Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-08, 11:03   #4921
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No dobra, ale na tej samej zasadzie mamy utrudniony dostęp do wielu specjalistów, bo problem z lekarzami dotyczy nie tylko ginekologów. Tabletki anty się zwykle nie kończą nagle i niespodziewanie więc spokojnie mozna sie zapisac na wizyte wczesniej? To nie rozwiązuje problemu antykoncepcji awaryjnej ale jednak to nie jest wybór pierwszego rzutu, spirale tez sie zaklada raz na długi czas.

Moim zdaniem mówienie o braku dostępu do antykoncepcji w sytuacji, że prezerwatywy są WSZĘDZIE a do ginekologa po tabletki trzeba gdzieniegdzie czekać miesiąc to jest komedia. Utrudniony dostęp do antykoncepcji to mają kobiety gdzieś w afrykańskich wsiach.
No nie kończą się nagle, ale ginekolog przyjmuje u nas tylko we wtorek i czWartek o 7 do 14 (tak jak pisałam, przychodzi koło 9-10) i przyjmuje 10 pacjentek. Kiedyś np. Nie było rejestracji telefonicznej, więc ogonki się ustawiamy od 5:30. U mnie nie wypisuje tabsow na dłużej niż na 3 miechy, więc raz na 3 miesiące byłam zmuszona brać dzień wolnego. To nie jest dla ciebie utrudnienia?
Ginekolog prywatnie bierze 150 + koszt tabletek.
Albo np. Dojazd. Do innego miasta - czy dla ciebie nie jest utrudnieniem to, że nie możesz po prostu iść do lekarza, tylko dojezdzac 50 km?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 11:12   #4922
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No nie kończą się nagle, ale ginekolog przyjmuje u nas tylko we wtorek i czWartek o 7 do 14 (tak jak pisałam, przychodzi koło 9-10) i przyjmuje 10 pacjentek. Kiedyś np. Nie było rejestracji telefonicznej, więc ogonki się ustawiamy od 5:30. U mnie nie wypisuje tabsow na dłużej niż na 3 miechy, więc raz na 3 miesiące byłam zmuszona brać dzień wolnego. To nie jest dla ciebie utrudnienia?
Ginekolog prywatnie bierze 150 + koszt tabletek.
Albo np. Dojazd. Do innego miasta - czy dla ciebie nie jest utrudnieniem to, że nie możesz po prostu iść do lekarza, tylko dojezdzac 50 km?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
No było wyjaśnienie. Zamieszkaj w dużym mieście, zamawiaj przez internet a nie piszesz że jest problem. Sama go sobie stworzyłaś, bo mieszkasz w złym mieście. To takie proste.
Wszyscy przeprowadźmy się do Warszawy i będzie dobrze!

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 11:33   #4923
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No nie kończą się nagle, ale ginekolog przyjmuje u nas tylko we wtorek i czWartek o 7 do 14 (tak jak pisałam, przychodzi koło 9-10) i przyjmuje 10 pacjentek. Kiedyś np. Nie było rejestracji telefonicznej, więc ogonki się ustawiamy od 5:30. U mnie nie wypisuje tabsow na dłużej niż na 3 miechy, więc raz na 3 miesiące byłam zmuszona brać dzień wolnego. To nie jest dla ciebie utrudnienia?
Ginekolog prywatnie bierze 150 + koszt tabletek.
Albo np. Dojazd. Do innego miasta - czy dla ciebie nie jest utrudnieniem to, że nie możesz po prostu iść do lekarza, tylko dojezdzac 50 km?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
U mnie ginekolog (wiadomo, jeden, tylko w środy), nie zbadała mnie, bo jestem dziewicą, a nie przepisała antykoncepcji, bo mnie nie zbadała.

I miałam takie - to ja nie wiem, mam pierwszy raz strzelić sobie na YOLO, żeby mnie pani zbadała?

I tak brałam antykoncepcję przepisaną przez endokrynologa, ale to było w celach regulacji hormonów, chciałam mieć pewność i taką przepisaną przez ginekologa zanim rozpoczęłam współżycie. Ale ta kobieta tego nie wiedziała.

Do dziś jest dla mnie tajemnicą, że dziewicy nie można zbadać. Zwłaszcza, że byłam już wcześniej badana w dużo młodszym wieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 12:30   #4924
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No nie kończą się nagle, ale ginekolog przyjmuje u nas tylko we wtorek i czWartek o 7 do 14 (tak jak pisałam, przychodzi koło 9-10) i przyjmuje 10 pacjentek. Kiedyś np. Nie było rejestracji telefonicznej, więc ogonki się ustawiamy od 5:30. U mnie nie wypisuje tabsow na dłużej niż na 3 miechy, więc raz na 3 miesiące byłam zmuszona brać dzień wolnego. To nie jest dla ciebie utrudnienia?
Ginekolog prywatnie bierze 150 + koszt tabletek.
Albo np. Dojazd. Do innego miasta - czy dla ciebie nie jest utrudnieniem to, że nie możesz po prostu iść do lekarza, tylko dojezdzac 50 km?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
No było wyjaśnienie. Zamieszkaj w dużym mieście, zamawiaj przez internet a nie piszesz że jest problem. Sama go sobie stworzyłaś, bo mieszkasz w złym mieście. To takie proste.
Wszyscy przeprowadźmy się do Warszawy i będzie dobrze!

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Oczywiście że to jest utrudnienie, przecież sama to wyżej napisałam.
Po prostu to nie jets problem "Polki nie mają dostępu do antykoncepcji" tylko "Ludzie mieszkający na prowincji mają utrudniony dostęp do wielu usług i dóbr"
ewentualnie
"Polki mieszkające na prowincji mają utrudniony dostęp do ANTYKONCEPCJI HORMONALNEJ i AWARYJNEJ"

Fajnie się tak odnosić tylko do skrawka czyjejś wypowiedzi i ominąć to, na co nie ma kontrargumentu.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 12:48   #4925
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Szczerze pisząc nie wiem czy "2/3 Polek ma utrudniony dostęp do samodzielnego wyboru antykoncepcji i opieki ginekologicznej i okołoporodowej" brzmiałoby w jakikolwiek sposób lepiej. Jak dla mnie, wciąż do dupy i wciąż świadczy to o beznadziejności systemu w którym żyjemy.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 13:37   #4926
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Bardzo rzadkie przypadki? Skąd te dane? Rozumiem, że "no zdarzy się" w połączeniu z "o ciążę to większość musi się postarać" oznacza, że kobiecie dostęp bezproblemowy do tabletki 72h po nie jest niezbędny? Czy w jakim celu to zostało napisane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skuteczność prezerwatyw nie jest tajemnicą.

Wskaznik Pearla dla prezerwatyw wynosi 2-7.

Z drugiej strony dane dotyczące niepłodności. Około od 10 do 18 proc. populacji nie jest w stanie począć dziecka w ciągu 5 lat (!) współżycia bez zabezpieczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale co ma refundacja do dostępności? To są zupełnie inne tematy.
To tak jakby powiedzieć, że aspiryna jest niedostępna bo jest nierefundowana.

A prezerwatywa można kupić online, bez lateksu, smakowe, kolorowe, do wyboru do koloru.



Okej, a ile procent Polek mieszka na wsi, gdzie nie ma sklepu z prezerwatywami? Ile nie ma dostępu do internetu żeby zamówić gumki online? Ile procent Polek w wieku rozrodczym mieszkających na wsi nie ma samochodu i nie dojeżdża nigdy do pobliskiego miasta do sklepu lub do lekarza? Nie twierdzę, że nie ma takich osób, ale jaka to jest skala? Serio, te sześćdziesiąt kilka procent?

Bo nie wiem czy to prawda, ale właśnie czytam, że ponad 80 procent Polaków ma internet więc może robić zakupy przez internet.
Ponad 28 milionów samochodów w Polsce.

Poza tym mówienie, że prezerwatywy nic, tylko pękają, to też przekłamanie. Wskaźnik skuteczności jest wysoki (a i tak niższy, niż metoda objawowo-termiczna!), choć rzeczywiście nie tak wysoki jak tabletek (które za to mają skutki uboczne, których nie mają gumki).

Reasumując, uważam, że to typowe problemy ludzi pierwszego świata, bo osoby mieszkające na wsi mają po prostu UTRUDNIONY DOSTĘP DO WSZYSTKIEGO BO MIESZKAJĄ NA WSI. Robienie dramy, że mają słaby dostęp do antykoncepcji hormonalnej, serio? Mają też utrudniony dostęp do pracy w korporacjach, sushi barów, wege burgerów i mleka sojowego. Bo mieszkają na WSI.
Otóż to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Szczerze pisząc nie wiem czy "2/3 Polek ma utrudniony dostęp do samodzielnego wyboru antykoncepcji i opieki ginekologicznej i okołoporodowej" brzmiałoby w jakikolwiek sposób lepiej. Jak dla mnie, wciąż do dupy i wciąż świadczy to o beznadziejności systemu w którym żyjemy.
Opieki okoloporodowej serio? W kraju gdzie każdą ciążę prowadzi lekarz ginekolog i robi się masę badań, które budzą zdziwienie w mieszkaniach Europy Zach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 13:43   #4927
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Opieki okoloporodowej serio? W kraju gdzie każdą ciążę prowadzi lekarz ginekolog i robi się masę badań, które budzą zdziwienie w mieszkaniach Europy Zach?
Nie każdą. Każdą, w której kobieta zgłosi się do ginekologa.

Zresztą radośnie przypominam, że w podręcznikach w szkołach było jasno napisane, że ginekolog to nie dentysta, nie trzeba chodzić regularnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-08, 13:55   #4928
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Już nie róbcie z Polski ciemnogrodu
Nawet jesli ktos mieszka na zadupiu gdzie jeździ PKS raz na dzien to zawsze mozna sie wybrać wtedy do miasta i zrobic zapasy gum.

Rozumiem, ze ktos nie chce kupować online.


Ja zauważyłam, ze niektórzy to sa właśnie wygodni. Lekarz nie pasuje ale nie zmieni bo musi dojechać... bądź zapłacić.
Wiec łazi do tego którego nie lubi i narzeka.
Dziewczyny nawet w mieście tak robią.

Przecież nie wszyscy maja taka potrzeba chodzenia do ginekologa raz w miesiącu...
a wybranie sie do ginekologa na badanie a potem raz na 3 miesiące po tabletki to nie jakis problem z kosmosu. Tym bardziej, ze jedzie sie tylko po receptę.


Ginekolog jest droższy w tych dużych miastach. W małych prywatnie jest tańszy.

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale co ma refundacja do dostępności? To są zupełnie inne tematy.

To tak jakby powiedzieć, że aspiryna jest niedostępna bo jest nierefundowana.



A prezerwatywa można kupić online, bez lateksu, smakowe, kolorowe, do wyboru do koloru.







Okej, a ile procent Polek mieszka na wsi, gdzie nie ma sklepu z prezerwatywami? Ile nie ma dostępu do internetu żeby zamówić gumki online? Ile procent Polek w wieku rozrodczym mieszkających na wsi nie ma samochodu i nie dojeżdża nigdy do pobliskiego miasta do sklepu lub do lekarza? Nie twierdzę, że nie ma takich osób, ale jaka to jest skala? Serio, te sześćdziesiąt kilka procent?



Bo nie wiem czy to prawda, ale właśnie czytam, że ponad 80 procent Polaków ma internet więc może robić zakupy przez internet.

Ponad 28 milionów samochodów w Polsce.



Poza tym mówienie, że prezerwatywy nic, tylko pękają, to też przekłamanie. Wskaźnik skuteczności jest wysoki (a i tak niższy, niż metoda objawowo-termiczna!), choć rzeczywiście nie tak wysoki jak tabletek (które za to mają skutki uboczne, których nie mają gumki).



Reasumując, uważam, że to typowe problemy ludzi pierwszego świata, bo osoby mieszkające na wsi mają po prostu UTRUDNIONY DOSTĘP DO WSZYSTKIEGO BO MIESZKAJĄ NA WSI. Robienie dramy, że mają słaby dostęp do antykoncepcji hormonalnej, serio? Mają też utrudniony dostęp do pracy w korporacjach, sushi barów, wege burgerów i mleka sojowego. Bo mieszkają na WSI.


Zgadzam sie

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-01-08 o 13:53
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 13:59   #4929
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Zgadzam się że kobiety z małych miast i miasteczek mogą mieć utrudniony dostęp do opieki medycznej i wyboru formy antykoncepcji.
Ale prezerwatywy są wszędzie. Pękanie gumki i zachodzenie w ciążę.. no zdarzy się. Ale to bardzo rzadkie przypadki. Większość o ciążę to musi się postarać. Czasem w gabinecie lekarskim. Takie czasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prezerwatywy to nie jest nowoczesną antykoncepcja. Nowoczesne są implanty, spirale, ringi. Tego nie kupisz na stacji benzynowej. A jeżeli mieszkasz w małym mieście to możesz spotkać się z czymś takim jak klauzula sumienia u aptekarki w jedynej aptece w twoim miasteczku. To jest ta bariera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:00   #4930
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie każdą. Każdą, w której kobieta zgłosi się do ginekologa.

Zresztą radośnie przypominam, że w podręcznikach w szkołach było jasno napisane, że ginekolog to nie dentysta, nie trzeba chodzić regularnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
praktycznie zgłasza się każda,
bo bez zaświadczenia o wizytach nie dostaje się tysiąca złotych po porodzie
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:05   #4931
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale co ma refundacja do dostępności? To są zupełnie inne tematy.
To tak jakby powiedzieć, że aspiryna jest niedostępna bo jest nierefundowana.

A prezerwatywa można kupić online, bez lateksu, smakowe, kolorowe, do wyboru do koloru.



Okej, a ile procent Polek mieszka na wsi, gdzie nie ma sklepu z prezerwatywami? Ile nie ma dostępu do internetu żeby zamówić gumki online? Ile procent Polek w wieku rozrodczym mieszkających na wsi nie ma samochodu i nie dojeżdża nigdy do pobliskiego miasta do sklepu lub do lekarza? Nie twierdzę, że nie ma takich osób, ale jaka to jest skala? Serio, te sześćdziesiąt kilka procent?

Bo nie wiem czy to prawda, ale właśnie czytam, że ponad 80 procent Polaków ma internet więc może robić zakupy przez internet.
Ponad 28 milionów samochodów w Polsce.

Poza tym mówienie, że prezerwatywy nic, tylko pękają, to też przekłamanie. Wskaźnik skuteczności jest wysoki (a i tak niższy, niż metoda objawowo-termiczna!), choć rzeczywiście nie tak wysoki jak tabletek (które za to mają skutki uboczne, których nie mają gumki).

Reasumując, uważam, że to typowe problemy ludzi pierwszego świata, bo osoby mieszkające na wsi mają po prostu UTRUDNIONY DOSTĘP DO WSZYSTKIEGO BO MIESZKAJĄ NA WSI. Robienie dramy, że mają słaby dostęp do antykoncepcji hormonalnej, serio? Mają też utrudniony dostęp do pracy w korporacjach, sushi barów, wege burgerów i mleka sojowego. Bo mieszkają na WSI.
Pamiętaj również o tym , że kobiety padają ofiarami przemocy seksualnej, również że strony mężów. Nie sądzę, że taki mąż-gwałciciel będzie chętnie zakładał prezerwatywę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

I jeszcze jedno- nowoczesną antykoncepcja nie jest tania = Nie jest latwo dostepna dla wszystkich kobiet, które jej potrzebują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-08, 14:07   #4932
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mamy najgorszy w Europie dostęp do antykoncepcji. W ubiegłym roku po nowoczesne środki zapobiegania ciąży mogło sięgnąć ok. 32 proc. kobiet. Czyli ok. 68 proc. musi radzić sobie w inny, mniej komfortowy sposób. To najniższy wynik spośród 46 badanych państw Starego Kontynentu.


https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...C7O-wQObcijmrk

Nic nowego, ale tak dla przypomnienia wrzucam.
Alez tymi danymi się manipuluje. Przyklad:
W☠tym samym roku przeprowadzono tylko jeden zabieg w☠przypadku ciąży powstałej w☠wyniku czynu zabronionego, mimo że liczba wszczętych postępowań dotyczących przestępstw seksualnych wynosi ponad 5 tys.

Ok, super, nie ma jak zestawić liczbę terminacji z liczbą wszczetych postępowań dot. przestępstw seksualnych (dodatkowo jest to dosc szerokie pojecie). To miałoby sens gdyby zestawić liczbę terminacji ciąż powstałych z powodu przestępstwa seksualnego z liczbą ciąż z przestępstw seksualnych albo liczbą ciąż z przestępstw, w przypadku których kobiety starały się o terminację.
I żeby nie było, uważam ze dostęp do legalnej terminacji jest utrudniony. Tylko po co ta manipulacja danymi? To da się udowodnić bez takich wybiegów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:08   #4933
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Prezerwatywy to nie jest nowoczesną antykoncepcja. Nowoczesne są implanty, spirale, ringi. Tego nie kupisz na stacji benzynowej. A jeżeli mieszkasz w małym mieście to możesz spotkać się z czymś takim jak klauzula sumienia u aptekarki w jedynej aptece w twoim miasteczku. To jest ta bariera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
w 20 tys. Kłobucku aptek jest 11 https://webiko.pl/klobuck/miejsca/apteki
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:08   #4934
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Napisałam wyżej że antykoncepcja awaryjna to co innego ale twierdzenie że Polki nie mają dostępu do antykoncepcji dlatego że mają utrudniony dostęp do antykoncepcji awaryjnej jest zwykłym przekłamaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Otóż to. Tam chyba chodzi tylko o antykoncepcję awaryjną. Do tej, wierzę, że dostęp jest utrudniony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:13   #4935
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Prezerwatywy to nie jest nowoczesną antykoncepcja. Nowoczesne są implanty, spirale, ringi. Tego nie kupisz na stacji benzynowej. A jeżeli mieszkasz w małym mieście to możesz spotkać się z czymś takim jak klauzula sumienia u aptekarki w jedynej aptece w twoim miasteczku. To jest ta bariera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No w mieście tez nie kupisz na stacji tabletek anty... i tez sa czasami problemy.

Nie tylko w małych miasteczkach. Mi raz pani doktor odmówiła wypisania recepty bo jestem młoda (zaznaczę, ze byłam pełnoletnia)...



Antykoncepcja wieloletnia tez kosztuje trochę. Nie każdego nawet w mieście stać na taki wydatek. Wiec to nie jest problem wsi.

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-01-08 o 14:24
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:16   #4936
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Alez tymi danymi się manipuluje. Przyklad:
W☠tym samym roku przeprowadzono tylko jeden zabieg w☠przypadku ciąży powstałej w☠wyniku czynu zabronionego, mimo że liczba wszczętych postępowań dotyczących przestępstw seksualnych wynosi ponad 5 tys.

Ok, super, nie ma jak zestawić liczbę terminacji z liczbą wszczetych postępowań dot. przestępstw seksualnych (dodatkowo jest to dosc szerokie pojecie). To miałoby sens gdyby zestawić liczbę terminacji ciąż powstałych z powodu przestępstwa seksualnego z liczbą ciąż z przestępstw seksualnych albo liczbą ciąż z przestępstw, w przypadku których kobiety starały się o terminację.
I żeby nie było, uważam ze dostęp do legalnej terminacji jest utrudniony. Tylko po co ta manipulacja danymi? To da się udowodnić bez takich wybiegów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wierzysz w dane na temat przemocy seksualnej? Zdajesz sobie sprawę, że wiele kobiet się nie chwali gwałtem ze wstydu albo nie uważa za owy, jeśli gwałcicielem jest mąż. Jakbym została zgwałcona i zaszłabym w ciążę to też miałabym ciężką rozkminę czy oskarżyć gwałciciela czy zrobić po cichu aborcje, żeby mi jej nie utrudniali w tym chorym kraju.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:23   #4937
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87484498]Wierzysz w dane na temat przemocy seksualnej? Zdajesz sobie sprawę, że wiele kobiet się nie chwali gwałtem ze wstydu albo nie uważa za owy, jeśli gwałcicielem jest mąż. Jakbym została zgwałcona i zaszłabym w ciążę to też miałabym ciężką rozkminę czy oskarżyć gwałciciela czy zrobić po cichu aborcje, żeby mi jej nie utrudniali w tym chorym kraju.[/QUOTE]Jasne, zgadzam się że wszystkim, ale to wciąż nie usprawiedliwia manipulacji danymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:48   #4938
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie każdą. Każdą, w której kobieta zgłosi się do ginekologa.

Zresztą radośnie przypominam, że w podręcznikach w szkołach było jasno napisane, że ginekolog to nie dentysta, nie trzeba chodzić regularnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ile ciazy nie jest zgłaszanych?
Ja nie wiem ale stawiam że to max kilka procent.[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87484446]praktycznie zgłasza się każda,
bo bez zaświadczenia o wizytach nie dostaje się tysiąca złotych po porodzie[/QUOTE]No dokładnie.[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87484491]No w mieście tez nie kupisz na stacji tabletek anty... i tez sa czasami problemy.

Nie tylko w małych miasteczkach. Mi raz pani doktor odmówiła wypisania recepty bo jestem młoda (zaznaczę, ze byłam pełnoletnia)...



Antykoncepcja wieloletnia tez kosztuje trochę. Nie każdego nawet w mieście stać na taki wydatek. Wiec to nie jest problem wsi.[/QUOTE]No dobra ale czy wysoka cena samochodu sprawia że Polacy mają utrudniony dostęp do samochodów? Tabletki często wychodzą miesięcznie taniej niż prezerwatywy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

W Polsce mamy ok 2600 osób na aptekę.
Średnia unijna to ponad 4000.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:58   #4939
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87484408]Już nie róbcie z Polski ciemnogrodu
Nawet jesli ktos mieszka na zadupiu gdzie jeździ PKS raz na dzien to zawsze mozna sie wybrać wtedy do miasta i zrobic zapasy gum.

Rozumiem, ze ktos nie chce kupować online.


Ja zauważyłam, ze niektórzy to sa właśnie wygodni. Lekarz nie pasuje ale nie zmieni bo musi dojechać... bądź zapłacić.
Wiec łazi do tego którego nie lubi i narzeka.
Dziewczyny nawet w mieście tak robią.

Przecież nie wszyscy maja taka potrzeba chodzenia do ginekologa raz w miesiącu...
a wybranie sie do ginekologa na badanie a potem raz na 3 miesiące po tabletki to nie jakis problem z kosmosu. Tym bardziej, ze jedzie sie tylko po receptę.


Ginekolog jest droższy w tych dużych miastach. W małych prywatnie jest tańszy.

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------





Zgadzam sie [/QUOTE]W moim miasteczku 11 tys place za ginekologa 150 zł - tyle samo, ile moja siostra w Katowicach

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-08, 14:58   #4940
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
A ile ciazy nie jest zgłaszanych?
Ja nie wiem ale stawiam że to max kilka procent.No dokładnie.No dobra ale czy wysoka cena samochodu sprawia że Polacy mają utrudniony dostęp do samochodów? Tabletki często wychodzą miesięcznie taniej niż prezerwatywy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

W Polsce mamy ok 2600 osób na aptekę.
Średnia unijna to ponad 4000.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Oczywiście, ze nie. Jak ktos chce to kupi. I tyle.

Moje kolezanki ze wsi jeździły do miasta bez problemu.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 15:11   #4941
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87484498]Wierzysz w dane na temat przemocy seksualnej? Zdajesz sobie sprawę, że wiele kobiet się nie chwali gwałtem ze wstydu albo nie uważa za owy, jeśli gwałcicielem jest mąż. Jakbym została zgwałcona i zaszłabym w ciążę to też miałabym ciężką rozkminę czy oskarżyć gwałciciela czy zrobić po cichu aborcje, żeby mi jej nie utrudniali w tym chorym kraju.[/QUOTE]Ja bym nie miała dylematu, tylko bym po cichu usunęła.

Zgadzam się, że dane bardzo luźno powiązane. Lepiej by było to zestawić z liczbą ciąż z gwałtu. Tylko skąd wziąć takie dane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 15:11   #4942
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość

Opieki okoloporodowej serio? W kraju gdzie każdą ciążę prowadzi lekarz ginekolog i robi się masę badań, które budzą zdziwienie w mieszkaniach Europy Zach?
Serio. Lekarze olewający badania prenatalne, brak dostępności do tychże na miejscu, problemy z przestrzeganiem praw pacjenta to nie są bajki, tylko rzeczywistość wielu kobiet.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 15:33   #4943
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Serio. Lekarze olewający badania prenatalne, brak dostępności do tychże na miejscu, problemy z przestrzeganiem praw pacjenta to nie są bajki, tylko rzeczywistość wielu kobiet.
usg prenatalne to 200-250 zł
papp-a 100 zł




fryzjer, koloryzacja 80-150 http://www.ustrzyki.akademiagabriel.pl/
Ustrzyki Dolne
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 15:39   #4944
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Serio. Lekarze olewający badania prenatalne, brak dostępności do tychże na miejscu, problemy z przestrzeganiem praw pacjenta to nie są bajki, tylko rzeczywistość wielu kobiet.
To są nic nie mówiące ogolniki.

Ja bym chciała żeby w całej opiece medycznej były standardy takie jak w tej okoloporodowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 15:45   #4945
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Serio. Lekarze olewający badania prenatalne, brak dostępności do tychże na miejscu, problemy z przestrzeganiem praw pacjenta to nie są bajki, tylko rzeczywistość wielu kobiet.
Konkret proszę. Właśnie sprawdziłem czy rzeczywiście nie ma się dostępu do zaawansowanego sprzętu i badań dla kobiet w ciąży na dobrze mi znanym totalnym wiejskim zadupiu. Bo po prostu nie wiedziałem.
No i jest dostęp. Jest także specjalista. Wszystko w internatach można zweryfikować. Także są bdb opinie liczone w setkach.

Prosze zatem, podaj gdzie w promieniu 30-40 km nie ma się dostępu do badań o których choćby ktoś wyżej napisał.

Niestety, ale na wsi gdzie nie ma nawet wiejskiego ośrodka zdrowia to i na tym szumnym Zachodzie tak różowo nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 15:46   #4946
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87484702]usg prenatalne to 200-250 zł
papp-a 100 zł[/QUOTE]
Ja płaciłam 450 za komplet Pappa+usg i musiałam dojechać 150km. Drugie i trzecie usg po 3 stówy.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
To są nic nie mówiące ogolniki.
Oczywiście, dla każdego kto się z tym nie spotkał i nie czyta na ten temat to będą ogólniki.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 16:27   #4947
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ja płaciłam 450 za komplet Pappa+usg i musiałam dojechać 150km. Drugie i trzecie usg po 3 stówy.

Oczywiście, dla każdego kto się z tym nie spotkał i nie czyta na ten temat to będą ogólniki.
2d czy 3d ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 16:43   #4948
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

kilka lat temu w Wawie miałam pilną potrzebę wykupienia tabletki po i gdyby nie jakaś stronka www z listą lekarzy wystawiających recepty oraz aptek sprzedających te tabletki, to bym musiała udać się w niezłą wycieczkę objazdową po stolicy. tak że tyle mam do powiedzenia o dostępności antykoncepcji awaryjnej w Warszawie.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 16:51   #4949
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87484865]2d czy 3d ?[/QUOTE]
Pierwsze było 2D, kolejne 3D

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
tak że tyle mam do powiedzenia o dostępności antykoncepcji awaryjnej w Warszawie.
Normalka niestety. Ale już zostało w tym wątku ustalone, że włączanie antykoncepcji awaryjnej do tematu antykoncepcji to manipulowanie danymi.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 10:24   #4950
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy oglądanie nagości to grzech?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Tylko problem tkwi w tym, że ludzie nie są zero-jedynkowi i jeśli będą mieć wybór działania we własnym interesie stojącym w sprzeczności do interesu innych, to wybiorą raczej pierwszą opcję.
A dlaczego mieliby wybrać drugą?

Cytat:
Napisane przez AleKosmos Pokaż wiadomość
Ja zresztą odniosłam się bardziej do relatywizmu moralnego. O tym, że ludzie każde zło potrafią sobie przetłumaczyć na dobro, świadczy chociażby popularność aborcji na życzenie.
Ale to, że aborcja jest zła, to także jest kwestia twoich poglądów, a nie faktów. Jeśli ktoś nie wierzy, że życie ludzkie jest święte, to jak go przekonasz, że się myli?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.