Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-15, 20:11   #31
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Wrastający paznokieć?

no to powodzenia
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 11:02   #32
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Wrastający paznokieć?

przyda się :P już postanowione, po nowym roku idę na konsultację paznokciową do przychodni w sprawie kostki arkady, ciekawa jestem tylko czy to się trzeba jakoś kwalifikować do zabiegu, może ja się tu nastawiam a potem usłyszę, że u mnie to już się nic nie da zrobić
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:16   #33
wojciechz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
wrastające paznokcie u dłoni - facet prosi o pomoc

Witam was serdecznie
Wiem, że to forum głownie dla Kobiet ale kto jak nie wy zna się lepiej na paznokciach. Liczę więc na Waszą pomoc.

Od dzieciaka jak pamiętam obgryzałem paznokcie, zawsze gdy za mocno obryzłem bolały ale jakoś nie zwracałem na to uwagi. W ostatnim czasie udało mi się na jakiś czas skutecznie rzucić obgryzanie jednak zakończyłem je gdy paznokcie zaczeły mi się po prostu wrastać, co strasznie bolało i ostatecznie doprowadziło do kolejnego obgryzienia.
W tej chwili paznokcie rosną mi na kształt litery C czyli wbijają się po bokach.
Bardzo proszę Was o pomoc co zrobić, do kogo się zwrócić z tym problemem. Zaczyna mnie to wkurzać do tego stopnia że chyba wyrwę sobie paznokcie i poczekam aż "normalnie" odrosną
Dorzucam zdjęcie które może lepiej zobrazuje mój problem.


Pozdrawiam
Wojtek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pazur 1.jpg (94,2 KB, 29 załadowań)
wojciechz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 15:23   #34
AngelaC
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 7
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Leczenie wrastających paznokcie to jedna wielka masakra. Moje wyglądały jakby miały ze sto lat. Odrażające i okropne. Poradziłam sobie z tym laserową korekcją w gabinecie <reklama> i uważam, że dobrze zrobiłam. Sama bym sobie nie poradziła. Póki co nie myślę o tym bo wszystko się świetnie zagoiło. Uważam, że też powinniście udać się do specjalistów, a nie sami kombinować bo to niczemu nie służy. [/FONT]

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2015-09-21 o 06:22
AngelaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 21:15   #35
crac1906
Przyczajenie
 
Avatar crac1906
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Witam,

Męczyłam się domowymi sposobami kilka miesięcy, a paznokieć u dużego palca stopy dalej wrastał i ropiał, pojawiła się ziarnina. Byłam u kosmetyczki, ale nie mogła pomóc mi klamrą ze względu na stan zapalny. Dziś miałam w końcu zabieg wyrywania paznokcia u chirurga, leżę w opatrunkach z nogą w górze, ratując się przeciwbólowymi (noga boli odkąd "puściło" znieczulenie). W środę zmieniam opatrunki u lekarza, bo dzisiaj jeszcze sączy się z palca krew i jakaś maź. Czy ktoś tutaj miał wykonywany zabieg i mógłby mi opisać przebieg rekonwalescencji? Ile trwa gojenie się palca, ile czasu odrasta paznokieć u stopy po wyrwaniu? Czy zabieg był skuteczny i ten koszmar już jest za mną, paznokieć raczej nie zacznie wrastać z powrotem?
Z góry dziękuję za odpowiedź
crac1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 08:38   #36
Kingag12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Witam, pisze pracę magisterską o wrastających paznokciach . Proszę o wypełnie ankiety dotyczącej metod korekcji
https://docs.google.com/forms/d/1SlN...?usp=drive_web
Kingag12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 11:11   #37
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez crac1906 Pokaż wiadomość
Witam,

Męczyłam się domowymi sposobami kilka miesięcy, a paznokieć u dużego palca stopy dalej wrastał i ropiał, pojawiła się ziarnina. Byłam u kosmetyczki, ale nie mogła pomóc mi klamrą ze względu na stan zapalny. Dziś miałam w końcu zabieg wyrywania paznokcia u chirurga, leżę w opatrunkach z nogą w górze, ratując się przeciwbólowymi (noga boli odkąd "puściło" znieczulenie). W środę zmieniam opatrunki u lekarza, bo dzisiaj jeszcze sączy się z palca krew i jakaś maź. Czy ktoś tutaj miał wykonywany zabieg i mógłby mi opisać przebieg rekonwalescencji? Ile trwa gojenie się palca, ile czasu odrasta paznokieć u stopy po wyrwaniu? Czy zabieg był skuteczny i ten koszmar już jest za mną, paznokieć raczej nie zacznie wrastać z powrotem?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Niestety nie ma żadnej pewności,że problem nie powróci
Ja niestety miałam zrywany paznokieć aż 3 razy ;( w sumie łaziłam bez paznokcia prawie 2 lata....

Odrastanie trwa około pół roku.

Chirurg mówił mi,że niestety ponowne wrastanie paznokcia jest dość częste ;(


wysłano z końca świata...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-26, 11:24   #38
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Na szczęście mnie zabieg wyrywania paznokcia ominął. Jednak to pewnie było spowodowane moją szybką reakcją na pojawiające się boleści spowodowane wrastaniem pazura. Ogólnie moimi stopami zajmuje się warszawski specjalista dr Adrian Brychcy, który zalecił mi plastykę wałów okołopaznokciowych w celu pozbycia się problemów z wrastającymi pazurami. Taki mini zabieg, bezbolesny i skuteczny.
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 10:17   #39
Karibaribari
Przyczajenie
 
Avatar Karibaribari
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Ja też właśnie nie mam dobrych doświadczeń z klamrami. Generalnie nawet podolog mnie rozczarował. Paznokieć zawsze zaczynał znowu wrastać po jakimś czasie i tylko wyrzuciłam dużo pieniędzy. Teraz jestem już długo po zabiegu w Clinica Dermatologica w Gdańsku i paznokieć odrósł mi już prawie cały
__________________
Można się tak całe życie zastanawiać, czy wyjść z domu, czy może lepiej zostać, bo zacznie padać deszcz. Ja po prostu wychodzę i nie kombinuję.
Karibaribari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 08:41   #40
adadec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Ja miałam dokładnie to samo, masa pieniędzy wyrzuconych w błoto a efekt - marny. A mogłabym jakieś dane kontaktowe na Gdańsk? polecasz kochana?
adadec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 10:29   #41
Karibaribari
Przyczajenie
 
Avatar Karibaribari
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Jasne, proszę bardzo ul. Skłodowskiej-Curie 3, Gdańsk Aniołki
Mam nadzieję, że Tobie również pomoże
__________________
Można się tak całe życie zastanawiać, czy wyjść z domu, czy może lepiej zostać, bo zacznie padać deszcz. Ja po prostu wychodzę i nie kombinuję.
Karibaribari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-03, 17:43   #42
julik45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 17
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Kurcze mam ten sam problem z wrastającym paznokciem i boje się,że w końcu wda się jakiś stan zapalny. @Trinitty90 ten dr Brychcy u, którego byłaś to ten co przyjmuje w poradni chorób stopy? Jestem zapisana do niego na wizytę i trochę mnie pocieszył Twój post.
julik45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 10:01   #43
anettetwor
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 3
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Wrastający paznokieć to jakaś masakra! Ból nie do opisania.. Borykałam się z tym problemem jakiś czas temu i musiałam w końcu udać się do podologa, bo domowymi sposobami nie zdziałałam nic dobrego tylko doprowadziłam do stanu zapalnego Musiałam mieć wstawioną klamrę i tylko to pomogło. W <reklama> mamy bardzo dobrego podologa <reklama> jakby ktoś był zainteresowany.

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2018-07-13 o 08:45
anettetwor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 20:37   #44
Cyklista
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Witam!
Ja również mam problemy z wrastającymi paznokciami paluchów stóp. Przez lata radziłem sobie w ten sposób , że wycinałem je na półokrągło€ wjeżdżając nożyczkami głęboko w wał paznokciowy. W końcu postanowiłem je zapuścić, aby wyrosły poza krawędź opuszka. Trochę się musiałem pomęczyć, ale się udało. Teraz paznokcie już nie wrastają, nie cisną, ale... wyglądają paskudnie. Oddzielają się od łożyska w tym samym miejscu, co dawniej, przez co wolny brzeg jest szeroki na kilka mm. Zbiera się pod nim brud, a paznokcie łatwo się łamią. Gdy je przytnę do €žprzyzwoitej€ długości, to znów się wbijają w skórę. Co robić?

Edytowane przez Cyklista
Czas edycji: 2018-08-24 o 20:40
Cyklista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-06, 12:17   #45
basia1307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Ja sobie tak załatwiłam palec u stopy, że myślałam że mi normalnie odpadnie. W końcu z polecenia trafiłam do xxxx Tam pani Agnieszka wszystko zaleczyła i raz na zawsze mam już problem z głowy. Nie róbcie leoiej nic na własną rękę tylko jak zaczyna się problem to korzystajcie z wiedzy doświadczonych, fachowych osób

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-02-07 o 13:31 Powód: reklama
basia1307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 08:34   #46
iwonabulkowiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Męczyłam się z wrastającym paznokciem przez kilka dobrych lat. Wiem jak to boli. Gdybym nie zdecydowała się na leczenie w Instytucie Podologicznym w Tarnowie to nie wiem co bym zrobiła. Pomogli mi wyleczyć problem w ciągu miesiąca a ja głupia męczyłam się z tym przez kilka lat.
iwonabulkowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 10:59   #47
annalu13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wrastający paznokieć? WĄTEK ZBIORCZY

Ja przez kilka miesięcy walczyłam z wrastającymi paznokciami. Ale w końcu wybrałam się do lekarza w Instytucie Podologicznym w Rzeszowie i po kilku tygodniach leczenia problem zniknął. Najlepiej odrazu pójść do lekarza, a nie męczyć się tak jak ja.
annalu13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-08 11:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.