jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-04, 09:27   #1
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454

jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie


przejrzałam forum i KWC ale wciąż nie wiem co byłoby dla mnie najlepsze..więc proszę tu o radę..

mam cerę bardzo trudną..bo jest zarówno mieszana (drobne wypryski..świeci się na policzkach)..jak i niestety bardzo sucha..do tego paskudne pory (na nosie i policzkach)i jak by tego było mało wrażliwa i jakieś naczynka brzydkie też są

sprawa złożona ale w tej chwili interesuje mnie jaki podkład i puder byłby najlepszy..
oczywiście każdy musi na sobie wypróbować kosmetyk..ale jeżeli u kogoś się sprawdził to zawsze większa sznsa ze nie kupię zupełnego bubla

po zastanowieniu wydaje mi się że podkład powinien spełnić kilka warunków:
- nie zatykać porów..ale móglby je ładnie maskować..
- chociaż lekko matowić..
- ładnie się rozprowadzać (żeby nie było żadnych smug)
- jednocześnie nie powinien wysuszać ..a nawet lekko nawilżać (najlepiej gdyby normalizował to co się świeci a nawilżał partie suche
- ważne żeby był filtr UV
- no i żeby był dość trwały

ostatnio nabyłam Rimmel matujący i nie jestem zadowolona..na nosku jakoś się wałkuje(a może wysusza)..pory są jeszcze bardziej widoczne

cena nie jest obojętna..ale może jest jakieś cudo tak do 60 zł? ja sama już po prostu nie wiem na co się zdecydować..
do tego chętnie kupiłabym jakiś puder..matujący (a może antybakteryjny) do cery wrażliwej (może z filtrem UV)..
no i jakiś dobry korektor (mam Viperę dwukolorową i wygląda fatalnie)

będę naprawdę wdzięczna za wszelkie propozycje dobrego zestawu matującego do trudnej cery..który nie zaszkodzi a będzie ładnie wyglądał
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 10:04   #2
adhara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 41
Re: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

jakbym widziała moją skórę, jeśli mogę przyłanczam się.

sama mam obecnie l'oreal ideal balance, ale niestety nie polecam - pory, zmarszczki i suche partie bardzo widoczne.
adhara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 10:07   #3
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

A może udało by ci się gdzieś wypróbować podkład Maxa Factora Colour Adapt - wydaje się, że mógłby pasować do twoich potrzeb. Z droższych dobry mógłby być Adaptive Lancoma no ale to już spory wydatek.

Link do KW: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5793

Pozdrawiam
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 10:40   #4
britter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 5
Re: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

polecam Ci podkład Revlona Lite Color Stay - jest doskonały... umiejętnie rozłożony jest niewidoczny, bardzo wydajny... aby dobrać odpowiedni odcień nakładaj tester na linie kości rzuchwy i szyji (poniżej ucha
pamiętaj że aby wygladać świeżo i młodo powinnaś wybrać o ton jaśniejszy od karnacji lub ewentualnie taki który nie odcina się od kolorytu cery
ponadto ważna jest technika nakładania... w tym przypadku najlepiej sprawdza się szybkie rozpracowanie podkładu w dloniach i nałożenie go jak zwykłego kremu pamiętając o wszystkich zasadach nakładania kosmetyków na twarz (nie nakładaj tego podkładu punktowo - tragedia widać pory) Jeżeli zastosujesz się do moich rad nie będziesz żałowała. Ponadto jeżeli masz cerę mieszaną (ja taką mam również ale nie mam z nią specjalnych problemów, koleżanki raczej mówią mi że mam piękną i zadbana cerę) polecam częste peelingi - ja uzywam od lat z Avonu niebieskiego peelingu (niezłuszczony naskórek może byc również przyczyną nieefektownie wyglądajacego podkładu - chociaż Revlon nie ma takich wymagań i swietnie sobie radzi z tym. Stosuj maseczki, maseczki i jeszcze raz maseczki... nie da rady inaczej, chcesz być piękna musisz nad tym popracować... nie trzeba zaraz wydawać masakrycznej kasy... są świetne maseczki herbapolu za ok 10 zł, z glinki zółtej lub zielonej z Argila ok 20 zł (mozesz nawet myć tym twarz),
efekt gwarantowany kolezanki bedą Ci zazdrościć... Jeżeli używasz toniku polecam Ci doskonały z rumiankowy chyba Ziaji w żółtym lub pomarańczowym opakowaniu. A ostatnio odkryłam firmę polską IWOSTON cenowo doskonała a jakościowo perfekcyjna Kosmetyki tej firmy porównywane są z La roche a są 3-4 razy tańsze. Ja Uzywam zelu do mycia twarzy i kremu do cery tradzikowej... kremu uzywam już dość długo ale jak na ta pogodę (u mnie zima w pełni) po jakimś czasie skóra jest za sucha i przed wyjściem do pracy nakładam jeszcze krem mocno nawilżający lub wręcz lekko tłusty, potem dopiero cudowny podkład i wygladam jak lalka. Pozdrawiam Sorki jeżeli piszę chaotycznie ale troszkę się śpieszyłam
britter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 11:40   #5
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

ach właśnie mógłby i również pasować Revlon Colourstay Natural- jest całkiem niezły.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 12:03   #6
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

po pierwsze bardzo dziękuję za wszystkie posty i cały czas mam nadzieję na nowe rady

jeśli chodzi o maseczki peelingi itp. to u mnie jest z nimi fatalnie po drożdżowej 3 dni skóra była czerwona i okropna..po tych z glinką jest mnie koszmarnie..ale przez kilka dni jest więcej krostek i po takiej "kuracji" skóra kilka dni dochodzi do siebie..no ale wciąz próbuje

co do podkładu pani w drogerii poleciła mi puder kryjący w kremie Lirene..tani..i po nałożeniu widzę że taki sobie więc wciąż szukam..
i zupełnie nie mam pomysłu na puder (taki do wykończenia "matu" i w sytuacjach awaryjnych do tłumienia błyszczenia)
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 12:12   #7
britter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 5
Re: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

nie musisz uzywac pudru sypkiego lub w kamieniu... to się nie sprawdza w 100%
zainwestuj w Artistry Matte Finish Gel jest to przezroczysty żel matujący do nakładania po wykonaniu malunku twarzy, mozesz stosowac kilka razy dziennie, nie niszczy podkładu, nie widać go a efek jest widoczny-jest po prostu boski ale drogi
polecam także bibułki matujące które absorbują sebum, zajmują niewiele miejsca w torebce, są zawsze pod ręką i sie sprawdzają...
To dużo lepsze niz 5 warstwa pudru UWIERZ MI
britter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-04, 17:05   #8
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

A gdzie można kupić ten żel ? :0 i Ile mniej więcej kosztuje?
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 17:31   #9
greeneyes
Raczkowanie
 
Avatar greeneyes
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 399
Re: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

mnie tez to zainteresowalo . czy ten zel dziala jak baza pod makijaz?
greeneyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 09:35   #10
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Re: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

Spróbuj Max Factor'a Lasting Performance- jestem pewna, że będziesz zadowolona. Od Colour Adapt'a uciekaj- przy naczynkach to raczej krem tonujący na lato.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 16:42   #11
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

Mam 2 propozycje, obydwie niestety z wyższej (ale nie dużo) półki. Za to mają świetne recenzje w KWC (na *****).
1. Coverderm Perfect Face, SPF 20, cena ok. 80 zł, wydajny nieziemsko, pół roku? rok? - podkład korygujący, ale daje się bardzo ładnie nałożyć nawet na trudną cerę, chociaż wymaga to wprawy i czasu; trwałość i krycie na *****, wymaga pudru.
2. Shiseido Pureness, SPF 16, cena ok. 105 zł - kompakt matujący, nie wysusza nic a nic, pielęgnuje, reguluje wydzielanie sebum, jest sam w sobie pudrowy, nakłada się dobrze, łatwo i szybko, dobry też do poprawek, kryje delikatnie.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 16:47   #12
kamila_s2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 10
Dot.: Re: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

Cytat:
Napisane przez Marigold19
Spróbuj Max Factor'a Lasting Performance- jestem pewna, że będziesz zadowolona. Od Colour Adapt'a uciekaj- przy naczynkach to raczej krem tonujący na lato.

Jeśli chodzi o Colour Adapt'a to faktycznie jest beznadziejny ale Lasting Performance też nie jest rewelacyjny!!!
Ja również mam problem z doborem dobrego podkładu do mojej mieszanej cery używam teraz Lasting Performance i nie jestem zadowolona!Podkład spełnia swoje zadanie tylko przez pierwszych pare godzin po nałożeniu a potem skóra zaczyna sie błyszczeć a sam podkład rozmazuje się i ściera przez co robią sie plamy!!!
Także nie polecam !!!
kamila_s2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 20:30   #13
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

Mam podobną buzię do Twojej i moim absolutnym nr.1 pod każdym względem jest podkład medium cover Mary Kay.Kosztuje chyba 60zł i dostępny jest u konsultantów tej firmy.Podeszłam do niego z dużą rezerwą,bo myślałam,że to bubel jakie ma w swojej ofercie A czy O ale po pierwszym użyciu moje wątpliwości zniknęły.Taki niepozorny a:
-świetnie kryje wszystko co trzeba ukryć ale przy tym
-nie powoduje efektu maski
-idealnie stapia się ze skórą
-daje efekt satynowej,lekko/naturalnie matowej skóry
-nie uwidacznia suchych skórek ani zmarszczek (czego szczerze nienawidzę i mało który podkład to potrafi)
-ma całą gamę kolorów od bardzo jasnych do bardzo ciemnych,od różowych przez żólte do oliwkowych

Myślę,że powinni mnie zatrudnić w swojej firmie
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 20:30   #14
madxka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8
GG do madxka
Dot.: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

A czy podkład Rimmel Stay Matte jest dobry ????
__________________
Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje...
madxka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 22:49   #15
joanna26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 162
GG do joanna26
Dot.: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

rimmel stay matte -nie matuje, jak dla mnie jest to krem koloryzujący bardziej-nie polecam.
joanna26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 22:52   #16
joanna26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 162
GG do joanna26
Dot.: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

ładnie kryje i matowi dream matte mouse maybelline-ale on troche wysusza skóre-czasem podkresla suche skórki.
joanna26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 15:42   #17
Mortycja84
Raczkowanie
 
Avatar Mortycja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk
Wiadomości: 101
Dot.: jaki podkład do trudnej mieszanej cery? potrzebna rada..straaasznie

też mam problemy z moją mieszaną cerą - wypóbowałam już masę różnych podkładów i jakoś żaden mnie nie zachwycił- ostatnio gdy stałam tak zrozpaczona w drogerii ekspedientka poleciła mi - maybelline fresh matte ale niestety też nie jestem z niego zadowolona . Najgorsze jest błyszczenie się skóry juz po 2 godzinach i jak na razie nie znalazłam podkładu , który by sobie z tym poradził - szukam dalej
Mortycja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.