Kociątko 188 g - odkarmianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Porady i dyskusje na tematy związane ze zwierzętami domowymi. Tutaj porozmawiasz o kotkach, pieskach, koniach, chomikach, szczurach, królikach, żółwiach, fretkach, świnkach morskich i innych zwierzętach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-08-13, 23:42   #1
Oliath
Zakorzenienie

Kociątko 188 g - odkarmianie

EDIT: SYTUACJA OPANOWANA, ale nadal wszelkie porady w temacie mile widziane!

_________________________ ____________
Hej, pomóżcie.

Od dziś mam w domu kociątko - maleńkie, niecałe 2 tygodnie, 188 g.

W skrócie - matka i rodzeństwo nie żyją. Kotek przez ostatnie dni był "grzecznościowo" karmiony przez zastępczą kocią mamę, ale u dwojga jej własnych kociąt pojawiła się gorączka i osłabienie, więc wet nakazał odseparować małego w trybie natychmiastowym.

No i jest u mnie.
- karmimy się mlekiem dla kociąt Milvet
- mały ma ciepło (termofor wodny )
- masujemy brzuszek i podogonie po jedzeniu, staramy się odbić gazy (jak u małych ludzi)

Pomóżcie, nie zaobserwowałam od ok. g. 17-18 żadnej kociej kupki. Ani siku.
Jestem w kontakcie z wetem (mam zaprzyjaźnionego od lat, leczy mi całą menażerię, jest najlepszy na świecie), ale jest piątek w nocy i do jutra do 10 nie mogę go łapać.

Jestem przerażona, bo nigdy nie matkowałam tak maleńkiemu kotu. Matkowałam rok temu (jako dom tymczasowy) starszemu nieco, już jadł stały pokarm dla kociąt.

On sobie smacznie śpi, przeciąga się, tuli do termoforu, miny robi jak totalnie szczęśliwy kot, ale.... muszę go wybudzać na mleko, bo nieszczególnie się domaga sam z siebie. A musi jeść. Na porcję zjada max. 6 ml.
Nie ma gorączki ani wydzielin z noska/ oczu, które sugerowałyby koci katar, ale kichnął kilka razy.

Wiem, że powinnam mu pomóc w wypróżnieniu, ale nie wychodzi nam
Nie wiem, ile takie kocię powinno na raz zjeść mleka dla kociąt, mały jest raczej za mały jak na swój wiek?

Nie hejtujcie pls, konstruktywne rady poproszę. Gdyby nie ja, od dwóch tygodni by go nie było już
Kubulek

Edytowane przez Oliath
Czas edycji: 2021-08-14 o 09:31 Powód: aktualizacja
Oliath jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości