Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-21, 23:33   #1
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537

Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?


Hej dziewczyny!
Jestem w trakcie studiów (język orientalny). Poza tym językiem którego się uczę, umiem też angielski i francuski na b1/b2 i wciąż je szlifuję. Dodatkowo zaczęłam uczyć się niemieckiego.
Za rok kończę licencjat, i od jakiegoś czasu nachodzi mnie myśl, że nie chcę do końca życia siedzieć w markecie czy na magazynie w pracy. Pracę z językiem którego się uczę niby można znaleźć, ale ja w to za bardzo nie wierzę. Pewnie jakbym się nieźle naszukała, to bym znalazła, a do tego życia może mi nie starczyć ;p Tak czy inaczej, myślałam o opcji zapasowej. Znalazłam szkołę policealną, gdzie jest informatyka 2 lata. W dodatku bezpłatna, więc wiele nie stracę poza czasem. No i tak myślę, czy jest sens iść na informatykę do szkoły policealnej? Na maturze nie zdawałam żadnych ścisłych przedmiotów (poza wymaganą matmą), ale wychodzę z założenia że można wszystkiego się nauczyć, jak się chce.
Tylko pytanie, czy gdyby okazało się że zostałabym tym 'technikiem informatykiem', to czy miałabym jakiekolwiek szanse na rynku pracy z inżynierami lub magistrami informatyki z polibudy?
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 11:42   #2
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

A co chcesz robić po tym technikum?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 12:07   #3
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
A co chcesz robić po tym technikum?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Na różnych portalach pracowych aż roi się od ofert pracy dla informatyków, więc myślałam pracować jako ktoś taki. Na razie nie mam bladego pojęcia na ten temat ;p
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 12:10   #4
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Widać, ze nie masz bladego pojecia
Nie pchają się na coś, co cię nie interesuje - a jedynie jest dużo ofert pracy, bo nie osiągniesz nic.
Ja jestem programista, nie mam żadnego wykształcenia w tym kierunku - ale to moja pasja

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 12:20   #5
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jestem w trakcie studiów (język orientalny). Poza tym językiem którego się uczę, umiem też angielski i francuski na b1/b2 i wciąż je szlifuję. Dodatkowo zaczęłam uczyć się niemieckiego.
Za rok kończę licencjat, i od jakiegoś czasu nachodzi mnie myśl, że nie chcę do końca życia siedzieć w markecie czy na magazynie w pracy. Pracę z językiem którego się uczę niby można znaleźć, ale ja w to za bardzo nie wierzę. Pewnie jakbym się nieźle naszukała, to bym znalazła, a do tego życia może mi nie starczyć ;p Tak czy inaczej, myślałam o opcji zapasowej. Znalazłam szkołę policealną, gdzie jest informatyka 2 lata. W dodatku bezpłatna, więc wiele nie stracę poza czasem. No i tak myślę, czy jest sens iść na informatykę do szkoły policealnej? Na maturze nie zdawałam żadnych ścisłych przedmiotów (poza wymaganą matmą), ale wychodzę z założenia że można wszystkiego się nauczyć, jak się chce.
Tylko pytanie, czy gdyby okazało się że zostałabym tym 'technikiem informatykiem', to czy miałabym jakiekolwiek szanse na rynku pracy z inżynierami lub magistrami informatyki z polibudy?
Mój TŻ jest technikiem informatykiem. Szczerze mówiąc ma lepszą pracę niż jego koledzy, którzy poszli na studia.

Zastanawiałaś się jaką dziedziną informatyki chciałabyś się zajmować? Myślę, że informatyka to bardzo dobry kierunek. Nawet jeśli coś nie wyjdzie zawsze będziesz miała jakieś pojęcie na ten temat. Mam koleżankę, która pracuje w sklepie internetowym. Jest po szkole policealnej i zajmuje się głównie stroną internetową sklepu.

Co do pracy po licencjacie moim zdaniem warto wziąć pod uwagę oferty pracy w mieście, w którym mieszkamy. Podam przykład ,np. w moich rodzinnych stronach jest ogromne zapotrzebowanie na mechaników, magazynierów, fryzjerów i kasjerki.

Poprzeglądaj oferty pracy w swoich rodzinnych stronach, a do policealnej możesz się zawsze zapisać. Jak Ci się nie spodoba najwyżej zrezygnujesz. Pytanie czy będziesz miała czas pogodzić dwie szkoły?
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 12:31   #6
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Jeżeli miałabym iść do tej policealnej na technika informatyka, to poszłabym najwyżej za rok, bo teraz wyjeżdżam na erasmusa ;p Więc wtedy byłabym na magisterce z obecnego kierunku (o ile pójdę w ogóle). A na magisterce jest już dużo mniej zajęć.
Więc do tej pory będę miała czas czegoś się dowiedzieć na ten temat, żeby wiedzieć w co dokładnie iść.
Mieszkam w dużym mieście, więc u mnie jest zapotrzebowanie na prawie wszystko, tylko że aktualnie pracuję jako kasjerka i nie dziękuję za takie coś.
A gdybym chciała pracować z językami, to prawdopodobnie musiałabym pracować np. z klientami, a ja nie jestem szczególnie komunikatywną osobą. A od informatyka raczej nie wymaga się przebojowości. Dodatkowo wiem, jak klienci mogą uprzykrzyć życie, a ja nie jestem osobą z podejściem do klienta. Jeżeli klient ma do mnie pretensje o coś co nie jest moim błędem, to najczęściej go opieprzam (tak wiem, mało profesjonalnie).
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 14:36   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Hmm, ale to faktycznie najpierw musisz zobaczyć z czym to się je, bo na razie to jest: "Pójdę na informatyka, żeby nie wiem co robić"
Może faktycznie Ci się to opłaci, polubisz taką pracę. Ale musisz zrobić lepsze rozeznanie

Mój TŻ jest informatykiem po studiach, ostatnio rozglądał się za nową pracą, aplikował w kilka miejsc gdzie kogoś szukali i dopiero na rozmowie wyszło, że chcą kogoś ze znajomością takich i takich rzeczy, kto przepracował tyle i tyle w takim i takim systemie, poznał też taki i taki program. Nie jest tak: "O, informatyk? Biorę"
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-22, 18:51   #8
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Widać, ze nie masz bladego pojecia
Nie pchają się na coś, co cię nie interesuje - a jedynie jest dużo ofert pracy, bo nie osiągniesz nic.
Ja jestem programista, nie mam żadnego wykształcenia w tym kierunku - ale to moja pasja

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Jak szłam na obecne studia, to o języku którego się obecnie uczę też nic nie wiedziałam ;p Nie znałam nawet alfabetu, ani nie wiedziałam, że pisze się od prawej do lewej.
No i dowiedziałam się wszystkiego na studiach, i teraz idzie mi całkiem dobrze.
Btw. jak w gimnazjum miałam wstęp do HTML, to mi się to podobało, ale szybko się dowiedziałam że na studiach z informatyki trzeba być dobrym z matmy, a dla mnie to niestety czarna magia, więc odpuściłam. No i jak patrzyłam, to rzeczywiście na planie zajęć na studiach informatycznych jest jakaś 'matematyka dyskretna' czy 'analiza matematyczna dla informatyków' o.O No ale na planie zajęć w szkole policealnej są już tylko przedmioty stricte informatyczne. W razie czego zawsze mogłabym zrezygnować, gdybym stwierdziła że to nie na moje siły ;p
Btw, SofiaPrunikos mogłabyś podesłać jakieś materiały, tytuły książek, strony czy coś, z których się uczyłaś? Lub gdzie mogłabym zacząć?
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 19:21   #9
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Jak szłam na obecne studia, to o języku którego się obecnie uczę też nic nie wiedziałam ;p Nie znałam nawet alfabetu, ani nie wiedziałam, że pisze się od prawej do lewej.
No i dowiedziałam się wszystkiego na studiach, i teraz idzie mi całkiem dobrze.
Btw. jak w gimnazjum miałam wstęp do HTML, to mi się to podobało, ale szybko się dowiedziałam że na studiach z informatyki trzeba być dobrym z matmy, a dla mnie to niestety czarna magia, więc odpuściłam. No i jak patrzyłam, to rzeczywiście na planie zajęć na studiach informatycznych jest jakaś 'matematyka dyskretna' czy 'analiza matematyczna dla informatyków' o.O No ale na planie zajęć w szkole policealnej są już tylko przedmioty stricte informatyczne. W razie czego zawsze mogłabym zrezygnować, gdybym stwierdziła że to nie na moje siły ;p
Btw, SofiaPrunikos mogłabyś podesłać jakieś materiały, tytuły książek, strony czy coś, z których się uczyłaś? Lub gdzie mogłabym zacząć?
A czego chcesz się uczyć i kim chcesz zostać?
http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.ph...=Strona_główna
Tu masz wykłady z informatyki - podstawa dla kogoś, kto chce pracować w branży IT.

Ps. Ach i jeszcze mogę odpowiedzieć - ja z klientem mam do czynienia codziennie jednym, bo jednym, ale codziennie.

Edytowane przez SofiaPrunikos
Czas edycji: 2016-07-22 o 19:23
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 19:38   #10
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
A czego chcesz się uczyć i kim chcesz zostać?
http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.ph...=Strona_główna
Tu masz wykłady z informatyki - podstawa dla kogoś, kto chce pracować w branży IT.

Ps. Ach i jeszcze mogę odpowiedzieć - ja z klientem mam do czynienia codziennie jednym, bo jednym, ale codziennie.
Dzięki za stronkę Jeszcze nie wiem co chcę robić dokładnie, właśnie dlatego potrzebuję jakiegoś kompedium wiedzy o informatyce (o ile coś takiego istnieje), żeby poczytać o każdej dziedzinie co nieco i zobaczyć co by mi odpowiadało ;p
Btw. inaczej jest jeśli masz do czynienia z jednym klientem, którego znasz, a inaczej z jakim randomowym, który może okazać się stereotypowym Januszem ;p
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 14:18   #11
CiotkaSamoDobro
Catessi matka kotów
 
Avatar CiotkaSamoDobro
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 105
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Ja byłam rok w takiej szkole (Pruszków, sieć szkół na "ż"), ale niestety okazało się, że:

1. Nie ma komputerów, które można rozkładać i składać, ewentualnie jakieś trupy, takie jakich już się nie używa

2. Wykładowcy (nie licząc dwóch) byli o kant pupy rozbić, dyktowali formułki i tyle.

3. Przekładali nam zajęcia notorycznie, przez co niestety opuszczałam lekcje.

Ostatecznie po odejściu jedynego naprawdę fantastycznego nauczyciela w tej szkole ja również się wypisałam.



Jednak, jeżeli szkoła do której masz zamiar się wybrać podchodzi do tematu poważnie, to warto rozważyć ten kierunek. Na techniku obecnie uczysz się:
- składania komputera od podstaw, wymiany części, wgrywania oprogramowania itp.
- administrowania bazami danych
- programowania

Do każdej z tych części jest egzamin potwierdzający kwalifikacje. Mi podobała się ta pierwsza część i chętnie bym sobie jeszcze pogrzebała w kablach, ale jak już mówiłam nie było na czym pracować
CiotkaSamoDobro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 14:31   #12
16184d9cda3dc635ef8643ffabb5c91037618a00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 91
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

...

Edytowane przez 16184d9cda3dc635ef8643ffabb5c91037618a00
Czas edycji: 2017-05-05 o 18:42
16184d9cda3dc635ef8643ffabb5c91037618a00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 15:17   #13
Kerka
Zadomowienie
 
Avatar Kerka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 492
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jestem w trakcie studiów (język orientalny). Poza tym językiem którego się uczę, umiem też angielski i francuski na b1/b2 i wciąż je szlifuję. Dodatkowo zaczęłam uczyć się niemieckiego.
Za rok kończę licencjat, i od jakiegoś czasu nachodzi mnie myśl, że nie chcę do końca życia siedzieć w markecie czy na magazynie w pracy. Pracę z językiem którego się uczę niby można znaleźć, ale ja w to za bardzo nie wierzę. Pewnie jakbym się nieźle naszukała, to bym znalazła, a do tego życia może mi nie starczyć ;p Tak czy inaczej, myślałam o opcji zapasowej. Znalazłam szkołę policealną, gdzie jest informatyka 2 lata. W dodatku bezpłatna, więc wiele nie stracę poza czasem. No i tak myślę, czy jest sens iść na informatykę do szkoły policealnej? Na maturze nie zdawałam żadnych ścisłych przedmiotów (poza wymaganą matmą), ale wychodzę z założenia że można wszystkiego się nauczyć, jak się chce.
Tylko pytanie, czy gdyby okazało się że zostałabym tym 'technikiem informatykiem', to czy miałabym jakiekolwiek szanse na rynku pracy z inżynierami lub magistrami informatyki z polibudy?
Informatyka tzn? co Cie interesuje? Programowanie, tworzenie stron czy moze praca w serwisie ? Najbardziej dochodowe są dwie pierwsze dziedziny, ale nie licz ze ktoś na dzien dobry zaproponuje Ci 5 tys Duzo nauki przed Toba.
W internecie znajdziesz podstawową wiedzę, jest dużo tutoriali na temat programowania, możesz tez spróbowac stworzyc własna stronę internetowa. Przez 2 lata rozwiniesz się sama lepiej niż w szkole policealnej która pewnie da tylko namiastkę wiedzy.
w tej dziedzinie liczys ie głownie praktyka i własne umiejetnosci
Kerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 15:03   #14
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Wiecie, tak naprawdę się nie zastanawiałam nad tym co mnie w tym interesuje. W zasadzie nic, tylko nie chcę do końca życia pracować w markecie, a w większości przypadków tylko po kierunkach technicznych jest jakaś przyszłość.
Jak zaczęłam czytać o jakichś algorytmach to w ogóle, nie wiem o co chodzi, i chyba podziękuję xd
Wpadłam na pomysł na swoj bizes, więc mam nadzieję że wypali, i nie będę musiała myśleć już nad przyszłością, bo możliwe że to da mi wystarczający zarobek.
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 16:06   #15
kasienka_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 30
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Idź na coś co ci odpowiada. Ja jestem na techniku usług kosmetycznych w blue education i jak się zapisywałam z tego, co zaobserwowałam jest bardzo dużo różnych kierunków do wyboru także może coś innego ci się spodoba zamiast informatyka.

Pozdrawiam
kasienka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 13:13   #16
Vickaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 25
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jestem w trakcie studiów (język orientalny). Poza tym językiem którego się uczę, umiem też angielski i francuski na b1/b2 i wciąż je szlifuję. Dodatkowo zaczęłam uczyć się niemieckiego.
Za rok kończę licencjat, i od jakiegoś czasu nachodzi mnie myśl, że nie chcę do końca życia siedzieć w markecie czy na magazynie w pracy. Pracę z językiem którego się uczę niby można znaleźć, ale ja w to za bardzo nie wierzę. Pewnie jakbym się nieźle naszukała, to bym znalazła, a do tego życia może mi nie starczyć ;p Tak czy inaczej, myślałam o opcji zapasowej. Znalazłam szkołę policealną, gdzie jest informatyka 2 lata. W dodatku bezpłatna, więc wiele nie stracę poza czasem. No i tak myślę, czy jest sens iść na informatykę do szkoły policealnej? Na maturze nie zdawałam żadnych ścisłych przedmiotów (poza wymaganą matmą), ale wychodzę z założenia że można wszystkiego się nauczyć, jak się chce.
Tylko pytanie, czy gdyby okazało się że zostałabym tym 'technikiem informatykiem', to czy miałabym jakiekolwiek szanse na rynku pracy z inżynierami lub magistrami informatyki z polibudy?

Naprawdę myślisz, że znajomość języków nic nie znaczy? Jest pełno firm, które potrzebują osób znających języki, a Ty po prostu nie znasz rynku.
Vickaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 20:26   #17
Folgia
Rozeznanie
 
Avatar Folgia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 849
Dot.: Czy warto iść na informatykę do szkoły policealnej?

Skoro nie pasjonujesz się tym i nie masz o tym bladego pojęcia, to nie popełniaj tego samego błędu, co ja. Poszłam na informatyka, bo dużo ofert pracy, bo niezła kasa, bo to fajnie, etc. Skończyło się na tym, że mimo moich szczerych chęci nie mogłam podołać i przeskakiwałam z roku na rok z zawodowymi, chyba zdawałam jedynie na dobroć nauczyciela. I nie jestem jakimś tłumokiem, bo z przedmiotów ogólnych miałam dobrą średnią. Po prostu zawodowe mi nie podchodziły, ten kierunek mi nie podchodził. A teraz wychodzi na to, że zamiast informatykiem, prawdopodobnie zostanę psychologiem, bo za rok na takowe studia się wybieram
__________________
Życie jest zbyt krótkie, by martwić się, co inni o Tobie powiedzą. Po prostu rób to co kochasz, baw się dobrze i daj ludziom kolejny temat do rozmów.
Folgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-14 20:26:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.