Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI! - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-17, 22:29   #2731
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
No dokładnie, albo daj już spokój, znowu chcesz się pokłócić...ech
trudny człek mi sie trafil
Czasem mysle, zeby go zostawic na próbę chociaż, może jak przemyśli ze może fajny zwiazek stracic to zmadrzeje.
A może jemu jest wygodnie tak jak teraz? Tzn bez zobowiązań, ślubu, obowiązków (dzieci). Może to taki typ człowieka, że żyje chwilą...po tylu latach jak on w taki sposób o tym mówi to strasznie źle rokuje, bolały by mnie takie słowa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 22:29   #2732
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Niezapominajka, mój ma podobnie. Kiedy go o coś pytam to zazwyczaj odpowiada, że on nic nie wie i niczego mi obiecać nie może. Jesteście już długo razem. Powinien się ogarnąć i coś w końcu zacząć robić.
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 22:32   #2733
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Kurczę dziewczyny i Wam to nie przeszkadzało/przeszkadza? Jak dla mnie to jest wada, która by skreślała potencjalnego partnera. Takie życie z jedną wielka niewiadoma...bez jakiś planów, ustaleń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 23:10   #2734
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Kurczę dziewczyny i Wam to nie przeszkadzało/przeszkadza? Jak dla mnie to jest wada, która by skreślała potencjalnego partnera. Takie życie z jedną wielka niewiadoma...bez jakiś planów, ustaleń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wiesz, ja mając 20 lat nie chciałam ślubu i takich zobowiązań...to nie gadaliśmy o tym. Dopiero po powiedzmy 4-5 latach coś tam zaczęlaam o tym myśleć...ale ze moze najpierw studia i praca, wlasne m3 i dopero cos sie zadzieje...i tak czekam.
Trudno zostawic kogos bo nie gadamy o ślubie
a to dla mnie kiedys naprawde nie bylo istotne

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
Niezapominajka, mój ma podobnie. Kiedy go o coś pytam to zazwyczaj odpowiada, że on nic nie wie i niczego mi obiecać nie może. Jesteście już długo razem. Powinien się ogarnąć i coś w końcu zacząć robić.
No moj czasem cos pogadał, że tak mu sie by podobalo a tak nie.

Misia nie ukrywam, ze mnie ogółem też tak wygodnie teraz, ale myślę o przyszłości

Edytowane przez Niezapominajka09
Czas edycji: 2019-07-17 o 23:12
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 23:29   #2735
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Niezapominajka, święte słowa - trudno zostawić kogoś, bo nie mówi o ślubie.
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 06:55   #2736
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Nie no wiem, że nie każdy już po 2-3 latach planuje dalsze życie itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------

Ale czy wasi TŻci mają też takie podejście ogólnie w życiu? Bo już nawet nie chodzi o sprawy związane ze ślubem, ale jeśli na każde pytanie jest odpowiedź"nie wiem" albo "jakoś to będzie" to ja nie wiem jak tak żyć z taką osobą nie odbierzcie tego jako atak, pytam z czystej ciekawości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 07:00   #2737
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Kurczę dziewczyny i Wam to nie przeszkadzało/przeszkadza? Jak dla mnie to jest wada, która by skreślała potencjalnego partnera. Takie życie z jedną wielka niewiadoma...bez jakiś planów, ustaleń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdyby im nie przeszkadzało, to chyba by tutaj nie pisały?

Dziewczyny, współczuję sytuacji, bo ja niby wszystko mam ustalone wstępnie, ale wiadomo - to są jakieś wstępne, "robocze" ustalenia między nami. Byłoby mi przykro, gdyby mój partner faktycznie nie chciał w ogóle rozmawiać o wspólnej przyszlosci. Mam o tyle łatwiej, że nie chcę dzieci, więc tutaj nie mam żadnego parcia ani pośpiechu, ale jednak nie chciałabym być przez ileś tam lat związku tylko dziewczyną. Chciałabym jakiejś deklaracji, skromnego ślubu w tajemnicy przed światem i świadomości, że mam obok siebie męża. Nie wiem, co bym zrobiła w takiej sytuacji, bo też nie jestem pewna, jak dla mnie samej ważny jest ślub. Gdyby był bardzo ważny, to pewnie postawiłabym ultimatum. Niestety.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-18, 08:06   #2738
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Albo ultimatum albo samodzielne zarezerowanie terminu. Ireland, jestes po zareczynach, wiesz wiec ze on tego slubu chc tylko nie umie sie zabrac za to. A macie ustalone gdzie po slubie bedziecie mieszkac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 08:08   #2739
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Z tym samodzielnym terminem to bym uważała, w zależności od tego, jaki jest narzeczony Ireland. Ja wiem, se mój Tż nie byłby zadowolony z takich działań na własną rękę. Ale sprawę bym postawiła dość jasno, bo się tym zadręczycie, skoro jest to dla Was ważne.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 08:12   #2740
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Z tym samodzielnym terminem to bym uważała, w zależności od tego, jaki jest narzeczony Ireland. Ja wiem, se mój Tż nie byłby zadowolony z takich działań na własną rękę. Ale sprawę bym postawiła dość jasno, bo się tym zadręczycie, skoro jest to dla Was ważne.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Jasne, to nie jest super rozwiazanie ale Ireland tez nie jest szczesliwa, ze on niczego nie wie i niczego nie obiecuje, wiec moze samodzielne popchniecie tematu cos by zdzialalo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 08:15   #2741
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Jasne, to nie jest super rozwiazanie ale Ireland tez nie jest szczesliwa, ze on niczego nie wie i niczego nie obiecuje, wiec moze samodzielne popchniecie tematu cos by zdzialalo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak, to prawda. Gdybym ciągle o tym myślała, to bym chyba zwariowała. Szczególnie w sumie by mi chyba przeszkadzał brak decyzji o wspólnym mieszkaniu
Ireland, spróbuj może postawić sprawę bardziej jasno, powiedz, czego oczekujesz. Może jak będziesz dobitniej mówić, to w końcu coś się zmieni? Trzymam kciuki!

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-18, 08:34   #2742
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nie no wiem, że nie każdy już po 2-3 latach planuje dalsze życie itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------

Ale czy wasi TŻci mają też takie podejście ogólnie w życiu? Bo już nawet nie chodzi o sprawy związane ze ślubem, ale jeśli na każde pytanie jest odpowiedź"nie wiem" albo "jakoś to będzie" to ja nie wiem jak tak żyć z taką osobą nie odbierzcie tego jako atak, pytam z czystej ciekawości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, o kredycie rozmawiamy normalnie w miarę i o innych rzeczach tez. Tylko właśnie kwestia slubu i dzieci. Kiedyś spytal: a źle Ci jest? Powiedziałam ze teraz nie ale za kilka juz bedzie bo będzie mi czegos brakowac.
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 08:36   #2743
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość

Nie, o kredycie rozmawiamy normalnie w miarę i o innych rzeczach tez. Tylko właśnie kwestia slubu i dzieci. Kiedyś spytal: a źle Ci jest? Powiedziałam ze teraz nie ale za kilka juz bedzie bo będzie mi czegos brakowac.
Rozmawialiście, jak chcecie, by wyglądała Wasza rodzina w przyszłości, o planach na dzieci bądź ich brak? Wydaje mi się to bardzo kluczową kwestią. Oczywiście to się może w trakcie zmieniać, ale jednak dobrze mieć jakieś podstawy ustalone, bo tutaj trudno o kompromis, który nie unieszczęśliwi którejś ze stron.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 08:36   #2744
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

No ja jednak nie wyobrażam sobie rezerwowania terminu bez oświadczyn bo to taka jasna deklaracja z jego strony...
Ireland a no właśnie, a jak u Was doszlo do zaręczyn? Sam z siebie zupełnie i teraz stracił zapał do konkretnego terminu itd?
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 09:07   #2745
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Nie, o kredycie rozmawiamy normalnie w miarę i o innych rzeczach tez. Tylko właśnie kwestia slubu i dzieci. Kiedyś spytal: a źle Ci jest? Powiedziałam ze teraz nie ale za kilka juz bedzie bo będzie mi czegos brakowac.
No właśnie... a akurat w tych dwóch kwestiach ciężko o jakiś kompromis... tutaj jak nie ma wspólnego zdania to prędzej czy później coś pęknie
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:22   #2746
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
jak można mieć 30 lat, być razem 8 i nie wiedziec czego sie chce? ja nie pytam o imiona naszych dzieci i wnuków, tylko o to czy w ogóle sie ich doczekamy...
Ja wiem, jak to jest mieć 25-26 lat, mieć skończone studia (oboje), dobrze płatną pracę (on) i być razem 6 lat bez zaręczyn i żadnych konkretnych deklaracji.
Każda próba rozmowy o zaręczynach z moim exem kończyła się wielką awanturą. Słyszałam min., że chcę zaręczyn, żeby chwalić się koleżankom ().
Zawsze była jakaś wymówka... Skończenie studiów, brak pracy, za mała wypłata itd... Moje rozżalenie rosło, bo nie brak kasy był tutaj problemem, a po prostu brak chęci. Nie oświadczy się bo nie- i koniec dyskusji.

Wtedy trwałam w tym związku do momentu, kiedy zostawił mnie dla innej. Z miłości, bo tyle lat jesteśmy razem, bo szkoda byłoby tego wszystkiego... Jemu szkoda nie było. Na szczęście dla mnie.

Nie chcę Cię dołować, Niezapominajko, ale musisz wziąć pod uwagę to, że Twój tż równie dobrze może się nigdy nie oświadczyć. Nie, bo nie; bez żadnego konkretnego powodu- tak, jak mój ex.

Czy mimo braku oświadczyn i ślubu nadal będziesz potrafiła być z nim i być szczęśliwa w tym związku? Czy może jednak będziesz czuła żal i zadręczała się, dlaczego on nie zdecydował się na żadną, konkretną deklarację?

Nie piszę tego złośliwie- po prostu wiem, że kobiety bardzo często poddają się planom partnera, rezygnując przy tym z własnych oczekiwań i marzeń.
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:37   #2747
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Z tym samodzielnym terminem to bym uważała, w zależności od tego, jaki jest narzeczony Ireland. Ja wiem, se mój Tż nie byłby zadowolony z takich działań na własną rękę. Ale sprawę bym postawiła dość jasno, bo się tym zadręczycie, skoro jest to dla Was ważne.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Właśnie, racja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Nie, o kredycie rozmawiamy normalnie w miarę i o innych rzeczach tez. Tylko właśnie kwestia slubu i dzieci. Kiedyś spytal: a źle Ci jest? Powiedziałam ze teraz nie ale za kilka juz bedzie bo będzie mi czegos brakowac.
dobrze jest mieć te kwestie obgadane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:39   #2748
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nie no wiem, że nie każdy już po 2-3 latach planuje dalsze życie itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------

Ale czy wasi TŻci mają też takie podejście ogólnie w życiu? Bo już nawet nie chodzi o sprawy związane ze ślubem, ale jeśli na każde pytanie jest odpowiedź"nie wiem" albo "jakoś to będzie" to ja nie wiem jak tak żyć z taką osobą nie odbierzcie tego jako atak, pytam z czystej ciekawości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój ma właśnie takie podejście 'jakoś to będzie'. No nie ukrywam, że ja podobnie, ale to u siebie zauważyłam impuls, żeby coś popchnąć do przodu. Głupi przykład - gdyby nasze wyjazdy miałby organizować Tż, to nigdzie byśmy nie pojechali.

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Albo ultimatum albo samodzielne zarezerowanie terminu. Ireland, jestes po zareczynach, wiesz wiec ze on tego slubu chc tylko nie umie sie zabrac za to. A macie ustalone gdzie po slubie bedziecie mieszkac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co, on mi proponuje mieszkanie u niego na wiosce z jego rodzicami. W życiu się na to nie zgodzę. Jak wioska jeszcze przejdzie, tak mieszkanie z teściami nigdy.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Z tym samodzielnym terminem to bym uważała, w zależności od tego, jaki jest narzeczony Ireland. Ja wiem, se mój Tż nie byłby zadowolony z takich działań na własną rękę. Ale sprawę bym postawiła dość jasno, bo się tym zadręczycie, skoro jest to dla Was ważne.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Nie, nie, nie, żadnego samodzielnego rezerwowania terminu. To ma być wspólne, a nie, że tylko ja chcę.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
No tak, to prawda. Gdybym ciągle o tym myślała, to bym chyba zwariowała. Szczególnie w sumie by mi chyba przeszkadzał brak decyzji o wspólnym mieszkaniu
Ireland, spróbuj może postawić sprawę bardziej jasno, powiedz, czego oczekujesz. Może jak będziesz dobitniej mówić, to w końcu coś się zmieni? Trzymam kciuki!

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Mam w planach w ogóle zamknąć buzię. On wszystkie moje oczekiwania zna, nie wiem dlaczego nie możemy dojść do jakiegoś porządku. Ale tak jak Niezapominajka napisała - kochamy się, jest dobrze, ale ten jeden temat ciągle leży. Może małżeństwo nie jest dla nas, po prostu.

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
No ja jednak nie wyobrażam sobie rezerwowania terminu bez oświadczyn bo to taka jasna deklaracja z jego strony...
Ireland a no właśnie, a jak u Was doszlo do zaręczyn? Sam z siebie zupełnie i teraz stracił zapał do konkretnego terminu itd?
Heh, sam z siebie... Nie, to dla mnie zawsze bardziej zależało, a on się tylko podpinał pode mnie, że też by chciał. W dzień zaręczyn pomyślałam, że jestem gotowa żyć z nim bez ślubu. Skoro tego nie chce, to odpuszczam już temat, po co go męczyć. Sama przed sobą przyznałam, że miliony ludzi tak żyje i wiedzie im się tak samo jak parom po ślubie. Że to nie jest żadna gwarancja na udane życie. No i wtedy przyszedł i się oświadczył. Ale do tej pory nie wierzę, że to była tylko jego inicjatywa, że moje jojczenie nie miało na to wpływu. Przykre, ale cóż. Dlatego chciałabym, żeby teraz to on się wykazał. Żeby pokazał mi, że zależy mu na prawdę na ślubie. Jedno wymusiłam, drugiego nie chciałabym.
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:43   #2749
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Jeśli Tobie zależy na ślubie i wspólnym mieszkaniu to jego podejście i brak działań raczej cię nie uszczęśliwi i będziesz się męczyć. Jakieś decyzje trzeba podjąć, bo ile można żyć w takim zawieszeniu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

A mówiłaś mu, że nie wyobrażasz sobie mieszkać z jego rodzicami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-18, 11:44   #2750
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Ireland, fakt faktem, ślub to żadna gwarancja miłości. Wielu ludzi tak żyje i im to pasuje. Ale tutaj znaczenie ma raczej to, co pasuje Tobie. Czy serio jesteś na to gotowa, czy może tak mówisz, bo po prostu brak Ci sił do nastawienia Tż..?
Macie jakieś inne opcje na wspólne mieszkanie? Też na pewno nie poszłabym mieszkać z teściami no

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:48   #2751
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
Mój ma właśnie takie podejście 'jakoś to będzie'. No nie ukrywam, że ja podobnie, ale to u siebie zauważyłam impuls, żeby coś popchnąć do przodu. Głupi przykład - gdyby nasze wyjazdy miałby organizować Tż, to nigdzie byśmy nie pojechali.


Wiesz co, on mi proponuje mieszkanie u niego na wiosce z jego rodzicami. W życiu się na to nie zgodzę. Jak wioska jeszcze przejdzie, tak mieszkanie z teściami nigdy.


Nie, nie, nie, żadnego samodzielnego rezerwowania terminu. To ma być wspólne, a nie, że tylko ja chcę.


Mam w planach w ogóle zamknąć buzię. On wszystkie moje oczekiwania zna, nie wiem dlaczego nie możemy dojść do jakiegoś porządku. Ale tak jak Niezapominajka napisała - kochamy się, jest dobrze, ale ten jeden temat ciągle leży. Może małżeństwo nie jest dla nas, po prostu.


Heh, sam z siebie... Nie, to dla mnie zawsze bardziej zależało, a on się tylko podpinał pode mnie, że też by chciał. W dzień zaręczyn pomyślałam, że jestem gotowa żyć z nim bez ślubu. Skoro tego nie chce, to odpuszczam już temat, po co go męczyć. Sama przed sobą przyznałam, że miliony ludzi tak żyje i wiedzie im się tak samo jak parom po ślubie. Że to nie jest żadna gwarancja na udane życie. No i wtedy przyszedł i się oświadczył. Ale do tej pory nie wierzę, że to była tylko jego inicjatywa, że moje jojczenie nie miało na to wpływu. Przykre, ale cóż. Dlatego chciałabym, żeby teraz to on się wykazał. Żeby pokazał mi, że zależy mu na prawdę na ślubie. Jedno wymusiłam, drugiego nie chciałabym.
Doskonale Cię rozumiem. O ile mogę przymknąć oko na to, że ja zasugerowalam, ze moze juz czas i ze jestem na to gotowa to nie ma opcji, żebym wszystko jeszcze sama organizowala a on mi powie rob jak chcesz. Musi byc jakas chęć i pomoc, musi mieć zdanie w tej kwestii. Oczywiście pomijam kolor serwetek na weselu bo to faktycznie malo istotne
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:50   #2752
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

"Rób co chcesz"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:54   #2753
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
Sama przed sobą przyznałam, że miliony ludzi tak żyje i wiedzie im się tak samo jak parom po ślubie. Że to nie jest żadna gwarancja na udane życie.
Owszem, wielu ludzi latami żyje ze sobą bez ślubu i są szczęśliwi. Ale co innego, kiedy brak ślubu jest ich wspólną decyzja a co innego, gdy taki sposób życia jest po prostu ustępstwem jednej ze stron.

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Ślub sam w sobie to raptem kilka godzin i wierzę, że komuś (zazwyczaj facetowi) nie chce się o tym myśleć, bawić z organizacją i jest mu wszystko jedno
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:55   #2754
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Ja wiem, jak to jest mieć 25-26 lat, mieć skończone studia (oboje), dobrze płatną pracę (on) i być razem 6 lat bez zaręczyn i żadnych konkretnych deklaracji.
Każda próba rozmowy o zaręczynach z moim exem kończyła się wielką awanturą. Słyszałam min., że chcę zaręczyn, żeby chwalić się koleżankom ().
Zawsze była jakaś wymówka... Skończenie studiów, brak pracy, za mała wypłata itd... Moje rozżalenie rosło, bo nie brak kasy był tutaj problemem, a po prostu brak chęci. Nie oświadczy się bo nie- i koniec dyskusji.

Wtedy trwałam w tym związku do momentu, kiedy zostawił mnie dla innej. Z miłości, bo tyle lat jesteśmy razem, bo szkoda byłoby tego wszystkiego... Jemu szkoda nie było. Na szczęście dla mnie.

Nie chcę Cię dołować, Niezapominajko, ale musisz wziąć pod uwagę to, że Twój tż równie dobrze może się nigdy nie oświadczyć. Nie, bo nie; bez żadnego konkretnego powodu- tak, jak mój ex.

Czy mimo braku oświadczyn i ślubu nadal będziesz potrafiła być z nim i być szczęśliwa w tym związku? Czy może jednak będziesz czuła żal i zadręczała się, dlaczego on nie zdecydował się na żadną, konkretną deklarację?

Nie piszę tego złośliwie- po prostu wiem, że kobiety bardzo często poddają się planom partnera, rezygnując przy tym z własnych oczekiwań i marzeń.
Dziękuję. Jak czytalam Twoja historię po raz pierwszy to właśnie pomyslalam o moim związku. Z tym, że ja mialam inna kolejność bo przed moim bylam z chlopakiem słodkim kochanym i chcącym mi sie oświadczyć w kolejne walentynki (powiedział mi o tym juz po rozstaniu) i wredy dziekowalam Bogu, ze rozstaliśmy się wcześniej bo jak po 1 roku mogl chcieć sie zenic? Dla mnie to nie do pomyślenia. Takie pochopne bez sprawdzenia się w kazdej sytuacji, bez mieszkania razem itd
A teraz mam druga skrajność- za chwilę jak nawet do tego dojdzie nie będzie pięknie i magicznie, nie bedze radosnego: tak! Tylko: no nareszcie
No trochę żartuje ale wczoraj mialam mega doła dzis mi jednak duzo lepiej
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:55   #2755
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Jeśli Tobie zależy na ślubie i wspólnym mieszkaniu to jego podejście i brak działań raczej cię nie uszczęśliwi i będziesz się męczyć. Jakieś decyzje trzeba podjąć, bo ile można żyć w takim zawieszeniu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

A mówiłaś mu, że nie wyobrażasz sobie mieszkać z jego rodzicami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, wie o wszystkim. Nie wyobrażam sobie mieszkać z jego rodzicami, tak samo jak nie chciałabym, żeby on wprowadzał się do moich rodziców. Po prostu, po to jesteśmy dorośli, żeby w końcu iść na swoje.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Ireland, fakt faktem, ślub to żadna gwarancja miłości. Wielu ludzi tak żyje i im to pasuje. Ale tutaj znaczenie ma raczej to, co pasuje Tobie. Czy serio jesteś na to gotowa, czy może tak mówisz, bo po prostu brak Ci sił do nastawienia Tż..?
Macie jakieś inne opcje na wspólne mieszkanie? Też na pewno nie poszłabym mieszkać z teściami no

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Raczej brak mi już sił do niego. Trudno.
Co do tego mieszkania, to ja bardzo chciałabym Białystok, ale póki mam umowę w pracy to muszę zostać tutaj. On ma ze swojej rezygnować, także nie wiem gdzie ma w planach szukać roboty dalej.

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość

Doskonale Cię rozumiem. O ile mogę przymknąć oko na to, że ja zasugerowalam, ze moze juz czas i ze jestem na to gotowa to nie ma opcji, żebym wszystko jeszcze sama organizowala a on mi powie rob jak chcesz. Musi byc jakas chęć i pomoc, musi mieć zdanie w tej kwestii. Oczywiście pomijam kolor serwetek na weselu bo to faktycznie malo istotne
O to to. Dla mnie brakuje takiego impulsu z jego strony. Takiego zwykłego zagrania 'Chodź, Ireland, poszukamy mieszkania do wynajęcia, chociaż oferty pooglądamy' czy 'To jak, myślałaś już, gdzie chciałabyś ślub brać? Bo ja chciałbym taki i taki' Myślicie, że tak jest? Nope.

Dobra, nie zwracajcie na mnie uwagi. Niezapominajka ma teraz problem i skupcie się na niej. Sorry, że tak wparowałam ze swoimi żalami. Ostatni raz.
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 12:03   #2756
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

No tak facetom nie chce sie myslec zazwyczaj o organizacji slubu, ale moj jak mu kiedyś rzucilam pomysł slubu za granicą tylko my i świadkowie to byl za. ze tak inaczej niż wszyscy, oryginalnie, bez cioc i wujkow.Moze gdyby nie te koszty..

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez IrelandBreakfast Pokaż wiadomość
O to to. Dla mnie brakuje takiego impulsu z jego strony. Takiego zwykłego zagrania 'Chodź, Ireland, poszukamy mieszkania do wynajęcia, chociaż oferty pooglądamy' czy 'To jak, myślałaś już, gdzie chciałabyś ślub brać? Bo ja chciałbym taki i taki' Myślicie, że tak jest? Nope.

Dobra, nie zwracajcie na mnie uwagi. Niezapominajka ma teraz problem i skupcie się na niej. Sorry, że tak wparowałam ze swoimi żalami. Ostatni raz.
No co Ty daj spokoj,przecież mamy ten sam problem i myślę ze bardzo wiele nas łączy w tej kwestii wiec dobrze miec takie wsparcie i zrozumienie no i dziewczyny moga nam obu cos doradzić bo podobna sytuacja
Jedynie różni nas to, że ja niestety bez pierścionka

Edytowane przez Niezapominajka09
Czas edycji: 2019-07-18 o 12:04
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 12:05   #2757
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Niezapominajka, przecież taki kameralny ślub to dużo mniejszy koszt mnie się taki w przyszłości marzy, bo to dużo mniej organizowania, stresu i rozkminiania, jak to zrobić, żeby nie zapraszać ciotek i nie stać się jednocześnie wrogiem rodziny

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 12:10   #2758
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Niezapominajka, przecież taki kameralny ślub to dużo mniejszy koszt mnie się taki w przyszłości marzy, bo to dużo mniej organizowania, stresu i rozkminiania, jak to zrobić, żeby nie zapraszać ciotek i nie stać się jednocześnie wrogiem rodziny

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higu, podejrzewam że i tak będzie problem bo to jednak duzy koszt, nawet gdyby miało skromniej, bo ja nie wyobrażam sobie isc do urzedu, potem obiad i nara wszystkim
To juz chyba bym wolala wesele na 100 osob i jakas konkretna imprezę jednak
Chcę zeby byl ten dzień wyjątkowy po prostu. No i mamy w sumie duza nawet najbliższa rodzinę wiec nie musimy pociotkow zapraszac ald jednak tych bliskich chcialabym miec tego dnia obok

Edytowane przez Niezapominajka09
Czas edycji: 2019-07-18 o 12:12
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 12:14   #2759
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Higu, podejrzewam że i tak będzie problem bo to jednak duzy koszt, nawet gdyby miało skromniej, bo ja nie wyobrażam sobie isc do urzedu, potem obiad i nara wszystkim
To juz chyba bym wolala wesele na 100 osob i jakas konkretna imprezę jednak
Chcę zeby byl ten dzień wyjątkowy po prostu. No i mamy w sumie duza nawet najbliższa rodzinę wiec nie musimy pociotkow zapraszac ald jednak tych bliskich chcialabym miec tego dnia obok
Rozumiem moja wizja jest inna - ja, Tz i świadkowie. Także w naszym przypadku nie byłby to niesamowity koszt. Ale co ja mówię, jak my nawet zaręczeni nie jesteśmy. Ot, były bardzo wstępne rozmowy o swoich oczekiwaniach.

Nadal na Twoim miejscu pewnie postawiłabym w końcu jakieś ultimatum, skoro Cię to męczy albo próbowała porozmawiać jeszcze raz, dobitniej. Żeby skonfrontować Wasze plany na przyszłość.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 12:22   #2760
IrelandBreakfast
Zakorzenienie
 
Avatar IrelandBreakfast
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 34 206
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXI!

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Rozumiem moja wizja jest inna - ja, Tz i świadkowie. Także w naszym przypadku nie byłby to niesamowity koszt. Ale co ja mówię, jak my nawet zaręczeni nie jesteśmy. Ot, były bardzo wstępne rozmowy o swoich oczekiwaniach.
Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość

Nadal na Twoim miejscu pewnie postawiłabym w końcu jakieś ultimatum, skoro Cię to męczy albo próbowała porozmawiać jeszcze raz, dobitniej. Żeby skonfrontować Wasze plany na przyszłość.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Bez rodziców, rodzeństwa?
__________________
15.02.2013
16.02.2019

Przestań się zamartwiać. Bóg się tym już zajmuje.
IrelandBreakfast jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-20 18:43:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.