Pierwsze chwile dziecka a... goście - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-18, 21:41   #31
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Pierwsze chwile dziecka a... goście

Chcialam sprobowac sprzedac tesciowi elektronicznego papierosa ale nie wiem czy przejdzie


perse-a noworodek nie plakal jak go palacz wzial na rece?


Tesc niby sie wietrzy ale 2 min-ja to wciaz czuje(fakt,ze tylko z bliska) no ale jak ja czuje to dziecko tez
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 08:36   #32
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Pierwsze chwile dziecka a... goście

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Chcialam sprobowac sprzedac tesciowi elektronicznego papierosa ale nie wiem czy przejdzie


perse-a noworodek nie plakal jak go palacz wzial na rece?


Tesc niby sie wietrzy ale 2 min-ja to wciaz czuje(fakt,ze tylko z bliska) no ale jak ja czuje to dziecko tez
Nie, chociaż wiesz, są dzieci, które płaczą nawet jak je weźmie nie-palacz, ważne że nie mama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 17:31   #33
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Pierwsze chwile dziecka a... goście

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86917706]Nie, chociaż wiesz, są dzieci, które płaczą nawet jak je weźmie nie-palacz, ważne że nie mama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


A Twoje takie moze bylo?
Ciekawa jestem jak sobie radzic z takim problemem
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 17:34   #34
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Pierwsze chwile dziecka a... goście

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
A Twoje takie moze bylo?
Ciekawa jestem jak sobie radzic z takim problemem
Nie Moje ogólnie było bezproblemowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 15:04   #35
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Pierwsze chwile dziecka a... goście

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedzi dziewczyny ,
podbudowalyscie mnie bo maz uwaza, ze przesadzam i mam focha, ze nie chce ,zeby mi 4 osoby wpadaly na weekend asap, bo co za problem na obiad sie do knajpy pojdzie


jakos nie wpadl na to, ze polog moze byc ciezki


btw czy Wasi rodzice/tesciowie pala? Cikawa jestem opinii jak sobie z tym radzicie ? smrod papierosow jakby nie patrzec zostaje takiemu dziadkowi/babci na ubraniach
Nawet jeśli tak by było, to masz prawo tego nie chcieć i w tej konkretnej sytuacji to on powinien się dostosować. Nie popisał się empatią, ale możliwe że jak się znajdzie w oku cyklonu to zrozumie Moi rodzice palą. Nie palą w pomieszczeniach, ale zapach od nich czuć. Młoda chyba zaczęła identyfikować zapach z nimi, bo niedawno jak na ulicy wionęło od kogoś papierochami to zawołała "dzidziuś".

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 00:55   #36
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pierwsze chwile dziecka a... goście

Moja mama odwiedzała mnie codziennie po wyjściu ze szpitala na godzinę czy półtorej. W tym czasie pomagała coś ogarnąć albo zwyczajnie rozmawiała ze mną. Potrzebowałam wtedy wsparcia, bo partner chwilowo pracował na dwa etaty, a ja miałam mega kryzys. Ojciec tylko przelotem oglądał małego, bo przez 2 tygodnie mały wisiał non stop na piersi, więc nie chciał przeszkadzać. Teściowie chcieli przyjechać w pierwszym tygodniu po wyjściu ze szpitala. Dostali mój kategoryczny zakaz, bo nie uśmiechało mi się spędzić z nimi całego dnia (mieszkają 200 km od nas, więc to wycieczka na cały dzień). W pierwszym tygodniu nie mogłam usiąść, non stop leżałam i próbowałam karmić. Mały miał problem z przystawianiem, a ja dodatkowo ryczałam z bólu z powodu poranionych brodawek. Z tego względu miałam też cycki wywalone na wierzch, więc podwójnie nie miałam ochoty na wizytę teściów i ich dzieciaków.

Moi rodzice palą bardzo dużo. O dziwo, przy małym wychodzą na dwór na fajkę. Dziecku raczej ten zapach nie przeszkadza.
A. Noworodek nie ma raczej tak, że płacze jak ktoś obcy go trzyma. Takie coś pojawia się dopiero w którymś miesiącu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 23:06   #37
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Pierwsze chwile dziecka a... goście

U mnie bedzie do pomocy mama (i chwila tata) wiec nie bedziemy sami. Ale na wizyty tez jestem uczulona.
Zalatwilam to tak, ze powiedzialam, ze
1) nie chce wizyt przez pierwsze tyg
2) a potem nie wpuszcze do domu nikogo bez waznego zestawu szczepien. Wszystkich. Lacznie z grypa. Za okazaniem ksiazeczki przychodniowej (u nas w nia wbijaja szczepienia - mieszkam w innym kraju). To ostatnie rozwiazuje niejako problem, bo dziecko urodzi sie w sierpniu, a sezon szczepien na grype to grudzien-styczen. Jak ktos nie jest teraz zaszczepiony, to nie zaszczepi sie przynajmniej do polowy grudnia he he
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-29, 04:29   #38
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pierwsze chwile dziecka a... goście

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
U mnie bedzie do pomocy mama (i chwila tata) wiec nie bedziemy sami. Ale na wizyty tez jestem uczulona.
Zalatwilam to tak, ze powiedzialam, ze
1) nie chce wizyt przez pierwsze tyg
2) a potem nie wpuszcze do domu nikogo bez waznego zestawu szczepien. Wszystkich. Lacznie z grypa. Za okazaniem ksiazeczki przychodniowej (u nas w nia wbijaja szczepienia - mieszkam w innym kraju). To ostatnie rozwiazuje niejako problem, bo dziecko urodzi sie w sierpniu, a sezon szczepien na grype to grudzien-styczen. Jak ktos nie jest teraz zaszczepiony, to nie zaszczepi sie przynajmniej do polowy grudnia he he
Przecież szczepienia są przed sezonem grypowym, czyli powinno się szczepić we wrześniu czy na początku października, w grudniu jest już za późno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 01:42   #39
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Pierwsze chwile dziecka a... goście

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Przecież szczepienia są przed sezonem grypowym, czyli powinno się szczepić we wrześniu czy na początku października, w grudniu jest już za późno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas sezon grypowy zaczyna sie pozniej, bo dopiero PO porze deszczowej, czyli od Listopada . Od grudnia mozna dostac darmowe szczepie na lokalny NFZ. Jak pisalam, mieszkam w innym kraju.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 01:42:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.