niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-15, 10:58   #61
Margaret98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Do dziewczyn, które mają problem z grzybicą pochwy. Otóż do niedawna byłam jedną z was. Co roku 2-4 razy miałam z tym problem. Chodziłam do ginekologa, oczywiście prywatnie i aplikowałam globulko dopochwowe. Cały czas się nad tym zastanawiałam, dlaczego tak często mnie łapie ta dolegliwość? Wertowałam internet i na szczęście znalazłam sposób który mi pomógł. Wystarczyło zmienić dietę. Mamy niestety zakwaszone organizmy i łatwo wówczas o infekcję. Odstawiłam przetworzone produkty, cukier (zastąpiłam go ksylitolem, miodem), mleko, mięso, jem za to dużo jajek na miękko. Staram się jeść prosto, pić rano 2 szklanki wody ze szczyptą soli himalajskiej i cytryną, w ciągu dnia tez pić dużo wody, jeść dużo kiszonek, ogórków kiszonych, kapustę kiszoną (własnej roboty lub np.ekologicznej z lidla). I uwaga: nie podmywać się często środkami do higieny intymnej, przemywać się raczej samą wodą, nosić bieliznę bawełnianą, żadnych stringów . W przypadku gdy dorwie was infekcja wystarczy podmywać się wodą z octem jabłkowym (własnej roboty lub ekologicznym) w proporcji 1:1, odstawić też owoce, jeść kiszonki i powinno przejść. Jeżeli nie to nie zostaje nic jak udać się do ginekologa niestety. Mam nadzieję, że wam również pomoże ten sposób
Margaret98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 10:59   #62
Margaret98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Do dziewczyn, które mają problem z grzybicą pochwy. Otóż do niedawna byłam jedną z was. Co roku 2-4 razy miałam z tym problem. Chodziłam do ginekologa, oczywiście prywatnie i aplikowałam globulko dopochwowe. Cały czas się nad tym zastanawiałam, dlaczego tak często mnie łapie ta dolegliwość? Wertowałam internet i na szczęście znalazłam sposób który mi pomógł. Wystarczyło zmienić dietę. Mamy niestety zakwaszone organizmy i łatwo wówczas o infekcję. Odstawiłam przetworzone produkty, cukier (zastąpiłam go ksylitolem, miodem), mleko, mięso, jem za to dużo jajek na miękko. Staram się jeść prosto, pić rano 2 szklanki wody ze szczyptą soli himalajskiej i cytryną, w ciągu dnia tez pić dużo wody, jeść dużo kiszonek, ogórków kiszonych, kapustę kiszoną (własnej roboty lub np.ekologicznej z lidla). I uwaga: nie podmywać się często środkami do higieny intymnej, przemywać się raczej samą wodą, nosić bieliznę bawełnianą, żadnych stringów . W przypadku gdy dorwie was infekcja wystarczy podmywać się wodą z octem jabłkowym (własnej roboty lub ekologicznym) w proporcji 1:1, odstawić też owoce, jeść kiszonki i powinno przejść. Jeżeli nie to nie zostaje nic jak udać się do ginekologa niestety. Mam nadzieję, że wam również pomoże ten sposób
Margaret98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 15:27   #63
jolkas20
Raczkowanie
 
Avatar jolkas20
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 92
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Ja się męczyłam ok roku. Nawracała mi chyba 3-4 razy co ok 2 miesiące. Tutaj posypie się fala hejtu.. ale nie byłam u gina, wyleczyłam się sama. Clotrimazolum maść+ globulki Gynauxil. Do tego zero syntetycznej bielizny, zero stringów i osobny ręcznik do miejsc intymnych. Od prawie roku mam spokój..
__________________
M <3
jolkas20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 16:41   #64
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Cytat:
Napisane przez jolkas20 Pokaż wiadomość
Ja się męczyłam ok roku. Nawracała mi chyba 3-4 razy co ok 2 miesiące. Tutaj posypie się fala hejtu.. ale nie byłam u gina, wyleczyłam się sama. Clotrimazolum maść+ globulki Gynauxil. Do tego zero syntetycznej bielizny, zero stringów i osobny ręcznik do miejsc intymnych. Od prawie roku mam spokój..
Albo tak Ci się wydaje, bo niewyleczona grzybica często przechodzi w infekcję bezobjawową. Ale gratuluję optymizmu.
Swoją drogą jesteś już chyba dużą dziewczynką i jeśli miesiączkujesz i/lub współżyjesz, to wypada czasem odwiedzić ginekologa, choćby na cytologię. Chyba że nie zależy Ci w ogóle na swoim zdrowiu, a może i życiu.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-09-15 o 16:43
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-16, 12:58   #65
jolkas20
Raczkowanie
 
Avatar jolkas20
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 92
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Albo tak Ci się wydaje, bo niewyleczona grzybica często przechodzi w infekcję bezobjawową. Ale gratuluję optymizmu.
Swoją drogą jesteś już chyba dużą dziewczynką i jeśli miesiączkujesz i/lub współżyjesz, to wypada czasem odwiedzić ginekologa, choćby na cytologię. Chyba że nie zależy Ci w ogóle na swoim zdrowiu, a może i życiu.
Owszem jestem już dużą dziewczynką i byłam u ginekologa nie raz, staram się być przynajmniej raz do roku na kontroli. Wówczas akurat nie mogłam się pojawić z różnych względów.

Byłam na wizycie 3 miesiące temu czyli już sporo czasu od ostatniej infekcji i moja ginekolog nie zauważyła aby coś się działo. Powiedziała mi że jestem zdrowa.
__________________
M <3
jolkas20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 12:05   #66
kklaudia111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Ja rownież męczyłam sie z grzybica ponad 7 miesiecy . W końcu trafiłam do dobrego ginekologa i sie wyleczyłam . Wzięłam 2 opakowania fluconazol ( 7 tabletek w opakowaniu ) przyjmowałam po jednej dwa razy dziennie rano i wieczorem . Oprócz tego jedna globulka dopochwowa gynoxin ( działanie 5 dni )a potem irygacja przez 4 dni tantum rosa dwa razy dziennie . Warto brać rownież tabletki z bakteriami kwasu mlekowego oraz kupić żele typu trivagin i stosować nawet po wyleczeniu aby zapobiec nawrotom. Stosuje rownież na codzień podkładki ziołowe . Mam nadzieje ze komuś pomogę
kklaudia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 07:00   #67
maniula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Zapewne dieta ma duży wpływ, jednak po sobie wiem, że nie na każdego chyba działa. Ja odżywiam się w ten sposób na codzień, od długich miesięcy/lat, a mimo tego właśnie dopadła mnie grzybica. Mało, że pochwy, to jeszcze między palcami dłoni. Oczywistym jest, że są to tylko objawy, a problem leży gdzieś indziej, najpewniej w jelicie. Jestem w ciąży i niestety nie mogę zastosować tego, co moim zdaniem najbardziej by pomogło, czyli postu. Żadnych leków z zasady nie przyjmuję, więc jestem trochę w kropce. Jedyne co jeszcze zrobiłam, to przestałam używać jakiegokolwiek mydła/żelu i zaczęłam wycierać się ręcznikiem papierowym, ale wątpię, żeby to miało jakieś spektakularne efekty
maniula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-02, 15:54   #68
epoka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Specjalnie założyłam konto, żeby napisać swoją historię.

Z infekcjami intymnymi męczyłam się blisko cztery lata, nadal nie jest idealnie, ale teraz już wyczuwam momenty kiedy jest źle i zazwyczaj mogę to połączyć z jakąś konkretną sytuacją.

Przeszłam drogę z antybiotykami, globulkami, tabletkami, byłam diagnozowana pod kątem hpv. W końcu przyszedł moment, że po prostu przestałam się leczyć i po roku przerwy dostałam globulki dopochwowe stosowane na początku codziennie, potem dwa razy w tygodniu przez kilka miesięcy. Zmieniłam dietę. Maksymalnie mało przetworzonego cukru, dużo świeżych owoców i warzyw(!!!), nie jem nabiału ani mięsa. Jednak uważam, że bardzo dużą rolę odegrało tu zrezygnowanie z podpasek/tamponów na rzecz kubeczka menstruacyjnego. Nie używam też sztucznej bielizny, aczkolwiek stringi noszę. Żadnych żeli do higieny intymnej czy też mydeł. Nie przetrzymuję moczu, jeżeli naprawdę nie muszę. Jeżeli tylko są do tego warunki, po toalecie wybieram podmywanie się i osuszanie papierem. Owłosienie łonowe usuwam maszynką z jednym ostrzem, ale nie na zupełnie gładko z uwagi na podrażnienia.

Znaczną poprawę zdrowia zauważyłam kiedy z mojego życia zniknął duży czynnik stresogenny, więc zwróćcie też na to uwagę.

W swojej historii spotkałam też dwóch lekarzy, którzy powiedzieli, że wykonywanie wymazu z pochwy nie jest miarodajne, bo zależy w jakiej części pobierze się próbkę takie wyjadą bakterie, a też nie muszą oznaczać od razu choroby. Polecali w zamian cytologię.

Trzymam za nas kciuki.

Edytowane przez epoka123
Czas edycji: 2019-07-02 o 15:55
epoka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 10:28   #69
Nandzia14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Hey, u mnie lekarz stwierdził również grzybicę. Straszne swędzenie, krostki, pieczenie. Dostałam leki Natamycyna, Fluomizin (globulki) i maść Primafucort. Problem jest w tym że po tej maści i po Fluomizinie strasznie mnie wszystko piecze, dzisiaj zaczego również piec mnie po natamycynie, nie wiem co mam robić dalej, nawet na chwilę nic mi z tych leków nie pomaga.
Nandzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 19:02   #70
Aromatic78
Przyczajenie
 
Avatar Aromatic78
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Ja zmagałam się z takimi objawami jak świąd, pieczenie i ból w obszarzepochwy, przedsionka pochwy i zewnętrznych okolic intymnych po ciąży - karmiłam jeszcze piersią i był problem z dobraniem leku. Ogromną ulgę przyniosły mi globułki xxx

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2020-08-30 o 16:49 Powód: Reklama
Aromatic78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 11:26   #71
umbajumba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Wasze problemy nie są mi obce. Od 2,5 roku nie miałam żadnego nawrotu grzybic, ale wcześniej zmagałam się z problemem 3 lata.
Dopiero przeleczenie mnie i partnera lekami doustnymi, dokładnie Orungalem (dłużej niż 3 dni!) i zaprzestanie chodzenia na basen pomogło. Żadne clotrimazole i inne maści nie pomagały.

Edytowane przez umbajumba
Czas edycji: 2021-04-07 o 20:33
umbajumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 17:54   #72
ekrystal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 183
Dot.: niech się odezwie ta dziewczyna która wyleczyła nawracającą grzybicę pochwy

Ja się męczyłam cały czas w którym brałam tabletki hormonalne po ich odstawieniu wszystko przeszło na jakieś 7 lat. Niestety teraz jestem w połowie ciąży i obawiam się że problem wrócił.
ekrystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-07 18:54:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.