Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 23:36   #151
Amazoniak
Zadomowienie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Z tego co widzę to ok 3 miesięcy może trwać normalnie proces rekrutacyjny. Przez sezon urlopowy pewnie się to wydłuży jeszcze z miesiąc. Nie pozostaje nic innego niż samemu się udać na ryby...
Stary Dzisiaj, 10:33   #152
Dolczi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
a pytałaś, do kiedy spodziewać się od nich odpowiedzi?
Tak. Z jednego miejsca - koniec miesiąca. Z innych 2 tygodnie. Z kolejnego poniedziałek. Ale szczerze? Rzadko jest feedback. Zazwyczaj sama się upominam mailowo, jeśli zależy mi na jakimś miejscu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Z tego co widzę to ok 3 miesięcy może trwać normalnie proces rekrutacyjny. Przez sezon urlopowy pewnie się to wydłuży jeszcze z miesiąc. Nie pozostaje nic innego niż samemu się udać na ryby...
Wyjezdzam w sierpniu.

Siedzenie w domu mnie dobija. Do tego ta paskudna pogoda :bleh:

Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Edytowane przez Dolczi
Czas edycji: Dzisiaj o 10:32
Dolczi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 11:37   #153
Amazoniak
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Wyjezdzam w sierpniu.

Siedzenie w domu mnie dobija. Do tego ta paskudna pogoda :bleh:

Też wyjeżdżam z TŻ-tem na urlop w sierpniugw mnie to jedyne wyjście teraz i od września kontynuacja. Swoją drogą ten urlop stał się dla mnie dobrym powodem aby o dzwonić firmy, w których biorę udział w rekrutacji z pytaniem o wyniki procesu rekrutacyjnego
Stary Dzisiaj, 13:20   #154
Dolczi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Też wyjeżdżam z TŻ-tem na urlop w sierpniugw mnie to jedyne wyjście teraz i od września kontynuacja. Swoją drogą ten urlop stał się dla mnie dobrym powodem aby o dzwonić firmy, w których biorę udział w rekrutacji z pytaniem o wyniki procesu rekrutacyjnego
Wlasnie wyslalam CV. Aż 3 Też tak zrobię, gdy feedback'u nie dostanę.

Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Stary Dzisiaj, 14:04   #155
malootka
Zakorzenienie

Cytat:
Tak. Z jednego miejsca - koniec miesiąca. Z innych 2 tygodnie. Z kolejnego poniedziałek. Ale szczerze? Rzadko jest feedback. Zazwyczaj sama się upominam mailowo, jeśli zależy mi na jakimś miejscu.
A mnie z kolei nigdy nie zdarzyło się, by ktoś mówił ze będą dzwonić a potem tego nie zrobił. Wiec jest nadzieja. Chociaż zdaje sobie sprawę, ze to czekanie jest najmniej przyjemna częścią rekrutacji chyba.
Wkrótce się uda na pewno. Masz pożądane przez pracodawców doswiadczenie i szukasz w dużym mieście.
malootka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 14:16   #156
Dolczi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
A mnie z kolei nigdy nie zdarzyło się, by ktoś mówił ze będą dzwonić a potem tego nie zrobił. Wiec jest nadzieja. Chociaż zdaje sobie sprawę, ze to czekanie jest najmniej przyjemna częścią rekrutacji chyba.
Wkrótce się uda na pewno. Masz pożądane przez pracodawców doswiadczenie i szukasz w dużym mieście.
Tylko, że znam widełki i wiem ile chcę zarabiać. Podejrzewam, że to jest problem. Zawsze mam tego pecha, że znajdzie się ktoś tańszy. Nie znam też języka. Pracować z dokumentami w języku obcym mogę bez problemu (co robiłam nie raz). Problem jest z rozmową. Dużo rozumiem, ale mam blokadę przed mówieniem. Przez co nie aplikuję na ogłoszenia, gdzie wymagają dobrej znajomości.

Dieta cud- seks i głód.

Stary Dzisiaj, 14:24   #157
MariaFrancesca
Zadomowienie

Cytat:
Tylko, że znam widełki i wiem ile chcę zarabiać. Podejrzewam, że to jest problem. Zawsze mam tego pecha, że znajdzie się ktoś tańszy. Nie znam też języka. Pracować z dokumentami w języku obcym mogę bez problemu (co robiłam nie raz). Problem jest z rozmową. Dużo rozumiem, ale mam blokadę przed mówieniem. Przez co nie aplikuję na ogłoszenia, gdzie wymagają dobrej znajomości.

To może jeśli masz czas i chęci popracuj nad tym. Pójdź na jakiś kurs czy coś. Powiem Ci, że ta ostatnia rozmowa pp angielsku dużo mi dała. Jak pewnie większość ludzi więcej rozumiem niż sama potrafię sklecić i się stresuję tym czy mówię poprawnie. To chyba się nazywa bierna a czynna znajomość języka. Choć mamy takiego szwagra, który zna angielski piąte przez dziesiąte, a z drugim szwagrem Anglikiem nawija, czego ja np. się boję. I po tej rozmowie poczułam się pewniejsze, choć bardzo mnie stresowała. Właśnie odkładam książkę z angielskimi tekstami biznesowymi i idę robić obiad. Wydaje mj się, że takie oczytanie samych tekstów też dużo da, bo masz przykłady jak konstruować zdania.

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 17:44   #158
malootka
Zakorzenienie

Cytat:

Kiedy pracowałam w tej samej 'branży' co Ty teraz, nigdy się nie zdarzyło, żebyśmy odrzucili kogoś, bo znalazł się ktoś tańszy. Zawsze na pierwszym miejscu były kompetencje i doświadczenie. Takie osoby są w tym zawodzie na wagę złota. Gdy oczekiwanie finansowe kandydata nie mieściło się w budżecie - owszem, wtedy nie, bo kasy dodatkowej się nie wyczaruje. Ale ja pracowałam w mniejszym mieście niż Warszawa.
malootka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 20:42   #159
Clarity
Zadomowienie

Cześć dziewczyny podczytuje was od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać. Co sądzicie o powrocie do miejsca, w którym się już pracowało? Chodzi o to samo stanowisko. Dodam od razu, że odeszłam bo w innym miejscu proponowano mi więcej, co okazało się nieprawdą (premie, których jednak nie było). Teraz z perspektywy czasu i kolejnych tragicznych pracodawców dochodzę do wniosku, że tam było ok i decyzja o odejściu była zbyt pochopna. Boję się wysyłać kolejne CV, bo serio trafiam bardzo słabo i boję się powtórki. Wiem, bo rozmawiałam z koleżanką która tam nadal pracuje, że moje stanowisko jest wolne. Widziałam też ogłoszenie. Co o tym sądzicie?
Stary Dzisiaj, 20:47   #160
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cześć Clarity
Jestem w podobnej sytuacji No, może niezupełnie, z tymi pracodawcami, ale koniec końców jest taki, że myślę o powrocie do swojej poprzedniej firmy na analogiczne stanowisko jakie zajmowałam.
Jak masz cynk, że Twoje stanowisko jest wolne, a nie spaliłaś za sobą mostów to ślij CV! Najlepiej od razu do ewentualnego przełożonego.
I niech Ci nie będzie głupio, takie rzeczy się zdarzają, ludzie odchodzą, wracają. Tych, co wracają firmy cenią, bo jednak znasz systemy, znasz firmę, znasz procesy - przynajmniej część i nie musisz się wielu rzeczy uczyć od nowa.

Tylko piszesz, że się boisz - no ale chyba wiesz, jakie w tej firmie panują warunki i wiesz, na co się godzisz, przynajmniej z grubsza. To inna sytuacja niż zupełnie nowe miejsce.

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 20:59   #161
stotek
Zakorzenienie

Kafka, proszę mi się tu tłumaczyć co to za rozważania
Clarity, w dzisiejszych czasach to normalne. U mnie w firmie jest dużo osób, które odeszły, a po 3 miesiącach wróciły sama nawet raz chciałam wrócić do poprzedniego pracodawcy (na inne stanowisko co prawda)

Stary Dzisiaj, 21:32   #162
Amazoniak
Zadomowienie

Nadal cię Kafka męczy ten niedosyt w nowej pracy?
MaggieQ co tak przepadłas? Zaklimatowujesz się na PL ziemi?
Odnośnie powrotów do byłej pracy to mi się to póki co nie zdarzyło ale nie widzę w tym nic złego. Przynajmniej z grubsza wiesz czego się spodziewać
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (1 użytkowników i 2 gości)
Kaja8686
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości