Matura 2015 :) - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Szkoła i matura

Notka

Szkoła i matura Kącik dla uczennic. Pomożemy z wyborem szkoły średniej i profilu, zmotywujemy do efektywnej nauki, pokażemy, że matura to bzdura, podpowiemy jak i czego się uczyć, żeby nie zwariować :)

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-08-08, 13:37   #811
mia945
Raczkowanie

Dot.: Matura 2015 :)

Powracam i ja
Jednak nie ruszyła nic z polskiego, tylko trochę zagadnień z geografii społecznej
Ja zastanawiam sie nad sensem rozszerzenia czy nie oplacaloby mi sie bardziej napisac dobrze podstawę pewnie tak

wysłane z mojego s4
At some point, you have to make a decision. Boundaries don’t keep other people out. They fence you in. Life is messy. That’s how we’re made. So, you can waste your lives drawing lines. Or you can live your life crossing them.

Last fm
Lubimy Czytac
mia945 jest offline  
Stary 2014-08-08, 13:56   #812
Winston_Smith
Rozeznanie

Ja już po maturze 2014 i nie wykluczam, że w przyszłym roku będę poprawiał polskiR, bo moje 60% mnie totalnie rozczarowało. A do innych maturzystek/maturzystów - piszcie rozszerzenia! Średnio napisane rozszerzenie > dobrze napisana podstawa. Wiele moich znajomych pluło sobie w brodę, że nie pisali rozszerzeń. W dzisiejszych czasach na każdym lepszym uniwerku rozszerzenia są o wiele lepiej punktowane i już lepiej się przemęczyć rok w książkach niż potem żałować, że się nie spróbowało.
Winston_Smith jest offline  
Stary 2014-08-08, 14:14   #813
KaRaa xD
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez meedd Pokaż wiadomość
Znaczy ja patrzyłam pod uczelnie która mnie interesuje - czyli Politechnike Łódzką i tam było, że do 30% się nie liczy. Ale może i się coś zmieniło, nie wiem.
A to przepraszam na tych które mnie interesują czyli agh,pk,pwr i pp z tego co wiem nie ma takiej zasady 😊
Stary 2014-08-08, 14:26   #814
meedd
Rozeznanie

KaRaaxD - a na co chcesz iść?
Ja zdaje te rozszerzenia, które mam na profilu (mat-fiz-ang) więc raczej nie powinnam mieć jakiś większych problemów z przygotowaniem się (wyłączając fizykę xD) poza tym na podstawie zdaje praktycznie to samo Ale rozumiem tych, którzy biorą zupełnie inne przedmioty
meedd jest offline  
Stary 2014-08-08, 14:51   #815
helvetet
Zakorzenienie

wiem, że nauczyciele mnie już nie będa obchodzić, ale babka z fizyki mnie nienawidzi i będzie mieć pewnie wewnętrzna satysfakcję, że źle napisałam, bo nie życzy mi dobrze tak czy inaczej na fizykę R będe się jak już decydować dopiero w lutym

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline  
Stary 2014-08-08, 14:58   #816
KaRaa xD
Rozeznanie

Cytat:
KaRaaxD - a na co chcesz iść?
Ja zdaje te rozszerzenia, które mam na profilu (mat-fiz-ang) więc raczej nie powinnam mieć jakiś większych problemów z przygotowaniem się (wyłączając fizykę xD) poza tym na podstawie zdaje praktycznie to samo Ale rozumiem tych, którzy biorą zupełnie inne przedmioty
Infrmatyke albo elektrotechnike ja nie mam rozszerzonego ang tylko inf ale chodze do szkoły jezykowej, na poziom duuuzo wyzszy niz mam w szkole wiec mysle ze będzie okey

A Ty na co sie wybierasz?

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
wiem, że nauczyciele mnie już nie będa obchodzić, ale babka z fizyki mnie nienawidzi i będzie mieć pewnie wewnętrzna satysfakcję, że źle napisałam, bo nie życzy mi dobrze tak czy inaczej na fizykę R będe się jak już decydować dopiero w lutym
Mnie moja też, ale mam ją w nosie !
A ja fizyke w deklaracji wpisze też dopiero w lutym <krótszy czas jej pastwienia się nade mną> ale wiem już teraz, że będę ją zdawac
Stary 2014-08-08, 15:54   #817
helvetet
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KaRaa xD Pokaż wiadomość
Infrmatyke albo elektrotechnike ja nie mam rozszerzonego ang tylko inf ale chodze do szkoły jezykowej, na poziom duuuzo wyzszy niz mam w szkole wiec mysle ze będzie okey

A Ty na co sie wybierasz?

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Mnie moja też, ale mam ją w nosie !
A ja fizyke w deklaracji wpisze też dopiero w lutym <krótszy czas jej pastwienia się nade mną> ale wiem już teraz, że będę ją zdawac
o to samo mi chodzi

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline  
Stary 2014-08-08, 16:26   #818
lovewizaz0
Raczkowanie

Hej, mam pytanie! Czy jest tu może ktoś będący przykładowo na profilu humanistycznym, a będzie zdawać inne przedmioty, których nie ma rozszerzonych na maturze? Jeżeli tak to niech się zgłosi i niech pisze czy daje sobie radę i ma czas na naukę tych rozszerzonych przedmiotów (byleby zdać) i tych, które chce pisać na maturze. Tak pytam, bo ja jestem taką osobą, która jest na biol-chem, a chce zdawać matmę i ang. Ja jak coś maturę będę pisać dopiero w 2016r.
lovewizaz0 jest offline  
Stary 2014-08-08, 17:13   #819
meedd
Rozeznanie

KaRaa xD - Gdybym ja to wiedziała na co chcę iść Teraz mi po głowie chodzi ta gospodarka przestrzenna ale pewnie jeszcze z 1000 razy mi się zmieni
Ja jeszcze nie wiem czy zdaje fiz czy nie, z drugiej strony głupio mi bo na mat-fize a zmarnowane 3 lata :d
meedd jest offline  
Stary 2014-08-08, 20:24   #820
BreakMeDown
Raczkowanie

Cytat:
ej głowa do góry nie poddawaj się teraz. Jeszcze jest trochę czasu, dasz radę

mam to samo co do fizyki wcześniej chciałam zdawać fizykę R, ale dochodzę do wniosku, że sobie odpuszczam. Znaczy się zobaczę w lutym, bo wtedy można zmienić jeszcze deklaracje. Materiał prawie skonczony (chyba 2 działy zostały, ale obszerne), więc potem pewnie będą tylko powtórki. Jeżeli jakoś będzie mi szło to pewnie też się zdecyduje

W ogóle uważacie, że jest sens podchodzić do przedmiotów rozszerzonych tyko po to, żeby mieć np 30%? Boje się, że jak bede mieć taki wynik to zostanę pośmiewiskiem przez nauczycieli, bo pomyślą sobie, że mając taki wynik pewnie jestem na prawdę tempa i w ogóle nie powinnam podchodzić do pisania matury z takiego przedmiotu
Absolutnie się tym nie przejmuj! Lepiej mieć 20% z rozszerzenia niż wcale go nie mieć na świadectwie maturalnym, bo a nóż się przyda
BreakMeDown jest offline  
Stary 2014-08-08, 21:46   #821
serialomaniaczka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Nie chce mi się uczyć xd dochodzę do wniosku ze lepiej zrezygnować z tyłu rozszerzeń kosztem wyników z podstaw

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
ja jestem zdania, że lepiej zdawać 1-2 przedmioty rozszerzone, bardzo dobrze się z nich przygotować niż naważyć sobie piwa a potem mieć trudności z jego wypiciem jeżeli nie ma takiej potrzeby to ja odrzuciłabym faktycznie jakieś rozszerzenie, chyba że już teraz wiesz, że możesz mieć trudności z dostaniem się na studia i każdy punkt będzie się liczył.

w ogóle baby, jaka ja stara już jestem, 18 mi strzeliło
Stary 2014-08-08, 21:59   #822
susuanne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez serialomaniaczka Pokaż wiadomość
ja jestem zdania, że lepiej zdawać 1-2 przedmioty rozszerzone, bardzo dobrze się z nich przygotować niż naważyć sobie piwa a potem mieć trudności z jego wypiciem jeżeli nie ma takiej potrzeby to ja odrzuciłabym faktycznie jakieś rozszerzenie, chyba że już teraz wiesz, że możesz mieć trudności z dostaniem się na studia i każdy punkt będzie się liczył.

rozszerzenie z geografii bardzo by mi sie przydalo, ale co z tego, ze bede sie uczyc na mature z gely (ktorej nie mam w proflu ;p) jesli zawale np. polski podstawowy i matematykę, które tez sa wazne
susuanne jest offline  
Stary 2014-08-08, 22:25   #823
meedd
Rozeznanie

Cytat:

Dzisiaj? To wszystkiegoo naaaaajlepszego Zdanej matury Ja już stara stara od 5 miesięcy 18
meedd jest offline  
Stary 2014-08-08, 22:46   #824
sarcastic_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Winston_Smith Pokaż wiadomość
Ja już po maturze 2014 i nie wykluczam, że w przyszłym roku będę poprawiał polskiR, bo moje 60% mnie totalnie rozczarowało. A do innych maturzystek/maturzystów - piszcie rozszerzenia! Średnio napisane rozszerzenie > dobrze napisana podstawa. Wiele moich znajomych pluło sobie w brodę, że nie pisali rozszerzeń. W dzisiejszych czasach na każdym lepszym uniwerku rozszerzenia są o wiele lepiej punktowane i już lepiej się przemęczyć rok w książkach niż potem żałować, że się nie spróbowało.
Chyba jestem jedną z niewielu maturzystek, które pluje sobie w brodę, ze pisało rozszerzenie Jakbym pisała podstawę to już byłabym na wymarzonych studiach

Przede wszystkim - przemyślcie co Wam jest potrzebne i co faktycznie chcecie w życiu robić..

"I chciałbym mieć dziś już pod nogami pewny grunt.
I żyć z Tobą, być przy Tobie, mieć coś, wiedzieć już."

sarcastic_ jest offline  
Stary 2014-08-08, 22:47   #825
BreakMeDown
Raczkowanie

Cytat:
rozszerzenie z geografii bardzo by mi sie przydalo, ale co z tego, ze bede sie uczyc na mature z gely (ktorej nie mam w proflu ;p) jesli zawale np. polski podstawowy i matematykę, które tez sa wazne
Musisz po prostu zorientować się, co Ci się będzie bardziej opłacało przy rekrutacji. Jeśli np.liczyć się będzie tylko geografia, a inne przedmioty nie, to uważam, iż lepiej się porządnie przygotować do rozszerzenia, a podstawy trochę olać (oczywiście nie za bardzo, bo musisz je zdać). No chyba, że na Twój kierunek liczą się też podstawy, to inna sprawa
BreakMeDown jest offline  
Stary 2014-08-08, 22:49   #826
susuanne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez BreakMeDown Pokaż wiadomość
Musisz po prostu zorientować się, co Ci się będzie bardziej opłacało przy rekrutacji. Jeśli np.liczyć się będzie tylko geografia, a inne przedmioty nie, to uważam, iż lepiej się porządnie przygotować do rozszerzenia, a podstawy trochę olać (oczywiście nie za bardzo, bo musisz je zdać). No chyba, że na Twój kierunek liczą się też podstawy, to inna sprawa
No akurat na prawo przy takiej liczbie chętnych nie mogę iść na podstawy z myślą "byle zdac"

susuanne jest offline  
Stary 2014-08-08, 23:25   #827
201605221940
Konto usunięte

Cytat:

wszystkiego najlepszego
201605221940 jest offline  
Stary 2014-08-09, 00:03   #828
helvetet
Zakorzenienie

Cytat:

najlepszego ja dopiero we wrześniu, zazdroszczę wszystkim którzy są już pełnoletni

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline  
Stary 2014-08-09, 00:26   #829
susuanne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Revenge96 Pokaż wiadomość
wszystkiego najlepszego
Wszystkiego Najlepszego

susuanne jest offline  
Stary 2014-08-09, 00:49   #830
meedd
Rozeznanie

Cytat:
najlepszego ja dopiero we wrześniu, zazdroszczę wszystkim którzy są już pełnoletni
Nie ma w tym nic fajnego
meedd jest offline  
Stary 2014-08-09, 07:44   #831
Rosaliie
Raczkowanie

Cytat:
Znaczy ja patrzyłam pod uczelnie która mnie interesuje - czyli Politechnike Łódzką i tam było, że do 30% się nie liczy. Ale może i się coś zmieniło, nie wiem.
Bardzo dziwne. Nigdy o takim czymś nie slyszam. Zawsze liczył się każdy wynik.
Stary 2014-08-09, 20:05   #832
BreakMeDown
Raczkowanie

Cytat:

Spełnienia marzeń
Ja też niedawno miałam, w lipcu

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
No akurat na prawo przy takiej liczbie chętnych nie mogę iść na podstawy z myślą "byle zdac"

No ale też wątpię, żeby dało się dostać na prawo tylko z podstawami. Zresztą zależy na jakiej uczelni, teraz progi znacznie się obniżają.
W każdym razie prawo to taki kierunek, na który (chyba zawsze) liczą się polski i język obcy, więc jeśli będziesz zdawała rozszerzenia z tych przedmiotów, to podstawy na pewno dobrze napiszesz
BreakMeDown jest offline  
Stary 2014-08-09, 21:03   #833
helvetet
Zakorzenienie

na prawo polski i np angielski? a nie historia i wos? całe życie w błędzie

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline  
Stary 2014-08-09, 21:06   #834
susuanne
Wtajemniczenie

Cytat:
Spełnienia marzeń

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

No ale też wątpię, żeby dało się dostać na prawo tylko z podstawami. Zresztą zależy na jakiej uczelni, teraz progi znacznie się obniżają.
W każdym razie prawo to taki kierunek, na który (chyba zawsze) liczą się polski i język obcy, więc jeśli będziesz zdawała rozszerzenia z tych przedmiotów, to podstawy na pewno dobrze napiszesz
Ale ja nie zamierzam zdawać samych podstaw A do tego na UMK na prawo biorą pod uwagę tylko podstawy :P
susuanne jest offline  
Stary 2014-08-09, 21:15   #835
serialomaniaczka
Rozeznanie

Cytat:
Dzisiaj? To wszystkiegoo naaaaajlepszego Zdanej matury Ja już stara stara od 5 miesięcy 18
Cytat:
wszystkiego najlepszego
Cytat:
Cytat:
Wszystkiego Najlepszego

Cytat:
Spełnienia marzeń
dziękuję Wam ślicznie!
szczerze mówiąc to myślałam, że będąc pełnoletnia jakoś inaczej się będę czuła a tu nic jedynie wczoraj na legalu mogłam kupić piwo haha już byłam przygotowana, żeby wykorzystać dowód a tu pani nawet go ode mnie nie chciała

Cytat:
ja jak patrzę na przedmioty jakie wymagają na niektórych kierunkach to...większość w ogóle nie ma żadnego związku
Stary 2014-08-09, 21:23   #836
gloryandgoore
Raczkowanie

Cześć dziewczyny! Przyłączę się do waszej dyskusji. Teraz po wakacjach będę w klasie maturalnej i w sumie pod koniec roku obiecałam sobie, że powtórzę sobie część materiału, ale jestem w lesie. Nie otworzyłam nawet żadnego podręcznika przez wakacje Czas leci, więc od przyszłego tygodnia zaczynam małymi kroczkami przygotowywania
gloryandgoore jest offline  
Stary 2014-08-09, 21:26   #837
201605221940
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez gloryandgoore Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Przyłączę się do waszej dyskusji. Teraz po wakacjach będę w klasie maturalnej i w sumie pod koniec roku obiecałam sobie, że powtórzę sobie część materiału, ale jestem w lesie. Nie otworzyłam nawet żadnego podręcznika przez wakacje Czas leci, więc od przyszłego tygodnia zaczynam małymi kroczkami przygotowywania

masz tu ode mnie motywującego do nauki klapsa

Cytat:
dziękuję Wam ślicznie!
szczerze mówiąc to myślałam, że będąc pełnoletnia jakoś inaczej się będę czuła a tu nic jedynie wczoraj na legalu mogłam kupić piwo haha już byłam przygotowana, żeby wykorzystać dowód a tu pani nawet go ode mnie nie chciała
ten ból, gdy ekspedientka nie chce od Ciebie dowodu, ode mnie raz w biedronce nie chciała to poczułam się staro
201605221940 jest offline  
Stary 2014-08-09, 21:39   #838
helvetet
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gloryandgoore Pokaż wiadomość
hej wiesz już na co chcesz isc?

Cytat:

ten ból, gdy ekspedientka nie chce od Ciebie dowodu, ode mnie raz w biedronce nie chciała to poczułam się staro
co ja mam powiedzieć, jak spora część rodziny (taka dalsza z która się rzadko widzę, albo w ogóle raz na kilka lat) pyta się mnie czy ja jestem tą starszą.. Dodam, że siostra jest ode mnie starsza o 6 lat czuję się strasznie staro.

W ogóle piłyście przed 18-nastką? czy jednak czekałyście/czekacie do tego wieku

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline  
Stary 2014-08-09, 21:49   #839
gloryandgoore
Raczkowanie

Cytat:
masz tu ode mnie motywującego do nauki klapsa
o dziękuję, już od razu lepiej!

Cytat:
Napisane przez helvetet
hej wiesz już na co chcesz isc?
myślę bardzo poważnie nad bezpieczeństwem wewnętrznym/narodowym. Zobaczę jak to będzie dalej, bo moje plany na przyszłość zmieniały się już tyle razy, że nawet nie pamiętam co chciałam robić kiedy szłam do liceum

Ja zaczęłam pić dopiero po przekroczeniu 18 lat, a wcześniej to może tylko raz czy dwa piłam alkohol w większych ilościach
gloryandgoore jest offline  
Stary 2014-08-10, 10:10   #840
BreakMeDown
Raczkowanie

Cytat:
Zazwyczaj jest to polski i angielski + jeszcze jakiś przedmiot. W Poznaniu np. liczy się matematyka lub historia
BreakMeDown jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i matura

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości