Zaskórniki i sucha skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna i dermatologia estetyczna

Notka

Medycyna i dermatologia estetyczna Chciałabyś poprawić wygląd Twojej skóry bez ingerencji chirurga? Masz pytania z dziedziny medycyny estetycznej i dermatologii? Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania!

 
 
Narzędzia
Stary 2013-01-10, 22:25   #1
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760

Zaskórniki i sucha skóra


Mam nietypowy problem. Jakiś czas temu zauważyłam, że na policzkach i wokół ust porobiło mi się mnóstwo małych krostek - zaskórniki zamknięte. Próbowałam to wyciskać, ale wycisnę jednego i zaraz obok pojawia się drugi. Do tego mam mnóstwo zaskórników otwartych na brodzie, nosie i pod oczami (tzn. nie dokładnie pod oczami, bo obu stronach nosa - każdy wie o co chodzi). Na czole też są, na szczęście trochę mniej, za to niektóre siedzą bardzo głęboko. Te potwory tak rozpychają mi pory, że wyglądam jakbym miała dziury w czole.

Wszędzie czytam, że pozbędę się tego peelingami i maseczkami do cery z problemami. Używam peelingu enzymatycznego, który oprócz wygładzenia skóry i usunięcia suchych skórek nie robi z zaskórnikami nic. I teraz maseczki... Otóż wszelkie maseczki polecane do zaskórników koszmarnie wysuszają mi skórę na twarzy, cała buzia mnie po nich szczypie. Mam wrażenie, że po prostu mam wysuszoną skórę i bonus w postaci zaskórników. Staram się nawilżać skórę, szukam kremów które nie powinny mnie zapychać, a zaskórniki jak były, tak są. Już nie mam siły, nie wiem co z nimi robić. Skóra przetłuszcza mi się tylko na płatkach nosa, nigdzie indziej. Policzki w ogóle mam suche, a właśnie tam zrobiła mi się kaszka w postaci zaskórników zamkniętych. Wiecie jak z tym walczyć?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 11:00   #2
Ogoniasta
Przyczajenie
 
Avatar Ogoniasta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: pod W-wą
Wiadomości: 12
Dot.: Zaskórniki i sucha skóra

Głębsze oczyszczanie, potem spłycenie porów zabiegiem typu mikrodermabrazja ale tylko wtedy, gdy lekarz/kosmetyczka orzekną, że skóra jest w dobrej kondycji. Zabieg robi się wiosną, zimą lepiej nie.
Ogoniasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 14:35   #3
malma22
Raczkowanie
 
Avatar malma22
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 294
Dot.: Zaskórniki i sucha skóra

Zaskórniki otwarte- napisze brutalnie, nigdy się ich do konca nie pozbedziesz. mozesz zrobic sobie 'parowke' i je wycisnac. Tak jak piszesz używać potem kremów, ktore nie zapychają, ae nie tylko od kosmetykow to zalezy. Skóra produkuje łój i stad zaskórniki. mozesz pic wiecej wody, ale sposobu na całkowite pozbycie sie czarnych kropek żeby nie powstawały nowe nie ma.

Co do zaskórników zamkniętych - maseczkami ich nie usuniesz. Jak wyżej po parówce można je wycisnąć ( ale ostrożnie, najepiej owinąć palc w chusteczke higieniczna), a potem działać doraźnie, zdrowo sie odzywiać, woda, woda, woda. Polecam też wybrać się do dermatologa, albo poszperać na wizażu w dziale pytania do kosmetyczki.
Mi kiedyś doświadczona kosmetyczka, do której chodziłam na oczyszczanie twarzy poradziła żeby nagrzać krążek ten w kuchence gazowej, zawinąc go w jakas niepotrzebna czysta ścierke lub recznik i ciepły (nie za gorący) przykładać na policzki, podbródek. Wiem, brzmi nieprawdopodobnie ale mi pomagało, nie wiem jak ale jednak
__________________
malma22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 13:57   #4
ZbuntowanaRebeldomanka
Raczkowanie
 
Avatar ZbuntowanaRebeldomanka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 126
Dot.: Zaskórniki i sucha skóra

Wiem jaka jest to dla ciebie męczarnia.Mój chłopak myślę,że ma podobną cerę do twojej. Strasznie mnie drażnią jego zaskórniki,ma ich okropnie dużo:na nosie,policzkach,czole.Oc zywiście on jest zbyt leniwy żeby z tym walczyć no ale ja staram się żeby się tego pozbyć.No i jest trudno. Kupuję mu pełno kosmetyków do cery z zaskórnikami, robię maseczki,parówki,wyciskam .Wiem dużo ludzi mówi,że nie powinno się wyciskać,ale moim zdaniem nic innego w tego typu problemach nie pomoże. Wysyłam go regularnie do kosmetyczki,jednak te zabiegi polecane są co kilka msc a jemu nowe zaskórniki powstają po tygodniu..;/ Także sama je wyciskam.Oczywiście trzeba to robić higienicznie. Do tego kupiłam mu wczoraj nowy kosmetyk CLEAN&CLEAR żel peelingujący przeciw wągrom.Producent obiecuje zmniejszenie zaskórników po 1 użyciu. Może nie jest to aż takie magiczne ale poprawę zauważyłam więc może warto zainwestowac? koszt ok 15 zł.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

dodam jeszcze,że wyciśnięte zaskórniki zawsze wracają. Nie pozbędziesz się tego raz na zawsze.
Dodatkowy sposób na zaskórniki to domowe plasterki oczyszczające:łyżeczka żelatyny spożywczej i łyżeczka mleka wymieszać i na 10 sek do mikrofalówki.To kładziesz na miejsce z zaskórnikami trzymasz 10-15 min i odrywasz.Wyłazi dzięki temu sporo 'wrogów'
__________________
"How did we get here
When I used to know you so well
But how did we get here
I think I know"


JEstem SobĄ!!!
ZbuntowanaRebeldomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna i dermatologia estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.