DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-08, 14:28   #1
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566

DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?


Czesc,

Spotykamy sie w sieci z wieloma drastycznymi materialami dotyczącymi roznych spraw odwolujacych sie do naszej etyki i moralnosci. Są to np. zdjęcia płodów po aborcji, filmy z rzeźni itp

Jak myślicie czy to potrzebne? Czy przekonuje Was czy odrzuca? Daje do myślenia czy czyni nas niewrażliwymi na krzywdę poprzez brutalizację naszej codzienności?

Jeśli takie argumenty nie działają jak miałaby wyglądac dyskusja na tego typu zapalne tematy?
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 14:39   #2
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Zdjęcia z aborcji mnie w ogóle nie przekonują. Już straszniej wygląda wojna. Czy Abu Ghraib
Z badań nad zwierzętami również. Wypadki samochodowe są gorsze.
Ale jeżeli nie mam określonego zdania na jakiś temat - waham się to może... Kto wie?
To zależy właściwie co pokaże, raz... Widziałam {na żywo} wypadek {właściwie miejsce 20 sekund po wypadku} w którym zginęła trójka osób. Chłopiec poskręcany i bez twarzy. Sądzę że trudno mnie zszokować po tym co zobaczyłam. Także koniec końców jakimiś zdjęciami czy filmikami trudno mnie przekonać, bo wszystko jest straszne, wystarczy odpowiednio to uchwycić i dobrać odpowiednie argumenty, słownictwo, tło.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 14:51   #3
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

hm myślę, że to zależy... na kogoś dana akcja/reklama "strasząca" na pewno zadziała, pytanie czy ona zadziała na grupę docelową...
gorzej jak taka strasząca reklama śmieszy - ja raz widziałam serię reklam skierowanych do młodych kierowców (nie polską) i w niej młodzi ludzie wozili ze sobą wszędzie martwego kolegę, który zginął z ich winy w wypadku i powiem wam, że padałam ze śmiechu, jak oni biedaka wszędzie muszą targać
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 14:54   #4
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

To zależy od zdjęć, niektóre są bardzo przekonywujące, niektóre nie wnoszą nic nowego - kwesia koncepcji.
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 14:55   #5
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Za to były też fajne reklamy, obrzydliwe ale do mnie trafiały - "wszystko co wrzucisz do morza wraca d ciebie" czy jakoś tak. I między szprotkami w puszce zużyty tampon, jakaś ryba na talerzu jak w super restauracji przybrana niedopałkami.

To było niesmaczne ale to się naprawdę dzieje i dla mnie było bardzo obrazowo przedstawione.
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 15:01   #6
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

No właśnie, zależy co się chce przekazać
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 15:07   #7
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Za to były też fajne reklamy, obrzydliwe ale do mnie trafiały - "wszystko co wrzucisz do morza wraca d ciebie" czy jakoś tak. I między szprotkami w puszce zużyty tampon, jakaś ryba na talerzu jak w super restauracji przybrana niedopałkami.

To było niesmaczne ale to się naprawdę dzieje i dla mnie było bardzo obrazowo przedstawione.
to było w Polsce pokazywane? nie widziałam

przypominała mi się jeszcze jedna strosząca-śmiesząca ekologiczna akcja po tyułem "Kochasz dzieci, nie pal śmieci"

i jeszcze powiem tak, że moim zdaniem akcja/reklama wcale nie musi straszyć by trafić do kogoś - na mnie ogromne wrażenie zrobiły spoty pokazywane przy okazji jakiejś ekologicznej konferencji w Polsce (zapomniał mi się tyluł) w każdym razie ona była skierowana nie ogólnikowo, ale "mówiła" to wszystko dotyczy właśnie ciebie i od ciebie zależy

a wiadomo jak jest z reklamą straszącą i grupą docelową -> dysonans poznawczy i po sprawie
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 15:22   #8
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

na pewno takie reklamy: - najlepszy chyba moment z pralnią...
http://www.joemonster.org/filmy/8696...lko_jeden_raz_

są dużo lepsze, bardziej trafiają niż "och ja nie piłem. tylko brałem - nie bierz!" albo "jesteś głupi bo palisz. a mądrzy ludzie nie palą. no weź nie pal"

tu są też całkiem... szokujące materiały http://www.narkotyki.pl/galeria/page7.html
po prostu każą się zastanowić. niektóre są obrzydliwe, inne drastyczne a inne - speluna, rozpadający się dom akcja pt "twój organizm twoim domem, zadbaj o niego" działa na mnie bardziej niż rak płuc... Zmuszają to refleksji.

i uwaga, mój ulubieniec: (... ulubieniec to złe słowo)
Zmiany chorobowe skóry w zaawansowanym stadium uzależnienia od metaamfetaminy
uwaga, bardzo obrzydliwe, sam decydujesz się że chcesz to zobaczyć
http://www.narkotyki.pl/gfx/narkotyk...1837773385.jpg

ostrzegałam!!!
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze



Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2009-11-08 o 15:35
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 15:25   #9
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

dzisiaj właśnie widziałam taką reklamę gdzie pracownik spada z wysokości...i wiecie co...zadziałało to na mnie tak że pomyślałam o tym że nie powinni jej puszczać o tej porze. Dzieci nie muszą oglądać leżącego na ziemi człowieka z którego leje się krew. Zbyt drastyczne jak na puszczanie w dzień.

Dla mojej siostry drastyczną reklamą była reklama środka na serce gdzie był obraz z monitora (wiecie ta podskakująca linia) i nagle ciągły pisk. Moja siostra przerażona z płaczem przybiegła do mamy i spytała "mamo, ale ty nie umrzesz na serce?". Myślę że taki sam będzie odzew z tą wyżej wspomnianą reklamą. Dzieci, które wiedzą że tato pracuje na dachu, rusztowaniu będą się bały czy nic się nie stanie. A dorosły, no cóż.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 15:29   #10
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
No właśnie, zależy co się chce przekazać
Właśnie, czasem nic nie zadziała lepiej niż taki naturalizm. (dobry przykład z tym morzem)

Za to typowo drastyczne, obrzydliwe zdjęcia i filmy mnie nie przekonują i zwyczajnie je omijam, bo nie tylko nie zmienią mojego poglądu w tej kwestii, ale także mnie jakby odrzucają od samej dyskusji na podstawie takich "materiałów". Nie mam ochoty oglądać tego w jaki sposób przebiega aborcja, ale podobnie nie miałabym ochoty oglądać przeszczepu nerki.

Wszystko zależy od tematu, ujęcia i poziomu tej drastyczności. Co innego "drastyczny, obrzydliwy", a co innego "dobitny, wzbudzający strach".
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 15:34   #11
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
dzisiaj właśnie widziałam taką reklamę gdzie pracownik spada z wysokości...i wiecie co...zadziałało to na mnie tak że pomyślałam o tym że nie powinni jej puszczać o tej porze. Dzieci nie muszą oglądać leżącego na ziemi człowieka z którego leje się krew. Zbyt drastyczne jak na puszczanie w dzień.

Dla mojej siostry drastyczną reklamą była reklama środka na serce gdzie był obraz z monitora (wiecie ta podskakująca linia) i nagle ciągły pisk. Moja siostra przerażona z płaczem przybiegła do mamy i spytała "mamo, ale ty nie umrzesz na serce?". Myślę że taki sam będzie odzew z tą wyżej wspomnianą reklamą. Dzieci, które wiedzą że tato pracuje na dachu, rusztowaniu będą się bały czy nic się nie stanie. A dorosły, no cóż.
i właśnie o to chodzi, że najczęściej takie akcje/reklamy nie trafiją do osób docelowych, a powodują, np. urazy u dzieci,

a ta reklama ze spadającym pracownikim to do kogo była skierowana?
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 15:45   #12
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

do dorosłych. Założeniem jest pokazanie dorosłym jak się kończy praca bez odpowiednich zabezpieczeń na wysokości. I jeszcze hasło na koniec :A ty? jaki ślad pozostawisz po sobie? i w tym właśnie momencie jest pokazany mężczyzna w nienaturalnej pozie na ziemi z którego leje się krew.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 16:08   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Na wszytsko jest czas i miejsce i o ile sa tematy na ktore mam jz okreslone zdanie i nic tego nie zmieni o tyle reklamy spoleczne daja do myslenia.

Jednak nie zyczylabym sobie aby w centrum miasta pokazywano zdjecia aborcji ze wzgledu na dzieci i osoby wrazliwe ,podatne na propagandę.

Drastyczne reklamy spoleczne tez powinn byc pokazywane po 20 a przed emisją powinno byc powidomienieo scenach drastycznych.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 16:46   #14
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

http://www.youtube.com/watch?v=Ed3pUN9mRM4

Ten spot na mnie akurat podziałał. Faktycznie jest tak że jeżdżę obok setek miejsc w których zginęli ludzie ale nie zastanawiam się nad tym. I co dziwne, ten spot mnie ruszył mimo że obejrzałam setki innych w których był pokazany wypadek, i lała się krew, i było niemowlę uderzające w przednią szybę. Znaleźli chyba dobry sposób.

Wydaje mi się, że czasem tylko szokująca kampania może otworzyć oczy - jak ta z morzem.
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 16:56   #15
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

aż się przestraszyłam :O!
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 18:59   #16
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
sytuacje przedstawione naturalnie, takie najbardziej skłonią do refleksji. bo wyolbrzymione często przywołują myslenie 'mnie to nie dotyczy'.


Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
na pewno takie reklamy: - najlepszy chyba moment z pralnią...
http://www.joemonster.org/filmy/8696...lko_jeden_raz_

są dużo lepsze, bardziej trafiają niż "och ja nie piłem. tylko brałem - nie bierz!" albo "jesteś głupi bo palisz. a mądrzy ludzie nie palą. no weź nie pal"

tu są też całkiem... szokujące materiały http://www.narkotyki.pl/galeria/page7.html
po prostu każą się zastanowić. niektóre są obrzydliwe, inne drastyczne a inne - speluna, rozpadający się dom akcja pt "twój organizm twoim domem, zadbaj o niego" działa na mnie bardziej niż rak płuc... Zmuszają to refleksji.

i uwaga, mój ulubieniec: (... ulubieniec to złe słowo)
Zmiany chorobowe skóry w zaawansowanym stadium uzależnienia od metaamfetaminy
uwaga, bardzo obrzydliwe, sam decydujesz się że chcesz to zobaczyć
http://www.narkotyki.pl/gfx/narkotyk...1837773385.jpg

ostrzegałam!!!
hmm, ale takie już na mnie zupełnie nie działają, oglądam jakoś bez emocji, bardziej z myślą 'idioci, którzy zmarnowali sobie życie' i... w sumie nic mnie nie ruszyło.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 19:25   #17
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

temat mi przywiódł na myśl wycieczkę na Ukrainę w czerwcu... w którymś z kościołów (może nawet w katedrze) podczas zwiedzania nagle stanęłam przed plakatami przedstawiającymi martwe płody... w jednej nawie urządzono taką "wystawę". dla mnie straszny szok, nie spodziewałam się tam takich obrazów, odrzuciło mnie i czym prędzej się stamtąd wyniosłam. potem pomyślałam o dzieciach, które mogą to zobaczyć tak po prostu, w kościele...
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 23:16   #18
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Czesc,

Spotykamy sie w sieci z wieloma drastycznymi materialami dotyczącymi roznych spraw odwolujacych sie do naszej etyki i moralnosci. Są to np. zdjęcia płodów po aborcji, filmy z rzeźni itp

Jak myślicie czy to potrzebne? Czy przekonuje Was czy odrzuca? Daje do myślenia czy czyni nas niewrażliwymi na krzywdę poprzez brutalizację naszej codzienności?

Jeśli takie argumenty nie działają jak miałaby wyglądac dyskusja na tego typu zapalne tematy?
Mnie to ani nie przekonuje, ani odrzuca (jesli juz, to to drugie). Dzieje sie tak dlatego, ze uwazam, iz w zwykle chodzi o wywolanie okreslonej reakcji emocjonalnej u odbiorcy. Osoboscie wole analize faktow, a nie granie na emocjach i mam wrazenie, ze granie na emocjach jest nieraz przejawem braku argumentow/faktow na poparcie danych tez.

Cytat:
Napisane przez ola_gie Pokaż wiadomość
potem pomyślałam o dzieciach, które mogą to zobaczyć tak po prostu, w kościele...
Co jest zlego/strasznego w tym, ze dziecko zobaczy zdjecia plodow?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 23:52   #19
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

zalezy czego dot. owe materialy. Jesli sa to zdjecia/filmy oddajce PRAWDZIWOSC i rzeczywistosc zdarzenia, to owszem.
Jesli sa przerysowane, nie.
Jesli dot. wojny/sytuacji ludzi, owszem, gdy dotycza aborcji, juz nie bardzo.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 07:57   #20
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Czy tego typu materiały mnie przekonują czy odrzucają?
Hmmm...
Wydaje mi się, że wszystko zależy.
Jest wiele świetnych reklam społecznych, okazujących dany problem, jednocześnie nie epatując okrucieństwem, masą krwi itd. Wydaje mi się, że tego rodzaju filmiki bardziej przemawiają do ludzi, skłaniając do myślenia...
Bezsensowne filmiki na temat aborcji (jak np. sławna produkcja 'Niemy Krzyk') - tego typu nachalnej propagandzie, mającej się nijak do rzeczywistości, faktów - mówię zdecydowane nie.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 11:05   #21
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Co jest zlego/strasznego w tym, ze dziecko zobaczy zdjecia plodow?
Hm, dość oczywiste,że dla większości dzieci taki widok jest czymś nieprzyjemnym i często szokującym...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 12:29   #22
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Nie przewidzę, który rodzaj reklamy społecznej wywoła we mnie uczucie obrzydzenia, wiekszość jest mocna, ale celna.

Jednak myślę, że taka reklama nie trafi do totalnego patafiana, do którego, w zamysle, jest kierowana. Ale może pomóc wielu innym ludziom - zapominalskim, tym, którzy chcą jednorazowo złamać jakąś zasadę, którzy stoją na granicy poprawnego zachowania - taka reklama może ustrzec kogoś przed popełnieniem jakiegoś błędu.

I takie jest moje zdanie - reklama społeczna najbardziej wstrząsa tymi, którzy bardzo dobrze wiedzą o istnieniu prezentowanego zjawiska lub mają bardzo rozbudowana wyobraźnię i chęć czynienia dobrze...
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 12:35   #23
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Co jest zlego/strasznego w tym, ze dziecko zobaczy zdjecia plodow?
Hmmm.. matką nie jestem, psychologiem dziecięcym tym bardziej, ale wydaje się być zrozumiałym, że np. zdjęcie abortowanego płodu mogło by wywołać jakąś reakcję w dziecięcej psychice.. Jedno dziecko się wystraszy, inne może zaciekawi, inne zaszokuje, nie wiem.. Pytanie tylko - po co pokazywać to dziecku?
Często własnie te najbardziej drastyczne materiały są nachalne - u mnie np. w kościele była "wystawa" na temat aborcji... Dla mnie kościół nie jest odpowiednim miejscem na tego typu "kampanie". Wg mnie to przegięcie
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 12:36   #24
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

do mnie bardzo trafił spot, który można było obejrzeć w tv przed pierwszym listopada apelujacy o ostrożność na drogach, podobnie jak słowa lecące w radiu "zwolnij, jutro też gramy". Drastyczne zdjęcia z reguły nie robią na mnie wrażenia, jedynie wypadki samochodowe.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 22:09   #25
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Podobają mi się te kampanie. Nie są przesadzone a skojarzenia są tak dobrane, że na mnie bardzo podziałały. Zwłaszcza, że nie znoszę palaczy, którzy zagrzebują pety na plaży, wakacyjnych kochanków wieszających zużyte gumki na krzakach na wydmach itp

Za to wypadkowe nie dzialają na mnie w ogóle. A od krwawych uciekam. Ale zdania nie mam i chętnie posłucham co jeszcze macie do powiedzenia.
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 22:33   #26
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=Ed3pUN9mRM4

Ten spot na mnie akurat podziałał. Faktycznie jest tak że jeżdżę obok setek miejsc w których zginęli ludzie ale nie zastanawiam się nad tym. I co dziwne, ten spot mnie ruszył mimo że obejrzałam setki innych w których był pokazany wypadek, i lała się krew, i było niemowlę uderzające w przednią szybę. Znaleźli chyba dobry sposób.
Mnie też ten spot poruszył.

Wydaje mi się, że nie ma "recepty" na spot, który trafi do ludzi. Musi po prostu mieć to coś, co zapadnie nam w pamięci. I nie chodzi tu o lejącą się krew, odrąbane głowy, tylko raczej wpływ na naszą psychikę... Osobiście nie oglądam krwawych filmików, bo po prostu mam potem "schizy" i się boję, ale nie wpłynie to na moje postępowanie.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 22:40   #27
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

No myślę, że twórcy filmików aborcyjnych a raczej zdjęc, mają wielką nadzieję, że ich obejrzenie wpłynie na zachowanie potencjalnych matek biologicznych, które matkami nie chcą być.
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 23:13   #28
krolowakiczu
Zakorzenienie
 
Avatar krolowakiczu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łóżkowo lub fotelowo
Wiadomości: 9 454
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

mnie np przekonują i dają wiele do myślenia ale to oczywiście zalezy od człowieka
__________________

28.09.2010


krolowakiczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 11:54   #29
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

ostatnio obejrzałam ten film, i wiem jedno - jeśli pluskanie w wodzie to tylko we własnej łazience.. http://www.facebook.com/video/video....6185631208&ref

ostrzegam, końcówka jest bardzo drastyczna
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się

Edytowane przez ankasz
Czas edycji: 2009-11-18 o 11:56
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 17:23   #30
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: DRASTYCZNE materiały - przekonuja czy odrzucaja?

nie wiem, czy od razu drastyczne , niektóre na pewno, przynajmniej z założenia, ale ciekawe to chyba prawie wszystkie, a może wszystkie bez wyjątku.
http://biznes.onet.pl/szokujace-rekl...-big#id6956973
przejrzałam sobie to zestawienie (bo już przy chyba dość głośnym teledysku MIA czy jednym z Rammsteina zastanawiałam się trochę nad takimi tam, no mniejsza).

wiele z tych plakatów to, wydaje mi się, naprawdę dobrze zrealizowane pomysły na kampanię (ta z robalami czy petami to tak dla mnie srednio, trochę za bardzo widzę tu fotoszopa czy czego tam oni używają, a trochę za mało tego, co powinno być nadrzędne, czyli samego komunikatu, ale też nie powiem, że zostały pomyślane jakoś źle),

natomiast na mnie tak naprawdę, (największe) wrażenie, i to porządnie, zdecydowanie wywarła 28/30, czyli ta:
http://biznes.onet.pl/szokujace-rekl...-big#id6990246

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2010-08-08 o 17:26
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.