach dziennych. moje zdanie- na dziennych jest materiał rozszerzony na zajęciach- teoretycznie i praktycznie więcej można się nauczyć.....
Diditka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 15:27   #11
kasdem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warmia i mazury
Wiadomości: 39
GG do kasdem
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Kochane mam pytanie!
jakie przepisy BHP musze spełniać w wizażu??????????

TO DLA MNIE WAŻNE- proszę o pomoc
__________________
by Katii

Edytowane przez kasdem
Czas edycji: 2010-03-02 o 15:29
kasdem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 14:56   #12
RedApple
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: JapkoLandia
Wiadomości: 3 443
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

może troche stary temat ale odkopię, skonczyłam inż z bhp specjalność inżynieria ochrony i zarządzanie kryzysowe. I chce kontynuować i ide na mgr, ale na inny wydział i inny kierunek (Zarzadzanie i inzynieria produkcji), siatka zajec podobna, specjalkli też. Zastanawiam sie czy z samym inżynierem też sobie moge zrobic jakies staże 1 czy 2wu letnie i być normalnym bhpowcem czy konieczny jest dalej inżynier z tego samego kierunku?
RedApple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 13:27   #13
dorotka358c
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: BHP- studia podyplomowe, Bielsko-Biała

Hejka,

odkopuję stary wątek, może akurat ktoś się odezwie

Od lutego / marca 2014 r. ruszają studia podyplomowe z zakresu BHP na ATH w Bielsku-Białej.

Wybiera się ktoś?
dorotka358c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 13:04   #14
dorotka358c
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: BHP- studia podyplomowe, Bielsko-Biała

Cytat:
Napisane przez ANA_z_MOKREGO Pokaż wiadomość
W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej też.
Rekrutacja już trwa.
Start studiów w marcu.
Kurcze szkoda, bo jak dla mnie do Dąbrowy jest za daleko.

Mam wielką nadzieję że w Bielsku na ATH uzbiera się wystarczająca grupa chętnych i kierunek ruszy
dorotka358c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 09:37   #15
ewunia79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Smile Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Jakby sie nie udało- zapraszamy do Wwy. Tutaj na pewno ruszają 15 marca . Grupa się zebrała.

Edytowane przez Akane
Czas edycji: 2014-02-24 o 11:29
ewunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 12:39   #16
marcia321
Zadomowienie
 
Avatar marcia321
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 375
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

hej odnawiam wątek, proszę o informacje odnośnie tych studiów bo też chcę w tym roku zacząć naukę i czy ogólnie jest na to zapotrzebowanie itp
marcia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 08:16   #17
Damianl2
Przyczajenie
 
Avatar Damianl2
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Hej,
Pracuje sobie jako BHPowiec. Co do poszukiwania pracy po samych studiach to bardzo dobrze jest się zakręcić w jakiejś firmie, początkowo nawet na umowy zlecenia itd. Wiele firm potrzebuje szkoleń BHP, i innych papierków z tym związanych. Kiedy raz nawiążesz z kimś współpracę, taki klient zostaje już właściwie na zawsze.

Ja sam skończyłem studia, obecnie korzystam z wielu systemów internetowych dodatkowo, które np w znaczny sposób ułatwiają mi prace.

Co do firm to w przypadku takich współpracy firmy po rozwinięciu się bardzo często później szukają kogoś na etat. Bo tam chyba jest wymóg, że powyżej 100 osób w firmie konieczny jest już zatrudniony BHPowiec w firmie na etat.

Powiem Ci tak, pracę taką na pewno da się wykonywać na umowy, problemem może być to, że skoro już pracujesz to ciężko Ci będzie jeździć po firmach, które zazwyczaj pracują tylko w tych godzinach co Ty.

Ja zaczynałem od poinformowania wszystkich znajomych o ukończeniu studiów i zleceń dla nich. Potem polecili dalej i biznes się kręci.

Kręci się dobrze . Studia się zwracają.
Damianl2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 10:05   #18
AnetaWaz
Przyczajenie
 
Avatar AnetaWaz
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Wiesz co, odnośnie samego studiowania BHP. Może warto zainteresować się oferta jakiejś uczelni, która oferuje np studia podyplomowe w formie studiowania Online - zdalnego. Takie rzeczy co raz bardziej popularne są
AnetaWaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 08:26   #19
Mariolla23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Ja studiowałem BHP i warto było ! Teraz mam dobrą pracę zarobki są wysokie jak na polskie standardy . Tak że polecam co do konkretnej uczelni to nie wiem bo moja niestety nie prowadzi już wydziału BHP ale sam kierunek jakoś szczególnie trudny nie jest więc polecam każdemu kto chce mieć dobrą pracę !
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Mariolla23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-30, 20:01   #20
darq87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

wybaczcie ale trochę off top - szukam jakiegoś dobrego i taniego sklepu z materiałami BHP w warszawie. Potrzebuję zakupić to i owo.... Polecicie mi coś? Moze sklep xxx ktoś kojarzy?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-13 o 23:32 Powód: Reklama.
darq87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 11:23   #21
jakubgrabowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Do pracy w zawodzie bhp niezbędne będą ci studia wyższe, a bardzo często wymagana jest dodatkowa wiedza zdobyta na kursach. Przed rozpoczęciem każdej pracy trzeba odbyć szkolenie bhp, więc pracownicy bhp zawsze będą mieli dużo roboty.

Edytowane przez jakubgrabowski
Czas edycji: 2016-03-11 o 10:33
jakubgrabowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 15:09   #22
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Cytat:
Napisane przez jakubgrabowski Pokaż wiadomość
Do pracy w zawodzie bhp niezbędne będą ci studia wyższe, a bardzo często wymagana jest dodatkowa wiedza zdobyta na kursach. Przed rozpoczęciem każdej pracy trzeba odbyć szkolenie bhp, więc pracownicy bhp zawsze będą mieli dużo roboty.

O jakiej dodatkowej wiedzy z kursów mówisz? Pytam z ciekawości, czego dowiem się na kursie, czego nie dowiem się na studiach.
Gdzie odbywa się takie szkolenie bhp przed podjęciem pracy?
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 16:45   #23
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
O jakiej dodatkowej wiedzy z kursów mówisz? Pytam z ciekawości, czego dowiem się na kursie, czego nie dowiem się na studiach.
Gdzie odbywa się takie szkolenie bhp przed podjęciem pracy?
W pracy.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 13:46   #24
barteksmolinski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Kierunek bh można studiować w wielu szkołach policealnych. Ale żeby pracować jako behpowiec musisz się dużo tegu uczyć i zdobyć trochę doświadczenia.

Edytowane przez barteksmolinski
Czas edycji: 2016-03-15 o 13:49
barteksmolinski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 11:57   #25
milka_mleczna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 30
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

I dlatego właśnie, że to pewny zawód, robię podyplomówkę w /reklama/ Fajnie to koresponduje z bezpieczeństwem wewnętrznym, które studiowałam w normalnym trybie.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2017-04-05 o 19:17 Powód: reklama
milka_mleczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 16:43   #26
Karola1302
Raczkowanie
 
Avatar Karola1302
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Starachowice\Łódź
Wiadomości: 173
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Ja też zastanawiam się nad studiami podyplomowymi z BHP. Jest tu jeszcze ktoś kto ukończył takie studia i może wypowiedzieć się na ich temat? Jak ze znalezieniem pracy? I jakie zarobki?
Karola1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 20:34   #27
m_mikus12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

W przypadku BHP najważniejsze jest doświadczenie, bez tego to nawet szkolenia bhp nie poprowadzisz.
m_mikus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 11:49   #28
paterianka
Przyczajenie
 
Avatar paterianka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 29
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Ja skończyłam najpierw ochronę środowiska, a potem podyplomowe BHP i Prawo Pracy. Dużo osób u mnie na roku tak robiło. Najlepiej tak jak pisała Nigo jest się załapać po takiej podyplomówce gdziekolwiek, gdzie dadzą umowę o pracę, może być nawet na jakąś część etatu, bo wtedy zaczyna się liczyć staż, a im większy staż w tym zawodzie, tym większe uprawienia no i większy hajs. Ja akurat już podczas studiów magisterskich na targach pracy dowiadywałam się, że pracodawcy chętnie przyjmują ludzi, którzy mogliby w jednym etacie robić i za speca od ochrony środowiska i BHP i dlatego się na to zdecydowałam. Teraz faktycznie mam pracę, gdzie robię trochę tego trochę tego.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich - Andrzej Sapkowski
paterianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 17:24   #29
__I_g_a__
Przyczajenie
 
Avatar __I_g_a__
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 7
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

A gdzie robiłaś podyplomówkę?
__I_g_a__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 10:55   #30
paterianka
Przyczajenie
 
Avatar paterianka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 29
Dot.: BHP- studia podyplomowe, praca jako inspektor BHP

Iga, w Krakowie na WSEI
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich - Andrzej Sapkowski
paterianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-04 15:07:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.