Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego!

Notka

Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego! Uwaga! Weź udział w konkursie i wygraj jeden z dziesięciu mega-zestawów Delia, w skład których wchodzą kosmetyki do pielęgnacji włosów oraz kosmetyki kolorowe. Co musisz zrobić? Weź udział w dyskusji, załóż swój wątek na tym dedykowanym forum. Opowiedz o swoich przygodach i doświadczeniach z koloryzacją w domu, sprawdzonych sposobach na szybkie, łatwe i przyjemne farbowanie włosów.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-09-25, 22:21   #1
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723

Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou


Trochę wstępu...



Hej


W tym wątku chciałabym się podzielić z Wami moimi przygodami oraz wiedzą w kwestii samodzielnego farbowania włosów.

Włosy farbuję od kilkunastu lat...
Urodziłam się jako bardzo jasna blondynka o niebiesko-zielonych oczach z ciemną ich oprawą. Przez kilkanaście lat nie zwracałam uwagi na to co mam na głowie, ani na kolor ani na fryzurę (do końca życia chyba zapamiętam tą pancerną grzywkę, którą tworzyła mi moja mama ) Z czasem moje włosy zaczęły ciemnieć w stronę brązu. Wydawało mi się, że powinnam je jakoś rozjaśnić. Chyba w klasie 6 szkoły podstawowej poraz pierwszy użyłam wody utlenionej () aby rozjaśnić włoski. Nalałam ją na włosy i wyszłam na dwór, aby promienie słoneczne zdziałały cuda Z tego co pamiętam, to nie odnotowałam jakiejś szczególnej zmiany

W czasach szkoły podstawowej oczywiście trzeba było szaleć na dyskotekach szkolnych . W tamtych czasach na polski rynek farby do włosów dopiero wchodziły, nie były zbytnio dostępne dla młodych dziewczynek Jak się zatem wyróżniać? Przed kolejną z szałowych dyskotek zamknęłam się w ubikacji i .. uwaga... tarłam włosy czerwoną bibułą! Ujrzałam na swoich włosach śliczne czerwone plamy Najgorsze z tego było to, że za bardzo nie chciało to zejść ...

Kolejny etap, jaki zaliczyłam farbując włosy, to szampony koloryzujące. Tutaj już nie było jakoś większych przygód. Miałam na głowie ciemne brązy, kasztany, czerwienie. Na moich, jeszcze wtedy, jasnych włosach wychodziły wszelkie kolory. Do pierwszego mycia miałam ładne lśniące włosy, natomiast później robiły się matowe - to duży minus tamtejszych "szamponetek". Natomiast plusem było to, że dość często można było zmieniać kolor włosów i przede wszystkim wypłukiwał się on równomiernie

Po etapie szamponów koloryzujących przeszłam na farby. I mój ukochany kolor - czerń Od tamtej pory na głowie tylko ten kolor gości. Używałam farb różnych firm, próbowałam samej czerni ale także z granatowymi czy czerwonymi refleksami Farbowanie się samemu przed lustrem tak ciemnymi kolorami powodowało, że miałam np całe uszy i szyję czarną albo pół policzka Raz to musiałam golarką wygolić sobie włoski na policzku Ale przy kolejnych farbowaniach dochodziłam do wprawy i teraz nie mam z tym jakiś większych problemów ( jak farbuję włosy - opowiem później )

Ostatnio, muszę to przyznać, trochę zaczęła mi się nudzić czerń na głowie. W końcu to już z 9 lat... Byłam u fryzjera, aby się dowiedzieć jak ściąganie koloru mogłoby wyglądać - na razie odradził bo pół roku temu urodziłam synka a po porodzie włosy bardzo wypadają i nie warto ich jeszcze bardziej obciążać. Zdecydowałam się jedynie na dwukolor - czyli włosy przy karku czerwone, reszta czarna. Teraz znowu wróciłam do czerni, ale już niedługo rozpocznę akcję zmiany koloru na mojej głowie

Mam nadzieję, że spodoba się Wam mój wątek W kolejnych postach postaram się podzielić z Wami moją wiedzą na temat farbowania włosów. Zapraszam do czytania, aktywnego uczestniczenia oraz oceniania

Pozdrawiam
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 11:00   #2
magic16girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 16
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Bibuła jest fajnym pomysłem dla młodych dziewczyn które chcą zabłysnąć jakimś orginalnym kolorkiem wystarczy ją zamoczyć w wodzie i trzeć pojedyncze pasma włosów efekt jest do kilku spłukań, jednak nie polecam koloru czerwonego który najszybciej sie spłukuje i pozostawia dość nie estetyczny kolor pomarańczy i żółtego
magic16girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 16:41   #3
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Cytat:
Napisane przez magic16girl Pokaż wiadomość
Bibuła jest fajnym pomysłem dla młodych dziewczyn które chcą zabłysnąć jakimś orginalnym kolorkiem wystarczy ją zamoczyć w wodzie i trzeć pojedyncze pasma włosów efekt jest do kilku spłukań, jednak nie polecam koloru czerwonego który najszybciej sie spłukuje i pozostawia dość nie estetyczny kolor pomarańczy i żółtego
właśnie mniej więcej tak wyglądałam
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 16:44   #4
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Czas na kilka zdjęć...


Dzisiaj cały dzień przeszukiwałam swoje zdjęciowe archiwum aby Wam przedstawić moje metamorfozy Ciężko było, kiedyś nie było takiego dostępu do aparatów, stąd znalazłam ich dość mało. Ale wiać te moje metamorfozy

Pierwsze zdjęcie przedstawia mnie z moją nie-ulubioną pancerną grzywką (nie śmiać się z kiecki ) Kolor włosów naturalny, taki ciemny blond

Drugie zdjęcie - pierwszy eksperyment - jasny brąz - kolor troszkę ciemniejszy niż naturalne:

Kolejne zdjęcie - tutaj wypłukany już kolor rudy()

Pierwszy raz z czernią na głowie

I któryś raz z kolei

Ostatnie moje eksperymenty - czyli dwukolor. Nie mogłam znaleźć ani jednego zdjęcia gdzie fajnie byłby widoczny efekt, więc wklejam aż 4
Załącznik 3433315Załącznik 3433316Załącznik 3433317Załącznik 3433318

Dwukolor bardzo mi się podobał, jednakże robiła mi go fryzjerka. Pewnie dałabym radę sama, ale jakoś nie podjęłam się tego. W związku z tym ścięłam włosy, farbnęłam całość na czarno i tak teraz aktualnie wyglądam :


Pozdrawiam
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 20:08   #5
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Bardzo ładnie Ci w tej fryzurce co teraz masz, ale dwukolor też mi się podoba Ciekawe jak byś wyglądała w takich całych włoskach jak ten czerwień przy dwukolorze
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 23:02   #6
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

[1=bfca8d39b0c33d1e642320d 525f11dd69d86e6d3_6578f56 ebc91f;22319111]Bardzo ładnie Ci w tej fryzurce co teraz masz, ale dwukolor też mi się podoba Ciekawe jak byś wyglądała w takich całych włoskach jak ten czerwień przy dwukolorze [/QUOTE]

Dziękuję bardzo Mi też się ten dwukolor podobał, nie ukrywam, od kilku lat o tym marzyłam, w końcu się zdecydowałam tylko jest dodatkowa praca przy farbowaniu. Natomiast też się zastanawiam czy nie farbnąć się właśnie na taką wiśnię, bardzo korci mnie ten kolor Na razie jednak postaram się pozbyć się czerni na głowie mam teraz krótkie włosy, farbowane dość słabymi farbami, już się trochę wypłukały, więc teraz z dwa razy użyję szamponetek aby wyrównać kolor, dodatkowo ścinanie włosów i może się uda
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 23:03   #7
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Precz z odrostami !!!


Tak jak wcześniej pisałam mój naturalny kolor włosów to ciemny blond/jasny brąz. Ale że się farbuję na czarno, moje odrosty są dość widoczne (i to jest minus tego, że się radykalnie chce zmienić kolor włosów, najlepiej wybierać odcienie zbliżone do naturalnego koloru.) Wczoraj jak przeglądałam zdjęcia znalazłam ujęcie, gdzie ślicznie widać moje odrosty

Są dość widoczne i przez to często muszę farbować włosy- tak mniej więcej co miesiąc. Przez to doszłam już w miarę do wprawy jak to zrobić szybko i efektownie. Postaram się teraz w szybkim skrócie opisać co i jak ja robię, co jest potrzebne i inne tego typu informacje



Farbowanie czas zacząć

Niezbędnik:
Przede wszystkim - musimy zapewnić sobie z 2 godzinki spokoju Wybieramy takie godziny na farbowanie, aby nie zdarzyły się niezapowiedziane odwiedziny Nie ma czasu na kawkę z ciocią czy zajmowanie się siostrzeńcem A mina listonosza widzącego co mamy na głowie jest bezcenna Czyli czas jest jednym z ważniejszych komponentów naszego farbowania
Następnie musimy zakupić farbę.
Zazwyczaj jedno pudełko starcza na włosy średnio długie, Na krótkie wystarczy na dwie aplikacje, natomiast na bardzo długie warto zaopatrzyć się w dodatkowe opakowanie
W pudełeczku zazwyczaj znajdziemy: rękawiczki foliowe (warto zaopatrzyć się w dodatkową parę bo mogą się rozerwać, a nie chcemy mieć dłoni w plamy ); tubkę z kremem koloryzującym i dwie saszetki z emulsją rozwijającą i przede wszystkim: instrukcję obsługi! Pamiętaj, zawsze przed użyciem farby przeczytaj instrukcję użycia farby i stosuj się do zaleceń tam zawartych.

Co zazwyczaj znajdziemy w instrukcji użycia? Min:
- ważne informacje - czyli kiedy i jak stosować odpowiednie odcienie, np że pomiędzy farbowaniem a trwałą ondulacją powinno być conajmniej 2 tygodnie odstępu
- informację o tym, że produkt może powodować reakcję alergiczną, zatem ZAWSZE wykonaj na skórze próbę uczuleniową np na zgięciu łokcia o wymiarach 1cm x 1cm
- jeżeli podczas koloryzacji odczujesz kłucie, pieczenie lub zaobserwujesz wysypkę na skórze NATYCHMIAST spłucz preparat z włosów i skontaktuj się z lekarzem.
- instrukcję jak przygotować mieszankę i jak aplikować ją na włosy (jest rozróżnienie na pierwsze farbowanie i farbowanie odrostów)
Pamiętaj, że te informacje nie są po to, aby uprzykrzyć Ci życie, ale po to aby zaoszczędzić Ci niezadowolenia z danego produktu oraz żebyś nie zaszkodziła sobie oraz włosom, także stosuj się do wytycznych tam zawartych.

Do samej czynności farbowania musimy przygotować jeszcze:
- szklankę lub porcelanową miseczkę do przygotowania mieszanki;
- coś do ochrony ubrań: może to być stary ręcznik, którym sobie przykryjemy ramiona ale wygodniejsze jest założenie starszej bluzeczki, której nie będzie nam żal, gdy zostanie pochlapana farbą.
- grzebień lub specjalny pędzelek do równomiernego nakładania farby;
- grzebień do rozczesania włosów, najlepiej z dużymi odstępami;

Ponadto, przygotujmy stary ręcznik w którym będziemy osuszać włosy, ponieważ wszelkie farby nawet po dokładnym jej wypłukaniu jeszcze farbują. Najlepiej jednak będzie się zaopatrzyć w ręczniki papierowe, które ładnie wsiąkają wilgoć i nie ma z nimi problem gdy się zafarbują, bo je wyrzucamy (należy pamiętać że po umyciu nie trzemy włosów a jedynie pozwalamy aby nadmiar wody wchłonął się w ręcznik.) Coś do ochrony miejsca, w którym będziemy dokonywać koloryzacji. Zazwyczaj to robimy w ubikacji bo tam jest najjaśniej i mamy do dyspozycji duże lustro. Jak jeszcze farba łatwo się zmywa z kafelek, to z umywalki już nie całkiem - aby zaoszczędzić nam czasu, wściekłości w oczach innych domowników, to rozłóżmy coś na potencjalnie zagrożone obszary Ważne jest także, aby mieć spinki, dzięki którym zepniemy poszczególne kosmyki, aby nie opadały i nie brudziły nam skóry oraz foliówki, którą owiniemy włosy (to ostatnie jest niekoniecznie potrzebne, na początku mojej przygody z farbowaniem zabezpieczałam tak swoje włosy aby nie opadały czy nie brudziły, natomiast później już wystarczyły spinki.) Potrzebujemy także tłustego kremu, który pomoże nam się pozbyć niechcianych plam farby na skórze

Chyba wszystko co potrzebujemy przygotowaliśmy, rozpoczynamy koloryzację

Do dzieła.
Zabezpieczamy miejsce, nakładamy rękawiczki i postępujemy zgodnie z instrukcją - czyli nakładamy rękawiczki aby chronić dłonie (warto ściągnąć wszelką biżuterię bo może przypadkiem rozerwać folię). Przygotowujemy mieszankę wg zaleceń. Jeżeli farbujemy się poraz pierwszy to mieszankę nakładamy na suche włosy (chyba, że mamy dużo lakieru i żelu, to warto to zmyć i wysuszyć) rozpoczynając od karku. Jeżeli chcemy zafarbować odrosty, to najpierw tam nakładamy mieszankę a następnie wcieramy lub pędzelkiem rozprowadzamy na całej długości włosów aby odświeżyć kolor. Zwijamy włosy w kokon i je spinamy, aby opadające kosmyki nas nie pobrudziły. Pozostawiamy farbę na głowie tak długo, jak jest zalecone w instrukcji. Pozostawienie jej dłużej może spowodować spalenie się włosów.
Po odczekaniu odpowiedniego czasu, spłukujemy farbę z włosów tak długo, aż woda będzie czysta. Warto po tym jeszcze umyć włosy szamponem, aby całkowicie wypłukać farbę z włosów i ze skóry głowy oraz nałożyć odpowiednią odżywkę.
A co z plamami na skórze? Bardzo często przy farbowaniu maźniemy się pędzlem z farbą po policzku, czole czy po karku. Ważne jest, aby szybko zareagować i to umyć za pomocą mydła lub tłustego kremu. Jeżeli zrobimy to później, to zafarbują się włoski, które mamy na ciele i niestety nie da się tego wypłukać - musimy wtedy użyć drastycznych metod czyli usunięcie zafarbowanych włosków za pomocą np maszynki do golenia.


Pielęgnacja włosów farbowanych:
Na rynku jest wiele firm, które mają w swojej ofercie szampony i odżywki specjalnie stworzone do włosów farbowanych, te przeznaczone dla jasnych a także i dla ciemnych. Warto z nich korzystać, aby jak najdłużej zachować kolor i blask. Dodatkowo włosy są trochę osłabione po tak radykalnych zabiegach, warto je odpowiednio pielęgnować i odżywiać


Mam nadzieję, że przystępnie opisałam cały przebieg farbowania włosów w domu. Jak coś sobie przypomnę to dopiszę

Pozdrawiam





__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-28, 13:28   #8
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

świetny wątek Ferr 5*

Ty jesteś naturalną blondynką? Czasami zadziwia mnie jak natura może się pomylić. Dla mnie zawsze jesteś i byłaś 100% brunetką i w takim wcieleniu Cię wielbię
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 15:31   #9
caterii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Caserta
Wiadomości: 86
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość
Czas na kilka zdjęć...


Dzisiaj cały dzień przeszukiwałam swoje zdjęciowe archiwum aby Wam przedstawić moje metamorfozy Ciężko było, kiedyś nie było takiego dostępu do aparatów, stąd znalazłam ich dość mało. Ale wiać te moje metamorfozy

Pierwsze zdjęcie przedstawia mnie z moją nie-ulubioną pancerną grzywką (nie śmiać się z kiecki ) Kolor włosów naturalny, taki ciemny blond

Drugie zdjęcie - pierwszy eksperyment - jasny brąz - kolor troszkę ciemniejszy niż naturalne:

Kolejne zdjęcie - tutaj wypłukany już kolor rudy()

Pierwszy raz z czernią na głowie

I któryś raz z kolei

Ostatnie moje eksperymenty - czyli dwukolor. Nie mogłam znaleźć ani jednego zdjęcia gdzie fajnie byłby widoczny efekt, więc wklejam aż 4
Załącznik 3433315Załącznik 3433316Załącznik 3433317Załącznik 3433318

Dwukolor bardzo mi się podobał, jednakże robiła mi go fryzjerka. Pewnie dałabym radę sama, ale jakoś nie podjęłam się tego. W związku z tym ścięłam włosy, farbnęłam całość na czarno i tak teraz aktualnie wyglądam :


Pozdrawiam


Bardzo fajnie wygladasz!!! Naprawde wielka zmiana na lepsze!
Tak trzymaj
Pozdrawiam
caterii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 16:45   #10
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Super opis. Jestem ciekawa jakbyś teraz wyglądała w jaśniejszych włosach. Temat o włosach, a mnie urzekł Twój makijaż jak miałaś dwukolorowe włosy. Ostatnie zdjęcie jest cudne. Masz ode mnie 5.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 20:15   #11
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
świetny wątek Ferr 5*

Ty jesteś naturalną blondynką? Czasami zadziwia mnie jak natura może się pomylić. Dla mnie zawsze jesteś i byłaś 100% brunetką i w takim wcieleniu Cię wielbię
Aga, dziękuję Jestem blondynką, ale robię się na brunetkę

Cytat:
Napisane przez caterii Pokaż wiadomość
Bardzo fajnie wygladasz!!! Naprawde wielka zmiana na lepsze!
Tak trzymaj
Pozdrawiam
dziękuję

Cytat:
Napisane przez WioletaM Pokaż wiadomość
Super opis. Jestem ciekawa jakbyś teraz wyglądała w jaśniejszych włosach. Temat o włosach, a mnie urzekł Twój makijaż jak miałaś dwukolorowe włosy. Ostatnie zdjęcie jest cudne. Masz ode mnie 5.
Cieszę się, że podoba Ci się mój wątek i dziękuję za głos
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-02, 23:38   #12
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Kobieta zmienna jest

Hej

Dzisiaj dorwałam program z fryzurami i cały wieczór się bawiłam Fajne coś takiego, bo można bez niepotrzebnych zmian w swoim wyglądzie, sprawdzić jakby się wyglądało w danej fryzurze lub w danym kolorze

Wyjściowe zdjęcie:

Załącznik 3448880

I teraz czas na moje próby
Trochę niedokładnie mi to wszystko powychodziło, poraz pierwszy czymś takim się bawiłam, więc wybaczcie

Czas na ciemne kolory: czerń i brązy:

Załącznik 3448886Załącznik 3448887Załącznik 3448888

blond (w tym też się jajecznica trafiła )
Załącznik 3448894Załącznik 3448889Załącznik 3448890
Załącznik 3448891Załącznik 3448892Załącznik 3448893
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 23:43   #13
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

rudy
Załącznik 3448896Załącznik 3448897Załącznik 3448898

i niebieskości (to już potraktujmy z przymrużeniem oka )
Załącznik 3448899Załącznik 3448900



Teraz widać, że najbardziej mi pasują brązy i rudości blond nieszczególnie.

Pozdrawiam
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 16:11   #14
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość
Teraz widać, że najbardziej mi pasują brązy i rudości blond nieszczególnie.
Żadne blondy! Żadne brązy!
CZEEERŃ
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 19:11   #15
Eowina1818
Wtajemniczenie
 
Avatar Eowina1818
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 2 554
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

pięknej kobiecie we wszystkim ładnie, wiec mi się podobasz także w blondzie i rudym. Jednak czerń idealnie podkreśla Twoje oczy!

Ciekawy wątek Pozdrawiam!!
__________________
Nazywam się Emilka i... JestemWŁOSOMANIACZKĄ!

Zapraszam na bloga:
http://eowinymakijaze.blogspot.com/
Eowina1818 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 20:27   #16
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Żadne blondy! Żadne brązy!
CZEEERŃ
wiem, wiem, że mi czerń pasuje jednak po tylu latach w jednym i tym samym kolorze chyba czas na jakąś zmianę Jak mi coś nie podpasuje, to znowu wrócę do czarnego koloru włosów

Cytat:
Napisane przez Eowina1818 Pokaż wiadomość
pięknej kobiecie we wszystkim ładnie, wiec mi się podobasz także w blondzie i rudym. Jednak czerń idealnie podkreśla Twoje oczy!

Ciekawy wątek Pozdrawiam!!
Dzięki za komplement

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Chciałabym podziękować wszystkim osobom, które odwiedzały mój wątek, poświęcały czas na czytanie moich wypocin , pisały komentarze, oceniały moje starania. Dziękuję
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 10:17   #17
tanyya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 435
GG do tanyya
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Żadne blondy! Żadne brązy!
CZEEERŃ
zgadzam się Czerń to Twój kolor, wygladasz jak Królewna Śnieżka na ostro, czyli pięknie
__________________
Wizażystka, stylistka, doradca kosmetyczny. Zapraszam na mojego bloga:

www.make-up-charm.blogspot.com
tanyya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 12:19   #18
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Ładnemu we wszystkim ładnie ... ale czerń to Twój kolor
Watek rewelacyjny
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 21:19   #19
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Cytat:
Napisane przez tanyya Pokaż wiadomość
zgadzam się Czerń to Twój kolor, wygladasz jak Królewna Śnieżka na ostro, czyli pięknie
Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Ładnemu we wszystkim ładnie ... ale czerń to Twój kolor
Watek rewelacyjny
Dziękuję dziewczyny Coś mi się wydaje, że jednak pozostanę przy czerni
__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-17, 11:37   #20
Oleeeńka
Raczkowanie
 
Avatar Oleeeńka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 127
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Ranyyy jaka Ty jesteś śliczna!! Prawdziwa Królewna Śnieżka !!

Wątek bardzo przydatny, bo sama od kilku lat farbuję włosy na czarno (odcienie granatu) i wiem jaka jest rozpierducha w domu po farbowaniu

Ode mnie 5-tka, Czarnule dają czadu
Oleeeńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 16:29   #21
Judi1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mój Własny Świat ;)
Wiadomości: 113
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Koloryzacja w domu ooo tak miałam niezła przygode z włosami od kilku lat farbuje włosy na jasny blond. Jak byłam młodsza i troszke niedoświadczona caly czas rozjasniałam włosy rozjasniaczem xD. Az któregos pięknego dnia koleżanka farbowała mnie w domu nałożyła tradycyjnie rozjasniacz no i stało sie.... nie wiem jakim cudem ale moje włosy na odrostach zrobiły sie niebieskie hahaha. No wiec szybko na rower i do sklepu po ciemna farbe. No i tak chodziłam z brazowymi włosami na których znajdowały sie zielone pasemka poprostu tragednia. Okazało sie że miałam przejaśnione włosy. Jakoś pomalutku wróciłam do jasnego blondu, ale teraz stosuje tylko i wyłacznie farbe. Rozjaśniacz jest dobry ale do pasemek ;P
__________________
''...and the days feel like years when I'm alone...''
Judi1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 10:28   #22
metafora
Rozeznanie
 
Avatar metafora
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Siódme Niebo
Wiadomości: 647
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Cytat:
Napisane przez Ferrou Pokaż wiadomość

Teraz widać, że najbardziej mi pasują brązy i rudości blond nieszczególnie.

Pozdrawiam
Super wątek A tutaj Cię zaskoczę, bo mi się podobasz w blondzie Ale tylko takim o chłodnym odcieniu Poza tym w czerwieniach/rudościach jak najbardziej, brązy również, czarny oczywiście i powiem szczerze, że w tym granacie też świetnie Wniosek - ładnemu we wszystkim ładnie!! Dobrze rozumiem jak bardzo po tylu latach farbowania na jeden kolor potrzebujesz zmiany Sama przecież też przez to przechodziłam i teraz desperacko staram się wrócić do naturalnego
__________________


*Szczęście nie jest celem... jest sposobem podróżowania*

metafora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 16:13   #23
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

dwukolor jest śliczny
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 22:55   #24
Ferrou
Zakorzenienie
 
Avatar Ferrou
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: gdzieś tam...
Wiadomości: 3 723
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

Cytat:
Napisane przez Oleeeńka Pokaż wiadomość
Ranyyy jaka Ty jesteś śliczna!! Prawdziwa Królewna Śnieżka !!

Wątek bardzo przydatny, bo sama od kilku lat farbuję włosy na czarno (odcienie granatu) i wiem jaka jest rozpierducha w domu po farbowaniu

Ode mnie 5-tka, Czarnule dają czadu


Cytat:
Napisane przez Judi1991 Pokaż wiadomość
Koloryzacja w domu ooo tak miałam niezła przygode z włosami od kilku lat farbuje włosy na jasny blond. Jak byłam młodsza i troszke niedoświadczona caly czas rozjasniałam włosy rozjasniaczem xD. Az któregos pięknego dnia koleżanka farbowała mnie w domu nałożyła tradycyjnie rozjasniacz no i stało sie.... nie wiem jakim cudem ale moje włosy na odrostach zrobiły sie niebieskie hahaha. No wiec szybko na rower i do sklepu po ciemna farbe. No i tak chodziłam z brazowymi włosami na których znajdowały sie zielone pasemka poprostu tragednia. Okazało sie że miałam przejaśnione włosy. Jakoś pomalutku wróciłam do jasnego blondu, ale teraz stosuje tylko i wyłacznie farbe. Rozjaśniacz jest dobry ale do pasemek ;P
Dobrze, że historia miała swoj happy end

Cytat:
Napisane przez metafora Pokaż wiadomość
Super wątek A tutaj Cię zaskoczę, bo mi się podobasz w blondzie Ale tylko takim o chłodnym odcieniu Poza tym w czerwieniach/rudościach jak najbardziej, brązy również, czarny oczywiście i powiem szczerze, że w tym granacie też świetnie Wniosek - ładnemu we wszystkim ładnie!! Dobrze rozumiem jak bardzo po tylu latach farbowania na jeden kolor potrzebujesz zmiany Sama przecież też przez to przechodziłam i teraz desperacko staram się wrócić do naturalnego
oj tam, oj tam
[1=6291cc2e5cca5cd6ab177e5 efe4c5e0758342977;2287067 6]dwukolor jest śliczny[/QUOTE]

__________________
Ferrou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 16:51   #25
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

tak jak inne dziewczyny z wątków włosowych myślałam że natura obdarza nas włosami pasującymi do cery i oczu. jednak nie
ja mam swój naturalny miedziany średni blond niestety niezbyt pasuje do mojej bladej cery niestety farbowanie jest dość kłopotliwe (szczególnie, że w mojej szkole nie wolno farbować włosów.
Tobie też o wiele bardziej pasuje czarny, żywcem jak królewna śnieżka
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 13:06   #26
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

fajny wątek
w czarnym Ci rzeczywiście świetnie

ja też jestem miłośniczką farbowania w domu, "zaliczyłam" już blond, prawie czarny, i rudy... i dwukrotną dekoloryzację (też w domu )

z moich obserwacji wynika, że rzeczywiście najgorsze są ciemne farby - "pięknie" malują skórę przy włosach... zazwyczaj schodziło mi to tak całkiem po 2 dniach, rude brudzą wszystko dookoła, ale ze skóry nieźle się zmywają, a blondy wg mnie są już zupełnie bezproblemowe, tylko ubrania mogą pobrudzić na fioletowo (ale o dziwo, te plamy się spierały)

co do dekoloryzacji - żadna z moich dekoloryzacji (robionych preparatem l'oreala) nie zniszczyła mi włosów w takim stopniu co pasemka u fryzjera, które były totalna masakrą połączona z uszczerbkiem na zdrowiu i urodzie...
dlatego dla mnie malowanie w domu rulez
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-15, 15:53   #27
justyna151074
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 18
Dot.: Koloryzacja w domu - przygody i mądrości;) by Ferrou

witam zamierzam pomalować włosy w domu na jasny blond. Do tej pory zawsze korzystałam z usług fryzjera i niewiem jak się za to zabrać stąd też moje pytanie: czy do zrobienia testu na alergię mogę użyć farby którą będę malować włosy czy po otworzeniu i odczekaniu 48 godzin nie będzie ona się już nadawać i muszę kupić jeszcze jedną? proszę o radę
justyna151074 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Delia Cosmetics – Koloryzacja w domu? Nic trudnego!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.