Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-16, 01:06   #2641
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Dubaj.

Poproś kogoś, by Ci poczytał, zapewniam, że znacznie wcześniej niż po 50 stronach znajdziesz czego szukasz.

Bywalcy tego wątku co kilka stron muszą odpowiadać na te same pytania. Uszanuj proszę ich czas.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 11:50   #2642
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Dubaj.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość

Czy mieszka ktoś z Was w Dubaju?
W Abu Dhabi, to stolica UAE ale w Dubaju tez mieszka wielu Polakow.


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
1) czy trudno jest znaleźć pracę? Mam mgr z zarządzania projektami, znam angielski, studiowalam rok w Korei Pld, mam 2 lata dosw w pracy.
Nie jest latwo, pracodawcy jak wszedzie szukaja pracownikow z jak najwiekszym doswiadczeniem, plus dospwiadczenie w pracy w krajach Middle East jest bardzo na plus, ale nie poddawaj sie, warto probowac.
Daj swoje CV do dobrych agencji rekrutacyjnych, a oni pomoga znalezc Ci prace.


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość

2) Jak są traktowane kobiety?
Jestem kobieta I traktowana jestem z szacunkiem.
Nie chce za bardzo komentowac sprawy tej Norwezki ale jest dla mnie troche dziwne gdy kobieta jedzie na wakacje w nieznane miejsce, szaleje w nighclubie, potem idzie z nowopoznanym mezczyzna do jego pokoju hotelowego, sama sie tam rozbiera do naga I twierdzi, ze idzie spac...


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
3) Jak pogoda?

Pogoda jest piekna caly rok.


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość

4) Czy jest tam bezpiecznie?


UAE jest jednym z najbezpieczniejszych panstw na swiecie.


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość

5) Czy to prawda ze nie bede mogla nawet za rekę iść z mezem na zewnatrz? Zero okazywania emocji?

Bedziesz mogla isc za reke z mezem, ale publiczne calowanie sie, obsciskiwanie jest niemile widziane.


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość

6) Czy jest cos jeszcze co powinnam wiedziec?

Deszcz pada 3-5 razy w roku


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
7) Jak Wam się tam żyje? Polecacie / odradzacie?
Wspaniale, jak paczek w masle, zycie na najwyzszym poziomie.
Problemy 1-szego swiata gdzie zaparkowac trzeci samochod.


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
8) religia: wiem że jest zakaz. Przynajmniej wiem o religii Swiadkow Jehowy, ze nie mają prawa tam być i mieć swojej religii. Czy macie info ile osób rocznie idzie do więzienia za religię? Wiem że ŚJ idą. Bo jedyną dopuczalną jest islam tak?


Jestem Chrzescijanka, nie mam zadnych problemow z tego tytulu, moge nosic krzyzyk na szyi, a swieta w UAE sa piekne.
Pierwszy raz slysze, zeby SJ bylo zakazane?


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość

9) wolność: czy kobieta może czuć się tam wolna?

Jestem I czuje sie wolna kobieta.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 12:05   #2643
wizard73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
rozmowy o pracę

Dzien dobry,
Nie wiem czy juz byl ten watek czy nie, ale prawie 90 stron na czytanie w jeden dzien to duzo, a ja nie mam tyle czasu niestety... W kazdym razie prowadze aktualnie rozmowy z firma z Dubaju - nazywa sie: Delta Printing Press. Moze ktos z Was mieszkajacych zna - prosilbym o opinie.
Natomiast mam troche watpliwosci co do sposobu prowadzenia tego typu nagocjacji na stanowisko dyrektorskie, ktore w Polsce z zalozenia sa nie do przyjecia. O co chodzi?? Ponizej wyjasniam.
Odezwal sie do mnie czlowiek z HR tejze firmy czy jestem zainteresowany praca. Odpowiedz tak, wyslalem mu update CV. Nastepenie on wyslal mi krotkiego maila z ogolnikami dotyczacymi firmy, linkiem do strony, filmem na youtubie itd itp. Dalej znow dwie rozmowy telefoniczne i umowienie na spotkanie z prezesem na Skype. Po spotkaniu i przedstawieniu przeze mnie oczekiwan finansowych mialem dostac maila ze szczegolowymi informacjami dotyczacymi stanowiska pracy, zakresu obowiazkow i ich propozycja wynagrodzenia i bonusow. I od tego momentu zaczynaja sie jak dla mnie dziwne zagrania z ich strony. Bo tak, od rozmowy minal ponad tydzien, nic na pismie - w sensie maila nie dostalem, przekladaja kolejne spotkania telefonicznie z racji tego, ze nie wyslali mi maila , wczoraj z kolei dostalem maila informacyjnego, ze podobno przenosza sie do Techno Park Free Zone w Dubaju i odezwa sie pod koniec miesiaca, a dzis od rana znow zameczaja mnie telefonami...
Jak dla mnie jest to conajmniej dziwne, ale nie znam stylu pracy i negocjacji ludzi z tego kregu kulturowego, wiec moze to jest normalne??
Bede wdzieczny za jakakolwiek odpowiedz/pomoc.
Pozdrawiam serdecznie bywalcow tego forum
wizard73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 08:58   #2644
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez wizard73 Pokaż wiadomość
Dzien dobry,
Nie wiem czy juz byl ten watek czy nie, ale prawie 90 stron na czytanie w jeden dzien to duzo, a ja nie mam tyle czasu niestety... W kazdym razie prowadze aktualnie rozmowy z firma z Dubaju - nazywa sie: Delta Printing Press. Moze ktos z Was mieszkajacych zna - prosilbym o opinie.
Natomiast mam troche watpliwosci co do sposobu prowadzenia tego typu nagocjacji na stanowisko dyrektorskie, ktore w Polsce z zalozenia sa nie do przyjecia. O co chodzi?? Ponizej wyjasniam.
Odezwal sie do mnie czlowiek z HR tejze firmy czy jestem zainteresowany praca. Odpowiedz tak, wyslalem mu update CV. Nastepenie on wyslal mi krotkiego maila z ogolnikami dotyczacymi firmy, linkiem do strony, filmem na youtubie itd itp. Dalej znow dwie rozmowy telefoniczne i umowienie na spotkanie z prezesem na Skype. Po spotkaniu i przedstawieniu przeze mnie oczekiwan finansowych mialem dostac maila ze szczegolowymi informacjami dotyczacymi stanowiska pracy, zakresu obowiazkow i ich propozycja wynagrodzenia i bonusow. I od tego momentu zaczynaja sie jak dla mnie dziwne zagrania z ich strony. Bo tak, od rozmowy minal ponad tydzien, nic na pismie - w sensie maila nie dostalem, przekladaja kolejne spotkania telefonicznie z racji tego, ze nie wyslali mi maila , wczoraj z kolei dostalem maila informacyjnego, ze podobno przenosza sie do Techno Park Free Zone w Dubaju i odezwa sie pod koniec miesiaca, a dzis od rana znow zameczaja mnie telefonami...
Jak dla mnie jest to conajmniej dziwne, ale nie znam stylu pracy i negocjacji ludzi z tego kregu kulturowego, wiec moze to jest normalne??
Bede wdzieczny za jakakolwiek odpowiedz/pomoc.
Pozdrawiam serdecznie bywalcow tego forum

Techno Park Free Zone jest córką-spólką Delta Printing Press albo partnerem?
Jeśli to jeden właściciel to spoko, po prostu szuka Ci miejsca. Ale też może prowadzisz rozmowy z firmą outsourcingową i po prostu polecają Cię w dwa miejsca, bo wtedy sobie wybierzesz a oni i tak mają prowizję to się ubezpieczają że jak w jednym miejscu Cię nie zatrudnią to w drugim?

Ja tez szukam pracy w Dubaju / Abu Dabi, a mój mąż miał 4 rozmowy z firmą w Dubaju (odrzucili go na ostatnim etapie jak było ich 2 kandydatów) - i męża wkurzało że to się rozwleka, że miał dostać potwierdzenie rozmowy to ją przekładali kilka razy, ale w jego wypadku chodziło o to, że po prostu mają taki styl pracy, i akurat działy się pożary w firmie więc rekrutacje odkładali i spadała na niższy priorytet - nie mieli też działu HR który opiekowałby się kandydatami, wszystko oni sami managerowie organizowali, a pierwszy etap robili przy pomocy Hays.

Może po prostu mają napięty okres w firmie a nie mają HRów żeby były w komunikacji z Tobą?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 17:04   #2645
wizard73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam
Dziekuje za odpowiedz, juz sie wszystko wyjasnilo.....
Informacyjnie DPP to firma, ktora sie przenosi wlasnie do Techno Parku. Z wlascicielem odbylem juz dwa spotkania i teoretycznie jestem dogadany do wszelakich warunkow zatrudnienia (przylecial do Polski na rozmowy). Mam sporo pytan dotyczacych przenosin i formalnego podpisania umowy, a nie chcialbym zasmiecac forum tematami, ktore sie przewijaly na tych wszystkich stronach zapewne niejednokrotnie, takze, jesli, ktoras/ys z uzytkownikow bylby gotowy poswiecic mi 30 minut czasu i odpowiedziec na pytania to bede niezmiernie wdzieczny
wizard73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 09:25   #2646
anna2016
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Abu Dhabi, Khalidiya
Wiadomości: 10
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam

dziewczyny, a moze by tak pobiegac lub na Family beach? Kto chce sie przylaczyc?
anna2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 14:21   #2647
kombinacja
Raczkowanie
 
Avatar kombinacja
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 399
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

dziewczyny, mam pytanie. nigdy nie byłam w dubaju, pracuje tam teraz mój chłopak i lecę do niego w przyszłym tygodniu na 3 tygodnie. słyszałam, że na lotnisku mogą krzywo patrzeć na samotnie podróżujące młode kobiety (mam 24 lata). stąd moje pytanie: czy faktycznie mogą mnie wypytywać o cel podróży albo gdzie się zatrzymuję? co najlepiej odpowiedzieć? czy może przesadzam? mój chłopak się trochę ze mnie śmieje i uważa, że mocno przesadzam, ale ja myślę, że jadę jednak do państwa muzułmańskiego i wolę być przygotowana na niespodzianki :P
__________________
no one cares unless you're pretty or dying
kombinacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-23, 09:50   #2648
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: rozmowy o pracę

WIZARD 73 To jest normalka --pewne jest jednak ze jak cie chca to zrobia wszystko zeby cie miec ,przy negocjacjach nie zapomnij wspomniec o dobrym ubezpieczeniu medycznym ..pieniadzach na szkoly dla dzieci .i na mieszkanie

Edytowane przez bogotta
Czas edycji: 2016-10-23 o 10:30
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 18:12   #2649
Eryk1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: rozmowy o pracę

Cześć wszystkim ! Mam do was pytanie

Mam 22 lata i zastanawiam się nad wyjazdem do Abu Dhabi , oczywiście do pracy , byłem rok temu ze znajomym i spodobało mi się tam , i chciałbym się was zapytać , jak najlepiej znaleźć pracę w Abu Dhabi , nie mam wykształcenia wyższego , nie jestem inżynierem . Jak najlepiej szukać pracy by ją znaleźć ?
Eryk1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 12:08   #2650
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez kombinacja Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam pytanie. nigdy nie byłam w dubaju, pracuje tam teraz mój chłopak i lecę do niego w przyszłym tygodniu na 3 tygodnie. słyszałam, że na lotnisku mogą krzywo patrzeć na samotnie podróżujące młode kobiety (mam 24 lata). stąd moje pytanie: czy faktycznie mogą mnie wypytywać o cel podróży albo gdzie się zatrzymuję? co najlepiej odpowiedzieć? czy może przesadzam? mój chłopak się trochę ze mnie śmieje i uważa, że mocno przesadzam, ale ja myślę, że jadę jednak do państwa muzułmańskiego i wolę być przygotowana na niespodzianki :P
Ja byłam na 2 tyg w grudniu 2016 w Dubaju i powiem Ci że przeżyłam szok kulturowy

Na lostnisku jak wracalismy pirwszy raz spotkałam emiratkę bo normalnie ciężko zobaczyć ich twarze bo chodza zakryte albo nie przebywają w miejscach gdzie wszyscy turyści łażą więc na lotnisku jak juz podałam jej mój paszport to aż mną wstrząsnęło bo pierwszy raz widziałam twarz emiratki i od razu jje powiedziałam :

- O WOW JESTEŚ TAKA PIĘKNA!

uśmiechnęłam się a ona powiedziała bez emocji:

- dziękuję. To mój mąż - wskazała obok na mężczyznę który też sprawdzał paszporty.

I jej mąż do mnie:

- podrózujesz tu z kimś? z mężem?

JA: tak, z mężem..... (zlękniona)

ON: który to?..

JA: pokazałam męża, mąż skinął głową

ON: honeymoon?

JA: tak....

ON: skinął głową i pozwolił mi odejśc.


JA W SZOKU. Mąż do mnie: "głupolu pamiętaj że oni 40 lat temu jeździli na wielbłądach i meiszkali na pustyni, a tu za homoseksualizm jest więzienie:

- więc ta laska myślała może że jestem lesbijką... a ja chciałam byc miła, w Europie to normalnie że komuś mowisz że ma ładne oczy, fajną bluzkę, że jest atrakcyjny.


w Dubaju prosze uważajcie.




2 sytuacja:

moja koleżanka mieszka tu z rodziną 1.5 roku. Jej kolega przyleciał na 1 msc na business tripa, wynajęli mu mieszkanie, i zaprosił dziewczynę.

Sąsiedzi byli na tyle uprzejmi że donieśli o tym i .... oboje poszli do więzienia bo żyli bez ślubu, a to jest zabronione w prawie arabskim. Koleżanka mi mówi że to zależy na jakich sąsiadów trafisz. Na nich też nasłali ale są małżeństwem więc nie było problemu. Nie uwierzyłabym w tą historię ale to był mojej koleżanki kolega.


UWAŻAJ. Tyle Ci powiem. Poza tym Dubaj śietne miejsce ale jak je zwiedziłam to wiem że już nie chcę tam mieszkać, a wcześniej oboje tam szukaliśmy pracy.
Nie chcemy mieszkać bo nie wiemy co robić przez 6 mcy jak sa upały i jak nimi spędzać czaS? ile czasu można chodzić do galerii, do klimatyzowanych miejsc? trzeba mieć sporo kasy raczej żeby dobrze spędzać czas, bo siedzieć codziennie w domu, i tylko w weekendy wychodzić to trudna sprawa dla nas.



Wypytywanie o cel podróży:

zdziwiłam się bo na lotnisku Polska-UAE zapytali mnie o bilet powrotny, kazali pokazać.
A jakbyśmy nie mieli to byśmy nie mogli polecieć.... - tak mi powiedziała pani na lotnisku która zabierała walizkę

może mi powiecie czemu dostałam takie pytanie?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2017-01-11 o 12:12
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 21:06   #2651
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Lecę do Abu na sylwestra, z Tz ale nie mężem, I naszym kumplem. Chcemy wynająć pokój w 3 osoby e hotelu
Może głupie pytanie ale będzie jakiś problem w związku z tym że my bez ślubu?

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-21, 09:54   #2652
bluishpurple
Raczkowanie
 
Avatar bluishpurple
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 81
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Lecę do Abu na sylwestra, z Tz ale nie mężem, I naszym kumplem. Chcemy wynająć pokój w 3 osoby e hotelu
Może głupie pytanie ale będzie jakiś problem w związku z tym że my bez ślubu?

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
Dowiedz się w hotelu czy wymagają poświadczenia małżeństwa (w islamie nie ma tradycji przyjmowania nazwiska męża po ślubie, różne nazwiska to nie problem, żeby poświadczyć małżeństwo musisz pokazać akt małżeństwa). Na ogół takie hotele są dumne z tego, że przestrzegają zasad szariatu, więc informacja o tym jest na pewno widoczna na stronie, czy w momencie składania rezerwacji. W zdecydowanej większości miejsc nie powinniście mieć problemów z zameldowaniem, ale po prostu sprawdźcie to wcześniej 😊
__________________
Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.
bluishpurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 11:11   #2653
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Ok a ślad oni będą wiedzieć jak wygląda polski akt ślubu? 😁

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 15:00   #2654
bluishpurple
Raczkowanie
 
Avatar bluishpurple
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 81
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ok a ślad oni będą wiedzieć jak wygląda polski akt ślubu? 😁

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
Jakoś potwierdzają w Emiratach akty małżeństwa, chociażby do wizy sponsorowanej przez małżonka, więc myślę, że są zaznajomieni w tym temacie 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.

Edytowane przez bluishpurple
Czas edycji: 2017-05-21 o 15:07
bluishpurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 17:11   #2655
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Hmmm ok musze wybadac temat

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 07:55   #2656
anna2016
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Abu Dhabi, Khalidiya
Wiadomości: 10
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam

czy ktoras z was moze polecic polska fryzjerke w Abu Dhabi lub Dubaju? czy wogole one tu istnieja?

Pozdrawiam.
anna2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 00:03   #2657
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez anna2016 Pokaż wiadomość
Witam

czy ktoras z was moze polecic polska fryzjerke w Abu Dhabi lub Dubaju? czy wogole one tu istnieja?

Pozdrawiam.
Pojecia nie mam... omijam salony fryzjerskie szerokim lukiem. ale jesli jestes na FB w grupie AD Q&A to mozesz tam zadac to pytanie, wiem, ze sa salony umiejace poradzic sobie z miekimi Europejskimi wlosami.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 17:28   #2658
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Eva, a kiedy powrócisz na nasze forum?
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 13:18   #2659
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Eva, a kiedy powrócisz na nasze forum?
Caffe, znalazlam tylko dzieki Tobie

Watek Emiracki troche cichy, piaskeim zasypany... chej jest tu jakas Wizazanka? Ktos cos potrzebuje sie zapytac?
Postaram sie zagladac czesciej na Forum.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Witam !
Zakladam nowy watek bo szukam spolecznosci polskiej w tym kraju...
Prosze o kontakt wszystkie emirackie emigrantki, jest nas tu tak niewiele, warto poznac sie blizej.
Pozdrawiam

Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and Umm al-Quwain


Watek zalozylam w 2007 roku, czyli 11 lat temu... jak ten czas szybko leci?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-22, 19:11   #2660
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

11 fascynujących lat

Już dawno miałam Ci podziekować za ten wątek. Nie mieszkam i nie planuję wyjechać w te rejony. Ale kiedyś, mocno chora, z fascynacją go przeczytałam. Od pierwszego do ostatniego postu ....
Dziękuję Ci bardzo
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 07:32   #2661
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Podpisuję się pod selerem
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 22:22   #2662
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;83104956]11 fascynujących lat

Już dawno miałam Ci podziekować za ten wątek. Nie mieszkam i nie planuję wyjechać w te rejony. Ale kiedyś, mocno chora, z fascynacją go przeczytałam. Od pierwszego do ostatniego postu ....
Dziękuję Ci bardzo
[/QUOTE]

Dziekuje za mile slowa, przykro mi z powodu Twojej choroby, mam nadzieje ze juz wszystko dobrze. Duzo zdrowia zycze

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Podpisuję się pod selerem
Dziekuje Maly Skarbenku

Dla tych co w Emiratach wklejam wiadomosc z Ambasady o Targach Ksiazki

Cytat:
W roku 2018 Polska, jako gość honorowy, bierze udział w 28. Edycji Międzynarodowych Targów Książki w Abu Zabi, które odbędą się między 25 kwietnia a 1 maja br.

Wśród zaproszonych na targi pisarzy znaleźli się m.in. Andrzej Sapkowski, Rafał Kosik, Wioletta Grzegorzewska, Antoni Libera i Wojciech Chmielarz, dramaturg Wojciech Tomczyk i eseista Dariusz Karłowicz.

Zapraszamy na kameralne spotkania z autorami w dniach:

25/04 godz. 15 00 – 16 00: spotkanie z Rafałem Kosikiem

26/04 godz. 11 00 – 11 45 spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

26/04 godz. 15 00 – 16 00 spotkanie z Jakubem Małeckim

27/04 godz. 18 00 – 18 45 spotkanie z Andrzejem Sapkowskim

28/04 godz. 15 00 – 16 00 spotkanie z Małgorzatą Lebdą

28/04 godz. 18 00 – 18 45 spotkanie z Wiolettą Greg Grzegorzewską

29/04 godz. 12 00 – 12 45 spotkanie z Antonim Liberą

30/04 godz. 12 00 – 12 45 spotkanie z Wojciechem Tomczykiem
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 16:56   #2663
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

To może po paru miesiącach pobytu w Dubaju się przywitam
Wątek widzę, że przycichł, może trzeba go rozruszać
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 14:09   #2664
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
To może po paru miesiącach pobytu w Dubaju się przywitam
Wątek widzę, że przycichł, może trzeba go rozruszać
co porabiasz w Dubaju?
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 09:50   #2665
drisza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Chetnie poznam zony Emiratczykow i obywateli GCC zamieszkale w Emiratach. Mieszkam tutaj od 7 lat.
drisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 09:50   #2666
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Hej Dziewczyny podpowiedzcie jakie sa grupy na fejsie dla expatow w Emiratach? Najlepiej angielskojezyczne. Placy w Dubaju znalazlam ale to jakas porazka jest....
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 00:26   #2667
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam wszystkich, ktorzy zagladaja na moj watek o Emiratach. Jak widac z powyzszych dat, real life zabiera mi wiecej czasu niz vitual life.
Jednak jesli ktos ma jakies pytania - please feel free - odpowiem na kazdepytanie dotyczace zycia w UAE.

Pozdrawiam cieplo.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 13:02   #2668
Larimar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Hej kochane, w październiku mój mąż wybiera się do AB do pracy. Później odlatuje ja z naszą niespełna 2 letnią córeczką. Nie chcemy lecieć razem, ponieważ pierwsze tyg będą mijać na szukaniu mieszkania i ogólnej organizacji, wiec może być trudniej z nami na głowie będzie tam osoba, która pomoże w ogarniania tych wszystkich formalnych tematów. generalnie nie jestem przekonana do wyjazdu i szczerze po prostu się boję. Mąż dostał interesującą propozycje i zgodził się pojechać z zastrzeżeniem, że decyzje podejmie na miejscu jeśli nam wszystkim będzie odpowiadało (miejsce,klimat, ludzie,kultura) no i oczywiście, jeśli On będzie odpowiadał firmie Mam wiele obaw, odnośnie codzienności tam,ze po prostu będę sama. Czy są tu jakieś dziewczyny, które maja małe dzieci?? Co można robić, prócz siedzenia w domu? Wiem, ze to głupie pytanie, ale z tego co czytałam powyżej, rzeczy dla mnie oczywiste tam oczywiste już nie są. Proszę napiszcie, może ktoś również się wybiera w najbliższych mc
Larimar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 10:52   #2669
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Larimar Pokaż wiadomość
Hej kochane, w październiku mój mąż wybiera się do AB do pracy. Później odlatuje ja z naszą niespełna 2 letnią córeczką. Nie chcemy lecieć razem, ponieważ pierwsze tyg będą mijać na szukaniu mieszkania i ogólnej organizacji, wiec może być trudniej z nami na głowie będzie tam osoba, która pomoże w ogarniania tych wszystkich formalnych tematów. generalnie nie jestem przekonana do wyjazdu i szczerze po prostu się boję. Mąż dostał interesującą propozycje i zgodził się pojechać z zastrzeżeniem, że decyzje podejmie na miejscu jeśli nam wszystkim będzie odpowiadało (miejsce,klimat, ludzie,kultura) no i oczywiście, jeśli On będzie odpowiadał firmie Mam wiele obaw, odnośnie codzienności tam,ze po prostu będę sama. Czy są tu jakieś dziewczyny, które maja małe dzieci?? Co można robić, prócz siedzenia w domu? Wiem, ze to głupie pytanie, ale z tego co czytałam powyżej, rzeczy dla mnie oczywiste tam oczywiste już nie są. Proszę napiszcie, może ktoś również się wybiera w najbliższych mc
Witaj Larimar,

Jak wyglada sytuacja? Przyjechalas do Abu Dhabi?
Mieszka tutaj kilka polskich rodzin z dziecmi i jest to swietne miejsce na zawieranie miedzynarodowych znajomosci z innymi rodzinami.
Tez jestem w Abu Dhabi, gdybys miala jakies dodatkowe pytania to mozemy sie tez spotkac.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 13:38   #2670
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Wybory Prezydenta Polski w Emiratach: wygral miazdzaca iloscia glosow niemal 10:2 drugi kandydat.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.